TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бакојани во Брисел на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ

Нетпрес - 26.07.2009

Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани заминува за Брисел. Таа на утре и задутре ќе учествува на седницата на Советот за ...

Старата двојна формула за нови домашни конфронтации

Н.Македонија - 24.07.2009

Интересно е што двојната формула дел политички актери во почетокот силно ја застапувале како единствено можно прифатливо ...

Двојна формула, многу кавги

Дневник - 23.07.2009

Официјална Атина остро реагира на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски во интервјуто за „Форум“ дека двојната ...

Јазикот и нацијата за двојната формула

Време - 23.07.2009

Грција вчера остро реагираше на изјавата на премиерот Никола Груевски со која во игра, како македонска позиција во преговорите, ...

Грција остро за „двојната формула“ на Груевски

А1 - 22.07.2009

Грција со остра реакција на изјавата на премиерот на БЈРМ, Никола Груевски, за „двојно име“, пишува грчкиот весник „Експрес“.

Двојната формула останува, ама не се знае која

Вест - 22.07.2009

Двојната формула која ја споменува премиерот Груевски во интервјуто за "Форум" не се поклопува со предлогот на Нимиц за кој ...

Бакојани и Црвенковски со исти тези и исти реченици за спорот за името

Канал5 - 22.07.2009

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ја повика Бакојани во интерес на регионот да покаже добра волја, рационалност и сериозност за да се ...

Премиерот Груевски не ја разбрал пораката на меѓународната заедница

Канал5 - 22.07.2009

Премиерот Груевски не ја разбрал пораката на меѓународната заедница – порачува грчката министерка Дора Бакојани во писмена ...

Уште една полемика меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за името

Телма - 22.07.2009

ВМРО ДПМНЕ ја повика грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани на добра волја, рационалност и сериозност за да ...

ВМРО-ДПМНЕ вознемирена од сличноста на изјавите на Бакојани и Црвенковски

Алсат-М - 22.07.2009

ВМРО ДПМНЕ ја повикува министерката за надворешни работи на Грција, Дора Бакојани сериозно да пристапи во продолжување на ...

Бакојани: Груевски не ја сфатил пораката на меѓународната заедница

Алсат-М - 22.07.2009

Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани денеска реагираше на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски во ...

Остри реакции за двојната формула

Телма - 22.07.2009

Официјална Атина остро реагираше на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски, во која го промовираше ставот за двојната ...

Груевски: Двојната формула е нашата позиција

Дневник - 22.07.2009

Премиерот повикува на државно единство меѓу власта и опозицијата и го критикува лидерот на опозицијата, Бранко Црвенковски, де ...

Црвенковски го поздрави напуштањето на двојната формула

Вест - 22.07.2009

"Честитам на Владата за предлогот за визна либерализација и како што гледате, во мојата изјава нема ниту малициозност, ниту ...

Груевски: Двојната формула е нашата природна позиција

МРТ - 22.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот што таа го има со јужниот сосед околу разликите за името тврди ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пронаоѓањето на решение за името не зависи од добрите зборови на политичарите

Нетпрес - 22.07.2009

ВМРО ДПМНЕ ја повика Дора Бакојани да ги продолжат разговорите за пронаоѓање на решение кое ќе биде логично, природно и врз ...

СДСМ:Совпаѓањето во изјавите на Црвенковски и Бакојани е здрава логика

Форум - 22.07.2009

Евентуалното совпаѓање во изјавите на Црвенковски и Бакојани не се должи на никакви други причини освен на постоењето на здрава ...

ВМРО ДПМНЕ: Црвенковски и Бакојани со иста реторика

Кирилица - 22.07.2009

Партијата имала разбирање за Бакојани, но не и за Црвенковски Владејачката ВМРО ДПМНЕ ја повика грчката министерка за ...

СДСМ: Или преговарајте или прекинете ги преговорите!

Кирилица - 22.07.2009

Евентуалното совпаѓање на изјавите резултат на здрава логика која кај Груевски не постои Опозициската СДСМ со експресен демант ...

Реакција на Бакојани за изјавата на Груевски за „двојната формула“

Алфа - 22.07.2009

Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани денеска реагираше на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски во ...

Груевски: Двојната формула е нашата природна позиција

Кирилица - 22.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот што таа го има со јужниот сосед околу разликите за името, тврди ...

“Експрес“: Според Бакојани, Груевски на ја разбрал пораката на меѓународната заедница

Нетпрес - 22.07.2009

Грција со остра реакција на изјавата на премиерот на БЈРМ, Никола Груевски, за “двојно име“, пишува грчкиот весник “Експрес“.

Бакојани: Груевски не слуша што му порачува меѓународната заедница

Форум - 22.07.2009

Грчката шефица на дипломатијата Дора Бакојани синоќа ја коментираше изјавата на премиерoт Никола Груевски во која тој инсистира ...

ВМРО-ДПМНЕ контра Дора Бакојани

Алфа - 22.07.2009

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ жестоко реагираше на вчерашната изјава на грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани.

Не двојна формула, се бара име за употреба секаде?!

Сител - 22.07.2009

Грчката шефица на дипломатијата Бакојани со експресен одговор до премиерот Груевски и неговата изјава за двојната формула како ...

Груевски нека преговара или да ги прекине преговорите во спорот за името

Сител - 22.07.2009

Вчерашната прес конференција на претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, која беше обид да даде конструктивна поддршка и ...

Остри реакции за двојната формула

Макфакс - 22.07.2009

Официјална Атина остро реагираше на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски, во која го промовираше ставот за двојната ...

Бакојани го негира Груевски

Форум - 22.07.2009

Министерката за надворешни работи на Грција, Дора Бакојани, реагира на интервјуто на премиерот на “ФИРОМ“, Никола Груевски, ...

Бакојани - Груевски не ја разбрал Мегународната заедница

Р.С.Европа - 22.07.2009

Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани денеска реагираше на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски во ...

Реакција на Бакојани за изјавата на Груевски за „двојната формула“

Кирилица - 22.07.2009

Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани денеска реагираше на изјавата на македонскиот премиер Никола Груевски во ...

Двојната формула е нашата природна позиција

Вечер Прес - 22.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот со Грција околу разликите за името, вели премиерот Никола Груевски ...

Груевски: Двојната формула природна позиција на Македонија

Н.Македонија - 22.07.2009

Двојната формула за името е природна позиција на Македонија во спорот со јужниот сосед, изјави Груевски во интервјуто за ...

Груевски: Двојната формула е природна позиција на Македонија

А1 - 21.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот што таа го има со јужниот сосед околу разликите за името, тврди ...

Груевски: Двојната формула е нашата природна позиција

Нетпрес - 21.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот што таа го има со јужниот сосед околу разликите за името тврди ...

Груевски - Двојната формула е нашата природна позиција

Сител - 21.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот што таа го има со јужниот сосед околу разликите за името, тврди ...

Груевски: Двојната формула е нашата природна позиција

Макфакс - 21.07.2009

Двојната формула е природна позиција на Македонија во спорот што таа го има со јужниот сосед околу разликите за името тврди ...