TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељаноски, сведочеше Заев во суд

Фокус - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

ТВ21 - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април"

Канал5 - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

ТВ21 - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Телма - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

По сведочењето на Заев, на обвинетиот Спиро Ристовски измерена му е покачена температура

Фокус - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Адвокатот Миланов по сведочењето на Заев: Очекуваме обвинението да биде повлечено

Фокус - 27.11.2020

По денешното сведочење на премиерот Зоран Заев, за „Организаторите на 27 април“, од одбраната истакнаа дека се изненадени, бидејќи тој посочи дека според него поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ексминистрите Спиро Ристовски и Миле ...

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

ТВ21 - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Миланов: Обвинението треба да биде повлечено

Канал5 - 27.11.2020

Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде повлечено. Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека ...

Пресврт во судењето за „27 април“: Заев го впери прстот само кон Груевски

Deutsche Welle - 27.11.2020

Сведочејќи за упадот во Собранието, Заев ги амнестираше од одговорност Трајко Вељановски, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски. Обвинителката Русковска тврди дека Заев нема докази, Груевски порачува: Заев патолошки ме мрази Премиерот Зоран Заев кој ...

Заев: Главен организатор на „27 април" е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Канал5 - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Ново рочиште за „организатори на 27 април“ сведочеше и премиерот Заев

Канал5 - 27.11.2020

Јанакиески, Ристовски и Велјановски биле изманипулирани од Груевски за собраниските инциденти на 27ми април- рече премиерот Зоран Заев во судница на денешното рочиште. Во својство на сведок, на прашањата за деталите од конститутивната седница во ...

Заев ги „амнестираше“ Вељаноски, Јанакиески и Ристовски од вина во „27 април“

Алсат-М - 27.11.2020

Поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељаноски, екс-министрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, според Заев, не биле нарачатели на крвавиот „27 април“. Нив ги изманипулирал, како што рече, главниот организатор Никола Груевски.

Заев за 27 април: Вељаноски, Ристовски и Јанакиески не се организатори на настаните од 27 април, туку беа ...

24 Вести - 27.11.2020

Никола Груевски бил главниот организатор на 27 април, а не Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски, сведочеше премиерот Зоран Заев во судница. Тој имал сознанија дека овие обвинети се изманипулирани Груевски.

Миле, Спиро и Трајко се изманипулирани од Груевски, не треба да им се за суди за вака тешко дело, сведочеше Заев на ...

Сакам да кажам - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од Груевски и не треба да им се суди за така тешко ...

Заев за 27 април: Вељаноски, Ристовски и Јанакиески не се организатори на настаните од 27 април, беа изманипулирани од ...

24 Вести - 27.11.2020

„Настаните од 27 април оставија згрозувачки сеќавања за сите нас и се надеваме дека нема да се повтори. Како човек кој бев меѓу првите таргети од насилничката група со намера да одзема животи и да ликвидира.

Заев во судница: Трајко, Миле и Спиро не се организатори, виновен е Груевски

Сител - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев смета дека обвинетите за случајот „27 април“ не се организатори на собраниските насилства. Во судницата сведочеше дека грозоморниот настан имал организатори, но тие не биле четворицата кои седат на обвинителната клупа.

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

Сител - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев со сведочењето ја изненади одбраната во „27 април“: Очекуваме повлекување на обвинението

360 степени - 27.11.2020

Одбраната во случајот „Организаторите на 27 април“ се изненадила од денешното сведочење на премиерот Зоран Заев кој рече дека смета оти бившиот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ексминистрите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески и поранешниот ...

Заев во сведочењето за „27 април“: Јанакиески, Ристовски и Вељаноски се изманипулирани од Груевски

360 степени - 27.11.2020

Премиерот дури смета дека не е коректно на обвинетите ексфункционери да им се суди вакво тешко дело – терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април се прекина по паузата ...

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

Сител - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Заев: Трајко, Миле, Спиро не се организатори на 27 април

Сител - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев во својот исказ пред судот изјави дека обвинетите за настаните од 27 не се организатори туку биле изманипулирани од Никола Груевски. -Како човек кој беше жртва, логично мислам дека има организатор тој настан, но како информиран ...

Заев пред судот: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори и осмислувачи на „27 април“

Press24 - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот посочи дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. Тој на општо изненадување посочи дека тие не се главните виновници, иако процесот се води ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Кајгана - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

Слободен Печат - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Миланов: Обвинението треба да се повлече, премиерот кажа дека не се организатори Ристовски, Јанакиески и Вељаноски

+инфо - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

Press24 - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

+инфо - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот посочи дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. – Како човек кој беше жртва, логично мислам дека има организатор тој настан, но како ...

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

А1 On - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Миланов: По сведочењето на Заев, очекуваме повлекување на обвинението

Независен - 27.11.2020

Адвокатот Еленко Миланов кој е бранител на Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во денешната изјава по судењето на „27 април“, кажа дека по сведочењето на премиерот Зоран Заев , очекува повлекување на обвинението.

