TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделен ТОП 10: Мајсторија на Суарез

Екипа - 08.12.2013

Пратејќи ги актуелните викенд случувања ширум светските фудбалски терени се потсетуваме и на најдобрите погодоци од минатата недела. А, меѓу понуденото секако како број еден се издвојува извонредниот ...

Што крие новиот договор на Суарез?

СуперСпорт - 08.12.2013

Ливерпул ќе се обиде да го “врзе” Суарез на подолго време со новиот договор според кој Суарез ќе заработува значително повеќе отколку сега. Освен тоа што на Суарез ќе му бидат обезбедени 200 илјади ...

Дилема за Суарез

СуперСпорт - 07.12.2013

Уругваецот е повторно насмеан, постигнува голови многу лесно, имаат ли навивачите на Луверпул причина за оптимизам? Потврдување на класата и квалитетот пристигна, и тоа по којзнае кој пат, откако ...

Суарез станува најплатен фудбалер во Англија

Спортклуб - 07.12.2013

Раководството на Ливерпул е подготвено да го направи Луис Суарез најплатен фудбалер во Премиер-лигата со цел да го задржи во своите редови и идната сезона.

Суарез ќе стане најплатен играч во Премиер лигата

Дерби - 07.12.2013

Ливерпул е подготвен да го направи Луис Суарез најплатен фудбалер во Премиер лигата, а со цел да го задржи во своите редови, тврдат дел од англиските медиуми.

Суарез постигна девет гола во последните пет меча

Телеграф - 07.12.2013

Уругвајскиот напаѓач со два нови гола беше најзаслужен за победата наЛиверпул против Вест Хем Напаѓачот Луиз Суарез продолжува со гол шоуто во англиската премиерлига, откако постигна два погодоци во ...

Суарез во Реал (М) за 60 мил. фунти

Нетпрес - 07.12.2013

Најпознатите спортски медиуми во Шпанија во текот на денешниот ден ја пласираа сензационалната информација дека претседателот на најтрофејниот клуб во Примера дивизион, Реал (М), Флорентино Перез, ...

Кавани: Суарез вреди повеќе од Бејл

Оn.net - 06.12.2013

Одличната форма во која во моментов се наоѓа Луис Суарез според неговиот сонародник Единсон Кавани значи и дека напаѓачот на Ливерпул би требал да постави нов рекорден трансфер доколку наредното лето ...

Реал подготвува 78 милиони евра за Суарез и Кутињо

Спортклуб - 06.12.2013

На Реал Мадрид малку му беа 100 милиони евра платени за Герет Бејл во летниот преоден рок, па планира повторно добро да се искешира за две нови засилувања.

Фаулер: Суарез не направи сите просечни

СуперСпорт - 06.12.2013

Можете да го сакате или мразите, но сигурно не можете да го игнорирате. Луис Суарез можеби е контроверзна личност, но со своите игри на теренот никога не може да го остави рамнодушен.

Суарез: Останувам во Ливерпул

Спортски - 06.12.2013

После спектакуларната вечер против Норвич, стрелецот на четири гола и една асистенција, Луис Суарез порача дека е среќен во Ливерпул. Суарез ова лето беше на мета на многу клубови ширум Европа, и ...

Џерард: Суарез им се приближува на Роналдо и Меси!

СуперСпорт - 06.12.2013

Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард верува дека неговиот соиграч Луис Суарез наскоро ќе се бори со Кристијано Роналдо и Лионел Меси за титулата најдобар фудбалер во светот.

Кавани: Суарез вреди повеќе од Бејл!

Спортски - 06.12.2013

Единсон Кавани смета дека неговиот сонародник и напаѓач на Ливерпул, Луис Суарез би требало да постави нов рекорден трансфер доколку наредното лето одлучи да ја смени клупската средина.

Кавани: Суарез вреди повеќе од Бејл

БркајРабота - 06.12.2013

Уругвајскиот репрезентативец Единсон Кавани смета дека за реализација на трансферот на неговиот сонародник Луис Суарес мора да биде платена голема сума на надомест.

