TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ потсети на атентатот на Глигоров, СДСМ возврати

Алсат-М - 17.04.2011

Под мотото „Ве потсетуваме, за да не се заборави“ и денес ВМРО-ДПМНЕ го обвини лидерот на опозицијата Црвенковски за не расветлување на атентатот врз поранешниот претседател Киро Глигоров во времето ...

ВМРО –ДПМНЕ: Црвенковски не направи ништо да го разјасни обидот за атентат на Киро Глигоров

Сител - 17.04.2011

Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ во денешната изјава за медиуми посочи дека во 1995 година, во време кога Бранко Црвенковски беше премиер, Љубомир Фрчковски министер за внатрешни работи се случи ...

Црвенковски нема кандидати за премиер, оди на истрошени кадри

Сител - 17.04.2011

Премиерската кандидатура е жежок костен во рацете на Бранко Црвенковски. Лидерот на СДСМ веќе неколку месеци е во јалова потрага по човек кој ќе биде промовиран како кандидат на СДСМ за премиерската ...

Атентатот врз Глигоров – повод за партиски препукувања

МРТ - 17.04.2011

Никола Крстиќ 95-та, атентат врз поранешниот претседател Глигоров. Остана нерасветлен. ВМРО-ДПМНЕ со потсетување на, според нив, времето кога власта ги штитела криминалците.

Наместо атентаторите, бараа песок во подрумите

Вечер - 17.04.2011

Владата на Бранко Црвенковски не направи ништо за да го разјасни обидот за атентат врз Претседателот Киро Глигоров, потсетуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски не направи ништо за да го разјасни атентатот на Глигоров

Курир - 17.04.2011

Во 95 година, во време кога Бранко Црвенковски е Премиер, Љубомир Фрчковски министер за внтрешни работи токму на ова место се случува атентат врз тогашниот претседател на Република Македонија Киро ...

ВМРО –ДПМНЕ: Црвенковски не направи ништо да го разјасни обидот за атентат на Киро Глигоров

Нетпрес - 17.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ, го обвинува лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, дека во време кога тој бил Премиер ја дефокусирал македонската јавност преку посочување на наводни сведоци, кои потоа се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски не направи ништо за расчистување на атентатот врз Глигоров

Press24 - 17.04.2011

Владата на Бранко Црвенковски не направи ништо за да го разјасни обидот за атентат врз Претседателот. М акедонската јавност беше замајувана преку посочување на наводни сведоци, кои потоа се покажа ...

Андоновска: Црвенковски не го расчисти атентатот на Глигоров

Македонија24 - 17.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Андоновска: Црвенковски не го расчисти атентатот на Глигоров, "Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Марија Андоновска денеска обвини дека Владата на Бранко Црвенковски не ...

ВМРО-ДПМНЕ - Владата на Црвенковски не направи ништо за да го разјасни обидот за атентат врз Глигоров

Inpress - 17.04.2011

Скопје, 17. април 2011 (ИНПРЕС) Во 95 година, во време кога Бранко Црвенковски е Премиер, Љубомир Фрчковски министер за внтрешни работи токму на ова место се случува атентат врз тогашниот претседател ...

ВМРО-ДПМНЕ - Бранко е човекот кој е одговорен за најкриминалната транзиција

Inpress - 17.04.2011

Скопје, 17. април 2011 (ИНПРЕС) Веројатно утре СДСМ ќе излезе со прес конференција на која повторно како и денес, ќе изнесе еден куп невистини и лаги, извртени податоци и манипулации, прес ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски вети но никогаш не ја изгради пругата кон Бугарија

Press24 - 16.04.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ му даде симболичен продарок на Црвенковски, шини, кои како што велат треба да ја симболизираат пругата кон Бугарија, која тој ја ветил а не ја изградил Почитувани, ...

