TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каширски доби замена, „Детонатор“ и во Македонска Каменица

+инфо - 07.04.2012

Министерката Гордана Јанкуловска денеска официјално потврди дека началникот на СВР Штип, Ѕвонко Каширски, командирите на полициските станици во Штип, Свети Николе, Виница, Крива Паланка, Берово, ...

Разрешени 13 раководители на полициски станици во југоисточна Македонија

Сител - 07.04.2012

Детонаторот го урна раководството на СВР Штип. 13 старешни паднаа од столчињата. Началникот на Секторот за Внатрешни Работи, командирите на осум полициски станици од регионот, началникот на крим ...

Детонатор ги „стресе“ полициските командири во Источна Македонија

24 Вести - 07.04.2012

Тринаесет старешени од полициските станици во Истона Македонија, меѓу кои и началникот на СВР Штип се разрешени од нивните функции.

Разрешени 13 полициски командири во источна Македонија

Н.Македонија - 07.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска информираше дека поради пропусти во работењето ги ослободила од должност началникот на СВР Штип, Ѕвонко Каширски, командирите на ...

Разрешени 13 началници и командири во источна Македонија

Макфакс - 07.04.2012

Вкупно 13 началници и командири на полициски станици се разрешени од нивните функции поради пропусти во работењето, информираше министерот за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

„Детонатор“ разреши 13 полициски командири и началници во источна Македонија

Канал5 - 07.04.2012

„Обезглавени“ се полициските станици во источна Македонија- во акцијата Детонатор „настрадаа“ и 13 полициски командири и началници од полициските станици во тој дел од земјата.

Разрешени 13 командири и началници, „Детонатор“ во Македонска Kаменица

МКД - 07.04.2012

Во акцијата „Детонатор“ разрешени се 13 командири и началници во полициски станици во источна Македонија. Според министерката Гордана Јанкулоска, раководните органи замижувале пред криминалот и им ...

"Детонатор" разреши и 13 раководители на полициски станици

Press24 - 07.04.2012

Тринаесет раководители, командири и началници во полициски станици во југоисточна Македонија се разрешени од должноста, соопшти денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Детонатор тресе – откази за 13 командири од источна Македонија

БезПардон - 07.04.2012

Тринаесет раководни лица од полициските станици во Истона Македонија добија отказ. Министерката Јанкуловска денеска потврди дека откази добиле началникот на СВР Штип, Ѕвонко Каширски, командирите на ...

“Детонатор“ ги разнесе полициските командири во Источна Македонија

Нетпрес - 07.04.2012

Тринаесет старешени од полициските станици во Истона Македонија, меѓу кои и началникот на СВР Штип се разрешени од нивните функции.

ВМРО-НП од Штип бара истрага и за Каширски

+инфо - 07.04.2012

„По изнесените информации за сè поголемата веројатност дека досегашниот началник на СВР-Штип, Звонко Каширски во понеделник нема да се појави на своето работно место, се сомневаме дека тој е директно ...

ВМРО-НП - Бараме против Звонко Каширски да биде спроведена истрага

Inpress - 07.04.2012

Скопје 7. април 2012 (ИНПРЕС) По изнесените информации од страна на некои медиуми и се поголемата веројатност дека досегашниот началник на СВР Штип Звонко Каширски во понеделник нема да се појави на ...

Разрешување на Каширски

Кирилица - 07.04.2012

Тој не ги исполнил очекувањата и не покажал задоволителни резултати во раководењето со Секторот за внатрешни работи во Штип.

ВМРО-НП од Штип бара истрага за Каширски

Sky - 07.04.2012

По изнесените информации постои веројатност дека досегашниот началник на СВР-Штип , Звонко Каширски во понеделник нема да се појави на своето работно место, но постои и сомневање дека тој има вмешано ...

Разрешени 13 командири и началници - „Детонатор“ во Македонска Каменица

Inpress - 07.04.2012

Македонска Каменица, 7. април 2012 (ИНПРЕС) Во акцијата „Детонатор“ разрешени се 13 командири и началници во полициски станици во источна Македонија, јави порталот мкд.мк.

Разрешени 13 раководители на полициски станици

Курир - 07.04.2012

Тринаесет раководители, командири и началници во полициски станици во југоисточна Македонија се разрешени од должноста, соопшти денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

„Детонатор“ ja тресе штипската полиција – Каширски заминува

Утрински - 07.04.2012

Во МВР подготвуваат решенија за смени во врвот на штипската полиција. Во Кочани 15 полицајци повикани на распит МВР подготвува смени на високите структури во штипската полиција.

