TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фабрегас се враќа во составот на Барса за дуелот со Милан

МКД - 01.04.2012

Тренерот на евопскиот шампион Барселона, Пеп Гвардиола објави дека фудбалерот за врска Цеск Фабрегас ќе се врати во воставот на каталонската гордост за реванш дуелот со седумкратниот европски шампион ...

Алегри: Прерано престанавме да играме

СуперСпорт - 01.04.2012

Тренерот на актуелниот италијански шампион Милан Масимилиано Алегри е разочаран од ремито кај Катанија (1:1), оценувајќи дека неговите фудбалери прерано помислија дека натпреварот е добиен.

Видео: Милан повторно ограбен!

Mnogoo - 01.04.2012

Се уште се звежи сеќавањата од непризнаениот гол на Сули Мунтари против Јувентус, а вчера Милан беше инволвиран во нов контраверзен момент, односно нов непризнанен гол, овој пат на Робињо.

Алегри: Од денеска ќе го коментирам судењето!

СуперСпорт - 01.04.2012

Фудбалерите на Милан си заминаа само со еден бод од гостувањето на Сицилија против Катанија (1:1), а тоа што го обележа мечот е судиската одлука да не биде признат голот на Робињо, кога топката ја ...

Барса со Фабрегас на реваншот против Милан

СуперСпорт - 01.04.2012

Барселона во возвратниот дуел од четвртфиналето од Лигата на шампионите против Милан ќе биде засилена со Сеск Фабрегас. Ова го најави тренерот на Барселона.

Нов „фантомски“ гол на Милан предизвика бура во Италија

СуперСпорт - 01.04.2012

Росонерите имаат голем број примедби за судењето на мечот со Катанија, новиот непризнат гол за Милан го натера Алегри да престане да молчи. Многу прашина се дигна одкако Милан ремизираше со Катанија.

ФОТО: Судиите не видоа уште еден „чист“ гол на Милан

Курир - 01.04.2012

Милан одигра 1:1 на гостувањето кај Катанија вчера, а во италијанските медиуми на големо се пишува дека главниот судија на мечот, Бергонци го оштетил тимот од Милано.

Милан задржан на Сицилија

Оn.net - 31.03.2012

„Росонерите“ одиграа само 1:1 на гостувањето кај Катанија по што му дадоа шанса на Јувентус да им се доближи на само два бода. Во премиерната средба од 30.

Милан киксираше на Сицилија (видео)

Екипа - 31.03.2012

„Старата дама“ има можност да се доближи на само два бода до Милан во трката за шампионската титула во Серија А откако „росонерите“ денеска киксираа единствено ремизирајќи (1-1) на Сицилија против ...

Милан загуби два бода на Сицилија

МКД - 31.03.2012

Актуелниот италијански шампион Милан загуби два вредни бодови на гостувањето на Сицилија кај Катанија, откако „росонерите“ играа реми 1-1 во 30. Коло од италијанската Серија А.

Пато би можел да настапи во реваншот против Каталонците

СуперСпорт - 31.03.2012

Тренерот на Росонерите Масимилијано Алегри изгледа дека би можел да смета на Пато во реваншот против Барса. Пато веќе подолго време се мачи со повредите со мускулите и затоа замина во САД на лекување ...

Силвио Берлускони повторно на чело на Милан

СуперСпорт - 31.03.2012

Сопственикот на фудбалскиот клуб Милан Силвио Берлускони стапи трет пат официјално на функцијата претседател на клубот, кој го избра управниот одбор, соопштија од италијанскиот клуб.

Берлускони сака Милан да игра во стилот на Барселона

СуперСпорт - 31.03.2012

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони кажа дека сака неговиот тим да игра во стилот на Барселона . „Мојот татко ужива кога ја гледа Барселона и тој би сакал Милан да ја игра играта која ја игра ...

Пато подготвен за реваншот со Барса?

Спорт Денес - 31.03.2012

Тренерот на Милан, Алегри најави дека Пато може да настапи против Барселона. Првата средба во четврт финалето на ЛШ помеѓу Барса и Милан заврши без погодоци.

Мерсеман: „Се е во ред со Пато“

Mnogoo - 31.03.2012

Александре Пато би можел да се врати на фудбалските терени уште на реванш натпреварот во четвртфиналето во Лигата на шампионите против Барселона.

Пато подготвен за Барселона, според медицинскиот тим на Милан

СуперСпорт - 31.03.2012

Бразилскиот напаѓач во редовите на Милан, Александре Пато е во добра физичка состојба, и подготвен за гостувањето на Ноу Камп во текот на следната седмица, смета медицинскиот тим.

