TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Еве го целиот говор на Бранко Црвенковски во Прилеп

Sky - 01.07.2012

Говор на претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски на промотивно-протестниот митинг кој се оддржа во Прилеп на 30.06.2012 ...

Народот памети што направија Црвенковски и Георгиевски

Курир - 01.07.2012

Откако најогорчените политички противници си подадоа рака, создадоа коалиција без програма и најавија борба за власт, продолжуваат негативните коментари на граѓаните.

По коалицијата Бранко-Љупчо на граѓаните им станува јасно и досегашната нивна соработка

Нетпрес - 01.07.2012

Откако најогорчените политички противници си подадоа рака, создадоа коалиција без програма и најавија борба за власт, продолжуваат негативните коментари на граѓаните.

Граѓаните не веруваат во новата коалиција

Денешен - 01.07.2012

Граѓаните продолжуваат со негативните коментари за новосоздадената коалиција на некогашните најголеми ривали. Велат дека тоа е лажна комбинација за политички интереси, од која граѓаните нема да имаат ...

Партиите го започнаа ловот на локални гласови

Р.С.Европа - 30.06.2012

Можеби пописот беше неуспешен, ама партиските кадри успеаа да пребројат кој што направил, колку автопат асфалтирал и кој колку пари потрошил.

Колку можат да бидат искрени еден кон друг Црвенковски и Георгиевски

Утрински - 30.06.2012

Здружувањето меѓу некогашните лути политички ривали предизвика експлозија од реакции на политичката сцена Подавањето рака меѓу некогаш најголемите политички противници Бранко Црвенковски и Љупчо ...

Никогаш не вели никогаш

Утрински - 30.06.2012

Александра М. Митевска Бранко Црвенковски и Љупчо Георгиевски се помирија и ги пуштија низ вода сите несогласувања кои обележаа една ера од македонскиот плурализам, а нив ги профилираа како два ...

Розови очила

Дневник - 30.06.2012

СДСМ има с` помалку време да чита, да слуша и да се занимава со овие работи (критиките)... начулени сме кон граѓаните на Македонија - напиша во својата редовна колумна минатата недела во „Утрински“ ...

Груевски брои градоначалници, Црвенковски гласови

Дневник - 30.06.2012

Статусот на референдум што опозицискиот СДСМ им го додели на локалните избори најавува жешка политичка пролет по гласањето што треба да се одржи во март наредната година.

Лидерите на фронтот против Груевски имаат повеќе афери од заслуги

Н.Македонија - 30.06.2012

Мандатите на Црвенковски и на Георгиевски се памтат повеќе по лошо отколку по добро. За другите лидери од опозициската коалиција нема што многу да се каже ОПОЗИЦИСКА КОАЛИЦИЈА Опозицискиот фронт што ...

Опозициските потези ја загрижуваат власта

Алфа - 30.06.2012

Втор ден по ред Никола Груевски не го смалува интензитетот на критики на сметка на опозицијата. Што добија на жестина по средбата на Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски пред два дена, со која се ...

Започнаа ловот на локални гласови

Канал 77 - 30.06.2012

На само 9 месеци пред локалните избори, почна еуфоријата која се повеќе наликува на новогодишна еуфорија, а не на изборна.

Треба ли да се плаши Груевски?!

24 Вести - 29.06.2012

Коалицијата Црвенковски- Георгиевски, не е изненадување за експертите, бидејќи и покрај крајно затегнатите односи во минатото, двајцата лидери го подготвуваа и членството и гласачите за ова седнување ...

Молк кај албанската опозиција за широка коалиција

Р.С.Европа - 29.06.2012

Опозициските партии на Албанците, ДПА на Тачи и НДП на Османи, засега молчат за можноста да се вклучат во широк опозициски фронт со македонските партии.

Гордост и радост за Груевски

Вест - 29.06.2012

Интервјуто на премиерот и неговата опседнатост со Црвенковски и со СДСМ: има ли логика воопшто?... Пишува Биљана СЕКУЛОВСКА Дебатата која се водеше оваа недела, најмногу беше посветена на две емоции ...

