TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерот Милошоски на 13-тиот Самит на Франкофонијата во Швајцарија

Сител - 24.10.2010

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски учествува на 13-тиот Самит на Франкофонијата на тема „Предизвици и визии за Франкофонијата“ што се одржува во Монтре, Швајцарија.

Министерот Милошоски на 13-тиот Самит на Франкофонијата во Швајцарија

Алфа - 24.10.2010

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски учествува на 13-тиот Самит на Франкофонијата на тема „Предизвици и визии за Франкофонијата“ што се одржува во Монтре, Швајцарија.

Милошоски на 13-от Самит на франкофонијата

Inpress - 24.10.2010

Скопје, 24. октомври 2010 (ИНПРЕС) Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Антонио Милошоски, денеска ќе учествува на 13-тиот Самит на Франкофонијата што се одржува во Монтре, ...

Шефот на дипломатијата Милошоски учествува на Самитот на Франкофонијата

Курир - 24.10.2010

На 13-от Самит на Франкофонија во Швајцарија учествува министерот за надворешни работи – Антонио Милошоски. Теми на форумот се „Франкофонијата - фактор во меѓународните односи и нејзиното место во ...

Милошоски на Самит на Франкофонијата

Вечер Прес - 24.10.2010

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски учествува на 13 Самит на Франкофонијата на тема Предизвици и визии за Франкофонијата", што се одржува во Монтре, Швајцарија.

Шефот на македонската дипломатијата ќе присуствува на Самитот на Франкофонијата

Курир - 23.10.2010

Во Швајцарија на 13-от Самит на Франкофонијата ќе учествува и македонскиот министер за надворешни работи - Антониот Милошоски.

Министерот Милошоски на 13. Самит на Франкофонијата во Швајцарија

Inpress - 23.10.2010

Скопје, 23. октомври 2010 (ИНПРЕС) Министерот за надворешни работи во Владата на Република Македонија Антонио Милошоски денеска и утре ќе земе учество на 13-тиот Самит на Франкофонијата на тема ...

Милошоски на самит на Франкофонијата во Монтре

Р.С.Европа - 23.10.2010

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска и утре ќе учествува на 13-тиот Самит на Франкофонијата на тема „Предизвици и визии за Франкофонијата“ во Монтре, Швајцарија.

Милошоски на 13. Самит на Франкофонијата

eReporter - 23.10.2010

Шефот на македонската дипломатија, Антонио Милошоски, ќе учествува на 13. Самит на франкофонијата што денеска и утре ќе се одржи во Монтре, Франција.

Македонските компании на меѓународни тендери со африканските земји

Макфакс - 22.10.2010

Подобрување на трговската размена со Македонија и зголемување на контактите со фирмите, како и заеднички пристап на меѓународните тендери бараат претставниците од африканските стопански комори кои ...

Македонски и африкански фирми со заеднички настап на меѓународни тендери

Алфа - 22.10.2010

Македонските и африканските стопански комори ја разгледуваат можноста за заеднички настап на странските пазари. Целава измината недела на обуките за управување со проектни циклуси во Стопанската ...

Македонија на заеднички тендери со африканските држави

Сител - 22.10.2010

Македонските и африканските компании заеднички ќе настапуваат на тендери за да ја подобрат меѓусебната трговска размена.

Македонија ќе ја зајакне соработката со африкански компании

Курир - 22.10.2010

Стопанската комора на Македонија и африканските стопански комори развиваат партнерствата преку проекти за заеднички настап на нивните членки на меѓународни тендери, но и подобрување на трговската ...

Со АМАД до аплицирање на меѓународни тендери

Нетпрес - 22.10.2010

Со Проектот АМАД на малите и средни претпријатија им се олеснува патот до информации и аплицирање на меѓународните тендери.

Нашите бизнисмени ќе обучуваат други како да победат на меѓународен тендер

Алсат-М - 19.10.2010

Земји од Африка и од Карибите ќе учат од Македонија како да настапуваат на меѓународни тендери. Претставници од Мароко, Тунис, Камерун, Конго, Демократска Република Конго, Буркина Фасо, Мали, Брегот ...

Стопанска комора на Македонија организира Меѓународна франкофонска обука

Курир - 19.10.2010

Стопанската комора на Македонија денес организира Меѓународна франкофонска обука на која ќе учестуваат претставници од 15 држави, претежно од Африка.

СКМ: Фанкофонска обука за управување со проектни циклуси

Нетпрес - 19.10.2010

Стопанската комора на Македонија е домаќин на франкофонската обука за Управување со проектни циклуси до 22 октомври. На неа учествуваат претставници на коморите од Камерун, Конго, Демократска ...

Македонија се отвора кон африканските држави

Макфакс - 19.10.2010

Стопанската комора на Македонија (СКМ) деновиве е домаќин на претставници на повеќе африкански и карибски држави, кои што се членки на Организацијата на франкофонските земји.

Франкофонија во Стопанската комора - шанса за развој на трговски односи се земјите од третиот свет

Inpress - 19.10.2010

Скопје, 19. октомвир 2010 (ИНПРЕС) Стопанската комора на Македонија, од 19 до 22 октомври 2010 година е домаќин на франкофонската обука за Управување со проектни циклуси и на учесниците - ...

Македонија се отвора кон африканските држави

Форум - 19.10.2010

Стопанската комора на Македонија (СКМ) деновиве е домаќин на претставници на повеќе африкански и карибски држави, кои што се членки на Организацијата на франкофонските земји Настанот претставува ...

Меѓународна франкофонска обука во Скопје

Inpress - 19.10.2010

Скопје, 19. октомври 2010 (ИНПРЕС) Стопанската комора на Македонија Ве поканува на свеченото отвoрање на Меѓународната франкофонска обука во Скопје со учество на претставници од различни африкански ...

Развој на трговијата со земјите од третиот свет

Вечер Прес - 19.10.2010

Стопанската комора на Македонија од вчера до петок е домаќин на франкофонската обука за Управување со проектни циклуси и на учесниците - претставници на коморите од Камерун, Конго, Демократска ...