TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 28.09.2014

Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен. Ќе дува умерен северен ветер. Во Скопје температурата ќе се движи до 20 степени. Следува период на стабилно и суво време.

СОНЧЕВ ЕСЕНСКИ ДЕН: Температура до 20 степени

Телеграф - 28.09.2014

Следува период на стабилно и суво време Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен.

Време: Сончево со мала до умерена локална облачност

А1 On - 28.09.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен. Ќе дува умерен северен ветер.

Сончево време со умерен северозападен ветер

Нетпрес - 28.09.2014

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад. Минималната температура ќе биде во границите од ...

Утре сончев и топол септемвриски ден

+инфо - 28.09.2014

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Во некои котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Летото не попушта, температурите до 30 - еве какво време не очекува до крајот на неделата

Press24 - 28.09.2014

Aко минатата работна недела студениот продор, облаците и повремените врнежи беа главно одличје на метео условите, оваа работна недела може да кажеме дека ќе помине во дијаметрално спротивни метео ...

Денес сончево со мала локална облачност

МКД - 28.09.2014

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена ...

Сончево и суво

+инфо - 28.09.2014

Следува период на стабилно и суво време. Со температурата од 14 до 23 степен и сончево со мала до умерена локална облачност, ќе биде времето денеска. Ќе дува умерен северен ветер.

Ни претстои сончево и суво време

OhridNews - 28.09.2014

Сончево време со мала умерена локална облачност не очекеува во текот на денот. Ќе дува умерен ветер од северен правец, а максималната дневна температура во Охрид ќе достигне 17 степени Целзиусови.

Денеска сончево и без дожд

Либертас - 28.09.2014

Следува период на стабилно и суво време. Со температурата од 14 до 23 степен и сончево со мала до умерена локална облачност, ќе биде времето денеска. Ќе дува умерен северен ветер.

Денеска не очекува сончев ден

Пулс24 - 28.09.2014

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад. Минималната температура ќе биде во границите од ...

Нешто сончево ама и мала до умерена локална облачност

Локално - 28.09.2014

Денеска е недела, 28 септември, 271-от ден во 2014 година.До крајот на годината остануваат уште 94 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Денес претежно сончево време

Вечер Прес - 28.09.2014

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад. Минималната температура ќе биде во границите од ...

Утре сончев и топол септемврски ден

Либертас - 28.09.2014

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Во некои котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

УБАВА ВЕСТ: Еве што ќе се случува со времето

Sky - 28.09.2014

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб североисточен ветер. Во некои котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Прогноза до крајот на неделава: Нѐ очекува топло и пријатно време

Република - 28.09.2014

Aко минатата работна недела студениот продор, облаците и повремените врнежи беа главно одличје на метео условите, оваа работна недела може да кажеме дека ќе помине во дијаметрално спротивни метео ...

Недела огрејана во сонце

Вистина.мк - 28.09.2014

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад. Минималната температура ќе биде во границите од ...

Сончево време со умерен северозападен ветер

Идивиди - 28.09.2014

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад. Минималната температура ќе биде во границите од ...

По студеното утро, сончев ден!

Lider - 28.09.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен.

Временска прогноза-облачно со сончеви периоди

Алсат-М - 27.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 ...

Денеска променливо облачно со засилен северен ветер

Канал5 - 27.09.2014

Во утринските часови се уште ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, на места засилен северен ветер кој на моменти ќе ...

Променливо облачно со сончеви периоди и ветер

Нетпрес - 27.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Ќе дува силен ветер - подгответе се за најстудениот ден оваа есен

Press24 - 27.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 ...

Облачно време со сончеви периоди и засилен северен ветер

Макфакс - 27.09.2014

Во утринските часови се уште ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, на места засилен северен ветер кој на моменти ќе ...

Временска прогноза - Облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 20.02.2021

Денеска по одделни котлините ќе има појава на магла и ниска облачност, а во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во вечерните часови и во текот на ноќта почнувајќи од североисток ќе има зголемување на облачноста и ...

Променливо облачно со сончеви периоди и засилен ветер

МКД - 27.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Облачно време со сончеви периоди и засилен северен ветер

Тера - 27.09.2014

Во утринските часови се уште ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, на места засилен северен ветер кој на моменти ќе ...

