TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинарите спречени во вршењето на својата работа

А1 - 25.11.2010

Новинарите од економската редакција на А1 Телевизија, Анета Додевска и Наташа Стојановска, вечерва дојдоа до директен судир со полицијата, присутни во просториите на А1 Телевизија, која ги спречи во ...

Гордан Георгиев: Почетоци на фашизмот во Македонија

А1 - 25.11.2010

Полициската опсада и понатаму продолжува. Не може да се излезе. Не знаеме што се случува. Никој не соопштува. Во меѓувреме поддршка пристигнува од цела Македонија.

Котевски - Постапуваме по барање на финансиската полиција

Inpress - 25.11.2010

Скопје, 25. ноември 2010 (ИНПРЕС) Група од 30-тина полицајци со неколку полициски возила и џипови, ја блокираа А1 Телевизија и не дозволуваат внатре никој да влезе ниту да излезе, јави А1 телевизија.

МВР: Не се работи за контрола на А1, туку за контрола на други фирми

Курир - 25.11.2010

Во врска со вечерашните случувања пред А1 телевизија од МВР информираат дека полицијата постапува по барање за асистенција од финансиската полиција која се обидува да изврши увид во финансиското ...

Тензична атмосфера пред А1 телевизија

eReporter - 25.11.2010

Турканица и немили сцени во А1, телевизијата објави снимки на кои се гледа голем метеж на влезот, новинари у други вработени се обидуваат да влезат внатре додека полицијата не ги пушташе.

Не се работи за контрола на А1 ТВ, финансиската полиција побарала асистенција

Идивиди - 25.11.2010

Скопје, 25 ноември 2010 (МИА) - Во врска со вечерашните случувања пред А1 телевизија од МВР информираат дека полицијата постапува по барање за асистенција од финансиската полиција која се обидува да ...

МВР: Котевски- Полицијата постапува по барање на финансиска полиција за контрола

eReporter - 25.11.2010

Официјален претставник на МВР изјави вечерва дека полицијата што е присутна во дворот на А1 Телевизија постапува на барање на финансиската полиција за работење на фирми што се регистрирани на истата ...

Граѓани го пробија полицискито обезбедувањето и влегоа во А1 телевизија

eReporter - 25.11.2010

Група граѓани го проби полициското обезбедување пред А1 телевизија и влезе внатре во телевизијата. На телевизијата одат снимки на кој се гледа како голема група луѓе се наоѓаат во дворот на ...

А1 Телевизија е под полициска опсада

А1 - 25.11.2010

А1 Телевизија е под полициска опсада. Група од 30-тина полицајци со неколку полициски возила и џипови, доцна попладнево ја блокираа А1 Телевизија и не дозволуваат внатре никој да влезе ниту да излезе.

Упадот во А1 е суспендирање на демократијата, обвинува опозицијата

Форум - 25.11.2010

Финансиска полиција и даночни инспектори се во А1 Телевизија, додека пред телевизијата се собираат граѓани и приврзаници на опозициските политички партии.

„Разбуди се“ не се извини на новинарите на А1 Телевизија

А1 - 25.11.2010

Невладината „Разбуди се“ не се извини за вербалниот линч на новинарите Албанци вработени во А1 Телевизија. „Разбуди се“, вчера обвини дека А1 ги навредила Албанците во нивниот најсвет ден 28-ми ...

ТВ А1 под полициска блокада?

Р.С.Европа - 25.11.2010

На интернет страна на А1 Телевизија е објавено дека Телевизијата била под полициска опсада. Според А1, група од 30-тина полицајци со неколку полициски возила и џипови, доцна попладнето ја блокирале ...

А1 Телевизија објави дека е под полициска блокада

eReporter - 25.11.2010

А1 Телевизија објави дека од доцна попладнево е под полициска блокада и оти е забранет влез и излез од кругот на телевизијата, која упадот го оцени како „скандалозен“.

МВР: Не се работи за контрола на А1 телевизија финансиската полиција побарала асистенција

Сител - 25.11.2010

Во врска со вечерашните случувања пред А1 телевизија од МВР информираат дека полицијата постапува по барање за асистенција од финансиската полиција која се обидува да изврши увид во финансиското ...

„А1“ под полициска опсада, полицијата негира дека на вработените им е забрането движење

Макфакс - 25.11.2010

Полициски екипи ги блокираа влезовите на Националната телевизија „ А1“ пред околу три часа и ја затворија главната капија. Во моментов сите вработени во „А1“ се во кругот на телевизијата.

Граѓаните ја пробија полициската блокада и влегоа во А1

Здраво - 25.11.2010

Група граѓани ја пробија полициската блокада пред и околу А1 телевизија и влезе внатре во телевизијата. На телевизијата одат снимки на кој се гледа како голема група луѓе се наоѓаат во дворот на ...

А1 Телевизија е под полициска опсада

Здраво - 25.11.2010

А1 Телевизија е под полициска опсада! Група од 30-тина полицајци со неколку полициски возила и џипови, доцна попладнево ја блокираа А1 Телевизија и не дозволуваат внатре никој да влезе ниту да излезе.

Упадот во А1 е суспендирање на демократијата, обвинува опозицијата

Макфакс - 25.11.2010

Финансиска полиција и даночни инспектори се во А1 Телевизија, додека пред телевизијата се собираат граѓани и приврзаници на опозициските политички партии.

Тензии пред А1 телевизија

Алсат-М - 25.11.2010

Се почнало откако финасиската полиција влегла во контрола на фирми кои се регистрирани на иста адреса на која е и телевизијата.

„А1“ под полициска опсада, полицијата негира дека на вработените им е забрането движење

Форум - 25.11.2010

Полициски екипи ги блокираа влезовите на Националната телевизија „ А1“ пред околу три часа и ја затворија главната капија Во моментов сите вработени во А1 се во кругот на телевизијата.