TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осомничените за случајот Пајажина остануваат во притвор

Р.С.Европа - 21.02.2011

Основниот суд Скопје 1 денеска одлучи да останат во притвор 11 осомничени во случајот Пајажина и да им биде продолжен домашниот притвор на трите управителки на фирмите на Перо Наков, кои претходно ...

Продолжен притворот на осомничените од случајот “Пајажина“

Нетпрес - 21.02.2011

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ја продолжи мерката притвор на 11 осомничени во случајот “Пајажина“. “Нема законско или логично објаснување за продолжување на мерката притвор на ...

Продолжен притворот за осомничените во случајот „Пајажина“

Алсат-М - 21.02.2011

Уште еден месец притвор за осомничените во случајот „Пајажина“, одлучи денеска Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1.

Рамковски и управителите од „Перо Наков“ остануваат во притвор

Inpress - 21.02.2011

Скопје, 21. февруари 2011 (ИНПРЕС) Сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и десетте останати управители и вработните во фирмите од улицата „Перо Наков“ бб остануваат во притвор уште 30 дена.

Продолжен притворот за осомничените од „Пајажина“

Кирилица - 21.02.2011

Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, денеска го продолжи притворот за 11-те осомничени во случајот „Пајажина“ Со истата одлука на Кривичниот ...

Продолжен притворот за 11 осомничени во случајот „Пајажина“

Телма - 21.02.2011

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 донесе одлука да го продолжи притворот за 11-те осомничени во случајот „Пајажина“.

Продолжен притворот на Рамковски и соработниците

eReporter - 21.02.2011

Притворот на Велија Рамковски и на другите десет осомничени во случајот “Пајажина“ се продолжува за уште 30 дена, одлучи денеска Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1.

Осомничените од „Пајажина“ остануваат во притвор

Канал5 - 21.02.2011

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 им ја продолжи мерката притвор на 11 осомничени во случајот „Пајажина“. Во домашен притвор ќе останат и трите управителки на фирми од Перо Наков кои ...

Продолжен притворот на осомничените од „Пајажина“

Форум - 21.02.2011

Кривичниот совет им го продолжи притворот за дополнителни 30 дена на 11 осомничени од случајот „Пајажина“ Трите управителки на фирмите од „Перо Наков“ кои беа пуштени поради влошената здравствена ...

Продолжен притворот за осомничените од „Пајажина“

Курир - 21.02.2011

Единаесет осомничени од случајот „Пајажина“ остануваат во притвор, вака денеска одлучи Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1.

Судот одлучува дали ќе го ослободи Рамковски

Курир - 21.02.2011

Скопскиот Кривичен Суд денес ќе одлучува за барањето на адвокатите на осомничените во случајот Пајажина, меѓу кои и сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски, да се бранат од слобода.

Судиите губат на строгост

Н.Македонија - 21.02.2011

Претседателката на Кривичниот суд 1, Лидија Неделкова, вели дека примената на поблагите мерки наместо притвор е практика секогаш кога ќе се покаже дека е можна за спроведување.

Македонија - Казнети се и семејствата на притворените

Време - 21.02.2011

Кривичниот совет денеска треба да донесе одлука дали ќе им ја продолжи мерката притвор или, пак, по 60 дена поминати во затворот во Шутка ќе ги пушти дома осомничените во случајот „Пајажина“, кои ...

Судот ќе одлучува за притворот за Пајажина

Press24 - 21.02.2011

Кривичниот Совет на Скопскиот Кривичен Суд денеска треба да одлучи дали ќе го продолжи притворот за 11 осомничени или ќе дозволи да се бранат од слобода Кривичниот Совет денеска треба да одлучи- ќе ...

Продолжен притворот за осомничените во случајот „Пајажина“

Идивиди - 21.02.2011

Скопје, 21 февруари 2011 (МИА) - Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска го продолжи притворот за 11-те осомничени во случајот ...

Продолжен притворот за осомничените во случајот „Перо Наков“

А1 - 21.02.2011

Продолжен притворот за 11-те осомничени во случајот „Перо Наков“. Со истата одлука на кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 им се продолжува домашниот притвор и на трите управителки кои ...

Осомничените остануваат во притвор

Утрински - 21.02.2011

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 им ја продолжи мерката притвор на 11 осомничени во случајот „Пајажина“. Во домашен притвор ќе останат и трите управителки на фирми од Перо Наков кои ...

Продолжен притворот на осомничените од „Пајажина“

Точка - 21.02.2011

Кривичниот совет им го продолжи притворот за дополнителни 30 дена на 11 осомничени од случајот „Пајажина“. Трите управителки на фирмите од „Перо Наков“ кои беа пуштени поради влошената здравствена ...

Продолжени притворот за осомничените од "Пајажина"

Сител - 21.02.2011

Нов 30 дневен притвор одреди судот за 11 осомничени во случајот "Пајажина". Продолжен куќниот притвор за трите управителки.

Кривичниот Суд ќе одлучува за притворот за "Пајажина"

Сител - 21.02.2011

Кривичниот Совет на Скопскиот Кривичен Суд денеска треба да одлучи дали ќе го продолжи притворот за 11 осомничени или ќе дозволи да се бранат од слобода.

Продолжен притворот на осомничените од „Пајажина“

Кајгана - 21.02.2011

Кривичниот совет им го продолжи притворот за дополнителни 30 дена на 11 осомничени од случајот „Пајажина“. Трите управителки на фирмите од „Перо Наков“ кои беа пуштени поради влошената здравствена ...