TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку заработуваат судиите на СП?

Екипа - 15.06.2014

Фудбалскиот мундијал во Бразил кој е на самиот старт, веќе предизвика доста контроверзи, пред се предизвикани од делителите на правдата, од нивното во најмала рака тенденциозно судење, а во одредени ...

Заборавете ја Лариса Рикелме, овој мундијал има своја убавица

Екипа - 15.06.2014

Фудбалски меч во Бразил не може да мине без присуство на убавици на стадионите, па така по само неколку дена можеше да се ужива не само во добра игра на теренот, туку и во убава глетка на трибините.

Бујна Бразилка претера со навивањето

Дерби - 15.06.2014

Една Бразилска навивачка стана вистински хит на социјалните мрежи, откако на еден од натпреварите на мундијалот покажа повеќе од тоа што треба. Повеќе зборови за овие фотографии и видео не се ...

(ВИДЕО) На оваа бразилска навивачка и излегоа градите

Спортклуб - 15.06.2014

Светското првенство во Бразил е вистинска ревија на убави девојки кои преку фудбалот сакаат да го пробијат својот пат до успехот. Ако на минатиот Мундијал тоа беше фамозната Лариса Рикелме, во Бразил ...

ВИДЕО: Профилот на селекцијата на Змејовите

СуперСпорт - 15.06.2014

Босна е единствениот дебитант на Мундијалите, а во првиот натпревар ќе се сретнат со едни од најголемите фаворити за освојување на првенството, ...

Неимар се фотографираше со девојката по победата над Хрватска

Вечер Прес - 15.06.2014

Ѕвездата на репрезентацијата на Бразил, Неимар на соодветен начин ги прослави двата погодоци во победата против Хрватска (3:1) на отворањето на Мундијалот 2014.

Супер орлите сакаат висок лет

Вечер Прес - 15.06.2014

Уште еден натпревар каде што ќе нема фаворитска улога е вториот дуел од првото коло во групата Ф меѓу репрезентациите на Иран и на Нигерија. Ако се суди според искуството и квалитетот на фудбалерите, ...

ЗАБОРАВЕТЕ НА ЛАРИСА РИКЕЛМЕ: Овие гради излегоа во прв план на Светското првенство!

Телеграф - 15.06.2014

Од ден на ден, снимката на нејзината радост, по еден од головите на Бразилците, почна да се шири низ планетата... Познатата Парагвајка Лариса Рикелме нема да ја видиме во текот на овој Мундијал ...

(ВИДЕО) Попушти градникот и покажа што не треба: Бујна Бразилка претера со навивањето

Бриф - 15.06.2014

Една Бразилска навивачка стана вистински хит на социјалните мрежи, откако на еден од натпреварите на мундијалот покажа повеќе од тоа што треба. извор: ...

ФОТО: На бразилска навивачка и излегоа градите

Курир - 15.06.2014

Оваа бразилска навивачка стана вистински хит на социјалните мрежи, откако на еден од натпреварите на Мундијалот покажа повеќе од тоа што ...

Лариса Рикелме минато: Бујна бразилка го засени Мундијалот (ВИДЕО)

Спорт365 - 15.06.2014

Немирните гради на бразилката повеќе пати „ѕиркаа“ од нејзината провокативна облека, со што ги засени останатите. Жешката бразилска девојка, сеуште непозната во јавноста, стана прва навивачка звезда ...

Како Босна и Херцеговина стигна до Бразил (ВИДЕО)

SportMedia - 15.06.2014

Мундијалот во Бразил ќе биде од историско значење за репрезентацијата на Босна и Херцеговина затоа што ова е нивен прв настап на Светските првенства. На патот до големото натпреварување, популарните ...

ФОТО18+: На атрактивната бразилска навивачка и излегоа градите!!!

За Се - 15.06.2014

Познатата Парагвајка Лариса Рикелме нема да ја видиме во текот на овој Мундијал бидејќи нејзината репрезентација не успеа да се избори за учество, но убави и атрактивни девојки на стадионите во ...

ФОТО: На бразилска навивачка и излегоа градите

Орбис - 15.06.2014

Оваа бразилска навивачка стана вистински хит на социјалните мрежи, откако на еден од натпреварите на Мундијалот покажа повеќе од тоа што ...

Ова ќе биде најефикасен Мундијал во повеќе од половина век?! (ФОТО)

SportMedia - 15.06.2014

Ако стрелците продолжат во овој неверојатен ритам кој го видовме во првите три дена од Светското фудбалско првенство во Бразил, тогаш навивачите ќе бидат почестени со најефикасниот Мундијал по речиси ...

Навива со „полни гради“ – од жестоко бодрење „излетаа гулабите“ (16+)

Таратур - 15.06.2014

Жешкатаа бразилска навивачка стана вистински хит на социјалните мрежи, откако на еден од натпреварите на Мундијалот покажа повеќе од тоа што треба. ...

Хулк се повреди

Спорт365 - 15.06.2014

Бразилецот го напуштил тренингот на својата репрезентација. Според информациите кои пристигаат, се вели дека напаѓачот на репрезентацијата на Бразил, Хулк го напуштил денешниот тренинг на својата ...

Жешка Бразилка се разголи на трибините (фото+видео)

Република - 15.06.2014

Една Бразилска навивачка стана вистински хит на социјалните мрежи, откако на еден од натпреварите на мундијалот покажа повеќе од тоа што треба. Republika ...

Се појави новата Бразилска атракција

Tip.com.mk - 15.06.2014

Само три дена од светското првенство во Бразил беа потребни за да се појави новата атракција во публиката. Погледнете зошто е тоа така. Кој што сака да каже, ЖУРКАТА е во ...

Проблем за Сколари: Хулк го напушти тренингот!

SportMedia - 15.06.2014

Офанзивниот играч на барзилската фудбалска репрезентација, Хулк, го напушти денешниот тренинг по само 15 минути поради повреда на левата нога. Хулк одел нормално додека го напуштал теренот заедно со ...

Хулк го напушти тренингот на Бразил

Tip.com.mk - 15.06.2014

Денешниот тренинг му донесе грижа на Бразил. Само петнаесет минути тренинг за Хулк и морал да го напушти тренингот поради повреда, веднаш заминал во соблекувалната со еден од лекарите на ...

Хрватските фудбалери голи на базен го поминуваат слободното време на СП Бразил

Во Штип - 15.06.2014

За време на Светското Првенство во фудбал Бразил 2014. Додека останатие се потат на жешките терени во Бразил погледнете ги Хрватските репрезентативци.

Прва сензација на СП 2014

Оff.net - 14.06.2014

Се случи првата голема изненадување на 20 Светско фудбалско првенство во Бразил. Фудбалерите на Коста Рока со фантастичен пресврт стигнаа до голема победа против Уругвај во “групата на ...

Шпанија не примила пет гола од 1963 година

Спортклуб - 14.06.2014

Светскиот првак Шпанија доживеа понижување на отворањето на Мундијалот во Бразил откако вечерва загуби од Холандија со 5:1. Тоа е вторпат во историјата на Светските првенства "црвената фурија" да ...

Шпанија не примила пет гола од 1963 година

Хитпортал - 14.06.2014

С ветскиот првак Шпанија доживеа понижување на отворањето на Мундијалот во Бразил откако вечерва загуби од Холандија со 5:1. Тоа е вторпат во историјата на Светските првенства „црвената фурија“ да ...

Национализмот упорно вирее на Светското првенство

Н.Македонија - 14.06.2014

Светското првенство не е само турнир во фудбал, тоа е и шанса за сите земји во светот или барем за оние што се квалификуваа, да покажат која произведува најдобри спортисти, која има најдобра тимска ...

Полицијата уапси 11 демонстранти во Салвадор

Фактор - 14.06.2014

Бразилската полиција уапси 11 демонстранти, кои во Салвадор протестираа против одржувањето на Светското првенство во Бразил. Малиот протест собра околу 100 демонстранти во очи на натпреварот во кој ...

Досегашни светски прваци на Мундијалите

МК News - 14.06.2014

1930 Уругвај Уште од првото светско првенство, одиграно во далечната 1930 година, Белгиецот Ланжену дава свој придонес за успехот на Уругвај со 4:2 во финалето против Аргентина.

СП Бразил: Гушни момче, македонче па да видиш што е рај!!!

Сител - 14.06.2014

Нема катче на земјината топка каде не стапнало македончето па така е и на Мундијалот во Бразил. Во Сао Паоло се појавија наши фанови кои се дружеа со навивачите на Хрватска и Бих а потоа навиваа за ...

Познатата манекенка ја бодри репрезентацијата на Бразил

Точка - 14.06.2014

Еден од најатрактивните ангели на Victoria’s Secret, бразилската манекенка Алесандра Амбросио, покажа на друштвените мрежи како ја бодри својата земја.

Откриени фалсификувани билети за Мундијалот

Нетпрес - 14.06.2014

Органозаторите на Светското фудбалско првенство во Бразил и Светската фудбалска федерација (ФИФА) уште по првите три дена открија дека се соочиле со голем проблем, односно дека откриле фалсификувани ...

Образованието вреди повеќе од Нејмар

Окно - 14.06.2014

Светското фудбалско првенство во Бразил се претвори во политичко прашање. Масовните протести против изградба на скапите стадиони не само што влијаеjа на расположението меѓу жителите, туку од корен ја ...

