TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рекорден број на карикатури во „Остен“

А1 - 25.05.2011

880 карикатури, дела на 400 автори од 64 земји пристигнале годинава за 39-тата по ред, Светска галерија на карикатури „Остен“.

Светска галерија на уметноста на хартија- Карикатура 2011 ќе се отвори утре

Точка - 25.05.2011

Свеченото отворање на 39. Светска галерија на уметноста на хартија- Карикатура 2011, ќе се одржи утревечер со почеток во 20.20 часот во галеријата „Остен“.

„Остен“ утревечер ќе ја отвори 39. Светска галерија на карикатури

Сител - 25.05.2011

„Остен“ утревечер ќе ја отвори изложбата на дела пристигнати на 39. Светска галерија на карикатури, кога ќе бидат прогласени и авторите на најдобрите трудови.

Уметници ќе ја критикуваат моќта

+инфо - 25.05.2011

Светската галерија на уметности на хартија- Карикатура 2011, традиционално по 39 пат ќе биде отворена утре во галеријата Остен.