TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британски авион со 189 патника гаѓан со ракета над Шарм ел Шеик

МК News - 08.11.2015

Британски авион со 189 патници за влакно избегна голема катастрофа во египет пред два месеца кога на растојание од 300 метри од него мпоминала ракета земја- воздух, пишува британски Дејли Мирор.

Конгресмен: Податоците на разузнавањето укажуваат на терористички напад во рускиот авион

Макфакс - 08.11.2015

Податоците на американското разузнавање, како и отворените информации во врска со околностите од уривањето на рускиот патнички авиони во Египет, укажуваат на тоа дека во него бил извршен терористички напад, изјави за телевизиската мрежа Fox во ...

Еве што Британците криеле од Русите: Британски авион со 189 патници за малку ќе бил погоден со ракета над Египет!

Пулс24 - 08.11.2015

Британски авион со 189 патници за влакно избегна катастрофа во Египет пред два месеци, кога на дистанца од 300 метри покрај него поминала ракета земја-воздух, јавуваат британските медиуми.

Британски патнички авион за малку избегнал да биде соборен со ракета пред три месеци

МКД - 07.11.2015

Британски авион со 189 патници речиси бил погоден со проектил додека се приближувал кон аеродромот во Шарм ал Шеик во август, објавуваат денес британските медиуми, додавајќи дека британската влада не утврдила дали станувало збор за намерен напад или ...

Рускиот авион е срушен со бомба

Тера - 07.11.2015

Црната кутија укажува дека рускиот авион Ербас А-321 е соборен со бомба. Европски експерти кои учествуваат во истрагата за уривањето на авионот над Египет, се децидни дека не се работи за несреќен случај.

ФОТО: Најмладиот патник е клучот за загатката како се урнал рускиот авион?

БркајРабота - 07.11.2015

Телото на девојчето, чија фотографија како гледа кон аеродромот го обиколи светот, било пронајдено на повеќе од 30 километри од местото каде што се урнале поголемиот дел од остатоците од авионот.

Звук од експлозија на снимката на ‘црната кутија’ од рускиот авион кој се урна во Египет

МК News - 07.11.2015

Записот од рекордерот од авионот „Airbus A321“ на руската воздухопловна компанија „Кигалимавиа“ кој со 224 патници и членови на екипажот се урна минатата саботи во Египет укажува дека се случила експлозија во авиони, која не е поврзана со дефект на ...

ФОТО: Најмладиот патник е клучот за уривањето на рускиот авион – родителите уште не се најдени

МК News - 07.11.2015

Телото на девојчето, чија фотографија како гледа кон аеродромот го обиколи светот, било пронајдено на повеќе од 30 километри од местото каде што се урнале поголемиот дел од остатоците од авионот.

Британски авион со 189 патника гаѓан со ракета над Шарм ел Шеик

Сител - 07.11.2015

Британски авион со 189 патници за влакно избегна голема катастрофа во египет пред два месеца кога на растојание од 300 метри од него мпоминала ракета земја- воздух, пишува британски Дејли Мирор.

„Падот на авионот не бил случаен, експлозија по 24 минута од летото“

Канал5 - 07.11.2015

Причината за падот на рускиот авион во Египет не била случајна, 24 минути по полетувањето во авионот се случила експлозија , соопштија европските истражителите. Според информациите кој ги пренесе СНН, повикувајќи се на Франс 2 , истражителите ...

Рускиот авион е срушен со бомба

Фактор - 07.11.2015

Црната кутија укажува дека рускиот авион Ербас А-321 е соборен со бомба. Европски експерти кои учествуваат во истрагата за уривањето на авионот над Египет, се децидни дека не се работи за несреќен случај.

УРНАТ РУСКИ АВИОН: Бомбата ја внел работник кој го товарал багажот?

Телеграф - 07.11.2015

Теориите дека сепак се работи за експлозивна направа поставена во авионот се раширија откако француската телевизија „Франс 2“ објави интервју со анонимен извор кој изнел дел од сознанијата по испитувањето на црните кутии Работник кој го товарал ...

Британски авион со 189 патници гаѓан со ракета над Шарм Ел Шеик! Паника во Лондон по објавата на медиумите

Точка - 07.11.2015

Пилотот видел ракета како оди кон авионот и веднаш започнал маневар за избегнување. Свртел лево, и ракетата минала на 300 метри покрај авионот. Британски авион со 189 патници за влакно избегнал катастрофа во Египет пред два месеци, кога на дистанца ...

Британски авион, гаѓан со ракета над Шарм ел Шеик

think.mk - 07.11.2015

Пилотот на авионот според пишувањето на овој весник, морал да изведе маневар за да го избегне проектилот кој му поминал на растојание од 300 метри од пилотската кабина. Комапнијата “Thomson”, чиј авион е, на патниците не им соопштила дека биле во ...

ФОТО: Најмладиот патник е клучот за загатката како се урнал рускиот авион?

Курир - 07.11.2015

Телото на девојчето, чија фотографија како гледа кон аеродромот го обиколи светот, било пронајдено на повеќе од 30 километри од местото каде што се урнале поголемиот дел од остатоците од авионот.

Британски авион со 189 патници гаѓан со ракета над Шарм Ел Шеик!

Fox.mk - 07.11.2015

Британски авион со 189 патници за влакно избегнал катастрофа во Египет пред два месеци, кога на дистанца од 300 метри од него минала ракета земја – воздух, пишува британски Daily Mail . Пилотот на авионот, според пишувањето на овој весник, морал да ...

Британски авион со 189 патника гаѓан со ракета над Шарм ел Шеик

Press24 - 07.11.2015

Британски авион со 189 патници за влакно избегна голема катастрофа во египет пред два месеца кога на растојание од 300 метри од него мпоминала ракета земја- воздух, пишува британски Дејли Мирор.

Дали ова бебенце е клучот на мистеријата за уривањето на рускиот авион А321?

Пулс24 - 07.11.2015

Десетмесечната Дарина Громова, можеби е клучот за решавање на мистеријата околу уривањето на рускиот „Ербас“ А321, кој се урна на Синајскиот Полуостров во Египет, при што загинаа 224 патници и членови на екипажот, пишува „ Дејли меил “.

Британците тврдат: Во рускиот авион имало бомба

Нова ТВ - 06.11.2015

Британски разузнавачи откриле докази кои упатуваат на тоа дека во рускиот патнички авион што се урна во саботата во Синај била прошверцувана темпирана бомба. Овие тврдења тие ги темелат на докази за наводен заговор откриен при преслушувањето на ...

Излезе снимка од моментите непосредно по падот на рускиот авион во Египет (ВИДЕО)

МКД - 06.11.2015

Се појави снимка што ги прикажува моментите непосредно по падот на рускиот авион што во саботата се урна во Египет. На видеото се гледаат остатоците на авионот од кои се крева чад, а подоцна и како телата на жртвите се внесуваат во хеликоптер.

„Баксузниот“ најскап американски авион конечно во акција! (ВИДЕО)

МКД - 06.11.2015

Повеќенаменскиот напреден борбен авион на американската војска, Ф-35, чие производство доцни цели осум години, конечно ги испука првите куршуми во воздух, пренесува Дејли мејл . Снимката направена во база на американското воено воздухопловство во ...

Британските шпиони откриле дека бомба прошверцувана во багажот го урнала рускиот авион (ВИДЕО)

МКД - 06.11.2015

Британските шпиони пресретнале пораки што покажале дека екстремистите на ИСИС планирале голем терористички напад во Египет, објави британски Телеграф . Комуникациите и „четувањето“ - кои британските разузнавачи ги откриле дури по трагедијата на ...

