TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристрасната Тасева ќе прави „независна“ ревизија

Курир - 19.05.2013

Иако новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски на вчерашната прес-конференција инфомираше дека Комисијата која е формирана да врши ревизија на проектот Скопје 2014 е независна, сепак изјавите ...

Како Тасева со веќе партиски став ќе прави независна ревизија на „Скопје 2014“?

Нетпрес - 19.05.2013

Како Слаѓана Тасева, која уште пред две години ги обелодени своите ставови во врска со проектот „Скопје 2014“, инаку идентични со оние на опозициската СДСМ, ќе успеее да спроведе независна ревизија ...

Тасева уште пред 2 години го направила извештајот за Скопје 2014

Сител - 19.05.2013

Пристрасна или незевисна комисија ќе прави ревизија на проектот „Скопје 2014“? Градоначалникот на Центар, Жерновски на вчерашната прес конференција убедуваше дека ќе се работи фер и без пристрасност, ...

Жерновски започнува со ревизија на проектот „Скопје 2014“

Скопје инфо - 19.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје ...

Пристрасната Тасева ќе прави „независна“ ревизија

Денешен - 19.05.2013

Иако новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски на вчерашната прес-конференција инфомираше дека Комисијата која е формирана да врши ревизија на проектот Скопје 2014 е независна, сепак изјавите ...

Пристрасната Тасева ќе прави независна ревизија

Вечер Прес - 19.05.2013

Тасева пред две години на прес-конференција отворено го критикуваше и осудуваше проектот тврдејќи дека незаконски биле трошени средства од државниот буџет.

ВМРО –ДМПНЕ: Жерновски да ја заврши ревизијата и да ги соопшти резултатите

Канал5 - 18.05.2013

Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури денес повторно, по којзнае, кој пат најавува дека ќе почне да спроведува ...

Жерновски почнува со ревизија на „Скопје 2014“

24 Вести - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска ќе го означи почетокот на ревизијата за проектот Сскопје 2014“, велат од прес-службата на општината.

Сè е подготвено - Центар Започна со ревизија на „Скопје 2014“

Телма - 18.05.2013

Започна со работа Комисијата за анализа и ревизија на документацијата која што општина Центар ја поседува за проектот „Скопје 2014“.

Жерновски: Комисијата за ревизија на „Скопје 2014“ започнува со работа

24 Вести - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски го означи почетокот на ревизијата за проектот „Скопје 2014“. Истовремено во општината ќе почне со работа комисија составена од екс ...

Жерновски ќе го ревидира ,,Скопје 2014 “

Канал5 - 18.05.2013

Започна ревизијата на Воинот на коњ, Павел Шатев, Христо Татарчев и другите од Скопје 2014. Класерите со документи на Воинот на коњ, Павел Шатев, Христо Татарчев и останатите од Скопје 2014 сместени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Едвај чекаме Жерновки да ја заврши ревизијата

24 Вести - 18.05.2013

Во реакцијата на владеачката ВМРО-ДПМНЕ за најавената ревизија се вели дека “Едвај чекаме и уште еднаш апелираме Андреј Жерновски да ја заврши ревизијата и да ги соопшти резултатите.

ВМРО-ДПМНЕ: комисијата на Жерновски не е независна

Телма - 18.05.2013

ВМРО-ДПМНЕ реагира дека очекувале денеска Aндреј Жерновски да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој којзнае по кој пат само ја најавил.

Жерновски ја почна ревизијата на „Скопје 2014“, ВМРО-ДПМНЕ едвај чекаат да заврши

24 Вести - 18.05.2013

Општина Центар започнува со најавената ревизија за проектот Скопје 2014. Работата ќе ја водат поранешни претседатели на антикорупциската комисија.

Груевски: Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата на „Скопје 2014“

Дневник - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци.

Груевски : Зошто Жерновски досега не ја направи ревизијата?

Канал5 - 18.05.2013

Груевски: Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци.

Груевски - Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата на „Скопје 2014“

Утрински - 18.05.2013

Премиерот изјави дека не му е јасно зашто му се потребни шест месеци кога ревизијата може да се заврши за неколку дена Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да ...