Милан само бод во Катанија

СуперСпорт - 31.03.2012

Во првиот дуел од 30 коло на Италијанската Серија А, Милан мораше да се задоволи само со бод на гостувањето кај во оваа сезона одличната Катанија. Заврши со резултат 1:1.

Катанија ја прекина победничката серија на Милан (видео)

+инфо - 31.03.2012

Фудбалерите на Милан одиграа 1-1 на гостувањето на Сицилија против тимот на Катанија во првиот дуел од 30. коло во Серија А.

Берлускони сака Милан да игра како Барса

24Фудбал - 30.03.2012

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони во средата тивко го напушти Сан Сиро по дуелот на неговиот тим со Барселона кој заврши 0-0.

Гвардиола: Дојдовме да играме фудбал

Утрински - 30.03.2012

Милан успеа да ја задржи Барса во првото четврт-финале од Лигата на шампиони (0:0) Милан успеа да ја задржи Барса. Со одличното прво полувреме на двете страни и нешто помалку акција во продолжението, ...

Берлускони го гледа Гвардиола како нов тренер на Милан?

СуперСпорт - 30.03.2012

Силвио Берлискони беше видно незадоволен од резултатот на Милан. Лут е на Алегри и го гледа Гвардила како негов заменик.

Три полуфиналисти на видик

Идивиди - 30.03.2012

Екипите на Реал Мадрид, Баерн Минхен и Челзи со едната нога практично се во полуфиналето од Лигата на шампионите и потребно е само добро да ја одработат задачата на реваншот за да се пласираат во ...

Барса му донесе на Милан рекордна заработка

Спортски - 30.03.2012

Иако навивачите на Милан беа разочарани што во ждребот за Лигата на шампиони го одбија најсилниот можен противник, екипата на Барселона, сепак раководството на клубот има причина за задоволство ...

Берлускони се врати во “Милан”

Здраво - 30.03.2012

Силвио Берлускони уште еднаш докажа дека негова најголема љубов е “Милан”. Тој вчера и официјално, по трет пат, стапи на функцијата ”претседател на клубот”.

Берлускони прави револуција во тимот бидејќи сака Милан да игра како Барселона

Спортски - 30.03.2012

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони беше единствен незадоволен од играта и резултатот кој го оствари Милан на Сан Сиро против најдобриот тим во светот и актуелен шампион на Европа, Барселона.

Пато на пат за опоравување

Спорт Денес - 30.03.2012

Младиот Бразилец од редовите на Милан, Алесандре Пато добро заздравува од повредата на мускулот. Пато долго време има проблеми со мускулот, па лекарите од Милан го пратија во САД на лекување.

Повредите на Пато биле поврзани со мозокот

Спортски - 30.03.2012

Ѕведзата на Милан Алесандре Пато веќе цела сезона се наоѓа надвор од терените поради проблемите кои ги има со бутниот мускул.

Силвио сака Милан да игра како Барса

СуперСпорт - 30.03.2012

Незадоволен од изданието на својот тим на мечот против Барселона, претседателот на Милан Силвио Берлускони во тишина го напушти Сан Сиро после ремито без голови.

Алегри му се правдаше на Берлускони

СуперСпорт - 30.03.2012

Макс Алегри тврди дека му објаснил на Силвио Берлускони за играта на Милан против Барселона. Тренерот вели дека нема проблеми со Берлускони и дека председателот бил задоволен од играта со Барса.

Пато подготвен за реваншот против Барселона

МРТ - 30.03.2012

Тренерот на Милан, Масимилиано Алегри најверојатно ќе може да смета на Александре Пато за реваншот против Барселона другата недела.

Берлускони почесен претседател

Вечер - 30.03.2012

Сопственикот на "росонерите" се врати на функцијата од која се повлече во 2008 година Поранешниот премиер на Италија и сопственик на седумкратниот европски клупски шампион Милан, Силвио Берлускони, ...

Барселона му донесе на Милан заработка од речиси 5 милиони евра

Точка - 30.03.2012

Фудбалскиот клуб на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, Милан, од натпреварот со Барселона во европската Лига на Шампиони, кој се одигра во средата, само од продадените влезници ...

Барса знаела да „плаче“, поднесе жалба за теренот на „Сан Сиро“

Курир - 30.03.2012

Фудбалскиот клуб Барселона вложи жалба во Европската фудбалска федерација (УЕФА) поради состојбата на тревникот на стадионот „Сан Сиро“, на кој Милан во средата ги вгости Каталонците.

