TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова магија на Пандев

Сител - 27.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вечерва беше стрелец на третиот гол за Џенова во пресврт-победата на неговиот тим против тимот на Бреша од 3-1. Навивачите на стадионот „Луиџи Ферарис“ на југот на Италија имаа ...

Пандев откри како му се обраќа на Мота и порача: Конечно одигравме како што треба

24Фудбал - 27.10.2019

Горан Пандев е среќен со победата од 3-1 над Бреша во која тој постигна погодок, Македонецот вели дека трите бода ги сакале по секоја цена и конечно одиграле како што треба. По серијата слаби резултати, Џенова го промени тренерот и кормилото го ...

Магија на Пандев за нов гол за Џенова

Оff.net - 27.10.2019

Џенова со 3-1 ја совлада Бреша после пресврт. Интересно, новиот тренер на Џенова, некогашниот европски шампион со Интер, Тијаго Мота направи три измени во вториот дел (Агудело, Куаме и Пандев влегоа во игра) и сите тројца постигнаа по гол.

Пандев со „евро гол“ ја запечати победата на Џенова (видео)

OhridNews - 27.10.2019

Во стилот на Арјен Робен и Лионел Меси, Горан Пандев ја затресе мрежата на Бреша и ја запечати победата на Џенова (3-1) во последниот натпревар од вчерашната програма во италијанската Серија А.

Мота откри со кој термин му се обраќа Пандев со оглед на специфичната ситуација

Дерби - 27.10.2019

Тијаго Мота го запиша своето име во историјата на Серија А уште во своето деби како тренер на Џенова, бидејќи на натпреварот против Бреша, успеа да ги погоди сите три измени, односни сите три играчи на кои им даде шанса од клупата, се запишаа во ...

Пандев погоди за нешто што прв пат се случи во историјата на Серија А

Спортманија - 27.10.2019

Цели 120 години се чекаше за вакво чудо, а најзаслужен за тоа да се случи е капитенот на македонската репрезентација Џенова со 3:1 славеше против Бреша и тоа со пресврт во второто полувреме.

Мота во својот прв натпревар како тренер направи нешто што на никој не му успеало во Италија

МКД - 27.10.2019

Тиаго Мота имаше победничко деби во тренерската кариера, Џенова со 3-1 ја победи Бреша, а новиот стратег се запиша во историјата на италијанскиот фудбал. Мота стана првиот тренер во историјата на Серија А на кој сите тројца фудбалери кои од клупата ...

ВИДЕО: За овој евро-гол на Пандев уште долго ќе се зборува

Sport M - 27.10.2019

Прекрасен евро-гол, во стилот на Меси, Пандев синоќа остав траен печат на натпреварот против Бреша. Џенова славеше со 3:1 на последниот натпревар од вчерашната програма во Серија ...

Пандев: Конечно, победивме и среќни сме….На Тијаго Мота му се обраќам со „мистер“

Екипа - 27.10.2019

Џенова по подолг период успеа да слави победа во Серија А, откако синоќа на домашен терен ја совлада Бреша со 3-1. Прекрасен гол постигна Горан Пандев, кој во 79.минута го потврди триумфот на својот тим.

Пандев испиша историја во Серија А!

Спортклуб - 27.10.2019

Џенова синоќа под водство на новиот тренер Тијаго Мота дојде до важна победа од 3:1, во натпревар исполнет со прекрасни голови. Првото полувреме не беше баш најдобро за „Грифоните“, Мота постави невообичаена формација 3-5-1-1 со неколку дебитанти во ...

Пандев: Со Мота поминавме убави моменти, немам сомнеж во неговите квалитети

Gol.mk - 27.10.2019

Дебито на Тиаго Мота на клупата на Џенова беше успешно и проследено со победа над Бреша пред домашните навивачи на „Луиџи Ферарис“. Во пресвртот учествуваше и нашиот Горан Пандев со прекрасен погодок, за него дебитантски во новата сезона.

Пандев со скромна изјава по фантастичниот гол кој ги фрли во делириум фановите на Џенова

Дерби - 27.10.2019

Горан Пандев доби шанса од Тијаго Мота на првиот натпревар на Бразилецот со италијански пасош како тренер на Џенова, а неговото деби во Серија А како тренер беше зачинето со маестрален гол на македонскиот капитен кој ги постави конечните 3:1 на ...