Жерновски почна со ревизија на „Скопје 2014“

Deutsche Welle - 18.05.2013

Новиот градоначалник на скопската општина Центар формираше комисија од поранешни членови на Aнтикорупциската комисија кои ќе извршат ревизија на контроверзниот проект во центарот на Скопје.

Груевски: Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата на „Скопје 2014“

Сител - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци.

Груевски: Жерновски досега требаше да заврши со ревизија на проектот „Скопје 2014“

Нетпрес - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014" што ќе трае шест месеци, истакна премиерот ...

Груевски: Жерновски да спроведе ревизија на Скопје2014 за да може после да се извини

Press24 - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци.

ГРУЕВСКИ: Мило ми е што Жерновски ќе прави ревизија, ама нека побрза малку

Економски - 18.05.2013

Не можам да разберам зошто му се потребни шест месеци за нешто што, според моето искуство и знаење, се неопходни само четири до пет дена или максимум една недела.

Почна ревизијата на проектот „Скопје 2014“

Кајгана - 18.05.2013

Од денеска почнува да работи Комисијата која за 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014“, најави градоначалникот на општина Центар, Андреј ...

Груевски - Се надевам Жерновски по ревизијата ќе се извини

Р.С.Европа - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци, премиерот Никола ...

Жерновски: Почнува со работа комисијата за ревизија на „Скопје 2014“

Р.С.Европа - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека од денеска почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Едвај чекаме Жерновски да ја заврши ревизијата и да ги соопшти резултатите

Курир - 18.05.2013

Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури денес повторно, по којзнае, кој пат најавува дека ќе почне да спроведува ...

Стартува ревизијата на „Скопје 2014“

А1 On - 18.05.2013

Денеска градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, како што соопшти прес-службата на општината, на пресконференција ќе го означи почетокот на ревизијата за проектот „Скопје 2014“.

Жерновски ја почнува ревизијата на „Скопје 2014“

+инфо - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска напладне ќе го објави почетокот на ревизијата на проектот „Скопје 2014“, информираат од неговиот кабинет.

Жерновски ја почнува ревизијата на "Скопје 2014"

Press24 - 18.05.2013

Денеска напладне градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, ќе одржи прес-конференција на која ќе го објави почетокот на ревизијата на проектот "Скопје 2014", информираат од Општина Центар.

Жерновски објавува почеток на ревизијата на "Скопје 2014"

Нова ТВ - 18.05.2013

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, денеска напладне ќе го објави почетокот на ревизијата на проектот „Скопје 2014“, соопшти неговиот кабинет.

ВМРО ДПМНЕ: Жерновски требаше досега да ја заврши ревизијата

Нетпрес - 18.05.2013

Андреј Жерновски очигледно во недостаток на идеја што да работи ќе го потроши целиот мандат на ревизија. Само триесетина дена се доволни да се направи ревизија за околу 30 спомен обележја, кои ...

(ВИДЕО) Жерновски: Почнува детална ревизија за „Скопје 2014“

А1 On - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, најави дека почнува ревизијата на „Скопје 2014“ и тоа на три нивоа.

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Слаѓана Тасева и Драган Малиновски по налог на Жерновски ќе го чешлаат „Скопје 2014“

+инфо - 18.05.2013

Специјалната комисија формирана од градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска почна со анализа и ревизија на на комплетната документација што општината ја поседува за проектот ...

ФОТО: Жерновски подели книшки на новите членови на ЛДП

А1 On - 18.05.2013

Претседателот на ЛДП, Андреј Жерновски, синоќа во Куманово подели членски книшки на нови членови на партијата. Посочи дека кај граѓаните има се поголема доверба и подршка за партијата во чија ...

Жерновски ја почна ревизијата на „Скопје 2014“

Нетпрес - 18.05.2013

Комисијата која ќе прави ревизија на проектот „Скопје 2014“ денеска почнува со работа, а по 90 дена треба да соопшти прелиминарните резултати од ревизијата, изјави денеска градоначалникот на општина ...

Стартуваше ревизијата на „Скопје 2014“ на Жерновски

Економски - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека од денеска почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот ...

