TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните

Канал5 - 27.09.2020

Нека не се чуди зошто е во опозиција, уште долго ќе биде таму. Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 ...

(ВО ЖИВО) Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Нетпрес - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското ...

Мицковски: Мерките се обид да се дефокусира вниманието од вистинските проблеми

Нова ТВ - 27.09.2020

Четвртиот пакета мерки е промашен обид да се дефукусира вниманието од вистинските проблеми. Мафијата ќе стане побогата, а народот посиромашен , изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христојан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Со пакетот мерки Заев културните работници ги изедначи со социјалните случаи

Нетпрес - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција коментирајќи го четвртиот сет на мерки на Владата, нагласи дека Заев ги понижи културните работници. -Влада на Зоран Заев културните работници како што таа самата вели ги ...

Мицкоски закажа прес-конференција во 14:30 часот во партиското седиште

Курир - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14:30 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со пакетот мерки Заев културните работници ги изедначи со социјалните случаи

Курир - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција коментирајќи го четвртиот сет на мерки на Владата, нагласи дека Заев ги понижи културните работници. -Влада на Зоран Заев културните работници како што таа самата вели ги ...

Прес – конференција на Христијан Мицкоски во 14 часот

PressingTV - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе одржи прес-конференција. Своето обраќање до јавноста Мицкоски ќе го има во 14 пред просториите на Централниот штаб на ...

СДСМ со остар одговор на Мицкоски: Најголемата болка Ви што парите завршуваат кај граѓаните, не се чуди зошто си во ...

Бриф - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција, уште долго ...

24Инфо - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

СДСМ: Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните

Локално - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе одржи прес-конференција. Своето обраќање до јавноста Мицкоски ќе го има во 14 пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ. ...

Мицкоски: Со пакетот мерки Заев културните работници ги направи социјални случаи

Република - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција коментирајќи го четвртиот сет на мерки на Владата, нагласи дека Заев ги понижи културните работници. Влада на Зоран Заев културните работници како што таа самата вели ги ...

СДСМ: Најголемата болка на Мицкоски е што парите завршуваат кај граѓаните

Скопје1 - 27.09.2020

Ништо ново од губитникот Христијан Мицкоски, тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем секогаш кога парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните, а не во белиот дворец како што беа навикнати цели 11 години.

Мицкоски: Заев глуми милосрден а знае дека многу од фирмите за кои е наменет 4 пакет мерки ставија клуч на врата

MakPress - 27.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција коментирајќи го четвртиот сет на мерки на Владата, нагласи дека Заев ги понижи културните работници. „Влада на Зоран Заев културните работници како што таа самата вели ги ...

Рангелова: Мицкоски беше избран со притисок врз делегатите, јас не го поддржав

Мак. Весник - 26.09.2020

-Иницијативата што сега бара одговорност од Мицкоски е составена од луѓе што го избраа за лидер. Тие сега имаат најголем легитимитет да му бараат одговорност, зашто тие го избраа. Јас не го поддржав ниту тогаш, сметав дека не е демократски да се ...

Костадинов: Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека тоа е нереформирана, назадна партија

Канал5 - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан Мицкоски си скрои извршен комитет составен од ...

Рангелова: Мицкоски беше избран со притисок врз делегатите, јас не го поддржав

Фокус - 25.09.2020

Никогаш не го поддржав Христијан Мицкоски да биде избран за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, рече поранешната претседателка на Унија на жени и пратеничка Даниела Рангелова на 360 Степени. -Иницијативата што сега бара одговорност од Мицкоски е составена од луѓе ...

Есмеров: Мицкоски ги нарекува мафијаши тие што го избраа за партиски лидер

Фокус - 25.09.2020

Каде Христијан Мицкоски ја гледа поддршката од народот кога од 450.000 ВМРО-ДПМНЕ падна на 300.000 гласа на изборите, а членството од 170.000 падна на 47.000 членови, вели поранешниот функционер на ДПМНЕ и амбасадор Игор Есмеров.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ е назадна партија, уште долго ќе останат во опозиција!

Фокус - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ, вели портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан ...

(ВИДЕО) Костадинов: Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека е нереформирано

А1 On - 25.09.2020

„Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан Мицкоски си скрои извршен комитет составен од ...

Костадинов: Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека тоа е нереформирана

Press24 - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ , истакна денеска на прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

Есмеров: Каде Мицкоски ја гледа поддршката? Членството е паднато од 147 на 45 илјади

360 степени - 25.09.2020

Поранешниот претседател на Општинскиот комитет во Центар и амбасадор во Унгарија, Игор Есмеров, во дебата на „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и повиците за смена на лидерот Христијан Мицкоски.

Рангелова: Од што се плаши Мицкоски? Нека излезе на конгрес па ако членовите и делегатите го сакаат, ќе го изгласаат ...

360 степени - 25.09.2020

Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, на дебата во „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и последната седница на Централниот комитет на која лидерот Христијан Мицкоски предложил да се одржи вонреден конгрес ...

Рангелова: Мицкоски беше избран со притисок врз делегатите, јас не го поддржав

24Инфо - 25.09.2020

Никогаш не го поддржав Христијан Мицкоски да биде избран за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, рече поранешната претседателка на Унија на жени и пратеничка Даниела Рангелова на 360 Степени. -Иницијативата што сега бара одговорност од Мицкоски е составена од луѓе ...

Георгиев: Мислам дека Мицкоски ќе „преживее“

4NEWS - 25.09.2020

Гордан Георгиев во „Клик Плус“ на ТВ21 ја коментираше ситуацијата во ВМРО-ДПМНЕ, односно иницијаторите кои бараат смена на лидерот Христијан Мицкоски. Тој истакна дека смета дека Мицкоски ќе „преживее“ и ќе остане на чело на партијата, и покрај овие ...

Костадинов: Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека тоа е нереформирана, назадна партија

iPortal - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан Мицкоски си скрои извршен комитет составен о ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Опсервер - 25.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...

Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека тоа е нереформирана, назадна партија

24Инфо - 25.09.2020

Прес-конференциja Костадин Костадинов, портпарол и пратеник од СДСМ „Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ.

Костадинов за Кочовска од ВМРО-ДПМНЕ: Кога не блокираше заеми, редовно пласираше лажни вести

Граѓански збор - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан Мицкоски си скрои извршен комитет составен о ...

Колку новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја РЕДИФИНИРА партијата на Мицкоски?

Бриф - 25.09.2020

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во серија, претседателот на партијата во изминатиот период направи повеќе кадровски промени, а ...

Kолку новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја редифинира партијата на Мицкоски?

24Инфо - 25.09.2020

Kолку и дали новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја редифинира партијата на Христијан Мицкоски анализира Локално.мк . Откако Мицкоски на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен, тој им порача на ...

Колку новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја РЕДИФИНИРА партијата на Мицкоски?

Centar - 25.09.2020

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во серија, претседателот на партијата во изминатиот период направи повеќе кадровски промени, а ...

Рангелова за 360º: Мицкоски нека излезе на конгрес, ако членовите и делегатите го сакаат, ќе го изгласаат пак

Frontline - 25.09.2020

Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, на дебата во „ 360 Степени “ зборуваше за последните случувања во партијата и последната седница на Централниот комитет на која лидерот Христијан Мицкоски предложил да се одржи вонреден ...

360° Рангелова: Од што се плаши Мицкоски? Нека излезе на конгрес па ако членовите и делегатите го сакаат, ќе го ...

Либертас - 25.09.2020

Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, на дебата во „ 360 Степени “ зборуваше за последните случувања во партијата и последната седница на Централниот комитет на која лидерот Христијан Мицкоски предложил да се одржи вонреден ...

Есмеров: Каде Мицкоски гледа поддршка, членството е намалено од 147.000 на 45.000, губи четири изборни циклуси

Frontline - 25.09.2020

„Јас не знам каде Мицкоски ја гледа поддршката. Партијата е падната од 450 илјади гласови пред 4 години на 300 илјади гласови. Членството е паднато од 147 илјади до 2017 година, на 45 илјади сега.