УМС на ВМРО ДПМНЕ: Црвенковски им ја одзеде иднината на младите

Курир - 16.04.2011

Бранко Црвенковски дава лажни ветувања. Така беше цели 15 години, така е и денес. Една од неговите големи лаги беше пругата кон Бугарија, изјави денеска Лука Кржаловски, член на ИК на УМС на ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ му подари шини на Бранко Црвенковски

еФакт - 16.04.2011

Скопје - Бранко Црвенковски дава лажни ветувања. Така беше цели 15 години, така е и денес. Една од неговите големи лаги беше пругата кон Бугарија, изјави денеска Лука Кржаловски, член на ИК на УМС на ...

ВМРО-ДПМНЕ - Времето на Црвенковски во политиката е изброено, неговиот крај е на 5. јуни

Inpress - 16.04.2011

Скопје, 16. април 2011 (ИНПРЕС) Бранко Црвенковски дава лажни ветувања. Така беше цели 15 години, така е и денес. Една од неговите големи лаги беше пругата кон Бугарија.

ВМРО-ДПМНЕ - Црвенковски ниту денар не инвестираше за младите во Македонија

Inpress - 16.04.2011

Скопје, 16. април 2011 (ИНПРЕС) Нема поголемо умилкување од тоа претседателот на СДММ, инаку син на поранешен пратеник и функционер на СДСМ да излегува секој втор ден изнесувајќи невистини, лаги и ...

СДСМ: Груевски е опседнат со Црвенковски

А1 - 15.04.2011

СДСМ препознава страв кај Груевски - по дводневните напади дека Црвенковски се подготвувал преку Кондарко да се повлече од изборите, опозициската партија обвини дека ВМРО-ДПМНЕ ја дефокусира јавноста ...

Бранкофоби

Утрински - 15.04.2011

Меѓу две предизборни епизоди сечење црвени ленти и фрлање лопати со песок, премиерот Никола Груевски најде луфта да му напише писмо на членството на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Во времето на СДСМ исчезнаа 28 кг кокаин од МВР

Дневник - 15.04.2011

Александар Бичиклиски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска потсети на исчезнувањето на 28 килограми кокаин од депото на МВР во 1997 година во периодот додека СДСМ беше на власт .

Изборите распишани

Алфа - 15.04.2011

Трајко Вељановски го прифати 5 јуни како ден за гласање, што пред 20-тина дена го предложи Никола Груевски. Првиот парламентарец денеска го потпиша решението со кое и формално на овој ден ќе се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во времето на Цвенковски исчезнаа 28 килограми кокаин од депото на МВР

Сител - 15.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска потсети на исчезнувањето на, како што рече, 28 килограми кокаин од депото на МВР во 1997 година во време кога СДСМ беше на власт.

Изборните калкулации најстрога тајна

Канал5 - 15.04.2011

Кој ќе биде адутот на Црвенковски кој на претстојните избори ќе ја земе мандатарската палка в раце, засега на Бихаќка се чува во најголема тајност.

ВМРО ДПМНЕ потсетува на исчезнатиот кокаин

Канал5 - 15.04.2011

Да не се заборави времето кога Црвенковски го одобруваше криминалот во невидени размери, потсети ВМРО ДПМНЕ на случајот со исчезнатиот кокаин од депото на МВР.

Каде исчезна кокаинот од МВР во времето на Цвенковски?

Вечер - 15.04.2011

Каде исчезнаа 28 килограми кокаин од депото на МВР во 1997 година, кога на власт беше СДСМ, праша на вчерашната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски, потсетувајќи на оваа ...

Бичиклиски: Црвенковски одобруваше криминал во невидени размери

Курир - 15.04.2011

Во 97-та година, во време кога Бранко Црвенковски e премиер на Република Македонија, од депото на МВР мистериозно исчезнуваат 28 килограми кокаин, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар ...

Бичиклиски: Во времето на Црвенковски, мистериозно од МВР исчезнаа 28 килограми кокаин

Нетпрес - 15.04.2011

“Во времето кога Бранко Црвенковски е премиер на Македонија, од депото на МВР мистериозно исчезнуваат 28 килограми кокаин“, изјави денес на прес конференција Александар Бичиклиски, портпарол на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во времето на Црвенковски исчезна кокаин од депото на МВР

Press24 - 15.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска потсети на исчезнувањето на, како што рече, 28 килограми кокаин од депото на МВР во 1997 година во време кога СДСМ беше на власт.