Тасева и Малиновски ќе ја водат ревизијата за Скопје 2014

Нова ТВ - 18.05.2013

Комисијата за ревизија од денеска почнува да ги “чешла” документите од проектот Скопје 2014 во општина Центар. Градоначалникот на општината, Андреј Жерновски го презентираше составот на комисијата за ...

За три месеци првите резултати од ревизијата на „Скопје 2014“

МКД - 18.05.2013

Државниот завод за ревизија ќе направи контрола на проектот во делот на општината, а ќе биде ангажирана и реномирана ревизорска куќа.

Жерновски почнува со ревизијата на „Скопје 2014“

Inpress - 18.05.2013

Скопје, 18. мај 2013 (ИНПРЕС) Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска ќе го објави почетокот на ревизијата на проектот „Скопје 2014“, информираат од неговиот кабинет.

Почна ревизијата на проектот „Скопје 2014“

Макфакс - 18.05.2013

Од денеска почнува да работи Комисијата, којашто за 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014“, најави градоначалникот на општина Центар, Андреј ...

ВМРО ДПМНЕ: Жерновски нека ја заврши веќе таа ревизија

Нова ТВ - 18.05.2013

ВМРО ДПМНЕ го повикува Жерновски конечно да ја заврши ревизијата која, според нив, толку време ја најавува. Во писменото соопштение во јавноста, владејачката партија ја спори и независноста на ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Жерновски

Сител - 18.05.2013

Реакцијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ ја пренесуваме во интегрална верзија: Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури ...

На роденденот на ЛДП, Жерновски подели партиски книшки

+инфо - 18.05.2013

Претседателот на ЛДП, Андреј Жерновски, вчера во Куманово на роденденската забава на партијата подели членски книшки на нови членови на ЛДП.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски ќе го потроши целиот мандат на ревизија

Макфакс - 18.05.2013

Денеска очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури денес повторно, по којзнае, кој пат најавува дека ќе почне да спроведува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Експертите на Жерновски не се независни

+инфо - 18.05.2013

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ го критикува изборот на ревизори што го направи градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, најавувајќи го почетокот на првата ревизија за „Скопје 2014 “.

Во кое својство Тасева ќе врши ревизија на „Скопје 2014“?

Курир - 18.05.2013

Новиот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека од денеска почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за ...

Жерновски: Почнува со работа комисијата за ревизија на „Скопје 2014“

Курир - 18.05.2013

Од денеска ќе започне со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014“.

Жерновски ќе им исплати хонорари на тие што плукаат по власта, а не на независни членови

МКД - 18.05.2013

Андреј Жерновски очигледно во недостаток на идеја што да работи ќе го потроши целиот мандат на ревизија. Само триесетина дена се доволни да се направи ревизија за околу 30 спомен обележја, кои ...

ВМРО ДПМНЕ: Жерновски најде начин како на Тасева и Малиновски да им даде хонорари

Економски - 18.05.2013

Ние очекувавме Жерновски денеска да ги соопшти резултатите од ревизијата, а тој дури денеска најави дека ќе почне да ја спроведува, пишува во реакцијата на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ по најавата ...

Жерновски најавува ревизија, ВМРО - ДПМНЕ очекувале да заврши

Сител - 18.05.2013

Поранешните антикорупционери Слаѓана Тасева и Драган Малиновски се тимот кој ќе прави ревизија на проектот „Скопје 2014“.

Груевски: Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата на „Скопје 2014“

А1 On - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци.

Груевски: Жерновски ќе треба да се извини за обвинувањата

МКД - 18.05.2013

Добро е што Жерновски повторно најавува ревизија на проектот и што конечно ќе почне, но, не ми е јасно зошто му се потребни шест месеци, кога ревизијата за 40-ина јавни набавки, од кои најголемиот ...

Груевски: Би бил среќен Жерновски побрзо да направи ревизија

Нова ТВ - 18.05.2013

По соопштението на ВМРО ДПМНЕ и премиерот Никола Груевски ја искоментира одлуката на градоначалникот Андреј Жерновски да прави ревизија на проектот Скопје 2014. .

