TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Договорот со Грција доби „стоп“ од народот

Призма - 30.09.2018

„ВМРО ДПМНЕ ќе ја следи волјата на народот, а народот е против договорот Заев – Ципрас“ изјави на прес конференцијата во седиштетно на партијата лидерот Кристија Мицкоски. Според него, јасната порака на народот е испратена, не само до власта туку и ...

Мицковски: Народот кажа „стоп“ за Договорот

24 Вести - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски го бојкотираше референдумот

24 Вести - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го бојкотираше референдумот. Од неговата партија потврдија дека не излегол да гласа бидејќи сакал да го изрази незадоволството од договорот за името.

Мицкоски: Граѓаните ја испратија најгласната порака – Ова е Македонија!

Телма - 30.09.2018

Граѓаните кои гласаа против договорот, и оние кои oдбраа да апстинираат, ја испратија најгласната порака, ова е Македонија. „Овде живеат Македонци, нашиот идентитет е македонски, нашиот јазик е македонски, нашите предци биле Македонци“, кажа ...

Мицкоски: 1,2 милиони граѓани кажаа дека се против промена на името, Заев да се подготви за политичка пензија!

Фокус - 30.09.2018

Христијан Мицкоски пред малку се обрати до јавноста, по завршувањето на референдумот. Тој прогласи победа на народот и на ВМРО-ДПМНЕ, порачувајќи му на Зоран Заев дека народот е со нив. -Денеска граѓаните испратија порака, ова е Македонија.

Мицкоски: Народот не се исплаши и испрати најгласна порака – ова е Македонија! (ВИДЕО)

ТВ21 - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се изјасни веднаш по референдумот истакнувајќи дека е неуспешен и дека на СДСМ му се случил огромен дебакл со волјата на народот. „Ова е длабоко неуспешен референдум, а политиката на Заев доживеа огромен ...

Ова не беше битка за предвремени избори, кажа Мицкоски и прогласи победа на тие што не гласале

Сакам да кажам - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека денеска на референдумот победиле граѓаните кои апстинирале од гласање и со тоа, како што кажа опозиционерот, Заев и неговата влада се делегитимирани.

Мицкоски: Владата на Заев е делегитимирана

Алсат-М - 30.09.2018

Граѓаните што бокјотираа и оние што гласаа против на референдумот се повеќе од оние што се изјаснија – „за“, рече во своето обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвинувајќи за обиди за фалсификување на волјата на народот во некои ...

Мицкоски: Ова е желбата на народот која ВМРО – ДПМНЕ ќе ја следи

Канал5 - 30.09.2018

Ова е Македонија . Македонија докажа дека договорот не поминува, рече лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното обраќање. Политиката на Владата и на Зоран Заев доживеа дебакл а Македонија победи.Бројот кои не гласдаа е далеку ...

Стоилковски: Претседателот Мицкоски нема да гласа на референдумот

Фокус - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. -Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Мицкоски: Договорот доби „стоп“ од народот!

Deutsche Welle - 30.09.2018

„Договорот не доби зелено светло, туку 'стоп' од народот“, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Спротивно од него, претседателот на парламентот најави: „Овој ден ќе биде основа за идните процеси во институциите“ Половина час пред затворање на избирачките ...

Мицковски: Народот кажа „стоп“ за Договорот

Press24 - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски: Договорот не помина, референдумот е неуспешен – Граѓаните испратија најгласна порака

Курир - 30.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вчерашната прес-конференција, по завршувањето на гласањето за референдумот, изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака ...

Мицкоски: 1,2 милиони граѓани кажаа дека се против промена на името, Заев да се подготви за политичка пензија!

Таратур - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред малку се обрати до јавноста, по завршувањето на референдумот. Тој прогласи победа на народот и на ВМРО-ДПМНЕ, порачувајќи му на Зоран Заев дека народот е со нив.

(ВИДЕО) Мицкоски: Народот кажа „стоп“ за договорот со Грција

Независен - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Стоилковски: Лидерот Мицкоски реши да не гласа на референдумот

Press24 - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Мицковски: Народот кажа „стоп“ за Договорот

Нова ТВ - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски: Владата на Заев е делегитимирана

Нетпрес - 30.09.2018

Граѓаните што бокјотираа и оние што гласаа против на референдумот се повеќе од оние што се изјаснија – „за“, рече во своето обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвинувајќи за обиди за фалсификување на волјата на народот во некои ...

Стоилковски: Мицкоски нема да гласа на референдумот, прашањето двосмислено a договорот поразителен за Македонија

Нетпрес - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Стоилковски: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски нема да излезе на гласање

МКД - 30.09.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа на референдумот, изјави портпаролот на партијата Наум Стоилковски. „Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој овозможува секој да постапи по свое лично убедување ...

Мицкоски бојкотираше

+инфо - 30.09.2018

Од партијата изјавија оти Мицкоски смета дека прашањето за референдумот е повеќезначно и манипулативно. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не гласаше на референдумот. Од партијата изјавија оти Мицкоски смета дека прашањето за референдумот е ...

Мицкоски нема да гласа на референдумот, прашањето двосмислено, договорот поразителен

Таратур - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

ВО ЖИВО: Прес- конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Курир - 30.09.2018

Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на референдумскиот ...

Стоилковски: Мицкоски нема да гласа

Нова ТВ - 30.09.2018

– Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој овозможува секој да постапи по свое лично убедување одлучи да не гласа на референдумот, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на новинарско прашање дали ќе ...

Мицкоски: Длабоко неуспешен референдум

+инфо - 30.09.2018

Македонија денеска соопшти дека Договорот не поминува. Имаме длабоко неуспешен референдум, политиката на Зоран Заев доживеа дебакл, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конфернеција.

Мицкоски нема да гласа

Независен - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, нема да гласа на референдумот за името. Од партијата велат дека Мицкоски смета дека прашањето за референдумот е повеќезначно и манипулативно. „Во неговата содржина се состои прашање за членство во НАТО и ЕУ што претставува ...

Стоилковски за Република: Мицкоски нема да гласа на референдумот

Курир - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање на Република дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи.

Мицкоски: Граѓаните испратија јасна порака, власта е делигитимирана

OhridNews - 30.09.2018

Народот денеска испрати јасна порака дека не го прифаќа Договорот од Преспа и кажа големо Не на политиките на актуелната власт, истакна лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Заев нека не се спрема за избори, туку за политичка пензија

+инфо - 30.09.2018

Зоран Заев не треба да се подготвува за предвремени парламентарни избори. Зоран Заев треба да се подготвува за трајна политичка пензија, одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање вечерва на прес конференција на која ...

Мицкоски: Заев не треба да се подготвува за предвремени избори, туку за трајна политичка пензија

Макфакс - 30.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски им се заблагодари на граѓаните за резултатот од референдумот. Тој рече дека и покрај заканите, Владата не успеала да го спроведе договорот со Грција, а за малтретирањата, ќе одговараат.

Mицкоски: Референдумот не успеа, Заев треба политички да се пензионира

МКД - 30.09.2018

Бројките се немилосрдни. Јасно е какво е расположението на граѓаните на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ продолжува со активностите за подобар живот на граѓаните. Оваа битка ја добија граѓаните на Македонија. Референдумот не успеа.

Мицковски: Народот кажа „стоп“ за Договорот

Сител - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски решил да го бојкотира референдумот

Стандард - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. „Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Мицкоски не гласаше – прашањето двосмислено, договорот поразителен

Алфа - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Мицкоски: Заев е делигитимиран, да ја почитува волјата на народот

А1 On - 30.09.2018

Македонија денеска кажа дека договорот не поминува, имаме длабоко неуспешен референсу, Заев доживеа дебакл. Бројот на граѓани кои не дадоа поддршка, односно апстинираа е драстично поголем од оние кои гласаа ЗА договорот.

ВО ЖИВО: Прес- конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Слободен Печат - 30.09.2018

Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на референдумскиот ...

Мицкоски: Ова е пораз за Договорот со Грција и за криминалот на власта

Слободен Печат - 30.09.2018

НАТО и ЕУ остануваат во нашите приоритети, но народот има свои приоритети кои му се важни како што е името и идентитетот, рече Мицковски. Ние сме Македонци ова е Македонија ви благодарам ја имате мојата длабока почит.

