TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ и Наумоски не се одбиваат!

Спорт - 02.03.2011

"Дојдов делумно и заради препораката која ја дал еден играчки великан каков што е Петар Наумоски. Се радувам на моментот кој ми дава и таква можност да соработуваме, на и надвор од теренот со таква ...

Анонимниот Јаќимовиќ нов тренер на МЗТ Скопје

Дневник - 02.03.2011

Сега веќе поранешниот стратег на кошаркарите од Аеродром, Јоловиќ, ќе биде запаметен како тренер кој по промоцијата не дочека да го води тимот на ниту еден меч на домашен ...

Јачимовиќ: Вистинскиот МЗТ ќе го видиме во плејофот

Н.Македонија - 02.03.2011

Предраг Јачимовиќ, новиот тренер на МЗТ, има голем број титули со младинските категории на Партизан, а бил тренер и на Милиционар, Лавови, Борац, Крка, Ергоном и Паркљи Српскиот стратег Предраг ...

Нова тренерска смена во МЗТ Скопје во само две недели

Канал5 - 01.03.2011

Српскиот тренер Предраг Јаќимовиќ го менува Будимир Јоловиќ на клупата на лигашот Аеродром. Чудните промени во МЗТ Скопје не престануваат.

Спорт - Јачимовиќ на клупата на „металците“

Време - 02.03.2011

МЗТ Скопје и дефинитивно е најактивниот спортски колектив оваа зима. Покрај многуте играчки засилувања во последните триесетина дена, „металците“ ја направија и втората тренерска смена.

Јаќимовиќ нов тренер на МЗТ

Алсат-М - 01.03.2011

Само две недели траеше престојот на тренерот Будимир Јоловиќ на клупата на кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје. Тој на оваа позиција дојде по заминувањето на Александар Петровиќ, но екипата од Аеродром ја ...

Нова промена на тренерската позиција во МЗТ Скопје

Mnogoo - 01.03.2011

По десетина денови и два одиграни натпревара, Будимир Јоловиќ е разрешен од тренерската позиција на МЗТ Скопје. Премиерниот тренинг со екипата вчера го одработи Србинот Предраг Јаќимовиќ, а денеска ...

Јачимовиќ нов кормилар на штрковите

Вечер - 01.03.2011

За неполни два месеци екипата на МЗТ Скопје доби и трет тренер. На 12 февруари на изненадување на бројните познавачи на кошаркарските прилики, луѓето од клубот му се заблагодарија на услугите на ...

Јачимовиќ на клупата на МЗТ Скопје

Курир - 01.03.2011

Дефинитивен наследник на Александар Петровиќ на клупата на клубот од “Јане Сандански“ е Предраг Јачимовиќ. По отказот за Александар Петровиќ за негова замена на клупата на МЗТ Скопје беше поставен ...

Јоловиќ поднесе оставка дојде Јачимовиќ

Спорт Денес - 01.03.2011

По само една недела на клупата на МЗТ Скопје Будимир Јоловиќ си поднесе оставка на местото прв тренер, поради приватни причини кој не му дозволуваат во целост да се посвети со работата прв тренер на ...