TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полициска акција Детонатор во Кочани-уапсени 23 лица

Макфакс - 31.03.2012

Вкупно 23 лица се уапсени ноќеска во Кочани во голема полициска акција под оперативното име „Детонатор.“ Според првичните полициски информации лицата се осомничени за изнуда, насилство, изнуди, ...

ВИДЕО: Апсењето на 23 криминалци во Кочани

Курир - 31.03.2012

По подолг временски период следење и прибирање на информации, полицијата вчера изврши голема акција во Кочани, апсејќи 23 лица осомничени за тешки кривични дела.

МВР за „Детонатор“: Уапсените се дел од две различни групи

Канал5 - 31.03.2012

Министерството за внатрешни работи се уште нема детални официјални информации, но од таму потврдуваат дека вчера во Кочани била изведена сериозна и комплицирана полициска операција за апсење на ...

„Детонатор“ експлодираше - во Кочани уапсени 15 лица

Канал5 - 31.03.2012

Во опсежна акција полициски специјалци ноќеска во Кочани уапсија 15 лица под сомнение дека биле дел од криминална мрежа која се занимавала со рекет, подметнување пожари и тепачки.

Кочани синоќа на нозе, цел град под полициска опсада

+инфо - 31.03.2012

Кочани синоќа беше под полициска опсада. Дваесет и три лица се уапсени во голема полициска акција под оперативното име „Детонатор.

„Детонатор“ ги стресе криминалците во Кочани

Курир - 31.03.2012

„Детонатор“ го тресеше синоќа Кочани, жителите од овој град цела ноќ останаа без сон. По подолг временски период следење и прибирање на информации, полицијата вчера изврши голема акција во Кочани, ...

Во акцијата “Детонатор“ уапсен поголем број лица во Кочани

Нетпрес - 31.03.2012

Во Кочани синоќа беше спроведена полициската акција “Детонатор“ во која била уапсена поголема група криминалци, информира полицијата.

Голема акција на МВР во Кочани - уапсени најмалку 15 луѓе

24 Вести - 31.03.2012

Дваесетина луѓе се уапсени во Кочани ноќеска. Биле припадници на две криминални групи. Полицијата за 24 Вести ја потврдува информацијата за акцијата, но вели дека на случајот се уште се работи, а ...

Зададен удар на кочанската мафија

МРТ - 31.03.2012

Полицијата и зададе удар на кочанската мафија. Операцијата се води под називот ДЕТОНАТОР. Уапсени се 23 лица осомниченичени за насилен криминал што го правеле во Кочани и Виница.

МВР уапси 25 члена криминална група

Курир - 31.03.2012

Во текот на изминатат ноќ, МВР уапси 25 члена криминална група во кочанско-виничкиот регион. Членовите на оваа криминална група која Одделот за организиран криминал долго ја следел се осомничени за ...

Кочани ноќеска вриеше од полиција- уапсени најмалку 15 лица

Канал5 - 31.03.2012

Кочани ја мина ноќта на нозе- градот вриеше од полицајци и инспекциски служби од УЈП и финансова полиција. Најмалку 15 лица се уапсени, а извршени се бројни претреси и контроли на објекти.

"Детонатор " го стресе Кочани

Press24 - 31.03.2012

Пронајден се и запленети повеќе од 40 илјади евра , 11 илјади долари, 550 илјади денари, и друга помала сума на пари во различни валути.

Полициски упад во Кочански дискотеки - било како во војна!

Sky - 31.03.2012

Синоќа во Кочани, било како во војна. Повеќе стотици Алфи, голем број на полициски возила упаѓале во дискотеките. Во жестока полициска акција се уапсени 25 лица, според полицијата членови на ...

Кочани синоќа на нозе, цел град под полициска опсада

Inpress - 31.03.2012

Кочани, 31. март 2012 (ИНПРЕС) Кочани синоќа беше под полициска опсада. Дваесет и три лица се уапсени во голема полициска акција под оперативното име „Детонатор“.