Политика, и се' е можно! Црвенковски му го зеде менторот на Груевски

Утрински - 29.06.2012

Поранешните премиери, чие жестоко политичко и идеолошко ривалство ги обележа почетоците на плурализмот, си подадоа рака за помирување и најавија сојузништво Поранешниот премиер Љупчо Георгиевски, кој ...

Коалицијата Црвенковски + Георгиевски = победа или бродолом?

МКД - 29.06.2012

Потегот на Бранко Црвенковски и на Љубчо Георгиевски да седнат на кафе и да почнат да договараат соработка за заеднички настап на локалните избори предизвикува лавина спротивставени реакции, како што ...

Ги закопаа старите секири, отвораат нов фронт

Дневник - 29.06.2012

Политичките фигури чија конфронтација, како што и сами признаваат, ја одбележа блиската политичка историја на Македонија, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, вчера заедно застанаа пред ...

Средбата Црвенковски - Георгиевски дочекана на нож во јавноста

Н.Македонија - 29.06.2012

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-НП не разговарале за разликите меѓу нив и нивните партии. Дискутирале само за оние теми за кои имаат заеднички ставови ЛИДЕРИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА СИ ПОДАДОА РАКА Љубчо ...

Македонија пропаѓа, а ние не знаеме

Н.Македонија - 29.06.2012

Што сакаше да каже Црвенковски со оваа апокалиптична визија? Дали државата пропаѓа затоа што СДСМ не е на власт или за тоа постојат несоборливи докази? Многумина ова ќе го разберат како уште еден ...

Османи ги откачи Георгиевски и Црвенковски, Тачи размислува!

Капитал - 29.06.2012

Ден по историската средба и помирување на двајцата ривали Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски стигна порака од НДП на Руфи Османи дека тој не се гледа во коалиција со нив.

Руфи не сака дружба со Бранко и со Љубчо

+инфо - 29.06.2012

Ден по историската средба на двајцата политички ривали Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски стигна порака од НДП на Руфи Османи дека тој не се гледа во коалиција со нив, објави „Капитал“.

Црвенковски и Георгиевски се здружија против Груевски

Кирилица - 29.06.2012

Велат дека заедничките ставови за, како што ја нарекуваат, погубната политика на Владата, ги натерало да седнат на заедничка маса и да разменат мислења за евентуална натамошна соработка.

Црвенковски се правда за коалицијата со Георгиевски

Канал5 - 29.06.2012

Од Прилеп врати лидерот на СДСМ, Црвенковски. Тој денеска го промовираше кандидатот за градоначалник Хари Локвенец. Коалицијата со Георгиевски ја правдаше дека и покрај идеолошките разлики, не ...

Љубчо го бетонира поразот на СДСМ

Сител - 29.06.2012

Љубчо Георгиевски го бетонира политичкиот пораз на Социјалдемократите. Коалицијата меѓу некогаш најлутите политички ривали значи взаемно преземање на политичкиот товар.

ВМРО-ДПМНЕ:Црвенковски и Георгиевски имаат иста идеологија - се мери во евра и во долари

Сител - 29.06.2012

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на изјавата на лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски оценува дека неговата и идеoлогијата на Љубчо Георгиевски од ВМРО-НП е иста и се мери во евра и во ...

Црвенковски и Георгиевски против Груевски

еВести - 29.06.2012

Некогаш лути противници денеска ладно си подаваат рака – се сретнаа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски. Средбата е прва од низата планирани за кроење заедничка платформа против политиката на ...

Груевски: Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата

Нетпрес - 29.06.2012

Запрашан дали ќе има дуел со Црвенковски, вчера во емисијата Х/0 на ТВ Канал 5, премиерот Никола Груевски истакна дека лидерот на СДСМ треба да се подготви за дуел со историјата.

Груевски: Граѓаните ќе ја поразат опозицијата на купче

Нетпрес - 29.06.2012

Премиерот на Македонија, Никола Груевски, вчера на своето гостување во емисијата Х/0 на телевизијата Канал 5, истакна дека граѓаните на претстојните локални избори ќе ја казнат и поразат здружената ...

Црвенковски и Георгиевски седнаа на иста маса

Нетпрес - 29.06.2012

Некогашните жестоки политички ривали Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски денеска во скопскиот хотел Александар Палас седнаа на иста маса и разговараа за можна идна соработка на претстојните ...