Хаос пред дуелот Холандија – Шпанија: Полицијата со шок бомби спречи демонстрантите да влезат на стадионот!

SportMedia - 14.06.2014

Бразилската полиција уапси 11 демонстранти, кои во Салвадор протестираа против одржување на Светското фудбалско првенство. Пред мечот Холандија – Шпанија, на помал протест се собраа околу 100 ...

Интересна информација: Кој ќе дава голови за Франција?

Спорт365 - 14.06.2014

Ниту еден фудбалер на Франција нема постигнато погодок на Мундијалите. Француската репрезентација е поранешен шампион од Мундијалот 1998 година и финалист на СП 2006 и мора да пронајде начин за добра ...

Еве што се случува на улиците низ Сао Паоло додека игра Бразил (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.06.2014

Мундијалска треска во најфудбалската земја во светот – Бразил. Граѓаните на Сао Паоло кои успеаа да дојдат до билети за отворањето на Светското Првенство беа на стадион, останатите, натпреварот меѓу ...

На Мундијалот се појавија фалсификувани влезници

Lider - 14.06.2014

По само два дена од стартот на Мундијалот организаторите се соочиле со голем проблем, односно откриле фалсификувани билети за натпреварите од А – група каде играат репрезентациите на Бразил , Мексико ...

Бразил - со малку тактика до многу титули

Deutsche Welle - 13.06.2014

Бразил е познат по своите умешни играчи. Фудбалот како шах на трева притоа не е филозофија на првакот-рекордер. Сепак, тактичките потези имаат голем удел во успехот на бразилската селекција.

Пандев: Навивам за Бразил

Нова ТВ - 13.06.2014

Фудбалската треска започна и кај нас.Во родниот град за Светското првенство е и еден од најпознатите македонски фудбалери и струмичка гордост, Горан Пандев.

Сал Паоло: Отворањето на Светското првенство во фудбал

Нова ТВ - 13.06.2014

Церемонијата на Светското првенство се одржа во Арена де Сао Паоло во Бразил со топ-изведувачи, вклучувајќи ја Џенифер Лопез. Таа излезе на сцената да ја пее официјалната песна на ФИФА Светското ...

Џеј Ло го "запали" стадионот во Сао Паоло

ЗаЗабава - 13.06.2014

Светското првенство во Бразил свечено се отвори вчера со спектакуларна церемонија во Сао Паоло. Преносот го гледаа стотина милиони луѓе ширум светот. Церемонијата траеше 25 минути, а официјалната ...

(ВИДЕО) Дрога, банди и насилство: Мрачна страна на Светското првенство во Бразил

А1 On - 13.06.2014

Иако на прв поглед изгледаше дека е добра идејата Бразил, да биде домаќин на Светскиот куп во фудбал 2014 година, оваа одлука предизвика големи социјални немири ширум државата.

Глобалниот хегемон на планетата на фудбалот

Н.Македонија - 13.06.2014

Доколку го опишеме светот на фудбалот со јазикот на меѓународните односи, тогаш ќе кажеме дека на планетата на фудбалот светот е униполарен, односно дека таму постои само еден глобален хегемон, ...

Кенискиот претседател ги испрати домашните фудбалери на Мундијалот за да се „инспирираат“

А1 On - 13.06.2014

Кенискиот претседател Ухуру Кенијата им го плати престојот во Бразил на фудбалските репрезентативци на Кенија за да гледаат некои од натпреварите на Мундијалот и да се „инспирираат“.

СП 2014: Ќе успее ли Јужна Америка да се изедначи со Европа

Спортклуб - 13.06.2014

Нечии сонови за заминување на Светското првенство никогаш нема да се остварат. Постојат голем број на мали земји, кои фудбалот го играат поради забава, свесни дека Мундијалот за нив е недостижен.

Мундијалска треска во Македонија

МРТ - 13.06.2014

Започна мундијалската треска во Бразил, но и во Макеоднија. Иако Македонската фудбалска репрезентација не е дел од светската елита, секој до нас има свој фаворит. „Навивам за Бразил, но ќе видиме..

Кенискиот претседател ги испрати домашните фудбалери на Мундијалот за да се „инспирираат“

Канал5 - 13.06.2014

Кенискиот претседател Ухуру Кенијата им го плати престојот во Бразил на фудбалските репрезентативци на Кенија за да гледаат некои од натпреварите на Мундијалот и да се „инспирираат“.

Бразилките ги запалија трибините на Коринтијанс

Вечер Прес - 13.06.2014

Љубителите на фудбалот брзо ќе го заборават контроверзниот премиерен натпревар на Светското првенство во Бразил, меѓу репрезентацијата на домаќинот и Хрватска.

Поради нив жените ќе го гледаат Светското првенство во фудбал!

Точка - 13.06.2014

Еве поради кои фудбалери жените во следниве месец дена редовно ќе го следат ова Светско фудбалско првенство. Со свечена церемонија во арената Коринтијанс и натпреварот помеѓу домаќинот Бразил и ...

Црната страна на Бразил: Специјалците со солзавци и димни бомби на сиромашните граѓани

Точка - 13.06.2014

Додека очите на целиот свет биле вперени кон отворањето на Мундијал и првиот натпревар на Светското фудбалско првенство помеѓу Хрватска и Бразил, на улиците на најмалку четири бразилски градови ...

Еден милион проститутки подготвени за Мундијалот

Телеграф - 13.06.2014

За време на Светското првенство во Бразил се очекуваат околу 3.700.000 туристи, кои во земјата на фудбалот, кафето, самбата и карневалот ќе можат да купат сè, па и добар секс Не се само хотелите и ...

РЕЧЕНО-СТОРЕНО: Фудбалерите на Кенија ќе гледаат Светско првенство во живо

Телеграф - 13.06.2014

Кениата верува дека следењето на мечевите од Светското првенство „ќе ги инспирира кениските фудбалери за да може во иднина и тие да се квалификуваат за некој од мундијалите“ Кенискиот претседател ...

Спектакл на отворањето на Светското: Џенифер Лопез ја запали публиката

Вистина.мк - 13.06.2014

Светското првенство во Бразил свечено се отвори вчера со спектакуларна церемонија во „Коринтијанс арената“ во Сао Паоло. Преносот го гледаа стотина милиони луѓе ширум светот.

Бразил 2014: Свеченото отворање на мундијалот

Вистина.мк - 13.06.2014

Започна долгоочекуваното Светско првенство во фудбал во Бразил. Погледнете што се случуваше вчера (12 јуни) на свеченото отворање: на 34728 луѓе им се допаѓа Вистина.мк Придружи се и ти Коментари ...

Фудбалска еуфорија во Битола

Тера - 13.06.2014

Фудбалската еуфорија започна од синоќа. Еден цел месец главната тема на разговор и преокупација ќе биде најважната споредна работа на светот. Цели 30 дена ќе се зборува за шансите, за игрите, за ...

И Македонци ги бодреа „коцкестите“ во Сао Пауло (фото)

Република - 13.06.2014

Отворањето на 20. Светско првенство во фудбал и воведниот меч меѓу Бразил и Хрватска што се играше во Сао Паоло не помина без македонски претставници и македонски знамиња.

Црната страна на Бразил: Специјалци во полна опрема во конфликт со сиромашните

Фама - 13.06.2014

Додека очите на целиот свет беа вперено кон отворањето на Мундијалот и првиот натпревар на Светското фудбалско првенство помеѓу Бразил и Хрватска, низ улиците на најмалку четири бразилски градови ...

Како скопјани го проследија првиот натпревар од Мундијалот во Бразил

Нетпрес - 13.06.2014

Голем број љубители на фудбалот во скопските кафулиња го проследија отворањето на Мундијалот во Бразил и првиот фудбалски меч Бразил – Хрватска, кој заврши со победа на домаќинот на Првенството со ...

Џенифер Лопез го „запали“ Бразил на отворањето на светското фудбалско првенство

Fashionel - 13.06.2014

Како што и се очекуваше, неверојатната Џенифер Лопез вчеравечер го отвори светското фудбалско првенство на спектакуларен начин како што само таа знае.

(видео)Голо бразилско торзо за дрес на Португалија

Tip.com.mk - 13.06.2014

И бразилските новинарки привлекуваат апарати и внимание од други медиуми. Оваа бразилска новинарка не навива на СП за нејзината земја туку за Португалија, а за дресот на Роналдо го нуди голото торзо ...

Вака се игра самба – ако не знаевте!

Таратур - 13.06.2014

Со оглед на тоа што Светското фудбалско првенство во Бразил на голема врата влезе во нашето секојдневие, а покрај за фудбал, поубавата половина од бразилската популација е и тоа како надарена за танц ...

Хрватот искористи прилика: Бакнеж за убавата бразилска репортерка (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.06.2014

Интересна ситуација во Бразил. Убавата бразилска репортерка Сабина Симонато доби бакнеж од еден навивач на хрватската фудбалска репрезентација. На симпатичната бразилка за време на преносот во живо ...

Не е прв пат бранителот на титулата да стартува лошо (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.06.2014

Постојат голем број примери каде бранителите на титулите на Мундијалите имале лоши стартови. Не е изненадување тоа што селекцијата на Шпанија загуби од Холандија во првиот меч од групата „Б“ на ...