Пандев распука со новиот тренер кој испиша историја

Кајгана - 27.10.2019

Горан Пандев постигна одличен гол за Џеноа чиј нов тренер Тијаго Мота влезе во аналите откако сите три замени кои ги стави во игра постигнаа гол. Натпреварот почна лошо за Мота откако Сандро Тоанли донесе водство за гостите од Бреша кои го добија ...

Пандев: Не е важна мојата улога во тимот, важни се победите!

СуперСпорт - 27.10.2019

Џенова успеа да слави против Бреша со 3-1, а стрелец на еден од погодоците беше македонскиот капитен Горан Пандев, кој со мајсторски удар го совлада противничкиот голман и стави точка на триумфот на неговиот тим.

Пандев: Минавме многу убави моменти со Мота низ кариерата, среќен сум што го имам за тренер

Спортклуб - 27.10.2019

Успешно помина дебито на новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота кој во минатото настапуваше во Интер заедно со Горан Пандев, кој вчера постигна фантастичен погодок. Џенова е на критична линија да излезе во понизок ранг оваа сезона, па можеби потегот ...

Мота маестрален – Пандев и соиграчите испишаа историја во Серија А

Екипа - 27.10.2019

Џенова ја прекина серијата слаби резултати со триумфот над Бреша, а новиот тренер Тијаго Мота успеа и да стигне до неверојатен подвиг во својот прв натпревар на клупата во Серија А. Имено, Џенова ги постигна трите гола во второто полувреме, и тоа со ...

Пандев: Оваа победа ја сакавме по секоја цена, конечно одигравме како што треба

МКД - 27.10.2019

Горан Пандев е среќен со победата од 3-1 над Бреша во која тој постигна погодок, Македонецот вели дека трите бода ги сакале по секоја цена и конечно одиграле како што треба. По серијата слаби резултати, Џенова го промени тренерот и кормилото го ...

Пандев погоди со Бреша, Џенова направи пресврт за топ-деби на Мота (видео)

TopSport - 26.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вечерва беше стрелец на третиот гол за Џенова во пресврт-победата на неговиот тим против тимот на Бреша од 3-1. Навивачите на стадионот „Луиџи Ферарис“ на југот на Италија имаа ...

Пандев со магија ја запечати победата на Џенова: Успешно деби на Мота (ВИДЕО)

Курир - 26.10.2019

Горан Пандев со погодок му донесе деби победа на новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота. Домашните славеа со 3-1 во рамки на 9.коло во Серија А. Горан Пандев му врати на својот поранешен играч од Интер за довербата и стави точка на победата од 3-1 ...

Мота ја препороди Џенова, голчиште на Пандев (ВИДЕО)

SportMedia - 26.10.2019

Тијаго Мота со победа тргна како тренер на Џенова, пред домашните фанови падна Бреша, беше совладана со 3-1. По серијата на лоши резултати, челниците на клубот одлучија дека е време за промени, па шанса му дадоа на некогашниот соиграч на капитенот ...

Мота испиша историја во Серија А во својот прв меч како тренер

24Фудбал - 26.10.2019

Тиаго Мота не само што дебитираше со победа на клупата на Џенова, туку направи нешто што на никој не му успеало претходно во Серија А. Тиаго Мота стана првиот тренер во историјата на првата италијанска лига на кој сите тројца фудбалери што му влегле ...

Пандев: Ја сакавме победата по секоја цена, Мота за мене едноставно e - тренер

Sport 1 - 26.10.2019

Џенова славеше победа од 3-1 против Бреша и тоа во дебито на клупата на Тијаго Мота. Нашиот репрезентативец Горан Пандев го постигна третиот гол на натпреварот и ја запечати победата. Тој беше среќен што неговиот пријател и соиграч од времето во ...

