TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Докторката преку „Фејсбук“ стигна до отказ

Дневник - 06.01.2010

Докторката Маја Неделковска од вчера е отстранета од работа во клиничкиот Ургентен центар, откако на „Фејсбук“ објави фотографија на која покрај нејзината колешка, е фотографирана и пациентка во несвесна состојба.

Лекарката од „Фејсбук“ доби отказ

Утрински - 06.01.2010

Лекарката М.Н. од Ургентниот центар што се фотографирала за време на новогодишното дежурство и тоа во заднина со пациент во бессознание, чии фотографии неколку дена се вртеа на „Фејсбук“, вчера доби отказ.

Самата преку Фејсбук ја загуби работата

Телма - 05.01.2010

Докторката која се сликаше покрај беспомошна пациентка за време на новогодишното дежурство во Ургентниот центар и потоа фотографиите со нехумани коментари ги постави на интернет, на Фејсбук, доби отказ на работното место.

Отпуштена докторката чии фотографии се најдоа на Фејсбук

А1 - 05.01.2010

Отказ за докторката од Ургентниот центар која на новогодишната ноќ се фотографирала покрај пациентка во бессознание, потоа фотографиите ги ставила на „Фејсбук“.

Отказ за докторката која објави скандалозни слики на Фејсбук

Сител - 05.01.2010

Отказ од работа за лекарката која на први ноќта дежурството во Ургентниот центар го замени со фотографирање пред беспомошна пациентка и сликите ги постави на Фејсбук.

Отпуштена докторката што ја фотографираше пациентката

Алсат-М - 05.01.2010

Докторката Маја Неделковска, од ургентниот центар на хируршката клиника во Скопје, која на новогодишната ноќ, заедно со колешката, се сликала додека зад нив лежел пациент во пијана состојба и сликите потоа ги објавила на интернет порталот ...

Отказ за докторката која ги постави скандалозните фотографии на интернет

Канал5 - 05.01.2010

Др Реџеп Селмани директорот на Ургентниот центар за Канал 5 потврди дека потпишал отказно решение за докторката од ноќната новогодишна смена во ургентниот центар која се сликаше пред пациентка легната на болничка количка.

Слики од пациентка во несвест на профилот на докторка на „Фејсбук“

Н.Македонија - 05.01.2010

Додека полугола пациентка лежи на креветот, во заднина медицински лица од Ургентниот центар насмеано позираат Ова може да се види на фотографии што се најдоа на профил на докторката М.Н. од оваа клиника на интернет-мрежата „Фејсбук“.

Скандал во Ургентен центар: Се сликале покрај беспомошен пациент во новогодишната вечер

Канал5 - 04.01.2010

Скандалозни и невкусни фотографии објави на својот профил на фејсбук докторка од Ургентен центар. Сликите се направени ноќта на Нова година меѓу 31 декември и први јануари за време на дежурството.

Скандал на хируршките клиники!

А1 - 04.01.2010

Скандал на хируршките клиники. Оваа фотографија е направена во текот на новогодишната ноќ. На неа се гледа како две медицински лица се сликаат покрај девојка во бессознание покажувајќи на пациентката.

Докторки позирале пред пациент во бессознание

Утрински - 05.01.2010

Докторки за време на дежурство на новогодишната ноќ позираат за фотографија, додека во заднина лежи пациент во бессозание. Оваа фотографија била поставена на „Фејсбук“ преку профилот на една од фотографираните докторки, која е вработена во ...

Слики на докторки како позираат пред пациент во бесознание се појавија на „Фејсбук“

Кирилица - 05.01.2010

„Ова е за секоја осуда, зашто првиот впечаток е дека докторките се сликаат додека пациентот умира“, изјави Реџепи Докторки за време на дежурство на новогодишната ноќ позираат за фотографија, додека во заднина лежи пациент во бессозание.