Барселона му донесе на Милан заработка од речиси 5 милиони евра

Нетпрес - 30.03.2012

Фудбалскиот клуб на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, Милан, од натпреварот со Барселона во европската Лига на Шампиони, кој се одигра во средата, само од продадените влезници ...

Барса му донесе на Милан рекордна заработка

Таратур - 30.03.2012

Иако навивачите на Милан беа разочарани што во ждребот за Лигата на шампиони го одбија најсилниот можен противник, екипата на Барселона, сепак раководството на клубот има причина за задоволство ...

Берлускони прави револуција во тимот бидејќи сака Милан да игра како Барселона

Таратур - 30.03.2012

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони беше единствен незадоволен од играта и резултатот кој го оствари Милан на Сан Сиро против најдобриот тим во светот и актуелен шампион на Европа, Барселона.

Барселона на Милан му донесе заработка од 5 милиони евра

Sky - 30.03.2012

Фудбалскиот клуб на поранешниот премиер на Италија силвио Берлускони Милан, од натпреварот со Барселона во европската лига на шампиони кој се одигра во средата, само од влезниците кои биле продадени ...

Гвардиола: Тоа што Милан е задоволен со 0-0 е голем комплимент за нас

24Фудбал - 29.03.2012

Откако вчерашната средба на Сан Сиро заврши 0-0, Пеп Гвардиола вели дека Барса сега мора да победи пред своите фанови за да се пласира во полу-финалето од Лигата на Шампионите.

„Големите тимови не се жалат“, вели Гвардиола

Вест - 29.03.2012

Милано (Ројтерс) - Големите тимови не се жалат, кажа тренерот на Барселона Пеп Гвардиола, обидувајќи се да го избегне критикувањето на лошиот терен на „Сан Сиро“ и контроверзното судење за време на ...

Барселона: Измамени сме... Милан: Доста кукате...

Екипа - 29.03.2012

Првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона одигран на „Сан Сиро“ очигледно е позанимлив по неговото завршување отколку за време на оние неатрактивни 0-0.

Барселона по три години првпат не даде гол во ЛШ

МКД - 29.03.2012

Седумкратниот европски првак Милан ја продолжи традицијата да не губи во четвртфинале на домашен терен, макар против себе го има најдобриот тим во новиот милениум и гол- машината Лионел Меси.

Гвардиола: Интер и Милан заслужуваат подобар терен

СуперСпорт - 29.03.2012

Тренерот на Барселона не е задоволен од ремито без голови, имаше забелешки на квалитетот на теренот. Пеп Гвардиола не е среќен поради ремито во вечерашниот дуел против Милан.

ЛШ: Барса и Милан од „нула“, Баерн кон полуфинале

Сваштарник - 29.03.2012

Силно очекуваната пресметка меѓу Милан и Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите, остана мирно „на нула“ по првиот натпревар одигран вечерва на „Сан Сиро“.

Без голови во Милано

Здраво - 29.03.2012

Во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите, “Милан” и “Барселона” пред 80.000 гледачи на “Сан Сиро” изиграа 0-0.

Гвардиола: Милан и Интер заслужуваат подобар терен

СуперСпорт - 29.03.2012

Тренерот на Барса не е задоволен со ремито без голови а имаше и примедба на квалитетот на теренот. Пеп Гвардиола не е среќен заради ремито. “Секогаш е проблем кога нема да дадете гол во гости.

Многу надигрување, но без голови

Идивиди - 29.03.2012

Големото дерби во четвртфиналето заврши без победник. Милан и Барселона одиграа добар натпревар, но без голови така што оценката не може да биде највисока.

Миланскиот Пакман не ја изеде Барса

БркајРабота - 29.03.2012

Милан и Барселона на Сан Сиро во Милано одиграа одличен натпревар во кој за жал немаше голови. Барселона повторно доминираше со посед на топка од преку 60%, но во таква ситуација Милан сепак одлично ...

Коментари на играчите на Барса по првиот 1/4-финален натпревар

СуперСпорт - 29.03.2012

Мега пресметката од 1/4-финалето во Лигата на шампионите беше одиграна синоќа на "Сан Сиро", но заврши без победник и без голови.

Алегри и Ибра задоволни, Берлускони нешто би променил...

СуперСпорт - 29.03.2012

Газдата на Милан има некои примедби кои ќе му ги соопшти на тренерот. Алегри и Ибрахимовиќ се задоволни со 0:0. Силвио Берлускони верува дека Милан може подобро.