Ливерпул подготвува нов договор за Суарез

Локално - 06.12.2013

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс навести дека наскоро клубот може да започне преговори со Луис Суарез, иако во договорот на уругваецот остануваат уште 2.5 години.

Кавани: Луис Суарез вреди повеќе од Бејл

Точка - 06.12.2013

Уругвајскиот репрезентативец Единсон Кавани тврди дека за реализација на трансфер на неговиот сонародник Луис Суарес мора да биде платен рекорден износ...

„Сега Суарез вреди некоја фунта повеќе“

Оn.net - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул не го криеше воодушевувањето по одличната партија на Уругваецот во убедливата победа на „црвените“ над Норич од 5:1. Луис Суарез во летниот преоден рок се најде во центарот на ...

Суарез: Останувам во Ливерпул до крајот на сезоната

24Фудбал - 05.12.2013

Репрезентативецот на Уругвај беше трансфер цел на Арсенал во летниот преоден рок, ’Топџиите’ испратија две понуди, но Ливерпул не сакаше да слушне за продажба на напаѓачот.

Суарез го разочара Венгер: Останувам во Ливерпул до крајот на сезоната!

МКД - 05.12.2013

Уругвајската ѕвезда Луис Суарез, напаѓачот на Ливерпул, кој синоќа беше во фокусот на вниманието со своите четири гола против Норич го разочара францускиот стартег на Арсенал, Арсен Венгер откако ...

Реал во двоен напад – 65 милиони за Кутињо и Суарез?!

СуперСпорт - 05.12.2013

Освен одличниот напаѓач, Реал Мадрид, според извештаите од островот, сака и Кутињо да го доведе на Бернабеу. Спорт Директ Њуз, агенцијата во сопственост на сопственикот на Њукасл, известува дека Реал ...

Каков мајстор: Четири гола на Суарез за историјата! Не се знае кој од кој е поубав

СуперСпорт - 05.12.2013

Ливерпул веќе на полувреме од мечот од 14 коло од Премиер лигата обезбеди огромна предност против Норвич (3:0), а сите голови се дело на Луис Суарез. Одличниот уругвајски репрезентативец постигна ...

Суарез – најлош кошмар на Норвич

СуперСпорт - 05.12.2013

Луис Суарез „спакува“ синоќа 4 гола на Норвич во победата на својот тим со резултат од 5:1. Луис Суарез постигна четири гола синоќа и собори еден несекојдневен рекорд.

Суарез царуваше на Енфилд

Идивиди - 05.12.2013

Фудбалерот на Ливерпул, Луис Суарез имаше одлична вечер на Енфилд. Уругваецот постигна 4 гола во победата на Ливерпул над Норич од 5-1, вклучувајќи го и првиот со прекрасен волеј удар од над 20 метри ...

Видео: Суарез со најбрз хет-трик и чудо од гол!

Спортски - 05.12.2013

Луис Суарез синоќа блескаше во натпреварот против Норвич и од 15-та до 35-та минута постигна 3 гола, што е најбрз хет-трик оваа сезона во Премиер лигата.

Неверојатен рекорд на Луис Суарез

Спорт - 05.12.2013

Уругваецот постигна три хет-трика против Норич, нешто што никому во Премиер лигата не му успеало Голгетереот на Ливерпул, Луис Суарез едноставно сака да игра против екипата на Норич.

Роџерс: Брилијантна партија на Суарез

СуперСпорт - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, бил воодушевен од играта на Луис Суарез на натпреварот со Норич (5-1), на кој Уругваецот постигна четири гола. На новинарско прашање дали тоа бил еден од ...

Суарез: Мислам само на Ливерпул и на никој друг

Спортклуб - 05.12.2013

Уругваецот недвослмислено им стави на сите до знаење дека од неговото заминување во Арсенал нема да има ништо. Новинарот Пирс Морган неодамна ја запали фудбалската јавност во Англија со своите ...