Белата куќа не ја исклучува можноста од терористички акт во урнатиот руски авион во Египет

Сител - 06.11.2015

САД не ја исклучуваат можноста терористички акт да е причина за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти Белата куќа. САД досега не ја утврдија причината за авионската несреќа, додаде портпаролот на Белата куќа Џош Ернест, цитиран од ДПА.

F2: Звук од експлозија на снимката на ‘црната кутија’ од рускиот авион кој се урна во Египет

Точка - 06.11.2015

Записот од рекордерот од авионот „Airbus A321“ на руската воздухопловна компанија „Кигалимавиа“ кој со 224 патници и членови на екипажот се урна минатата саботи во Египет укажува дека се случила експлозија во него, која не е поврзана со дефект на ...

Најмладиот патник е клучот за загатката како се урнал А321?

Канал5 - 06.11.2015

Британските истражувачи кои работат на утврдувањето на причините за нападот на рускиот авион во Египет веруваат дека бомбата била подметната во багажот на леталото, пред авионот да полета, пренесува „BBC”.

Британски истражувачи тврдат: Бомба била подметната во багаж пред полетување на рускиот авион

Фактор - 06.11.2015

Британски истражувачи кои работат на утврдување на причините на падот на рускиот авион веруваат дека бомба била подметната во багажот пред да полета авионот. Британската влада ги суспендираше сите летови во и од египетското летувалиште Шарм ел шеик ...

Британските истражители веруваат дека авионот паднал поради бомба подметната во багажникот

Точка - 06.11.2015

Британските истражители кои работат на утврдување на причината за падот на рускиот авион во Египет, веруваат дека бомбата била подметната во багажникот на авионот пред тој да полета, пренесе денес ВВС.

Еве што вели Обама за падот на рускиот авион

Точка - 06.11.2015

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека САД „многу сериозно“ ја разгледува можноста бомбата да е причинител за падот на рускиот авион во Египет. Портпаролот на Белата куќа, Џош Ернест претходно изјави дека САД не можат да ја исклучат ...

БОМБА ИЛИ ДЕФЕКТ: Дали бебето ќе ја реши мистеријата за рускиот авион (ФОТО)

Телеграф - 06.11.2015

Телото на девојчето, чија фотографија како гледа кон аеродромот, го обиколи светот, било пронајдено на повеќе од 30 километри од местото каде се урнале поголемиот дел од остатоците од авионот Најмладата жртва, десетмесечната Дарина Громова, можеби е ...

Пронајдено е телото на Дарина Громова

За Се - 06.11.2015

Причината за нападот ќе ја открие на најмладата жртва на рускиот авион? Darina Gromova е пронајдена на 33,6 километри, од авионската несреќа. Поради неа инспекторите ја проширија истрагата, до 40 километри.

Додатно вештачење-делови од авионот на испитување во Москва во потрага по траги на експлозив

Локално - 06.11.2015

Делови од рускиот авион кој падна во Египет донесени се во Москва каде руските експерти ќе вршат испитување дал содржат остатоци од експлозив. Министерот за вонредни ситуации Владимир Пучков рече дека експертите се уверени дека ќе најдат траги од ...

Британски истражители тврдат: Рускиот авион паднал поради подметната бомба

Курир - 06.11.2015

Бомбата била подметната во багажот на авионот пред тој да полета, а најверојатно ја подметнал некој кој имал пристап до багажот, сметаат британските истражители. Репортерот на Би Би Си, Френк Гарднер изјавил дека иако британските власти не ја ...

Британија и Русија во таен лов по бомбашите на рускиот авион

Репортер - 06.11.2015

Британски воени разузнувачки тимови ги здружија силите со руските колеги во тајна операција во потрага по бомбашите на летот 9258. Ова ќе биде најголема Исток-Запад контра-тероризам коалиција по терористичките напади во САД во 2001 година.

F2: Звук од експлозија на снимката на ‘црната кутија’ од рускиот авион кој се урна во Египет

Макфакс - 06.11.2015

Записот од рекордерот од авионот „Airbus A321“ на руската воздухопловна компанија „Кигалимавиа“ кој со 224 патници и членови на екипажот се урна минатата саботи во Египет укажува дека се случила експлозија во авиони, која не е поврзана со дефект на ...

Москва: Експертизата сé уште нема потврда за експлозија во авионот или експлозивни супстанции на местото на падот

Макфакс - 06.11.2015

Руската страна „нема потврда за експлозија во авионот“ на рускиот патнички авион со 224 луѓе кој се урна на 31-ви октомври во Египет, изјави во петокот вечерта извор во рускиот тим кој е дел од специјалната комисија на египетските воздухопловни ...

Камерон: Можно е рускиот авион да бил соборен

Глас на Америка - 05.11.2015

Секоја изјава пред истрагата да биде завршена е само шпекулација, сметаат руските и египетските власти Британскиот премиер Дејвид Камерон верува дека не е исклучено дека бомба во авионот била причина за несреќата минатата недела, во коај животот го ...

Шпекулации и теории за падот на рускиот авион

Deutsche Welle - 05.11.2015

Причината за падот на рускиот Ербас во Египет и натаму не е јасна. Британската влада се сомнева во бомбашки напад. Во меѓувреме, се‘ поверојатно е дека причина за несреќата на авионот е бомба поставена во него.

САД не исклучува можност од терористички акт во урнатиот руски авион

Утрински - 05.11.2015

САД не ја исклучуваат можноста терористички акт да е причина за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти Белата куќа. САД досега не ја утврдија причината за авионската несреќа, додаде портпаролот на Белата куќа Џош Ернест, цитиран од ДПА.

Телото на малата Дарина најдено на 30 километри од остатоците на авионот, се распаднал порано од што се мислело?

МКД - 05.11.2015

Бебето кое стана своевиден симбол на трагедијата на несреќата на падот на рускиот „ербас“ над Синајскиот Полуостров би можело да стане клучот за решавање на мистеријата што го следи овој случај.

Нов инцидент со авион А321 на фаталната “Когалимавиа”!

Тера - 05.11.2015

Патници на несреќната компанија “Когалимавиа”, чиј авион се урна над Синајскиот Полуостров и погреба 224 лица, повторно се ставени во стресна ситуација. Луѓето, кои утринава требало да патуваат од Санкт Петербург за Шарм-ел-Шеик, биле итно ...

Белата куќа не ја исклучува можноста од тероризам за урнатиот руски авион

+инфо - 05.11.2015

САД не ја исклучуваат можноста терористички акт да е причина за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти Белата куќа. САД досега не ја утврдија причината за авионската несреќа, додаде портпаролот на Белата куќа Џош Ернест, цитиран од ДПА.

Путин и Камерон разговараа за истрагата за падот на рускиот авион

А1 On - 05.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон денеска телефонски разговараа за истрагата за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти денеска прес-службата на Кремљ, пренесува Танјуг.

Путин и Камерон разговараа за истрагата за падот на рускиот авион

Алфа - 05.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон денеска телефонски разговараа за истрагата за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти денеска прес-службата на Кремљ, пренесува Танјуг.

Експерти ќе ја испитуваат можноста за терористички напад на рускиот авион

Кајгана - 05.11.2015

„Експерти ќе ја испитаат можноста за терористички напад на авионот кој се урна над Синајскиот полуостров“, изјави челникот на руската Федерална агенција за воздушен транспорт, Александр Нерадко.

Руски истражители испитуваат дали патничкиот авион бил мета на терористички напад

Идивиди - 05.11.2015

Директорот на „Росавијација“ Александар Нерадко денеска изјави дека истражителите кои ги испитуваат можните причини за падот на авионот над Египет бараат траги од експлозив во остатоците од леталото.

