TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгоре мерцедес кај МНР

Алфа - 12.03.2012

Црн мерцедес паркиран на паркингот пред Министерството за надворешни работи, позади Собранието, изгоре утрината во 10 часот.

Изгоре мерцедес пред МНР и Собранието

Канал5 - 12.03.2012

Пожарникарите интервенираа, но не успеаа да го спасат автомобилот - мерцедес кој се запали пред МНР во 10:30 часот. Од МНР соопштија дека не станува збор за службено возило во сопственост на ...

Мерцедес во пламен кај МНР

Курир - 12.03.2012

Автомобил марка „Мерцедес“ утрово беше во пламен на паркингот кај Министерството за надворешни работи. Автомобилот прво почнал да чади, по што целиот се запалил.

Кај Собрание запален „мерцедес“

Утрински - 12.03.2012

„Мерцедес“ на вработен во Министерството за надворешни работи утринава се запали во близина на Собранието во центарот на Скопје.

Се запали „мерцедес“ на паркингот кај МНР

Макфакс - 12.03.2012

Автомобил марка „Мерцедес“ утрово се запалил на паркингот на Министерството за надворешни работи, во центарот на Скопје.

Изгоре мерцедес на МНР

Кирилица - 12.03.2012

Автомобилот гореше утрово на паркингот кај републичкото Собрание Денеска се запали мерцедес паркирано кај републичкото Собрание и зградата на МНР.

Изгоре владин мерцедес

eReporter - 12.03.2012

Автомобил марка „мерцедес 190“ се запали претпладнево на паркингот позади зградата на парламентот до седиштето на Министерството за надворешни работи.

Изгоре Мерцедес кај Собранието

Sky - 12.03.2012

Претпладнево позади зградата на Собранието се запалил автомобил марка „Мерцедес“, по што веднаш интервенирале пожарникарите.

Изгоре Мерцедес паркиран позади Собранието

Press24 - 12.03.2012

Утрово околу 10Ч30, се запали возило Мерцедес паркирано позади макеоднското Собрание на паркингот на Министерството за надворешни работи.

Пак гори кај собрание

БезПардон - 12.03.2012

По пожарот кој пред неколку дена избувна во близина на Собранието на Република Македонија, денес повторно нешто гори. Според информациите од полицијата автомобил Мерцедес 190 се запалил утрово во ...

Се запали „Мерцедес“ на паркингот кај МНР

Кајгана - 12.03.2012

Автомобил марка „Мерцедес“ утрово се запалил на паркингот на Министерството за надворешни работи, во центарот на Скопје.

Изгоре службено возило на МНР паркирано позади Собрание

Вечер - 12.03.2012

Утрово околу 10 часот се запали возило Мерцедес паркирано позади македонското Собрание на паркингот на Министерството за надворешни работи.

Пак пожар кај Собранието - изгоре мерцедес

+инфо - 12.03.2012

Само три дена после пожарот во зградата до Собранието на Македонија, кога огнот изби во подрум, претпладнево повторно пожарникари интервенирале кај Собранието.