360° Есмеров: Каде Мицкоски ја гледа поддршката? Членството е паднато од 147 на 45 илјади

Либертас - 25.09.2020

Поранешниот претседател на Општинскиот комитет во Центар и амбасадор во Унгарија, Игор Есмеров, во дебата на „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и повиците за смена на лидерот Христијан Мицкоски.

Рангелова: Од што се плаши Мицкоски? Нека излезе на конгрес па ако членовите и делегатите го сакаат, ќе го изгласаат ...

iPortal - 25.09.2020

Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, на дебата во „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и последната седница на Централниот комитет на која лидерот Христијан Мицкоски предложил да се одржи вонреден конгрес ...

Есмеров: Каде Мицкоски ја гледа поддршката? Членството е паднато од 147 на 45 илјади

iPortal - 25.09.2020

Поранешниот претседател на Општинскиот комитет во Центар и амбасадор во Унгарија, Игор Есмеров, во дебата на „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и повиците за смена на лидерот Христијан Мицкоски.

Есмеров: Членството е паднато од 147 на 45 илјади, а Мицкоски ги нарекува мафијаши тие што го избраа за лидер

24Инфо - 25.09.2020

Поранешниот претседател на Општинскиот комитет во Центар и амбасадор во Унгарија, Игор Есмеров, во дебата на „360 Степени“ зборуваше за последните случувања во партијата и повиците за смена на лидерот Христијан Мицкоски.

Колку новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја РЕДИФИНИРА партијата на Мицкоски?

Локално - 25.09.2020

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во серија, претседателот на партијата во изминатиот период направи повеќе кадровски промени, а ...

Рангелова: Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да стане лидер

Локално - 25.09.2020

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го поддржав Мицкоски бидејќи сметав дека не е демократски да се прави притисок врз некого за да ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Мак. Весник - 25.09.2020

Рашела Мизрахи, новиот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку пост на Фејсбук реагираше на изјавата на портпаролката на СДСМ Богданка Кузевска на прес конферфенција по повод изборот на новите членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Мизрахи: СДСМ со тези како од говорите на Гебелс и Хитлер

Expres - 25.09.2020

Рашела Мизрахи, новиот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на изјавата на портпаролката на СДСМ Богданка Кузевска за нејзиниот избор. Кузевска вчера изјави дека „со изборот на Рашела Мизрахи, за член на Извршниот комитет, се потврдува ...

Мизрахи очекува СДСМ да и нацрта карикатура со огромен нос – Антисемитизам во Макеоднија?

Expres - 25.09.2020

Пратеничката Рашела Мизрахи реагира на прес конференцијата на СДСМ во која таа е нападната и претставена како зло кое е против европската иднина на Макеоднија. “Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за ...

Костадинов: Составот на раководството на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека тоа е нереформирана, назадна партија

Скопје1 - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан Мицкоски си скрои извршен комитет составен од ...

Костадинов: ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивна и антидржавна матрица

MakPress - 25.09.2020

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси фотелјата во белиот дворец губитникот Христијан Мицкоски си скрои извршен комитет составен од ...

Мизрахи: Кузеска ги навреди Евреите во Македонија и извади реченици како од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер

MakPress - 25.09.2020

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи реагираше на прес-конференцијата на портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, која истакна дека Мизрахи била закана за македонските евроинтеграции.

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Канал5 - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер,се наведува во објавата на Рашела Мизрахи на ФБ.

Георгиев: Мислам дека Мицкоски ќе „преживее“

ТВ21 - 24.09.2020

Гордан Георгиев во „Клик Плус“ на ТВ21 ја коментираше ситуацијата во ВМРО-ДПМНЕ, односно иницијаторите кои бараат смена на лидерот Христијан Мицкоски. Тој истакна дека смета дека Мицкоски ќе „преживее“ и ќе остане на чело на партијата, и покрај овие ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ,

Макфакс - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи, за член на Извршниот Комитет, се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

За СДСМ изборот на Мизрахи во ИК е антиевропска матрица ВМРО-ДПМНЕ или, пак, СДС е антисемитска партија

Нетпрес - 24.09.2020

Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ, на прес-конференција изјави дека со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврдил антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Мицкоски: Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање!

Нетпрес - 24.09.2020

Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање, порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, споделувајќи го видеото од вчерашниот голем протест на граѓаните кои бараат правда.

Цвикатор

Слободен Печат - 24.09.2020

Ако се погледне „новиот“ статут на партијата, сега и да сака некој, веќе нема можности за свикување конгрес најмалку уште шест месеци. Со други зборови, Мицкоски си обезбеди продолжување на својот политички живот уште најмалку шест месеци.

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Нетпрес - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ за нејзиниот избор за член на Извршниот комитет на партијата. -Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

+инфо - 24.09.2020

Очекувам во следната ваква изјава на СДСM да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и наочари. Со изборот на Рашела Мизрахи, за член на Извршниот Комитет, се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во ...

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

А1 On - 24.09.2020

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Макфакс - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагираше на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ, откако ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Press24 - 24.09.2020

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи бурно реагираше на прес-конференцијата на портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Вели дека тезата оти таа ја загрозува македонската европерспектива во превод била „Евреите се опасност за Европа“.

Ќе ги прифати ли власта барањата на опозицијата?

PressingTV - 24.09.2020

Јавен обвинител на предлог на опозицијата, спречување на реваншизмот, притисоците и политичките етикетирања во администрацијата, формирање Комисија за заштита од дискриминација, отворање на сите предмети каде е почувствувана неправда.

МИЗРАХИ ДО СДСМ: Кога велите Мизрахи ја загрози македонската европерспектива, во превод велите Евреите се опасност за ...

Денешен - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ: „Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер.

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

24Инфо - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДСM да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и ...

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

iPortal - 24.09.2020

Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ, изјави на денешната прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ.

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

Бриф - 24.09.2020

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Точка - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 24.09.2020

„Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

ВМРО-ДПМНЕ наутро бега од судски рочишта, попладне бара „правда“

Бриф - 24.09.2020

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку неразбирливо имајќи предвид дека Собранието и Владата само што се формираа, а од изборите ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 24.09.2020

Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски, напиша портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, во денешното сооштение ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ,

MTM - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

Граѓански збор - 24.09.2020

Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ, изјави на денешната прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролката на СДСМ.

Цвикатор

iPortal - 24.09.2020

Ако се погледне „новиот“ статут на партијата, сега и да сака некој, веќе нема можности за свикување конгрес најмалку уште шест месеци. Со други зборови, Мицкоски си обезбеди продолжување на својот политички живот уште најмалку шест месеци.

Ќе ги прифати ли власта барањата на опозицијата?

Скопје инфо - 24.09.2020

Јавен обвинител на предлог на опозицијата, спречување на реваншизмот, притисоците и политичките етикетирања во администрацијата, формирање Комисија за заштита од дискриминација, отворање на сите предмети каде е почувствувана неправда.

Оставка, се слушаме ли Заев – порака од десетици илјади граѓани на улица

Курир - 24.09.2020

Дали масовните протести во организација на ВМРО-ДПМНЕ кои го артикулираат незадоволството на народот од власта ќе допрат до владата предвдена од Зоран Заев? Опозициското расположение не е ништо ново, тоа се гледа и од изборниот резултат според кој ...

ВМРО-ДПМНЕ наутро бега од судски рочишта, попладне протестира за „правда“

Локално - 24.09.2020

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку неразбирливо имајќи предвид дека Собранието и Владата само што се формираа, а од изборите ...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер

Фактор - 24.09.2020

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните мрежи откако портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, денеска кажа дека со изборот на Мизрахи ...

ВМРО-ДПМНЕ бара можност да избере јавен обвинител

Мета - 24.09.2020

На синоќешниот протест на опозициската ВМРО-ДПМНЕ против „неправдите, реваншизамот и политичкото насилство“ претседателот Христијан Мицкоски упати четири барања од партијата. Поради тоа што, како што рече:„судството и обвинителството се инструменти ...