Мота испиша нова историја во Серија А по триумфот на Џенова (ФОТО)

Sport 1 - 26.10.2019

Џенова со пресврт во второто полувреме успеа да слави со 3-1 против Бреша, па новиот тренер Тијаго Мота испиша нова историја во Серија А со својот тактички потези. Во второто полувреме тој во игра ги внесе Агудело, Куаме и Пандев, а сите тројца ...

Пандев по погодокот: Со Мота ги минавме најдобрите моменти во нашите кариери, се надевам така ќе биде и во Џенова

SportMedia - 26.10.2019

Џенова по подолго време им се врати на победите, на домашен терен ја совлада Бреша со 3-1 во дебито на новиот тренер, Тиаго Мота. Капитенот на нашата најдобра фудбалска репрезентација, Горан Пандев стави печат на победата, го постигна третиот гол за ...

ГРАНДЕ ПАНДЕВ: Реткост – легенда!!!

SportMedia - 26.10.2019

Само класата е вечна. Да, тоа е Горан Пандев. Реткост – легенда. И во 15 сезона во Серија А постигнува гол, супер гол за ставање печат на победата на неговата Џенова над Бреша, во дебито на клупата на неговиот пријател Тиаго Мота.

Ова на никого не му успеало: Мота испиша нова историја на дебито како тренер на Џенова (Видео)

Дерби - 26.10.2019

Составот на Џенова ја прекина лошата резултатска серија и славеше со 3-1 над Бреша во дебито на новиот тренер на клубот Тијаго Мота. Токму ова деби на Мота и случувањата на „Луиџи Ферарис“ му овозможија на Бразилецот со италијански пасош да испише ...

Гол на Пандев, Мота дебитираше со победа! (ВИДЕО)

МКД - 26.10.2019

Горан Пандев постигна прекрасен погодок во првиот меч под водство на неговиот поранешен соиграч Тиаго Мота, Џенова со пресврт во второто полувреме славеше над Бреша со 3-1. Мота имаше победничко деби на клупата на Џенова, а Горан Пандев го постигна ...

Пандев погоди со Бреша, Џенова направи пресврт за топ-деби на Мота (видео)

Макфакс - 26.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вечерва беше стрелец на третиот гол за Џенова во пресврт-победата на неговиот тим против тимот на Бреша од 3-1. Навивачите на стадионот „Луиџи Ферарис“ на југот на Италија имаа ...

Фантастичен гол на „златното момче“ на италијанскиот фудбал (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.10.2019

Сандро Тонали постигна фантастичен гол од слободен удар со кој и донесе водство на Бреша од 1-0 на гостувањето кај Џенова. Младиот 19-годишен фудбалер го постигна својот прв гол во кариерата во Серија А и покажа дека не за џабе Интер и Јувентус се ...

Мајсторија на Пандев за прв сезонски гол за Џенова (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.10.2019

Горан Пандев го постигна својот гол првенец сезонава во Серија А. Капитенот на македонската репрезентација погоди за 3-1 против Бреша, откако доби шанса во второто полувреме. Goran Pandev Genoa 3-1 Brescia #GenoaBrescia pic.twitter.com/QutOA0Duw4 — ...

ВИДЕО: Пандев со „БОМБА“ предизвика делириум на „Луиџи Ферарис“

Gol.mk - 26.10.2019

Македонскиот напаѓач Горан Пандев го постигна третиот погодок за Џенова, која заигра подобро и направи целосен пресврт во вториот дел против Бреша. Нашиот интернационалец доби шанса од клупата за резерви и ја израдува публиката со мало ремек-дело.

Супер-гол на Пандев, победа за Џенова (ВИДЕО)

Екипа - 26.10.2019

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше стрелец на гол за Џенова во триумфот на домашен терен против Бреша (3-1). Тој влезе во игра во 59.минута и беше еден од творците на пресвртот за победа.

Пандев даде гол, Мота дебитираше со победа на клупата на Џенова! (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.10.2019

Горан Пандев постигна прекрасен погодок во првиот меч под водство на неговиот поранешен соиграч Тиаго Мота, Џенова со пресврт во второто полувреме славеше над Бреша со 3-1. Мота имаше победничко деби на клупата на Џенова, а Горан Пандев го постигна ...