СДСМ: Груевски е опседнат со Црвенковски

Press24 - 15.04.2011

Досега, премиерот во своите јавни настапи го има спомнато Бранко Црвенковски 19 893 пати. Како што тргнале премиерот и циркузантите на ВМРО ДПМНЕ, нема да не зачуди ако во предизборната кампања оваа ...

Петров: Груевски го спомнал Црвенковски 19 893 пати

Курир - 15.04.2011

Нема лек за опсесијата на Никола Груевски со Бранко Црвенковски. Досега, премиерот во своите јавни настапи го има спомнато Бранко Црвенковски 19 893 пати.

ВМРО-ДПМНЕ: Срамота е што Црвенковски бега од премиерската трка

Press24 - 15.04.2011

Од владејчката партија го повикуваат лидерот на СДСМ да се кандидра како носител на листа во изборна единица и да не се крие за како што велат, своите полупартиски бизнисмени Нема да го споменеме ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски се плаши да се соочи со Груевски

Курир - 15.04.2011

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски се плаши да се соочи со премиерот Груевски на изборите и оти Груевски има право да го споменува и повеќе од досега заради, како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во 97-та година мистериозно исчезнаа 28 килограми кокаин од депото на МВР

еФакт - 15.04.2011

Скопје - Во 97-та година, во време кога Бранко Црвенковски e премиер на Република Македонија, од депото на МВР мистериозно исчезнуваат 28 килограми кокаин.

СДСМ: Нема лек за опсесијата на Никола Груевски со Бранко Црвенковски

еФакт - 15.04.2011

Скопје - „Нема лек за опсесијата на Никола Груевски со Бранко Црвенковски. Досега, премиерот во своите јавни настапи го има спомнато Бранко Црвенковски 19 893 пати.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Андреј Петров

еФакт - 15.04.2011

Скопје – „Нема да го споменеме Бранко Црвенковски 19 893 пати, како што вели Андреј Петров туку ќе го споменеме 1 989 300.

ВМРО-ДПМНЕ - Во време на Црвенковски од депото на МВР мистериозно исчезнаа 28 килограми кокаин

Inpress - 15.04.2011

Скопје, 15. април 2011 (ИНПРЕС) Во 97-та година, во време кога Бранко Црвенковски e премиер на Република Македонија, од депото на МВР мистериозно исчезнуваат 28 килограми кокаин.

СДСМ - Нема лек за опсесијата на Никола Груевски со Бранко Црвенковски

Inpress - 15.04.2011

Скопје, 15.април 2011 (ИНПРЕС) Досега, премиерот во своите јавни настапи го има спомнато Бранко Црвенковски 19 893 пати.

"ВМРО-ДПМНЕ: Во времето на Црвенковски исчезнаа 28 килограми кокаин од депото на МВР "

Македонија24 - 15.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , "ВМРО-ДПМНЕ: Во времето на Црвенковски исчезнаа 28 килограми кокаин од депото на МВР ", "Портпаролот на владеачката партија Александар Бичиклиски денес изјави дека во ...

Петров: Груевски е опседнат со Црвенковски

Македонија24 - 15.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Петров: Груевски е опседнат со Црвенковски, "Секретарот на СДСМ, Андреј Петров, денес го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски дека е опседнат со лидерот на СДСМ ...

Петрески: Црвенковски ќе го спомнеме 1 989 300 пати

Македонија24 - 15.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Петрески: Црвенковски ќе го спомнеме 1 989 300 пати, "На денешната пресконференција на Андреј петров реагираше Зоран Петрески од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски пак со писмо до членството: „Да заврши ерата на Црвенковски“

Утрински - 14.04.2011

„Изборите на 5 јуни ќе означат крај на ерата на транзиција и приватизација, на општествен грабеж, на зголемување на невработеноста и сиромаштијата, на неразјаснети атентати и убиства.