Груевски: Мило ми е што сум на спротивната страна од Црвенковски и Георгиевски

Нетпрес - 29.06.2012

Мило ми е што јас сум на другата страна и сум спротивно од нивните вредности, рече премиерот Никола Груевски на новинарско прашање за коментар во врска со средбата меѓу Љубчо Георгиевски и Бранко ...

Црвенковски и Георгиевски, од „најкрвави“ политички ривали до соработници

24 Вести - 28.06.2012

На времето борбата за власт ги раздвојуваше, денеска Никола Груевски ги спои. Доскоро се навредуваа и обвинуваа за се и сешто, од денеска соработуваат.

Предизборен флерт на лутите противници од минатото

Р.С.Европа - 28.06.2012

Црвенковски и Георгиевски се обединуваат во борбата против Груевски? Кога е власта во прашање и големите навреди се забораваат.

Опозиционерството ги зближи Бранко и Љупчо

Утрински - 28.06.2012

Поранешните премиери и големи политички ривали денес седнуваат на иста маса, во обид да договорат соработка Бранко Црвенковски и Љупчо Георгиевски, поранешни премиери и големи политички ривали, ќе се ...

Црвенковски и Груевски денеска почнуваат преговори за коалиција

МКД - 28.06.2012

Вечните непријатели Бранко Црвенковски, лидерот на СДСМ и Љубчо Георгиевски, лидерот на ВМРО-НП денеска ќе ги почнат преговорите за опозициска соработка со единствена цел да се поразат ВМРО-ДПМНЕ и ...

Црвенковски и Георгиевски најдоа заедничка точка – да го урнат Груевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 28.06.2012

Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски денеска се согласија дека треба да продолжат да соработуваат затоа што нашле многу заеднички нешта околу кои нивните две партии треба да работат.

Црвенковски и Георгиевски заедно против Груевски

Телма - 28.06.2012

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-НП Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски денеска се договорија за опозициска соработка и договорија повеќе точки за кои треба заедно да се изгради стратегија, пред се, за ...

Груевски ги здружи вечните непријатели

Дневник - 28.06.2012

По речиси дваесет години политичка конфронтација, нетрпеливост и обвинувања за тоа кој повеќе ~ наштетил на државата, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски денеска ќе седнат на иста маса и ќе ги ...

Груевски ги спои Црвенковски и Георгиевски

Н.Македонија - 28.06.2012

По речиси две децении отворено непријателство, некогашните лути ривали ќе си подадат рака за да ја потврдат заедничката омраза против сегашната власт и заедничката желба да ја срушат Георгиевски и ...

За ВМРО гласав со десна рака, за Црвенковски ќе гласам со лева!!!

Идивиди - 28.06.2012

Да ви кажуваше некој изминативе 15-тина години дека денеска напладне ќе се случи тоа што е најавено, сигурно дека нема да му верувавте и „ќе се кладевте“ на спротивното.

Црвенковски и Георгиевски од жестоки противници станаа блиски соработници

Дневник - 28.06.2012

Македонија се наоѓа во катастрофална состојба, загрозена е демократијата, а економската состојба е лоша и затоа чувствуваме должност и обврска и покрај политичките разлики што сме ги имале во ...

Црвенковски и Георгиевски си подадоа рака

Н.Македонија - 28.06.2012

И покрај политичките разлики што сме ги имале во минатото и сега, должност и обврска ни е да соработуваме и да дадеме се од себе да ја вратиме државата на вистинската насока Ова го изјавија лидерите ...

Прва средба на лидерите на СДСМ и на ВМРО-НП

Идивиди - 28.06.2012

Скопје, 28 јуни 2012 (МИА) - Лидерите на опозициските СДСМ и на ВМРО-Народна партија Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски денеска одржаа средба на која се договориле во наредниот период да ја ...

Црвенковски и Георгиевски заедно против Груевски

Алфа - 28.06.2012

Груевски ги спои Црвенковски и Георгиевски. Обајцата лути политички противници ги ставаат настрана недоразбирањата од минатото за да ја постигнат целта на која и се посветени, делегитимација на ...