Ја објавија последната снимка од рускиот авион што се урна! Еве што се случило

Коментар - 05.11.2015

Ја објавија последната снимка од рускиот авион што се урна! Еве што се ...

Руски истражители испитуваат дали патничкиот авион бил мета на терористички напад

А1 On - 05.11.2015

Директорот на „Росавијација“ Александар Нерадко денеска изјави дека истражителите кои ги испитуваат можните причини за падот на авионот над Египет бараат траги од експлозив во остатоците од леталото.

Американски разузнавачи сметаат дека бомба го срушила рускиот авион

Кајгана - 05.11.2015

Претставници на американските разузнавачки агенции сметаат дека бомба поставена на рускиот авион, е причината за трагичната несреќа над Синајскиот полуостров во Египет. Своите податоци тие ги базираат врз основа на прислушувани комуникации на ...

Путин и Камерон разговараа за истрагата за падот на рускиот авион

Сител - 05.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон денеска телефонски разговараа за истрагата за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти денеска прес-службата на Кремљ, пренесува Танјуг.

Руски истражители испитуваат дали патничкиот авион бил мета на терористички напад

Сител - 05.11.2015

Директорот на „Росавијација“ Александар Нерадко денеска изјави дека истражителите кои ги испитуваат можните причини за падот на авионот над Египет бараат траги од експлозив во остатоците од леталото.

БЕЛА КУЌА: Можноста терористи да го урнале рускиот авион во Египет не е исклучена

Телеграф - 05.11.2015

САД досега не ја утврдија причината за авионската несреќа, додаде портпаролот на Белата куќа Џош Ернест САД не ја исклучуваат можноста терористички акт да е причина за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти Белата куќа.

Дали овие дупки се доказ дека рускиот авион го разнела бомба?

Точка - 05.11.2015

Ова веќе го кажавме и пак ќе го повториме, теориите за тоа што се случило и причините за инцидентот може да ги утврди само истрагата, рекол Песков, портпаролот на Владимир Путин. Агенциите објавиле фотографии на кои се гледаат дупки во остатоците од ...

ФОТО:Дали е ова доказ дека рускиот авион бил бомбардиран ?

За Се - 05.11.2015

На фотографиите од остатоците се гледаат дупки кои се верува дека се резултат од шрапнели кои биле упатени од надвор кон авионот. Фотографиите кои се појавија од рускиот џет кој беше соборен над Синајскиот полуостров во Египет минатиот викенд, ...

Белата куќа не ја исклучува можноста од терористички акт во урнатиот руски авион во Египет

Република - 05.11.2015

САД не ја исклучуваат можноста терористички акт да е причина за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти Белата куќа. САД досега не ја утврдија причината за авионската несреќа, додаде портпаролот на Белата куќа Џош Ернест, цитиран од ДПА.

Руски истражители испитуваат дали патничкиот авион бил мета на терористички напад

Република - 05.11.2015

Директорот на „Росавијација“ Александар Нерадко денеска изјави дека истражителите кои ги испитуваат можните причини за падот на авионот над Египет бараат траги од експлозив во остатоците од леталото.

Белата куќа: Не ја исклучуваме можноста од терористички акт во урнатиот руски авион во Египет

Press24 - 05.11.2015

САД не ја исклучуваат можноста терористички акт да е причина за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти Белата куќа. САД досега не ја утврдија причината за авионската несреќа, додаде портпаролот на Белата куќа Џош Ернест, цитиран од ДПА.

(ВИДЕО) Ексклузивно: Нов инцидент со авион А321 на фаталната “Когалимавиа”!

Репортер - 05.11.2015

Патници на несреќната компанија “Когалимавиа”, чиј авион се урна над Синајскиот Полуостров и погреба 224 лица, повторно се ставени во стресна ситуација. Луѓето, кои утринава требало да патуваат од Санкт Петербург за Шарм-ел-Шеик, биле итно ...

Путин телефонски разговараше со Камерон за падот на рускиот авион

Press24 - 05.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон денеска телефонски разговараа за истрагата за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти денеска прес-службата на Кремљ, пренесува Танјуг.

Путин и Камерон за истрагата околу падот на рускиот авион

1.мк - 05.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон разговарале денес по телефон за истрагата околу падот на рускиот патнички авион во Египет, соопштила денес прес службата во Кремељ.

Каиро демантира дека се најдени траги од експлозија на рускиот авион

Макфакс - 05.11.2015

Истражителите не откриле никакви знаци коишто би укажувале на експлозија на рускиот авион кој се урна во саботата на Синајскиот полуостров со 224 патници и членови на екипажот, изјави во четвртокот египетскиот министер за цивилно воздухопловство ...

Путин и Камерон разговараа за падот на А321

Руска реч - 05.11.2015

Претседателот на РФ Владимир Путин потенцираше дека при оценките за причините за катастрофата потребно е да се користат податоците кои ќе се добијат во текот на официјалната истрага. На иницијатива на британската страна се одржа телефонски разговор ...

Москва: Експертите ја испитуваат можноста за терористички напад во авионот што се урна над Синај

Макфакс - 05.11.2015

Специјалистите ќе ја испитаат можноста за терористички напад или можноста во авионот кој се урна во саботата утрото над египетски Синајски полуостров да имало опасен товар, изјави во четвртокот челникот на руската Федерална агенција за воздушен ...

САД и Британија велат дека рускиот авион во Египет бил срушен

Дневник - 05.11.2015

Теориите за причината за падот на рускиот авион на Синајскиот Полуостров во Египет, при што загинаа 224 патници, во оваа фаза се шпекулации, истакна Kремљ. - Секоја верзија за тоа што се случило може да биде изнесена само од истражната комисија – ...

Путин и Камерон разговараа за истрагата за падот на рускиот авион

Lider - 05.11.2015

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон денеска телефонски разговараа за истрагата за падот на рускиот патнички авион во Египет, соопшти денеска прес-службата на Кремљ, пренесува Танјуг.

Руски истражители испитуваат дали патничкиот авион бил мета на терористички напад

Lider - 05.11.2015

Директорот на „Росавијација“ Александар Нерадко денеска изјави дека истражителите кои ги испитуваат можните причини за падот на авионот над Египет бараат траги од експлозив во остатоците од леталото.

ВИДЕО: Изгорени, задушени… – патниците од рускиот авион минале низ пекол

МК News - 04.11.2015

Според природата на повредите на патниците од рускиот авион, укажуваат дека експлозијата се случила во авионот пред тој да се урне, изјавил за Спутник египетски доктор кој вршел обдукција на телата.

Патолозите тврдат: Во рускиот авион кој се сруши во Египет имало силна експлозија

Точка - 04.11.2015

Природата на повредите кои ги добиле патниците во рускиот авион кој се сруши на египетскиот полуостров Синај, укажуваат на тоа дека експлозијата се случила во леталото, пред падот на авионот, соопшти египетскиот тим на доктори кои ги прегледувале ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавено видео направено два часа по падот на рускиот патнички авион (ВИДЕО)

Телеграф - 04.11.2015

Денеска е објавено и вознемирувачко видео кое е снимено два часа по падот на авионот, кој се урна половина час по полетувањето од Шарм ел Шеик, а во кој имаше 224 патници и членови на екипажот Причината за падот на рускиот авион во Египет ...

Патниците од рускиот авион поминале низ пекол пред смртта!

За Се - 04.11.2015

Eгипетски доктор кој вршел обдукција на телата изјавил дека според природата на повредите на патниците од рускиот авион, експлозија се случила во авионот пред тој да експлодира. „Голем дел од парчињата од телата кои беа најдени,упатуваат на заклучок ...

ВИДЕО : Последната снимка од рускиот авион пред да се урне?

