TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден загинат и петмина тешко повредени во сообраќајка кај Прилеп

Утрински - 11.09.2007

ПРИЛЕП - Еден загинат и петмина тешко повредени е билансот на сообраќајната несреќа што се случи при директен судир на две патнички возила на делницата кај пунктот на „Македонија пат“ на излезот од Прилеп, на патот за Градско, вчера околу 7,40 часот.

Еден загинат, петмина повредени во судир на "лада" и "вектра"

Вест - 11.09.2007

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ИЗЛЕЗОТ ОД ПРИЛЕП КОН ГРАДСКО Едно лице загина, а петмина се повредени од тешката сообраќајна несреќа меѓу две патнички возила што вчераутро се случи на патниот правец Прилеп - Градско. Сообраќајката се случила во 7,40 часот, кога од засега неутврдени причини, на излезот од ...

Еден загинат во судир на два автомобили

Време - 11.09.2007

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ИЗЛЕЗОТ ОД ПРИЛЕП Едно лице загина, а петмина се тешко повредени во сообраќајната несреќа меѓу две патнички возила што вчераутро се случила на излезот од Прилеп на магистралниот пат Прилеп-Градско. Загинал Неделко Станишиќ (57) од Неготино.

Еден загинат во сообраќајка на излезот од Прилеп

А1 - 10.09.2007

57-годишниот Недељко Станишиќ од Неготино загина, а други петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа, која утрово околу 7 часот и 40 минути се случи на патниот правец Прилеп-Градско. Несреќата се случила при директен судир помеѓу „Лада Рива“ со велешки таблици, во која имало четворица ...

Жител на Неготино загинаа, а петмина се тешко повредени при судир на две возила кај Прилеп

Канал5 - 10.09.2007

Во директен судар на автомобил Лада со велешки регистарски таблички управуван од Трајче Стојанов од Неготино и Опел со охридски регистарски таблички што го возел Садем Цуцули од Кичево, на излезот од Прилеп кон Плетвар загина 57 годишниот Неделко Станишиќ од Неготино. А,тешко се повредени пет мина.