TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗНМ: Информацијата за загинувањето на сопственикот на порталот Комуникација е врв на непрофесионализмот

Фама - 20.03.2013

По денешната објава на порталот MKDnews.com дека во сообраќајна несреќа починал сопственикот на порталот Komunikacija.mk Бобан Насев, повикувајќи се на информации од свои читатели, со своја реакција ...

ЗНМ реагира откако еден портал го „умре“ сопственикот на друг портал

+инфо - 20.03.2013

Врв на непрофесионализам и кршење на новинарските норми и стандарди претставува информацијата за наводното загинување на сопственикот на порталот komunikacija.mk, Бобан Насев, која ја објави порталот ...

Советот на честа реагира за неточната вест за смрт на сопственик на портал

Макфакс - 20.03.2013

Советот на честа при Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) смета дека веста на порталот mkdnews.com на кој беше објавена информација дека сопственикот на порталот komunikacija.mk наводно ...

Мkdnews.com го вознемири семејството на сопственикот на Комуникација.мк и ги повреди сите одредби од Кодексот на ...

БезПардон - 20.03.2013

Реакција на претставка за наводното загинување на сопственик на портал во сообраќајна несреќа Врв на непрофесионализам Советот на честа при ЗНМ смета дека постапката на порталот (mkdnews.com) кој ја ...

Советот на честа реагира за неточната вест за смрт на сопственик на портал

Хајд Парк - 20.03.2013

Прочитано: 152 пати Советот на честа при Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) смета дека веста на порталот mkdnews.com на кој беше објавена информација дека сопственикот на порталот ...

Советот на честа реагира за неточната вест за смрт на сопственик на портал

Тера - 20.03.2013

Советот на честа при Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) смета дека веста на порталот mkdnews.com на кој беше објавена информација дека сопственикот на порталот komunikacija.mk наводно ...

СКАНДАЛ: MKDnews го умре сопственикот на поратлот bezpardon.mk Бобан Насев

Press24 - 20.03.2013

Press24 утрово ја провери оваа информација. За среќа, Бобан Насев го најдовме, жив и здрав на своето работно место. Вели дека е шокиран од непрофесионалниот пристап на колегите.

СКАНДАЛ: MKDnews го умре сопственикот на поратлот bezpardon.mk Бобан Насев

Maxim - 20.03.2013

Порталот MKDnews.com повикувајќи се на информации од свои читатели, објави дека починал сопственикот на порталот komunikacija.mk Бобан Насев.