TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО - ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи

Вест - 15.01.2017

СДСМ и Сорос преку истурање грантови системски ги корумпираат новинарите и медиумите, создавајќи од нив полукорисни роботи кои без приговори ги извршуваат задачите кои им се даваат, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ и Сорос се гробари на т.н.

Попоски за „Ла Верита“: брзо формирање влада за да се избегне странското мешање

ТВ21 - 15.01.2017

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека најдобар начин да се одолее на странското мешање е брзо составување на влада, пренесе Мета .

Поповски за „Ла Верита“: Сорос нека престане да го дестабилизира Скопје

Канал5 - 15.01.2017

- Отворено општество финансира субјекти коишто на нетранспарентен начин се занимаваат со политика, а тоа е неприфатливо за нас - вели Поповски. До крајот на месецот Македонија ќе се соочува со денови кои се решавачки за неа.

Попоски: Мешањето на Сорос е неприфатливо

Телма - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи во оставка, Никола Попоски, го обвини американскиот милијардер Џорџ Сорос, дека се меша во внатрешните работи на Македонија и дека се обидува да ја дестабилизира државата.

Ќе покажеме дека сме стабилна држава

Вест - 15.01.2017

Во интервјуто на македонскиот шеф на дипломатијата Никола Попоски за италијанска "Ла Верита" околу постизборието вели дека претстои период којшто е решавачки за нашата земја. На прашањето во својство на член на ВМРО-ДПМНЕ, каква порака сака да ...

ВМРО-ДПМНЕ му објави “војна” на Сорос кого го смета за “душман” на новинарството

Алсат-М - 15.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ им објави отворена војна на медиумите и невладините организации што според нив, се финансираат од Сорос и за кои се тврди дека имаат за цел дестабилизирање на земјата. Во соопштение, од ВМРО-ДПМНЕ го обвинуваат Сорос, заедно со СДСМ, дека ...

Сефер Тахири: ВМРО и ДУИ се најголеми душмани на слободното новинарство, а не Сорос

Алсат-М - 15.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од ДУИ, се најголемите душмани на слободното новинарство, а не Сорос, вели аналитичарот Сефер Тахири. Коментирајќи го соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во кое се посочува дека СДСМ и Сорос го уништиле независното новинарство, Тахири ...

Попоски за „Ла верита“: Сорос да запре со дестабилизација на Скопје

Сител - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата сака да влезе во ЕУ и НАТО и го осудува мешањето на американскиот магнат велејќи дека „Им подарува милиони на невладините ...

Никола Попоски во напад на медиумите и граѓанските организации

+инфо - 15.01.2017

Во интервју министерот за надворешни работи Никола Попоски се заканува на медиумите и невладините организации кои се финансирани од Сорос. ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение и преку интервју на министерот за надворешни работи Никола Попоски, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

Press24 - 15.01.2017

СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи во Република Македонија, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос преку истурање ...

Попоски за „Ла Верита“: Брзо формирање влада за да се избегне странското мешање

Репортер - 15.01.2017

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека најдобар начин да се одолее на странското мешање е брзо составување на влада.

Македонците тргнаа со поддршка на Трамп против Сорос (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.01.2017

Целта на собирот е да се даде подршка на американскиот претседател Доналд Трамп и притоа му даваат поддршка да ја продолжи борбата против Џорџ Сорос и неговата мрежа. Македонците од дијаспората велат дека се револтирани бидејќи фондациите на Сорос ...

Македонците пристигнаа пред кулата на Трамп во Њујорк на протест против Сорос (ФОТО+ВИДЕО)

Нетпрес - 15.01.2017

Македонската заедница, како што беше најавено и претходно, дава целосна поддршка на американскиот претседател Доналд Трамп да ја продолжи борбата против Џорџ Сорос и неговите организации кои со големи финансии и мрежа на активисти го уриваат ...

Македонци се собраа во поддршка на Трамп, бараат крај на мешањето на Сорос

Сител - 15.01.2017

Неколку десетици Македонци од САД се собраа вечерва пред кулата на идниот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк, да протестираат против поддршката која претходната американска администрација и амбасадата во Скопје и ја даваат на фондацијата ...

Прогласот на Mакедонците од САД за прекин на финансирањето на СОРОС преку УСАИД

Курир - 15.01.2017

На собирот пред кулата на Доналд Трамп во Њујорк, Македонците од САД прочитаа проглас во кој се изразува поддршка на идниот претседател, и од него се бара да ја смени досегашната политика на претседателот Барак Обама, кој ги финансираше и политички ...

ПОПОСКИ ЗА „ЛА ВЕРИТА“: Сорос да престане да ја дестабилизира Македонија (ИНТЕРВЈУ)

Телеграф - 15.01.2017

Лобито на Сорос финансираше македонски невладини организации со сума којашто се доближува до 5 милиони годишно. Практично, истата сума којашто владата успеа да ја обезбеди со кампањите за поддршка на здравствените проекти и на проектите за стручно ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос нека престане да го дестабилизира Скопје

Курир - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата с ака да влезе во ЕУ и НАТО и го осуду ва мешањето на американскиот магнат велејќи дека „ Им подарува милион и на ...