ВИДЕО: Тиаго Мота дебитираше со победа, супер-гол на Пандев против Бреша

Gol.mk - 26.10.2019

Фудбалерите на Џенова конечно ја прекинаа црната серија и преку Бреша (3-1) стигнаа до втора сезонска победа во Серија А , прва за новиот тренер Тиаго Мота . Бразилецот со италијански пасош дебитираше по само два тренинзи откако го наследи ...

Пандев со мајсторски погодок ја круниса победата на Џенова (Видео)

Дерби - 26.10.2019

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев го постигна својот прв сезонски погодок за Џенова во италијанската Серија А и тоа во победата над Бреша од 3-1. Пандев и неговите соиграчи делуваа далеку подобро, поквалитетно, поангажирано, поборбено во ...

Пандев со магија ја запечати победата на Џенова: Успешно деби на Мота (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.10.2019

Горан Пандев со погодок му донесе деби победа на новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота. Домашните славеа со 3-1 во рамки на 9.коло во Серија А. „Џеновјаните“ до трите бода дојдоа со фантастична игра во второто полувреме, бидејќи Бреша поведе со 1-0 ...

(ВИДЕО) Гоче мајсторе: Пандев со еврогол ја запечати победата на Џенова

Спортклуб - 26.10.2019

Тијаго Мота со победа дебитираше на клупата на Џенова, а еден од најубавите подароци на првиот натпревар му даде неговиот поранешен соиграч од Интер и македонски репрезентативец Горан Пандев. Бреша водеше до 66.

Грандееееее! Пандев со гол како од шега, Џенова ја сврти против Бреша (видео)

Спортманија - 26.10.2019

Македонската икона еден од асовите на новиот тренер Мота кои се виновни за капитулација на Бреша Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев, својот првенец во новата сезона во Серија го постигна за конечни 3-1 во мечот во кој Џенова успеа ...

Шах-мат во три потези: Измените му донесоа деби триумф на Мота на клупата на Џенова

Спортманија - 26.10.2019

Новиот предводник ги охрабри фудбалерите на Џенова да се изборат за комплетен пресврт над Бреша, а головите ги постигнаа трите играчи од клупа меѓу кои и нашиот Пандев Џенова ја оствари само втората победа во Серија А оваа сезона со конечните 3-1 ...

Мајсторија на „ГРАНДЕ ПАНДЕВ“, победничко деби на Мота! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.10.2019

Во последниот натпревар од саботната програма во најсилната италијанска фудбалска лига три важни бода освоија фудбалерите на Тиаго Мота кој имаше победничко деби на тренерската клупа. Тиаго Мота кој во изминатиот период беше промовиран како нов ...

Пандев: Не е важен мојот гол, важно е да победуваме!

Спортски - 27.10.2019

Синоќа Џенова ја победи Бреша со 3:1, а стрелец на третиот гол за домаќините беше нашиот капитен Горан Пандев. Пандев со еден мајсторски удар го совлада голманот на Бреша и стави точка на победата на Џенова која од клупата беше предводена од ...

Гранде Пандев: Нашиот репрезентативец со прв гол сезонава

Република - 26.10.2019

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше стрелец на гол во денешната победа на Џенова против Бреша од 3-1. Ова е прв погодок оваа сезона и е добар старт на новиот тренер на домаќините Тиаго Мота.

(ВИДЕО) Мајсторија на Пандев за прв сезонски гол за Џенова

365 - 26.10.2019

Горан Пандев го постигна својот гол првенец сезонава во Серија А. Капитенот на македонската репрезентација погоди за 3-1 против Бреша, откако доби шанса во второто полувреме. Пандев со еден мајсторски удар го совлада голманот на Бреша и стави точка ...

Мота: Играч како Пандев е важен елемент за секоја група фудбалери, мило ми е што го имам

24Фудбал - 23.10.2019

Новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота денеска се појави пред новинарите и проговори за својата нова авантура, стратегот имаше и пофални зборови за нашиот Горан Пандев. Серијата лоши резултати придонесе Џенова да го менува тренерот, Аурелио Андреацоли ...