Променливо облачно со сончеви периоди и ветер

Точка - 27.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Подгответе се за најстудениот ден оваа есен

Вечер Прес - 27.09.2014

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 12 до 19 степени. Во наредните денови следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневната температура ќе бележи ...

Временска прогноза: Не очекува разведрување

Пулс24 - 27.09.2014

Денот започнува облачно, особено на северната половина од земјата, каде облачноста можно е да донесе сосема слабо проврнување. Но попладне, а особено навечер ќе настапи значително намалување на ...

Ветровито и секако дождливо

Локално - 27.09.2014

Денеска е сабота, 27 септември, 270-от ден во 2014 година.До крајот на годината остануваат уште 95 дена. Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне.

Денеска ќе дува северен ветер со 70 километри на час

Бриф - 27.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 ...

Променливо облачно со сончеви периоди и ветер

Скопје инфо - 27.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Сабота носи разведрување

Република - 27.09.2014

Денот започнува облачно, особено на северната половина од земјата, каде облачноста можно е да донесе сосема слабо проврнување. Но попладне, а особено навечер ќе настапи значително намалување на ...

Облачно време со сончеви периоди и засилен северен ветер

Вистина.мк - 27.09.2014

Во утринските часови се уште ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, на места засилен северен ветер кој на моменти ќе ...

Доаѓа бура: Облачно и ветровито време

Lider - 27.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Утре ветер со брзина од 70 километри на час

Канал5 - 26.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри ...

Времето денеска: Облачно и постудено со дожд и температура до 19 степени

24 Вести - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и утре со позасилен интензитет.

Облачно време со дожд и температура до 19 степени

Бизнис Инфо - 26.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и умерен до засилен ветер. Дневните температури ќе се движат од 11 до 19 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со ...

Денеска постудено, со дожд и ветер, викендов потопло

+инфо - 26.09.2014

Времето денеска, петок 26 септември, ќе биде облачно и постудено од вчера, а се очекуваат врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Веќе утре (сабота) се очекува променливо облачно и ...

Викенд временска прогноза: Претежно сончево и малку потопло

Факултети - 26.09.2014

Во Македонија во петок ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Во доцните попладневни часови врнежите ќе престануваат.

Дождливо и постудено време

Макфакс - 26.09.2014

Променливо облачно и постудено време со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 11 до 19 Целзиусови степени.

Врнежливо и променливо време, но следува сув период

Курир - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне, со умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Вистински есенски ден денеска

+инфо - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и в сабота со позасилен интензитет.

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури

Нетпрес - 26.09.2014

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, а попладне и во ноќните часови повремено засилен северен ветер.

Внимавајте ќе дува силен ветер со брзина од 70 километри на час

Сител - 26.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

Утре ќе дува северен ветер со 70 километри на час

+инфо - 26.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри ...

Петочно врнежливо претпладне и посвеж ден

Таратур - 26.09.2014

Петок започнува со врнежливо време. Рано наутро можен е локален поинтензивен дожд во најјужните делови земјава. Претежно облачно време со повемен дожд во првата половина од денот ќе има во поголем ...

Дождливо и постудено време

Кајгана - 26.09.2014

Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 11 до 19 Целзиусови степени.

Денеска врнежливо, за викендот суво

Нетпрес - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне, со умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Времето денеска врнежливо и постудено

Р.С.Европа - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Денеска најстуден ден оваа есен - еве какво време не очекува за викендот

Press24 - 26.09.2014

Во Македонија во петок ќе биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо со пад на температурите. Во доцните попладневни часови врнежите ќе престануваат.

Време: Променливо облачно со сончеви периоди и ветер

А1 On - 26.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри на час.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Променливо облачно и ветровито

Телеграф - 26.09.2014

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 12 до 19 Целзиусови степени Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Постудено време, проследено со врнежи

Денешен - 26.09.2014

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

ЌЕ БИДЕ ХАОС - Силен ветер ќе ја погоди цела Македонија

Sky - 26.09.2014

Температура утрово беше од седум до тринаесет степени, а дневната ќе биде од дванаесет до деветнаесет степени. Карактеристика на денов ќе биде силниот ветер од северен правец, кој ќе достигне брзина ...

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури

Тера - 26.09.2014

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, а попладне и во ноќните часови повремено засилен северен ветер.

Денеска ќе дува северен ветер со 70 километри на час

Либертас - 26.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 ...

Временска прогноза: променливо облачно со силен ветер

Република - 26.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри ...