Имало разлика, Заев санкциониран за сообраќаен прекршок, Мицкоски го активираше пола МВР да го спасат од казна за ...

Centar - 24.09.2020

Јавноста деновиве е изненадена од тоа што премиерот Зоран Заев како и членовите на Владата Љупчо Николовски и Венко Филипче се санкционирани поради сообраќаен прекршок по член 99 од Законот за безбедност во сообраќајот.

Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 24.09.2020

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ „ Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски.

Мицкоски: Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање!

Република - 24.09.2020

Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање, порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, споделувајќи го видеото од вчерашниот голем протест на граѓаните кои бараат правда. порача Мицкоски.

Мизрахи до СДСМ: ЗНАМ ДЕКА НЕМАТЕ СРАМ, НО МАКЕДОНИЈА СЕ СРАМИ ОД ВАС!

Курир - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ: „Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер.

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Опсервер - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДСM да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и ...

Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Република - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ за нејзиниот избор за член на Извршниот комитет на партијата. , напиша Мизрахи. ...

Мицкоски: Одбиваме да ги потрошиме нашите животи во чекање! (ВИДЕО)

Алфа - 24.09.2020

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата фејсбук страница објави видео со кадри од синоќешниот протест. Тој над видеото напиша: До кога ќе ја чекаме правдата? 30 години на овој народ му поминаа во некакво чекање.

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Н.Македонија - 24.09.2020

Рашела Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи во Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ,

Вечер - 24.09.2020

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската Унија, изјави на прес-конференција Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ.

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите

Вечер - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Со ваква објава реагира на социјалните мрежи претставничката на ВМРО-ДПМНЕ кога ...

Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 24.09.2020

Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Десетици илјади граѓани на улица испратија порака: ОСТАВКА! Заев се слушаме?!

Вечер - 24.09.2020

Оставка, се слушаме ли Заев - порака од десетици илјади граѓани на улица Дали масовните протести во организација на ВМРО-ДПМНЕ кои го артикулираат незадоволството на народот од власта ќе допрат до владата предвдена од Зоран Заев? Опозициското ...

Мизрахи ги спореди обвинувањата од СДСМ со говорите на Хитлер против Евреите

365 - 24.09.2020

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ – Рашела Мизрахи, ги обвини СДСМ за антисемитизам, а нивните критики кон неа ги спореди со говорите на Гебелс и Хитлер. „Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ...

РАШЕЛА: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

Вечер - 24.09.2020

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер , реагира пратеничката Рашела Мизрахи на обвинувањата на СДСМ дека со нејзиниот избор за член ...

Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, велат од СДСМ за протестот на опозицијата

MakPress - 24.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

Кузеска: Со Мизрахи се потврдува антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 24.09.2020

Со изборот на членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со сигурност ја потврди режимската матрица на оваа партија со која всушност раководи Никола Груевски. Составот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, скроен по желба на ...

Мицкоски побара опозицијата да предложи Јавен обвинител

Телма - 23.09.2020

Во Македонија има селективна правда, силен политички притисок и реваншизам од власта кон неистомилениците а невини луѓе се во затвор поради политички прогон. Ова се дел од пораките кои што ги испрати лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО – ...

Мицкоски: Опозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Канал5 - 23.09.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска го одржа петтиот по ред тематски протест, кој започна пред Министерството за правда и заврши пред Кривичниот суд.. Протестот како што го најавија од партијата, беше „против реваншизмот и политичкото насилство“, a oд ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Канал5 - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се ...

Со знамиња на ЕУ ВМРО-ДПМНЕ протестира против неправди и реваншизам

Фокус - 23.09.2020

Неколку минути пред 19 часот започна протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и политичкото насилство. Маршот започна пред Министерството за правда, а поворката ја предводи претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

СДСМ:Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот

Канал5 - 23.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ,се наведува во реакцијата на СДСМ на обраќањето на претседателот на ВМРО - ДПМНЕ,Христијан ...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ против неправди, реваншизам и политичко насилство (ВИДЕО)

Press24 - 23.09.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протестен марш насловен како „Протест против неправди, реваншизам и политичко насилство“. Поддржувачите на партијата маршираа од пред зградата на Министерството за правда до Основниот суд 1.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ- мора да има одговорност за незаконското прислушување

Р.С.Европа - 23.09.2020

Од зградата на Министерството за правда до пред Кривичниот суд Скопје, вечерва ВМРО-ДПМНЕ, го одржа протест против ,како што најави, „неправдите, реваншизамот и политичкото насилство“. Учесниците во тек на протесниот марш извикуваа „слобода“, ...

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот

Press24 - 23.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ , реагираат од владејачката СДСМ на денешниот протест на опозицијата .

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

А1 On - 23.09.2020

„Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ,“ велат од Социјалдемократскиот сојуз по вечерашниот протестен марш во Скопје организиран на ...

Мицкоски до италијанскиот амбасадор: Република Македонија нема никаков напредок поради неспособноста на власта

+инфо - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот, Александар Николоски денеска се сретнаа со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговарале за актуелната политичка состојба во државата како и за приоритетите на ...

СДСМ: Мицкоски вечерва ги бранеше криминалците на Груевски

360 степени - 23.09.2020

Уште едно фијаско на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски, во обид да го одбранат криминалот во редовите на нивната партија, велат од владејачката СДСМ како реакција на вечерашните протести на опозицијата.

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Press24 - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес (23.09.2020) остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за ...

Мицкоски до Карло Ромео: Старо-новата влада не превзема никакви мерки за да им помогне на граѓаните

Слободен Печат - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денеска остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспособноста на власта, Македонија нема никаков напредок

А1 On - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес (23.09.2020) остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средбата се разговарало за актуелната политичка состојба во државата ...

Мицкоски – италијанскиот амбасадор: Криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за некои луѓе

Нетпрес - 23.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Италија Карло Ромео. На средбата било предочено дека дека во државата криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за ...

Мицкоски: 30 години на овој народ му поминаа во некакво чекање!

Нетпрес - 23.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протестен марш истакна власта им се реваншира на поддржувачите на најголемата опозициска партија, и критичарите на владините политики.

Муцунски доби „двојник“ во ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорчев се враќа како меѓународен секретар на партијата

360 степени - 23.09.2020

Додека ги менува партиските функционери, Мицкоски, и покрај барањата за негова оставка, си ја „забетонира“ позицијата на партиското кормило, барем во наредните шест месеци, откако не беше прифатен неговиот предлог за вонреден конгрес, на кој тој не ...

ВМРО – ДПМНЕ повторно на протест, Мицкоски бара јавниот обвинител да биде на предлог на опозицијата

Глас на Америка - 23.09.2020

Покрај барањето за јавен обвинител испорачани беа уште три конкретни барања, запирениње на притисоците и етикирањата на политичките неистомисленици, закон за заштита од дискриминација и ревизија на коруптивни предмети СКОПЈЕ –Многу обвинувања за ...

(ВИДЕО) Заврши протестот на ВМРО-ДПМНЕ: Бараме правда и борба против мафијата

360 степени - 23.09.2020

Двете мафии, онаа на Заев и онаа која му се покори да му служи сакаат да имаат две партии, каде сложно ќе договoрат кога да се смени власта, рече Мицкоски Со неколку барања кон власта, меѓу кои опозицијата да предлага јавен обвинител, да се направи ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Макфакс - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски имаше средба со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата, како и за тоа кои се ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Да се решат случаите како „Рекет“, прислушувањето, а опозицијата да предложи и јавен обвинител

360 степени - 23.09.2020

Опозицискиот лидер побара да се дознае кој го нарачал и прислушувањето на илјадници граѓани, а рече дека ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди и бесплатна правна помош за сите граѓани кои биле цел на реваншизам Опозицијата да предложи независен и непристрасен јавен ...

Мицкоски до Ромео: Власта е неспособна, ВМРО-ДПМНЕ има јасни и конкретни политики

МКД - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со италијанскиот амбасадор Карло Ромео, со кого разговарале за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се приоритетите на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија.