Груевски: Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата

Курир - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014" што ќе трае шест месеци.

Жерновски: Почнува со работа комисијата за ревизија на „Скопје 2014“

Алфа - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека од денеска почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот ...

Жерновски ја почна ревизијата на „Скопје 2014“

Капитал - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека од денеска почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот ...

Груевски: Наскоро Жерновски ќе треба да се извини за обвинувањата

+инфо - 18.05.2013

„Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостиг на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци“, истакна премиерот ...

Жерновски: Почна ревизијата на проектот „Скопје 2014“

Фактор - 18.05.2013

Од денеска ќе започне со работа Комисијата, којашто за 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014“, најави градоначалникот на општина Центар, Андреј ...

Жерновски ја почна ревизијата на „Скопје 2014“

Точка - 18.05.2013

Комисијата која ќе прави ревизија на проектот „Скопје 2014“ денеска почнува со работа, а по 90 дена треба да соопшти прелиминарните резултати од ревизијата, изјави денеска градоначалникот на општина ...

Жерновски, ја почнува ревизијата на проектот „Скопје 2014

Локално - 18.05.2013

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, денеска напладне ќе го објави почетокот на ревизијата на проектот „Скопје 2014“, соопшти неговиот кабинет .Жерновски и за време на кампањата и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очекувавме дека Жерновски веќе ја завршил ревизијата, а не само да ја најавува

Либертас - 18.05.2013

Интегрален транскрипт од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ – реакција на прес-конференцијата на градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски: Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција ...

ВМРО-ДПМНЕ: Едвај чекаме Жерновски да ја заврши ревизијата и да ги соопшти резултатите

Денешен - 18.05.2013

Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури денес повторно, по којзнае, кој пат најавува дека ќе почне да спроведува ...

ВИДЕО: Започна ревизијата на проектот Скопје 2014

Либертас - 18.05.2013

Од денеска почнува да работи Комисијата, која за 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014“, пренесува А1он.

ФОТО: Жерновски за роденденот на ЛДП им подели книшки на новите членови

Sky - 18.05.2013

Синоќа во Куманово на роденденот на Либерално демократската партија, нејзиниот претседател Андреј Жерновски, подели членски книшки на нови членови.

ВМРО-ДПМНЕ: Што ли работеше Жерновски во претходниот месец?

Sky - 18.05.2013

- Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури денес повторно, по којзнае, кој пат најавува дека ќе почне да спроведува ...

Жерновски ја почнува ревизијата на „Скопје 2014“

МК News - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска напладне ќе го објави почетокот на ревизијата на проектот „Скопје 2014“, информираат од неговиот кабинет, пишува плус инфо.

Слаѓана Тасева и Драган Малиновски по налог на Жерновски ќе го чешлаат „Скопје 2014“

Локално - 18.05.2013

Специјалната комисија формирана од градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска почна со анализа и ревизија на на комплетната документација што општината ја поседува за проектот ...

Груевски: Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата на „Скопје 2014“

Република - 18.05.2013

Никола Груевски, претседател на Владата на Република Македонија смета дека Андреј Жерновски, градоначалникот на скопската општина Центар досега требал да ја заврши ревизијата на проектот „Скопје ...

Груевски: Oткако ќе заврши со ревизијата, Жерновски да се извини за обвинувањата

Либертас - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци.

Груевски до Жерновски: „Скопје 2014“ е само четириесетина јавни набавки

Бриф - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци, одговори премиерот ...

Груевски: Откако ќе заврши со ревизијата Жерновски да се извини

Sky - 18.05.2013

- Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014" што ќе трае шест месеци, изјави денеска ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Жерновски

Република - 18.05.2013

Реакцијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ ја пренесуваме во интегрална верзија: Денес очекувавме дека Андреј Жерновски ќе свика прес конференција за да ги соопшти резултатите од ревизијата, но тој дури ...

Ревизија, дислокација или пукање во празно за Скопје 2014?

Фактор - 18.05.2013

Најавената ревизија на проектот Скопје 2014 ќе ја покаже и можната оправданост за реферндум за дислокација на одредени споменици сметаат експертите.

