TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бездомник осомничен за убиството на Сандра Китановска

Дневник - 28.10.2006

Дино Диновски (38), познат криминалец и осудуван за кражби, како бебе бил пронајден во контејнер за ѓубре и живеел како бездомник Осомничениот за убиство на скопјанката Сандра Китановска (38), која во неделата беше пронајдена мртва во Автокоманда, е уапсен, потврдија во МВР.

Бездомник ја убил Сандра за грст денари и мобилен телефон

Време - 28.10.2006

ПО ОБЕМНА АКЦИЈА НА ПОЛИЦИЈАТА Дино Диновски (38) скопски бездомник кој преживувал крадејќи, бил убиецот на скопјанката Сандра Китановска, утврдиле форензичарите откако ДНК анализата на капките крв најдени на неговите патики и онаа на жртвата покажала потполно совпаѓање, велат во МВР.

Сандра Китановска ја убил бездомник

Вест - 28.10.2006

УАПСЕН ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА БУЛЕВАР ВОЈВОДИНА ВО СКОПЈЕ Дино Диневски (38) од Скопје, бездомник и познат криминалец, е осомничен за убиството на Сандра Китановска. Тој е уапсен во Прилеп каде што престојувал кај негови пријатели криминалци Дино Диневски (38) од Скопје, бездомник и познат ...

Бездомник од користољубие ја убил девојката од Автокоманда

Утрински - 28.10.2006

Приведен е Дино Диновски(38), кој планирал да изврши уште едно убиство за да го прикрие првото, но жртвата му побегнала Бездомник од Скопје ја убил триесет и седумгодишната Санда Китаноска од Автокоманда. Осомничениот Дино Диновски (38) е фатен во Прилеп и од вчера се наоѓа во притвор.

Фатен монструозниот убиец

Вечер Прес - 28.10.2006

Скитникот Дино Диневски (38) од Скопје досега имал 21 кривична пријава, повеќето за областа од имотните деликти. Од 1983 година па се до 2003 година, по донесените пресуди речиси секоја година по неколку месеци минувал во затворите во "Идризово" и во Шуто Оризари Полицијата завчера во Прилеп го ...

Фатен убиецот на Сандра Китановска

А1 - 27.10.2006

По пет дена интензивна потрага, најден е убиецот на Сандра Китановска, 38-годишниот Дино Диневски го признал убиството вчеравечер, притиснат од собраните докази против него, соопштија од МВР. Диневски е уапсен во Прилеп прексиноќа. Семејството на убиената веста ја разбрало утрово.

Се стега обрачот околу убиецот на Китаноска

Дневник - 27.10.2006

Полицијата изработила фоторобот на убиецот на скопјанката Сандра Китаноска (37) и досега сослушала осум лица како можни сторители на бруталното убиство. Стручните екипи зеле примероци за вештачење од сослушаните и утврдуваат дали одговараат на трагите пронајдени на местото на убиството, велат во ...

Бездомникот Дино Диневски од скопје ја убил Сандра Китановска

Канал5 - 27.10.2006

Приведен е 38 годишниот бездомник од Скопје Дино Диневски –го признал грозоморното убиството на Сандра Китановска. Полицијата го пронашла во Прилеп. Приведен е 38 годишниот бездомник од Скопје Дино Диневски го признал грозоморното убиството на Сандра Китановска. Полицијата го пронашла во Прилеп.

Полицијата тврди дека му влегла во трага на убиецот на Сандра

Утрински - 27.10.2006

Седум лица се испрашуваат како можни извршители на убиството на 37-годишната скопјанка МАКЕДОНКА СТОЈЕВА Полицијата проверува седум лица како можни извршители на убиството на 37-годишната Сандра Китаноска од скопската населба Автокоманда.

Осомничени седумина за убиството на Сандра

Вест - 27.10.2006

ФИНИШИРА ПОТРАГАТА ПО УБИЕЦОТ НА СКОПЈАНКАТА КИТАНОСКА Полицијата има осомичени седумина можни убијци на 37-годишната скопјанка Сандра Китановска, која минатата недела беШе sверски убиена на булеварот Војводина во близина на железничката пруга.

Полицијата има осомничен за убиството на Сандра

Време - 27.10.2006

ИСТРАГА Скопската полиција вчера пронашла маж што одговара на психолошкиот профил на убиецот на скопјанката Сандра Китановска, која била убиена во понеделникот, велат упатени во истрагата. Изворите потенцираат дека не постои опасност од нови напади врз жени од реонот на Автокоманда, поради ...

Приведени седум скопјани за убиството на Китановска

А1 - 26.10.2006

Седум скопјани биле приведени и испрашани за бруталното убиство на Сандра Китановска , се прави анализа на трагите, но полицијата се уште не дојде до убиецот. Можно е еден од испрашаните да го извршил убиството, велат од МВР.