Кенискиот претседател ги испрати домашните фудбалери во Бразил за да се „инспирираат“

Lider - 13.06.2014

Кенискиот претседател Ухуру Кенијата им го плати престојот во Бразил на фудбалските репрезентативци на Кенија за да гледаат некои од натпреварите на Мундијалот и да се „инспирираат“.

Бразил нема се’ завршено, но е подготвен

Deutsche Welle - 12.06.2014

Ниту еден од градовите на годинашното Светско фудбалско првенство ги нема завршено сите проекти. Освен стадионите, малку други работи се завршени. Сепак, луѓето ќе имаат забава, бидејќи Бразилците се ...

Фудбалската треска полека го зафати светот

Deutsche Welle - 12.06.2014

По 20-ти пат светот ќе се врти околу фудбалската топка. Еден месец фудбалот ќе биде во недрата на Бразил, земјата која веројатно најмногу придонесе тој да се крене до височините недостижни за кој и ...

Почнува Светското фудбалско првенство во Бразил

24 Вести - 12.06.2014

Светското првенство во фудбал почнува вечер во Бразил. Во текот на следниот месец, 32 нации ќе се борат за титулата светски шампион во фудбал. Во првиот натпревар во Сао Паоло, домаќинот Бразил игра ...

Мундијалот почнува, домаќинот неподготвен

24 Вести - 12.06.2014

Домаќинот го отвара Светското првенство и покрај обвинувањата од страна на ФИФА и повеќе медиуми дека подготовките не се завршени. Дел од 12-те стадиони каде што ќе се играат натпреварите не се ...

Судири помеѓу полицијата и демонстрантите во Сао Паоло пред почетокот на Мундијалот

24 Вести - 12.06.2014

Пред почетокот на светското фудбалско првенство, полицијата се судри со демонстрантите во бразилскиот град Сао Паоло, каде вечерва треба да се одигра првиот натпревар од мундијалот.

Дебати, апликации и стримови: Се што ви треба за да го следите Светското првенство во Бразил

IT.mk - 12.06.2014

Бразил и Хрватска го отвараат Светското фудбалско првенство во Бразил во четврток во 22:00 часот. Со првиот натпревар започнува и новата ера на Светското првенство кое ќе изобилува со нова ...

Почнува светското фудбалско првенство

Р.С.Европа - 12.06.2014

Светското првенство 2014 започнува вечер во Бразил. Во текот на следниот месец, 32 нации ќе се борат за титулата светски шампион во фудбал. Во првиот натпревар во Сао Паоло, домаќинот Бразил игра со ...

Започнува светското фудбалско првенство

24Фудбал - 12.06.2014

Со натпреварот помеѓу Бразил и Хрватска во 22 часот по македонско време, започнува 20. Светско фудбалско првенство, спортскиот настан кој предизвикува најголема еуфорија.

Магијата на Бразил и фудбалот

Оn.net - 12.06.2014

Натпреварот помеѓу Брзил и Хрватска ќе го означи почетокот на 20. светско првенство во фудбал. Организатор, втор пат по 1950. година е Бразил. Фудбалски најуспешната земја на сите времиња, покажа ...

Почнува Светскиот фудбалски карневал

Р.С.Европа - 12.06.2014

Светскиот куп е своевидна надеж за Бразил земја која е луда за фудбал да ги обедини бразилците по хаотичните седум години подготовки проследени со насилни протести.

Писателот кој го дизајнираше фудбалскиот дрес на Бразил

Оff.net - 12.06.2014

Во чест на почетокот на фудбалското првенство, неодамна беше резидадена книгата на Алекс Белос, Futebol , која се однесува на историјата и културата на бразилскиот фудбал.

Започнува Светското првенство во фудбал

Глас на Америка - 12.06.2014

Бразил е домаќин и наедно игра во првиот меч со Хрватска Бразил го отвара Светското првенство во фудбал што претставува тест за државата како домаќин и на теренот.

Бразил 2014: Почнува Светското првенство во фудбал

Нова ТВ - 12.06.2014

Вечерва почнува дваесетото Светско првенство во фудбал. Домаќините Бразил ќе го отворат мундијалот со натпревар против Хрватска. Во едномесечниот турнир 32 земји ќе се натпреваруваат за место во ...

Вечерва стартува Светското фудбалско првенство

Телма - 12.06.2014

БРАЗИЛ И ХРВАТСКА ГО ОТВАРААТ МУНДИЈАЛОТ Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство.

Почнува Светското фудбалско првенство во Бразил

МКД - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу Хрватск а и Бразил официјално ќе започне 20 Светско фудбалско првенство. Домаќинот заедно со останатите 31 репрезнетација ќе се борат за титулата светски првак која на минатиот ...

Започнуваат деновите за најважната споредна работа на светот

Телма - 12.06.2014

Стотици илјади фанови веќе се собрани во Бразаил да ги следат своите репрезентации на Светското првенство во фудбал, чие спектакуларно отворање се очекува за неколку часа.

Свеченото отворање на Мундијалот во Бразил ја најави битката за светскиот фудбалски трофеј (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.06.2014

На стадинот во Сао Паоло со свечена церемонија се отвори Мундијалот во Бразил 2014. Спектакуларната манифестација се состоеше од три дела посветени на историјата на оваа земја.

СП: Време е за Бразил 2014 година

СуперСпорт - 12.06.2014

Дојде време и за 20 јубилејно Светско првенство. Бразил во наредниот месец ќе биде организатор на овој Мундијал. Бразил на ова Светско првенство ќе ја брка 6 титула Светски првак, или 1 титула како ...

Се НАЈ во историјата на Мундијалите

СуперСпорт - 12.06.2014

Пред вас е листата на суперлитиви од досегашната историјата на Светските првенства. Кои се најдобри поединци, тимови, статистички податоци. Целокупна потребна основа за Мундијалот на едно место.

Започнува 20-от фудбалски Мундијал

Кајгана - 12.06.2014

Фудбалските репрезентации на Бразил и Хрватска на Коринтијанс Арена, ќе го отворат 20-тото светско првенство. Натпреварот во Сао Паоло ќе започне во 22 часот по македонско време.

Почнува јубилејното дваесетто Светско фудбалско првенство

А1 On - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Почнува фудбалското лудило во Бразил

Хитпортал - 12.06.2014

С о натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Почнува јубилејното дваесетто Светско фудбалско првенство

Идивиди - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Започнува најголемиот спортски настан-Светско фудбално првенство

Н.Македонија - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Почнува јубилејното дваесетто Светско фудбалско првенство

Алсат-М - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Од денеска светот е фудбал

365 - 12.06.2014

Спортскиот настан на годината започнува. Светот ќе биде фудбал од 12 јуни до 13 јули 2014 година во Бразил. Светското првенство во фудбал за мажи е најголемиот спортски настан во светот и се одржува ...

Фудбалската треска започна: Прошетајте по украсените бразилски улици (фото)

Црнобело - 12.06.2014

Интернет корисниците може да ја почувствуваат културата на Бразил, иако се илјадници километри далеку со помош на Google Street view . На ваков начин може да прошетате низ веќе украсените бразилски ...

Иконски фотографии од Светските првенства низ годините

Факултети - 12.06.2014

Светското првенство само што не започнало, а неговиот почеток го најавува натпреварот помеѓу Хрватска и домаќинот, Бразил. Првенството ќе го следи милионска публика во текот на месецот, а како што ...

Досегашни светски прваци

Н.Македонија - 12.06.2014

... 1930 Уругвај 1934 Италија 1938 Италија 1950 Уругвај 1954 Германија 1958 Бразил 1962 Бразил 1966 Англија 1970 Бразил 1974 Германија 1978 Аргентина 1982 Италија 1986 Аргентина 1990 Германија 1994 ...

(ВИДЕО) Може ли Хрватска како Камерун и Сенегал?

Спортклуб - 12.06.2014

Големите фаворити не поминувале секогаш добро на отворањето на Светските првенства. Поновата фудбалска историја памети две огромни сензации на првите натпревари од Мундијалите кои добро ја "здрмаа" ...

(ВИДЕО) Да се потсетиме на сите голови на најдобриот стрелец на Мундијалите

Спортклуб - 12.06.2014

Од Светското првенство во 2006 година, бразилскиот ас Роналдо е најдобар стрелец во историјата на Мундијалите со вкупно 15 гола. Можеби неговиот рекорд ќе падне во Бразил имајќи предвид дека на ...

Бразил подготвен за светскo првенство

Алфа - 12.06.2014

На само неколку часа пред почетокот на долго очекуваното фудбалско првенство во Бразил, Сао Паоло e обоен во жолто и зелено, низ улиците ечи музика, а фанови од целиот свет се собраа во градот во ...

Бразил и Хрватска го отвораат Мундијалот

Алфа - 12.06.2014

Со дуелот меѓу Бразил и Хрватска денеска се отвора 20-тото Светско фудбалско првенство. Мечот ќе се игра на Коринтијанс арената во Сао Паоло. На трибините ќе има 62.000 гледачи, а директниот ...

Отворањето без легендата Загало

Алфа - 12.06.2014

Играчката и тренерската легенда на бразилскиот фудбал, Марио Загало нема да присуствува на церемонијата на свеченото отворање на 20-тото Светско фудбалско првенство.

