TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Логиката на Црвенковски

Утрински - 10.11.2012

Ѓорѓи Спасов Црвенковски изгледа долго проучувал зошто Груевски победува на изборите. По таквото проучување дошoл, веројатно, до заклучокот дека предноста што Груевски ја остваруваше до сега во ...

Груевски во Прилеп: Загубен образ никогаш не се враќа

Дневник - 08.11.2012

Лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Никола Груевски од трибината во Прилеп му порача на политичкиот конкурент од СДСМ Бранко Црвенковски дека уште во 1995 година, кога се смени името во поранешна југословенска ...

Груевски: Се определивме за длабоки, фундаментални реформи

24 Вести - 08.11.2012

Се определеивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски - Се определивме за длабоки, фундаментални реформи

Утрински - 08.11.2012

Премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ се осврна и на политичкиот амбиент во државата и како што рече, на една нова теза што опозицијата ја пласира во јавноста Се определивме за длабоки, фундаментални ...

Груевски: Ги менуваме работите на подобро, така и ќе продолжиме

+инфо - 08.11.2012

Премиерот Никола Груевски вчера изјави дека владата со која тој раководи се определила за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори.

Груевски: Тргнавме кон длабоки реформи, така и ќе продолжиме

Нетпрес - 08.11.2012

Даваме се’ што е во наша моќ, темелно, фундаментално да ги менуваме работите на подобро. Тргнавме во крупни проекти и длабоки реформи и така ќе продолжиме.Ова пред прилепчани, на отворената трибина ...

Груевски: Се определивме за длабоки, фундаментални реформи

МКД - 08.11.2012

Се определивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, а така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски: Се определивме за длабоки, фундаментални реформи

Таратур - 08.11.2012

Се определивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, а така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски: Се определеивме за длабоки, фундаментални реформи

Сител - 08.11.2012

Се определеивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски: Црвенковски никогаш не може да го врати загубениот образ

Press24 - 08.11.2012

Како поинаку може да се толкува СДСМ кога изјавија дека ако во декември сме добиеле датум за преговори, тоа ќе значело дека ќе го смениме името, или, ако не добиеме датум, тоа ќе значело дека нé не ...

Груевски: Црвенковски го загуби образот

Курир - 08.11.2012

Се определивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, a така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски: Се определивме за длабоки реформи и крупни проекти во сите сектори

Press24 - 08.11.2012

Премиерот Никола Груевски вчера се обрати на партиска трибина пред граѓаните во Битола. Со синоќешната трибината владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ги продолжи директните средби со граѓаните со цел да ...

Груевски: Се определивме за длабоки, фундаментални реформи

А1 On - 08.11.2012

Се определивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, a така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски: Се определивме за длабоки, фундаментални реформи

МРТ - 08.11.2012

Се определивме за длабоки, фундаментални реформи, за крупни проекти во сите сектори. Даваме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, a така и ќе продолжиме, истакна премиерот и ...

Груевски: Работите ги менвуваме кон подобро

Sky - 08.11.2012

Правиме се што е во наша моќ да ги менуваме работите на подобро, a така и ќе продолжиме, истакна премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на синоќешната партиска трибина во Битола.

Груевски: Тргнавме кон длабоки реформи, така и ќе продолжиме

Точка - 08.11.2012

Даваме се’ што е во наша моќ, темелно, фундаментално да ги менуваме работите на подобро. Тргнавме во крупни проекти и длабоки реформи и така ќе продолжиме.Ова пред прилепчани, на отворената трибина ...

Груевски до Црвенковски: Загубен образ не се враќа

Канал 77 - 08.11.2012

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на синоќешната трибина во Прилеп испрати порака до лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски по неговите изјави дека ако во декември сме добиеле датум за преговори ќе ...

Зошто Груевски не сака изборно соочување на слободни, фер и демократски избори?