Груевски: Црвенковски избегнува директно изборно соочување

Дневник - 14.04.2011

Премиерот Никола Груевски вчера изјави дека Бранко Црвенковски избегнува да се соочи директно со него на изборите бидејќи знае оти ќе изгуби и затоа бара друг човек, кој ќе ја преземе одговорноста за ...

Пристоп МК: Не работевме на кампањата „Државник“

Форум - 14.04.2011

„Пристоп МК“ денеска ги негираше обвинувањата дека биле креатори на кампањата „Државник“ во 2004 година „Пристоп МК не работеше на наведената кампања, ниту пак ги има реализирано споменатите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски не дозволи влез на на Ауди во Македонија

Сител - 14.04.2011

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска на прес-конференција пред објектот на поранешна Асиба МГ, преку која автомобилскиот бренд Ауди требаше да изгради фабрика во Македонија, рече ...

Предизборни партиски препукувања

Канал5 - 14.04.2011

А како што наближуваат изборите се засилуваат обвинувањата меѓу партиите. Денеска портпаролот на ВМРО ДПМНЕ пред зградата на „Асиба мг“ обвини дека во 1995 година поради барањето за милионска ...

Бичиклиски: Со Ауди се пропушти можноста за над илјада вработувања

Вечер - 14.04.2011

Од местото каде што во 1995 година беше сместена фирмата Асиба МГ која требаше да го донесе во Македонија светски познатиот автомобилски бренд Ауди, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски ...

Не сме креатори на кампањата на Црвенковски

Вечер - 14.04.2011

"Пристоп МК" ги негира информациите објавени во медиумите дека е креатор на кампањата на Бранко Црвенковски насловена како "Државник".

Реакција на Пристоп МК за кампањата „Државник“

Курир - 14.04.2011

Пристоп МК не работеше на наведената кампања, ниту пак ги има реализирано споменатите активности во кампањата за Претседателските избори во 2004 година, се наведува во писмената реакција на Пристоп ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски не дозволи влез на на Ауди во Македонија

Press24 - 14.04.2011

Портаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска на прес-конференција пред објектот на поранешна Асиба МГ, преку која автомобилскиот бренд Ауди требаше да изгради фабрика во Македонија, рече ...

Бичиклиски: „Ауди“ е пропуштена можност за нови вработувања

Курир - 14.04.2011

Ова зад мене е објектот каде во `95 година беше сместена фирмата Асиба МГ, преку која требаше светски познатиот автомобилски бренд Ауди да влезе во Македонија и да изгради фабрика, изјави денеска ...

Бичиклиски: Црвенковски пропушти важна инвестиција што ќе доведеше до вработување на илјадници луѓе

Нетпрес - 14.04.2011

Бранко Црвенковски не и дозволи на компанијата “Ауди“ да инвестира во Македонија, со што е пропуштена можноста за вработување на над илјада македонски граѓани,како и можноста за индиректно ангажирање ...

ВМРО-ДПМНЕ за 1995 г.– Бранко од Ауди барал милионска провизија

eReporter - 14.04.2011

ЗА ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ, ПОТСЕТУВАМЕ: Ова зад мене е објектот каде во `95 година беше сместена фирмата Асиба МГ, преку која требаше светски познатиот автомобилски бренд Ауди да влезе во Македонија и да ...

Пристоп МК - Не сме креатори на кампањата „Државник“

Inpress - 14.04.2011

Скопје, 14. април 2011 (ИНПРЕС) Пристоп МК не работеше на кампањата „Државник“, ниту пак ги има реализирано споменатите активности во кампањата за Претседателските избори во 2004 година, стои во ...

Бичиклиски: Црвенковски не дозволи влез на „Ауди“ во Македонија

Македонија24 - 14.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Бичиклиски: Црвенковски не дозволи влез на „Ауди“ во Македонија, "Пред комплексот Асиба, во населбата Тафталиџе денес потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичилкиски ...