За Се - 04.11.2015

Причина за падот на рускиот авион кој се урна во Египет, при што загинаа 224 лица, сè уште не е позната. Сепак, на интернет се појави снимка за која корисникот што ја поставил на „Јутјуб“ тврди дека е од внатрешноста на авионот неколку минути пред ...

Заврши истрагата на местото на трагедијата на рускиот авион

Локално - 04.11.2015

Заврши истрагата на местото каде што падна рускиот авион А321, соопшти официјалниот претставник на египетската влада Хусам ал Кавиш. “Спасувачката операција во центарот на Синајскиот Полуостров е завршена.

Путин го возвраќа ударот - сурово ќе им се одмазди рускиот претседател на ИСИС

Press24 - 04.11.2015

Русија и понатау е во шок по падот на патничкиот авион над Синајскиот Полуостров во Египет, а и понатаму нема одговор што точно се случило со руското летало. Една од многуте теории е дека авионот е срушен од страна на Исламистите, кои веднаш по ...

Почна идентификацијата на жртвите од рускиот авион

Телма - 03.11.2015

Роднините на жртвите во авионската несреќа што се случи во саботата, денеска дојдоа во крематориумот во Сан Перетсбург за да ги идентификуваат загинатите. Според руското министерство за вонредни ситуации, досега со два авиона се префрлени 140 тела ...

Американски сателит регистрирал бран топлина пред уривањето на рускиот авион

Нова ТВ - 03.11.2015

На местото каде во саботата се случи авионската несреќа на Синајскиот полуостров, пронајдени се предмети што не му припаѓаат на рускиот авион, а анализата на црните кутии утврдила невообичаена комуникација во пилотската кабина.

Сателитски снимки сугерираат експлозија во рускиот авион над Синај

24 Вести - 03.11.2015

Американски сателити забележале краток топлински бран над Синајскиот полуостров во моментите кога се урнал рускиот патнички авион. Тоа според експертите покажува дека леталото се разнело во воздухот најверојатно како последица на експлозија од ...

Морничави тајни на стјуардесите и пилотите

365 - 03.11.2015

Некои луѓе се плашат од она што го знаат, но и од непознатото. Кога човек е свесен за одредени детали, стравот понекогаш е помал. Ви откриваме 10 тајни што стјуардесите и пилотите не сакаат да ви ги откријат кога се подготвувате за полетување.

Американски сателит снимил топлински бран неколку минути пред падот на рускиот авион (ВИДЕО)

МКД - 03.11.2015

Неколку моменти пред рускиот патнички авион да се урне во Египет во саботата, американски инфрацрвен сателит детектирал топлински бран во непосредна близина, што индицира дека во авионот можеби се случила експлозија, пренесува Раша тудеј .

Патниците во рускиот авион загинале брзо но страшно, од кокпитот се слушале „необични звуци“

МКД - 03.11.2015

Руските медиуми ги објавија првите резултати од форензичките анализи на телата на жртвите од урнатиот авион. Повеќето патници настрадале поради кинење на внатрешните органи, а биле забележани и тешки изгореници и други фактори.

На Синај најдени делови коишто не му припаѓаат на рускиот авион

Тера - 03.11.2015

Експертите кои го пребаруваат местото на Синајскиот полуостров каде се урна рускиот авион, пронашле делови коишто не му припаѓаат на „Airbus А321“. Деловите ќе бидат испратени на анализа, изјавил извор од Каиро за руската агенција ТАСС, но сé уште ...

Рускиот авион сепак соборен? – Имало бомба во багажот на авионот

МК News - 03.11.2015

Експлозивната расхерметизација на салонот на авионот можела да се случи поради тоа што трупот пукнал од наглиот пад на притисокот на голема висина. А на тој начин трупот можеле да го оштетат исто така ударниот бран на бомбата која експлодирала во ...

Ова е последната снимка од рускиот авион пред да падне (Видео)

МК News - 03.11.2015

На интернет се појави видео снимка за која авторите тврдат дека е од внатрешноста на рускиот авион неколку минути пред самиот пад. На видеото се гледа како во авионот се шири бел чад и се шпекулира дека причините за падот се туруење со гас или ...

Медиуми тврдат дека САД откриле топлински блесок при падот на рускиот авион, Пентагон не потврдува

Кајгана - 03.11.2015

Американски сателит регистрирал топлинско сјаење над Синајскиот полуостров во моментот на падот на рускиот патнички авион во саботата утрото, што може да упатува на експлозија во резервоарот за гориво или детонација на бомба, објави ноќта кон ...

Што снимил американскиот сателит пред паѓањето на рускиот авион?

24Струмица - 03.11.2015

Неколку моменти пред падот на рускиот авион во Египет, американскиот сателит со инфрацрвени сензори детектирал топлотен бран над Синај. Тоа би можело да значи дека леталото на компанијата Когалимавија со 224 патници и членови на екипажот паднало ...

Црната кутија од рускиот авион забележала необични звуци

Кајгана - 03.11.2015

Црната кутија од урнатиот руски авион пред самиот пад забележала необични звуци во пилотската кабина, објави руската агенција Интерфакс. „Пред исчезнувањето на авионот од екраните на радарите забележани се звуци, што не е вообичаено во текот на ...

Снимка од псоледните моменти на рускиот авионот пред да се сруши

Сител - 03.11.2015

На видеото се гледа како во авионот се шири бел чад и се шпекулира дека причините за падот се туруење со гас или поставена експлозивна направа. Сепак, повеќето од луѓето сметаат снимката овјавена ја каналот на ЈуТјуб е лажна се со цел за зголемување ...

Последната снимка од внатрешноста од рускиот авион неколку минути пред падот?

Сител - 03.11.2015

На интернет се појави видео снимка за која авторите тврдат дека е од внатрешноста на рускиот авион неколку минути пред самиот пад. На видеото се гледа како во авионот се шири бел чад и се шпекулира дека причините за падот се туруење со гас или ...

На Синај најдени делови коишто не му припаѓаат на рускиот авион

Точка - 03.11.2015

Експертите кои го пребаруваат местото на Синајскиот полуостров каде се урна рускиот авион, пронашле делови коишто не му припаѓаат на "Airbus А321". Деловите ќе бидат испратени на анализа, изјавил извор од Каиро за руската агенција ТАСС, но сé уште ...

(ВИДЕО) Пронајдени сомнителни предмети на местото каде се сруши рускиот авион

Фактор - 03.11.2015

На местото на авионската несреќа во Синај, се пронајдени елементи кои не припаѓаат на Ербас A321. Извор за ТАСС изјави дека непознати елементи веќе се наоѓаат во лабораторија за вештачење.

Идентификувани првите жртви од рускиот авион кој се сруши во Египет

Точка - 03.11.2015

Заменик гувернерот на рускиот град Санкт Петерсбург, Игор Албин, изјави дека се идентификувани девет тела на жртвите на падот на авион во Синај. Албин рекол и дека идентификацијата на сите тела може да потрае повеќе недели.

(ВИДЕО) СНИМЕНА Е ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА НА РУСКИОТ АВИОН: Јасно се гледа блесок над Синај, а тоа остава само две можности

Фактор - 03.11.2015

Американски функционери објавија своја теорија за падот на рускиот авион од компанијата „Когалимвај“ кој се урна во Египет и загинаа сите 224 луѓе, пренесува телевизиската мрежа „НБЦ“. Тие ги отфрлија обвинувањата дека авионот е погоден со ракета.

ПАД НА РУСКИОТ АВИОН: Што сними американскиот сателит?

Фактор - 03.11.2015

Неколку моменти пред падот на рускиот авион во Египет американскиот сателит со инфрацрвени сензори детектирал бран на топлина над Синај. Тоа би можело да значи дека леталото на компанијата Колавија со 224 патници и членови на екипажот паднало откако ...