Започна ревизијата на „Скопје 2014“

Бриф - 18.05.2013

Од денеска започна анализата и ревизијата на комплетната документација што општина Центар ја поседува за проектот Скопје 2014, со специјална комисија формирана од градоначалникот Жерновски на чие ...

Од денес и официјално „Скопје 2014“ под лупа на Општина Центар

Sky - 18.05.2013

Од денеска почнува да работи Комисијата, која за 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014". За 6 месеци треба да биде готов и комплетниот извештај.

Слаѓана Тасева ќе ја врши ревизијата на „Скопје 2014“

Либертас - 18.05.2013

Претседателот на „Транспаренси интернешнл Македонија“, Слаѓана Тасева, ќе биде претседател на комисијата на Општина Центар која ќе има задача да изврши ревизија на дел од проектот „Скопје 2014“.

Почна ревизијата на проектот „Скопје 2014“

Тера - 18.05.2013

Од денеска почнува да работи Комисијата, којашто за 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот „Скопје 2014“, најави градоначалникот на општина Центар, Андреј ...

Груевски: Жерновски досега требаше да ја заврши ревизијата на „Скопје 2014“

Н.Македонија - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски во недостаток на идеи што да работи во наредниот период најавува ревизија на проектот „Скопје 2014“ што ќе трае шест месеци Ова го истакна премиерот ...

Жерновски: Почнува со работа комисијата за ревизија на „Скопје 2014“

Н.Македонија - 18.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски најави дека од денеска почнува со работа комисијата која во рок од 90 дена треба да ги соопшти прелиминарните резултати од ревизијата за проектот ...

Општина Центар со празна каса

Утрински - 17.05.2013

Жерновски се жали дека буџетот за годинава веќе е потрошен и дека собира пари за плата на вработените Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски вчера изјави дека општинската каса е празна.

ВМРО ДПМНЕ: Наместо да работи, Жерновски манипулира

Денешен - 17.05.2013

Владејачката партија реагира на изјавите на Жерновски дека буџетот на општина Центар е веќе испразнет. Од ВМРО-ДПМНЕ му забележуваат дека наместо да работи тој манипулира.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски наместо да работи манипулира

Република - 17.05.2013

Владејачката партија реагира на изјавите на Андреј Жерновски дека буџетот на општина Центар е веќе испразнет. Од ВМРО-ДПМНЕ му забележуваат дека наместо да работи тој манипулира.

Референдумот во Центар засега само политички адут

Утрински - 16.05.2013

Експерти блиски до десницата му порачуваат на Жерновски дека иако законот дозволува граѓанско изјаснување, други околности ќе го спречат референдумот Новиот градоначалник на Центар тешко ќе ја ...

Касата на Центар празна и нема од каде да се наполни

Телма - 16.05.2013

Касата на најбогата општина во државата е празна, трвдат општинските власти на Центар. На денешното разгледување на првиот квартален извештај за оваа година градоначалникот Андреј Жерновски ...

Инспекција ги проверува експресните вработувањата на Жерновски

Дневник - 16.05.2013

Инспектори на Трудовиот инспекторат вчера го посетиле кабинетот на новиот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, објавија македонски портaли повикувајќи се на извори од општината.

Инспекција ја чешла општина Центар

Курир - 16.05.2013

Откако беа објавени информации дека новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски направил неколку експресни вработувања, инспектори на трудовиот инспекторат ја чешлаат општина Центар, објави ...

Инспекција ја чешла општина Центар

Нетпрес - 16.05.2013

Откако беа објавени информации дека новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски направил неколку експресни вработувања, инспектори на трудовиот инспекторат ја чешлаат општина Центар, објави ...

ВИДЕО: Пенов во фотелјата на Жерновски

Нетпрес - 16.05.2013

Се потврдуваат пишувањата на порталот „Курир“ и на дел од другите медиуми дека поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов секојдневно неовластено оди на „работа“ во Општина Центар.

Потврдено: Ристо Пенов во фотелјата на Жерновски (ВИДЕО)

Курир - 16.05.2013

Се потврдуваат пишувањата на Курир и на дел од другите медиуми дека поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов секојдневно неовластено оди на „работа“ во Општина Центар.