ВМРО-ДПМНЕ - За да не се заборави, потсетуваме на Асиба МГ

Inpress - 14.04.2011

Скопје, 14. април 2011 (ИНПРЕС) Ова зад мене е објектот каде во `95 година беше сместена фирмата Асиба МГ, преку која требаше светски познатиот автомобилски бренд Ауди да влезе во Македонија и да ...

Груевски: „Црвенковски бега од директно соочување со мене“

Телма - 13.04.2011

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека Бранко Црвенковски избегнува да се соочи директно со него на изборите бидејќи знае оти ќе изгуби и затоа бара друг човек кој што ќе ја преземе ...

Груевски: Црвенковски бара друг човек да ја преземе одговорноста за поразот

Форум - 13.04.2011

Бранко Црвенковски знае дека ќе загуби на овие избори и бара друг човек што ќе ја преземе одговорноста за поразот на следните избори.

СДСМ: Казната на Груевски ќе му ја испорачаат граѓаните

Форум - 13.04.2011

„Добро намерно ви препорачуваме да не бегате од сопствената одговорност за изборниот пораз и казната што ќе ви ја испорачаат граѓаните“ Ова е реакцијата на СДСМ по изјавата на премиерот и претседател ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Пристоп“ соработувала со Црвенковкси и кога бил премиер

Форум - 13.04.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ објави дека поседуваат документи од кои, за кои спроед нив птврдуваат дека фирмите „Пристоп“ и „Пристоп МК“ соработувале со Бранко Црвенковски, не само кога тој бил ...

Груевски: Црвенковски бара друг да биде одговорен за неговиот пораз

Алсат-М - 13.04.2011

Црвенковски не сака да ја заврши политичката кариера како губитник, па затоа сака одговорноста да ја префрли на некој друг...

Груевски го нападна Црвенковски

Алфа - 13.04.2011

Уште официјално не почната негативната кампања почна да доминира во предизборието. Никола Груевски жестоко го нападна својот политички ривал Бранко Црвенковски, паралелно со малиот час по историја на ...

ВМРО-ДПМНЕ потсетува: Со инцидентот во "Хард Рок" заживеа рекетарството

Сител - 13.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска пред МКЦ потсети на инцидентот во дискотеката „Хард Рок“ во 1994 година кога на власт беше СДСМ, со што, како што посочи почна рекетарството во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рекетарството заживеа со инцидентот во Хард Рок

Кирилица - 13.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска пред МКЦ потсети на инцидентот во дискотеката „Хард Рок“ во 1994 година кога на власт беше СДСМ, со што, како што посочи почна рекетарството во ...

Груевски: Црвенковски бара друг човек кој ќе ја понесе одговорноста за неговиот изборен пораз

Сител - 13.04.2011

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека Бранко Црвенковски избегнува да се соочи директно со него на изборите бидејќи знае оти ќе изгуби и затоа бара друг човек кој што ќе ја преземе ...

Груевски: Црвенковски бега од дуел зашто знае дека ќе изгуби на изборите

Кирилица - 13.04.2011

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека Бранко Црвенковски избегнува да се соочи директно со него на изборите бидејќи знае дека ќе изгуби и затоа бара друг човек кој што ќе ја преземе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со Хард Рок почна рекетарството во Македонија

Канал5 - 13.04.2011

Црвенковски е креаторот на рекетарството во Македонија, синоним за криминалното подземје, е случајот Хард Рок, изјавија од владејачката партија. -За оваа физичка пресметка никој не одговараше.

СДСМ соочен со пораз, гради стратегија за етнички тензии

Сител - 13.04.2011

Без никаква неизвесност околу прашањето на победникот, ниту во македонскиот, ниту во албанскиот политички блок, престојниот изборен циклус е многу поразличен од претходните.

Груевски: Бранко знае дека ќе изгуби

Вечер - 13.04.2011

Бранко Црвенковски знае дека ќе ги изгуби изборите и затоа бара друг човек како кандидат за премиер. Тој ќе треба за да го понесе товарот за политичкиот пораз, изјави вчера премиерот и лидер на ...