Никола Попоски во напад на медиумите и граѓанските организации

Нова ТВ - 15.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение и преку интервју на министерот за надворешни работи Никола Попоски, повторно се закани на медиумите и невладините организации кои се финансирани од Фондацијата отворено општество.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се гробари на независното новинарство и на граѓанскиот сектор

МКД - 15.01.2017

СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи во Република Македонија. СДСМ и Сорос преку истурање грантови системски ги корумпираат новинарите и медиумите, создавајќи од нив полукорисни роботи кои без ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се срам и елементарна непогода за Македонија

Стандард - 15.01.2017

„СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи во Република Македонија. СДСМ и Сорос преку истурање грантови системски ги корумпираат новинарите и медиумите, создавајќи од нив полукорисни роботи кои без ...

ВМРО ДПМНЕ и Попоски за Сорос и за дестабилизација на државата

Р.С.Европа - 15.01.2017

„Отворено општество финансира субјекти коишто на нетранспарентен начин се занимаваат со политика, а тоа е неприфатливо за нас. Всушност, од овие субјекти произлегуваат медиумските притисоци и несоодветните влијанија врз јавното мислење.

Гаисер: По Балканот цел на Сорос ќе биде Европа

Сител - 15.01.2017

Оној што сака да ја дестабилизира Македонја и балканскиот регион сака да ја дестабилизира цела Европа, смета словенечкиот геополитички аналитичар Ларис Гаисер. Во изјава за Сител тој вели обидот за дестабилизација на земјава во изминатите две години ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос да престане да ја дестабилизира Македонија

Алфа - 15.01.2017

Попоски упати критика против организациите на Џорџ Сорос, за кого вели дека им подарува милиони долари на невладините организации за да спроведуваат скриена политика, во корист на лево ориентираните партии.

Попоски: Најдобар начин да се одолее на странското мешање е брзо составување на влада

Макфакс - 15.01.2017

Лобито на Сорос финансираше македонски невладини организации со сума којашто се доближува до пет милиони годишно. Практично, истата сума којашто владата успеа да ја обезбеди со кампањите за поддршка на здравствените проекти и на проектите за стручно ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос се мешаше со години и продолжува да се меша

Нетпрес - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата сака да влезе во ЕУ и НАТО и го осудува мешањето на американскиот магнат велејќи дека „Им подарува милиони на невладините ...

Јовановиќ: Сорос на невладините донирал 3,5 милиони евра, Владата 5,5 милиони евра

+инфо - 15.01.2017

„Парите кои Сорос ги дели се пари на Џорџ Сорос, парите кои Владата ги дели се пари на македонските граѓани“, пишува Јовановиќ. „Околу Сорос, не е лошо да се знае и следново. Сорос во 2015 им донирала на невладините во Македонија 3.5 милиони евра ...

Гаисер: Ако албанските партии коалицираат со СДСМ, балканската геополитика ќе биде променета засекогаш

Курир - 15.01.2017

Италијанскиот весник „Ла Верита“ во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во последните две години, притоа се посочува дека во јули 2014 –та италијанскиот министер за ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос нека престане да го дестабилизира Скопје

Press24 - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата сака да влезе во ЕУ и НАТО и го осудува мешањето на американскиот магнат велејќи дека „Им подарува милиони на невладините ...

Попоски: Влијанието на Сорос е дестабилизација и прави политички битки

МКД - 15.01.2017

Лобито на Сорос финансираше македонски невладини организации со сума којашто се доближува до пет милиони годишно. Практично, истата сума којашто владата успеа да ја обезбеди со кампањите за поддршка на здравствените проекти и на проектите за стручно ...

Попоски: Сорос финансира субјекти кои на нетранспарентен начин се занимаваат со политика

Стандард - 15.01.2017

Лобито на Сорос финансираше македонски невладини организации со сума којашто се доближува до 5 милиони годишно. Практично, истата сума којашто владата успеа да ја обезбеди со кампањите за поддршка на здравствените проекти и на проектите за стручно ...

Македонците тргнаа со поддршка на Трамп против Сорос (ВИДЕО)

Курир - 15.01.2017

Македонците од Њујорк и Њу Џерси организирано се упатија пред кулата на новиот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк. Целта на собирот е да се даде подршка на американскиот претседател Доналд Трамп и притоа му даваат поддршка да ја продолжи ...

Македонците пристигнаа пред кулата на Трамп во Њујорк на протест против Сорос (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 15.01.2017

Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД. Македонската заедница, како што беше најавено и претходно, дава целосна поддршка на американскиот ...

Македонци се собраа во поддршка на Трамп, бараат крај на мешањето на Сорос (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 15.01.2017

Неколку десетици Македонци од САД се собраа вечерва пред кулата на идниот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк, да протестираат против поддршката која претходната американска администрација и амбасадата во Скопје и ја даваат на фондацијата ...

Гаисер: По Балканот цел на Сорос ќе биде Европа

МК News - 15.01.2017

Оној што сака да ја дестабилизира Македонја и балканскиот регион сака да ја дестабилизира цела Европа, смета словенечкиот геополитички аналитичар Ларис Гаисер. Во изјава за Сител тој вели обидот за дестабилизација на земјава во изминатите две години ...