Општина Центар го потрошила годишниот буџет за два месеца

Нова ТВ - 16.05.2013

За само два месеца општина Центар го потрошила буџетот за цела година. Ова го тврди градоначалникот Андреј Жерновски на денешната седница на советот на општината која е е во тек, а на која во ...

Жерновски: За два месеца испразнет општинскиот буџет на Центар

+инфо - 16.05.2013

Касата на општина Центар е празна и недостасуваат финансии за да се исплатат парите на вработените, истакна градоначалникот на општината, Андреј Жерновски, на денешната седница на Советот на Општина ...

За првите два месеци Општина Центар го потроши буџетот за цела година

А1 On - 16.05.2013

Жестока дебата во Советот на Општина Центар, за тоа како се трошеле парите во првите три месеци од годинава. За само два месеци Општина Центар го потроши буџетот за цела година, рече на седницата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски манипулира наместо да работи

Курир - 16.05.2013

Владејачката партија реагира на изјавите на Жерновски дека буџетот на општина Центар е веќе испразнет. Од ВМРО-ДПМНЕ му забележуваат дека наместо да работи тој манипулира.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски бара алиби

+инфо - 16.05.2013

Андреј Жерновски веќе еден дена наместо да ја врши работата за која што е избран и платен од граѓаните на Општина Центар, се занимава со манипулации кои треба да му бидат алиби за неспособноста да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски бара алиби

А1 On - 16.05.2013

Андреј Жерновски веќе еден дена наместо да ја врши работата за која што е избран и платен од граѓаните на Општина Центар, се занимава со манипулации кои треба да му бидат алиби за неспособноста да ...

Видео: Пенов во фотелјата на Жерновски

Денешен - 16.05.2013

Поранешниот скопски градоначалник Ристо Пенов секојдневно неовластено оди на „работа“ во Општина Центар, пишува Курир. Курир уште за време на предизборната кампања пишуваше дека Ристо Пенов ќе има ...

Општина Центар за два месеца го потрошила буџетот за цела година

Sky - 16.05.2013

Општина Центар за само два месеца го потрошила годишниот буџер, тврди градоначалникот Андреј Жерновски. На денешната седница на советот на општината, тој рече дека превземените обвски на општината ...

Инспекција ја проверува општина Центар - еве што начекале

Скопје инфо - 16.05.2013

Според информациите кои ги објавија повеќе медиуми инспекторите во скопската општина дојдоа веднаш откако беа објавени информации дека Жерновски направил неколку експресни вработувања, без огласи, на ...

Празна или не: Колку пари има во касата на општина Центар?

Фактор - 16.05.2013

Најбогатата македонска општина е оставена со празна каса, а нема пари ниту за плата на вработените, изјави градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски за време на седницата на Советот на ...

Жерновски: Годишниот буџет на општина Центар потрошен за два месеци, не можеме да исплатиме плати

Либертас - 16.05.2013

Жестока дебата во Советот на Општина Центар, за тоа како се трошеле парите во првите три месеци од годинава. За само два месеци Општина Центар го потроши буџетот за цела година, рече на седницата ...

Инспекција ги проверува експресните вработувањата на Жерновски

МК News - 16.05.2013

Инспектори на Трудовиот инспекторат вчера го посетиле кабинетот на новиот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, објавија македонски портaли повикувајќи се на извори од општината.

Жерновски: Касата на Центар е празна – нема плата

Република - 16.05.2013

Касата на општина Центар е празна и недостасуваат финансии за да се исплатат парите на вработените, истакна градоначалникот на општината, Андреј Жерновски, на денешната седница на Советот на Општина ...

Жерновски обвинува касата на Центар празна !

Локално - 16.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски потенцираше дека касата на општината е празна и дека немаат пари да им исплатат плати на вработените.

Инспекција ја чешла општина Центар

Точка - 16.05.2013

Откако беа објавени информации дека новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски направил неколку експресни вработувања, инспектори на трудовиот инспекторат ја чешлаат општина Центар, објави ...