Гвардиола: Се обидувавме да играме фудбал

Спорт Денес - 29.03.2012

Средбата Милан-Барса во четврт финалето на ЛШ, заврши без ни еден погодок (0-0), но Пеп Гвардиола смета дека неговиот тим заслужува пофалби поради начинот на игра.

Галијани: Барселона се плаши од Милан

СуперСпорт - 29.03.2012

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани, чувствува дека Барселона се плаши од Милан. Како што е познато, синоќа двата гиганти изнесоа вистински спектакл во рамките на четвртфиналето од Лигата на ...

Берлускони единствен незадоволен од Милан – медиумите го растргнаа!

Спортски - 29.03.2012

Милан и Барселона синоќа одиграа реми без голови на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони, а Силвио Берлускони беше единствениот од таборот на Милан кој од Сан Сиро си замина ...

Барселона се жали до УЕФА

Алфа - 29.03.2012

Барселона упати приговор до УЕФА за лошата состојба на теренот на синоќешната пресметка со Милан во Лигата на шампионите.

Берлускони повторно претседател на Милан

Кајгана - 29.03.2012

Сопственикот Милан, Силвио Берлускони, денеска по трет пат стапи официјално на функцијата претседател на клубот. Ваква одлука вчера донесе Управниот одбор на Милан.

Меси: Требаше да го победиме Милан

МРТ - 29.03.2012

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси не го криеше своето разочарување од нерешениот резултат во првиот четвртфинален судир против составот на Милан во Лигата на Шампионите.

Алегри: Задоволни сме од нерешениот резултат

МРТ - 29.03.2012

Тренерот на Милан, Масимилиано Алегри изјави дека неговиот тим треба да биде задоволен од нерешениот резултат 0:0 против Барселона во првиот четвртфинален дуел во Лигата на Шампионите, игран синоќа ...

Пеп: Доминиравме над Милан

МРТ - 29.03.2012

Тренерот на Барселона Пеп Гвардиола беше задоволен од претставувањето на своите фудбалери за време на дуелот против Милан синоќа.

Меси: „Заслуживме победа“

Сител - 29.03.2012

По синоќешното реми во првиот четвртфинален дуел од ЛШ помеѓу Милан и Барселона (0-0), најдобриот светски фудбалер , Лионел Меси изрази жалење што неговата екипа не постигна гол.

Пато ги израдува во Милан

МРТ - 29.03.2012

Докторот на Милан Жан Пјер Месерман е охрабрен од резултатите од прелиминарните тестови извршени врз ѕвездата на тимот Александре Пато во САД.

Берлускони официјално се врати на претседателската функција во Милан

МРТ - 29.03.2012

Поранешниот премиер на Италија Силвио Берлускони официјално се врати на претседателската функција во Милан. Од 2008 година, кога партијата на Берлускони победи на изборите и тој беше избран за ...

Барселона и Милан ремизираа, Баерн сигурно кон полуфиналето

Точка - 29.03.2012

Силно очекуваната пресметка меѓу Милан и Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите, остана мирно „на нула“ по првиот натпревар одигран вечерва на „Сан Сиро“.

Гвардиола: Се обидувавме да играме фудбал

Точка - 29.03.2012

Средбата Милан-Барса во четвртфиналето од ЛШ, заврши без погодоци (0-0), но Пеп Гвардиола смета дека неговиот тим заслужува пофалби поради начинот на игра.

Сепак, имало „лек“ за играта на Барса!

Курир - 29.03.2012

Милан и Барселона одиграа без голови 0:0, а избраниците на Масимилиано Алегри покажаа дека можат да се носат со Каталонците.

Гвардиола се жали на теренот, Ибра оптимист за реваншот

Курир - 29.03.2012

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола, по ремито без голови против Милан во рамките на првото четвртфинале од шампионската лига, многу повеќе зборуваше за теренот на „Сан Сиро“, отколку за случувањата ...

Видео: Дали Барса е оштетена на „Сан Сиро“?

Курир - 29.03.2012

Милан и Барселона одиграа без голови на првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите. Двете екипи одиграа интересен меч, но она што останува како спорен момент е дуелот помеѓу Абијати и Алексис ...

Милан и порача на Барса: Не го чепкајте Тиаго Силва

Курир - 29.03.2012

Челниците на Барселона ја искористиле пресметката со Милан во Лигата на шампионите за да ги „затресат“ редовите на „росонерите“ со понуда за Тиаго Силва.

Погледнете ја мајсторијата на Меси против Милан: Каде Амброзини?

Лимбо - 29.03.2012

На Сан Сиро можеше да се види од се` по нешто, но Милан сепак успеа да ја остави Барселона без погодок во првиот натпревар и така да дојде до шанса за изненадување на Ноу Камп.