Мицкоски: Македонија се изјасни против Договорот со Грција (ВИДЕО)

Стандард - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

За Мицкоски референдумот е неуспешен но не бара предвремени избори

Нова ТВ - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски: Граѓаните се против промена на името, Заев да се подготви за политичка пензија!

Алфа - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Стоилковски: Лидерот Мицкоски нема да гласа на референдумот

Либертас - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

ВО ЖИВО: Прес на Мицкоски

Либертас - 30.09.2018

Следете ВО ЖИВО: Реакции за референдумот на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и Бојкотирам Видео – ...

Стоилковски: Лидерот Мицкоски нема да гласа на референдумот

Локално - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Стоилковски: Мицкоски нема да гласа на референдумот, прашањето двосмислено, договорот поразителен за Македонија

Република - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Мицкоски: Македонскиот народ кажа стоп за Договорот со Грција

еМагазин - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека договорот со Грција не доби зелено светло од македонскиот народ. „Договорот доби стоп од македонскиот народот. Народот на Република Македонија, кои се сопственици на оваа земја покажаа ...

Мицковски нема да гласа – ова е најновиот став на ВМРО ДПМНЕ

iPortal - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, нема да гласа на референдумот за името. Од партијата велат дека Мицкоски смета дека прашањето за референдумот е повеќезначно и манипулативно. „Во неговата содржина се состои прашање за членство во НАТО и ЕУ што претставува ...

Мицкoски: Нашиот народ е силен, не го скршија притисоци

Фактор - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека Договорот не доби „да“ од народот. Според него, народот покажал патриотска свест и испратил гласна порака дека ова е Македонија. „Нашиот народ е силен, не го скршија ниту притисоци, ниту јавувања ...

ВО ЖИВО: Реакции за референдумот на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 30.09.2018

Следете ВО ЖИВО: Реакции за референдумот на ВМРО-ДПМНЕ Прес конференција на Претседателот Христијан Мицкоски Прес конференција на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски 30 09 2018 Posted by ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО ...

Мицкоски: Граѓаните ја испратија најгласната порака – Ова е Македонија!

Локално - 30.09.2018

Граѓаните кои гласаа против договорот, и оние кои oдбраа да апстинираат, ја испратија најгласната порака, ова е Македонија. „Овде живеат Македонци, нашиот идентитет е македонски, нашиот јазик е македонски, нашите предци биле Македонци“, кажа ...

Мицкоски: Политиката на Заев доживеа дебакл, Македонија победи

Точка - 30.09.2018

Околу час и половина по затворањето на гласачките места, од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, се обрати лидерот на најголемата македонска опозициска партија, Христијан Мицкоски. „Македонија денес кажа дека договорот не поминува.

Се огласи Мицковски: Граѓаните ја испратија најгласната порака – Ова е Македонија

Centar - 30.09.2018

Граѓаните кои гласаа против договорот, и оние кои oдбраа да апстинираат, ја испратија најгласната порака, ова е Македонија. „Овде живеат Македонци, нашиот идентитет е македонски, нашиот јазик е македонски, нашите предци биле Македонци“, кажа ...

Мицкоски: Граѓаните ја испратија најгласната порака – Ова е Македонија!

Тера - 30.09.2018

Граѓаните кои гласаа против договорот, и оние кои oдбраа да апстинираат, ја испратија најгласната порака, ова е Македонија. Македонија денеска соопшти дека Договорот не поминува. Имаме длабоко неуспешен референдум, политиката на Зоран Заев доживеа ...

Еве што изјави Мицковски по референдумот!

iPortal - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред малку се обрати до јавноста, по завршувањето на референдумот. Тој прогласи победа на народот и на ВМРО-ДПМНЕ, порачувајќи му на Зоран Заев дека народот е со нив.

ВИДЕО: Мицкоски го оцени референдумот како длабоко неуспешен, но не бара предвремени парламентарни избори

Либертас - 30.09.2018

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, резултатите покажуваат дека денеска во Македонија се одржал длабоко неуспешен референдум, а дека политиката на Заев доживеала дебакл. „Бројот на оние кои не гласаа е поголем од оние кои гласаа За.

Мицкоски: Референдумот е неуспешен, граѓаните му кажаа „не“ на Договорот со Грција

Мета - 30.09.2018

Македонија денеска кажа дека Договорот со Грција не поминува, рече на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по завршување на гласањето за референдумот. „Имаме длабоко неуспешен референдум.

МИЦКОСКИ: Ова е пораз за договорот со Грција и пораз за криминалите на власта

Денешен - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски: Договорот со Грција доби ‘стоп’ од народот, а не зелено светло

Република - 30.09.2018

Договорот не поминува. Имаме длабоко неуспешен референдум, политиката на Зоран Заев доживеа дебакл, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конфернеција. – Бројот на граѓани кои не дадоа поддршка, односно бројот на граѓаните ...

Мицкоски: Граѓаните ја испратија најгласната порака- Ова е Македонија, овде живеат Македонци

Република - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски: Политиката на Заев доживеа дебакл

24Инфо - 30.09.2018

Мицкоски: Политиката на Заев доживеа дебакл Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека ...

Мицкоски: Граѓаните ја испратија најгласната порака- Ова е Македонија, овде живеат Македонци (ВИДЕО)

Скопје инфо - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицковски: Народот кажа „стоп“ за Договорот

МК News - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски: Имаме длабоко неуспешен референдум

Вечер Прес - 30.09.2018

-Факт е дека договорот со Грција не доби зелено светло. Народот на Република Македонија кои се сопственици на оваа земја, кажаа што мислат. Оние што апстинираа ја испратија најсилната порака. Овде живеат Македонци.

Стоилковски: Мицкоски нема да гласа на референдумот, прашањето двосмислено, договорот поразителен за Македонија

МК News - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација дека тоа нема да се случи. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во рамките на партискиот став кој ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и потпреседателот Николоски нема да гласат на референдумот

еМагазин - 30.09.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска одговарајќи на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа на референдумот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговори дека тоа нема да се случи.

Мицкоски: Народот кажа „стоп" за Договорот

MTM - 30.09.2018

Граѓаните кои гласаа против и граѓаните кои апстинираа од гласање денеска ја испратија најсилната порака „Ова е Македонија, овде живеат Македонци, нашиот идентитет е македонски, нашиот јазик е македонски, нашите претци биле Македонци, а такви ќе ...

Референдумот пропадна – Македонија оди кон нови избори

Вечер Прес - 30.09.2018

Опозицијата да одлучи, ќе ја поддржи волјата на граѓаните што излегоа на гласање или ќе се соочи со предвремени парламентарни избори, порача премиерот Зоран Заев по завршувањето на гласањето.

Мицкоски: Заев не треба да се подготвува за предвремени избори туку за политичка пензија

Мета - 30.09.2018

Зоран Заев не треба да се подготвува за предвремени избори туку за политичка пензија, одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање во однос на изјавата на премиерот Зоран Заев дека очекува пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да ја почитуваат одлуката ...

Мицкоски избегна да одговори дали ВМРО-ДПМНЕ сака предвремени избори

еМагазин - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва избегна да даде директен одговор на прашањето дали ќе бара предвремени избори поради слабата излезност на референдумот. „Бројките се немилосрдна категорија и јасно го покажуваат расположението на ...

ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе излезе на гласање на референдумот.

Пулс24 - 30.09.2018

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев го оствари своето избирачко право на денешниот референдум, пренесува МИА.На гласачкото место, тој пристигнал со својата сопруга и едно од децата.

Мицковски: Македонија се изјасни против Договорот со Грција

Н.Македонија - 30.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја испратиле најгласната порака дека „Ова е Македонија“.

Мицкоски го оцени референдумот како длабоко неуспешен, но не бара предвремени парламентарни избори

1tv - 30.09.2018

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, резултатите покажуваат дека денеска во Македонија се одржал длабоко неуспешен референдум, а дека политиката на Заев доживеала дебакл. „Бројот на оние кои не гласаа е поголем од оние кои гласаа За.

Мицкоски: Имаме длабоко неуспешен референдум

AKO - 30.09.2018

,,Ова е Македонија. Македонија денеска кажа дека договорот не поминува. Имаме длабоко неуспешен референдум. Заев доживеа политички дебакл. Факт е дека договорот со Грција не доби зелено светло.