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот

Макфакс - 23.09.2020

„Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

Мицкоски до Ромео:Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Опсервер - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес (23.09.2020) остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за ...

СДСМ: Мицкоски е неуспешен бранител на криминалот и неправдите

Локално - 23.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, стои во соопштението на СДСм по повод денешниот протест на опозицијата.

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Курир - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот, Александар Николоски денес остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се ...

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

iPortal - 23.09.2020

„Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

Вечер Прес - 23.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

MTM - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски имаше средба со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата, како и за тоа кои се ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Алфа - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот, Александар Николоски денес остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се ...

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител и да се формира Комисија за заштита од дискриминација

Либертас - 23.09.2020

Вели дека една помината ноќ во затвор на невин човек е потешка од 10 години затвор на осуден криминалец. „Ништо не се смени во овие 4 години. Тие како и пред 4 години ветуваат исти работи. 4 години живееме во состојба на „ќе“, рече Мицкоски.

Мицкоски: Тие не треба да се плашат од одмазда туку од правда

Курир - 23.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протестен марш истакна власта им се реваншира на поддржувачите на најголемата опозициска партија, и критичарите на владините политики.

Мицкоски до Ромео:Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

24Инфо - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес (23.09.2020) остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Точка - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски имаше средба со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата, како и за тоа кои се ...

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

Либертас - 23.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

Јовановиќ за Мицкоски: Не поседува грам харизма, а тежи купишта демагогија

iPortal - 23.09.2020

Ги собрал Мицкоски своите кловнови, па обвинува за мафија, режим, заробена држава, прислушување… А во позадина се штелува толпата од некој грлат “професионален патриот”: “така ееее”/”мафија на робија”/”Заев е крив”/”Заев е штетник”/”Заев е ...

Мицкоски: Бараме независен јавен обвинител на предлог на опозицијата

Република - 23.09.2020

Јавен обвинител на предлог на опозицијата, спречување на реваншизмот, притисоците и политичките етикетирања во администрацијата, формирање Комисија за заштита од дискриминација, отворање на сите предмети каде е почувствувана неправда.

Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

24Инфо - 23.09.2020

Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

ВМРО-ДПМНЕ со четери барања до власта од протестот за да може правото да завладее

Република - 23.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од синоќешниот протест против реваншизмот и неправдата испрати четери барања до власта бидејќи како што изјави „правдата во Македонија е нападната“. Првото барање, посочи Мицкоски е да го исполнат ветувањето дадено, како што ...

Мицкоски бара опозицијата да предложи независен Јавен обвинител

Frontline - 23.09.2020

На денешниот протест под мотото „Против неправдите, реваншизмот и политичкиот прогон“ , претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испорача четири конретни барања до Владата. Првото барање е независен јавен обвинител предложен од опозицијата, ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

Фактор - 23.09.2020

ВМРО-ДПМНЕ ИСПОРАЧА НЕКОЛКУ БАРАЊА ДО ВЛАСТА Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на протестот изјави дека правдата во Македонија е нападната. Вели дека една помината ноќ во затвор на невин човек е потешка од 10 години затвор на осуден ...

Правдата во Македонија е нападната, хибридниот режим владее со терор, притисок и реваншизам

Република - 23.09.2020

Предводникот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, пред присутните порача дека правдата во Македонија е нападната. Селективната правда, рече тој, денеска е неправда. посочи Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протестите против неправдите и реваншизмот

Локално - 23.09.2020

Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ од Министерството за правда. Поворката е предводи претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, а демонстрантите носат знамиња на Македонија и знамиња на Европската унија.

Костадинов: Криминалната матрица во белата палата останува иста, Мицкоски останува извршител на Груевски

Frontline - 23.09.2020

Она што се случува во ВМРО е практично сето она што го кажуваме и во изминатите месеци како СДСМ како политичка партија. Практично последните случувања во ВМРО-ДПМНЕ се доказ дека внатре во партијата ништо не се променило, велат од СДСМ.

Мицкоски на италијанскиот амбасадор му предочил дека криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за ...

Република - 23.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Италија Карло Ромео. На средбата било предочено дека дека во државата криминалот и корупцијата се на високо ниво и правдата важи само за ...

Петти протест на ВМРО-ДПМНЕ

Н.Македонија - 23.09.2020

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево пред Министерството за правда го започна петтиот по ред тематски протест. Овој протест, како што го најавија, е против сите неправди или како што пишува и на транспарентот што го носат демонстрантите „Против ...

Мицкоски до Ромео: Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Вечер - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски имаше средба со италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата, како и за тоа кои се ...

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот

Вечер - 23.09.2020

„Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот

Скопје1 - 23.09.2020

„Вечерва се случи уште едно фијаско на губитникот Христијан Мицкоски и неговите приврзаници во обид да го одбранат криминалот во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Исплашени од одговорност и неселективното владеење на правото Мицкоски и раководството на ...

Мицкоски до Ромео:Поради неспобноста на власта, Република Македонија нема никаков напредок

Скопје1 - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се ...

Мицкоски: Правдата во Македонија е нападната, МАФИЈАТА НА ЗАЕВ ВЛАДЕЕ СО ТЕРОР И РЕВАНШИЗАМ

Вечер - 23.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како предводник на протестите пред присутните порача дека правдата во Македонија е нападната. Селективната правда, рече тој, денеска е неправда. - Имаме невини луѓе во затвори.

Мицкоски на средба со Ромео: Македонија нема никаков напредок и не може да има со криминална власт

MakPress - 23.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот, Александар Николоски денес (23.09.2020) остварија средба со италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. На средба разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за ...

Богојески: Со вакво ВМРО-ДПМНЕ, Заев ќе добие и трет мандат

Deutsche Welle - 22.09.2020

Опонентите на Мицкоски во кадровското освежување на партијата препознаваат „театар“ и „стари кадри“. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е уверен дека опозицијата е посилна од власта. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која во последниов париод е посветена на кадровски ...

Иницијаторите за конгрес во ВМРО остануваат на барањата, Мицкоски не бил искрен

Алсат-М - 22.09.2020

Иницијаторите за свикување на вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ не се задоволни од вчерашниот исход од состанокот на Централниот комитет во партијата на кој претседателот Мицкоски понуди да се свика вонреден конгрес, но тоа беше едногласно одбиено.

Мицкоски останува, Јанушев замина – Иницијативниот одбор и СДСМ оценуваат дека ова е театар

ТВ21 - 22.09.2020

По вчерашниот Централен комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ покрај промена на дел од Извршниот комитет, најмногу внимание предизвика ненадејната оставката на генералниот секретар на партијата Игор Јанушев.

Христијан Мицкоски е само лош глумец, велат од одбор за свикување вонреден конгрес

Телма - 22.09.2020

Христијан Мицкоски е само лош глумец, чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, реагираат од иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ по вечерашната изјава на Мицкоски дека тој предложил да се свика вонреден конгрес на кој ...

Јанушев ја напушти функцијата, ВМРО-ДПМНЕ со нов Извршен Комитет

Телма - 22.09.2020

Нови структурни реформи во ВМРО ДПМНЕ.Генералниот секретар на партијата од лични причини ја напуштил функцијата.Централниот комитет синоќа избра и нов Извршен комитет. Во него се најдоа најблиски соработници на лидерот на партијата Христијан ...

За СДСМ новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ е задржување на криминалната матрица

Телма - 22.09.2020

Според СДСМ новиот состав на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ претставува потврда дека оваа партија ја задржува криминалната ...

Иницијатива за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец кој ја турка партијата во пропаст

МКД - 22.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, Христијан Мицкоски ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар, злоупотребувајќи го ...

Мицкоски со кадри на Груевски ќе го руши Заев

Слободен Печат - 22.09.2020

Подновувањето на ВМРО-ДПМНЕ со Извршен комитет составен од старо-нови кадри отвори бројни шпекулации во политичките кулоари. Од тоа дека изборот на членовите кај партиското членство не предизвикало воодушевување, до тоа дека со таквиот потег лидерот ...

