TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Да се обединиме за да си го одбраниме името и идентитетот!

МРТ - 09.09.2011

Делото на предците е примерот, а Македонија мотивот да продолжиме напред во светла иднина. Републиката прославува 20 години државност, 20 години независност. Славиме заедно под едно сонце.

Груевски: „Покажавме дека различните култури можат заедно“

Deutsche Welle - 09.09.2011

Македонија одбележа две децении самостојност. Централната прослава беше под мотото „20 години државност-20 години независна Македонија-заедно под едно сонце“.

Груевски - Нема промена на Уставот, со цел промена на уставното име, а тоа е Република Македонија

Inpress - 09.09.2011

Скопје, 9. септември 2011 (ИНПРЕС) Од денеска па натаму сите ние во еден здив треба да речеме ова е нашата Македонија, ова е нашата победа.

Ова е нашата Македонија, ова е нашата победа

Кирилица - 09.09.2011

Ова го потенцира премиерот Никола Груевски во обраќањето вечерва на плоштадот „Македонија“ по повод 20 годишниниата од незавиноста на Македонија Од денеска па натаму сите ние во еден здив треба да ...

Груевски: Ајде да се обединиме

Кајгана - 09.09.2011

Премиерот Никола Груевски во својот педесет минутен говор на централната прослава по повод 20-годишнината од независноста на Македонија повика на национално обединување со цел просперитет на државата.

Говор на премиерот Груевски на денот на независноста

Телма - 08.09.2011

Од денеска па натаму сите ние во еден здив треба да речеме ова е нашата Македонија, ова е нашата победа. Тоа што го гледате околу себе е нашиот долг кон институциите на државата и кон делото на ...

Македонија независна со уникатен систем

Македонија24 - 08.09.2011

Македонија - Македониjа 24, , Македонија независна со уникатен систем, "Во еден здив од денес па натаму треба да кажеме дека ова е нашата Македонија, ова е нашата победа.

Груевски: Денешниот празник е прослава на победата и обединувањето

Канал5 - 08.09.2011

Нашата држава иако е мала по површина има темел еднакво голем како и сите други држави, тој темел е храброста и одлучноста, рече Груевски во своето обраќање по повод 20 – годишнината од независноста ...

Ова е нашата Македонија, ова е нашата победа

Идивиди - 08.09.2011

Скопје, 8 септември 2011 (МИА) - Од денеска па натаму сите ние во еден здив треба да речеме ова е нашата Македонија, ова е нашата победа.

„Ајде да се обединиме“, порача премиерот Никола Груевски

МРТ - 08.09.2011

Премиерот Никола Груевски во својот педесет минутен говор на централната прослава по повод 20-годишнината од независноста на Македонија повика на национално обединување со цел просперитет на ...

Груевски: Овие дела и припаѓаат на Македонија

Sky - 08.09.2011

Премиерот Никола Груевски порача дека нема да има промена на Уставот, со цел промена на уставното име. „Нема да прифатиме предлози што ќе го загрозат македонскиот идентитет и засебноста на Македонија.

Ова е нашата Македонија, нашата слобода

Курир - 08.09.2011

-Од денеска па натаму сите ние во еден здив треба да речеме ова е нашата Македонија, ова е нашата победа. Тоа што го гледате околу себе е нашиот долг кон институциите на државата и кон делото на ...