Али Ахмети контра Оливер Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не побара амнестија (Видео)

Република - 28.09.2018

Спротиставени изјави во таборот на владејачката коалиција. Додека Оливер Спасовски ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека се пазареле за амнестија, Ахмети го демантира. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на своите јавни настапи во референдумската ...

Мицкоски: На 30 септември утрото, кога ќе се разбудите само послушајте го срцето

ТВ21 - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на кои им посочи дека капитулантскиот Договор од Преспа претставува последниот крик за спас на политичката кариера ...

Мицкоски од Ресен: Македонија е нашата судбина!

Фокус - 27.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, вчера имаше собир со граѓаните на Ресен за претстојниот референдум. Тој им порача дека партијата на власт нема да донесе иднина за Македонија. „Главна пречка да и тргне на Македонија не е името, туку оние ...

Мицкоски до Заев: Ако го најдам вашиот пријател МицкоВски ќе му пренесам дека го барал еден политичар кој знае да си ...

Фокус - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска преку Фејсбук одговори на повикот на премиерот Зоран Заев да застанат зад референдумот. -Ако го најдам вашиот пријател МицкоВски ќе му пренесам дека го барал еден политичар кој знае да си ...

Мицкоски од Прилеп: на 30-ти септември утрото, кога ќе се разбудите само послушајте го срцето и правилно ќе постапите

Канал5 - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните , на кои им посочи дека капитулантскиот Договор од Преспа претставува последниот крик за спас на политичката кариера на Зоран Заев.

ВИДЕО Али Ахмети: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не побара амнестија

Нетпрес - 27.09.2018

Спротиставени изјави во таборот на владејачката коалиција. Додека Оливер Спасовски ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека се пазареле за амнестија, Ахмети го демантира. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на своите јавни настапи во референдумската ...

Мицкоски за Сител: Референдумот нема да успее - ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за уставни измени

Press24 - 27.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски во интервју за Сител вели дека е убеден дека референдумот нема да успее. Во тој случај ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот нема да гласа за уставни ...

Мицкоски за „Политика“: Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија

Курир - 27.09.2018

Со наслов „Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија“, белградскиот дневен весник „Политика“ објави интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во интервјуто, кое е најавено на насловната страница, Мицкоски вели дека ...

Мицкоски: Ако референдумот не успее ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за уставни измени

+инфо - 27.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски во интервју за Сител вели дека е убеден дека референдумот нема да успее. Во тој случај ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот нема да гласа за уставни ...

Мицкоски: Референдумот нема да успее - ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во тој случај нема да гласа за уставни измени

Сител - 27.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски во интервју за Сител вели дека е убеден дека референдумот нема да успее. Во тој случај ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот нема да гласа за уставни ...

СДСМ: Од Мицкоски зависи дали ќе остане изолиран во своето деструктивно однесување

Макфакс - 27.09.2018

Во недела огромното мнониство ќе заокружи ЗА европска Македонија, од Мицкоски зависи дали ќе остане изолиран во своето деструктивно однесување, реагира СДСМ на прес-конференцијата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој рече дека в ...

(ВИДЕО) Али Ахмети контра Оливер Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не побара амнестија

Курир - 27.09.2018

Спротиставени изјави во таборот на владејачката коалиција. Додека Оливер Спасовски ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека се пазареле за амнестија, Ахмети го демантира. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на своите јавни настапи во референдумската ...

Мицкоски: Секогаш кога СДСМ е на власт ние имаме големи ветувања, од кои потоа следат само разочарувања

Курир - 27.09.2018

Имаме катастрофална ситуација во економијата, во земјоделието, немаме реформи во образованието, нема никакви реформи во здравство една траорна ситуација ширум Македонија, посочи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто дадено за ТВ Сител.

„Луѓето немаат доверба во Заев, тоа ќе биде сликата на референдумот“

Курир - 27.09.2018

Во вечерашното гостување на телевизија Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски изјави дека она што денес се случува во Република Македонија, на 30 Септември ќе биде и практично претставено, поточно после 19 часот ќе се види ...

Мицкоски: Власта свесна дека мнозинството на граѓани е против Договорот од Преспа се одлучи да постави манипулативно и ...

Курир - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија Сител потенцираше дека доколку власта го прифатела барањето на опозицијата референдумското прашање наместо да биде повеќезначно и манипулативно, единствено ...

Мицкоски: Македонија и македонската нација нема да им дадат кредибилитет и легитимитет на луѓе како Заев, Шекеринска, ...

Курир - 27.09.2018

Во интервјуто за ТВ Сител, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги искажа уште еднаш ставовите на партијата за околу референдумот и договорот склучен во Преспа. На прашањето дали Христијан Мицкоски ќе гласа во недела? Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ одговори ...

Мицкоски: Ако не биде исполнет цензусот, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласа амандманите на Уставот

Курир - 27.09.2018

Во вечерашното гостување во дневникот на телевизија Сител, претседателот на најголемата опозициска партија во Македонија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека доколку во недела не е исполнет цензусот, односно доколку референдумот е неуспешен, ...

Мицкоски: Пoсле 30 септември треба да се зафатиме со решавање на проблемите на граѓаните

Курир - 27.09.2018

Претсдетателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за телевизија Сител истакна дека после референдумот следи решавање на реалните и егзистенцијални проблеми на граѓаните.

Мицкоски од Прилеп: Верувам во граѓаните, исправено, гордо и непокорно да се избориме за Македонија, онака како што е ...

Курир - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Прилеп во пресрет на референдумот во недела. Македонија е нашата љубов, нашиот живот, наш вечен копнеж, нашата идеја и нашиот сон, порача Мицкоски преку својот статус на Фејсбук.

(ВИДЕО) Мицкоски: Кога ќе се разбудите на 30 септември, само послушајте го срцето и правилно ќе постапите

А1 On - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на кои им посочи дека Договорот од Преспа претставува последниот крик за спас на политичката кариера на Зоран Заев.

(Видео) Мицкоски: Кога ќе се разбудите утрото на 30 септември само послушајте го срцето

Макфакс - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на кои им посочи дека капитулантскиот договор од Преспа претставува последниот крик за спас на политичката кариера ...

Мицкоски: Ниски страсти и лажливи ветувања на СДСМ, Европа е далеку, договорот не е влезница

МКД - 27.09.2018

Секоја генерација има своја битка, а ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, изјави синоќа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средбата со граѓаните на Ресен.

Мицкоски: Пoсле 30 септември треба да се зафатиме со решавање на проблемите на граѓаните

Нетпрес - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за телевизија Сител истакна дека после референдумот следи решавање на реалните и егзистенцијални проблеми на граѓаните. Имаме сериозно разорување на Системот во државата, по сите ...

Мицкоски за „Политика“: Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија

Press24 - 27.09.2018

Со наслов „Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија“, белградскиот дневен весник „Политика“ објави интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во интервјуто, кое е најавено на насловната страница, Мицкоски вели дека ...

Мицкоски од Прилеп: Верувам во граѓаните, исправено, гордо и непокорно да се избориме за Македонија, онака како што е ...

Сител - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Прилеп во пресрет на референдумот во недела. Македонија е нашата љубов, нашиот живот, наш вечен копнеж, нашата идеја и нашиот сон, порача Мицкоски преку својот статус на Фејсбук.

Мицкоски: На 30 септември утрото, кога ќе се разбудите само послушајте го срцето ВИДЕО

+инфо - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на кои им посочи дека капитулантскиот Договор од Преспа претставува последниот крик за спас на политичката кариера ...

Мицкоски: Мора да бидеме тие кои што ќе ја креваат нашата татковина од пеколот, кој што ќе ни го остават овие измамници

Стандард - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на кои им посочи дека капитулантскиот Договор од Преспа претставува последниот крик за спас на политичката кариера ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Референдумот нема да успее – ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во тој случај нема да гласа за уставни ...

Курир - 27.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски во интервју за Сител вели дека е убеден дека референдумот нема да успее. Во тој случај ниту еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот нема да гласа за уставни измени, додава Мицкоски.

Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија

Нетпрес - 27.09.2018

Во интервјуто, кое е најавено на насловната страница, Мицкоски вели дека граѓаните на Македонија сами ќе донесат одлука дали ќе го бојкотираат референдумот, но дека ВМРО-ДПМНЕ сака да ги информира за опасноста која произлегува од капитулантскиот ...