Ако албанските партии коалицираат со СДСМ, балканската геополитика ќе биде променета засекогаш

Пулс24 - 15.01.2017

Италијанскиот весник „Ла Верита“ во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во последните две години, притоа се посочува дека во јули 2014 –та италијанскиот министер за ...

Ако албанските партии коалицираат со СДСМ, балканската геополитика ќе биде променета засекогаш

Вечер Прес - 15.01.2017

Италијанскиот весник „Ла Верита" во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во последните две години, притоа се посочува дека во јули 2014 –та италијанскиот министер за ...

ВМРО-ДПМНЕ му објави “војна” на Сорос кого го смета за “душман” на новинарството

Локално - 15.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ им објави отворена војна на медиумите и невладините организации што според нив, се финансираат од Сорос и за кои се тврди дека имаат за цел дестабилизирање на земјата, информира АлсатМ.

Појдоа од Њујорк и Њу Џерси: Македонците тргнаа со поддршка за Трамп против Сорос

Република - 15.01.2017

Македонците од Њујорк и Њу Џерси организирано се упатија пред кулата на новиот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк. Целта на собирот е да се даде подршка на американскиот претседател Доналд Трамп и притоа му даваат поддршка да ја продолжи ...

Македонците со подршка за Трамп против Сорос

Пулс24 - 15.01.2017

Македонците од Њујорк и Њу Џерси организирано се упатија пред кулата на новиот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк. Целта на собирот е да се даде подршка на американскиот претседател Доналд Трамп и притоа му даваат поддршка да ја продолжи ...

Попоски за „Ла Верита“: Брзо формирање влада за да се избегне странското мешање

Мета - 15.01.2017

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека најдобар начин да се одолее на странското мешање е брзо составување на влада.

Драг претседателе Трамп, на Македонија сте и потребни да ја заштитите од Сорос и неговата Фондација!

Вечер Прес - 15.01.2017

На собирот пред кулата на Доналд Трамп во Њујорк, Македонците од САД прочитаа проглас во кој се изразува поддршка на идниот претседател, и од него се бара да ја смени досегашната политика на претседателот Барак Обама, кој ги финансираше и политички ...

Попоски за „Ла Верита“: Брзо формирање влада за да се избегне странското мешање

Локално - 15.01.2017

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека најдобар начин да се одолее на странското мешање е брзо составување на влада.

Попоски: Мешањето на Сорос во внатрешните работи на Македонија е неприфатливо

еМагазин - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи во оставка, Никола Попоски, во интервју за италијанскиот весник „Ла верита„, го обвини американскиот милијардер Џорџ Сорос, дека се меша во внатрешните работи на Македонија преку невладини организации кои ги финансира ...

Македонците пристигнаа пред кулата на Трамп во Њујорк на протест против Сорос (Фото – Видео)

Република - 15.01.2017

Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД. Македонската заедница, како што беше најавено и претходно, дава целосна поддршка на американскиот ...

Македонците пристигнаа пред кулата на Трамп во Њујорк на протест против Сорос (ФОТО+ВИДЕО)

МК News - 15.01.2017

Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД. Македонската заедница, како што беше најавено и претходно, дава целосна поддршка на американскиот ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи во Република ...

Пулс24 - 15.01.2017

СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи во Република Македонија, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ и Сорос преку истурање грантови системски ги корумпираат новинарите и медиумите, ...

Гаисер: Во Македонија се работеше на јасен проект за дестабилизација

Република - 15.01.2017

Италијанскиот весник „Ла Верита“ во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во последните две години, притоа се посочува дека во јули 2014 –та италијанскиот министер за ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос финансира субјекти коишто на нетранспарентен начин се занимаваат со политика

Фактор - 15.01.2017

Отворено општество финансира субјекти коишто на нетранспарентен начин се занимаваат со политика, а тоа е неприфатливо за нас, изјави министерот за надворешни работи, Никола Попоски во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита“.

Прогласот на Македонците од САД: Ве повикуваме да ги заштитите Македонија и македонската демократија од Џорџ Сорос

Република - 15.01.2017

На собирот пред кулата на Доналд Трамп во Њујорк, Македонците од САД прочитаа проглас во кој се изразува поддршка на идниот претседател, и од него се бара да ја смени досегашната политика на претседателот Барак Обама, кој ги финансираше и политички ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се душмани на новинарството и на граѓанскиот сектор

Мета - 15.01.2017

„СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и на граѓанските иницијативи во Република Македонија. Тие преку истурање грантови, системски ги корумпираат новинарите и медиумите кои без приговори ги извршуваат задачите што им се ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос нека престане да ја дестабилизира Македонија

Република - 15.01.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата с ака да влезе во ЕУ и НАТО и го осуду ва мешањето на американскиот магнат велејќи дека „ Им подарува милион и на ...

Попоски: Мешањето на Сорос е неприфатливо...