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури

Точка - 26.09.2014

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, а попладне и во ноќните часови повремено засилен северен ветер.

Врнежливо и променливо време, нo следува сув период

Пулс24 - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне, со умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Денеска постудено, со дожд и ветер – викендов потопло

МК News - 26.09.2014

Времето денеска, петок 26 септември, ќе биде облачно и постудено од вчера, а се очекуваат врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Веќе утре (сабота) се очекува променливо облачно и ...

Дождот ќе престане попладне

Република - 26.09.2014

Петок започнува со врнежливо време. Рано наутро можен е локален поинтензивен дожд во најјужните делови земјава. Претежно облачно време со повемен дожд во првата половина од денот ќе има во поголем ...

Денеска врнежливо, за викендот суво

Точка - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне, со умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Ветер со брзина од 70 км/ч, утринска температура 7 степени: Прочитајте какво време не очекува утре

Sky - 26.09.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри ...

Утре ветровито со температура до 19 степени

Н.Македонија - 26.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северен правец кој на моменти се очекува да достигнува брзина од околу 70 километри ...

Врнежливо и променливо време, но следува сув период

Вистина.мк - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне, со умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Постудено, дожд и ветер

Lider - 26.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Облачно време со температура до 27 степени

Бизнис Инфо - 25.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно. Во текот на попладневните часови облачноста ќе се зголемува, а ќе има услови за повремен локален дожд. Температурите ќе се движат од 16 до 27 степени.

Променливото облачно време со дожд ќе се задржи до сабота

Канал5 - 25.09.2014

Времето денеска во текот на целиот ден ќе биде променливо - облачно со температури од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, со повремен дожд кој ќе продолжи и во текот на ноќта.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура

24 Вести - 25.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има ...

Денеска постудено време проследено со врнежи

Канал5 - 25.09.2014

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Претпладне облачно, попладне зголемување на облачноста со повремен дожд

Макфакс - 25.09.2014

Претпладне малку до умерено облачно. Од пладневните часови облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на повремен дожд, кој на места ќе продолжи и во текот на ноќта.

Утре заладување и дожд

А1 On - 25.09.2014

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Претпладне облачно, попладне зголемување на облачноста со повремен дожд

Кајгана - 25.09.2014

Претпладне времето ќе биде умерено облачно. Од пладневните часови облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на повремен дожд, кој на места ќе продолжи и во текот на ноќта.

Подгответе се за најстудениот ден оваа есен

Press24 - 25.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

УТРЕ: Не очекува постудено време со врнежи од дожд

Телеграф - 25.09.2014

Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне.

Дождливо и постудено време

Сител - 25.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Време: Претпладне умерено облачно, попладне дожд

А1 On - 25.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има ...

Сончево време, попладне повремен дожд

Сител - 25.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има ...

Претпладне малку сонце, попладне дожд, постабилно дури од недела

+инфо - 25.09.2014

Претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава, а попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има појава на ...

Променливо време, температури од 7 до 27 степени

Курир - 25.09.2014

Во Македонија времето денеска претпладне ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе ...

Ново заладување - од петок ветер и значително пониски температури

Press24 - 25.09.2014

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне зголемување на облачноста која во доцните попладневни и во вечерните часови ќе услови локални врнежи од ...

Утре, постудено со врнежи од дожд

Вечер Прес - 25.09.2014

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Претпладне претежно сончево, попладне наоблачување и нестабилно

Скопје инфо - 25.09.2014

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне зголемување на облачноста која во доцните попладневни и во вечерните часови ќе услови локални врнежи од ...

Лоша вест за времето

Sky - 25.09.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Дождлив петок

Република - 25.09.2014

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Студено утро, попладне затоплување

Денешен - 25.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има ...

Претпладне сончево, попладне облачно и нестабилно време

Пулс24 - 25.09.2014

Во Македонија во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне зголемување на облачноста која во доцните попладневни и во вечерните часови ќе услови локални врнежи од ...

Македонија во облаци и сонце

Вечер Прес - 25.09.2014

Умерено облачно со повеќе сонце во јужните делови на државата ќе биде времето денеска во Македонија а попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има појава на ...

Утре постудено и дождливо

Н.Македонија - 25.09.2014

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со засилен интензитет.