Роџерс го ’боцна’ Арсенал: Можеби Суарез сега вреди и една фунта повеќе

Спортски - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул Брендан Роџерс даде саркастична изјава откако неговиот напаѓач имаше брилијантна вечер и на натпреварот против Норвич постигна четири погодоци и една асистенција.

Роналдо под притисок поради Суарез?

СуперСпорт - 05.12.2013

Уругваецот почесто почна да ги решети противничките мрежи и ако вака продолжи ќе почне сериозно да го загрозува Кристијано Роналдо во трката за Златната топка.

Роџерс: Суарез може да ги следи Роналдо и Меси

Дерби - 05.12.2013

Брендон Роџерс смета дека Луси Суарез во блиска иднина ќе биде на исто ниво како двајцата најдобри фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо и Лионел Меси, откако Уругвацеот приреди одлична ...

Брендан Роџерс: Вистинско задоволство е да го гледам Суарез (видео)

Локално - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс остана восхитен од претставувањето на Луис Суарез за време на победата дома над Норвич. “Црвените” ги уништија “канаринците” со 5:1 на својот “Енфилд”, а ...

Ќе си замине ли Суарез од Ливерпул?

Локално - 05.12.2013

Голгетерот на Ливерпул, Луис Суарез, кој постигна 4 гола при домашната победа над Норвич (5:1), ги откри плановите за иднината. 26-годишниот уругвајски репрезентативец изјави дека се чувствува среќен ...

Лудило на Енфилд: Погледнете ги фантастичните погодоци на Луис Суарез

Точка - 05.12.2013

Ливерпул пред своите навивачи на Енфилд го декласираше Норвич со 5-1, а натпреварот помина во знакот на Луис Суарез. Уругваецот направи вистинско шоу синоќа на Енфилд постигнувајќи четири гола и една ...

Порака до Арсенал: Можеби Суарез сега вреди и една фунта повеќе...

Точка - 05.12.2013

Брендан Роџерс даде саркастична изјава откако неговиот напаѓач имаше брилијантна вечер и на натпреварот против Норвич постигна четири погодоци и една асистенција.

Суарез: Останувам во Ливерпул !

Точка - 05.12.2013

После спектакуларната вечер против Норвич, стрелецот на четири гола и една асистенција, Луис Суарез порача дека е среќен во Ливерпул. ,,Среќен сум во Премиер лигата.

Видео: Суарез со најбрз хет-трик и чудо од гол!

Таратур - 05.12.2013

Луис Суарез синоќа блескаше во натпреварот против Норвич и од 15-та до 35-та минута постигна 3 гола, што е најбрз хет-трик оваа сезона во Премиер лигата.

Роџерс: Брилијантна партија на Суарез

Хајд Парк - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, бил воодушевен од играта на Луис Суарез на натпреварот со Норич (5-1), на кој Уругваецот постигна четири гола. На новинарско прашање дали тоа бил еден од ...

Роџерс: Брилијантна партија на Суарез

Portal - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, бил воодушевен од играта на Луис Суарез на натпреварот со Норич (5-1), на кој Уругваецот постигна четири гола. На новинарско прашање дали тоа бил еден од ...

Роџерс: Брилијантна партија на Суарез

Макфакс - 05.12.2013

Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, бил воодушевен од играта на Луис Суарез на натпреварот со Норич (5-1), на кој Уругваецот постигна четири гола. На новинарско прашање дали тоа бил еден од ...

Суарез четири пати покажа дека е одличен напаѓач / Видео

Lider - 05.12.2013

Фудбалерот на Ливерпул , Луис Суарез покажа зошто важи за еден од најдобрите напаѓачи во моментов, откако вчера вечер постигна четири гола против екипата на Норич,во победата на неговиот клуб од 5-1.