(ВИДЕО) Костадинов: Криминалната матрица во белата палата останува иста, Мицкоски останува извршител на Груевски

А1 On - 22.09.2020

„Она што се случува во ВМРО е практично сето она што го кажуваме и во изминатите месеци како СДСМ како политичка партија. Практично последните случувања во ВМРО-ДПМНЕ се доказ дека внатре во партијата ништо не се променило“, одговори портпаролот на ...

Коневски: Мијалков не сака да се меша во политиката, основач е на партијата и има право да е загрижен

Слободен Печат - 22.09.2020

Христијан Мицкоски одбива да се соочи соделегатите кои го избраа на нов вонреден конгрес, бидејќи ќе го чека редовниот конгрес следната година за да може да избере свои делегати, рече поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски на 360 ...

Зошто Игор Јанушев си замина од генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, иако само тој победи на изборите на 15 јули!?

Во Центар - 22.09.2020

Досегашниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев си поднел оставка на таа функција од лични, односно од приватни причини, изјави доцна синоќа, на прес конференцијата пред партиското седиште, Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Јанушев се повлече од функцијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ од лични причини

МКД - 22.09.2020

Генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев поднесе оставка од оваа функција од лични причини, изјави синоќа лидерот на партијата Христијан Мицкоски, но не прецизираше кои се тие причини.

Мицкоски предложил вонреден конгрес – Централниот едногласно одбил

4NEWS - 22.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата, Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се кандидира, но тие едногласно го одбиле предлогот, брифираат вечерва од партијата.

Одложен политички земјотрес во „Белата дивоградба“

Frontline - 22.09.2020

По серијата катастрофални политички порази откако ја презеде функцијата претседател на партијата, како марионета и извршител на Груевски, на позицијата на Мицкоски не ѝ завидува никој. Секојдневно е растргнат меѓу гласните барања за негова оставка и ...

Мицкоски останува, Јанушев замина – Иницијативниот одбор и СДСМ оценуваат дека ова е театар

4NEWS - 22.09.2020

По вчерашниот Централен комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ покрај промена на дел од Извршниот комитет, најмногу внимание предизвика ненадејната оставката на генералниот секретар на партијата Игор Јанушев.

Се огласија од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

4NEWS - 22.09.2020

Од иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ, се огласија по повод изјавата на Христијан Мицкоски после Централниот комитет на партијата. Тие го нарекоа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ лош глумец.

Иницијативен одбор: Мицкоски е лош глумец, во лош филм

Пулс24 - 22.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден конгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет кој е со ...

Јанушев од лични причини се повлече од генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 22.09.2020

Генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев поднесе оставка од оваа функција од лични причини, изјави синоќа лидерот на партијата Христијан Мицкоски, но не прецизираше кои се тие причини.

Одлуките кои ги носи Мицковски и неговите органи не се легитимни

Пулс24 - 22.09.2020

Новиот статут на ВМРО ДПМНЕ не е правосилен, тврди група партиски членови која бара вонреден конгрес и смена на лидерот Христијан Мицкоски. Сметаат дека сите одлуки што ќе бидат донесени според овој статут, со датум од јули годинава, нема да бидат ...

СДСМ: Груевски му скрои нов Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тера - 22.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец, стои во реакцијата на СДСМ по синоќешната седница на ...

Богојески: Со вакво ВМРО-ДПМНЕ, Заев ќе добие и трет мандат

iPortal - 22.09.2020

Опонентите на Мицкоски во кадровското освежување на партијата препознаваат „театар“ и „стари кадри“. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е уверен дека опозицијата е посилна од власта. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која во последниов париод е посветена на кадровски ...

Богојески: Со вакво ВМРО-ДПМНЕ, Заев ќе добие и трет мандат

Либертас - 22.09.2020

Опонентите на Мицкоски во кадровското освежување на партијата препознаваат „театар“ и „стари кадри“. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е уверен дека опозицијата е посилна од власта. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која во последниов париод е посветена на кадровски ...

Коневски: Мијалков нема лидерски амбиции, но има право да биде загрижен

24Инфо - 22.09.2020

Христијан Мицкоски одбива да се соочи до делегатите кои го избраа на нов вонреден конгрес, бидејќи ќе го чека редовниот конгрес следната година за да може да избере свои делегати, рече поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски во интервју ...

Дали Мицкоски намерно предложил вонреден Конгрес за да си купи уште шест месеци во претседателската фотелја на ...

24Инфо - 22.09.2020

На синоќешната седница на Централниот комитет, според информации внатре во партијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ дал предлог за одржување на вонреден Конгрес, што бил едногласно одбиен од страна на членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ.

Дали Мицкоски намерно предложил вонреден Конгрес за да си „купи“ уште шест месеци во претседателската фотелја на ...

Бриф - 22.09.2020

На синоќешната седница на Централниот комитет, според информации внатре во партијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ дал предлог за одржување на вонреден Конгрес, што бил едногласно одбиен од страна на членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ.

Одложен политички земјотрес во „Белата дивоградба“

CivilMedia - 22.09.2020

пишува: Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по предлог на Мицкоски го избра новиот Извршен комитет доцна навечер, на 21 септември. Во новиот ИК ја нема Даниела Рангелова, но затоа има неколку имиња кои се „прославија“ со безброј бисери и злоупотреби ...

Мицкоски со финта до нови шест месеци “мир во куќа”?!

Граѓански збор - 22.09.2020

-Јас на сопствено барање поднесов предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам. Централниот комитет, откако ја напуштив салата, го одби едногласно моето барање и не се согласи со ваквиот предлог.

Мизрахи: Секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Република - 22.09.2020

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. напиша Мизрахи на Фејсбук. ...

„Промените во ВМРО-ДПМНЕ треба да донесат успех, власта е нестабилна и со протести брзо ќе падне“

Алфа - 22.09.2020

Промените и новите лица во раководните структури во ВМРО-ДПМНЕ треба да донесат успех на опозицијата, сметаат познавачите по структуралните промени донесени од Централниот комитет. Според универзитетскиот професор Александар Даштевски промените во ...

Одложен политички земјотрес во „Белата дивоградба“

iPortal - 22.09.2020

По серијата катастрофални политички порази откако ја презеде функцијата претседател на партијата, како марионета и извршител на Груевски, на позицијата на Мицкоски не ѝ завидува никој. Секојдневно е растргнат меѓу гласните барања за негова оставка и ...

Мицкоски предложил вонреден Конгрес за да си купи уште пола година на чело на партијата?

Локално - 22.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на синоќешната седница на Централниот комитет дал предлог за одржување на вонреден Конгрес, што бил едногласно одбиен од страна на членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ.

Дали вчерашниот потег на Мицкоски беше за обезбедување нови шест месеци “мир во куќа”?!

iPortal - 22.09.2020

-Јас на сопствено барање поднесов предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам. Централниот комитет, откако ја напуштив салата, го одби едногласно моето барање и не се согласи со ваквиот предлог.

ЛИЧНИ ПРИЧИНИ ИЛИ ДРУГИ МОТИВИ - зошто од престижната партиска функција се повлекува Игор Јанушев

Фактор - 22.09.2020

Досегашниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев си поднел оставка на таа функција од лични, односно од приватни причини, изјави доцна синоќа, на прес конференцијата пред партиското седиште, Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Дали Мицкоски намерно предложил вонреден Конгрес за да си купи уште шест месеци во претседателската фотелја на ...

Centar - 22.09.2020

На синоќешната седница на Централниот комитет, според информации внатре во партијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ дал предлог за одржување на вонреден Конгрес, што бил едногласно одбиен од страна на членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ.

Мизрахи: Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Курир - 22.09.2020

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата. Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија.

Мицкоски закажа протест пред Кривичен суд

Фактор - 22.09.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, закажа нов протест на најголемата опозициска партија во Македонија, овој пат како што вели тој, против неправдата, по низата изразувања на незадоволства против поскапувањето на струјата, преговорите за ...