Седум приведени како можни сторители за убиството на Сандра Китановска

Канал5 - 26.10.2006

Полицијата му влегла во трага на силувачот и убиец на Сандра Китановска. Повикала на разговор седум осомничени лица. Едно од нив го таргетирала како можен сторител на убиството на 37-годишната новинарка и сопственичка на козметички салон.

„Неинтелигентниот“ убиец на Сандра се' уште во бегство

Дневник - 25.10.2006

Полицијата апелира граѓаните да внимаваат на неосветлените места, а скопјани се жалат дека уличното светло е исклучено во пола град Полицијата трет ден ја следи трагата на бруталниот убиец на скопјанката Сандра Китаноска (37), која беше пронајдена мртва во индустриската зона кај скопската населба ...

Нови докази за убиството за Сандра Китановска

Канал5 - 25.10.2006

Полицијата стигнала до вредни докази кои можат да ја помогнат потрагата по убиецот на 37-годишната Сандра Китановска. Полицијата стигнала до вредни докази кои можат да ја помогнат потрагата по убиецот на 37-годишната Сандра Китановска.

Сандра била убиена од малоумен напасник?

Време - 24.10.2006

ПОГРЕБЕНА СКОПЈАНКАТА КИТАНОВСКА Скопјанката Сандра Китановска (37) била жртва на малоумен и физички мошне силен човек бидејќи насилноста, грозоморноста и свирепоста на самиот чин наведуваат на тој заклучок велат полициските експерти.

„Неверојатно силен човек“ ја убил девојката во автокоманда

Утрински - 24.10.2006

Има индиции дека девојката била малтретирана, но нема докази дека нападот врз неа бил планиран Скопјани се шокирани од последното грозоморно убиство на триесет и седумгодишната жена Сандра Китаноска. Таа била брутално убиена и оставена кај надвозникот на булеварот „Војводина“, само неколку минути ...

Полицијата зад петици на убиецот на Сандра

Дневник - 24.10.2006

Полицијата му влезе во трагата на убиецот на Сандра Китаноска (37), која беше пронајдена мртва, завчера во индустриската зона кај скопската населба Автокоманда, во близина на стариот кванташки пазар. Според неофицијални информации, Сандра била силувана и ограбена, а во главата била удирана со тап ...

Болен и јак маж ја убил Сандра

Вест - 24.10.2006

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО УБИЕЦОТ НА СКОПЈАНКАТА КИТАНОСКА Сандра Китаноска 37-годишна скопјанка која беше пронајдена мртва на булеварот Војводина во близина на железничката пруга била брутално убиена. Според полицијата на местото биле најдени многу траги кои укажувале дека сторителот е маж со ...

Погребана убиената Сандра Китановска

А1 - 23.10.2006

Плач и тага. Денеска најблиските се збогуваа со Сандра Китановска. Вчера рано изутрината Мишко Китановски го нашол безживотното тело на својата ќерка под надвозникот во близина на кванташки пазар. Сандра исчезнала во петокот . Околу 19 часот излегла од дома во Автокоманда.

Скопјанка пронајдена мртва со траги на насилство

Утрински - 23.10.2006

Сандра Китаноска (37) исчезнала пред два дена, а телото е пронајдено кај булеварот „Војводина“ МАКЕДОНКА СТОЈЕВА Триесет и седумгодишна скопјанка е пронајдена мртва во близина на железничката пруга на булеварот ,,Војводина“. Нејзиното семејство пред два дена го пријавило исчезнувањето на Сандра ...

Убиена скопјанка

Вест - 23.10.2006

ПРОНАЈДЕНО ТЕЛО НА МРТВА ЖЕНА Сандра Китановска 37-годишна скопјанка вчера била пронајдена мртва на булеварот Војводина во близина на железничката пруга. Телото на мртвата девојка го пронашол татко и кој ја повикал полицијата.

Манијак ја силувал и убил скопјанката Китановска - полицијата апелира – внимателно на темни места

Канал5 - 23.10.2006

Триесет и седум годишната новинарка Сандра Китановска најверојатно била жртва на манијак. На нејзиното тело имало траги на насилство – првичните сознанија се дека била силувана и физички малтретирана од напаѓачот. Триесет и седум годишната новинарка Сандра Китановска најверојатно била жртва на ...

Сандра отиде по диплома, заврши во смрт

Дневник - 23.10.2006

Мишо Китаноски вели дека неговата ќерка била ограбена, силувана и удрена со тап предмет по глава Скопјанката Сандра Китаноска (37) била пронајдена убиена, вчера изутрина во индустриската зона кај скопската населба Автокоманда во близина на стариот кванташки пазар, два дена откако беше пријавено ...

Пронајден леш на скопјанка

Вечер Прес - 23.10.2006

Неофицијално 37-годишната Сандра Китановска од Скопје е грабната а потоа физички и сексуално злоставувана од неколку лица кои по изживувањето, со камен крвнички ја удирале по телото и главата. На железничка пруга во близина на булеварот "Војводина" во Скопје, вчераутро е пронајдено телото на ...