Мицкоски за „Политика“: Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија

Алфа - 27.09.2018

Одлуката дали ќе го бојкотираат референдумот граѓаните ќе ја донесат сами, наше е само да ги информираме за опасностите кои произлегуваат од капитулантскиот договор на Зоран Заев со Грција, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју ...

Мицкоски: На 30 септември утрото, кога ќе се разбудите само послушајте го срцето и правилно ќе постапите

Либертас - 27.09.2018

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, на кои им посочи дека капитулантскиот Договор од Преспа претставува последниот крик за спас ...

Мицкоски до Заев: Ако го најдам МицкоВски ќе му пренесам дека си го барал

Република - 27.09.2018

Ако го најдам вашиот пријател МицкоВски ќе му пренесам дека го барал еден политичар кој знае да си подлажнува и си го признава тоа. Ќе му пренесам дека сте пишувале некои шеги за имплементација на закони.

Мицкоски: Пoсле 30 септември треба да се зафатиме со решавање на проблемите на граѓаните

Република - 27.09.2018

Претсдетателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за телевизија Сител истакна дека после референдумот следи решавање на реалните и егзистенцијални проблеми на граѓаните.

Мицкоски: Ако не биде исполнет цензусот, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласа амандманите на Уставот

Република - 27.09.2018

Во вечерашното гостување во дневникот на телевизија Сител, претседателот на најголемата опозициска партија во Македонија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека доколку во недела не е исполнет цензусот, односно доколку референдумот е неуспешен, ...

Мицкоски од Прилеп: Верувам во граѓаните,непокорно да се избориме за Македонија, онака како што е наследена од нашите ...

Република - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Прилеп во пресрет на референдумот во недела. Македонија е нашата љубов, нашиот живот, наш вечен копнеж, нашата идеја и нашиот сон, порача Мицкоски преку својот статус на Фејсбук.

(ВИДЕО) АЛИ АХМЕТИ: Никој од ВМРО-ДПМНЕ не бараше амнестија

Денешен - 27.09.2018

Додека Оливер Спасовски ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека се пазареле за амнестија, Ахмети го демантира. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на своите јавни настапи во референдумската кампања неколку пати јавни обвини дека ВМРО-ДПМНЕ, во ниту ...

Мицкоски: Луѓето немаат доверба во Владата на СДСМ и Зоран Заев

Република - 27.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител вели дека луѓето немаат доверба во Владата на СДСМ и Зоран Заев, немаат довера во институциите кои што ги управуваат владата на СДСМ и Зоран Заев.

Кој му се заканувал на Мицкоски за да мора да побара обезбедување од Спасовски и МВР?! (фото-документ)

Либертас - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на 29 март годинава испратил барање до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски да бидат преземени мерки за негово физичко обезбедување, пишува во документ до кој дојде Либертас.

Кој му се заканувал на Мицкоски за да мора да побара обезбедување од Спасовски и МВР?! (фото-документ)

Локално - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на 29 март годинава испратил барање до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски да бидат преземени мерки за негово физичко обезбедување, пишува во документ до кој дојде Либертас.

(ФОТО) Кој му се заканувал на Мицкоски за да мора да побара обезбедување од Спасовски и МВР?!

iPortal - 27.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на 29 март годинава испратил барање до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски да бидат преземени мерки за негово физичко обезбедување, пишува во документ до кој дојде Либертас .

Мицкоски за „Политика“: Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија

Република - 27.09.2018

Во интервјуто, кое е најавено на насловната страница, Мицкоски вели дека граѓаните на Македонија сами ќе донесат одлука дали ќе го бојкотираат референдумот, но дека ВМРО-ДПМНЕ сака да ги информира за опасноста која произлегува од капитулантскиот ...

Заев го нарече ,,пријателе“, Мицкоски му одговори да се коцка со фирмите на Вице, а не со народот

AKO - 27.09.2018

,,Пријателе Мицкоски, дај за ова прашање да застанеме заедно. Имплементацијата на европските закони ќе биде многу подобра, ако сите знаат дека заедно стоиме зад нив. # ИзлезиЗА#,. Му порача Заев на Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знае дека огромното мнозинство граѓани е ЗА европска Македонија

Канал5 - 26.09.2018

Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина.

Мицкоски: СДСМ нема поддршка за договорот од граѓаните

Канал5 - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за штетноста на договорот со ...

Мицкоски: СДСМ полни автобуси со закани и притисоци за да има луѓе на митинзите

Фокус - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи ...

Мицкоски од Ресен : Ова се судбоносни историски моменти за нашата држава

Канал5 - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета и средба во Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Македонија, бидејќи секоја генерација има своја битка.

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ залудно измислува, граѓаните се за европска Македонија

ТВ21 - 26.09.2018

Очекувано, владеачката СДСМ веднаш се јави со реакција по повод обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Реакцијата беше преку соопштение кое ви го презентираме: „Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да ...

Мицкоски: Јанчев делува согласно стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ, а не против мене

Фокус - 26.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Паднаа маските: ВМРО-ДПМНЕ отворено повика на бојкот!

Deutsche Welle - 26.09.2018

Тајните комитети за бојкот станаа официјални. „Најголем дел од граѓаните одлучуваат да остануваат дома и тоа е она што го очекуваме во недела“, повика вчера потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Мицкоски: Лага е дека образованието и здравството ќе се бесплатни, јас имам учено во Германија и Италија и сум плаќал, ...

Фокус - 26.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знае дека огромното мнозинство граѓани е ЗА европска Македонија

А1 On - 26.09.2018

„Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина.

Мицкоски за „Политика“: Преспанскиот договор ја брише Република Македонија

Слободен Печат - 26.09.2018

Со наслов „Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија“, белградскиот дневник „Политика“ денеска објави интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кое тој ја обвинува владејачката партија СДСМ и премиерот Зоран Заев за ...

Се’ што имавме досега со овој договор губиме

Нетпрес - 26.09.2018

Власта се откажува од сите придобивки кои како држава ги имаме до сега, име, идентитет, јазик за кој сега ќе има фуснота, историја и култура која ќе се ревидира од мешовита комисија и можност за вето на европските интеграции на државата дадено во ...

Мицкоски: Ако промена на Устав не е мешање во внатрешните работи, што е тогаш мешање?

+инфо - 26.09.2018

Ни ветуваа живот, донесоа пекол. Откако го донесоа пеколот почнаа да не делат на вакви, онакви. Почнаа да не делат на луѓе кои што биле Европјани и на луѓе кои што биле против Европа и против прогресивните сили.

(Видео) Мицкоски: СДСМ нема поддршка од народот, средбите ги прават на полупразни плоштади

Макфакс - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Демир Хисар оствари средба со граѓани и членови на ВМРО-ДПМН. Како што информираат од опозициската партија, на средбата Мицкоски говорел за актуелната политичка и економска состојба како и за ...

Мицкоски: СДСМ ја пљачкосуваат и уништуваат секоја педа од државата

Press24 - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за штетноста на договорот со ...

Мицкоски: СДСМ нема поддршка за договорот од граѓаните

Стандард - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за штетноста на договорот со ...

Мицкоски: Со менувањето на името ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба

Курир - 26.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Мицкоски: Европа е далеку, договорот не е влезница

Слободен Печат - 26.09.2018

Од друга страна митинзите на СДСМ и Заев се одржуваат на полупразни плоштади, булевари, а откако тие увидоа дека граѓаните не ги поддржуваат нивните лаги одлучија да се служат со закани, притисоци, да полнат комбиња, автобуси, изјави Мицкоски.

Паднаа маските: ВМРО-ДПМНЕ отворено повика на бојкот!

Нова ТВ - 26.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ и јавно ја призна определбата за бојкот, како и постоењето на групи, кои на денот на референдумот ќе го покажат „силниот и масовен отпор на народот“. Ова го соопшти потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на вчерашните ...

(Видео) Европа е далеку, колку што е далеку Заев од неговото воспитување, рече Мицкоски

Макфакс - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи секоја ...

Мицкоски: Европа е далеку, колку што е далеку Заев од неговото воспитување ВИДЕО

+инфо - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи секоја ...