Пристоп ја осмислил и претседателската кампања на Црвенковски

Вечер - 13.04.2011

Црвенковски бил советуван финансиски да ги поддржи невладините организации, за да ги исполнат зацртаните партиски цели, што многу наликува на аферата "Надеж 1" каде СОРОС требаше да ги поддржи ...

Бичиклиски: Со СДСМ започна заживувањето на криминалното подземје

Курир - 13.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски во изјава за медиумите рече дека во 1994 година со СДСМ заживува криминалното подземје во Македонија и тогаш започнува рекетарството.

Бичиклиски: Во времето на СДСМ започна рекетарството и криминалното подземје

Нетпрес - 13.04.2011

Во 1994 година, во време кога Бранко Црвенковски беше премиер, а Љубомир Фрчковски министер за внатрешни работи, четиресетина рекетари, сите до еден, членови на обезбедувањето на СДСМ го демолираа во ...

ВМРО: СДСМ го заживеа криминалот

eReporter - 13.04.2011

ЗА ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ, ПОТСЕТУВАМЕ: во 1994 година, во време кога Бранко Црвенковски е премиер, а Љубомир Фрчковски е министер за внатрешни работи токму на ова место овде, вооружени лица упаѓаат во ...

Груевски: Црвенковски бара друг човек кој ќе го понесе неговиот пораз

Курир - 13.04.2011

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека Бранко Црвенковски избегнува да се соочи директно со него на изборите бидејќи знае оти ќе изгуби и затоа бара друг човек кој што ќе ја преземе ...

Стефановски: Црвенковски соработувал со Пристоп и како лидер на СДСМ

Курир - 13.04.2011

Фирмата Пристоп и Пристоп МК соработувале со Бранко Црвенковски не само како претседател на Република Македонија, не само како претседател на Владата, туку како и претседател на СДСМ, рече на ...

Груевски: Функцијата претседател на ДИК бара општествен, а не партиски ангажман

Нетпрес - 13.04.2011

Функцијата претседател на Државната изборна комисија е државна функција која бара општествен, а не партиски ангажман, изјави денес премиерот Никола Груевски во врска со вчерашната изјава на ...

Нема „јунак“ кој ќе го замени Црвенковски

Курир - 13.04.2011

Во пресрет на распуштањето на Собранието, во партиските штабови се прават последните подготовки и договори за носителите на изборните листи за предвремените парламентарни избори.

Груевски: Црвенковски бара друг човек кој ќе го понесе неговиот пораз

Press24 - 13.04.2011

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека Бранко Црвенковски избегнува да се соочи директно со него на изборите бидејќи знае дека ќе изгуби и затоа бара друг човек кој што ќе ја преземе ...

Бичиклиски: Со СДСМ започна заживувањето на криминалното подземје

еФакт - 13.04.2011

Скопје - Во 1994 година, во време кога Бранко Црвенковски е премиер, а Љубомир Фрчковски е министер за внатрешни работи токму на ова место овде, вооружени лица упаѓаат во дискотеката „Хард Рок“ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Соработката на Црвенковски со Пристоп и Пристоп МК е од времето, кога бил претседател на СДСМ

еФакт - 13.04.2011

Скопје - Фирмата Пристоп и Пристоп МК соработувале со Бранко Црвенковски не само како претседател на Република Македонија, не само како претседател на Владата, туку како и претседател на СДСМ, изјави ...

Груевски: Црвенковски избегнува да се соочиме директно на изборите

еФакт - 13.04.2011

Скопје - Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека Бранко Црвенковски избегнувал да се соочи директно со него на изборите, бидејќи знаел дека ќе изгуби и затоа барал друг човек кој што ќе ја ...

ВМРО-ДПМНЕ - За да не се заборави, потсетуваме на „Хард Рок“!

Inpress - 13.04.2011

Скопје, 13. април 2011 (ИНПРЕС) Во 1994 година, во време кога Бранко Црвенковски е премиер, а Љубомир Фрчковски е министер за внатрешни работи токму на ова место овде, вооружени лица упаѓаат во ...