Берлускони повторно на чело на Милан

Макфакс - 29.03.2012

Сопственикот на италијанскиот фудбалски гигант Милан, Силвио Берлускони денеска по трет пат стапи официјално на функцијата претседател на клубот.

Нова пресметка на великаните Милан и Барса

Оn.net - 28.03.2012

Вечерва на распоредот се два четвртфинални дуели во кои на стадионот Сан Сиро по трет пат сезонава силите ќе ги одмерат Милан и Барселона, додека Марсеј ја дочекува екипата на Баерн.

Дуел на титаните Милан и Барселона

Оff.net - 28.03.2012

Вечерва ќе се одигра најатрактивниот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампиони. Шампионот на Италија ќе го пречека бранителот на титулата од најелитното европско клупско натпреварување.

Видео: Синовите на Ван Бомел се фанови на Барса

24Фудбал - 28.03.2012

Холандскиот фудбалер од средниот ред кој една сезона го носеше дресот на Барселона, заедно со своите синови Томас и Рубен се појави на тренингот на Каталонците на Сан Сиро.

Гвардиола: Потребно е да постигнеме гол на Сан Сиро

24Фудбал - 28.03.2012

Каталонците веќе гостуваа во Милано оваа сезона и славеа со 3-2 во натпреварот од групната фаза. Но Пеп Гвардиола е свесен дека денешниот дуел ќе биде многу поразличен бидејќи се работи за пресметка ...

Алегри: Подготвени сме за предизвикот

24Фудбал - 28.03.2012

Милан вечерва ја пречекува Барселона во најатрактивниот четвртфинален двобој од Лигата на Шампионите. Масимо Алегри има доста проблеми да го состави најдобриот тим, нема да може да смета на услугите ...

Галијани со порака до Барса: Тиаго Силва не е на продажба

24Фудбал - 28.03.2012

Се шпекулира дека Тиаго Силва е една од желбите на Барселона за засилување на составот за следната сезона. Во пресрет на вечерашниот дуел помеѓу Милан и Барселона во четврт-финалето од Лигата на ...

Мрежите мируваа на Сан Сиро

24Фудбал - 28.03.2012

Немаше погодоци на Сан Сиро, мирна и тактичка битка помеѓу Милан и Барселона, со неколку одлични шанси за погодок во првиот дел.

Многу надигрување, но без голови

Спорт - 28.03.2012

Големото дерби во четвртфиналето заврши без победник. Милан и Барселона одиграа добар натпревар, но без голови така што оценката не може да биде највисока Шансите беа во изобилство на двете страни, ...

Милан и Барса без голови, Баерн сигурен

Оff.net - 28.03.2012

Милан и Барселона не ги оправдаа очекувањата и одиграа без голови на првиот четвртфинален натпревар во Милано, а Баерн Минхен со една нога е веќе во полуфиналето по победата на гостувањето во Марсеј.

Фешта во Милано: Еден Меси против 80.000 „росонери“

Екипа - 28.03.2012

Најверните навивачи на Милан подготвуваат спектакуларна кореографија на „Сан Сиро“ за вечерашниот прв меч (20:45 ч) од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Барселона.

ЛШ: Барса и Милан од „нула“, Баерн кон полуфинале

Екипа - 28.03.2012

Силно очекуваната пресметка меѓу Милан и Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите, остана мирно „на нула“ по првиот натпревар одигран вечерва на „Сан Сиро“.

Милан се колне во формата на Ибрахимовиќ

Утрински - 28.03.2012

Шведскиот ас, пак, вели дека неговиот тим има повеќе оружја со кои може да и' се спротивстави на Барса во четвртфиналето од ЛШ Вечерва на „Сан Сиро“ седумкратниот европски шампион ќе се обиде да го ...

Алегри: Милан не е Интер, јас не сум Мурињо, ќе ја нападнеме Барса

МКД - 28.03.2012

Тренерот на вториот најтрофеен европски клуб во мултимилионската елита Милан, Масимилијано Алегри, најави дека нема да калкулира на „Сан Сиро“ и дека ќе тргне во напад против актуелниот европски ...

Милан и Барса ја оставија разрешницата за „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

МКД - 28.03.2012

Милан и Барселона одиграа без голови, а Баерн Минхен веќе е полуфиналист по победата со 2-0 на гостувањето на „Велодром“ против Марсеј, во вторите две четвртфиналиња во Лигата на шампионите.