Мицкоски: СДСМ нема поддршка за договорот од граѓаните

Сител - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за штетноста на договорот со ...

Мицкоски: Единствен виновник за неуспешен референдум е Заев

Нетпрес - 26.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за весникот Неазвисен потенцираше дека единствен виновник за неуспешен референдум е премиерот Зоран Заев. Оваа е недела на лов на виновници, па затоа наутро ќе слушнете дека лошото ...

Слободен печат: По референдумот, ќе се бара оставка од Мицкоски

Нова ТВ - 26.09.2018

Лидерот Христијан Мицкоски ќе мора да се прости од претседателската функција само неколку денови по одржувањето на референдумот за името, тврдат високи извори од опозицијата. По завршувањето на референдумот, дел од раководството на ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

Мицкоски: Единствен виновник за неуспешен референдум е Заев

Курир - 26.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за весникот Неазвисен потенцираше дека единствен виновник за неуспешен референдум е премиерот Зоран Заев. -Оваа е недела на лов на виновници, па затоа наутро ќе слушнете дека лошото ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знае дека огромното мнозинство граѓани е „за“ европска Македонија

Макфакс - 26.09.2018

Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина, реагираат од СДСМ на ...

Мицкоски: Европа е далеку, договорот не е влезница

Сител - 26.09.2018

Денеска Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи ...

Мицкоски: Интеграција во ЕУ е невозможна мисија со ваква Влада

Алфа - 26.09.2018

Со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Не им се плашете, одбијте ги сите закани, уцени и заплашувања, затоа што вие сте вистинскиот господар во оваа ...

Курир - 26.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Демир Хисар. -Преубаво место, но за жал со луѓе кои се разочарани од моменталната политичка и економска состојба. Тие велат луѓето од власта тргуваат на големо со нашето колективно ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев не го сочува идентитетот, туку го изгубивме и тоа што го имавме досега

А1 On - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за Договорот со Грција.

Мицкоски: Македонија е нашата судбина, и нашата иднина, а Македонија мора да победи

Курир - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Ресен каде се обрати пред присутните, а по тој повот објави и свој статус на Фејсбук. Ресен градот на др. Татарчев, младиот гемиџија Трајков, и многу други личности кои своите ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Европа е далеку, колку што е далеку Заев од неговото воспитување

А1 On - 26.09.2018

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи ...

Мицкоски на „Преспанскиот јаболкобер”, оствари средби со граѓани

Курир - 26.09.2018

По посетите на Демир Хисар и Ресен, каде оствари средби со голем број на граѓани, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше дел и од манифестацијата „Преспанскиот јаболкобер”.

Мицкоски: Со менувањето на името ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба

Press24 - 26.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски во интервју за „ Независен “ кажа дека стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Мицкоски: Единствен виновник за неуспешен референдум е Заев

Република - 26.09.2018

Дали вие реално мислите дека доколку биде успешен референдумот и доколку повеќето се изјаснат ‘за’ – веднаш ќе влеземе во Европската Унија? Па оваа влада имаше година и пол, не доби датум за преговори, а со темпото на работа на владата патот до ...

(Видео) Мицкоски: СДСМ нема поддршка од народот, средбите ги прават на полупразни плоштади

Точка - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Демир Хисар оствари средба со граѓани и членови на ВМРО-ДПМНE. Како што информираат од опозициската партија, на средбата Мицкоски говорел за актуелната политичка и економска состојба, како и за ...

Има ли некој да го разбуди Мицкоски и да му каже дека е Претседател на ВМРО ДПМНЕ и Лидер на Опозицијата?

Пулс24 - 26.09.2018

Има ли некој да го разбуди Мицкоски и да му каже дека е Претседател на ВМРО ДПМНЕ и Лидер на Опозицијата? Има едно размислување помеѓу народот Македонски дека кога ќе дојдеш до нешто во животот на лесен начин без пот и труд, не се однесуваш ...

По референдумот, на партиски конгрес ќе се бара оставка од Мицкоски и ќе се избира нов лидер!?

Либертас - 26.09.2018

По завршувањето на референдумот, дел од раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе организира вонреден партиски конгрес, на кој ќе биде побарана оставка од лидерот Христијан Мицкоски и ќе биде избран неговиот наследник, објави Слободен печат ...

Паднаа маските: ВМРО-ДПМНЕ отворено повика на бојкот!

Либертас - 26.09.2018

Тајните комитети за бојкот станаа официјални. „Најголем дел од граѓаните одлучуваат да остануваат дома и тоа е она што го очекуваме во недела“, повика вчера потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, пишува Дојче веле .

Мицкоски за „Политика“: Преспанскиот договор ја брише Република Македонија

Мета - 26.09.2018

Со наслов „Преспанскиот договор ќе ја избрише Република Македонија“, белградскиот дневник „Политика“ денеска објави интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кое тој ја обвинува владејачката партија СДСМ и премиерот Зоран Заев за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знае дека огромното мнозинство граѓани е ЗА европска Македонија

iPortal - 26.09.2018

Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина.

Мицкоски: Јанчев делува согласно стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ, а не против мене

Либертас - 26.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Мицкоски: Европа е далеку, договорот не е влезница

Вечер Прес - 26.09.2018

Денеска Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи ...

Паднаа маските: ВМРО-ДПМНЕ отворено повика на бојкот!

Локално - 26.09.2018

Тајните комитети за бојкот станаа официјални. „Најголем дел од граѓаните одлучуваат да остануваат дома и тоа е она што го очекуваме во недела“, повика вчера потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, пишува Дојче веле.

СДСМ: Огромно мнозинство е за Северна Македонија

Денешен - 26.09.2018

Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина, се вели во денешното соопштение од ...

Мицкоски: СДСМ нема поддршка за договорот од граѓаните

Либертас - 26.09.2018

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знае дека огромното мнозинство граѓани е ЗА европска Македонија

Либертас - 26.09.2018

Скопје, 26 септември 2018 Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ знае дека огромното мнозинство граѓани е ЗА европска Македонија

Точка - 26.09.2018

Залудни се измислиците и конструкциите на опозициската партија, граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски преку бојкотот што активно го организираат, насилно да ја блокираат македонската иднина, реагираат од СДСМ на ...

Паднаа маските: ВМРО-ДПМНЕ отворено повика на бојкот!

iPortal - 26.09.2018

Tајните комитети за бојкот станаа официјални. „Најголем дел од граѓаните одлучуваат да остануваат дома и тоа е она што го очекуваме во недела“, повика вчера потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, пишува Дојче веле .

Мицкоски пак потврди дека опозицијата нема лидер

Локално - 26.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и во синоќешното интервју не даде појасни одговори во однос на референдумот. Истражувачите на јавното мислење ги дешифрираат последните трендови во расположението на граѓаните, пишува Дојче веле .

Мицкоски: Европа е далеку, договорот не е влезница

Локално - 26.09.2018

Денеска Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета и средба со граѓани во градот Ресен, каде што посочи дека ова се судбоносни историски моменти за нашата држава, за нашата нација, за сите граѓани на Република Македонија, бидејќи ...

Мицкоски од Ресен: Македонија е нашата судбина, Македонија мора да победи (фото)

Република - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Ресен каде се обрати пред присутните, а по тој повот објави и свој статус на својот Фејсбук профил. – Ресен, градот на др.

По референдумот, на партиски конгрес ќе се бара оставка од Мицкоски!?

Фактор - 26.09.2018

Фракционерските движења во ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од нејасниот став и правецот по кој се движи партијата, по референдумот на 30 септември ќе побараат вонреден конгрес на кој ќе се очекува оставка од лидерот Христијан Мицкоски, дознава Слободен Печат ...

Мицкоски: СДСМ нема поддршка за договорот од граѓаните

Вечер Прес - 26.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Демир Хисар. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за штетноста на договорот со ...

Мицкоски: Со менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба

Република - 26.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во интервјуто за „ Независен “ вели дека стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Мицкоски од Демир Хисар: Не им се плашете, одбијте ги сите закани, уцени и заплашувања (фото галерија)

Република - 26.09.2018

– Денеска бев во Демир Хисар, преубаво место, но за жал со луѓе кои се разочарани од моменталната политичка и економска состојба. Тие велат луѓето од власта тргуваат на големо со нашето колективно достоинство и чест, ветуваа живот, а донесоа ...