Откритие од кокпитот: Пред самиот пад на рускиот авион се слушале "необични звуци"

Точка - 03.11.2015

Руските медиуми го објавиле извештајот по преслушувањето на аудио снимките од пилотската кабина, наведувајќи дека неколку моменти пред падот, од кокпитот се слушале "необични звуци". Истовремено, американските службениците навеле дека нивниот ...

БЛЕСОК НА НЕБОТО: Снимени последните секунди на рускиот авион (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 03.11.2015

Како што објавија американските телевизии „Ен-би-си“ и „Си-би-ес“, снимките кои биле направени со инфрацрвено снимање од американски сателит, покажале блесок над Синајскиот Полуостров во времето кога авионот се наоѓал на истото подрачје За ...

Во рускиот авион дошло до експлозија

Канал5 - 03.11.2015

Почна преслушувањето на црните кутии од рускиот патнички авион што се урна во саботата над Синајскиот Полуостров. Според тврдењата на анонимен руски експерт за авијација, не е исклучено распаѓањето на рускиот ербас да било предизвикано од помала ...

Падот на рускиот авион: Што снимил американскиот сателит?

Точка - 03.11.2015

Само неколку моменти пред падот на рускиот авион во Египет, американскиот сателит со инфрацрвени сензори детектирал топлински бран над Синај. Тоа би можело да значи дека леталото на авио компанијата "Когалимавија" со 224 патници и членови на ...

Нема докази дека рускиот ербас A321 се распаднал во воздух

Фактор - 03.11.2015

Министерството за цивилна и воздушна пловидба на Египет изјави дека нема докази за рускиот авион да се распаднал во воздух над Синајскиот Полуостров, објави Ројтерс. Во неделата извршниот директор на Државниот авијациски комитет Виктор Сороченко ...

НАСЕКАДЕ СЕ ШИРИ БЕЛ ЧАД: Последната снимка од рускиот авион пред да се урне? (ВИДЕО)

Телеграф - 03.11.2015

Врз основа на снимката на која е прикажано како во внатрешноста на леталото се шири бел чад, се шпекулира дека причина за авионската несреќа е отровен гас или експлозивна направа која била поставена во авионот Причина за падот на рускиот авион кој ...

Потрага по вистината: Патниците во рускиот авион страдале брзо, но морничаво

Точка - 03.11.2015

Руските медиуми ги објавија и првите резултати од форензичките анализи на телата на жртвите од срушениот авион. Според резултатите, поголемиот дел од патниците настрадале како резултат на кинење на внатрешните органи.

Египетскиот претседател:ИСИС не го собори авионот,верувајте ми, држиме се под контрола

Локално - 03.11.2015

Египетскиот претседател Абдул Фатах ал Сиси ги отфрли како пропаганда тврдењата дека огранок на Исламската држава е одговорна за уривањето на рускиот авион. Неговата изјава уследи откако висок разузнавач на САД рече дека постои веројатност ИСИС да ...

Објавен извештајот од обдукцијата на загинатите од падот на рускиот авион

Локално - 03.11.2015

Патниците од урнатиот во Египет руски авион Ербас А321 загинале од различни видови повреди. Ова се вели во резултатите од судско-медицинската експертиза со кои располага LifeNews. Според информација на изданието експертите по судска медицина од ...

Патниците во предниот дел од авинот поминале низ пекол-починале од крвен притисок, шок, отворени повреди на главата, ...

Локално - 03.11.2015

според природата на повредите на патниците од рускиот авион,укажуваат дека експлозија се случила во авионот пред тој да експлодира, изјавил за Спутник египетски доктор кој врши обдукција на телата.

ВИДЕО: Погледнете ја последната снимка од авионот пред да се сруши

Press24 - 03.11.2015

На видеото се гледа како во авионот се шири бел чад и се шпекулира дека причините за падот се туруење со гас или поставена експлозивна направа. Сепак, повеќето од луѓето сметаат снимката овјавена ја каналот на ЈуТјуб е лажна се со цел за зголемување ...

ВИДЕО: Последната снимка од внатрешноста од рускиот авион неколку минути пред падот?

Курир - 03.11.2015

На интернет се појави видео снимка за која авторите тврдат дека е од внатрешноста на рускиот авион неколку минути пред самиот пад. На видеото се гледа како во авионот се шири бел чад и се шпекулира дека причините за падот се туруење со гас или ...

(ВИДЕО) Смртта била шокантна – патниците минале низ пекол

Репортер - 03.11.2015

Според природата на повредите на патниците од рускиот авион, укажуваат дека експлозијата се случила во авионот пред тој да експлодира, изјавил за Спутник египетски доктор кој вршел обдукција на телата.

Падот на рускиот авион: Што снимил американскиот сателит?

Вечер Прес - 03.11.2015

Само неколку моменти пред падот на рускиот авион во Египет, американскиот сателит со инфрацрвени сензори детектирал топлински бран над Синај. Тоа би можело да значи дека леталото на авио компанијата "Когалимавија" со 224 патници и членови на ...

Експлозија во авионот - причина за падот на рускиот „ербас“

Дневник - 03.11.2015

Снимките од еден американски инфрацрвен сателит за набљудување покажуваат силен топлински бран на рускиот патнички авион кој се урна над Египет, што укажува дека експлозија од внатрешноста на авионот е причина за несреќата во која загинаа 224 ...

Идентификувани телата на девет жртви од рускиот авион

Нетпрес - 03.11.2015

Заменик гувернерот на Санкт Петерсбург, Игор Албин информира дека се идентификувани телата на девет жртви од несреќата на рускиот авион во Египет. Албин рекол дека идентификацијата на сите тела може да потрае повеќе недели.

Промени во висината на рускиот авион пред падот

МРТ - 03.11.2015

Податоците од радарот покажуваат дека авионот во моментите пред исчезнување рапидно забавувал и губел по скоро два километра од висината во минута... Рускиот авион кој со 224 патници и членови на екипажот се урна во Египет имал необична рута неколку ...

ВИДЕО: Ова е последната снимка од внатрешноста од рускиот авион неколку минути пред падот?

Денешен - 03.11.2015

На интернет се појави видео снимка за која авторите тврдат дека е од внатрешноста на рускиот авион неколку минути пред самиот пад. На видеото се гледа како во авионот се шири бел чад и се шпекулира дека причините за падот се туруење со гас или ...

Египет: Тврдењето на ИСИС за рускиот авон e „пропаганда“

Репортер - 03.11.2015

Египетскиот претседател Абдул Фатах ал-Сиси тврдењето на милитантите поврзани со Исламската држава дека тие го срушиле рускиот авион го нарече „пропаганда“, пренесува Би-Би-Си. Во изјава за британската агенција, пртседателот Сиси истакна дек ае ...

На Синај најдени делови коишто не му припаѓаат на рускиот авион

Макфакс - 03.11.2015

Експертите кои го пребаруваат местото на Синајскиот полуостров каде се урна рускиот авион, пронашле делови коишто не му припаѓаат на „Airbus А321“. Деловите ќе бидат испратени на анализа, изјавил извор од Каиро за руската агенција ТАСС, но сé уште ...

Америкаците го снимиле падот на рускиот авион - причината не е таа за која се сомневаат Русите

Press24 - 03.11.2015

Американскиот сателит регистрирал блесок над Египет во моментот кога бил урнат рускиот авион, а нивните експерти сметаат дека не станува збор за ракетен фрлач. Сателитската снимка не ги потврдува тврдењата дека ракета го погодила рускиот патнички ...

Што снимил американскиот сателит при падот на рускиот авион?