Променливо време, температури од 7 до 27 степени

Вистина.мк - 25.09.2014

Во Македонија времето денеска претпладне ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе ...

Преку ден облачно - приквечер дожд

Канал5 - 24.09.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе ...

Сончево време со температура до 24 степени

Бизнис Инфо - 24.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерен ветер. Температурите ќе се движат од 13 до 24 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до ...

Времето денеска: Сончево со слаб северен ветер и температура до 24 степени

24 Вести - 24.09.2014

Времето денеска ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Температурата се движи од 16 до 24 степени.

Временска прогноза - Ведро и сончево време

Р.С.Европа - 24.09.2014

Времето денеска ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Утре попладне понесете си чадор

+инфо - 24.09.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе ...

Ведро и сончево време со температура до 20 степени

Курир - 24.09.2014

Денеска ќе имаме ведро и сончево време, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Студено утро, но сончев ден

Нетпрес - 24.09.2014

Денеска ќе имаме ведро и сончево време, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец.Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Сoнчево со максимални 24 степени

+инфо - 24.09.2014

Ведро и сончево, со слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец, ќе биде времето денеска. Утринската температура се движеше од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Денеска цел ден ќе не дружи сонцето

Press24 - 24.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има ...

Ведро и студено утро, преку ден потопло

Локално - 24.09.2014

Денеска е среда, 24 септември, 267-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 98 дена. Времето денеска ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од ...

Утре попладне понесете си чадор

Либертас - 24.09.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе ...

Студено утро, но сончев ден

Точка - 24.09.2014

Денеска ќе имаме ведро и сончево време, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Сoнчево со максимални 24 степени

Канал 77 - 24.09.2014

Ведро и сончево, со слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец, ќе биде времето денеска. Утринската температура се движеше од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Облачното време ниту утре нема да ја избегне земјата

Пулс24 - 24.09.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава. Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе ...

Ведро и сончево време

Денешен - 24.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до ...

Дождливо, а повеќе сонце само на на југоисток

Локално - 24.09.2014

Денеска е четврток, 25 септември, 268-от ден во 2014 година..До крајот на годината остануваат уште 97 дена. Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на ...

Ведро и сончево време со температура до 20 степени

Вистина.мк - 24.09.2014

Денеска ќе имаме ведро и сончево време, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Ведро и сончево време со температура до 24 степени

Lider - 24.09.2014

Времето во Македонија ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 ...

Утре ведро и сончево, во Скопје до 20 степени

Канал5 - 23.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до ...

Облачно со дожд и температура до 23 степени

Бизнис Инфо - 23.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 14 до 23 степени.

Падна првиот снег во Македонија – температурен шок: Еве какво време не очекува

Хитпортал - 23.09.2014

В торник во поголем дел, особено во источниот регион започнува со облачно и релативно врнежливо утро. Сепак овие врнежи ќе траат релативно кратко. Уште рано попладне облачноста ќе почне значително да ...

Следи температурен шок: Очекувајте намалени темерпатури и интензивни врнежи на дожд

Сител - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Времето облачно со дожд

Р.С.Европа - 23.09.2014

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат.

Облачно, врнежливо и со пониски температури

Курир - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Облачно со засилен северен ветер и пад на температурите

Макфакс - 23.09.2014

Претпладне променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и со повремен локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува . Дневните температури ќе се движат од 13 до 23 Целзиусови степени.

Облачно со засилен северен ветер и пад на температурите

Кајгана - 23.09.2014

Времето денеска во претпладневниот период ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и со повремен локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува.

Голем температурен шок - доаѓа студено време и дожд во Македонија

Press24 - 23.09.2014

Вторник во поголем дел, особено во источниот регион започнува со облачно и релативно врнежливо утро. Сепак овие врнежи ќе траат релативно кратко. Уште рано попладне облачноста ќе почне значително да ...

Време: Ведро и постудено

А1 On - 23.09.2014

Времето во Македонија ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 ...

Прв есенски ден: Облаци и дожд, па ветер и разведрување

Таратур - 23.09.2014

Промената на времето ќе биде започната уште на почетокот од вторник. Најпрво ви северните и дел од западните краишта од земјава ќе бидат под значителна облачна маса која ќе донесе дожд.

Времето денеска облачно со пониски температури

Нетпрес - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Температурен шок: Какво време не очекува во следните денови?

Курир - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Температурен шок: Какво време не очекува?