Одгласи од Референдумската кампања

Н.Македонија - 26.09.2018

Шекеринска: Ќе го почитуваме гласот на тие што ќе бидат мнозинство Бојкотот носи трња и троскот, ништо друго, порача премиерот Зоран Заев од Свети Николе, каде што заедно со министерка за одбрана Радмила Шекеринска одржа трибина.

Мицкоски: СДСМ нема поддршка за договорот од граѓаните

Н.Македонија - 26.09.2018

Ни ветуваа живот, донесоа пекол. Откако го донесоа пеколот почнаа да не делат на вакви, онакви. Почнаа да не делат на луѓе кои што биле Европјани и на луѓе кои што биле против Европа и против прогресивните сили.

По референдумот, избор за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 26.09.2018

По референдумот, опозицијата ќе организира нов партиски конгрес на кој ќе биде побарана оставка од моменталниот лидер Христијан Мицкоски, дознава „Слободен печат“. Според нивните извори од партијата, постојат спротивставени ставови на членовите во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да каже дали ќе учествува на референдумот

Канал5 - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела. Јасна е намерата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која и самата не знае дали ќе учествува на референдумот, на денот на гласањето, ...

СДСМ: Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот!

Канал5 - 25.09.2018

Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

СДСМ: Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

24 Вести - 25.09.2018

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред.

СДСМ:Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

Канал5 - 25.09.2018

На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред.

Мицкоски пак потврди дека опозицијата нема лидер

Deutsche Welle - 25.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и во синоќешното интервју не даде појасни одговори во однос на референдумот. Истражувачите на јавното мислење ги дешифрираат последните трендови во расположението на граѓаните Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за жал, ...

Заев јавно призна дека се коцка со националните интереси на Република Македонија, истакна Мицкоски

Фокус - 25.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно порача дека е против како то го нарече, капитулантскиот Договор со Грција. Според лидерот Христијан Мицкоски, премиерот Зоран Заев јавно признал дека се коцка со државните интереси.

Мицкоски за „Независен“: Со уставните измени стануваме бинационална творба

Независен - 25.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

СДСМ: Наместо да шират лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот

Слободен Печат - 25.09.2018

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ треба да се изјаснат, дали сакаат да влезат во ЕУ и НАТО како Македонци или ќе останат сами и изолирани во одбрана на криминалот? Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе ...

Мизерната кауза на насилството

Слободен Печат - 25.09.2018

За среќа, народот е, сепак, попаметен од нивната организација. Тоа е формулата на опстанокот на Македонија, наспроти најдобрите напори на организацијата на чие чело, без поголемо влијание, сега се наоѓа Христијан Мицкоски.

Мицкоски не открива дали ќе излезе на гласање за референдумот или не

Таратур - 25.09.2018

Актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на гостувањето во „Топ тема“ на Телма, уште еднаш повтори дека најголемата опозициска партија ги советува граѓаните сами да одлучат како ќе постапат во однос на референдумот.

СДСМ: Граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ да ја блокира иднината преку бојкотот што го организира

Макфакс - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела, реагираа преку соопштение од СДСМ на изјавата на прес-конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ .

СДСМ до Мицкоски: Изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

А1 On - 25.09.2018

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да каже дали ќе учествува на референдумот

Независен - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела. Јасна е намерата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која и самата не знае дали ќе учествува на референдумот, на денот на гласањето, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да каже дали ќе учествува на референдумот

Сител - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела. Јасна е намерата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која и самата не знае дали ќе учествува на референдумот, на денот на гласањето, ...

Мизерната кауза на насилството

+инфо - 25.09.2018

За среќа, народот е, сепак, попаметен од нивната организација. Тоа е формулата на опстанокот на Македонија, наспроти најдобрите напори на организацијата на чие чело, без поголемо влијание, сега се наоѓа Христијан Мицкоски.

СДСМ: Наместо да шират лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот

Макфакс - 25.09.2018

Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела.Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

СДСМ: Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот

Сител - 25.09.2018

Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

Мицкоски до власта: Доколку не успее референдумот треба да ја почитувате волјата на народот

Курир - 25.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати порака до владејачката гарнитура порачувајќи и дека доколку не успее референдумот тие треба да ја почитуваат волјата на народот. – За да помине референдумот треба да излезат над 900 илјади граѓани ...

СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција, Мицкоски нека ја соопшти сопствената одлука

Макфакс - 25.09.2018

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран. Ваква порака упати Социјалдемократскиот сојуз на Македонија до лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Со менувањето на името, Македонија ќе стане бинационална творба

Нетпрес - 25.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Мицкоски: Референдумот нема да успее

+инфо - 25.09.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба.

Наследникот на Мицкоски ќе се бира по референдумот

Слободен Печат - 25.09.2018

Веднаш по одржувањето на референдумот за името на 30 септември, раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе повика вонреден партиски конгрес на кој ќе биде побарана оставка од актуелниот лидер Христијан Мицкоски и на кој ќе биде избран неговиот ...

СДСМ: Граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ да ја блокира иднината преку бојкотот што го организира

А1 On - 25.09.2018

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела. Јасна е намерата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која и самата не знае дали ќе учествува на референдумот, на денот на ...

ВИДЕО: Целото интервју со Христијан Мицкоски на Топ тема

Либертас - 25.09.2018

Погледнете го интервјуто со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски – за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името во Топ тема на ...

Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот!

iPortal - 25.09.2018

Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

СДСМ: Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот

Кумановски м. - 25.09.2018

Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

СДСМ со жестока реакција до ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Centar - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ првин треба да каже дали ќе учествува на референдумот в недела, реагираа преку соопштение од СДСМ на изјавата на прес-конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ.

Мизерната кауза на насилството

iPortal - 25.09.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски: -Н е сум гледал поглупаво интервју во мојата професионална кариера од ова на Христијан Мицкоски на Телма, на пет-шест дена пред закажаниот референдум.

СДСМ: Мицкоски, сакаш ли да влезеш во ЕУ и во НАТО или ќе останеш?

Денешен - 25.09.2018

На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија, соопшти СДСМ. – Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да ...

СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција, Мицкоски нека ја соопшти сопствената одлука

Centar - 25.09.2018

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран. Ваква порака упати Социјалдемократскиот сојуз на Македонија до лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција, Мицкоски нека ја соопшти сопствената одлука

Точка - 25.09.2018

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран. Ваква порака упати Социјалдемократскиот сојуз на Македонија до лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

СДСМ:Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

Либертас - 25.09.2018

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака ...

СДСМ: Граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ да ја блокира иднината преку бојкотот што го организира

Точка - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела, реагираа преку соопштение од СДСМ на изјавата на прес-конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ.

Мизерната кауза на насилството

Либертас - 25.09.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски: Н е сум гледал поглупаво интервју во мојата професионална кариера од ова на Христијан Мицкоски на Телма, на пет-шест дена пред закажаниот референдум.

Мицкоски: За мене најдобро е да остане Република Македонија, јас сум против договорот

Република - 25.09.2018

Во вечерашното гостување „Топ Тема“ на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека според него најдобро решение за името е да остане името Република Македонија.

СДСМ: Одлучуваат граѓаните кои ќе излезат и ќе гласаат на 30 септември

Денешен - 25.09.2018

Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот в недела, соопшти денеска СДСМ. – Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

СДСМ: Наместо да шират лажни вести за Договорот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да го кажат ставот за референдумот

Либертас - 25.09.2018

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. Залудни се бесмислените обвинувања на ВМРО-ДПМНЕ за наводни историски фалсификати.

СДСМ: Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

Кумановски м. - 25.09.2018

Интегрално соопштение од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија.

Мицкоски прогнозира неуспешен рефрендум

еМагазин - 25.09.2018

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Телма, уште еднаш го повтори ставот на партијата дека сите граѓани во Република Македонија на претстојниот референдум за името треба да постапат според сопствено ...

Мизерната кауза на насилството

CivilMedia - 25.09.2018

пишува: Целата ситуација со недели е ужасно непријатна. Притиснато помеѓу јасните укажувања на меѓународната заедница и налетот на Заев кој им го збриша сонот за стогодишна власт, од една страна; и атавистичките, параноидни и политички радикални ...

СДСМ:Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

Локално - 25.09.2018

На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија. Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред.