Нетпрес - 03.11.2015

Неколку моменти пред падот на рускиот авион во Египет, американски сателит со инфрацрвени сензори детектирал бран над Синај. Тоа би можело да значи дека рускиот авион со 224 патници и членови на екипажот се урнал бидејќи се случила експлозија внатре.

Чудни звуци на снимките од црните кутии на рускиот Ербас

Нетпрес - 03.11.2015

На снимките од црните кутии на рускиот Ербас се случаат чудни звуци „некарактеристични за стандарден лет“ непосредно пред авионот да исчезне од радарот, пренесуваат руските медиуми. Новинската агенција „Интерфакс“ го цитира извештајот на властите во ...

Американски сателит детектирал топлотно зрачење пред падот на рускиот авион

Репортер - 03.11.2015

Пред падот на рускиот патнички авион во египетскиот полуостров Синаи, американски инфрацрвен сателит детектирал топлотен флеш на истата висина на која летал авионот, што индицира дека имало експлозија во авионот, објавува телевизискиот канал NBC ...

Медиуми тврдат дека САД откриле топлински блесок при падот на рускиот авион, Пентагон не потврдува

Макфакс - 03.11.2015

Американски сателит регистрирал топлинско сјаење над Синајскиот полуостров во моментот на падот на рускиот патнички авион во саботата утрото, што може да упатува на експлозија во резервоарот за гориво или детонација на бомба, објави ноќта кон ...

Сателитските снимки исклучуваат дека авионот бил ракетиран

Вечер Прес - 03.11.2015

Експерти од САД веруваат дека блесокот што бил забележан може да потекнува од експлозија на резервоарот со гориво или бомба во авионот Сателитските снимки не ја поткрепуваат теоријата дека ракета го погодила рускиот патнички авион што викендот се ...

Патниците во рускиот авион страдале брзо, но морничаво

Нетпрес - 03.11.2015

Руските медиуми ги објавиле првите резултати од форензичките анализи на телата на жртвите од урнатиот авион. Најголем дел од патниците страдале од пикање на внатрешните органи. Забележани се тешки изгореници и влијание на други фактори.

Патниците од рускиот авион доживеале брза но страшна смрт

Вечер Прес - 03.11.2015

Руските медиуми ги објавија првичните резултати од форензичките анализи на телата на жртвите од авионот што се урна на Синај. Повеќето од патниците настрадале како последица од распрснување на внатрешните органи Руските медиуми ги објавија првичните ...

(ВИДЕО) Бел дим се појавил во паднатиот авион – Последна снимка од руското летало

Репортер - 03.11.2015

Причината за падот на авионот на руската компанија „Когалимавија“ кој се сруши во Египет, кога загинаа 224 лица, засега не е познат. Сепак на интернет се појави снимка за авторите наведуваат дека настанала во внатрешноста на леталото неколку минути ...

Десет страшни тајни кои стјуардесите и пилотите нема да ви ги откријат никогаш

Република - 03.11.2015

Голем број на луѓе уживаат во летањето и се релаксирани во моментот кога треба да и се препуштат на машинеријата која ќе ги вивне во висините како и на луѓето кои ќе управуваат со таа машинерија.

Медиуми: Црната кутија од рускиот авион забележала необични звуци, причина за падот неисправност во авионот

Макфакс - 03.11.2015

Црната кутија од рускиот патнички авиони кој се урна во саботата утрото со 224 патници и членови на екипажот на египетскиот Синајски полуостров, забележала пред самиот пад необични звуци во пилотската кабина, објави во вторникот руската агенција ...

За египетските власти сé укажува дека рускиот авион се урнал поради технички проблем

Макфакс - 03.11.2015

Сите индикации укажуваат дека рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот кој се урна во саботата утрото на Синајскиот полуостров имал технички проблеми, соопшти во вторникот во изјавата за телевизијата Al-Hayat, портпаролот на ...

Надворешна активност ја предизвикала несреќата на рускиот авион во Египет

24 Вести - 02.11.2015

Причина за уривањето на рускиот авион во Египет е „надворешна активност“ бидејќи леталото било исправно, тврдат од авиокомпанијата „Когалимавија“, јавува БИ-БИ-СИ. Првично египетските власти јавија дека најверојатно станува збор за технички проблем ...

Причини за уривањето на рускиот авион

24 Вести - 02.11.2015

Црните кутии покажуваат дека несреќата на рускиот Ербас не е предизвикана од надворешен фактор, тврдат извори на истрагата. Дешифрираните податоци покажуваат дека екипажот на авионот не побарал помош пред авионот да се урне, наведуваат руските ...

„Росавијација“: Изјавата за соборување на авионот е предвремена и неоснована

24 Вести - 02.11.2015

Денешната изјава на авиокомпанијата „Когалимавија“ за надворешно дејствување врз авионот Ербас А-321, што се урна во Египет, е предвремено и неосновано, изјави шефот на „Росавијација“ Александар Нерадко.

Несреќата на рускиот авион не е од техничка грешка

Р.С.Европа - 02.11.2015

Руската авионска компанија Когалимавија чиј авион се урна во Египет при што загинаа сите патници и екипаж соопшти дека несреќата не била предизвикана од техничка или човечка грешка. Заменикот на директорот на компанијата, Александар Смирнов изјави ...

Местото на падот на рускиот авион снимено од воздух (ВИДЕО)

МКД - 02.11.2015

Расфрлени остатоци и изгорени делови од авион - екипата на Раша тудеј дошла на местото на падот на рускиот ербас А321, кој во саботата се урна во Синај. Експертите на руското министерство за итни ситуации вршат потрага по останките на жртвите и го ...

Само надворешна сила можела да го расцепи урнатиот руски авион

МКД - 02.11.2015

Рускиот патнички авион што се урна во Синај, Египет, мора да бил оштетен со некоја сила додека летал и не би можел едноставно да се расцепи во воздух, вели авиокомпанијата на кобниот ербас A321.

Жртвите на авионската несреќа пренесени во Русија

Тера - 02.11.2015

Телата на 144 загинати во авионската несреќа во Египет во саботата беа пренесени назад во рускиот град Санкт Петерсбург, а истрагата за причината на падот на авионот продолжува, објави британски Би-Би-Си.

Русија не исклучува ниедна можна причина за несреќата на патничкиот авион во Египет

Кајгана - 02.11.2015

Ниту една од верзии за несреќата на авионот „Airbus А321“ на Синајскиот полуостров не може да се исклучи врз основа на првичниот преглед на местото на несреќата, изјави извршниот директор на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет (МАК), Виктор ...

Когалимавија: Отфрламе тахнички проблем како можна причина за уривањето на Ербасот

Алфа - 02.11.2015

Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот полуостров, соопшти дека не е можно леталото да имало каков било технички проблем заради кој би се случила катастрофата. Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот ...

Отфрламе техничка причина како можна причина за уривањето на Ербасот

Идивиди - 02.11.2015

Женева, 2 ноември 2015 (МИА) – Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот полуостров, соопшти дека не е можно леталото да имало каков било технички проблем заради кој би се случила катастрофата.

Когалимавиа: Авионот паднал поради „надворешен фактор“

Кајгана - 02.11.2015

Рускиот авион со 224 патници и членови на екипажот, кој падна во Египет можел да падне само од надворешен фактор, соопшти авиокомпанијата Когалимавиа. Според информациите, опашката на авионот била уништена.

ФОТО: Позната глумица го загуби животот во падот на рускиот авион

МК News - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

Извори: Урнатиот руски авион немал надворешно влијание

Кајгана - 02.11.2015

Рускиот патнички авион „Airbus A321“ со 224 патници и членови на екипажот кој се урна на Синајскиот полуостров во саботата утрото, на летот од египетското летувалиште Шарм-ел-Шејк за Санкт Петербург не бил изложен на надворешно влијание, изјавил за ...