Црвенковски и Георгиевски: Не’ обедини Груевски

Здраво - 28.06.2012

Конечно, денес се сретнаа лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и лидерот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски. Лутите политички противници се согласија да ги остават на страна минатите и сегашните ...

Средба Црвенковски-Георгиевски: Севкупната криза нè натера на соработка

+инфо - 28.06.2012

Меѓународната изолација, економската катастрофа и демократската криза се точки кои на иста маса ги седнаа поранешните политички противници Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски.

Црвенковски и Георгиевски си подадоа рака

Либертас - 28.06.2012

Според најавите од двете партии тие ќе разговараат за актуелната состојба во државата и ќе го отворат прашањето за идна можна соработка.

ВИДЕО: Средба Црвенковски - Георгиевски, можна коалиција

Либертас - 28.06.2012

Засега се договоривме да се разговараме за разликите туку за заедничките ставови, а тоа е доволен простор да ни се приклучат и албански партии - изјави Георгиевски.

Црвенковски и Георгиевски си подадоа рака

Сител - 28.06.2012

Некогашните лути ривали, Црвенковски и Георгиевски седнаа на заедничка маса и си подадоа рака за соработка. Нивна цел е да ја срушат актуелна власт.

Црвенковски и Георгиевски денеска на заедничка маса - ќе ’коваат’ план против Груевски

Press24 - 28.06.2012

Денеска на пладне, на заедничка маса ќе седнат некогашните противници Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, бидејќи како што велат, ги поврзува заедничката цел, да паднат политиките и власта на ...

Старите противници заедно: Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса!

Таратур - 28.06.2012

Поранешните лути ривали Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски имаа средба во Александар Палас со која најавија соработка со цел да се урне владата на ВМРО ДПМНЕ.

Црвенковски - Георгиевски: Македонија се соочува со сериозен предизвик

Sky - 28.06.2012

-Јас и господинот Георгиевски во изминативе 20 години бевме жестоки политички противници, за многу прашања имавме спротивставени ставови, водевме тешки политички битки.

Средба Црвенковски - Георгиевски

Курир - 28.06.2012

Жестоките политички ривали Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски седнаа на заедничка маса. Целта ќе им била преку заедничко дејствување и соработување да ја подобреле ситуацијата во Македонија.

Црвенковски и Георгиевски седнаа на заедничка маса

Макфакс - 28.06.2012

Некогаш лутите политички противници, лидерите на СДСМ и ВМРО-Народна партија и поранешни премиери, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, во четвртокот одржаа средба во Скопје.

За ВМРО гласав со десна рака, за Црвенковски ќе гласам со лева!!!

Inpress - 28.06.2012

Скопје, 28. јуни 2012 (ИНПРЕС) Да ви кажуваше некој изминативе 15-тина години дека денеска напладне ќе се случи тоа што е најавено, сигурно дека нема да му верувавте и „ќе се кладевте“ на спротивното.

Македонската црвена линија недостижна

Утрински - 27.06.2012

Изјавата на премиерот дека само со ново раководство во СДСМ ќе може да изгради државен став за името ги оддалечува двете главни партии „Додека ова раководство ја води опозицијата немам намера да ...

Партиите почнаа да глумат демократија за локалните избори

Н.Македонија - 27.06.2012

ВМРО-ДПМНЕ преку конкурс ќе ги избира кандидатите, СДСМ ги објавува девет месеци пред изборите, ДПА најави внатрепартиска транспарентна процедура Од СДСМ велат дека до локалните избори ќе бидат ...

Црвенковски и Георгиевски го договараат настапот против Груевски

Либертас - 27.06.2012

Од двете партии велат дека се подготвени да ги надминат идеолошките разлики бидејќи имаат единствена цел, да ја сменат оваа ненародна власт.

Груевски: Црвенковски ќе вети се, само да не го доживее својот политички крај

24 Вести - 26.06.2012

Бранко Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера и ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа ...

Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски тргнуваат во поход против Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ

24 Вести - 26.06.2012

Двајцата лидери во четврток седнуваат на маса, дознава 24 Вести од партиски извори во ВМРО НП. Политичарите кои граѓаните ги паметат како најжестоки ривали на македонската политичка сцена, стануват ...