Н.Македонија - 15.01.2017

Попоски: Мешањето на Сорос е неприфатливо Министерот за надворешни работи во оставка, Никола Попоски, го обвини американскиот милијардер Џорџ Сорос, дека се меша во внатрешните работи на Македонија и дека се обидува да ја дестабилизира државата.

Гаисер: Ако албанските партии коалицираат со СДСМ, балканската геополитика ќе биде променета засекогаш

Lider - 15.01.2017

Италијанскиот весник во склоп на интервјуто дава и осврт на ситуацијата на Македонија во последните две години, притоа се посочува дека во јули 2014 –та италијанскиот министер за надворешни работи Федерика Мoгерини го посети својот македонски колега ...

Македонците тргнаа со поддршка на Трамп против Сорос (ВИДЕО)

Lider - 15.01.2017

Македонците од Њујорк и Њу Џерси организирано се упатија пред кулата на новиот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк. Целта на собирот е да се даде подршка на американскиот претседател Доналд Трамп и притоа му даваат поддршка да ја продолжи ...

Попоски за „Ла Верита“: Сорос нека престане да го дестабилизира Скопје

Lider - 15.01.2017

СОРОС им подарува милиони на невладините организации за да спроведуваат скриена политика, фондацијата „Отворено општество“, предводена од Џорџ Сорос со години се меша во внатрешната политика на Македонија, вели Министерот за надворешни работи Никола ...

Контраспин: Цинизам е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за независно новинарство

Репортер - 14.01.2017

Тврдењето на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ дека „ СДСМ и Сорос го уништуваат независното новинарство и ги корумпираат новинарите кои потоа станувале роботизирани послушници“, не само што е неспорен спин, туку и цинизам и навреда за здравиот разум.

Сорос дебело се пресмета, плаќа голема цена

Фактор - 14.01.2017

Американскиот милијардер Џорџ Сорос ниту малку не е задоволен со победата на Доналд Трамп, со оглед на тоа дека поради него претрпел загуба од речиси милијарда долари. Како што пишува Волстрит Џурнал веднаш откако стана јасно дека Трамп победил на ...

Сорос изгуби милијада долари поради Трамп

24 Вести - 13.01.2017

Американскиот милијардер Џорџ Сорос воопшто не е задоволен од победата на кандидатот на Републиканската партија, Доналд Трамп на претседателските избори во САД, со оглед на тоа што претрпе губиток од речиси милијарда долари.

Сорос изгуби милијада долари поради Трамп

Канал5 - 13.01.2017

Американскиот милијардер Џорџ Сорос воопшто не е задоволен од победата на кандидатот на Републиканската партија, Доналд Трамп на претседателските избори во САД, со оглед на тоа што претрпе губиток од речиси милијарда долари.

Орбан: Цела Европа ќе расчисти со Сорос

Вест - 13.01.2017

"2017 година ќе биде година за расчистување со Сорос и со се што него го симболизира. Тој ќе биде исфрлен од сите држави, што се гледа и од активностите во цела Европа. Се истражува од каде доаѓаат парите, кои разузнавачки служби се поврзани со ...

Аналитичари: Трамп ќе стави крај на ерата на Сорос

Нетпрес - 13.01.2017

Американскиот милијардер и основач на фондацијата „Отворено општество“, Џорџ Сорос, во голема мера влијаел на предизвикувањето на две и полгодишна политичка криза во Македонија, сметаат аналитичарите, кои велат дека ова не е прв обид на ...

Ризикот ЕУ да ја занемари Македонија е во тоа што во регионот има посекси-земји од неа

МКД - 13.01.2017

Изјавите на некои политичари по изборите беа навистина „жешки“ и загрижувачки, но по тоа време за „борба“, што е нормална работа во демократијата, се надеваме дека ќе настапи време на разум и сите ќе се вратат на агендата што е исклучително јасна, ...

Сорос и Орбан ги полнат насловните страници: Милијардерот не сака да се откаже од работата во Унгарија

Сител - 13.01.2017

Фондациите на Сорос повторно ги полнат насловните страници. Фокс, ББС, Блумберг ги пренесуваат ставовите на властите во Унгарија за се посилните обиди за целосно укинување на организациите на милијардерот.

Неделен печат – Преговори за влада и „десоросизација“

Р.С.Европа - 13.01.2017

Фокус пишува дека Али Ахмети ќе го спасува Никола Груевски, Република се занимава со најавената „десоросизација“, а Глобус анализира дали Груевски ќе може да формира влада. Фокус - Али комита ќе го бие Сорос паша „Последната битка на командантот – ...

Го изгоре: Победата на Трамп го чинеше Сорос 1 милијарда долари

Таратур - 13.01.2017

Американскиот милијардер Џорџ Сорос воопшто не е задоволен од победата на кандидатот на Републиканската партија, Доналд Трамп на претседателските избори во САД, со оглед на тоа што претрпе губиток од речиси милијарда долари.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

Курир - 13.01.2017

СДСМ и Сорос се најголемите душмани на независното новинарство и граѓанските иницијативи во Република Македонија, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос преку истурање ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

Нетпрес - 13.01.2017

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос се посветени на мисијата за уништување на демократијата преку директен и брутален напад на секоја мисла различна од нивната матрица, од диктатите на Бихаќка и идеите ...

