TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот на Старо Нагоричане кој во саботата прегази човек куртули од притвор

+инфо - 23.04.2012

Миодраг Јовановиќ, градоначалникот на општина Старо Нагоричане кој во саботата рано наутро сред Куманово прегази пешак се спаси од притвор, објави утринава Канал 5 телевизија.

Нема притвор за градоначалникот на Старо Нагоричане

Канал5 - 23.04.2012

По неколкучасовен распит пред истражен судија во Основниот суд Куманово градоначалникот на Старо Нагоричане кој со службениот автомобил во саботата рано наутро удрил во пешак и избегал вчеравечер е ...

Градоначалникот на Старо Нагоричане нема да оди во притвор

Sky - 23.04.2012

Градоначалникот на Старо Нагоричане кој удри пешак и избегал е пуштен да се брани од слобода. Во полициската станица градоначалникот тврдел дека не се сеќава на ништо од претходната вечер.

Градоначалникот на Старо Нагоричане прегазил пешак и побегнал

Дневник - 23.04.2012

Градоначалникот на општина Старо Негоричане Миодраг Јовановиќ со службено возило прегазил пешак и побегнал од местото на несреќата во саботата во центарот на Куманово, открива полицијата.

Славел, згазил човек, избегал и пак славел

Вест - 22.04.2012

Градоначалникот на Старо Нагоричане, Миодраг Јовановиќ (51), во саботата наутро, со службено возило на Општината, прегазил човек и побегнал. Сообраќајката се случила на улицата Драган Стопаревиќ, бр.

Приведен кумановец кој удрил со автомобил во пешак и избегал

Сител - 22.04.2012

СВР Куманово до основното јавно обвинителство го спроведе 51-годишниот М.Ј. од село Никуљане, кумановско, поради основано сомневање дека сторил две кривични дела „тешки дела против безбедноста на ...

Градоначалникот на Старо Нагоричане прегазил кумановец и побегнал

+инфо - 22.04.2012

Триесет и едногодишен кумановец, враќајки се од работа, во сабота бил прегазен од службениот автомобил на градоначалникот на Старо Нагоричане, кој веднаш избегал, информираа од МВР.

Градоначалникот на Старо Нагоричане прегазил човек и избегал

24 Вести - 22.04.2012

Без грижа на совест, градоначалникот на Старо Нагоричане вчераутро удрил во пешак и наместо да му пружи помош избегал од местото на несреќата.

Градоначалникот на Старо Нагоричане удрил пешак и избегал

Канал5 - 22.04.2012

Градоначалникот на Старо Негоричане со службеното возило удрил во 31 - годишен пешак и избегал. Несреќата се случила во центарот на Куманово вчера рано наутро, а по пријавата од сведоците, полицијата ...

Градоначалникот на Старо Нагоричане удрил пешак и избегал од местото

Sky - 22.04.2012

Градоначалникот на Старо Нагоричане со автомобил удрил 31-годишен пешак и избегал, информира МВР. Со службеното возило на општината градоначалникот на Старо Нагоричане во саботата рано наутро удрил ...