Мота ќе „експериментира“ 2-7-2 со македонскиот капитен: Вредноста на Пандев е огромна

Макфакс - 23.10.2019

Тијаго Мота беше официјално претставен како нов тренер на Џенова, каде што го чекаа прашањата за неговата невообичаена 2-7-2 фудбалска формација и улогата која во неа ќе ја имаат фудбалери кои се негови поранешни соиграчи, како македонскиот капитен ...

Мота: Пандев е голем играч, важен елемент за групата, мило ми е што го имам

МКД - 23.10.2019

Новиот тренер на Џенова, Тијаго Мота имаше многу пофални зборови за Горан Пандев на денешната прес конференција на која се претстави и ги кажа своите идеи за популарните „рособлу". Серијата лоши резултати придонесе Џенова да го менува тренерот, ...

Поранешен соиграч нов тренер на Пандев во Џенова

OhridNews - 23.10.2019

Поранешен соиграч од „златната“ генерација на Интер ќе му биде нов тренер на Горан Пандев во Џенова. Палката во клубот ја презеде Тијаго Мота. Аргентинецот на позицијата тренер во Џенова доаѓа на местото од Аурелио Андреацоли кој доби отказ после ...

По седум години Мота и Пандев одново заедно

SportMedia - 23.10.2019

И официјално Тиаго Мота е новиот шеф на струката на Џенова. Ова уште синоќа го потврдија луѓето од клубот на Горан Пандев. Бразилецот, кој играше за репрезентацијата на Италија ќе се обиде да ја врати екипата на вистински колосек, откако ...

Од утринава Пандев и Џенова во ритамот на Мота (ФОТО)

SportMedia - 23.10.2019

Таиго Мота, новиот стратег на Џенова утринава го одржа првиот тренинг. Се разбира тука беше Горан Пандев, кој на последниот меч на Џенова беше капитен на тимот. Џенова е во нов ритам, во ритамот на Мота.

Мота откри дали Пандев и соиграчите ќе ја тестираат револуционерната 2-7-2 тактика која самиот ја смисли

Дерби - 23.10.2019

Џенова експресно реагираше на низата лоши резутлати и како свој прв избор го издвои Тијаго Мота, а откако поранешниот играч за врска го одработи и првиот тренинг со тимот кој ќе го тренира, даде одговор на прашањето кое во изминативе 24 часа ...

Мота ќе „експериментира“ 2-7-2 со македонскиот капитен: Вредноста на Пандев е огромна

TopSport - 23.10.2019

Тијаго Мота беше официјално претставен како нов тренер на Џенова, каде што го чекаа прашањата за неговата невообичаена 2-7-2 фудбалска формација и улогата која во неа ќе ја имаат фудбалери кои се негови поранешни соиграчи, како македонскиот капитен ...

Пандев остана без тренер

Фокус - 22.10.2019

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев. Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот ...

Џенова го отпушти Андреацоли, Пандев добива нов тренер

Екипа - 22.10.2019

Џенова денеска и официјално ја обелодени разделбата од тренерот Аурелио Андреацоли, кој доби отказ по катастрофалниот старт на сезоната. Иако во првото коло забележа победа, Џенова потоа влезе во огромна резултатска криза од која Андреацоли не најде ...

ОФИЦИЈАЛНО: Андреацоли доби отказ, Мота ќе биде нов тренер на Пандев

SportMedia - 22.10.2019

Џенова на нашиот Горан Пандев и официјално го отпушти тренерот Аурелио Андреацоли, отворајќи му го патот на Тиаго Мота да го преземе клубот. Андреацоли ја плати цената за слабите резултати, и покрај тоа што во јуни дојде на кормилото на тимот од ...

Пандев остана без тренер: Џенова му врачи отказ на Андреацоли

Sport 1 - 22.10.2019

Џенова е претпоследна на табелата во Серија А со само пет освоени бодови, па очекувано беше дека тренерот Аурелио Андреацоли ќе добие отказ. 65-годишниот тренер дојде во Џенова во јуни годинава, откако за малку не обезбеди опстанок со Емполи во ...

ОФИЦИЈАЛНО: Андреацоли доби отказ од кормилото на Џенова

Gol.mk - 22.10.2019

Аурелио Андреацоли и официјално нема повеќе да биде тренер на Џенова и нашиот Горан Пандев, денес потврди калчолигашот. По лошиот старт на сезоната и разочарувачките резултати, челните лица на тимот од Џенова се решија за радикален чекор и сезоната ...