Каширски веќе ја испразнил канцеларијата

Алфа - 06.04.2012

Слики, дипломи, книги, фотографии и папки со документи кои не успеал да ги потпише во текот на работното време, тоа биле работите кои полицацот ги ставал во багажникот на крајслерот кој шест години ...

Се ’чисти‘ и штипскиот СВР

Штипка - 06.04.2012

Како реакција на случувањата во Виница и Кочани, кои се наоѓаат под надлежност на СВР Штип, голем дел на функционери и од оваа полициска станица ќе бидат заменети, на чело со началникот Звонко ...

Цел полициски врв од штипскиот сектор во „Детонатор“

Алфа - 06.04.2012

Началникот Каширски прв од штипскиот сектор во полицискиот Детонатор. Утре министерката ќе го смени од функција. Разрешени ќе бидат сите од врвот на секторот во Штип, неколку командири на локални ...

Чистка во раководството на СВР Штип

Вест - 06.04.2012

Целокупното раководство на СВР Штип, заедно со началникот Звонко Каширски, под чија директна надлежност беа полициските станици во Кочани и во Виница каде што се лоцирани низа пропусти, ќе биде ...

Детонатор го „разнесе“ и Каширски

Press24 - 06.04.2012

Според неофицијални информации, тој не ги исполнил очекувањата и не покажал задоволителни резултати во раководењето со Секторот за внатрешни работи во Штип Ѕвонко Каширски ги брои последните денови ...

Јанкулоска: Акцијата „Детонатор,, ќе продолжи

Р.С.Европа - 06.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави дека продолжува полициската акција „Детонатор,, и оти биле запленети нови 318 апарати за приредување игри на среќа.

„Детонатор“ пред советниците на општина Кочани

Курир - 06.04.2012

За акцијата на МВР наречена „Детонатор“ на денешната седница расправаше Советот на општина Кочани. Ратко Христов од СДСМ побара локалната самоуправа да излезе со соопштение за да се информира ...

Анкета: во кои градови треба да продолжи „Детонатор“?

МКД - 06.04.2012

Полициската акција „Детонатор“, во која досега беа уапсени дваесетина члена на организирана криминална банда од Кочани и од Виница, веќе шести ден продолжува и низ други градови во земјава.

Јанкулоска: „Детонатор“ продолжува

Sky - 06.04.2012

Полициската акција „Детонатор“ продолжува, информираше денеска Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. - Се работи за дополнителни 318 т.н.

Се крчка отказ за началникот на СВР Штип Ѕвонко Каширски

БезПардон - 06.04.2012

Се крчка отказно решение за началникот на СВР Штип Ѕвонко Каширски. Оваа информација ја објави Канал 5, меѓутоа од МВР ниту потврдуваат ниту демантираат.

Јанкулоска: Акцијата „Детонатор“ ќе продолжи и во наредните денови

+инфо - 06.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска информираше дека продолжува полициската акција „Детонатор“ и оти се запленети нови 318 апарати за приредување на игри на среќа.

Каширски сменет од функцијата?

24 Вести - 06.04.2012

Полицијата ниту потврдува ниту демантира, неофицијално началникот на СВР Штип Звонко Каширски, денеска е сменет од функцијата.

Подготвени отказните за Каширски и други раководни лица?

Sky - 06.04.2012

Отказни решенија биле подготвени за началникот Ѕвонко Каширски, како и за други командири и раководни лица СВР Штип, јави Канал 5.

Запленети нови 318 покер апарати – 15 полицајци повикани на распит

МРТ - 06.04.2012

Продолжува акцијата “Детонатор”. 15 кочански полициски службеници за кои постојат индиции дека биле дел од криминалната група вчера биле повикани на разговор.

„Детонатор“ сè уште во Кочани

МКД - 06.04.2012

Полицијата завчера ја продолжи акцијата „Детонатор“ на подрачјето на Кочани и изврши упади во три објекти за кои имала сомневање дека организираат нелегален комар.

МВР подготвува откази за раководството на СВР Штип?

Макфакс - 06.04.2012

Министерството за внатрешни работи подготвува откази за раководните лица во СВР Штип на чие чело е началникот Ѕвонко Каширски, дознава Макфакс.