Да се потсетиме на сите голови на најдобриот стрелец на Мундијалите (видео)

Хитпортал - 12.06.2014

О д Светското првенство во 2006 година, бразилскиот ас Роналдо е најдобар стрелец во историјата на Мундијалите со вкупно 15 гола. Можеби неговиот рекорд ќе падне во Бразил имајќи предвид дека на ...

Бразил и Хрватска вечерва го отвораат Мундијалот

БркајРабота - 12.06.2014

Со дуелот меѓу Бразил и Хрватска денеска се отвора 20-тото Светско фудбалско првенство. Мечот ќе се игра на Коринтијанс арената во Сао Паоло пред 62.000 гледачи, а директниот телевизиски пренос ќе го ...

ЕУ почна кампања против сексуалната експлоатација на децата на СП во Бразил

А1 On - 12.06.2014

Европската унија почна кампања против сексуалната експлоатација на децата во текот на Светското фудбалско првенство во Бразил. На чело на кампањата, под називот „Не ги затворај очите“, се големите ...

На само неколку часа до почетокот - Хаос во Сао Пауло, жестоки нереди во близина на стадионот

Спортклуб - 12.06.2014

До почетокот на Мундијалот остануваат уште неколку часа, каде на премиерата ќе се соочат Бразил и Хрватска, а бразилската полиција мораше да интервенира со цел да ги спречи демонстрантите да се ...

ВИДЕО: Профилот на селекцијата на Кариоките

СуперСпорт - 12.06.2014

За час и половина започнува лудилото наречено Светско првенство. Мундијалот го отвараа домаќинот Бразил и бронзената селекција од Франција 1998 година, ...

Бразил – Хрватска, 22:00 – Светско првенство

Топки - 12.06.2014

Конечно го дочекавме најголемиот спортски настан за оваа година – Светското првенство, кое ќе се одржи од 12 Јуни до 13 јули во Бразил. И како што обично се случува, по церемонијата на отворањето на ...

Заев ќе навива за Бразил, Иванов за Германија

+инфо - 12.06.2014

Фудбалската треска која владее пред почнувањето на 20. Светско првенство во Бразил не ги одмина и политичарите кои веќе имаат свои фаворити и оценки кој ќе биде новиот фудбалски лидер.

Подготвени 736 фудбалери: Започнува светското фудбалско првенство

Либертас - 12.06.2014

Фудбалските репрезентации на Бразил и Хрватска на Коринтијанс Арена, ќе го отворат 20-тото светско првенство во фудбал. Натпреварот во Сао Паоло ќе започне во 22 часот по македонско време.

САД со најмногу фанови на Мундијалот

Локално - 12.06.2014

Репрезентацијата на САД ќе ужива најголема поддршка за време на Светското првенство во Бразил, a нивните фанови купиле речиси 200 илјади билети до овој момент.

Денеска стартува „Самба“ мундијалот!!!

Сител - 12.06.2014

Фудбалските репрезентации на Бразил и Хрватска на Коринтијанс Арена, ќе го отворат 20-то светски првенство. Натпреварот во Сао Паоло ќе започне во 22 часот по македонско време.

20-то Светско првенство во фудбал

Сител - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Светот трепери во очекување на почетокот на Мундијалот

Локално - 12.06.2014

Вечерва точно во 22:00 часот со натпреварот помеѓу Бразил и Хрватска започнува 20-тото Светско фудбалско првенство. Од 12 јуни до 13 јули светот ќе биде самба и фудбал.

Бразуката од вечерва го тркала светот!

МРТ - 12.06.2014

Почна фудбалската треска. Бразил, земјата на самбата живее во ритамот на фудбалот. Милиони луѓе дишат како еден поради најважната споредна работа на светот.

Почнува најскапиот фудбалски собир во светот – првенството во Бразил ќе чини 11 милијарди евра

Канал5 - 12.06.2014

Вечерва почнува Светското фудбалско првенство – 32 репрезентации ќе се натпреваруваат за освојување на златниот пехар кој се проценува на 10 милиони евра плус 25 милиони евра во кеш.

Прогноза Локално: Бразил – Хрватска

Локално - 12.06.2014

Очекувано Селесао е апсолутен фаворит за победа во овој натпревар, а според многумина е фаворит и за освојување на светската титула. Покрај тоа што е домаќин, тимот на Луис Фелипе Сколари се наоѓа во ...

Фудбалот се враќа дома

Локално - 12.06.2014

100 години откако репрезентацијата на Бразил го одигра својот прв натпревар против Ексетер Сити (да, Ексетер Сити), светското првенство се враќа во куќата на уметничкиот фудбал за прв пат од 1950 ...

ЕУ почна кампања против сексуалната експлоатација на децата на СП во Бразил

Канал5 - 12.06.2014

Европската унија почна кампања против сексуалната експлоатација на децата во текот на Светското фудбалско првенство во Бразил. На чело на кампањата, под називот „Не ги затворај очите“, се големите ...

ЕУ почна кампања против сексуалната експлоатација на децата на СП во Бразил

Сител - 12.06.2014

Европската унија почна кампања против сексуалната експлоатација на децата во текот на Светското фудбалско првенство во Бразил. На чело на кампањата, под називот „Не ги затворај очите“, се големите ...

СП ВО БРАЗИЛ: Почнува дваесеттото фудбалско првенство

Телеграф - 12.06.2014

Натпреварите ќе се играат во 12 града на стадиони, од кои најмалиот е со капацитет од 38 илјади, а најголемиот од 75 илјади гледачи Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ...

ПАНДЕВ ПРЕД СП: Бразил како домаќин има предност

Телеграф - 12.06.2014

Најдобриот македонски фудбалер смета дека свежината, исто така, ќе има голема улога за освојување на пехарот Најдобриот фудбалер на Македонија, Горан Пандев, ги искажа своите очекувањата околу ...

НОВЕСКИ: Јужноамериканците во предност поради климата

Телеграф - 12.06.2014

Стоперот смета дека Бразил и Аргентина имаат најголеми шанси бидејќи се навикнати на климата Стоперот на Мајнц, Николче Новески, смета дека селекциите што доаѓаат од Јужна Америка се во предност ...

Кампања против сексуалната експлоатација на децата на СП во Бразил

Телеграф - 12.06.2014

Бразилските власти се загрижени поради опасноста од раст на т.н. „сексуален туризам“ и малолетничката проституција, која со себе ја носи овој глобален настан Европската унија почна кампања против ...

БРАЗИЛ 2014: Вечерва почнува Светско првенство во фудбал

Вистина.мк - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20-то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

За сите жени: Мал водич за преживување на мундијалите

Вистина.мк - 12.06.2014

Денес почнува Светско фудбалско првенство, а за сите оние припаднички на поубавиот пол кои не знаат колку играчи има еден тим преставуваме мал водич за преживување на мундијалите.

ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА: Сексапилни жени и фудбал

Вистина.мк - 12.06.2014

Најважната споредна работа на светото, неговото величество Фудбал, во претсојните месец дена ќе биде „виновна“ за многу радост, солзи и среќа. На само неколку часа пред стартот на Мундијалот во ...

Започнува 20-от фудбалски Мундијал

Канал 77 - 12.06.2014

Фудбалските репрезентации на Бразил и Хрватска на Коринтијанс Арена, ќе го отворат 20-то светски првенство. Натпреварот во Сао Паоло ќе започне во 22 часот по македонско време.

Стартува фудбалското лудило во Бразил

Нетпрес - 12.06.2014

По пауза од 64 години, Светското фудбалско првенство и тоа јубилејното 20. се враќа во Бразил. Домаќинот на најважниот спортски настан во 2014 години ќе стане само петтата нација која имала можност ...

Конечно дојде и тој ден, почнува 20. Светско првенство во фудбал

Курир - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Војска, полиција и приватно обезбедување за Бразилците

Курир - 12.06.2014

Секоја чест на преостанатите фудбалери и селекции, меѓутоа најголеми миленици на фановите во Бразил се членовите на домашната репрезентација. Бразилците во Сао Паоло се под будното око на ...

Вечерва започнува Светското првенство во фудбал

Спорт365 - 12.06.2014

Со свечена церемонија на натпреварот Бразил – Хрватска вечерва на новиот стадион Коринтијанс во Сао Паоло ќе започне јубилејното 20.Светско првенство во фудбал.

Време е за “самба“: Започнува 20. Светско фудбалско првенство

Tip.com.mk - 12.06.2014

Најпрвин со свечена церемонија и отворање со првиот натпревар Бразил-Хрватска вечерва од 22:00 ч. ќе започне на новиот стадион Коринтијанс во Сао Паоло 20-то по ред Светско првенство во фудбал.

Почнува фудбалската магија - подгответе се за 20-от светски Мундијал

Press24 - 12.06.2014

Во земјата на самбата вечерва „Кариоките“ и „коцкастите“ ќе го отворат 20.от Светски фудбалски Мундијал. Мечот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска почнува во 22 часот, а вљубениците на фудбалот до 13 ...

Дали сте подготвени, започнува Светското првенство

Република - 12.06.2014

Со свечена церемонија која е закажана во 20 часот и 15 минути, а потоа и со натпреварот Бразил-Хрватска кој ќе се одигра на новиот стадион на Коринтијанс во Сао Паоло официјално ќе започне ...

