TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ обвинува за непотизам и партиски вработувања во администрацијата

Сител - 10.04.2011

СДСМ oбвини дека во континуитет власта во изминатите пет години врши партизација на администрацијата, судството, невладиниот сектор и синдикатите, па и на медиумите.

Се жалат од Јанкуловска, жалбите ги прима нејзиниот сопруг

Алфа - 10.04.2011

Скандал за време на состанкот на дипломците од факултетот за безбедност со државниот советник на премиерот. Два дена по протестот откриваат дека на разговор за да се пожалат од министерката Гордана ...

СДСМ: МВР вработува партиски кадри

А1 - 10.04.2011

МВР без јавен оглас вработилo близок роднина на сопругата на премиерот Груевски, тврди опозициската СДСМ. Се работи за лицето Зоран Симеонов, кој според документот од Агeнцијата за вработување што го ...

СДСМ: Во МВР се вработуваат партиски кадри

Форум - 10.04.2011

Опозицискиот СДСМ ја обвини власта дека ги изманипулирала дипломираните студенти на државниот Факултет за безбедност со образложение дека нема законска обврска да ги прими на работа.

Давитковски: Груевски пет години врши партизација каде што ќе стигне

Нетпрес - 10.04.2011

Груевски во изминативе пет години врши дрска, брутална партизација на администрацијата, судството, невладиниот сектор, синдикатите, па дури посегна и по медиумите, тврди Дарко Давитковски, ...

СДСМ – Уште колку роднини на Груевски останаа незгрижени?

eReporter - 10.04.2011

Информациите кои денес ќе ги објавиме не се априлска шега, туку сурова реалност која сведочи за бесрамноста на режимот на Груевски и ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ обвинува за непотизам и партиски вработувања во администрацијата

МРТ - 10.04.2011

СДСМ oбвини дека во континуитет власта во изминатите пет години врши партизација на администрацијата, судството, невладиниот сектор и синдикатите, па и на медиумите.

СДСМ: Партиски вработувања во МВР и Владата

Press24 - 10.04.2011

Социјалдемократите излегоа со список на лица кои тврдат дека се вработени поради политичките или роднинските врски со власта.

СДСМ обвинува за непотизам и партиски вработувања во администрацијата

Курир - 10.04.2011

Информациите кои денес ќе ги објавиме не се априлска шега, туку сурова реалност која сведочи за бесрамноста на режимот на Груевски и ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ - Додека младите седат дома без перспектива и без работа Фамилијата се грижи само за своите

Inpress - 10.04.2011

Скопје, 10. април 2011 (ИНПРЕС) Информациите кои денес ќе ги објавиме не се априлска шега, туку сурова реалност која сведочи за бесрамноста на режимот на Груевски и ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ: Груевски врши брутална партизација на целото општество

еФакт - 10.04.2011

Скопје - Опозициската СДСМ денес го обвини премиерот Никола Груевски дека во изминативе пет години вршел брутална партизација на цело општество.