ФОКУС: Али комита ќе го бие Сорос паша

Репортер - 13.01.2017

Во најновниот број на неделникот Фокус ќе читате: „ЧЕ СИ ЛЕЖАТ“ ВО ШУТКА БАРЕМ ОНИЕ БЕЗ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ!? Горде, Миле и Началникот треба да плачат од болки затоа што не се пратеници и немаат имунитет како Груевски и Бети од Култура.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Сорос од медиумите прават роботизирани послушници

МКД - 13.01.2017

„СДСМ и Сорос системски ги корумпираат новинарите и медиумите, создавајќи од нив роботизирани послушници кои се хранети со грантови за без приговори да ги извршуваат задачите кои ќе им бидат дадени“, соопштија денеска од ВМРО ДПМНЕ.

Мегаинтервју со Никола Груевски: ВМРO-ДПМНЕ ќе го надживее и Сорос и неговите надворешни и внатрешни слуги и платеници

Република - 13.01.2017

Зад нас остана година полна со премрежиња и пресипитувања – лични и национални – со кого, како и во каква држава ќе живееме. Ќе нѐ има ли за поколенијата или ќе станеме лекција во историските читанки.

Нема да бидеме сами ни кога ќе почнеме да возвраќаме

Република - 13.01.2017

Цветин Чилиманов Проб­ле­мот со мре­жа­та на Со­рос во Ма­ке­до­ни­ја е што пре­ку неа ве­штач­ки се про­дол­жи жи­вот­ни­от рок на истро­ше­на­та вла­де­јач­ка ели­та оста­на­та во Ма­ке­до­ни­ја од вре­ме­то на ко­му­низ­мот, за­ед­но со ...

Допрва ќе го мрази: Сорос поради новиот претседател изгубил милијарда долари!

Точка - 13.01.2017

Американскиот милијардер Џорџ Сорос изгубил околу милијарда долари откако на претседателските избори во САД победил републиканецот Доналд Трамп, пишува "Wall Street Journal". Како што се наведува, веднаш откако станало јасно дека Трамп победил на ...

Велиновска: Ги викаат заедница на НВО-сектор, a всушност се терористи и корисни идиоти

Вечер Прес - 13.01.2017

Падот на митот за Сорос и неговите монструозни проекти за дехуманизирање и обезличување на човештвото покажува дека огромниот број луѓе конечно ја препознаа монструозната матрица на нацифашизмот сконцентрирана во ,,филантропи" како Сорос и Гулен, ...

СДСМ и Сорос константно работат на уништување на граѓанскиот сектор и иницијативи

Пулс24 - 13.01.2017

СДСМ и Сорос константно работат на уништување на граѓанскиот сектор и иницијативи, како и на независното новинарство во Република Македонија. СДСМ и Сорос се посветени на мисијата за уништување на демократијата преку директен и брутален напад на ...

ФОКУС: Али комита ќе го бие Сорос паша

Бриф - 13.01.2017

Во најновниот број на неделникот Фокус ќе читате: „ЧЕ СИ ЛЕЖАТ“ ВО ШУТКА БАРЕМ ОНИЕ БЕЗ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ!? Горде, Миле и Началникот треба да плачат од болки затоа што не се пратеници и немаат имунитет како Груевски и Бети од Култура.

ВМРО-ДПМНЕ најавува „процес на десоросоизација“

Мета - 13.01.2017

„Процесот на десоросоизација почнува“, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ, во кое се наведува дека „на 11 декември народот јасно, одважно и прецизно ѝ кажал „не“ на целата деструкција во режија на аболираниот криминалец Зоран Заев и на ...

ВМРО-ДПМНЕ најавува „процес на десоросоизација“

Локално - 13.01.2017

„Процесот на десоросоизација почнува“, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ, во кое се наведува дека „на 11 декември народот јасно, одважно и прецизно ѝ кажал „не“ на целата деструкција во режија на аболираниот криминалец Зоран Заев и на ...

Велиновска: Сорос и Ѓулен не се главните играчи

Република - 13.01.2017

Падот на митот за Сорос и неговите монструозни проекти за дехуманизирање и обезличување на човештвото покажува дека огромниот број луѓе конечно ја препознаа монструозната матрица на нацифашизмот сконцентрирана во ,,филантропи“ како Сорос и Ѓулен, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација почнува

Република - 13.01.2017

СДСМ и Сорос константно работат на уништување на граѓанскиот сектор и иницијативи, како и на независното новинарство во Република Македонија, стои во соопштението кое денес го објави ВМРО-ДПМНЕ.

Сорос изгуби милијада долари поради Трамп

Локално - 13.01.2017

Американскиот милијардер Џорџ Сорос воопшто не е задоволен од победата на кандидатот на Републиканската партија, Доналд Трамп на претседателските избори во САД, со оглед на тоа што претрпе губиток од речиси милијарда долари.

Колку пари изгуби Сорос по победата на Трамп?

Фактор - 13.01.2017

Милијардерот Џорџ Сорос изгубил речиси една милијарда долари, како резултат на пазарните промени предизвикани од изненадувачката победа на Доналд Трамп на претседателските избори во САД во ноември минатата година, пишува „Вол стрит џурнал".