Вечерва започнува јубилејното 20-то Светско првенство во фудбал Бразил 2014

Турлитава - 12.06.2014

Со натпреварот Бразил и Хрватска во 22 часот денеска стартува јубилејното 20-то Светското фудбалско првенство во Бразил. Во земјата на самбата ќе се одиграат 64 натпревари, каде на 13 јули ќе го ...

Започнува јубиленото 20-то Светско првенство во фудбал

Популарно - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Американците за три меча ќе поминат 14 илјади километри во Бразил!

SportMedia - 12.06.2014

Светското првенство во Бразил стартува вечерва, па во наредниот месец Бразил ќе биде топ тема ширум светската фудбалска јавноста. Германскиот дневник „Билд“ направи една детална анализа околу тоа ...

Бразил е најдобар поради…

МакМода - 12.06.2014

Што знаете за Бразил? Веројтно, многу нешта. Ама кои нешта го прават најдобар во светот. Хавајски папучки кои се актуелен хит. Кајпириња, популарниот коктел потекнува токму од Бразил.

Мундијалот почнува, домаќинот неподготвен

Таратур - 12.06.2014

Домаќинот го отвара Светското првенство и покрај обвинувањата од страна на ФИФА и повеќе медиуми дека подготовките не се завршени. Дел од 12-те стадиони каде што ќе се играат натпреварите не се ...

Сè е подготвено за фудбалскиот шампионат во Бразил

Курир - 12.06.2014

Фудбалската еуфорија ја тресе земјината топка. Се одбројуваат часовите до почетокот на големиот спектакл. Досега најктроверзниот шампионат ( кој беше обремен со многу проблеми, доцнења во изградбата ...

Клосе: Цел ми е да го соборам рекордот на Роналдо

Курир - 12.06.2014

Фудбалерскиот репрезентативец на Германија Мирослав Клосе изјавил дека целта на Светското првенство во Бразил му е да го собори рекордот на Роналдо. Еден од најдобрите играчи на сите времиња, Роналдо ...

Охридската јавност со нетрпение го очекува почетокот на фудбалскиот Мундијал

OhridNews - 12.06.2014

Со вечерашниот натпревар помеѓу селекциите на Бразил и Хрватска, денеска започнува 20-тото Светско првенство во фудбал. За многумина настан број еден за 2014 година, коj до 13-ти јули во втор план ќе ...

Најмладиот и најстариот играч на Мундијалот: Ги делат 24 години, 10 месеци и 21 ден

SportMedia - 12.06.2014

Конечно започнува Мундијалот, а освен прашањата околу тоа кој ќе го освои првенството, кој ќе биде најдобар стрелец или најдобар играч, секогаш е интересно да се дознае кој е највисок, најнизок, ...

Сите стадиони на Мундијалот во Бразил (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 12.06.2014

Светското првенство кое денес започнува во Бразил ќе се одигра на вкупно 12 стадиони. Првиот меч на првенството помеѓу Бразил и Хрватска ќе се одигра на арената „Коринтијанс“ во Сао Пауло која собира ...

ФУДБАЛ – Најважната споредна работа на светот

Кумановски м. - 12.06.2014

Во квалификациите за овогодишново Светско првенство во фудбал учествуваа 207 репрезентации од шест континенти, од кои за завршниот турнир се квалификуваа 32 земју, меѓу кои и репрезентациите на Босна ...

ФОТО: Ставрески подготвен за Мундијалот

Курир - 12.06.2014

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески е подготвен да го следи Светското фудбалско првенство кое се одржува во Бразил. Фаворит на вицепремиерот е Холандија, а на Фејсбук тој напиша ...

Дами преживејте го светското фудбалско првенство

За Се - 12.06.2014

Денес почнува Светско фудбалско првенство, а за сите оние припаднички на поубавиот пол кои не знаат колку играчи има еден тим преставуваме мал водич за преживување на мундијалите.

Немили сцени пред самиот почеток на Мундијалот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт365 - 12.06.2014

Улиците во Сао Пауло преполни пред самиот почеток на Мундијалот. Нешто повеќе од два часа остануваат до почеток на Мундијалот во Бразил и првиот натпревар помеѓу домаќинот и Хрватска.

Мундијалот во Бразил свечено отворен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт365 - 12.06.2014

Свечено отворен Мундијалот во Бразил. На ,,Коринтијанс арената’’ во Сао Пауло предмалку беше отворен Мундијалот во Бразил. Големиот фудбалски настан кој долго се чекаше помеѓу фудбалските заљубеници ...

Шок: Бразилци платиле билет, но немаат столче за седење во Сао Пауло (ФОТО)

SportMedia - 12.06.2014

Домаќинот на Светското првенство во Бразил не успеа до крај да го подготви стадионот „Коринтијанс Арена“, каде вечерва беше свечено отворен Мундијалот во Бразил и за половина час ќе почне првиот меч ...

Кампања на ЕУ против малолетничка проституција на СП во Бразил

Здравство24 - 12.06.2014

Европската унија почна кампања против сексуалната експлоатација на децата во текот на Светското фудбалско првенство во Бразил. На чело на кампањата, под називот „Не ги затворај очите“, се големите ...

Започнува фудбалската треска! Свечено отворено СП во фудбал Бразил 2014

Турлитава - 12.06.2014

На арената Коринтијанс во Сао Пауло, со претпознатливата САМБА, свечено беше отворен 20-тиот фудбалски мундијал во Бразил. Големиот фудбалски настан кој долго го очекувавме помеѓу фудбалските ...

Нејмар со солзи во очите за време на интонирањето на химната (ФОТО)

Спорт365 - 12.06.2014

Бразил и Хрватска го отворија Светското Првенство. Светското Првенство стартуваше со мечот меѓу домаќинот Бразил и селекцијата на Хрватска. Мундијалот започна во Сао Паоло на арената „Коринтианс“.

Започнува 20-от фудбалски Мундијал

Макфакс - 12.06.2014

Фудбалските репрезентации на Бразил и Хрватска на Коринтијанс Арена, ќе го отворат 20-то светски првенство. Натпреварот во Сао Паоло ќе започне во 22 часот по македонско време.

Во Бразил во продажба “официјалните кондоми” на Мундијалот

Lider - 12.06.2014

Пред неколку дена во Бразил беа пуштени во продажба „официјалните кондоми”, кои се направени специјално на најважниот спортски настан во 2014 година. Кондомите се од марката „Пруденце”, а се ...

Сите пред ТВ – почнува Мундијалот во Бразил!

Lider - 12.06.2014

Македонија се сели пред телевизорите. Дојде 12 јуни, а со тоа и долгоочекуваниот старт на Светското првенство. Цел месец земјината топка ќе пулсира во ритамот на фудбалот, во ритамот на најважната ...

Почнува светското фудбалско првенство

Денешен - 12.06.2014

Светското првенство 2014 започнува вечер во Бразил. Во текот на следниот месец, 32 нации ќе се борат за титулата светски шампион во фудбал. Во првиот натпревар во Сао Паоло, домаќинот Бразил игра со ...

Војска, полиција и приватно обезбедување за Бразилците

Денешен - 12.06.2014

Секоја чест на преостанатите фудбалери и селекции, меѓутоа најголеми миленици на фановите во Бразил се членовите на домашната репрезентација. Бразилците во Сао Паоло се под будното око на ...

Вечерва стартува јубилејното дваесетто Светско фудбалско првенство

Lider - 12.06.2014

Со натпреварот меѓу домаќинот Бразил и Хрватска вечерва во 22 часот ќе стартуваат возбудувањата на јубилејното 20.то Светското фудбалско првенство. На Мундијалот во земјата на самбата ќе се одиграат ...

Започнува 20-от фудбалски Мундијал

Актуелно24 - 12.06.2014

Фудбалските репрезентации на Бразил и Хрватска на Коринтијанс Арена, ќе го отворат 20-то светски првенство. Натпреварот во Сао Паоло ќе започне во 22 часот по македонско време.

Започнува мундијалот во Бразил

Inpress - 12.06.2014

Сао Паоло, 12. јуни 2014 (ИНПРЕС) Денеска во Сао Паоло со натпреварот помеѓу домаќинот Бразил и Хрватска во 22 часот започнува 20-то СП во фудбал. На мундијалот во Бразил учествуваат 32 репрезентации ...

Започнува Мундијалската Треска

МКД Прес - 12.06.2014

Светското првенство во фудбал почнува вечер во Бразил. Во текот на следниот месец, 32 нации ќе се борат за титулата светски шампион во фудбал. Во првиот натпревар во Сао Паоло, домаќинот Бразил игра ...

ЕУ почна кампања против сексуална експлоатација на децата на СП во Бразил

Lider - 12.06.2014

Европската унија почна кампања против сексуалната експлоатација на децата во текот на Светското фудбалско првенство во Бразил. На чело на кампањата, под називот „Не ги затворај очите“, се големите ...

ФОТО: Еве како проститутките се припремаат за Мундијалот во Бразил

Maxim - 12.06.2014

Многумина се спремаат за магијата која стартува вечерва, Светското првенство во Бразил, а меѓу нив се и бразилските проститутки. Група девојки кои заработуваат за живот на тој начин, за Светското ...