Детонатор прави чистка на раководните места во СВР Штип

Канал5 - 06.04.2012

МВР подготвило отказни решенија за началникот на СВР Штип Ѕвонко Каширски, како и за другите командири и раководни лица во полициските станици под Секторот за внатрешни работи во Штип, дознава Канал ...

Готови отказите за Ѕвонко Каширски и командири од станици под СВР Штип?

+инфо - 06.04.2012

МВР подготвило отказни решенија за началникот на СВР Штип Ѕвонко Каширски, како и за другите командири и раководни лица во полициските станици под Секторот за внатрешни работи во Штип, дознава Канал ...

Повеќе од 300 покер апарати запленети во продолжението на “Детонатор“

Нетпрес - 06.04.2012

Повеќе од 300 апарати за покери, рулет маси и неколку илјади евра се запленети во новото продолжние на полициската акција “Детонатор“ во Кочани.

Јанкулоска: Акцијата „Детонатор“ ќе продолжи и во наредните денови

Сител - 06.04.2012

Во најмалку 34 случаи кочанската полиција постапувала несоодветно. Ова се резултатите од истрагата која вчера, директно од кочани ја водеше првиот човек на Бирото за Јавна безбедност, Љупчо ...

МВР испитува 15 свои колеги од Кочани

Кајгана - 06.04.2012

Полицајци и инспектори од Скопје разговараат со петнаесет свои колеги од Кочани меѓу кои и поранешниот командир на полициската станица во Кочани кој веќе е во пензија.

Јанкулоска: „Детонатор“ продолжува

Курир - 06.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска информира дека продолжува полициската акција „Детонатор“ и оти се запленети нови 318 апарати за приредување на игри на среќа.

Запленети уште 318 покер апарати

Телма - 06.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска информира дека продолжува полициската акција „Детонатор“ и оти се запленети нови 318 апарати за приредување на игри на среќа.

„Детонатор“ ќе продолжи и во наредните денови

Идивиди - 06.04.2012

Скопје, 6 април 2012 (МИА) - Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска информира дека продолжува полициската акција „Детонатор“ и оти се запленети нови 318 апарати за приредување на игри на ...

Продолжува „Детонаторот“ во Кочани

Inpress - 06.04.2012

Скопје, 6. април 2012 (ИНПРЕС) Продолжи акцијата „Детонатор“, за целосно расчистување на други кривични дела извршени од страна на криминалната група како и идентификување на други инволвирани лица ...

МВР испитува 15 свои колеги од Кочани

Макфакс - 06.04.2012

Полицајци и инспектори од Скопје разговараат со петнаесет свои колеги од Кочани меѓу кои и поранешниот командир на полициската станица во Кочани кој веќе е во пензија.

ФОТО: Над 300 покер апарати запленети во Кочани

Курир - 06.04.2012

Нови 318 апарати за игри на среќа заплени вчера Министерството за внатрешни работи на три локации во Кочани во третото продолжение од акцијата „Детонатор“.

Јанкулоска: Акцијата"Детонатор" ќе продолжи и во наредните денови

Вечер - 06.04.2012

Под сомнение се петнаесетина полициски службеници, меѓу кои и веќе пензионираниот командир на локалната полициска станица.

Детонатор ја тресе и полициската станица во Кочани!

Канал5 - 06.04.2012

Петнаесет полицајци меѓу кои и поранешниот командир на полициската станица во Кочани, кој веќе е во пензија се на распит.

Јанкулоска: Акцијата „Детонатор“ ќе продолжи и понатаму

Лимбо - 06.04.2012

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска информира дека продолжува полициската акција „Детонатор“ и оти се запленети нови 318 апарати за приредување на игри на среќа.

Цвета бизнисот со дивите коцкарници

Н.Македонија - 06.04.2012

Најголем нелегален дел за игрите на среќа во државата претставуваат обложувачниците со два или три апарати за коцкање, кои ги има покрај пазарите, факултетите и во малите населени места Нелегални ...

Седуммина полицајци во „Детонатор“

Алфа - 05.04.2012

Седуммина полицајци се инволвирани во дејствувањето на криминалната група во источна Македонија. Полициски извори за АЛФА потврдуваат дека првичната истрага открила вмешаност на вработени во МВР, но ...

„Ќе откриеме кој им помагал на криминалците“

Утрински - 06.04.2012

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Љупчо Тодоровски, во Кочани ја координира акцијата Кочани веќе цела недела не спие мирно.