Центар под лупата на трудова инцпекција

Денешен - 16.05.2013

Откако беа објавени информации дека новиот градоначалник на Центар Андреј Жерновски направил неколку експресни вработувања, инспектори на трудовиот инспекторат ја чешлаат општина Центар, објави ...

Жерновски најавува реферндум за Скопје2014 – експертите му порачуваат да си ги научи надлежностите

МК News - 16.05.2013

Се уште се размислува за референцум во општина Центар во врска со проектот Скопје 2014 за евентуална дислокација на одредени споменици, пишува Утрински .

Жерновски обвинува, ВМРО-ДПМНЕ со контра-обвинувања

Н.Македонија - 16.05.2013

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски потенцираше дека касата на општината е празна и дека немаат пари да им исплатат плати на вработените.

Жерновски ја вработи новинарката на „А1“ Цаневска-Арсовска

Дневник - 15.05.2013

Поранешната новинарка на згаснатата телевизија „А1“, Kатерина Цаневска-Арсовска, е дел од нововработените кадри во скопската општина Центар примени со одлука на новиот градоначалник Андреј Жерновски.

Почнува ли ревизијата на Центар?

+инфо - 15.05.2013

На утрешната четврта по ред седница на Советот на Општина Центар по локалните избори, ќе биде разгледувана иницијатива на граѓанското здружение „Плоштад Слобода“ за измена и дополнување на ...

Жерновски најавува реферндум за Скопје2014 - експертите му порачуваат да си ги научи надлежностите

Press24 - 15.05.2013

Се уште се размислува за референцум во општина Центар во врска со проектот Скопје 2014 за евентуална дислокација на одредени споменици, пишува Утрински .

Инспекција ја чешла општина Центар - еве што начекале

Press24 - 15.05.2013

Инспекции ја чешлаат општина Центар Според информациите кои ги објавија повеќе медиуми инспекторите во скопската општина дојдоа веднаш откако беа објавени информации дека Жерновски направил неколку ...

Упад во кабинетот на Жерновски

А1 On - 15.05.2013

Четири трудови инспекторки денеска упаднале во кабинетот на градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски. Како што објави „Либертас“, цел на инспекторките бил само кабинетот на Жерновски, а не ...

Четири трудови инспекторки влегле во кабинетот на Жерновски

+инфо - 15.05.2013

Четири инспекторки од трудова инспекција влегле пред половина час во кабинетот на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски и побарале лични карти од Офелија Димковска, Катерина ...

Трудовата инспекција во кабинетот на Жерновски

Нова ТВ - 15.05.2013

Упад на трудовата инспекција во кабинетот на новиот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски. Инспекторите ги легитимирале Офелија Ивановска и Катерина Цаневска - Арсовска од ...

Трудова инспекција го „ нагази“ Жерновски

Локално - 15.05.2013

Упад на трудовата инспекција во кабинетот на новиот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски. Инспекторите ги легитимирале Офелија Ивановска и Катерина Цаневска - Арсовска од ...

Поповски: Жерновски да ги научни надлежностите

Република - 15.05.2013

Се уште се размислува за референцум во општина Центар во врска со проектот Скопје 2014 за евентуална дислокација на одредени споменици, пишува „Утрински“ .

Трудови инспектори упаднаа во кабинетот на Андреј Жерновски

Либертас - 15.05.2013

Четири трудови инспектори денес упаднале во кабинетот на Андреј Жерновски, градоначалникот на општина Центар. Цел на инспекторите бил само кабинетот на Жерновски, а не и другите простории и вработени ...

Навалица од инспекторки во кабинетот на Жерновски

Sky - 15.05.2013

Четири инспекторки од трудова инспекција влегле пред половина час во кабинетот на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски и побарале лични карти од Офелија Димковска, Катерина ...

Катерина Цаневска-Арсовска во кабинетот на Жерновски

Канал5 - 14.05.2013

Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски по чистката во општината, почна да им дава баснословни хонорари на луѓето кои манипулираа за него за време на кампањата и му ги вршеа валканите работи, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски ќе го обвини „Скопје 2014“ за глобалното затоплување

Нетпрес - 14.05.2013

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека општина Центар и градоначалникот Андреј Жерновски ќе го обвинат проектот „Скопје 2014“ за глобалното затоплување.