Големи очекувања од „Мундијалот над Мундијалите“

Deutsche Welle - 11.06.2014

Пред почетокот на Мундијалот, домаќинот Бразил е поделен. Покрај радоста пред светскиот турнир има и страв од повторна спортска бламажа на домашен терен.

Русеф: Бразил е подготвен за почеток на Светското првенство во фудбал

24 Вести - 11.06.2014

Претседателката на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Мундијалска треска и во Македонија

Р.С.Европа - 11.06.2014

Македонија ја нема меѓу учесниците на Светското првенство, но тоа не го намалува интересот кај нас за овој најзначаен спортски настан на планетата. Светската спортска јавност ги одбројува последните ...

Русеф: Бразил е подготвен за првенството

Глас на Америка - 11.06.2014

Бразилската претседателка ја отфрли критиката за масивните трошоци за организирањето на настанот. Бразилската претседателка Дилма Русеф вели дека нејзината држава е подготвена да биде домаќин на ...

Мундијалот низ бројки

Оn.net - 11.06.2014

Дојде моментот кој сите со нетрпение го очекувавме, возбудувањата од Светското првенство во Бразил. Пред стартот на спектаклот, да го погледнеме малку овој турнир низ бројки.

Специјално издание на вест - се за Мундијалот во Бразил - жешки топки

Вест - 11.06.2014

Речиси е време. Денот што целиот фудбалски свет со нетрпение го очекуваше, конечно, дојде. Вечерва, против Хрватска, Бразил го почнува походот по шестата светска титула, речиси седум години откако ...

Русеф: Бразил е подготвен за старт на Мундијалот

Утрински - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Русеф повика на национално единство за време на Мундијалот

Телма - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Југославија никогаш нема загубено од Бразил во прв натпревар на СП (ВИДЕО)

МКД - 11.06.2014

Фудбалската репрезентација на Бразил, веќе 80 години нема доживеано пораз на прв натпревар на Светско првенство, факт што треба да ја загрижи селекцијата на Хрватска, која ќе се соочи со домаќинот на ...

Пеле: Бразил сега има силна одбрана како никогаш досега

СуперСпорт - 11.06.2014

Легендарниот бразилски напаѓач Пеле смета дека Чиле може да биде потенцијално изненадување на СП, и тврди дека Бразил овој пат има силна одбрана како никогаш досега.

Пеле сака финале Бразил-Уругвај

Спорт - 11.06.2014

На еден ден пред почетокот на СП кралот на фудбалот, Пеле, изјави дека сака во финалето да ги види репрезентациите на Бразил и Уругвај. Пеле, кој како играч ја предводеше репрезентацијата до три ...

Русеф: Бразил е подготвен за почеток на Светското првенство во фудбал

А1 On - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Откријте: Кое е вашето бразилско име?

Црнобело - 11.06.2014

Во пресрет на 20-тото јубилејно одржување на Светското првенство во фудбал, сè е во знакот на Бразил. Веќе ситно се одбројуваат часовите до утрешното свечено отворање и првиот натпревар меѓу ...

Џеј Ло сепак на отворање на Мундијалот

А1 On - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

Џеј Ло сепак ќе пее на отворање на Мундијалот

Хитпортал - 11.06.2014

Н а отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

Кој ќе заработи најмногу од Мундијалот?

СуперСпорт - 11.06.2014

Како што сега стојат работите, обичните луѓе ќе патат во тој контекс треба да се разберат протестите на гладите во Бразил, Оние кои многу ќе заработат од Мундијалот се и дилерите на дрога.

Џеј Ло сепак на отворање на Мундијалот

Идивиди - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

87. годишниот дедо во стилот на Нејмар

Дерби - 11.06.2014

На еден ден пред почетокот на Светското првенство во Бразил се е во знакот на фудбалот. Фудбалското лудило ги зафаќа сите, покрај девојките што играат самба на улиците се присутни и фрестајл ...

Русеф: Бразил е подготвен за почеток на Светското првенство во фудбал

+инфо - 11.06.2014

Претседателот на Бразил, Дилма Русеф, ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Џенифер Лопез, сепак, ќе пее на отворањето на Мундијалот

+инфо - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

Дилма: “Бразил е подготвен и надвор од теренот”

Локално - 11.06.2014

Дилма Русеф, која е претседател на Бразил, во најава на финалната фаза на Светското првенство во фудбал – 2014 година, која започнува во четврток, порача дека Бразил е “подготвен да игра и надвор од ...

Официјално: Џеј Ло, сепак, ќе пее на Мундијалот

Локално - 11.06.2014

Американската пејачка Џенифер Лопез која беше на пат да го пропушти учеството во церемонијата на отворањето на финалето на Светското фудбалско првенство во четврток во Сао Паоло, сепак ќе се појави ...

(ВИДЕО) Џеј Ло сепак на отворање на Мундијалот

Сител - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

Русеф: Бразил е подготвен за почеток на Светското првенство во фудбал

Сител - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Осум рекорди, кои можат да паднат на светското

Локално - 11.06.2014

Најмногу голови на СП Феноменот Роналдо постигна 15 гола од 1998 до 2006, што е апсолутен рекорд на завршниците на СП. Напаѓачот на Германците сепак има 14, кои ги постигнува од 2002 година (колку ...

Русеф: Бразил е подготвен за почеток на Светското првенство во фудбал

Канал5 - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

СП 2014: Џенифер Лопез сепак ќе настапи на отворање на Мундијалот

Канал5 - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

Феноменот: Ќе му аплаудирам на Клосе, ако ми го собори рекордот

Локално - 11.06.2014

Бразилската легенда Роналдо изјави дека е подготвен да го поздрави Мирослав Клосе, ако Германецот го подобри неговиот рекорд од 15 гола на светските првенства.

Вечеровци типуваат на Бразил и Германија

Вечер Прес - 11.06.2014

Ќе мора да почекаме 31 ден, за да дознаеме какви прогнозери се читателите и посетителите на интернет-порталот на дневниот весник "Вечер", кои дадоа одговор на анкетното прашање: Која репрезентација ...

Хрватска ќе покаже дали Бразил е од шампионски материјал

Вечер Прес - 11.06.2014

ПРЕМИЕРНИОТ НАТПРЕВАР НА МУНДИЈАЛОТ ЗА ДОМАЌИНОТ И "КОЦКЕСТИТЕ" Бразил е домаќин, Бразил игра пред верните фанови за кои триумфот во дуелот против репрезентацијата на Хрватска ќе го дефинираат како ...

РУСЕФ: Бразил е подготвен за почеток на Светското првенство

Телеграф - 11.06.2014

Бразил е подготвен на и надвор од терените. Песимистите се поразени со напорната работа и одлучноста на бразилскиот народ, кој никогаш не се предава, изјави Русеф Претседателот на Бразил, Дилма ...

Џенифер Лопез сепак ќе пее на отворањето на СП (ВИДЕО)

Телеграф - 11.06.2014

Доаѓам. Тргнувам вечерва. Цело време планиравме да одиме. Мојот распоред некогаш може да биде загрижувачки, но сепак мислам дека беше прерано нешто да се соопшти.

Џеј Ло сепак ќе пее на отворање на Мундијалот

Бриф - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

СП ВО БРАЗИЛ: Најсекси турнир во историјата (ВИДЕО)

Телеграф - 11.06.2014

На некои од кондомите има и бројка, но таа не означува колку пати може да се води љубов со тој кондом, туку тоа се броевите на дресовите на играчите на бразилската репрезентација Светското првенство ...

Кондом за Светското: Сигурен секс во боите на Бразил

Вистина.мк - 11.06.2014

“Официјалниот“ кондом на Светското фудбалско првенство 2014-та, излезе во продажба за сите жестоки навивачи кои сакаат да имаат се во боите на Бразил.

Имај секс со Неимар, Оскар, Рамиреш…

Нетпрес - 11.06.2014

Точно дека има неколку големи пропусти, особено околу изградбата на стадионите, но домаќинот на престојниот Мундијал во Бразил се има надминато кога е во прашање безбедниот секс.

Перуанската полиција запленила пола тон кокаин наменет за – Мундијалот!

SportMedia - 11.06.2014

Перуански картел подготвил повеќе од половина тон кокаин кој требало да се дистрибуира на пазарот во Бразил за време на Мундијалот, но специјално подготвената испорака во рација ја запленила ...

„Лидер“: Бразил пред сериозен предизвик

Курир - 11.06.2014

Бразилската економија е на крстопат. Растот забавува, инфлацијата расте – властите го вклучија алармот. Она што му појде од рака на поранешниот претседател Лула да Силва, никако да се повтори во ...

„Лидер“: Бразил пред сериозен предизвик

Орбис - 11.06.2014

Бразилската економија е на крстопат. Растот забавува, инфлацијата расте – властите го вклучија алармот. Она што му појде од рака на поранешниот претседател Лула да Силва, никако да се повтори во ...

Погба ќе биде посреќен ако Франција ја освои светската титула

Нетпрес - 11.06.2014

Репрезентативецот на Франција, Пол Погба откри дека е многу среќен поради добиената шанса да биде дел од престојниот Мундијал во Бразил, но додаде дека ќе биде уште посреќен ако неговата ...

Јужноамериканските дилери тријат раце: Мундијалот ќе им донесе вистинско богатство

SportMedia - 11.06.2014

Како што сега стојат работите, обичните жители на Бразил ќе го извлечат најдебелиот крај од организацијата на овогодинешниот Мундијал, а оние кои ќе ги тријат рацете ќе бидат дилерите на дрога.