Sky - 08.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ за пазари може да се обрати кај нивниот шеф, Никола Груевски. Тој со политички пазар со ДУИ го прекина пописот во 2011 година и со политички пазар договори да нема попис ниту во 2012 г.

Според логиката на Црвенковски ние веројатно сме добиле датум за преговори уште во 1995 година, но уште не сме свесни ...

Вечер Прес - 08.11.2012

ПРЕМИЕРОТ НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЗА НОВИТЕ ТЕЗИ НА ОПОЗИЦИЈАТА Опозицијата кажува дека ако во декември Македонија добие датум за преговори, тоа ќе значело дека ние сме го смениле името, а ако не добие, тоа ...

Груевски: Рефромите нема да сопрат

Денешен - 08.11.2012

Даваме се` што е во наша моќ, темелно, фундаментално да ги менуваме работите на подобро. Тргнавме во крупни проекти и длабоки реформи и така ќе продолжиме.

Груевски: ВМРО ДПМНЕ нема да дозволи некој да ги наруши националните интереси

Канал5 - 07.11.2012

ВМРО-ДПМНЕ е сериозна партија и оваа влада нема да дозволи никој да ги наруши националните интереси и идентитетот на македонскиот народ, порача премиерот Груевски на трибина во Прилеп.

Ако сечеа раце, сега СДСМ ќе беше без раце

Дневник - 07.11.2012

Kому му исекоа рака? Беа на власт неколкупати. Дали на Соња од ТАТ ~ исекоа раце или на шверцерите што раскажуваат како убаво си шверцувале и се договарале со властите, потенцираше премиерот Во ...

СДСМ: Груевски да се спушти меѓу народот без привилегиите

+инфо - 07.11.2012

На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија - големиот митинг на опозицискиот „Сојуз за иднината“, за да може да даде каков било коментар, реагираше Центарот ...

Груевски: Тргнавме кон длабоки реформи, така и ќе продолжиме

Курир - 07.11.2012

Даваме се` што е во наша моќ темелно, фундаментално да ги менуваме работите на подобро. Тргнавме во крупни проекти и длабоки реформи и така ќе продолжиме.

„Да се сечеа раце за корупција, целото раководство на СДСМ ќе беше без раце“

Телма - 06.11.2012

Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека е зачуден од изјавите дадени на митингот на СДСМ во Скопје поврзани со корупцијата и рече „да се сечеа раце за корупција, целото раководство на СДСМ ќе ...

Груевски: СДСМ да сечеше раце за корупција, сега цела партија ќе беа без раце

Вест - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: да сечеа раце за корупција - цело СДСМ ќе беше без раце

Канал5 - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет, оцени премиерот Груевски, коментирајќи ги последниот собир на опозицијата.

Груевски за СДСМ: немаат никаков кредибилитет, манипулираат, клеветат и лажат!

МКД - 06.11.2012

Станува збор за сериозна манипулација затоа што таков фалсификат на изборите не е можен, одговори премиерот Никола Груевски по обвинувањата на СДСМ дека во Ресен власта штанца нови гласачи, со кои ...

Реакција од СДСМ на изјавата на премиерот Никола Груевски

Сител - 06.11.2012

Опозициската СДСМ во реакција на денешната изјава на премиерот Никола Груевски истакнува дека тој не дал одговор на пораките и барањата што ги упати до него на неодамнешниот митинг опозицискиот Сојуз ...

Груевски: СДСМ нема кредибилитет, дела и проекти

МРТ - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

СДСМ: Зошто Груевски бега од предвремени избори?

А1 On - 06.11.2012

СДСМ реагира на изјавата на премиерот Никола Груевски и неговите оценки за митингот на опозицијата и за присутните. На Груевски, велат, му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во ...

Груевски: СДСМ нема кредибилитет, дела и проекти

Сител - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: СДСМ нема кредибилитет, дела и проекти

Алфа - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: СДСМ ја прокоцкаа шансата со лажни ветувања

А1 On - 06.11.2012

„На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет, имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните, но, ја прокоцкаа со тоа што давале лажни ветувања и не сработиле ...