Нетпрес - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Облачно, врнежливо и со пониски температури

Канал 77 - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Времето облачно со дожд

Тера - 23.09.2014

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат.

Времето во Македонија – Дожд и силен ветер

МК News - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а ...

Временска прогноза: Пад на температурите и ветер

Кумановски м. - 23.09.2014

Промената на времето ќе биде започната уште на стартот на вторник. Најпрво ви северните и дел од западните краишта од земјава ќе бидат под значителна облачна маса која ќе донесе дожд.

Ведро и сончево време

Скопје инфо - 23.09.2014

Од среда не очекуваат студени утра со ниски утрински температури, но и стабилно време. Во среда по студеното утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и свежо. Слаб ветер од променлив правец.

Дожд, ветер и ниски утрински температури

Вечер Прес - 23.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени. Како што најавува Управата за хидрометеоролошки ...

Првиот есенски ден донесе дожд и значително заладување

Република - 23.09.2014

Есента во Македонија и на целата северна хемисфера календарски почна денеска во 4 часот и 29 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи пролетта.

Температурен шок: Какво време не очекува во следните денови?

МК News - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Температурен шок: Какво време не' очекува?

Точка - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Денеска не очекува права есен

еМагазин - 23.09.2014

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието.

Повеќе сонце, пониски температури - еве што прогнозираат синоптичарите

Sky - 23.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 13 до 24 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 20 ...

Денот ќе го одбележат ниски температури и врнежливо време

Пулс24 - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Времето денеска облачно со пониски температури

Точка - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Утре ќе биде ведро и сончево

Н.Македонија - 23.09.2014

Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени Времето утре во Македонија ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и ...

Температурен шок во Македонија

Lider - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Облачно, врнежливо и со пониски температури

Вистина.мк - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Температурен шок: Какво време не очекува во следните денови?

Вистина.мк - 23.09.2014

Понеделник започна со облачност во крајниот југ на земјава, која донесе малку дожд во југозападниот крај. Сепак поголемиот дел од земјава имаше релативно сончево утро.

Облачно, врнежливо и со пониски температури

Lider - 23.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Од утре дожд, ветер и ниски утрински температури

Канал5 - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре локален дожд и силен ветер

Канал5 - 22.09.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието.

Сончево и топло, вечер дожд и ветер

Бизнис Инфо - 22.09.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови ...

Од утре заладување, дожд и ветар

Вест - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Доаѓа студен бран, утринските температури ќе паднат до 2 степени

Курир - 22.09.2014

Вистинско заладување ја очекува Македонија од среда. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

Од утре дожд, ветер и ниски утрински температури

А1 On - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Повторно дождови од вечерва, ќе дува ветар до 80 км/ч

+инфо - 22.09.2014

Период со повеќе дожд ќе владее во земјава во текот на оваа седмица, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Сепак, и покрај дождовите ќе има и сончеви периоди, а за среда ...

Пороен дожд и силен ветер, пристигна есента со сета сила

Сител - 22.09.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Променливо време, попладне нестабилно

Курир - 22.09.2014

Денеска ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Понеделнички: Претпладне облаци, попладне локален дожд и вечерен ветер

Таратур - 22.09.2014

Во првата половина од денот понеделник ќе помине во пријатно време. Промената на времето повторно доаѓа попладне во северните и западните краеви од земјава.

Подгответе се за големо заладување: Дожд, ветер и температури околу нула

Press24 - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Од утре дожд, ветер и ниски утрински температури

Сител - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончево, од утре заладување

МКД - 22.09.2014

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

СЕ МЕНУВА ВРЕМЕТО: Еве како ќе биде

Телеграф - 22.09.2014

Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен Целзиусов Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во ...

Од утре дожд, ветер и ниски утрински температури

Курир - 22.09.2014

Управата за хидрометеоролошки работи најавува локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени.

Студен бран доаѓа кон Македоинија - температури и до 2 степени

Сител - 22.09.2014

Во Македонија во понеделник ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне нестабилно со услови за врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните, северните, североисточните и источните ...

Студен бран доаѓа кон Македоинија – температури и до 2 степени

А1 On - 22.09.2014

Во Македонија во понеделник ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне нестабилно со услови за врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните, северните, североисточните и источните ...