Русеф: Бразил е подготвен за Мундијалот

Курир - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Роналдо: Не сакам да ми го срушат рекордот

Курир - 11.06.2014

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо изјавил дека сака да остане најдобриот стрелец во историјата на светските првенства. Роналдо додава дека ќе навива против Германецот Мирослав Клосе кој е ...

Големи проблеми: Мундијалските стадиони далеку од подготвени

Спорт365 - 11.06.2014

Бразил се соочува со големи проблеми пред Мундијалот. До почетокот на Мундијалот во Бразил има само ден ипол, а домаќинот сеуште има проблеми со стадионите домаќини.

Најголемите моменти во историјата на Светското првенство

Курир - 11.06.2014

Кој има најмногу трофеи, кој има најмногу настапи, на кој меч се постигнати најмногу голови, сите најдобри моменти во историјата на Светското првенство на едно место.

БиХ е единствен дебитант во Бразил

SportMedia - 11.06.2014

Селекцијата на Босна и Херцеговина е единствениот дебитант на 20-от Мундијал во Бразил, кој стартува утре. Босанците го исполнија својот сон за настап на најголемиот фудбалски фестивал, откако преку ...

Мундијалски Гугл календар

Pixel.mk - 11.06.2014

Мундијалот во Бразил стартува за само два дена, а со оглед на големиот интерес кој по обичај владее за секој собир на најдобрите светски фудбалски селекции, од Гугл се погрижија малку да ви го ...

Струга со подготовки за Светското првенство ви Фудбал

Спектра ТВ - 11.06.2014

Во престрет на Светското првенство во фудбал во Бразил туристичка Струга се подготвува за следење на најочекуваниот спортски настан фудбалскиот мундијал.

Џеј Ло сепак на отворање на Мундијалот

Република - 11.06.2014

На отворањето на Светското првенство во фудбал ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на ...

Најголемите моменти во историјата на Светското првенство

Република - 11.06.2014

Утре почнува Светското првенство во Бразил, па поради тоа не би било лошо да ги знаете најголемите моменти од досегашните мундијали. Кој има најмногу трофеи, кој има најмногу настапи, на кој меч се ...

Арсенал загриза за Хулк

Спорт365 - 11.06.2014

Бразилецот топ мета на лондонскиот клуб. Англискиот премиерлигаш Арсенал е сериозно загреан да во своите редови се засили со бразилецот од редовите на руски Зенит, Хулк.

Дилма Русеф: Добредојдовте во Бразил

Макфакс - 11.06.2014

Претседателката на Бразил, Дилма Русеф, им посака добредојде на 600.000 странци кои влегле во земјата, каде во четврток официјално ќе започне 20-то светско првенство во фудбал.

Бразил 80 години не загубил во првиот меч на СП

Макфакс - 11.06.2014

Фудбалската репрезентација на Бразил, која против Хрватска во четврток ќе го отвори 20-то светско првенство во фудбал, цели 80 години не загубила во првиот натпревар на светските првенства.

За специјални моменти во Бразил – дизајнирани кондоми/ФОТО

Lider - 11.06.2014

Во Бразил веќе со месеци проститутките се подготвуваат за Мундијалот, да ги пречекаат бројните странски гости. Тие секако ја знаат важноста на безбедниот секс, а организаторот на СП се погрижи на ...

Бразил е пред сериозен предизвик

Lider - 11.06.2014

Бразилската економија е на крстопат. Растот забавува, инфлацијата расте – властите го вклучија алармот. Она што му појде од рака на поранешниот претседател Лула да Силва, никако да се повтори во ...

Русеф: Бразил е подготвен за почеток на Мундијалот во фудбал

Lider - 11.06.2014

Претседателот на Бразил Дилма Русеф ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Бразил е подготвен – на и надвор од терените!

Lider - 11.06.2014

Претседателката на Бразил Дилма Русеф, ги отфрли критиките поради доцнење, финансиските пречекорувања и хаосот во текот на подготовките и потврди дека Бразил е подготвен за почеток на Светското ...

Џеј Ло сепак на отворање на Мундијалот/Видео

Lider - 11.06.2014

л ќе настапи и Џенифер Лопез и покрај тоа што Светската фудбалска федерација претходно соопшти дека американската пејачка поради „продукциски прашања“ на 12 јуни нема да биде во Бразил. - Доаѓам.

Пеле: Мора да ја почитуваме Хрватска, сè е можно

МКД - 10.06.2014

Еден од најголемите бразилски, но и светски фудбалери на сите времиња Едсон Арантес до Насименто, познат како Пеле во пресрет на првиот Мундијалски натпревар вели дека противникот не смее да се ...

ВИДЕО: Кога Зинедин Зидан дели часови по фудбал

СуперСпорт - 10.06.2014

Ова беше последниот негов Мундијал, но Франција стигна само до сребрениот ...

Светското првенство низ бројки

Спортклуб - 10.06.2014

Штом селекторите на сите репрезентации учесници на Светското првенство во Бразил ги објавија конечните списоци на фудбалери на кои сметаат, веднаш тргнаа анализите и игрите со бројки.

Светското првенство низ бројки

Хитпортал - 10.06.2014

Ш том селекторите на сите репрезентации учесници на Светското првенство во Бразил ги објавија конечните списоци на фудбалери на кои сметаат, веднаш тргнаа анализите и игрите со бројки.

Пеле ги сака Бразил и Уругвај во финалето на СП

Алфа - 10.06.2014

Кралот на фудбалот Пеле изјави дека во финалето на Мундијалот сака да ги види селекциите на Бразил и Уругвај што ќе биде реприза на дуелот за титулата од 1950-та година.

Вака изгледаат кондомите специјално направени за СП во Бразил

Кајгана - 10.06.2014

Домаќините на СП во Бразил мислеле на сè, па и на изгледот на кондомите. Имено, „официјалните кондоми“ направени специјално за СП веќе се пуштени во продажба, а нивниот изглед e во боите на Бразил.

Во боите на Бразил - официјалниот кондом на СП 2014!

ЗаЗабава - 10.06.2014

Официјалниот кондом на Светското првенство 2014 излезе во продажба за сите жестоки навивачи кои сакаат се да им биде во боите на Бразил. Целта на кампањата "Protect The Goal" е, како што велат ...

Аргентина, Уругвај, Еквадор и Франција пристигнаа во Бразил

Алфа - 10.06.2014

Со пристигнувањето на селекциите на Аргентина, Уругвај, Еквадор и Франција се комплетираа учесниците на Светското првенство кое в четврток стартува во Бразил.

Така тоа го прават Шпанците – камермане, се збуна?

Топки - 10.06.2014

Шпанската репрезентација се разбира е една од фаворитите за освојување на Мундијалот, а причина за тоа се неверојатните технички способности на сите фудбалери кои настапуваат за неа.

Десет бројки за дваесеттото Светско првенство

Локално - 10.06.2014

1 – Единствениот дебитант на СП 2014 е Босна и Херцеговина. Ова е 77-та земја која ќе учествува на светско првенство. 2 – Два тима ќе одиграат јубилејни натпревари број 100 на светските првенства.

Роналдо се надева дека Клосе ќе се повреди

Локално - 10.06.2014

Бразилската фудбалска легенда Роналдо се надева на повреда за голгетерот на германскиот национален тим Мирослав Клосе, за да не му го подобри рекордот за најмногу голови на светските првенства, ...

ФОТО: Ова се специјалните кондоми наменети за употреба во Бразил

Сител - 10.06.2014

Домаќините на СП во Бразил мислеле на сè, па и на изгледот на кондомите. Имено, „официјалните кондоми“ направени специјално за СП веќе се пуштени во продажба, а нивниот изглед e во боите на Бразил.

Неимар се повреди, но ќе биде фит за Хрватска

Вечер Прес - 10.06.2014

На навивачите на бразилската фудбалска репрезентација им се одзеде здивот кога Неимар поради повреда го напушти последниот тренинг на "кариоките", откако му беше укажана помош од медицинската екипа ...

Џенифер Лопез ги откачи бразилците, нема да го отвори Мундијалот

еМагазин - 10.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

Алвеш: Шпанија е фаворит број еден

Нетпрес - 10.06.2014

И офанзивниот бек на фудбалската репрезентација на Бразил, Дани Алвеш е убеден дека актуелниот бранител на тронот, селекцијата на Шпанија важи за најголем фаворит кога е во прашање победничкиот пехар ...

Паника во Бразил, Неимар неизвесен за дуелот против Хрватска

Нетпрес - 10.06.2014

Бразил е во шок, најверните фанови и стручниот тим се во исчекување, сите чекаат официјална информација околу здравствената состојба на најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес, Неимар.

20 Мундијали, 20 логоа

Pixel.mk - 10.06.2014

За два дена во Сао Паоло домаќинот Бразил со својот дуел со селекцијата на Хрватска ќе го отвори јубилејното 20. Светско првенство во ...

Пеле сака одмазда: Бразил против Уругвај во финале, за да им вратиме за 1950

SportMedia - 10.06.2014

Бразилската легенда Едсон Арантес до Насименто – Пеле има една голема желба на претстојното Светско првенство во Бразил, а тоа е во финалето на 13 јули на „Маракана“ во Рио де Жанеиро да играат ...