Кумановска порака од Црвенковски до Бучковски

Утрински - 26.06.2012

Според лидерот на СДСМ, нелогично е некој да се занимава со демократизација на опозицијата во моменти кога таа влегува во решавачка битка Повеќе пораки до Владата, но и до квазиопозицинерите, како ...

Груевски: Црвенковски само ветува за да го избегне својот крај

Телма - 26.06.2012

Бранко Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера и ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа ...

Груевски - Граѓаните ќе ја поразат опозиција на купче

Утрински - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава - Додека опозицијата зборува за фронтови, како да се во 45-та, ние зборуваме за ...

Црвенковски нишани кон Бучковски

Дневник - 26.06.2012

Да се вратат во редовите на СДСМ, да формираат нова партија или да му се приклучат на Никола Груевски се трите опции што првиот опозиционер Бранко Црвенковски им ги понуди на поранешните блиски ...

СДСМ веќе нема да се одлепува од народот

Н.Македонија - 26.06.2012

СДСМ никогаш повеќе нема да се оддалечи од народот, вети Бранко Црвенковски, претседател на партијата, од промотивно-протестниот собир во Куманово МИТИНГ ВО КУМАНОВО - Никогаш повеќе ароганција и ...

Груевски: Црвенковски да се подготви за дуел со историјата

А1 On - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски на вчерашното интервју во емисијата Х/О на Канал 5 одговорајќи на прашањето дали ќе прифати дуел со лидерот на СДСМ, рече дека Бранко Црвенковски треба да се подготви за ...

Груевски: Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера

+инфо - 26.06.2012

Ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже Црвенковски. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа мора да биде блиска со народот и не смее да биде ...

Груевски: Граѓаните ќе ја казнат и поразат здружената опозиција

+инфо - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава. Додека опозицијата зборува за фронтови, како да се во 1945 година, ние зборуваме ...

Груевски за X/0: Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата

Канал5 - 26.06.2012

Додека опозицијата зборува за фронтови како во 45- тата, ние зборуваме за проекти, за исполнување ветувања и за посветеност.

Груевски: Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата

Кирилица - 26.06.2012

„Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата. Со мене има секојдневни дуели ако мислите на политички натпревар и постојано излегување на избори и постојани порази.

Црвенковски е подготвен да вети се само да не го доживее својот политички крај

МРТ - 26.06.2012

Бранко Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера и ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа ...

Груевски: Црвенковски е подготвен да вети се само да не го доживее својот политички крај

Сител - 26.06.2012

Бранко Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера и ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа ...

Груевски: Црвенковски ќе го има дуелот на историјата

Сител - 26.06.2012

Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата. Вака одговори премиерот Груевски прашан во интервјуто за емисијата Икс Нула дали ќе има телевизиски дуел со лидерот на СДСМ.

Груевски: Граѓаните ќе ја поразат опозиција на купче

МРТ - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава. - Додека опозицијата зборува за фронтови, како да се во 45-та, ние зборуваме за ...

Груевски: Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата

МРТ - 26.06.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски треба да се подготви за дуел со историјата, рече македонскиот премиер Никола Груевски, одговарајќи дали ќе има телевизиски дуел со него.

Груевски: Црвенковски да се подготви на дуел со историјата

МРТ - 26.06.2012

По 21 година му текна на Црвенковски дека неговата партија требало да биде блиска со народот, а не да биде елитистичка, вели премиерот Груевски по најавата на лидерот на опозициската СДСМ дека ќе се ...

„Или молчете во СДСМ или одете си!“

Курир - 26.06.2012

Владо Бучковски се' погласно бара промени во СДСМ. Црвенковски му одговори со остра порака. На митингот во Куманово лидерот на СДСМ оние кои го кренаа гласот против партијата ги нарече ...

Груевски: Граѓаните ќе ја поразат опозиција на купче

Курир - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски при вчерашното интервју во емисијата Х/О на Канал5 истакна дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава.

Груевски: Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера

Курир - 26.06.2012

Бранко Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера и ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа ...

Груевски: Здружената опозиција ќе биде поразена - треба да го чујат мислењето на народот

Press24 - 26.06.2012

Бранко Црвенковски е на работ на бездната во политичката кариера и ништо не треба да не изненади од тоа што ќе го каже. Жал ми е што на човекот по 21 година му текна дека политичка партија во основа ...