Доаѓа студен бран: Наутро смрзнувачка – до 2 степени

Хитпортал - 22.09.2014

В истинско заладување ја очекува Македонија од среда. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

ОД УТРЕ: Пороен дожд, грмежи, ветер и ниски утрински температури

Телеграф - 22.09.2014

Утринските температури во четврток ќе се движат од 3 до 10, во петок од 7 до 13, во сабота од 6 до 12 и во недела од 4 до 10 степени Целзиусови Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ...

Времето променливо, попладне дожд

Нетпрес - 22.09.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од ...

Сончево и топло, приквечер обилен дожд

Макфакс - 22.09.2014

Времето во понеделник во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните ...

Доаѓа студен бран над Македонија - температурите ќе паднат до 2 степени

Press24 - 22.09.2014

Во Македонија во понеделник ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне нестабилно со услови за врнежи од дожд ќе има во западните, северозападните, северните, североисточните и источните ...

Водена маса ќе ја зафати Македонија

Нетпрес - 22.09.2014

Поради продор на постудена воздушна маса од северозапад денес попладне и во вечерните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Какво ќе биде времео денес?

Пулс24 - 22.09.2014

Денеска ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Времето променливо, попладне дожд

Точка - 22.09.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од ...

Временска прогноза: Претпладне сонце, доцна вечер – дожд

Кумановски м. - 22.09.2014

Во првата половина од денот, понеделник ќе помине во пријатно време. Промената на времето повторно доаѓа попладне во северните и западните краеви од земјава.

Доаѓа студен бран – наутро смрзнувачка – до 2 степени

МК News - 22.09.2014

Вистинско заладување ја очекува Македонија од среда. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

Дожд и грмотевици со температра до 31 степен во Македонија

Локално - 22.09.2014

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Водена маса ќе ја зафати Македонија

Точка - 22.09.2014

Поради продор на постудена воздушна маса од северозапад денес попладне и во вечерните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Попладне наоблачување, вечер дожд

Република - 22.09.2014

Во првата половина од денот понеделник ќе помине во пријатно време. Промената на времето повторно доаѓа попладне во северните и западните краеви од земјава.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Температурите преку ноќ ќе паднат за 10 степени!

Фактор - 22.09.2014

Промена на времето и значително заладување ја очекуваат Македонија во следните 24 часа. денеска во вечерните, а особено во ноќните часови ќе настапи промена на времето проследена со северен ветер, ...

Сончево и топло, приквечер обилен дожд

Тера - 22.09.2014

Времето во понеделник во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните ...

Доаѓа студен бран над Македонија

Денешен - 22.09.2014

Од среда Македонија ја очекува вистинско заладување. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

Од утре дожд, ветер и ниски утрински температури

Либертас - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

Од среда не очекува вистинска есен!

Пулс24 - 22.09.2014

Вистинско заладување ја очекува Македонија од среда. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

Променливо време, со попладневни врнежи од дожд

Денешен - 22.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови ...

Пристигнува студен бран, ниски утрински температури од 2°C до 10°C

Бриф - 22.09.2014

Утре времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и постепено разведрување.

Вонредна прогноза: Попладне поројни дождови, температура пониска за 10 степени од утре

МК News - 22.09.2014

Времето ќе биде сончево наутро, со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Од среда не очекува вистинско заладување

Република - 22.09.2014

Вистинско заладување ја очекува Македонија од среда. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

Утре дожд и ветер

Н.Македонија - 22.09.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се ...

Во вечерните часови со дожд и ветер

Н.Македонија - 22.09.2014

Денеска попладне во северните и западните краеви од земјава ќе има наоблачување и повремен локален дожд. Во текот на вечерта ветерот ќе го промени правецот во северозападен, и истиот ќе има умерена, ...

Доаѓа студен бран, утринските температури ќе паднат до 2 степени

Вистина.мк - 22.09.2014

Вистинско заладување ја очекува Македонија од среда. Во вторник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има ...

Променливо време, попладне нестабилно

Вистина.мк - 22.09.2014

Денеска ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Подгответе се: По првиот есенски ден, доаѓаат зимски температури

Lider - 22.09.2014

Од среда Македонија ќе ја зафати студен бран и ниски температури, за десетина степени пониски од сегашните. Уште во текот на утрешниот ден времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од ...

Од утре дожд, ветер и ниски утрински температури

Lider - 22.09.2014

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на утринските температури кои во среда ќе се движат од еден до осум степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.