Мицкоски пак потврди дека опозицијата нема лидер

Либертас - 25.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и во синоќешното интервју не даде појасни одговори во однос на референдумот. Истражувачите на јавното мислење ги дешифрираат последните трендови во расположението на граѓаните, пишува Дојче веле .

СДСМ: Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран

iPortal - 25.09.2018

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран? На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...

СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција,Мицкоски, соопштија сопствената одлука

24Инфо - 25.09.2018

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран. Ваква порака упати Социјалдемократскиот сојуз на Македонија до лидерот на опозицијата, Христијан ...

Мицкоски до власта: Доколку не успее референдумот, треба да ја почитувате волјата на народот

Република - 25.09.2018

За да помине референдумот треба да излезат над 900 илјади граѓани и повеќето од нив да гласаат ‘за’. Ако тоа се случи, нешто во што не верувам, тоа ќе биде волјата на народот. И, јас немам намера да одам против неа.

СДСМ: Граѓаните нема да дозволат ВМРО-ДПМНЕ да ја блокира иднината преку бојкотот

Кумановски м. - 25.09.2018

Интегрално соопштение од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да каже дали ќе учествува на референдумот

1tv - 25.09.2018

Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела. Јасна е намерата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која и самата не знае дали ќе учествува на референдумот, на денот на гласањето, ...

СДСМ: Мицкоски, ќе останеш сам и изолиран

AKO - 25.09.2018

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран? На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...

Мицкоски: Мнозинство од вмровците или ќе апстинираат или ќе гласаат против на референдумот

Фокус - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ќе, како што рече апстинираат или ќе гласаат против.

Мицкоски: Референдумот нема да биде успешен

ТВ21 - 24.09.2018

Лидерот на најголемата опозициска партија во Македонија во вечерашното гостување во „Топ тема“ на Телма телевизија не го кажа ставот за тоа како ќе се изјасни на 30. септември, но рече дека не верува дека референдумот ќе биде успешен.

Мицкоски нема да си поднесе оставка од чело на партијата ако референдумот биде успешен

Фокус - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не планира да се повлече од лидерската позиција во партијата доколку референумот биде успешен и граѓаните го прифатат Договорот со Грција. На прашањето дали ќе си даде оставка доколку референдумот биде ...

Мицкоски: Мнозинство од вмровците или ќе апстинираат или ќе гласаат против на референдумот

Телма - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Костадинов: Пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија Мицкоски се обидува да ја напаѓа ...

Канал5 - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...

Мицкоски: Сакам Македонија да ја оставиме подобра, исправена и горда на нашите деца!

Фокус - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, уште еднаш порача да не се прифаќа како што го нарекува капитулантскиот Договор со Грција, затоа што според него, тој е против интересите на државата.

Кој ќе ги спречи агитациите против референдумот?

Deutsche Welle - 24.09.2018

Според опозициски извори, нивни групи ќе ги одвраќаат гласачите од изјаснување на референдумот. Мицкоски тврди дека нема „тајни комитети“, Спасовски најавува санкции за попречување на правото на глас, ЈО формира Комисија Групи од членови и ...

Костадинов: Зошто Мицкоски ја напаѓа македонската иднина? (ВИДЕО)

ТВ21 - 24.09.2018

По повод говорот на вчерашниот марш во Охрид на пртседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска реагираше пратеникот од редовите на СДСМ, Костадин Костадинов кој го пренесе својот став: „Во последните денови пред најзначајната одлука во ...

Мицкоски: „Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат ...

Телма - 24.09.2018

Вечерва гостин на Топ Тема на Ваша страна е лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Запрашан за својот став околу референдумот, Мицкоси кажа дека: „ВМРО-ДПМНЕ има познат став против промена на Уставот за промена на уставното име, тој став не се ...

Мицкоски не открива дали ќе излезе да гласа на референдумот: Треба да почекаме до 30 септември и да видиме

Фокус - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на Топ тема на телевизија Телма не сакаше да одговори дали ќе излезе да гласа на референдумот на 30 септември. -ВМРО-ДПМНЕ има јасен став, ќе го поврторам.

Мицкоски: 30 септември ќе дојде за неколку дена и тогаш ќе го видите мојот став

Стандард - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Граѓаните да постапат по сопствено убедување, мојот став ќе го видите на 30.

Сител - 24.09.2018

- Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: На народот власта наместо иднина, му нуди криминал

Курир - 24.09.2018

При гостувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашната емисија „Топ Тема“на Телма, тој кажа дека власта наместо иднина, на народот му нуди криминал. Тој потсети на поголем број криминални афери на власта, нагласувајќи ...

Мицкоски: Со договорот се откажуваме од сите стекнати права од минатото како држава

Курир - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на телевизија Телма во емисијата „Топ Тема“ го потенцираше фактот дека со Договорот од Преспа, Република Македонија се откажува од сите стекнати права во минатото како ...

Мицкоски: Не верувам дека ќе има успешен референдум

Курир - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Топ Тема“ на Телма во врска со поддршката на референдумот кажа дека кога ќе дојде време тогаш тоа прашање ќе се отвори во рамки на партијата.

Мицкоски: Граѓаните да постапат по сопствено убедување, мојот став ќе го видите на 30.

Press24 - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: После 30-ти септември е 1-ви октомври, да се вратиме на реалните проблеми на граѓаните

Курир - 24.09.2018

После 30-ти септември, доаѓа 1-ви октомври, реалните проблеми остануваат. Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување на телевизија Телма. -Она што ќе биде поразлично е што владата предводена од СДСМ и Зоран Заев, ...

Мицкоски: Ако прашањето беше за Договорот ќе се изјаснев против

Нова ТВ - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Не барам амнестија за Груевски

+инфо - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, извесен период не комуницира со неговиот претходник, Никола Груевски, рече тој одговарајќи на прашањето „По колку пати дневно се слуша со Груевски?“.

„Каде е училиштето во Тетово кое ветуваа дека ќе го реконструираат?“

Курир - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при гостувањето на „Топ Тема“ на Телма потсети на многубројните ветувања на оваа власт која ги ветува, но не ги исполни. -Ќе дојде први октомври ќе останат реалните проблеми за граѓаните, луѓето ќе се ...

Мицкоски: За мене е најдобро да остане Република Македонија, јас сум против договорот

Курир - 24.09.2018

Во вечерашното гостување „Топ Тема“ на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека според него најдобро решение за името е да остане името Република Македонија.

Мицкоски: Мнозинството или ќе апстинира или ќе гласа против договорот

Курир - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што гостуваше на емисијата „Топ Тема“ на Телма вели дека мнозинството од граѓаните ќе одлучат или да гласаат против на референдумот или да апстинираат.

Лупевска до Мицкоски: Вие партија водите или гранап? (ВИДЕО)

Стандард - 24.09.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во „Топ Тема“ на „ТВ Телма“ повторно го повтори „ставот“ на партијата за референдумот граѓаните по сопствено убедување да одлучат како да постапат на 30 септември.

Мицкоски: Најголемиот дел од поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ќе апстинираат или ќе гласаат против

Независен - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

(Видео) Костадинов: Мицкоски не сака Македонија да успее

Макфакс - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...

Мицкоски: Не барам амнестија за Груевски

Слободен Печат - 24.09.2018

Зборувајќи на тема за референдумот, тој индиректно кажа дека ако биде успешен не планира да си поднесе оставка. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, извесен период не комуницира со неговиот претходник, Никола Груевски, рече тој ...

Мицкоски денеска во Топ тема: Бидете и вие дел од интервјуто и поставете прашање

Курир - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе има интервју во емисијата Топ Тема на Ваша страна во 19.15 – за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името. -Бидете и вие дел од интервјуто и поставете прашање до лидерот ...

Мицкоски денеска ќе гостува во „Топ тема“

Нетпрес - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе има интервју во емисијата Топ Тема на Ваша страна во 19.15 – за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името. -Бидете и вие дел од интервјуто и поставете прашање до лидерот ...

Мицкоски: Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат против

Press24 - 24.09.2018

При гостувањето вечерва во Топ Тема, лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски кажа дека партијата има познат став против промена на Уставот за промена на уставното име, тој став не се менува.

(ВИДЕО) Костадинов: Зошто Мицкоски не сака Македонија да оди напред и зошто работи против македонската иднина?

