TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За бомбашот 20 години затвор

Утрински - 14.10.2003

Изречена пресуда за нападот врз резиденцијата на филипинскиот амбасадор ЏАКАРТА - Еден муслимански милитант вчера е осуден на 20 години затвор од страна на индонезискиот суд за бомбашкиот напад врз резиденцијата на филипинскиот амбасадор, кој се случи во 2000 година, а во кој загинаа две лица, ...

Преживеаните им оддадоа почит на двестотините мртви

Утрински - 13.10.2003

Одбележана годишнината од крвавиот напад на Бали БАЛИ - Австралијците и другите преживеани од минатогодишниот бомбашки напад на островот Бали, како и стотици тажни роднини, вчера им оддадоа почит на 202-те жртви. Гласовите од хорот од австралиски и индонезиски деца се разлеаја меѓу семејствата за ...

Комеморација за загинатите на Бали

Вест - 13.10.2003

Бали, 13 октомври (Ројтерс) - Повеќе од 2 илјади луѓе вчера се собраа во отворениот амфитеатар на островот Бали во спомен на 202-та загинати при бомбашкиот напад пред една година, меѓу кои и 88 австралиски турис Бали, 13 октомври (Ројтерс) - Повеќе од 2 илјади луѓе вчера се собраа во отворениот ...