Бичиклиски: Црвенковски го заживеа рекетарството

Македонија24 - 13.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Бичиклиски: Црвенковски го заживеа рекетарството, "Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски денеска пред МКЦ потсети на инцидентот во дискотеката „Хард Рок“ во ...

Груевски: Црвенковски ќе загуби на изборите

Македонија24 - 13.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Груевски: Црвенковски ќе загуби на изборите, "Бранко Црвенковски знае дека ќе загуби на овие избори и бара друг човек кој ќе ја превземе одговорноста за поразот на ...

ВМРО-ДПМНЕ - Пристоп и Пристоп МК соработувале со Црвенковски и како претседател на СДСМ

Inpress - 13.04.2011

Скопје, 13. април 2011 (ИНПРЕС) Фирмата Пристоп и Пристоп МК соработувале со Бранко Црвенковски не само како претседател на Република Македонија, не само како претседател на Владата, туку како и ...

СДСМ - Нема помош за фрустрацијата и комплексот на Груевски од Црвенковски

Inpress - 13.04.2011

Скопје, 13. април 2011 (ИНПРЕС) Денес по којзнае кој пат Груевски наместо јавно да соопшти кои се неговите намери за иднината на Република Македонија, тој единствено е оптеретен со претседателот на ...

Државник е слоган на Пристоп

Македонија24 - 13.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Државник е слоган на Пристоп, "Членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Стефановски излезе со нови документи кои докажуваат дека фирмата Пристоп и Пристоп МК ...

Став - ТВ-дуел

Време - 12.04.2011

Се обидувам да сфатам зошто премиерот Груевски повторно не прифаќа ТВ-дуел!? Зарем не е многу нормална практика во сите демократски земји, спротивставените политички страни да ги соочат и ...

Македонија - Заев, Шекеринска и Петров во трка за премиер

Време - 12.04.2011

Ана Анастасовска Радмила Шекеринска, Зоран Заев и Андреј Петров се имињата што за сега водат на внатрешните анкети што ги спроведува СДСМ, со цел да се види кој од партиските функционери ужива ...

„Неоправдани“ за Црвенковски, Андов и за Петковски

Утрински - 12.04.2011

Претседателите на опозициските СДСМ и НСДП, Бранко Црвенковски и Тито Петковски, како и почесниот претседател на ЛП, Стојан Андов, пред дваесет години не се појавиле на прославата на македонската ...

Членството и граѓаните да изберат премиер

Утрински - 11.04.2011

Социјалдемократите се' уште не го прецизирале датумот за партискиот конгрес. Сепак, статутот налага тој да се одржи најдоцна до 5 мај, а овој термин се совпаѓа и со рокот за поднесување кандидатски ...

Зошто премиерот бега од ТВ-дуел

Утрински - 11.04.2011

Навистина се обидувам да сфатам зошто премиерот Груевски повторно не прифаќа ТВ-дуел. Зарем во сите демократски земји не е нормална практика спротивставените политички страни да ги соочат и ...

Анкета: Груевски најдобар премиер

Алсат-М - 11.04.2011

Актуелниот претседател на македонската Влада Никола Груевски, според перцепцијата на граѓаните од анкетата на Институтот „Павел Шатев“, по изборите би бил подобар премиер од евентуалните ...

„Павел Шатев“: Околу 40 отсто од граѓаните со позитивна перцепција за Груевски

Форум - 11.04.2011

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, е најпосакуваниот избор за премиер по престојните предвремени парламентарни избори, споредено со Бранко Црвенковски, Радмила Шекеринска, Стевчо Јакимовски и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ немаат чувство за државност

Кирилица - 11.04.2011

Социјалдемократите уште на самиот почеток од прогласувањето на независност на Македонија покажаа непочитување, покажаа дека немаат чувство за државност и чувство на одговорност пред граѓаните, изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски, Андов и Петковски во 1991. не се појавија на прославата на независноста

Сител - 11.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска на прес-конференција што ја одржа пред Собранието, потсети дека сегашниот лидер на опозицијата Бранко Црвенковски и претседателот на НСДП Тито ...