ФОТО: Катерина Цаневска Арсовска работи во општина Центар за 44.000 денари?

Економски - 14.05.2013

Новиот градоначалник Центар, Андреј Жерновски започна со темелна смена на кадрите во општина Центар по само нешто повеќе од две недели откако седна во градоначалничката фотелја, објави денеска Курир.

Жерновски ја вработи Цаневска- Арсовска во Центар

Курир - 14.05.2013

Како што и се очекуваше, новиот градоначалник на Андреј Жерновски започна со темелна смена на кадрите во општина Центар по само нешто повеќе од две недели откако седна во градоначалничката фотелја.

Бран партиски вработувања ја преплави општина Центар

Нетпрес - 14.05.2013

По неполн месец откако седна на градоначалничката фотелја во општина Центар, Андреј Жерновски почна да ја полни општинската администрација со свои луѓе од Либералдемократската партија, но и членови ...

ФОТО: Општина Центар ќе и плаќа над 40.000 денари месечно на Катерина Цаневска Арсовска?

Press24 - 14.05.2013

Поранешната новинарка на А1, Катерина Цаневска Арсовска се најде на платниот список на општина Центар. Според документот што го објави Курир Цаневска –Арсовска е вработена во општината за бруто плата ...

По кои критериуми Жерновски вработува во Центар?

Курир - 14.05.2013

Партиските вработувања во општина Центар се обесхрабрувачки за младите и способни кадри кои бараат работа. Жерновски одлучи да вработи лица кои одработиле за Црвенковски, а не кои ќе одработат за ...

Поранешната новинарка на А1 Цаневска - Арсовска вработена во Центар за 44.000 денари

Сител - 14.05.2013

Наместо да се зафати со проекти кои се во полза на граѓаните, Андреј Жерновски започна да им дава баснословни хонорари на луѓето кои манипулираа за него за време на кампањата и му ги вршеа валканите ...

ФОТО: Пенов во фотелјата на Жерновски

Курир - 14.05.2013

Ристо Пенов поминува повеќе работни часови во општина Центар од градоначалникот Андреј Жерновски. Очевидци за Курир тврдат дека екс-градоначалникот на Скопје во општината секое утро пристигнува еден ...

Жерновски стартуваше со партиски вработувања во центар

Сител - 14.05.2013

Поранешната новинарка на А1 Катерина Цаневска Арсовска ќе ги чини граѓаните на општина Центар околу 45 илјади денари месечно.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски може ќе го обвини „Скопје 2014“ и за топењето на глечерите

Макфакс - 14.05.2013

Општина Центар и градоначалникот Андреј Жерновски како тргнале во својот гнев кон сè што се изгради и кон сопствениот хаос во кој самите се втурнаа, нема да нè изненади доколку “Скопје 2014“, го ...

Жерновски ја вработи Цаневска- Арсовска во Центар

Денешен - 14.05.2013

Наместо да се зафати со проекти кои се во полза на граѓаните, Андреј Жерновски започна да им дава баснословни хонорари на луѓето кои манипулираа за него за време на кампањата и му ги вршеа валканите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски ќе го обвини Скопје 2014 и за глобалното затоплување

Либертас - 14.05.2013

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ реагираа на денешното соопштение од општина Центар каде општината известува за подземните води кои ги поплавија подрумските простории на новата зграда на Уставниот суд и ...

ВМРО-ДПМНЕ:За Жерновски,Скопје 2014 е крив за глобалното затоплување!

Н.Македонија - 14.05.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ, реагира на соопштението испратено од страна на општина Центар кое се однесува на последните информации за поплавување на подрумските простории на новоизградените објекти на ...

По уништувањето на градот, Пенов ќе ја уништува и општина Центар?

Скопје инфо - 13.05.2013

Дали состојбатра во град Скопје од времето на Пенов и Жерновски ќе се преслика во Општина Центар? Градоначалникот на Скопски Центар, Жерновски усепал да вработи половина семејство во јавните ...