Ибракадабра го предизвикува Меси на „Сан Сиро“

Дневник - 28.03.2012

Седумкратниот европски фудбалски првак Милан и актуелниот бранител на титулата Барселона, вечерва (20.45 ч.) на „Сан Сиро“ ја почнуваат четврт-финалната битка во Лигата на шампионите.

Ночерино убеден: Ќе ја добиеме Барса !

СуперСпорт - 28.03.2012

Милан во четвртфиналето на Лигата на Шампионите повторно се среќава со Барселона, а Антонио Ночерино е сигурен дека Милан може да ја елиминира Барселона и да оди во полуфиналето.

Венгер: Милан нема шанси

Спорт Денес - 28.03.2012

Тренерот на Арсенал, тимот кој Милан го елиминира од ЛШ, смета дека италијанскиот гигант нема никакви шанси да освои трофеј во ЛШ оваа година.

Ибрахимовиќ: Треба да ја запреме цела Барселона, не само Меси

Н.Македонија - 28.03.2012

Милан и Барселона третпат сезонава играат меѓу себе во ЛШ, сега во четврт-финалето, а во вториот меч вечерва се среќаваат Марсеј и Баерн Ибрахимовиќ и Меси пред нивниот прв дуел во Милано сезонава ...

Милан или Барселона?

Mnogoo - 28.03.2012

Вечерва во Лигата на шампионите фановите ги очекува вистински празник на фудбалот. Имињата на Милан и Барселона се доволен предизвик да се биде пред малите екрани, а само најсреќните 80.000 ќе бидат ...

Гвардиола: Ако Ибра доаѓа често до топката, несопирлив е

СуперСпорт - 28.03.2012

Тренерот на Барселона зборуваше пред италијанските новинари во пресрет на натпреварот Милан-Барселона, од 1/4 финалето на Лигата на Шампиони.

Гвардиола: Чест е да се игра на Сан Сиро

Спортски - 28.03.2012

Актуелниот европски шампион Барселона вечерва ќе му гостува на Милан во натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампиони, а тренерот на Каталонците Пеп Гвардиола изјави дека за него е чест да игра ...

Алегри: Не сакаме да играме како Интер

Спорт Денес - 28.03.2012

Денес е на распоред првата средба помеѓу Барселона и Милан во четврт финалето на ЛШ. Италијанскиот клуб соопшти каква тактика ќе примени во најзанимливиот дуел од оваа фаза на ЛШ.

Галијани: Тиаго Силва е недопирлив

Спортски - 28.03.2012

Веќе подолго време медиумите шпекулираат дека дефанзивецот на Милан, Тиаго Силва ќе биде главна трансфер цел на Барселона во летниот преоден рок.

Вечерва дербито Милан - Барселона

Алфа - 28.03.2012

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва уште два натпревара од четвртфиналето. Дербито е на Сан Сиро каде Милан повторно ја пречекува Барселона а на Велодром Марсеј игра со Баерн Минхан.

Пике го почитува Милан

Спорт Денес - 28.03.2012

Фудбалерот на Барселона, Џерард Пике, го отфрла бремето кое и се наметнува на Барселона како фаворит за освојување на ЛШ.

Алегри: Подготвени сме за предизвикот

Кајгана - 28.03.2012

Масимо Алегри вели дека вечерва на Сан Сиро Милан не смее да си дозволи грешки доколку сака да елиминира противник како Барселона.

Гвардиола: Потребно е да постигнеме гол на Сан Сиро

Кајгана - 28.03.2012

Пеп Гвардиола вели дека од голема важност е Барса да постигне погодок на Сан Сиро, и додава дека неговите избраници ќе треба да одиграат два одлични натпревари за пласман во полуфиналето на Лигата на ...

Состави: Милан - Барселона

СуперСпорт - 28.03.2012

Во пресрет на вечерашното големо дерби од 1/4 финалето во Лигата на Шампионите еве ги најавените состави за екипите на Милан и Барселона: Милан: Абиати, Бонера, Неста, Мексес, Антонини, Ночерино, ...

Без голови на Сан Сиро

Алфа - 28.03.2012

Дуелот од кој најмногу се очекуваше во четврт-финалето од Лигата на шампионите меѓу Милан и Барселона заврши без погодоци.

Милан и Барса разочараа! Без голови на “Сан Сиро“

СуперСпорт - 28.03.2012

Во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на Шампионите, Милан и Барселона ремизираа со резултат 0:0, и слободно може да се каже дека вечерва ги разочараа навивачките срца.

