TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влезниците на црно достигнаа цена од 1.200 долари

Дневник - 21.06.2002

ВЕСТИ * Билетите за најинтересниот меч од четврт-финалето помеѓу Англија и Бразил достигнаа цена од 1.200 долари. Официјалните цени на билетите за мечот се од 125 до 300 долари и сите се распродадени. - Мојот најдобар другар доаѓа со специјален авион од Англија за оваа средба.

Германија конечно ќе го минат четврт-финалето?

Дневник - 21.06.2002

ГЕРМАНИЈА - САД По серијата изненадувачки резултати на ова СП, трикратниот светски првак Германија се надева дека работите ќе се вратат во "нормала" за мечот против САД, во второто четврт-финале, кое се игра во Улсан (13.30 часот).

Сенегалците се подготвуваат гледајќи фудбал

Дневник - 20.06.2002

ВЕСТИ * Репрезентативците на Сенегал завчера не тренираа, бидејќи го следеа мечот Турција - Јапонија (1-0), со цел подобро да го запознаат противникот во четврт-финалето. Турција и Сенегал играат в сабота, во 8:30 часот, во Осака.

СП на ФИФА ќе # донесе профит од 600 милиони долари

Дневник - 18.06.2002

ВЕСТИ * Светското првенство во Ј. Кореја и во Јапонија ќе и донесе на Светската федерација (ФИФА) профит од 600 милиони долари. Целиот профит е од маркетиншките права, а ФИФА најави дека 383 милиони ќе бидат дадени на организаторите, а 159 милиони "зелени банкноти" ќе бидат искористени за промоција ...