Почнува десоросоизација на Македонија!

Вечер Прес - 13.01.2017

Русија веќе ги има забрането организациите на Сорос. Истото го најавуваат и Унгарија, но и новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. Во Македонија, владејачката ВМРО-ДПМНЕ обзнани дека почнува процес на десоросоизација на Македонија "Народот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

Lider - 13.01.2017

СДСМ и Сорос константно работат на уништување на граѓанскиот сектор и иницијативи, како и на независното новинарство во Република Македонија, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Десороизацијата почнува!

Фокус - 12.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение испратено до јавноста, уште еднаш гласно се закани до невладиниот сектор, СДСМ и лидерот и Зоран Заев. Од таму порачаа дека процесот на „десороизација” како што го именуваше Никола Груевски,наскоро ќе почне.

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот на десоросоизација почнува

МКД - 12.01.2017

СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија. СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години, се вели ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Македонија

Курир - 12.01.2017

СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е ...

Сорос ќе продолжи со финансирањето на невладините организации во Унгарија

Макфакс - 12.01.2017

Фондацијата „Отворено општество“ на американскиот милијардер Џорџ Сорос ќе продолжи да ги финансира и да работи со невладините организации во Унгарија, и покрај заканите од унгарската влада дека сите вакви невладини организации ќе бидат „збришани“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот на десоросоизација отпочнува

Стандард - 12.01.2017

„СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија. СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години.

Десоросоизација: неодоложна потреба од детоксикација на НВО секторот и медиумите во Македонија

Алфа - 12.01.2017

Да се лимитира пристапот на невладините организации до регулативните тела, до политичарите и партиите и да се истражи начинот на кој ги финансира Џорџ Сорос во земјава. Па наместо со деструктивни политики за рушење на власта во Македонија, да се ...

Сорос изгуби 1 милијарда долари поради Трамп

Стандард - 12.01.2017

Џорџ Сорос изгубил речиси 1 милијарда долари, како резултат на силниот пораст движење на светските берзи по изненадната победа на Доналд Трамп на претседателската трка во САД во почетокот на ноември, пишува Волстрит џурнал.

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот на десоросоизација отпочнува

А1 On - 12.01.2017

„СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија. СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

Сител - 12.01.2017

СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија

Репортер - 12.01.2017

СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија. СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години.

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија

Пулс24 - 12.01.2017

СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија. СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е различна од диктатите на Бихаќка и идеите на Џорџ Сорос во изминативе 25 години.

Унгарците ќе ги протераат организациите на Сорос: Ќе ги користиме сите средства кои што ни се на располагање

Точка - 12.01.2017

Унгарските власти најавија „пресметка“ со сите организации кои што ги финансира контроверзниот милијардер Џорџ Сорос. Унгарија планира да се пресмета со невладините организации кои што се спонзорирани и поврзани со милијардерот Џорџ Сорос, сега кога ...

Сорос ќе продолжи со финансирањето на невладините организации во Унгарија

Точка - 12.01.2017

Фондацијата „Отворено општество“ на американскиот милијардер Џорџ Сорос ќе продолжи да ги финансира и да работи со невладините организации во Унгарија, и покрај заканите од унгарската влада дека сите вакви невладини организации ќе бидат „збришани“, ...

Орбан ќе ги забрани невладините на Сорос...

Н.Македонија - 12.01.2017

Орбан ќе ги забрани невладините на Сорос Вториот човек на унгарската владејачка партија Шилар Немет изјави дека по доаѓањето на Доналд Трамп на претседателската функција, Унгарија планира да ги забрани невладините организации поврзани со познатиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Македонија

Вистина.мк - 12.01.2017

СДСМ и Сорос се гробарите на невладиниот сектор во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е ...

Унгарија ќе ги затвори невладините организации поврзани со Сорос

Вест - 11.01.2017

УНГАРИЈА (Блумберг) - Унгарија планира да ги затвори невладините организации поврзани со милијардерот Џорџ Сорос откако Доналд Трамп ќе влезе во Белата куќа, рече заменик шефот на партијата на премиерот Виктор Орбан, објави угледниот весник Блумберг.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се едно исто

Вест - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Фондацијата Сорос својата активност во земјата ја насочила на узурпирање на невладиниот сектор со цел поддршка на опозициската СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев. - СДСМ и Сорос се едно исто.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се едно исто

Канал5 - 11.01.2017

Анонимната Фани Каранфиловска, наследничката на Владимир Милчин на врвот од соросовата инсталација во Македонија, го прави она за што е платена со тешки милиони евра, а тоа е да го продолжи неговиот лик и дело и со узурпација на невладиниот сектор ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се едно исто

ТВ21 - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Фондацијата Сорос својата активност во земјата ја насочила на узурпирање на невладиниот сектор со цел поддршка на опозициската СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев. – СДСМ и Сорос се едно исто.

Избришаното интервју на Сорос повторно достапно: „Јас сум Бог, имам многу силни фантазии дека сум луд, соработував со ...