Вечерва на „Сан Сиро“ меч за фудбалски мераклии

+инфо - 28.03.2012

Вечерва (20,45 ч.) на „Сан Сиро“ фудбалските мераклии ќе имаат шанса повторно да уживаат во мајсториите на велемајсторите на двата европски гиганти Милан и Барселона, кои сезонава по трет пат ќе ги ...

Милан и Барселона во големо четвртфинално дерби во ЛШ

Канал5 - 28.03.2012

Првата половина од четвртфиналната фаза од фудбалската Лига на шампиони ќе биде комплетирана денеска. Во прв меч влегуваат континенталните великани Милан и Барселона, Марсеј го пречекува Баерн Минхен.

Мурињо: Се разбира дека ќе навивам за Милан против Барселона

МРТ - 28.03.2012

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо повторно ги провоцира фановите на Барселона, откако изјави дека ќе биде за Милан во четвртфиналниот натпревар на Лигата на шампионите.

Милан кон Барселона: Тиаго Силва не е на продажба

МРТ - 28.03.2012

Непосредно пред натпреварот помеѓу Милан и Барселона од четвртфиналето на Лигата на шампионите, потпретседателот на италијанскиот гигант, Адријано Галијани им даде до знаење на каталонците дека ...

Венгер: Милан нема шанси

Точка - 28.03.2012

Тренерот на Арсенал, тимот кој Милан го елиминира од ЛШ, смета дека италијанскиот гигант нема никакви шанси да освои трофеј во ЛШ оваа година.

Алегри: Не сакаме да играме како Интер

Точка - 28.03.2012

Денес е на распоред првата средба помеѓу Барселона и Милан од четвртфиналето на ЛШ. Италијанскиот клуб соопшти каква тактика ќе примени во најинтересниот дуел од оваа фаза во ЛШ.

Гвардиола: Чест е да се игра на Сан Сиро

Таратур - 28.03.2012

Актуелниот европски шампион Барселона вечерва ќе му гостува на Милан во натпревар од четвртфиналето од Лигата на шампиони, а тренерот на Каталонците Пеп Гвардиола изјави дека за него е чест да игра ...

Милан и Барса ремизираа без голови

Primetime - 28.03.2012

Не видовме гол на првиот четвртфинален натпревар помеѓу екипите на Милан и Барселона. На крајот, можеби и реален исход, но, за неутралните фанови, ќе беше убаво и да паднеше по некој погодок.

Венгер: Милан не може да триумфира во ЛШ оваа сезона

24Фудбал - 27.03.2012

Менаџерот на Арсенал во својот блог на Eurosport вели дека Барселона е супер-фаворит за триумф во најелитното европско натпреварување.

Пато е мистерија за лекарите

Спорт Денес - 27.03.2012

Медицинските наоди не можат да откријат која е причината за повредата на Пато, кој оваа сезона одигра само 11 меча. Лекарскиот тим на Милан тврди дека не можат да откријат што се случува со Пато и ...

Венгер: Милан сезонава не може да ја освои ЛШ

Кајгана - 27.03.2012

Менаџерот на Арсенал во својот блог на Eurosport вели дека Барселона е супер-фаворит за триумф во најелитното европско натпреварување.

Еве што мисли Венгер за Лигата на шампиони

Спортски - 27.03.2012

Искусниот француски стартег, Арсен Венгер е еден од стручните коментатори на „Еуроспорт“ и дава експертски анализи за натпреварите од Лигата на Шампиони.

Алегри: Нема да се браниме против Барса

Спортски - 27.03.2012

Утре на „Сан Сиро“ се игра најинтересниот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Шампиони помеѓу Милан и Барселона. Тренерот на ’росонерите’ Масимилиано Алегри на денешната пресконференција изјави ...

Венгер: Милан нема шанси против Барселона

СуперСпорт - 27.03.2012

Во четвртфиналето од Лигата на шампионите силите ќе ги одмерат екипите на Милан и Барселона, а менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, смета дека Росонерите во овој двомеч немаат изгледни шанси за ...

Милан и Барса во најинтересниот дуел за полуфинале на ЛШ

Кајгана - 27.03.2012

Дуелот на фудбалските великани Милан и Барселона, во среда, ќе ги одбележи четвртфиналните соочувања во Лигата на шампиони.

Успехот зависи од Ибра или Меси

Вечер - 27.03.2012

Ждрепката сакаше Милан и Барселона повторно да се сретнат во годинашното издание, но сега во елиминациската фаза, која ќе се покаже како кобна или за "росонерите" или за каталонскиот гигант Ништо ...

Алегри: Нема да се браниме против Барса

Таратур - 27.03.2012

Утре на „Сан Сиро“ се игра најинтересниот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Шампиони помеѓу Милан и Барселона. Тренерот на ’росонерите’ Масимилиано Алегри на денешната пресконференција изјави ...