Нова мајсторија на Уругваецот: Суарез постигна ретко виден гол на мечот против Норич! (ВИДЕО)

МКД - 04.12.2013

Напаѓачот на премиерлигашот Ливерпул продолжува со фантастичните игри во новата сезона, а негова последна „жртва“ е екипата на Норич на која успеа да ѝ даде два гола за само половина час игра.

Уругваецот убиствен: четири мајстории на Суарез за четири преубави гола (ВИДЕО)

МКД - 04.12.2013

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез покажа зошто е важи за еден од најдобрите напаѓачи во моментов, откако вечерва сам го победи Норич и тоа на спектакуларен начин – со четири гола.

Ливерпул го засилува нападот?

СуперСпорт - 04.12.2013

Дали како замена за повредениот Даниел Стариџ или како резервна варијанта за Луис Суарез кој би можел да си замине од клубот, Брендан Роџерс јасно даде до знаење дека клубот ќе биде активен во ...

Видео: Нов фантастичен гол на Луис Суарез

СуперСпорт - 04.12.2013

Играчот на Ливерпул Луис Суарез постигна нов фантастичен гол за својот тим против Норвич за водство од 1:0. 10 by ...

Шоу на Суарез вечерва во Премиер лигата

А1 On - 04.12.2013

Луис Суарез постигна 4 погодоци вечерва на Енфилд против Норич, во победата на Ливерпул од 5:1. Џонсон го постигна почесниот погодок за гостите, а Рахим Стерлинг ги постави конечните 5:1.

ПЛ - Најбрзиот хет-трик за Луис Суарез !

СуперСпорт - 04.12.2013

Луис Суарез го „потопи“ Норвич во првото полувреме – од 15 до 35 минута постигна 3 гола, што е најбрз хет-трик во оваа сезона во Премиер лигата. За Суарез ова е втор хет-трик во сезоната, претходниот ...

Суарез го постигна третиот хет-трик во дуелите со Норич!

Сител - 04.12.2013

Уругвајскиот интернационалец Луис Суарез напиша несекојдневна фудбалска историја откако во својата кариера го забележа третиот хет-трик против иста екипа, против Норич во убедливата победа на ...

ПРЕМИЕРЛИГА: Суарез брка хет-трик на хет-трикови против Норич

Телеграф - 04.12.2013

Вечерва ќе се обиде да направи нешто што не му успеало никому, барем во поблиската историја Англиската Премиерлига неделава ја заменува Лигата на шампионите со возбудувања среде неделата, а еден од ...

ПРЕМИЕРЛИГА: Неверојатен рекорд на Луис Суарез

Телеграф - 04.12.2013

Уругваецот постигна три хет-трика против екипата на Норич, нешто што не му успеало на ниту еден друг фудбалер во историјата на Премиерлигата Голгетереот на Ливерпул, Луис Суарез едноставно сака да ...

Три во едно на Суарез – покер голови, најбрз хет-трик и најубав гол на колото (видео)

Република - 04.12.2013

На денешниот натпревар Луис Суарез од 14 коло во англиската премиер лига , постига четири гола против тимот Норвич и тоа беше најбрзиот хект-трик во годинешниот шампионат.

Тандемот на Ливерпул се сели на „Сантијаго Бернабеу”?

СуперСпорт - 03.12.2013

Тандемот напаѓачи на Ливерпул Луис Суарез - Филипе Кутињо е на мета на Реал Мадрид. Уругвајскиот репрезентативец во текот на летото беше интересен за шпанскиот великан, но челниците на клубот од ...

Реал го сака напаѓачкиот тандем на Ливерпул

Спортски - 03.12.2013

Напаѓачкиот тандем на Ливерпул Луис Суарез – Филипе Кутињо се најде на мета на Реал Мадрид, кој е одлучен во намерата да ги донесе на „Сантиаго Бернабеу“.

Венгер нуди 120 мил. евра за Суарез

Вечер - 03.12.2013

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер планира во јануари да му понуди на Ливерпул 100 милиони фунти (околу 120 мил. евра) за уругвајскиот напаѓач Луис Суарез.