А1 On - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...

Ако референдумот бил само за договорот Мицкоски ќе имал став „против“, вака ќе чекаме да каже на 30 септември

Слободен Печат - 24.09.2018

Прашан која е одговорност што ја сноси тој како лидер на ВМРО-ДПМНЕ, тој избегна да одговори конкретно на прашањето. ВМРО-ДПМНЕ донесе став да ги советува граѓаните сами да одлучат како ќе постапат во однос на референдумот, повтори претседателот на ...

Костадинов: Мицкоски не сака Македонија да успее

Стандард - 24.09.2018

„Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...

СДСМ: Идентитетот е обезбеден, Мицкоски има проблем со подобра иднина

Макфакс - 24.09.2018

Идентитетот е обезбеден, а мнозинството граѓани се одлучни и гласаат за иднина во европска Македонија, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по денешната прес-конференција на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Договорот го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет и јазик

МКД - 24.09.2018

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Македонија да успее и затоа секојдневно шират се поголеми лаги, се вели ...

Мицкоски не кажа дали ќе гласа на референдум, јавноста ќе го види неговиот став на 30 септември

МКД - 24.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ донесе став да ги советува граѓаните сами да одлучат како ќе постапат во однос на референдумот, повтори претседателот на опозицијата, Христијан Мицкоски во неговото вечерашно гостување во емисијата Топ тема на ваша страна на Телма ТВ.

Мицкоски: Мнозинство од вмровците или ќе апстинираат или ќе гласаат против на референдумот

Нетпрес - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ќе, како што рече апстинираат или ќе гласаат против.

Мицкоски: Референдумот е за промена на името

Курир - 24.09.2018

Во вечерашната емисија на „Топ Тема“ на Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски говореше за ставот на партијата околу склучениот договор помеѓу Македонија и Грција. Тој потенцира дека во референдумското прашање се поставени три ...

Ако референдумот бил само за договорот Мицкоски ќе имал став „против“, вака ќе чекаме да каже на 30 септември

+инфо - 24.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ донесе став да ги советува граѓаните сами да одлучат како ќе постапат во однос на референдумот, повтори претседателот на опозицијата, Христијан Мицкоски во неговото вечерашно гостување во емисијата Топ тема на ваша страна на Телма ТВ .

Мицкоски: Луѓето кои ќе апстинираат не веруваат во институциите

Курир - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „ТОП Тема“ на Телма, вели дека има луѓе кои кои не веруваат во политките на оваа власт и тоа се луѓе кои имаат гнев насочен кон СДСМ и Зоран Заев и нивните политки како се води државата.

Мицкоски: Заев јавно призна дека се коцка со интересите на државата за да може да ужива привилегии тој и неговото ...

Курир - 24.09.2018

Потпишува некој договор, се коцка со интересите национални. Самиот кажува, вели „Се коцкав ол ин, со интересите на народот, фрлив се на една карта“, а со цел да го обелам моето приватно досие, да можеме плус неколку десетици милиони евра да завршат ...

Мицкоски на Топ тема: Бидете и вие дел од интервјуто и поставете му прашање

Република - 24.09.2018

Уредничката на Топ тема Снежана Лупевска Созен најави интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, утре, понеделник, во Топ Тема на Ваша страна во 19.15 – за позиционирањето на партијата за референдумот, за Договорот за името.

Мицкоски предупредува дека последиците по земјата можат да бидат погубни

Фактор - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од протестниот марш што вчера се одржа во Охрид, изјави дека Договорот со Грција е штетен и не треба да се прифати. Побара од граѓаните добро да размислат за својата одлука затоа што, вели последиците ...

СДСМ: Идентитетот е обезбеден, мнозинството граѓани се одлучни и гласаат ЗА иднина во европска Македонија

Кумановски м. - 24.09.2018

Интегрален текст од Социјалдемократски сојуз на Македонија Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Македонија да ...

Костадинов: Мицкоски ја напаѓа македонската иднина

Денешен - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина, вели Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата, и дел од Коалицијата ЗА европска ...

Мицкоски: Референдумот е за промена на името

Република - 24.09.2018

Во вечерашната емисија на „Топ Тема“ на Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски говореше за ставот на партијата околу склучениот договор помеѓу Македонија и Грција. Тој потенцира дека во референдумското прашање се поставени три ...

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Фактор - 24.09.2018

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, повторно не го кажа својот конкретен став за тоа дали ќе излезе на референдумот на 30 септември и евентуално како ќе гласа на истиот, но за прв пат наведе дека има лоши прогнози во однос на бројноста на ...

Мицкоски: Мнозинство од вмровците ќе апстинираат или ќе гласаат против на референдумот

Либертас - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ќе, како што рече апстинираат или ќе гласаат против.

Костадинов: Мицкоски има проблем со подобрата иднина и перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија

Либертас - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...

Вмровци се спремаат да седат пред гласачките места и да евидентираат кој ќе излезе на референдумот?!

Либертас - 24.09.2018

Според опозициски извори, нивни групи ќе ги одвраќаат гласачите од изјаснување на референдумот. Мицкоски тврди дека нема „тајни комитети“, Спасовски најавува санкции за попречување на правото на глас, ЈО формира Комисија, пишува Дојче веле .

Мицкоски: Договорот не е за подобра иднина, туку за спас на политичката кариера на Зоран Заев (ВИДЕО)

Република - 24.09.2018

Договорот не е за подобра иднина, туку за спас на политичката кариера на Зоран Заев, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христјан Мицкоски вечерва во ТВ-дебатата на ТВ Телма со нпвинарката и уредничка Снежана Лупевска СОзен. , изјави Мицкоски.

(Видео) Костадинов: Мицкоски не сака Македонија да успее

Centar - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја што ...

Мицкоски: Луѓето кои ќе апстинираат не веруваат во институциите

Вечер Прес - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гостуваше во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, каде што покрај интервјуто со водителката, одговараше и на прашања коишто граѓаните ги поставуваат на Фејсбук.

Мицкоски: Успешноста на лидерот се мери на парламентарни избори

24Инфо - 24.09.2018

Мицкоски: Успешноста на лидерот се мери на парламентарни избори Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не планира да се повлече од лидерската позиција во партијата доколку референумот биде успешен и граѓаните го прифатат Договорот со Грција.

Костадинов: Мицкоски не сака Македонија да успее

Точка - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...

Мицкоски: Граѓаните да постапат по сопствено убедување, мојот став ќе го видите на 30-ти

Локално - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, истакна вечерва лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

СДСМ: Договорот го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет и јазик

Вечер Прес - 24.09.2018

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Македонија да успее и затоа секојдневно шират се поголеми лаги.

СДСМ: Идентитетот е обезбеден, Мицкоски има проблем со подобра иднина

Точка - 24.09.2018

Идентитетот е обезбеден, а мнозинството граѓани се одлучни и гласаат за иднина во европска Македонија, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по денешната прес-конференција на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Граѓаните да постапат по сопствено убедување, мојот став ќе го видите на 30.

MTM - 24.09.2018

Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи според разумот, повтори лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: Договорот го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет и јазик

Либертас - 24.09.2018

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Македонија да успее и затоа секојдневно шират се ...

Мицкоски: Не верувам дека ќе има успешен референдум

Република - 24.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Топ Тема“ на Телма во врска со поддршката на референдумот кажа дека кога ќе дојде време тогаш тоа прашање ќе се отвори во рамки на партијата.

Мицкоски: Мнозинство од вмровците или ќе апстинираат или ќе гласаат против на референдумот

Република - 24.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ќе, како што рече апстинираат или ќе гласаат против.

Вмровци се спремаат да седат пред гласачките места и да евидентираат кој ќе излезе на референдумот?!

iPortal - 24.09.2018

Според опозициски извори, нивни групи ќе ги одвраќаат гласачите од изјаснување на референдумот. Мицкоски тврди дека нема „тајни комитети“, Спасовски најавува санкции за попречување на правото на глас, ЈО формира Комисија, пишува Дојче веле .

Костадинов: Мицкоски има проблем со подобрата иднина и перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија

1tv - 24.09.2018

Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија, Христијан Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина. Во вчерашното обраќање, Мицкоски се обиде да ги оспори сите важни случувања од поновата историја ...