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Радио Фортуна - 10.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

Групи и распоред на натпревари

Нетпрес - 10.06.2014

ГРУПА А: 1. Бразил 2. Хрватска 3. Мексико 4. Камерун Распоред на натпревари: 12.06 22.00 Бразил – Хрватска (Сао Паоло) 13.06 18:00 Мексико – Камерун (Натал) 17.06: 21:00 Бразил – Мексико (Форталеза) ...

Досегашни шампиони

Нетпрес - 10.06.2014

Уругвај 1930 г.: Уругвај Италија 1934 г.: Италија Франција 1938 г.: Италија Бразил 1950 г.: Уругвај Швајцарија 1954 г.: Западна Германија Шведска 1958 г.: Бразил Чиле 1962 г.: Бразил Англија 1966 г.

Ѓорѓиев ќе навива за Германија на Светското првенство во Бразил

Нетпрес - 10.06.2014

Во пресрет на Светското фудбалско првенство во Бразил, кое започнува за два дена, владиниот портпарол, Алексадар Ѓорѓиев, доби прашање за кого тој ќе навива на претстојниот мундијал.

Само двајца во историјата биле шампиони и како играч и како селектор

SportMedia - 10.06.2014

Бразилецот Марио Лобо Загало и Германецот Франц Бекенбауер се единствените двајца во историјата на Светските првенства, кои успеале во својата кариера да бидат светски шампиони и како играчи и како ...

Шест работи што Бразил му ги даде на светот на модата и убавината

Fashionel - 10.06.2014

Пред почетокот на најголемиот спортски настан на годината што буквално ќе го тресе светот ова лето, светското првенство во фудбал, чиј домаќин оваа година е најколоритната земја Бразил, решивме да ви ...

ГРУПА Х: Белгија и Русија – апсолутни фаворити

SportMedia - 10.06.2014

Марк Вилмотс пред 12 години ѝ донесе многу значајна победа на Белгија над Русија на СП во Јужна Кореја и Јапонија, а сега на селекторската функција ќе се обиде да го направи истото во дуелот со ...

Специјални кондоми наменети за употреба во Бразил (фото)

Република - 10.06.2014

Домаќините на СП во Бразил мислеле на сè, па и на изгледот на кондомите. Имено, „официјалните кондоми“ направени специјално за СП веќе се пуштени во продажба, а нивниот изглед e во боите на Бразил.

Дури и камерманот се збуни од “лудиот“ тренинг на шпанците (ВИДЕО)

Спорт365 - 10.06.2014

Супер-тренинг на шпанците. Шпанската репрезентација се подготвува за претстојниот Мундијал кој стартува на 12-ти јуни, а се одржува во Бразил. Еве како изгледа еден тренинг на бранителот на титулата ...

Роналдо: Клосе и да ми го собори рекордот, за мене тоа не е важно

Спорт365 - 10.06.2014

Бразилецот сака да остане најдобар стрелец во историјата на Мундијалите. Легендарниот бразилски фудбалер, прославениот Роналдо изјави дека би сакал да остане најдобриот стрелец во историјата на ...

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Утрински - 09.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

Џеј Ло нема да пее на отварањето на Мундијалот

Хитпортал - 09.06.2014

С ветската фудбалска федерација (ФИФА) соопшти дека американската латино ѕвезда Џенифер Лопез нема да настапи на отварањето на Светското првенство во Бразил.

ВИДЕО: Бразил - Германија погодоците од финалето на СП Кореа и Јапонија 2002 година

СуперСпорт - 09.06.2014

Бразил стигна до 5 титула Светски првак, а Роналдо ја освои Златната копачка. Германија поразена од Бразил во финалето на 17 ...

ВИДЕО: Сенегал го приреди најголемото изненадување во Кореа и Јапонија

СуперСпорт - 09.06.2014

Сенегал во отворањето на Мундијалот го совлада бранителот на титулата ...

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Алфа - 09.06.2014

Во соопштението се вели дека причините за ваквото решение, донесено на само три дена пред свеченото отворање, се од „продукциско-продуцентска природа“ поврзани со главната песна на Мундијалот „Ние ...

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

А1 On - 09.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

Вака финансиските институции го прогнозираат исходот од фудбалското првенство

Фактор - 09.06.2014

Не само кладилниците, туку и сериозни финансиски институции од целиот свет се обидуваат да го предвидат исходот на Светското фудбалско првенство што треба да започне за три дена во Бразил.

Бранителот на тронот Шпанија пристигна во Бразил

Канал5 - 09.06.2014

Актуелниот светски шампион селекцијата на Шпанија синоќа допатува во Бразил каде во четврток ќе тргне во одбрана на светскиот трон. Селекцијата на „Црвената фурија“ доминира во светскиот и европски ...

Роналдо да Лима:Бразил шампион, Неимар МВП!

Канал5 - 09.06.2014

Еден од најдобрите светски фудбалери во историјата Бразилецот Луис Назарио да Лима Роналдо верува дека репрезентацијата на неговата земја ќе ја освои фудбалската круна на претстојниот Мундијал.

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Сител - 09.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

БиХ, Гана, БСК и Уругвај со најмногу „странци" на Мундијалот во Бразил

Точка - 09.06.2014

Репрезентрациите на Босна и Херцеговина, Гана, Брегот на Слоновата Коска и Уругвај на СП во Бразил ќе патуваат со само еден фудбалер кој настапува во нивното домашно првенство.

Започна фудбалската треска во Рамстор Мол

Точка - 09.06.2014

Додека течат и последните подготовки за почетокот на најголемиот фудбалски спектакл во Бразил, во Рамстор Мол веќе неколку дена владее вистинска фудбалска еуфорија.

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Бриф - 09.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

Џеј Ло сепак нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Телеграф - 09.06.2014

Лопез требаше да настапи заедно со раперот Питбул и бразилската пејачка Клаудија Лејте Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското ...

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Светското првенство во Бразил

Вистина.мк - 09.06.2014

Светската фудбалска федерација (Фифа) соопшти дека американската латино ѕвезда Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Светското првенство во Бразил.

Кафу најави реприза на финалниот натпревар од 2002 година

Нетпрес - 09.06.2014

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Маркос Евангелиста Кафу е убеден дека ќе има реприза на финалниот натпревар од 2002 година, дека повторно во финалниот натпревар ќе се сретнат репрезентациите ...

Идеалниот тим жени на фудбалерите од СП во Бразил (фото)

Република - 09.06.2014

Како се загрева атмосферата за мундијалот во Бразил, се повеќе актуелни се имињата и составите кои ќе настапат на големиот фудбалски спектакл. Но, освен фудбалерите, подеднакво интересни се и нивните ...

Македонските фудбалски великани ќе ги оценуваат светските великани

SportMedia - 09.06.2014

„Спортмедиа“ и за претстојното Светско фудбалско првенство во Бразил ќе се обиде да остане доследна на нејзиниот слоган – Вашата спортска Википедија. Во наредниот месец и половина, кога светот ќе се ...

Шпанците пристигнаа во Бразил (ФОТО)

Спорт365 - 09.06.2014

Селекцијата на Шпанија допатува во Бразил. Бранителот на титулата на Светското Првенство, селекцијата на Шпанија пристигна во Бразил каде за неколку денови стартува Мундијалот, поточно на 12-ти јуни.

Неимар доби голема подршка од Роналдо

Нетпрес - 09.06.2014

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Луис Назарио да Лима Роналдо, е убеден дека неговиот сонародник, Неимар, ќе одигра одлично на престојниот Мундијал кој стартува на 12 јуни.

Торес си ја фали Шпанија, но и Бразил

Нетпрес - 09.06.2014

Репрезентативецот на Шпанија, Фернандо Торес е убеден дека неговата репрезентација и домаќинот на престојниот Мундијал, селекцијата на Бразил и понатаму важат на најголеми фаворити кога е во прашање ...

Фред: Не сме доволно подготвени

Спорт365 - 09.06.2014

Бразилскиот напаѓач даде интересна изјава за медиумите. Првиот напаѓач во репрезентацијата на Бразил, Фред даде интересна изјава за медиумите со која ги загрижи бразилските фанови.

Како RAI ги налути Бразилците

Pixel.mk - 09.06.2014

Од Мундијалот нé делат само уште неколку дена, а во Бразил веќе им се лути на Италијанците за начинот на кој тие го најавуваат најважниот спортски настан оваа ...

Бразил во шок: Настрада десниот зглоб на Нејмар (ВИДЕО)

SportMedia - 09.06.2014

Најдобриот фудбалер на репрезентација на Бразил и земјата домаќин на претстојниот Мундијал заработи незгодна повреда на денешниот тренинг откако го свитка десниот скочен ...

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

За Се - 09.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...

Започна фудбалската треска во Рамстор Мол

Макфакс - 09.06.2014

Додека течат и последните подготовки за почетокот на најголемиот фудбалски спектакл во Бразил, во Рамстор Мол веќе неколку дена владее вистинска фудбалска еуфорија.

Џенифер Лопез нема да настапи на отворањето на Мундијалот

Lider - 09.06.2014

Американската поп пејачка Џенифер Лопез нема да настапи на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал што почнува во четврток во Бразил како што беше претодно најавено, ...