TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Езерската полиција во Охрид заплени речиси тон кафе

МКД - 04.06.2012

Петнаесет вреќи со над 900 килограми кафе рано утрово пронајде и заплени езерската полиција од Охрид. Како што соопшти СВР Охрид, вреќите биле пронајдени во метален чамец оставен на брегот на езерото ...

Петнаесет вреќи кафе пронајдени на брегот на Охридското езеро

Точка - 04.06.2012

Петнаесет вреќи со кафе пронашла патрола на охридската полиција ноќеска во чамец на брегот на Охридското езеро, информира Министерството за внатрешни работи.

Во запленетите вреќи имало над 900 кг кафе

Inpress - 04.06.2012

Охрид, 4. јуни 2012 (ИНПРЕС) Петнаесет вреќи со над 900 килограми кафе, рано утрово, пронајде и одзеде, езерската полиција, од Охрид.

Спречен шверц на кафе преку Охридското езеро

Сител - 04.06.2012

Патрола на граничната полиција ноќеска на самиот брег од Охридското Езеро, кај селото Пештани пронашле 15 вреќи кафе. Седум вреќи се најдени во металниот чамец, а останатите на два метри од пентата.

Вреќи со кафе плутале по Охридско езеро

+инфо - 04.06.2012

Петнаесетина вреќи од по 100 килограми, полни со кафе, се откриени вчера во водите и на брегот од Охридското езеро. Езерската полиција на потегот помеѓу авто кампот „Елешец“ и селото Пештани, на ...

Спречен шверц со кафе на Охридското езеро

Денешен - 04.06.2012

При рутинска проверка на крајбрежната полиција во Охрид биле пронајдени петнаесет вреќи со кафе во напуштен чамец на просторот помеѓу автокампот Елешец и селото Пештани.

Вреќи со кафе најдени во чамец во Охридското езеро

Макфакс - 04.06.2012

Поголема количина кафе во понеделник половина час по полноќ е пронајдена во чамец во Охридското езеро и на езерскиот брег, информираат од МВР.

Спречен шверц со кафе преку Охридското Езеро

Inpress - 04.06.2012

Охрид, 4. јуни 2012 (ИНПРЕС) Ноќеска, 30 минути по полноќ, помеѓу кампот Елешец и селото Пештани е пронајден метален чамец.

Спречен шверц на кафе преку Охридско Езеро

БезПардон - 04.06.2012

Седум вреќе со кафе натоварени во чамец и уште осум во близина на чамецот биле откриени при рутинска конторла на крајбржната полицја на Охрид.

Спречен шверц на кафе - се обиделе да го пуштат преку Охридското Езеро

Press24 - 04.06.2012

Ноќеска е спречен шверц на кафе преку Охридското Езеро. Ноќеска, 30 минути по полноќ при вршење на патролна дејност по водите на Охридското Езеро, помеѓу AK„ Eлешец“ и с.Пештани, на самиот брег од ...

Вреќи кафе плутале по Охридско езеро

Sky - 04.06.2012

Откриени 15-тина вреќи полни со кафе во водите и на брегот од Охридското езеро. Езерската полиција на потегот помеѓу авто кампот `Елешец` и селото Пештани, на самиот брег од Охридското Езеро, нашла ...