Press24 - 11.01.2017

Видеото од 60-на минути, кое Џорџ Сорос го има дадено за CBS во 1998 година, неколку пати е избришано од интернет, токму поради контроверзните ставови и сето она што го кажува Сорос во него.

Избришаното интервју на Сорос повторно достапно: „Јас сум Бог, имам многу силни фантазии дека сум луд, соработував со ...

Сител - 11.01.2017

Видеото од 60-на минути, кое Џорџ Сорос го има дадено за CBS во 1998 година, неколку пати е избришано од интернет, токму поради контроверзните ставови и сето она што го кажува Сорос во него.

Груевски во „Република“ го призна својот медиумски пораз

Окно - 11.01.2017

Откако мина периодот по парламентарните избори од 11 декември, во кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ја истроши својата реторика на докажување дека е победникот, дојде времето на салдирањето на вистинските дострели на неговата политика.

Сорос: Соработував со нацистите против Евреите (ВИДЕО)

Нетпрес - 11.01.2017

Видеото од 60-на минути, кое Џорџ Сорос го има дадено за CBS во 1998 година, неколку пати е избришано од интернет, токму поради контроверзните ставови и сето она што го кажува Сорос во него.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се едно исто

Телеграф - 11.01.2017

Речиси 150 милиони евра од Сорос - Македонија се директно потрошени на корумпирање на македонското општество. Нивниот најголем проект е платеничката револуција, чиј производ е огромна штета на државниот и општествениот имот, физички напад врз ...

Избришаното интервју на Сорос повторно достапно: „Јас сум Бог, имам многу силни фантазии дека сум луд, соработував со ...

Курир - 11.01.2017

Видеото од 60-на минути, кое Џорџ Сорос го има дадено за CBS во 1998 година, неколку пати е избришано од интернет, токму поради контроверзните ставови и сето она што го кажува Сорос во него.

Унгарија ќе прави чистка во сите организации финансирани од Џорџ Сорос

МКД - 11.01.2017

Унгарија планира да се впушти во борба со невладините организации поврзани со милијардерот Џорџ Сорос сега кога Доналд Трамп ќе се всели во Белата куќа, рече заменик-шефот на партијата на премиерот Виктор Орбан, пренесува Блумберг .

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се едно исто

Сител - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Фондацијата Сорос својата активност во земјата ја насочила на узурпирање на невладиниот сектор со цел поддршка на опозициската СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев. - СДСМ и Сорос се едно исто.

Унгарија ќе ги забрани невладините на Сорос

Курир - 11.01.2017

Потпретседателот на партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, изјавил дека по официјалното доаѓање на Доналд Трамп на функцијата претседател на Сад, Унгарија планира да ги забрани невладините организации поврзани со милијардерот Џорџ Сорос, ...

Ѓорѓиевски: 150 милиони евра од Сорос-Македонија се директно потрошени на корумпирање на македонското општество

Курир - 11.01.2017

СДСМ и Сорос се едно исто. Дел од истата шема на деструкција и антидржавно делување, истакна на денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски. Во продолжение интегрален текст од прес-конференцијата на Ѓорѓиевски Анонимната Фани Каранфиловска, ...

Даштевски: Сорос е генератор на кризата во Македонија

Курир - 11.01.2017

„Сметам дека Сорос е генератор на кризата во Македонија и со оние што ги исполнуваат неговите желби управува како со кукли“, истакна Александар Даштевски во вестите на ТВ Нова. Даштевски смета дека Сорос манипулира со слаби држави и ги уништува ...

Орбан ќе ги затвора сите невладини организации поврзани со Сорос

Нова ТВ - 11.01.2017

Унгарија планира да ги затвори сите невладини организации поврзани со милијардерот Џорџ Сорос, објави „ Блумберг“ , повикувајќи се на заменикот на унгарскиот премиер Виктор Орбан. Овој чекор се поврзува со доаѓањето на Доналд Трамп во Белата куќа.

Унгарија во финална битка со НВО на Сорос, повторно објавено скандалозното интервју со милијардерот

Сител - 11.01.2017

Унгарија ја почнува борбата против невладините организации финансирани од милијардерот Џорџ Сорос, отако Доналд Трамп ќе влезе во Белата куќа. Локалните медиуми ја пренесуваат изјавата на заменик-шефот на партијата на премиерот Виктор Орбан, според ...

Десороизација веднаш

Курир - 11.01.2017

Не изненадуваат средбите на лидерите на политичките партии на Албанците од Mакедонија со Еди Рама кој е претседател на левоориентираната Социјалистичката партија на Албанија. Една од првите работи што излезе во претседателската кампања во САД од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Сорос се едно исто

Репортер - 11.01.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Фондацијата Сорос својата активност во земјата ја насочила на узурпирање на невладиниот сектор со цел поддршка на опозициската СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев. – СДСМ и Сорос се едно исто.

Унгарија ќе ги забрани невладините на Сорос

Република - 11.01.2017

George Soros, Chairman of the Open Society Institute, smiles at a forum sponsored by the New America Foundation in Washington September 13, 2006. Soros discussed “the age of fallibility, the consequences of the war on terror”.