Мицкоски: Членовите на ЦК одбија вонреден конгрес

Тера - 22.09.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ христијан Мицкоски соопшти синоќа на седницата на Централниот комитет тој самиот побарал одржување на вонреден Конгрес на кој тој не би се кандидирал за претседател на партијата но неговот барање било едногласно одбиено од ...

Криминалната матрица во белата палата останува иста, Мицкоски останува извршител на Груевски

24Инфо - 22.09.2020

Пратеникот на СДСМ, Коста Костадинов ги коментираше вчерашните измени во раководството на ВМРО-ПМНЕ со констатаија дека „криминалната матрица во белата палата останува иста, Мицкоски останува извршител на Груевски“.

Мицкоски предложил да си оди, ама Централниот комитет не го пушта

CivilMedia - 22.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашната седница на Централниот комитет предложил свикување на вонреден конгрес, на кој би се извршила промена на раководниот состав на партијата, но неговиот предлог бил одбиен.

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ одбиле вонреден конгрес: Мицкоски доби легитимитет да остане на чело на партијата

еМагазин - 22.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршување на седницата на Централниот комитет, информираше дека се дискутирало и за неговото три годишно управување со партијата, за тоа како ја затекнал, во каква состојба и низ какви се премрежја ...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлекол од партијата поради лични причини

еМагазин - 22.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршувањето на седницата на партијата информираше дека, поради лични причини се повлекол досегашниот Генерален секретар, Игор Јанушев. „Ја користам оваа прилика да му заблагодарам за неговата работа, ...

Зошто Игор Јанушев си замина од генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, иако само тој победи на изборите на 15 јули!?

Мак. Весник - 22.09.2020

Досегашниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев си поднел оставка на таа функција од лични, односно од приватни причини, изјави доцна синоќа, на прес конференцијата пред партиското седиште, Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

РАШЕЛА: Секогаш сме заедно со народот како СТОЛБ НА ДРЖАВНОСТА

Вечер - 22.09.2020

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. - Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се ...

Мицкоски понудил вонреден конгрес – Централниот комитет одбил

Expres - 22.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски пред членовите на ЦК се осврнал на ...

Зошто Игор Јанушев си замина од генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ?

Скопје1 - 22.09.2020

Досегашниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев си поднел оставка на таа функција од лични, односно од приватни причини, изјави доцна синоќа, на прес конференцијата пред партиското седиште, Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Има ли Мијалков желба да го земе местото на Мицкоски, одговори Коневски

Скопје1 - 22.09.2020

Вонреден партиски конгрес е извесно дека ќе се случи, а идниот месец ќе се знае и точниот датум, категорични се дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се дел од Иницијативниот одбор за свикување конгрес.

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нов Извршен комитет

Фокус - 21.09.2020

Централниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ ќе го избира вечерва новиот состав на Извршниот комитет, од каде што, по поразот на партијата на јулските избори, ќе треба да заминат голем број од досегашните членови, додека партискиот лидер очекува да го истера до ...

Мицкоски понудил вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

24 Вести - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Како што неофицијално велат од ДПМНЕ, Мицкоски пред членовите на ЦК се ...

(видео) Нема вонреден конгрес на ВМРО ДПМНЕ, Јанушев се повлече од функцијата Генерален Секретар

Телма - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Мицкоски речедека пред членовите на ЦК се осврнал на целокупното раководење ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

Канал5 - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

Мицкоски: Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес

Канал5 - 21.09.2020

Мицкоски посочи дека на вечерашната седница на Централниот комитет имале отворена дискусија за неговото речиси тригодишно управување со партијата. Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема ...

Апелација одлучува за правосилноста на Статутот на ВМРО ДПМНЕ

Телма - 21.09.2020

Новиот статут на ВМРО ДПМНЕ не е правосилен, тврди група партиски членови која бара вонреден конгрес и смена на лидерот Христијан Мицкоски. Сметаат дека сите одлуки што ќе бидат донесени според овој статут, со датум од јули годинава, нема да бидат ...

Мицкоски понудил вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

Фокус - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Како што неофицијално велат од ДПМНЕ, Мицкоски пред членовите на ЦК се ...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ едногласно отфрлил одржување на вонреден конгрес

Канал5 - 21.09.2020

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш му изразил поддршка на лидерот на партијата Христијан Мицкоски, не била прифатена неговата иницијатива да се свика вонреден конгрес на кој тој не би се кандидирал.

Мицкоски: Понудив вонреден конгрес на кој јас нема да бидам кандидат за претседател, но едногласно беше одбиено

ТВ21 - 21.09.2020

По Централниот комитет вечерва во ВМРО-ДПМНЕ, изјава даде лидерот Христијан Мицкоски. Тој истакна дека понудил вонреден конгрес, на кој нема да биде кандидат за претседател, но на Централен комитет било одбиено.

Игор Јанушев не е веќе генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски вели се повлекол од лични причини

Сакам да кажам - 21.09.2020

Игор Јанушев не е веќе генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски по денешната седница на Централниот комитет на партијата кажа дека Јанушев се повлекол од функцијата поради лични причини и во наредниот период ќе се ...

СДСМ: Бегалецот Груевски му скрои нов Извршен комитет на Мицкоски за да ја спаси фотелјата во белиот дворец

ТВ21 - 21.09.2020

Откако Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, го одбила предлогот на лидерот Христијан Мицкоски за вонреден конгрес во кој ќе биде избран нов претседател, се огласија од СДСМ. Тие сметаат дека Груевски го скроил Извршниот комитет само да го спаси Мицкоски ...

Иницијативен одбор за конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст

Канал5 - 21.09.2020

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст. Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан ...

Се огласија од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

ТВ21 - 21.09.2020

Од иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ, се огласија по повод изјавата на Христијан Мицкоски после Централниот комитет на партијата. Тие го нарекоа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ лош глумец.

Иницијативен одбор за промени во ВМРО: Да беше искрен, Мицкоски ќе се повлечеше

Фокус - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, Христијан Мицкоски ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет со истечен мандат, велат од ...

Коневски: Мијалков нема лидерски амбиции, но има право да биде загрижен

Фокус - 21.09.2020

Христијан Мицкоски одбива да се соочи до делегатите кои го избраа на нов вонреден конгрес, бидејќи ќе го чека редовниот конгрес следната година за да може да избере свои делегати, рече поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски на 360 ...

Игор Јанушев се повлече од позицијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 21.09.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев од лични причини се откажал да ја извршува оваа партиска функција. Ова на прес-конференцијата вечерва го соопшти лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски барал вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

Независен - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Мицкоски пред членовите на ЦК се осврнал на целокупното раководење со ...

СДСМ: Откако Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Груевски му скрои нов Извршен комитет

МКД - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец, велат од СДСМ.

Мицкоски понудил вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

Нетпрес - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски пред членовите на ЦК се осврнал на ...

СДСМ: Откога Мицкоски трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет

Макфакс - 21.09.2020

Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев, реагира СДСМ, на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, ...

Одборот за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Христијан Мицкоски е само лош глумец

Макфакс - 21.09.2020

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, реагираат од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, по вечерашната изјава на Мицкоски дека тој предложил да се свика вонреден конгрес на ...

Мизрахи, Милошоски, Јаневска...влегуваат во новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 21.09.2020

Новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ што го најави денеска партијата преку соопштение, според неофицијалните информации ќе има 15 членови, од кои дел ќе бидат нови лица. Во новиот Извршен комитет (ИК), како што брифираат партиски извори, нови ...

„Катарза“ во ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски ќе го менува тимот што не победува

360 степени - 21.09.2020

Централниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ ќе го избира вечерва новиот состав на Иизвршниот комитет, од каде што, по поразот на партијата на јулските избори, ќе треба да заминат голем број од досегашните членови, додека партискиот лидер очекува да го истера до ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе продолжи да протестира

Press24 - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

Мицкоски предложил вонреден конгрес - Централниот едногласно одбил

Сител - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата, Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се кандидира, но тие едногласно го одбиле предлогот, брифираат вечерва од партијата.