Мота е новиот тренер на Џенова и Пандев

Слободен Печат - 22.10.2019

И официјално после заминувањето на Аурелио Андреацоли, екипата на Џенова веднаш го промовираше својот нов тренер. Станува збор за Тиаго Мота, поранешниот соиграч на Горан Пандев кои заедно со Интер во 2010 година ја освоија титулата во Лигата на ...

Пандев остана без тренер, Андреацоли доби отказ во Џенова

TopSport - 22.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев остана без тренер во клубот во кој настапува, италијанска Џенова. И официјално – Аурелио Андреацоли доби отказ на кормилото на клубот по разочаруваќките резултати со клубот од југот на ...

Официјално: Пандев доби екс соиграч за нов тренер во Џенова

СуперСпорт - 22.10.2019

Тоа што се шпекулираше денес доби и официјална потврда, Тијаго Мота е новиот тренер на италијанскиот клуб Џенова. Мота беше соиграч со Пандев во шампионските денови во Интер, а сега ќе му биде тренер на нашиот капитен и најискусен фудбалер на Џенова.

Официјално: Пандев за тренер во Џенова доби поранешен соиграч од Интер (ФОТО)

Sport 1 - 22.10.2019

Како што се шпекулираше во претходните денови во италијанските медиуми, Тијаго Мота денеска беше претставен како нов тренер на Џенова, кадешто настапува македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

Ретка ситуација: Горан Пандев и официјално за тренер доби поранешен соиграч

Спортклуб - 22.10.2019

Со недели претходно се шпекулираше дека Џенова ќе добие нов тренер и дека Горан Пандев ќе има стар познаник, екс играч кој сега ќе му биде тренер. Мота кој во минатото беше соиграч на Горан Пандев од славниот период на „Нераѕурите“ во ерата на Жозе ...

Џенова се пофали со нов тренер – Очекувано Тијаго Мота ќе му биде кормилар на Пандев

Спортманија - 22.10.2019

Бразилскиот ас е и официјално промовиран во ниов тренер на 9-кратниот италијански првак Горан Пандев и неговите соиграчи од Џенова ќе соработуваат со Тијаго Мота, кој и официјално е претставен како нов тренер на 9-кратниот италијански првак.

Пандев и компанија имаат нов тренер: Добро познато име седна на клупата на Џенова

Дерби - 22.10.2019

Италијанскиот калчолигаш, Џенова во текот на денешниот ден и официјално му даде отказ на тренерот Аурелио Андреацоли поради лошите резултати и само петте освоени бодови по осумте кола во Серија А.

Џенова го отпушти тренерот

А1 On - 22.10.2019

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев. Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот ...

Пандев остана без тренер, Андреацоли доби отказ во Џенова

Макфакс - 22.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев остана без тренер во клубот во кој настапува, италијанска Џенова. И официјално – Аурелио Андреацоли доби отказ на кормилото на клубот по разочаруваќките резултати со клубот од југот на ...

Тренерот на Пандев доби отказ

+инфо - 22.10.2019

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев. Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот ...

Џенова го отпушти тренерот

Опсервер - 22.10.2019

алчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев. Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот ...

Серија А: Џенова на Пандев го отпушти тренерот

Денешен - 22.10.2019

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев. Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот ...

Пандев ќе има нов тренер, Џенова го отпушти Андреацоли

Република - 22.10.2019

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев кој деновиве ќе добие нов тренер.

Џенова го отпушти тренерот

MakPress - 22.10.2019

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот. За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев. Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот ...

Мота ќе донесе револуција во Џенова – Пандев ќе мора да се снаоѓа во невидена формација

Спортманија - 21.10.2019

Поранешниот играч на Барселона, Интер, Атлетико и ПСЖ ќе биде нов тренер на деветкратниот италијански првак, а најавува примена на иновативен систем на игра Тијаго Мота е на прагот на тренерската позиција во Џенова, утре треба да се разрешат сите ...