Груевски: Раководството на СДСМ требаше да остане без раце

Макфакс - 06.11.2012

Ако Бранко Црвенковски и гарнитурата зад него, сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце, оцени денеска премиерот Никола Груевски, по промовирањето на лабораторија за ...

Груевски: Ако сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце

+инфо - 06.11.2012

Ако Бранко Црвенковски и гарнитурата зад него, сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ ќе беа без раце, оцени денеска премиерот Никола Груевски, по промовирањето на лабораторија за ...

Груевски: СДСМ ја прокоцкаа шансата со лажни ветувања

+инфо - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: СДСМ нема дела, кредибилитет и проекти

Курир - 06.11.2012

На Централниот митинг на опозицијата зборуваа луѓе кои немаат кредибилитет и кои ја прокоцкаа шансата во нивниот мандат.

Груевски: Луѓе со изгубен кредибилитет говореа на митингот на опозицијата

Нетпрес - 06.11.2012

Луѓе кои немаат, односно го загубиле својот кредибилитет говореа на митингот на опозицијата, имаат добиено шанса меѓу тоа таа шанса тие ја прокоцкале со тоа што давале лажни ветувања и не сработиле ...

Груевски: Да сечеа раце за корупција - цело СДСМ ќе беше без раце

Press24 - 06.11.2012

„На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: СДСМ нема кредибилитет - не остави ништо вредно да се запомни

Капитал - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото и тоа во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: Ако сечеа раце за корупција, СДСМ без раце ќе беше на чело со Црвенковски

А1 On - 06.11.2012

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ денеска го коментираше митингот на опозицијата и присутните,Според него на митингот на СДСМ зборувале луѓе кои немаат кредибилитет, кои давале лажни ветувања и не ...

СДСМ: На Груевски му требаа девет дена да се опорави од митингот на опозицијата

Макфакс - 06.11.2012

Место да одговори зошто бега од предвремени праламнентарни избори, зошто не ги прифаќа препораките на ОБСЕ и ОДИХР за изборното законодавство премиерот Никола Груевски се служи со излитени фрази, ...

СДСМ: На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија

Либертас - 06.11.2012

СДСМ реагира на изјавата на премиерот Никола Груевски и неговите оценки за митингот на опозицијата и за присутните. - На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во ...

Груевски: Беа на власт, кому му исекоа рака?

Sky - 06.11.2012

- На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет. Имаа добиено шанса во минатото во повеќе наврати од страна на граѓаните.

Груевски: Ако сечеа раце за корупција, цело раководство на СДСМ требаше да биде без раце

Вечер Прес - 06.11.2012

ЗАКОНОТ ЗА БРАНИТЕЛИ БЛОКИРАН ВО СОБРАНИЕТО, ПРЕМИЕРОТ НЕ СЕ ОТКАЖУВА Топката се уште се префрла кој да пресече и да ја одблокира работата на Комисијата за труд и социјална политика, којашто по ...

На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија

Sky - 06.11.2012

- На Груевски му требаа девет дена да се опорави од најмасовниот митинг во Македонија - големиот митинг на опозицискиот „Сојуз за иднината“, за да може да даде било каков коментар, реагираа од СДСМ ...

Груевски: На митингот на опозицијата зборуваа луѓе без кредибилитет

Денешен - 06.11.2012

На Централниот митинг на опозицијата зборуваа луѓе кои немаат кредибилитет и кои ја прокоцкаа шансата во нивниот мандат.

Груевски: СДСМ и Црвенковски немаат кредибилитет, дела и проекти

Н.Македонија - 06.11.2012

На митингот на СДСМ зборуваа луѓе кои немаа кредибилитет, кои ја пропуштија добиената шанса во минатото добиена од граѓаните.