Сепак нападнат? Компанијата сопственик убедена: рускиот авион урнат поради надворешни причини

Алфа - 02.11.2015

Тоа значи, соопштија од Когалимавија, дека уривањето на авионот било можно само поради надворешен фактор па затоа не ја отфрлаат опцијата за терористички напад со кој всушнсот се пофали групацијата исламска држава Авионот кој со 224 патници и ...

Клапер: Нема директни докази дека авионската несреќа е терористички акт

+инфо - 02.11.2015

Директорот на американската Национална разузнавачка служба Џејмс Клапер изјави денеска дека нема директни докази оти падот на рускиот патнички авион е терористички акт. - Се уште немаме директни докази за некаква вмешаност на тероризам во саботната ...

„Росавијација“: Изјавата за соборување на авионот е предвремена и неоснована

+инфо - 02.11.2015

Денешната изјава на авиокомпанијата „Когалимавија“ за надворешно дејствување врз авионот Ербас А-321, што се урна во Египет, е предвремено и неосновано, изјави шефот на „Росавијација“ Александар Нерадко.

На пронајдените делови од урнатиот руски авион нема траги од експлозив

Кајгана - 02.11.2015

На пронајдените и истражувани делови од рускиот патнички авион „Airbus A321“ со 224 патници и членови на екипажот кој се урна на Синајскиот полуостров на летот од Шарм-ел-Шејк за Санкт Петербург, не се пронајдени траги од експлозив изјавиле за ...

Снимено со дрон: Погледнете како изгледа местото каде што се сруши рускиот авион

Точка - 02.11.2015

Спасувачката мисија на руското Министерство за итни случаи објави снимка од местото каде што се сруши рускиот авион на синајскиот полуостров во Египет. Во екот на истрагата на страшната несреќа која во саботата однесе 224 животи, објавено е видео од ...

Когалимавија: Отфрламе тахничка причина како можна причина за уривањето на Ербасот

Сител - 02.11.2015

Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот полуостров, соопшти дека не е можно леталото да имало каков било технички проблем заради кој би се случила катастрофата. – Причината за уривањето на авионот не е техничка неисправност или ...

Шокантна верзија: Рускиот авион паднал поради надворешно „физичко или механичко дејствие во воздухот“

Фактор - 02.11.2015

Причината за падот на рускиот авион над полуостров Синај е надворешен фактор. Компанијата-сопственик „Когалимавиа“ денес ја објави својата верзија за трагедијата од 31 октомври 2015 година, кога нејзин авион падна над Египет и доведе до смрт на сите ...

АВИОНСКА НЕСРЕЌА: „Колавиа“ тврди дека авионот бил технички исправен

Телеграф - 02.11.2015

Причината за уривањето на авионот не е техничка неисправност или човечка грешка туку надворешно влијание, соопштија од компанијата „Колавиа“ Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот Полуостров, соопшти дека не е можно леталото да ...

Смирнов: "Рускиот авион не можел сам од себе да се преполови"

Точка - 02.11.2015

Рускиот патнички авион кој што се сруши на Синајскиот полуостров не можел сам од себе да се преполови во воздухот, туку е оштетен од некоја надворешна сила, соопштено е од авиокомпанијата "Когалимавија", на која што ѝ припаѓаше ова летало.

ЕКСПЕРТИ СЕ СОМНЕВААТ: Бомба го разнела рускиот патнички авион? (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 02.11.2015

Според тврдења од експерти, остатоците од авионот и податоците од контролата на летање за текот на комуникацијата со пилотската кабина, укажуваат дека е голема веројатноста да се случила експлозија во трупот на авионот Дали бомба го разнесе рускиот ...

Крв, детски играчки и пепел: Ова е првиот видео запис директно од местото на падот на рускиот авион

Точка - 02.11.2015

Остатоците и изгорените делови од авионот, расеани ширум Синај, ги дочекаа новинарите на руската медиумска куќа "Russia Today", на кои што им беше дозволен пристап токму на местото на падот на леталото.

На пронајдените делови од рускиот авион урнат на Синај нема траги од експлозив

Точка - 02.11.2015

На пронајдените и истражувани делови од рускиот патнички авион „Airbus A321“ со 224 патници и членови на екипажот кој се урна на Синајскиот полуостров во саботата утрото на летот од египетското летувалиште Шарм-ел-Шејк за Санкт Петербург, не се ...

Први податоци од црната кутија: Рускиот авион не барал помош

Фактор - 02.11.2015

Податоците од „црната кутија” сугерираат дека несреќата за рускиот патнички авион „А321” не е предизвикана од надворешен фактор. Дешифрираните податоци покажуваат и дека авионот не сигнализирал повик за помош пред ударот на земјата – пренесуваат ...

Падот на рускиот ербас се уште обвиен во мистерија

Канал5 - 02.11.2015

Се уште е мистерија зошто се урна рускиот патнички авион над Синајскиот полуостров. Во недостаток на официјални информации се шират различни верзии. Она што е познато е дека авионот експлодирал во воздух, бидејќи делови од него се расфрлани во ...

Имало бомба во рускиот авион?

Канал5 - 02.11.2015

Стручњаците сметаат дека теоријата за поставување на бомба во Ербас-от кој се урна во Синај е најреалниот одговор на прашањето што ја предизвикало несреќата. Според првичните податоци од црната кутија, рускиот авион А321 со 224 патници и членови на ...

Теото на 3 годишно девојче пронајдено 8 километри од урнатиот руски патнички авион

think.mk - 02.11.2015

Досега се пронајдени телата на 163 од вкупно 244 патници и членови на екипажот кои се наоѓале во авионот ербас 321, кој се урна вчера дваесеттина минути по полетувањето од Шарм ел Шеик. Подрачјето на кое се трага по телата на загинатите е проширено ...

Седум наивни прашања за А321 или имаше ли пилот-камиказа, а можеби терорист во кабината?

Локално - 02.11.2015

Различни прашања со нејасни одговори се вртат околу несреќата на рускиот авион над Египет. Новинари од весникот “Комсомолскаја правда” побарале мислење на истакнати експерти, за да одговорат на најчесто поставуваните прашања, во кои секој може да ...

Американски разузнавачи:Нема доказ за терористички напад врз рускиот авион

Локално - 02.11.2015

Директорот на американската Национална разузнавачка служба Џејмс Клапер изјави денеска дека нема директни докази оти падот на рускиот патнички авион е терористички акт. – Се уште немаме директни докази за некаква вмешаност на тероризам во саботната ...

Не е можно авионот да се урнал поради технички причини, мора да е "надворешно влијание“

Вечер Прес - 02.11.2015

Шефот на рускиот Меѓудржавна воздухопловна комисија Виктор Сорченко претходно изјави дека рускиот патнички авион се распаднал во воздух Компанијата сопственик на авионот што се урна во саботата над Синајскиот полуостров, соопшти дека не е можно ...

Жртвите на авионската несреќа пренесени во Русија

Репортер - 02.11.2015

Телата на 144 загинати во авионската несреќа во Египет во саботата беа пренесени назад во рускиот град Санкт Петерсбург, а истрагата за причината на падот на авионот продолжува, објави британски Би-Би-Си.

ФОТО: Една од најпознатите актерки во Русија го загуби животот во падот на авионот

Press24 - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Остатоците од рускиот Ербас во Синај

Нетпрес - 02.11.2015

Распарчени остатоци и изгорени делови од авионот. Раша тудеј направи кратка репортажа и ги објави првите снимки од остатоците од рускиот Ербас во Синај. Ербас на руската компанија „Когалимавиа“ се урна на Синајскиот Полуостров во саботата 23 минути ...

