TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕЛЕМ ќе гради нова зграда во класицистички стил

Скопје инфо - 22.10.2012

Администрацијата на Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) за две години ќе се пресели во нова зграда во класицистички архитектонски стил спроти хотелот „Бристол“.

ЕЛЕМ бара изведувач за новата барокна зграда

Фактор - 22.10.2012

Државната компанија ЕЛЕМ, деновиве распиша јавен оглас за избор на градежна компанија која што ќе го гради, новиот административен објект, спроти хотелот “Бристол”.