TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шестмина полицајци повредени во заседа кај Одри

Вест - 13.06.2001

ОНА СЕ СИМНА ВО РАМНИЦАТА ВО ТЕТОВСКО Во заседата на свијокот од мостот кај селото Одри, на камионот полн со полицајци, терористите отвориле жесток вкрстен оган од автоматско оружје од различни позиции, полицијата жестоко возвратила, а престрелката траела околу еден час Завчеравечер, нешто пред ...

Девет полицајци ранети кај тетовското село Одри

Дневник - 13.06.2001

ТЕРОРИСТИТЕ ПОСТАВУВААТ ЗАСЕДИ Градоначалникот на општината Теарце вели дека населението живее во страв Девет резервисти на МВР биле повредени кога група албански терористи од заседа нападнале возило што превезувало полицајци, завчера околу 20.30 часот, на регионалниот пат Тетово-Јажинце кај селото ...