Ѓорѓиевски: 150 милиони евра од Сорос-Македонија се директно потрошени на корумпирање на македонското општество

Република - 11.01.2017

СДСМ и Сорос се едно исто. Дел од истата шема на деструкција и антидржавно делување, истакна на денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски Во продолжение интегрален текст од прес-конференцијата на Ѓорѓиевски Анонимната Фани Каранфиловска, ...

Сорос е генератор на кризата во Македонија

Пулс24 - 11.01.2017

„Сметам дека Сорос е генератор на кризата во Македонија и со оние што ги исполнуваат неговите желби управува како со кукли“, истакна Александар Даштевски во вестите на ТВ Нова. Даштевски смета дека Сорос манипулира со слаби држави и ги уништува ...

Џорџ Сорос 1998: Јас сум Бог, имам многу силни фантазии дека сум луд, ама не сум за во лудница

Вечер Прес - 11.01.2017

Видеото од 60-на минути, кое Џорџ Сорос го има дадено за CBS во 1998 година, неколку пати е избришано од интернет, токму поради контроверзните ставови и сето она што го кажува Сорос во него.

И Унгарија ќе ги затвора невладините на Сорос!

Вечер Прес - 11.01.2017

Ваквиот чекор на унгарските власти претходно го најави и унгарскиот премиер Виктор Орбан, според кого невладините организации добиват пари од странство со цел "да организираат прилив на бегалци и да поттикнуваат миграција".

Александар даштевски: десороизација веднаш!

Пулс24 - 11.01.2017

Она што го прави Сорос е преку неговата искривена теорија се обидува да воспостави контрола врз легално и легитимно избраните влади од страна на народот и со помош на своите “невладини организации” за кои троши огромни средства да наметне глобални ...

Usapolitics24hrs.com: Трамп го зеде на нишан спонзорот №1 на грантовите – Џорџ Сорос ќе биде прогласен за закана за ...

Локално - 11.01.2017

Трамп го обвини Сорос за “закана за националната безбедност на САД”, откако стапи на функцијата на крајот на месецов, соопшти Usapolitics24hrs.com, цитиран од бугарските медиуми, кои ги бараат неговите корени во земјата и исчезнатите пари на ...

Избришаното интервју на Сорос повторно достапно: „Јас сум Бог, имам многу силни фантазии дека сум луд...“

Пулс24 - 11.01.2017

Видеото од 60-на минути, кое Џорџ Сорос го има дадено за CBS во 1998 година, неколку пати е избришано од интернет, токму поради контроверзните ставови и сето она што го кажува Сорос во него.

Ѓорѓиевски: 150 милиони евра од Сорос се директно потрошени на корумпирање на македонското општество

Пулс24 - 11.01.2017

СДСМ и Сорос се едно исто. Дел од истата шема на деструкција и антидржавно делување. Анонимната Фани Каранфиловска, наследничката на Владимир Милчин на врвот од Соросовата инсталација во Македонија, го прави она за што е платена со тешки милиони ...

Евреинот-нацист со божествен комплекс: Проколнатото видео повторно во етер, ни Сорос не успеа да се заштити од ...

Република - 11.01.2017

Милијардерот Џорџ Сорос е навикнат да си тера по свое. Но, мегаломанскиот политички манипулатор стави влог на погрешен коњ во трката помеѓу Трамп и Клинтон, па дури и сите милиони долари што ги фрли за да ги лажира резултатите не му помогнаа да го ...

Даштевски: Сорос е генератор на кризата во Македонија

Lider - 11.01.2017

„Сметам дека Сорос е генератор на кризата во Македонија и со оние што ги исполнуваат неговите желби управува како со кукли“, истакна Александар Даштевски во вестите на ТВ Нова. Даштевски смета дека Сорос манипулира со слаби држави и ги уништува ...

Граѓанските активисти во Унгарија стравуваат од намерите на Орбан, по инаугурацијата на Трамп

Радио МОФ - 10.01.2017

Граѓанските организации во Унгарија поддржани од странски држави, помеѓу нив и оние финансирани од либералниот филантроп милијардер, Џорџ Сорос , се плашат дека можат да се најдат на мета на популистичката десничарска влада охрабрена од изборот на ...

Сорос: Трамп е почетник диктатор, Европа ризикува да падне под власта на Путин

Локално - 10.01.2017

Според Сорос “Отворено општество” е во криза. “Отворено општество доживува криза, а разновидните форми на затвореното општество – од фашистичките диктатури до мафијашките држави – напредува.

Слободните медиуми се непријатели само на невистината и ничии други

СПФМ - 09.01.2017

„Медиумите на Сорос“ како најголеми виновници за сите проблеми. Фото: скриншот Во големото интервју на Груевски, покрај невладиниот сектор, и медиумите се цел на напади на актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

Ненад Јовановиќ: Ламент над Џорџ Сорос, или инфлација од лажно дрдорење

Бриф - 09.01.2017

Го читам големото интервју на Никола Груевски, големо како јужна Дакота (практично и теоретски, кај него се ’ е големо, гигантско, турбо…) го критикува Сорос во Македонија, и една работа мора да му се признае ; работа во која е константен: го ...