Погледнете како изгледа местото каде што се сруши рускиот авион

Вечер Прес - 02.11.2015

Спасувачката мисија на руското Министерство за итни случаи објави снимка од местото каде што се сруши рускиот авион на синајскиот полуостров во Египет. Во екот на истрагата на страшната несреќа која во саботата однесе 224 животи, објавено е видео од ...

ВИДЕО: Вака изгледа местото каде што се сруши рускиот авион, снимено со дрон

Press24 - 02.11.2015

Во екот на истрагата на страшната несреќа која во саботата однесе 224 животи, објавено е видео од местото на несреќата каде што може да се видат расфрланите делови на авионот "Airbus A321".

ВИДЕО: Вака изгледа местото каде што се сруши рускиот авион, снимено со дрон

Курир - 02.11.2015

Во екот на истрагата на страшната несреќа која во саботата однесе 224 животи, објавено е видео од местото на несреќата каде што може да се видат расфрланите делови на авионот "Airbus A321".

(ВИДЕО)Страшни слики од падот на авионот: Позната актерка била во него

Бриф - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на нерсеќата, во која загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

Сопственикот на паднатиот авион во Синај: Надворешен фактор ја предизвикал трагедијата

Република - 02.11.2015

Причината за падот на рускиот авион над полуостров Синај е надворешен фактор, пренесе БиБиСи. Компанијата која е сопственик на авионот, „Когалимавиа“, денес ја објави својата верзија за трагедијата од 31 октомври 2015 година, кога нејзин авион падна ...

Когалимавија: Отфрламе тахничка причина како можна причина за уривањето на Ербасот

Денешен - 02.11.2015

Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот полуостров, соопшти дека не е можно леталото да имало каков било технички проблем заради кој би се случила катастрофата. – Причината за уривањето на авионот не е техничка неисправност или ...

Започна идентификација на жртвите, пронајдени 12 парчиња од рускиот авион урнат во Египет

Макфакс - 02.11.2015

Семејствата на жртвите од уривањето на рускиот патнички авион на Синајскиот полуостров започнаа со идентификацијата на своите блиски во понеделникот во Санкт Петербург по доаѓањето на првиот авион со посмртните останки на 140 загинати, а додека сé ...

Позната актерка го загуби животот во падот на рускиот авион

Вечер Прес - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

ФОТО: Позната актерка го загуби животот во падот на рускиот авион

Курир - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

„Колавија“: Авионот паднал поради надворешен фактор

МРТ - 02.11.2015

Соопштено е и дека бил оштетен задниот дел од авионот. Според компанијата, екипажот целосно загубил контрола над леталото, по што почнало да губи висина... Рускиот авион кој со 224 патници и членови на екипажот се урна во Египет можел да го собори ...

Позната актерка и модел загина при падот на рускиот авион

Нетпрес - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

Рускиот авион не можел сам од себе да се преполови!

Вечер Прес - 02.11.2015

Рускиот патнички авион кој што се сруши на Синајскиот полуостров не можел сам од себе да се преполови во воздухот, туку е оштетен од некоја надворешна сила, соопштено е од авиокомпанијата "Когалимавија", на која што ѝ припаѓаше ова летало.

Извори: Урнатиот руски авион немал надворешно влијание

Макфакс - 02.11.2015

Рускиот патнички авион „Airbus A321“ со 224 патници и членови на екипажот кој се урна на Синајскиот полуостров во саботата утрото на летот од египетското летувалиште Шарм-ел-Шејк за Санкт Петербург не бил изложен на надворешно влијание, изјавил за ...

(ВИДЕО) „Надворешен фактор“ причина за падот на рускиот авион

Репортер - 02.11.2015

Руската авиокомпанија Когалимавиа денес соопшти дека авионската несреќа во која загинаа 224 луѓе најверојатно е последица на „надворешен фактор“. Истрагата, во која се користат податоци од црните кутии на авионот, набргу ќе даде заклучоци, пренесува ...

7 наивни прашања за А321: Пилот-камиказа или можеби терорист во кабината го урнал рускиот авион?!

Репортер - 02.11.2015

Експерти одговараат на прашања на читатели и не исклучуваат дури можност на судир со НАТО авион над Египет Различни прашања и нејасни одговори се плетат околу несреќата на рускиот авион над Египет.

ВИДЕО: Ужасна слика од несреќата во која загинаа 224 лица

Press24 - 02.11.2015

Денешната изјава на авиокомпанијата „Когалимавија“ за надворешно дејствување врз авионот Ербас А-321, што се урна во Египет, е предвремено и неосновано, изјави шефот на „Росавијација“ Александар Нерадко.

Страшни слики од падот на авионот: Познатата пејачка била во него (ФОТО)

Република - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотки од местото на нерсеќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

На пронајдените делови од рускиот авион урнат на Синај нема траги од експлозив

Макфакс - 02.11.2015

На пронајдените и истражувани делови од рускиот патнички авион „Airbus A321“ со 224 патници и членови на екипажот кој се урна на Синајскиот полуостров во саботата утрото на летот од египетското летувалиште Шарм-ел-Шејк за Санкт Петербург, не се ...

Нема доказ за терористички акт врз рускиот авион

Репортер - 02.11.2015

Директорот на американската Национална разузнавачка служба Џејмс Клапер изјави денеска дека нема директни докази оти падот на рускиот патнички авион е терористички акт. – Се уште немаме директни докази за некаква вмешаност на тероризам во саботната ...

Рускиот авион не барал помош- податоци од „црната кутија”

Репортер - 02.11.2015

Податоците од „црната кутија” сугерираат дека несреќата за рускиот патнички авион „А321” не е предизвикана од надворешен фактор, извор фактор Дешифрираните податоци покажуваат и дека авионот не сигнализирал повик за помош пред ударот на земјата – ...

Рускиот авион сепак соборен?

Дневник - 02.11.2015

Руската авиокомпанија „Kогалимавија“ смета дека причина за падот на авионот „А-321“, кој се урна на Синајскиот Полуостров и притоа загинаа сите 224 лица во него, се надворешни фактори. Заменик-генералниот директор за технички и производствени ...

Можна причина за падот на рускиот авион- експлозија на бомба во делот за багаж

Република - 02.11.2015

Експлозивната расхерметизација на салонот на авионот можела да се случи поради тоа што трупот пукнал од наглиот пад на притисокот на голема висина. А на тој начин трупот можеле да го оштетат исто така ударниот бран на бомбата која експлодирала во ...

Местото на авионската несреќа во Синај, снимено со дрон/Видео

Lider - 02.11.2015

Расфрлани делови од авионот “Ербас А321“ можат да се видат на видеото што го објави руското Министерство за итни случаи, а кое е снимено со дрон од местото на несреќата, во која во саботата загинаа 224 лица.

Когалимавија: Отфрламе тахничка причина како можна причина за уривањето на Ербасот

Lider - 02.11.2015

Компанијата сопственик на авионот што се урна над Синајскиот полуостров, соопшти дека не е можно леталото да имало каков било технички проблем заради кој би се случила катастрофата. – Причината за уривањето на авионот не е техничка неисправност или ...

Позната актерка загина во несреќата на рускиот авион!

Пулс24 - 02.11.2015

Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

ИСИС објави видео од наводното уривање на рускиот авион!

Пулс24 - 02.11.2015

Џихадистите на Исламската држава објавија видео од последните моменти пред уривањето на рускиот авион Ербас А321, во кој загинаа 224 патници и членови на екипажот. Терористичката група ја презеде одговорноста за уривањето на авионот, но се шпекулира ...