Идеално за Пандев, Мота ќе биде нов тренер на Џенова

24Фудбал - 21.10.2019

Поранешниот соиграч на Горан Пандев со кој заедно ја освои Лигата на шампионите, Тиаго Мота ќе биде нов тренер на Џенова. Според италијанските медиуми, Мота добил понуда од Џенова која ја прифатил и утре треба да биде промовиран во нов тренер.

Му беше соиграч на Пандев во Интер, а сега ќе го тренира во Џенова

СуперСпорт - 21.10.2019

Медиумите во Италија пренесуваат дека тимот на Џенова наскоро ќе добие нов тренер по катастрофалниот пораз од Парма. Според „Скај Спортс“ нов тренер на Џенова ќе стане Тијаго Мота кој во тренерската кариера го има воденот тимот на ПСЖ до 19 години.

Тренерот кој сакаше да игра со 2-7-2 формација (без голман) му станува шеф на Пандев

Макфакс - 21.10.2019

Тијаго Мота ја прифатил понудата на Џенова да стане наследник на Аурелио Андреацоли во обид да се прекрати мизерната серија на клубот на македонскиот капитен Горан Пандев. Мота се сретнал со управата на Џенова во понеделникот попладне, и според ...

Мота ќе му биде тренер на Пандев, соиграчите од Интер повторно се заедно

МКД - 21.10.2019

Поранешниот соиграч на Горан Пандев со кој заедно ја освои Лигата на шампионите, Тиаго Мота ќе биде нов тренер на Џенова. Според италијанските медиуми, Мота добил понуда од Џенова која ја прифатил и утре треба да биде промовиран во нов тренер.

Пандев им се извини на навивачите

МКД - 21.10.2019

Горан Пандев кој беше капитен на Џенова на синоќешниот меч против Парма им се извини на фановите за големиот пораз. Џенова беше прегазена на гостувањето кај Парма каде што загуби со 5-1. Горан Пандев го одигра првото полувреме и ја носеше ...

Пандев им се извини на навивачите на Џенова: Неприфатливо е како загубивме!

Sport 1 - 21.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев им се извини на навивачите на најстариот италијански калчолигаш Џенова за дебаклот вчера во Парма и поразот со 1-5 во Серија А.

Пандев по дебаклот од Парма: Им се извинувамe на навивачите

SportMedia - 21.10.2019

Горан Пандев по „дебаклот“ од Парма со 5:1, зборуваше за средбата по која им се извини на сите навивачи за овој пораз. „Не знам што се случи. Мораме да им се извиниме на нашите навивачи. Не е добро кога ќе се изгуби на ваков начин.

Пандев им се извини на фановите на Џенова

24Фудбал - 21.10.2019

Горан Пандев кој беше капитен на Џенова на синоќешниот меч против Парма им се извини на фановите за големиот пораз. Џенова беше прегазена на гостувањето кај Парма каде што загуби со 5-1. Горан Пандев го одигра првото полувреме и ја носеше ...

Екс-тренерот на Спартак (М) ќе биде нов тренер на Пандев во Џенова?

SportMedia - 21.10.2019

Поранешниот тренер на Спартак (М), Масимо Карера е фаворит за тренерската позиција во Џенова. Грифоните најверојатно ќе му врачат отказ на актуелниот предводник Андреа Андреацоли поради лошиот настап од почетокот на сезоната, а раководството веќе ...

Играше со Пандев во Интер, сега ќе му биде тренер во Џенова?

Екипа - 21.10.2019

За раководството на Џенова веќе нема никакви дилеми, Андреа Андреацоли го потроши и последниот кредит, па во текот на оваа седмица ќе добие отказ, а тимот на Горан Пандев со нов тренер ќе влезе во наредните битки за опстанок.

Пандев им се извини на навивачите за бламажата во Парма

Кајгана - 21.10.2019

Неговата Џеноа синоќа беше понижена во Парма губејќи со 5:1, а Пандев првпат сезонава беше стартер и тоа како капитен. Горан Пандев им се извини на навивачите на Џеноа за вчерашната бламажа која ја приреди неговиот тим.