Милан и Барса за полуфинале, Меси по нов рекорд

Макфакс - 27.03.2012

Дуелот на фудбалските великани, Милан и Барселона, во среда, ќе ги одбележи четвртфиналните соочувања во Лигата на шампиони.

Тиаго Силва четири недели во аут

24Фудбал - 26.03.2012

Голем удар за Милан во пресрет на дуелот од 1/4 финалето во Лигата на Шампионите против Барселона, Тиаго Силва четири недели во аут.

Мистеријата наречена Пато

Оn.net - 26.03.2012

Лекарскиот тим на Милан полека дига раце од Бразилецот, кој речиси секоја сезона се мачи со разни повреди и никако да почне да игра во континуитет.

Милан три недели без Тијаго Силва

Екипа - 26.03.2012

Милан славеше со 2-1 на дербито со Рома, но „росонерите“ скапо ја платија таа победа, ако се има во предвид повредата на Тијаго Силва.

Конте: Милан е најсилниот тим во Италија, титулата е во нивни раце

Спорт Денес - 26.03.2012

Тренерот на Јувентус, Антонио Конте не ја криеше радоста после победата од 2:0 над Интер во Дербито на Италија, но во исто време призна дека судбината за носителот на титулата во комплетност зависи ...

Милан еден месец без Тиаго Силва

Спортски - 26.03.2012

Милан оваа сезона навистина нема среќа со повредите, а последен удар за ’росонерите’ е повредата на еден од најдобрите играчи на тимот оваа сезона, Тиаго Силва кој ќе отсуствува од терените 3 до 4 ...

Тиаго Силва ќе пропушти двете средби со Барселона

Спорт Денес - 26.03.2012

Бразилскиот репрезентативец, Тиаго Силва, нема да настапи во средбите во четвртфиналето на ЛШ, помеѓу Милан и Барселона.

Неста го менува Силва?

СуперСпорт - 26.03.2012

Алеснадро Неста би можел да го менува Силва цел месец во тимот на „росонерите„.. Силва се повреди на почетокот на дуелот против Рома во кој Милан славеше со 2:1, а следен натпревар на Милан е против ...

Конте: Милан е најсилниот тим во Италија

Спортски - 26.03.2012

Трeнерот на Јувентус, Антонио Конте не го криеше задоволството и радоста после победата над Интер со 2:0 во италијанското дерби, но во исто време призна дека титулата е во рацете на Милан и се зависи ...

Kонтe: Милан е најсилниот тим во Италија

СуперСпорт - 26.03.2012

Тренерот на Јувентус, Антонио Конте не ја криеше возбудата и радоста по победата против Интер со 2:0 во дербито на Италија, но во исто време призна дека судбината на титулата во Серија А зависи пред ...

Милан три недели без Тијаго Силва

Сител - 26.03.2012

Милан славеше со 2-1 на дербито со Рома, но „росонерите“ скапо ја платија таа победа, ако се има во предвид повредата на Тијаго Силва.

Мистерија во Милан: Лекарите не можат да дознаат што му е на Пато

МРТ - 26.03.2012

Шефот на лекарскиот штаб на Милан - Жан Пјер Мерсеман, призна дека лекарите на росонерите не се сигурни од каква природа е повредата на Александре Пато.

Тиаго Силва посериозно повреден, можно е да отсуствува до крајот на сезоната

Точка - 26.03.2012

Лоши вести пристигнаа за управата на Милан и неговите навивачи. Столбот на одбраната Тиаго Силва по повредата на дуелот со Рома најверојатно ја завршува актуелната натпреварувачка сезона.

Милан еден месец без Тиаго Силва

Таратур - 26.03.2012

Милан оваа сезона навистина нема среќа со повредите, а последен удар за ’росонерите’ е повредата на еден од најдобрите играчи на тимот оваа сезона, Тиаго Силва кој ќе отсуствува од терените 3 до 4 ...

Милан против Барселона со ослабена одбрана

Курир - 26.03.2012

„Росонерите“ немаа среќа кога на извлекувањето го добија најтешкиот противник во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Се чини фортуната и натаму им го врти грбот.

Тијаго Силва во аут до крајот на сезоната

Inpress - 26.03.2012

Милано, 26. март 2012 (ИНПРЕС) Лоши вести пристигнаа за управата на Милан и неговите навивачи. Столбот на одбраната Тиаго Силва по повредата на дуелот со Рома најверојатно ја завршува актуелната ...