TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгореа седумдесетина ученици

Време - 17.07.2004

ПОЖАР ВО ИНДИЈА Најмалку 77 деца загинале, а повеќе од 30 се повредени во силниот пожар што зафати училиште во индиската држава Тамил Наду. - Пронајдовме седумдесет и седум тела, а 34 од децата се хоспитализирани во локалната болница - истакна С. Натарајани, претставник на локалната полиција.

Пожар во индиско училиште усмрти 75 деца

Вест - 17.07.2004

ИНДИЈА, 17 јули, (Би-Би-Си) - Најмалку 75 деца загинаа во пожарот што зафати едно основно училиште во јужната индиска држава Тамил Наду. ИНДИЈА, 17 јули, (Би-Би-Си) - Најмалку 75 деца загинаа во пожарот што зафати едно основно училиште во јужната индиска држава Тамил Наду.

Над седумдесет деца загинаа во пожар

Утрински - 17.07.2004

Трагедија во еден детски женски интернат во Индија Сведоците тврдат дека тесниот влез на училиштето можеби оневозможил некои од децата да се спасат од пожарот ЊУ ДЕЛХИ - Над 70 деца загинаа вчера во пожарот што избувна во кујната на женскиот интернат и се прошири на зградата, во јужната индиска ...

Десетици деца изгореа во училиште

Дневник - 17.07.2004

ТРАГЕДИЈА ВО ИНДИЈА Многу деца загинале туркајќи се да излезат низ тесните порти на училиштето Повеќе од 70 деца изгореа вчера во пожар што случајно избувнал во женско основно училиште во индиската држава Тамил Наду, јави Ројтерс. Пожарот ги пеплосал телата на повеќето жртви.