Пандев добива нов тренер: Негов поранешен соиграч од Интер ќе ја води Џенова

Sport 1 - 21.10.2019

Џенова вчера загуби со убедливи 5-1 на гостувањето кај Парма и остана на претпоследната позиција на табелата со само пет освоени бодови од осум натпревари во Серија А. Деновите на тренерот Аурелио Андерацоли се избројани, па Џенова веќе бара негова ...

Ексфудбалер со 28 трофеи ќе му биде нов предводник на Пандев?

Спортманија - 21.10.2019

Тијаго Мота како фудбалер изгради богата кариера, сега се наоѓа пред прв посериозен тренерски предизвик. Андреа Андреацоли, тренерот на Џенова, се наоѓа пред отказ по вчерашниот дебакл кој го претрпе екипата на гостувањето кај Парма со 5-1.

Тренерот кој сакаше да игра со 2-7-2 формација (без голман) му станува шеф на Пандев

TopSport - 21.10.2019

Тијаго Мота ја прифатил понудата на Џенова да стане наследник на Аурелио Андреацоли во обид да се прекрати мизерната серија на клубот на македонскиот капитен Горан Пандев. Мота се сретнал со управата на Џенова во понеделникот попладне, и според ...

Играа заедно во Интер, a сега ќе му биде тренер на Пандев

SportMedia - 21.10.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев наскоро ќе има нов тренер. По серијата лоши резултати во Серија А, челниците на Џенова одлучија да направат промена на клупата.

Некогашниот соиграч на Пандев во Интер сега ќе му биде тренер во Џенова!

Спортклуб - 21.10.2019

Се шпекулираше, но не залудно. Нов тренер на Џенова дефинитивно ќе биде Тијаго Мота. Некогашниот бразилски фудбалер се договори со челниците на италијанскиот клуб, останува само да се потпише договорот и да започне со работа.

Пандев добива нов тренер и тоа поранешен соиграч од Интер

Дерби - 21.10.2019

Тимот на Џенова бележи катастрофални резултати во оваа натпреварувачка сезона и по осум одиграни кола е на претпоследното 19 место во Серија А. Цехот за ова ќе го плати Аурелио Андреацоли кој веќе одредено време е под притисок, но се чини дека ...

Беа заедно во Интер, сега ќе му биде тренер на Пандев!

Слободен Печат - 21.10.2019

Заедно со македонскиот репрезентативец во дресот на „неро-аѕурите“ во 2010 година ја „покорија“ Европа.. Како што пренесуваат италијанските медиуми, Тиаго Мота ја прифатил понудата да биде новиот тренер на Џенова, заменувајќи го Аурелио Андреацоли.

Пандев добива нов тренер, познато име со кого заедно ја освои ЛШ

Gol.mk - 21.10.2019

Италијанскиот калчолигаш Џенова игра во лоша форма, а сметката за тоа ќе ја плати тренерот Андреа Андреацоли, на кого му се подготвува отказ. Италијанските медиуми пишуваат дека Андреацоли поради лошите резултати веќе си ја знае судбината, а ќе го ...

Мота ќе седне на клупата на Џенова

iPortal - 21.10.2019

Тијаго Мота ја прифатил понудата на Џенова да стане наследник на Аурелио Андреацоли во обид да ја прекине мизерната серија на клубот на македонскиот капитен Горан Пандев. Мота се сретнал со управата на Џенова во понеделникот попладне, и според „Скај ...

Пандев за проблемот на Џенова: Не ги реализираме идеите на тренерот

Точка - 21.10.2019

Џенова доживеа тежок пораз на гостувањето кај Парма (5:1), а овој нов неуспех веројатно ќе значи и отказ за актуелниот тренер Аурелио Андреацоли. Додека медиумите веќе шпекулираат со имињата на неговите можни наследници, капитенот на македонската ...

Тијаго Мота ја прифатил понудата на Џенова за тренерската функција

Локално - 21.10.2019

Тијаго Мота ја прифатил понудата на Џенова да стане наследник на Аурелио Андреацоли во обид да ја прекине мизерната серија на клубот на македонскиот капитен Горан Пандев. Мота се сретнал со управата на Џенова во понеделникот попладне, и според „Скај ...