Анкета на „Павел Шатев“: Груевски со најголема поддршка за функцијата премиер по изборите

Сител - 11.04.2011

Актуелниот претседател на македонската Влада Никола Груевски, според перцепцијата на граѓаните од анкетата на Институтот „Павел Шатев“, по изборите би бил подобар премиер од евентуалните ...

Партиите почнаа од минатото

Канал5 - 11.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска на прес-конференција што ја одржа пред собранието, потсети дека сегашниот лидер на опозицијата Бранко Црвенковски , претседателот на НСДП Тито ...

Црвенковски, Петковски и Андов не дојдоа на прославата на независноста

Вечер - 11.04.2011

ВМРО-ДПМНЕ вчера потсети на постапките на лидерите на опозициските СДСМ, НСДП и ЛП, Бранко Црвенковски, Тито Петковски и Стојан Андов од пред 20 години.

„Павел Шатев“: Околу 40 отсто од граѓаните со позитивна перцепција за Груевски

Точка - 11.04.2011

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, е најпосакуваниот избор за премиер по престојните предвремени парламентарни избори, споредено со Бранко Црвенковски, Радмила Шекеринска, Стевчо Јакимовски и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски, Петковски и Андов покажаа дека немаат чувство за државност

Курир - 11.04.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денес изјави дека во на Република Македонија во 1991 година, при прогласувањето на независноста Бранко Црвенковски инсистирал прво да се свири ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ немаат чувство за државност и одговорност

Нетпрес - 11.04.2011

Социјалдемократите уште на самиот почеток од прогласувањето на независност на Македонија покажаа непочитување, покажаа дека немаат чувство за државност и чувство на одговорност пред граѓаните, изјави ...

ВМРО:Потсетување што правеше Бранко Црвенковски

eReporter - 11.04.2011

ЗА ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ, ПОТСЕТУВАМЕ: Токму на ова место овде, во Собранието на Република Македонија во 1991 година, при прогласувањето на независноста Бранко Црвенковски инсистира прво да се свири ...

“Павел Шатев“: Граѓаните повторно го сакаат Груевски за премиер

Нетпрес - 11.04.2011

Највисока поддршка од граѓаните за иден премиер има актуелниот претседател на Владата, Никола Груевски, 40 отсто, додека лидерот на опозициската СДСМ, Бранко Црвенковски е најмалку посакуван избор за ...

Анкета на Павел Шатев: 40% од граѓаните сметаат дека Груевски е најдоброто решение за премиер

еФакт - 11.04.2011

Скопје - Во рамките на широкиот спектар на истражувања кои ги спроведува Институтот Павел Шатев во насока на детекција на перцепциите на граѓаните за нивната поддршка на политичките партии и ...

Бичиклиски: При прогласувањето на независноста Бранко Црвенковски инсистираше да се свири југословенската химна

еФакт - 11.04.2011

Скопје - Во 1991 година, при прогласувањето на независноста Бранко Црвенковски инсистира прво да се свири југословенската химна, а потоа македонската.

ВМРО-ДПМНЕ - За да не се заборави, потсетуваме!

Inpress - 11.04.2011

Скопје, 11. април 2011 (ИНПРЕС) Токму на ова место овде, во Собранието на Република Македонија во 1991 година, при прогласувањето на независноста Бранко Црвенковски инсистира прво да се свири ...

Анкета на „Павел Шатев“ - 39,9% од граѓаните се за Груевски како премиер, 14,7% за Црвенковски, неодлучни 45,4%

Inpress - 11.04.2011

Скопје, 11. април 2011 (ИНПРЕС) Институтот Павел Шатев на почетокот на април спроведе анкета врз примерок од 2.000 испитаници од кои побара одговор на прашањето за најсоодветна личност за премиер по ...

Бичиклиски: Црвенковски не ја славеше независноста на Македонија

Македонија24 - 11.04.2011

Македонија - Македониjа 24, , Бичиклиски: Црвенковски не ја славеше независноста на Македонија, "Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски, пред Собранието на Република македонија, денес ја ...