Мицкоски предложил вонреден конгрес - Централниот едногласно одбил

Press24 - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се кандидира, но тие едногласно го одбиле предлогот, брифираат од партијата вечерва.

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

Press24 - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет, а Игор Јанушев веќе не е генерален секретар

Нова ТВ - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека тој останува на чело на партијата, откако Централниот комитет на партијата го одбил неговиот предлог за одржување вонреден когрес на кој тој не би бил кандидат, а во следните шест месеци, ...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 31.10.2021

Денеска во 19:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција. На истата ќе се обрати Марија Митева, портпарол на ...

Мицкоски: Предложив вонреден конгрес, Централниот комитет одби

+инфо - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ како што рече, за разлика од Зоран Заев, самиот предложил вонреден конгрес. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашнагта седница на Централниот комитет предложил свикување на вонреден конгрес, на кој би се извршила ...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ го одби предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

МКД - 21.09.2020

Вечерва на редовниот состанок членовите на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го одбиле предлогот на лидерот на партијата Христијан Мицкоски за свикување на вонреден конгрес на кој тој не би се кандидирал.

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот Мицкоски ќе си дадеше оставка

Слободен Печат - 21.09.2020

-Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет, кој е ...

Игор Јанушев се повлекува од местото генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 21.09.2020

Јанушев, како што соопшти лидерот на партијата Христијан Мицкоски имал лични причини за повлекувањето од функцијата . Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев од лични причини се откажал да ја извршува оваа партиска функција.

(ВИДЕО) Мицкоски: Предложив да си одам, но Централниот комитет не ме пушта

А1 On - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, предложил вонреден конгрес за избор на нов лидер каде тој нема да се кандидира, но предлогот му бил одбиен. „Јас не бегам од моите принципи и затоа иако до денешен ден не беше поднесена никаква иницијатива ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги продолжи протестите

Сител - 21.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека партијата ќе ги продолжи тематските протести кои се одржуваат во Скопје. Тој по завршување на вечерашниот Централен комитет на партијата изјави дека досегашниот генерален секретар, Игор ...

Мицкоски прави театар и ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, велат од Иницијативниот одбор за вонреден конгрес

А1 On - 21.09.2020

„Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст,“ реагираат вечерва од Иницијативниот одбор за вонреден конгрес, по седницата на Централниот комитет на партијата и изјавата на Мицкоски дека тој понудил оставка пред ...

Игор Јанушев се повлече од функцијата

Макфакс - 21.09.2020

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нови членови на Извршниот комитет на партијата. Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, се повлекува од партиската функција, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Нема вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски останува лидер на партијата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

А1 On - 21.09.2020

„Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец,“ велат од Социјалдемократскиот сојуз, по вечерашната ...

Игор Јанушев веќе не е генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, партијата избра нов Извршен комитет

А1 On - 21.09.2020

Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, се повлекува од партиската функција, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по вечерашната седница на Централниот комитет, на која партијата избра нови членови на Извршниот комитет.

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот Мицкоски ќе си дадеше оставка

ММС - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет , кој е ...

Избрани новите членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата на членовите на Централниот комитет на партијата изјави дека предложил свикување на вонреден конгрес на кој тој не би се кандидирал. Членовите на Централниот комитет, како што посочи тој, ...

Мицкоски ги соопшти членовите на новиот состав на Извршниот комитет - Јанушев се повлекува

Press24 - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на на прес-конференцијата по седницата на Централниот комитет предложил свикување на вонреден конгрес, на кој би се извршила промена на раководниот состав на партијата, но неговиот предлог бил одбиен.

(Видео) Мицкоски: Предложив вонреден конгрес на кој јас нема да бидам претседател, но предлогот беше одбиен

Макфакс - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, предложил вонреден конгрес за избор на нов лидер каде тој нема да се кандидира, но предлогот му бил одбиен. „Јас не бегам од моите принципи и затоа иако до денешен ден не беше поднесена никаква иницијатива ...

(ВИДЕО) Мицкоски предложил, ЦК му го одбил барањето за вонреден конгрес

360 степени - 21.09.2020

Откако ЦК е одбие ваков предлог, во следните 6 месеци не може да биде поднесено ново Вечерва е избран и нов Извршен комитет на партијата, а Игор Јанушев веќе не е генерален секретар Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека тој ...

ВМРО - ДПМНЕ од вечерва со нов Извршен Комитет

Глас на Америка - 21.09.2020

Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, предложи одржување на вонреден Конгрес кое е едногласно одбиено од членовите на Централниот Комитет. Од сите партиски функции се повлекува досегашниот генерален секретар Игор Јанушев.

(ВИДЕО) Коневски за 360°: Вонреден конгрес треба да има, Мијалков нема амбиции за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 21.09.2020

Вонреден партиски конгрес е извесно дека ќе се случи, а идниот месец ќе се знае и точниот датум, категорични се дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се дел од Иницијативниот одбор за свикување конгрес.

Мицкоски: Понудив вонреден конгрес за претседател, но едногласно беше одбиено

Нетпрес - 21.09.2020

Вечерва на состанокот членовите на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го одбиле предлогот на лидерот на партијата Христијан Мицкоски за свикување на вонреден конгрес на кој тој не би се кандидирал.

СДСМ: Груевски му скрои нов Извршен комитет на Мицкоски

360 степени - 21.09.2020

Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, предводена од Христијан Мицкоски партијата покажа дека нема капацитет да се реформира, е дел од коментарот на СДСМ откако опозициската партија вечерва на седница на Централниот комитет избра нов Извршен комитет.

Се разделија Христијан Мицкоски и Игор Јанушев

Независен - 21.09.2020

Што е вистината за смената на Игор Јанушев (Фото: Б. Грданоски) Генералниот секретар поднел оставка од „лични причини“. Кои се тие причини Мицкоски не соопшти по седницата на Централниот комитетет. Извршниот комитет е речиси целосно изменет.

Иницијаторите од ВМРО-ДПМНЕ: Наместо театар, Мицкоски можеше да даде оставка и ќе имаше конгрес

360 степени - 21.09.2020

Мицкоски едноставно можеше да си даде оставка и така ќе имаше вонреден конгрес, велат од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму го обвинуваат Мицкоски дека не е искрен во неговите намери и дека нема кредибилитет ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

Локално - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

Иницијативен одбор за конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

Локално - 21.09.2020

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст. Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан ...

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот, Мицкоски ќе си дадеше оставка

Вечер Прес - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет, кој е ...

Врие во опозицијата по централниот комитет, партиски членови тврдат: Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја ...

Centar - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет, кој е ...

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот Мицкоски ќе си дадеше оставка

iPortal - 21.09.2020

Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски. „Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја ...

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот Мицкоски ќе си дадеше оставка

24Инфо - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет, кој е ...

Мицкоски понудил вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

Република - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски пред членовите на ЦК се осврнал на ...

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Фактор - 21.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот Централен комитет на партијата, им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог е одбиен. Тој предложил вонреден конгрес поради барањата на поранешни членови ...

Заврши ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се обрати Христијан Мицкоски

Република - 21.09.2020

Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во 21.20 часот ќе се обрати претседателот Христијан Мицкоски. ...

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го отфрлил предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Локално - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот Централен комитет на партијата им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, на кој тој не би се кандидирал, но неговата иницијатива не била прифатена.

Алфа дознава: Мицкоски понудил конгрес, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ го отфрлиле предлогот, Јанушев поднесе оставка

Алфа - 21.09.2020

Седницата на Централниот комитет започна со говор на претседателот Христијан Мицкоски на кој направи ретроспектива на целокупното раководење со партијата на сите аспекти, отворена дискусија за состојбите и загриженост за целокупната економска и ...

Рангелова за Мицкоски: Доаѓа на ЦК со предлог за нов Извршен комитет, а пред тоа предлага на ЦК Конгрес кој истиот ...

Локално - 21.09.2020

Поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова го прокоментира вечерашниот Централен комитет на партијата, каде според информациите лидерот Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се ...

Рангелова: ВМРО рециклирано

Frontline - 21.09.2020

Поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова го прокоментира вечерашниот Централен комитет на партијата, каде според информациите лидерот Христијан Мицкоски ѝм предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се ...