Груевски: Граѓаните ќе ја поразат опозиција на купче

Таратур - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски смета дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава. - Додека опозицијата зборува за фронтови, како да се во 45-та, ние зборуваме за ...

Груевски за X/0: Црвенковски нека се подготви за дуел со историјата

Макфакс - 26.06.2012

Премиерот Никола Груевски во емисијата X/0 на Канал 5 телевизија му порача на лидерот на опозициската СДСМ, Бранко Црвенковски, да се подготви за дуел со историјата.

Ново правило во СДСМ: Mолчи или замини

Денешен - 26.06.2012

Се повеќе се заоструваат разликуте меѓу Бучковски и Црвенсковски во СДСМ. На митингот во Куманово лидерот на СДСМ оние кои го кренаа гласот против партијата ги нарече „квазиопозиционери“.

Груевски: Црвенковски ќе жртвува се, но не и неговиот политички крај

Денешен - 26.06.2012

Дури по една година Црвенковски сфати дека СДСМ треба да енародна партија, но не само на хартија и да се отргне од елитистичките навики.

Груевски - Граѓаните ќе ја поразат опозиција на купче

Inpress - 26.06.2012

Скопје, 26. јуни 2012 (ИНПРЕС) Премиерот Никола Груевски смета дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава.

Груевски: Опозицијата повторно ќе изгуби

Денешен - 26.06.2012

Пемиерот Никола Груевски при вчерашното интервју во емисијата Х/О на Канал5 истакна дека граѓаните на овие избори ќе ја казнат и поразат здружената опозиција во најава.

Митинг на СДСМ во Куманово, Дамјановски пак за градоначалник

Утрински - 25.06.2012

Претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски истакна дека СДСМ никогаш повеќе нема да се оддалечи од народот СДСМ на синоќешниот митинг во Куманово под мотото „Крени го гласот“ ја објави кандидатурата ...

Црвенковски: никогаш повеќе СДСМ нема да се оддалечи од народот

Телма - 25.06.2012

Куманово е сино и никогаш не било, ниту ќе биде портокалово, граѓаните ја препознаваат нашата енергија и решителност да и застанеме на патот на оваа ненародна власт која создава се повеќе криминал, ...

Црвенковски: Со локалните избори ќе се решава иднината на Македонија

Капитал - 25.06.2012

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски истакна дека неговата партија никогаш повеќе нема да се оддалечи од народот. „Никогаш повеќе ароганција и заслепеност од власта, или ќе бидеме народна партија ...

СДСМ го кандидира Дамјановски за градоначалник на Куманово

Дневник - 25.06.2012

Под мотото „Крени го гласот“, СДСМ на синоќешниот митинг во Куманово ја објави кандидатурата на сегашниот градоначалник Зоран Дамјановски за претстојните локални избори.

Дамјановски повторно кандидат за градоначалник на Куманово

Штипка - 25.06.2012

СДСМ ќе го кандидира актуелниот градоначалник на Куманово Зоран Дамјановски за втор мандат на ’престојните‘ локални избори кои ќе се одржат наредната година.

Митинг на СДСМ во Куманово, Дамјановски за градоначалник

Сител - 25.06.2012

СДСМ на синоќешниот митинг во Куманово под мотото „Крени го гласот“ ја објави кандидатурата на сегашниот градоначалник Зоран Дамјановски за претстојните локални избори.

Огледални ликови

Курир - 25.06.2012

Текстот што следи е моја колумна, објавена во еден скопски неделник, на 25 март 2003 година. Значи, пред скоро десет години. Сметам дека нејзината содржина и денес е актуелна.

ВИДЕО: Целиот говор на Бранко Црвенковски во Куманово

Sky - 25.06.2012

Никогаш повеќе ароганција во нашите редови. Или ќе бидеме народна партија или не заслужуваме да постоиме - истакна претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски на митингот под мотото „Крени глас за ...

Дамјановски бара нов мандат

Денешен - 25.06.2012

На митингот на СДСМ во Куманово под мотото „Крени го гласот“, Зоран Дамјановски изјави дека ќе се кандидира на претстојните локални избори.