Игор Јанушев се повлече од функцијата

Centar - 21.09.2020

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нови членови на Извршниот комитет на партијата. Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, се повлекува од партиската функција, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

(ВИДЕО) Мицкоски: На ЦК му предложив вонреден конгрес и си излегов, но тие сакаа јас да останам

Либертас - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

(ВИДЕО) Коневски за 360°: Вонреден конгрес ќе има, Мијалков нема лидерски амбиции

Либертас - 21.09.2020

Вонреден партиски конгрес е извесно дека ќе се случи, а идниот месец ќе се знае и точниот датум, категорични се дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се дел од Иницијативниот одбор за свикување конгрес.

Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

24Инфо - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот, Мицкоски ќе си дадеше оставка

Frontline - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет, кој е ...

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, Мицкоски понудил вонреден конгрес, ЦК одбил

Денешен - 21.09.2020

Александар Николоски, Владо Мисајловски, Иван Иванов, Сергеј Попов, Никола Мицевски, Гордана Димитриевска- Кочоска, Рашела Мизрахи, Стефан Андоновски, Марија Андоновска, Олга Лозановска, Дафина Стојановска, Вело Марковски, Трајко Славевски, Влатко ...

Олга Лозановска нов член на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Тера - 21.09.2020

По вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски го соопшти новиот состав на Извршниот комитет на партијата. Во новиот состав на ИК на ВМРО ДПМНЕ се потпретседателите на партијата Александар ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

Centar - 21.09.2020

Соопштение за јавност – реакција на изјавата на Христијан Мицкоски Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот ...

Коневски: Мијалков нема амбиции за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 21.09.2020

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски за 360 степени вели дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков нема лидерски, ниту амбиции да биде повторно активен во политиката.

(ВИДЕО) Коневски за 360°: Вонреден конгрес треба да има, Мијалков нема амбиции за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 21.09.2020

Вонреден партиски конгрес е извесно дека ќе се случи, а идниот месец ќе се знае и точниот датум, категорични се дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се дел од Иницијативниот одбор за свикување конгрес.

Мицкоски понудил вонреден конгрес, ама ЦК едногласно го одбил?! Наместо тоа ќе бирале нов ИК

Либертас - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата, Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се кандидира, но тие едногласно го одбиле предлогот, брифираат вечерва од партијата.

Мицкоски: Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес

Опсервер - 21.09.2020

– Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Груевски и Камчев

iPortal - 21.09.2020

„Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

Мицкоски: Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес

iPortal - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Предложив да си одам и да се организира вонреден конгрес ама ЦК одби

Либертас - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, предложил вонреден конгрес за избор на нов лидер каде тој нема да се кандидира, но предлогот му бил одбиен, пренесе А1он . „Јас не бегам од моите принципи и затоа иако до денешен ден не беше поднесена ...

Мицкоски понудил вонреден конгрес, Централниот комитет одбил

Курир - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Како што неофицијално велат од ДПМНЕ, Мицкоски пред членовите на ЦК се ...

ЦK на ВМРО-ДПМНЕ го отфрли предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Frontline - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот Централен комитет на партијата им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, на кој тој не би се кандидирал, но неговата иницијатива не била прифатена.

Мицкоски: Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес

Вечер Прес - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги продолжи протестите

4NEWS - 21.09.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека партијата ќе ги продолжи тематските протести кои се одржуваат во Скопје. Тој по завршување на вечерашниот Централен комитет на партијата изјави дека досегашниот генерален секретар, Игор ...

Мицкоски: Понудив вонреден конгрес но Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог

24Инфо - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

Либертас - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

Иницијативен одбор на ВМРО-ДПМНЕ: Да беше искрен во предлогот Мицкоски ќе си дадеше оставка

Либертас - 21.09.2020

Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше оставка и ќе беше свикан конгресот, наместо да прави театар злоупотребувајќи го Централниот комитет, кој е ...

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

Вечер Прес - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

Мицкоски: Предложив вонреден конгрес на кој јас нема да бидам претседател, но предлогот беше одбиен

Н.Македонија - 21.09.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, предложил вонреден конгрес за избор на нов лидер каде тој нема да се кандидира, но предлогот му бил одбиен. Тој изјави дека отворено дискутирал за неговото речиси тригодишно управување со партијата.

Игор Јанушев се повлече од функцијата

Н.Македонија - 21.09.2020

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нови членови на Извршниот комитет на партијата. Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, се повлекува од партиската функција, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Одборот за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Христијан Мицкоски е само лош глумец

Н.Македонија - 21.09.2020

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, реагираат од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, по вечерашната изјава на Мицкоски дека тој предложил да се свика вонреден конгрес на ...

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одби смена на Мицкоски

365 - 21.09.2020

На вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а поради барањата на поранешни членови и функционери за промени во врвот на партијата поради лошите изборни резултати, лидерот Христијан Мицкоски самоиницијативно поднел предлог за ...

Мицкоски: Предложив вонреден конгрес, Централниот комитет одби

Скопје1 - 21.09.2020

Вечерва на редовниот состанок членовите на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го одбиле предлогот на лидерот на партијата Христијан Мицкоски за свикување на вонреден конгрес на кој тој не би се кандидирал.

Избрани се НОВИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес, но ваквиот предлог бил одбиен. Мицкоски рече дека пред членовите на ЦК се осврнал на целокупното раководење ...

Христијан Мицкоски ќе го менува тимот што не победува

Мак. Весник - 21.09.2020

Друг состав на Извршниот комитет (ИК), се очекува да добие вечерва ВМРО-ДПМНЕ. Новите членови на најтесното раководство на опозициската партија ќе бидат избрани на седница на Централниот комитет, кој заседава за оваа цел два месеца по предвремените ...

Игор Јанушев се повлече, повеќе не е генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 21.09.2020

Игор Јанушев не е веќе генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски по денешната седница на Централниот комитет на партијата кажа дека Јанушев се повлекол од функцијата поради лични причини и во наредниот период ќе се ...

Одборот за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Христијан Мицкоски е само лош глумец

Вечер - 21.09.2020

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, реагираат од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, по вечерашната изјава на Мицкоски дека тој предложил да се свика вонреден конгрес на ...

СДСМ: Бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет на Мицкоски за да му ја зачува фотелјата

365 - 21.09.2020

„Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.

„За Заев и СДСМ нема подобар спаринг партнер од Мицкоски, за со сигурност да си го газат на избори“

365 - 21.09.2020

Мицкоски е само лош глумец, а неговиот предлог за вонреден Конгрес е само театар, реагираат од Иницијативниот одбор кој се залага за промени во ВМРО-ДПМНЕ, откако лидерот на партијата соопшти дека Централниот комитет едногласно одбил конгрес на кој ...

Игор Јанушев се повлече од функцијата

Вечер - 21.09.2020

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избра нови членови на Извршниот комитет на партијата. Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, се повлекува од партиската функција, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Одбиен предлогот на Мицкоски за ВОНРЕДЕН КОНГРЕС НА ВМРО ДПМНЕ

Вечер - 21.09.2020

На вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ лидерот на партијата им предложил на членовите свикување на вонреден конгрес на кој тој нема да се кандидира, но тие едногласно го одбиле предлогот, брифираат од партијата вечерва.

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Вечер - 13.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва има обраќање до граѓаните. Истото можете да го следите во ...

Мицкоски: Предложив на ЦК да се оддржи вонреден конгрес на кој нема да се кандидирам, предлогот беше едногласно одбиен

MakPress - 21.09.2020

Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев се повлече од местото Генерален секретар ...

СДСМ го советува Мицкоски да оддржи вонреден конгрес, велат дека кадрите се стари и продолжуваат да бидат столб на ...

MakPress - 21.09.2020

Откако Христијан Мицкоски и трет пат изгуби на изборите, бегалецот Никола Груевски му скрои нов Извршен комитет во обид да го зачува на позицијата и да му ја спаси фотелјата во белиот дворец.