Покачената температура на Спиро Ристовски го прекина судењето за „27 април“

Независен - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април”, Заев сведочеше

ММС - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Јанакиески, Ристовски и Вељановски се изманипулирани од Груевски, тој е главен организатор на „27 април“

Слободен Печат - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Спиро Ристовски качи температура среде рочиште, судењето за „27 април“ одложено

+инфо - 27.11.2020

Ристовски, присуствуваше на првиот дел од рочиштето, кога сведочеше премиерот Зоран Заев, но по паузата му била измерена повисока температура и не му било дозволено да влезе за вториот дел, кога требаше да сведочи пратеникот Африм Гаши.

Спиро Ристовски со покачена температура, се одложи судењето за „27 април“ после паузата

Слободен Печат - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељаноски

А1 On - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор Никола ...

Ристовски имал покачена температура, одложено сведочењето на Гаши

МКД - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев сведочеше: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

Нетпрес - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска во својот исказ пред судот рече дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. – Како човек кој беше жртва, логично мислам дека има организатор тој настан, ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељаноски

Независен - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор Никола ...

Судењето за „27 април“ одложено, Спиро Ристовски качи температура среде рочиште

Нетпрес - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Миле, Спиро и Трајко не беа организатори на 27 април

Независен - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев во својот исказ пред судот изјави дека обвинетите за настаните од 27 не се организатори туку биле изманипулирани од Никола Груевски. -Како човек кој беше жртва, логично мислам дека има организатор тој настан, но како информиран ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

А1 On - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Груевски беше организаторот на „27-ми април“, а не Јанакиески, Ристовски и Вељаноски

Макфакс - 27.11.2020

Никола Груевски е главен организатор на 27-ми април, а екс-функционерите Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески се изманипулирани од него, сведочеше денеска премиерот Заев за случувањата во Собранието на 27-ми април пред три години.

Заев во судница: Груевски е организаторот на „27 април“, а не обвинетите политичари

МКД - 27.11.2020

Во улога на сведок премиерот Зора Заев денеска пред Судот изјави дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година не се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука, туку дека тие биле ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Опсервер - 27.11.2020

– Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Одбраната смета дека по исказот на Заев треба да се повлече обвинението за 27 април против Вељаноски, Ристовски и ...

еМагазин - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски , Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Кумановски м. - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Миланов: Ако премиерот каже дека Ристовски, Јанакиески и Вељаноски не се организатори, обвинението треба да биде ...

PressingTV - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

На Спиро Ристовски му се покачила температурата, прекинато судењето за „27 април”

24Инфо - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

24Инфо - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

Опсервер - 27.11.2020

– Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е ...

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

Либертас - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот посочи дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. Тој на општо изненадување посочи дека тие не се главните виновници, иако процесот се води ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

Денешен - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

ЗАЕВ: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Денешен - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

Вечер Прес - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Вечер Прес - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од главниот организатор Никола Груевски и не треба ...

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

PressingTV - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот посочи дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. Тој на општо изненадување посочи дека тие не се главните виновници, иако процесот се води ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

CivilMedia - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

Опсервер - 27.11.2020

– Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

iPortal - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Рускоска ни по сведочењето на Заев нема да го повлече обвинението за 27 април

Република - 27.11.2020

Обвинителката Вилма Русковска вели дека не е изненадена од денешното сведочење на премиерот Зорна Заев, но оти нема да го повлече обвинението за настаните од 27 април. Таа се надева дека судот ќе ги цени материјалните докази претставени од ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

еМагазин - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

iPortal - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Заев: Трајко, Миле, Спиро не се организатори на „27 април“, беа изманипулирани од Груевски

24Инфо - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев во својот исказ пред судот изјави дека обвинетите за настаните од 27 не се организатори туку биле изманипулирани од Никола Груевски. -Настаните од 27 април оставија згрозувачки сеќавања за сите нас и се надеваме дека нема да се ...

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Скопје инфо - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

Република - 27.11.2020

Судењето за настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите, на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев со сведочењето ја изненади одбраната во „27 април“: Очекуваме повлекување на обвинението

Либертас - 27.11.2020

Одбраната во случајот „Организаторите на 27 април“ се изненадила од денешното сведочење на премиерот Зоран Заев кој рече дека смета оти бившиот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ексминистрите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески и поранешниот ...

Заев: Вељаноски, Ристовски и Јанакиески не се организатори на 27 април, беа изманипулирани од Груевски

Либертас - 27.11.2020

Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор Никола Груевски. Ова го изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи како сведок на прашање од Судот во однос на конститутивната седница во Собранието од 27 април 2017 ...

Покачената телесна температура на Спиро Ристовски го одложи судењето за „27 април“

Бриф - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Заев: Главен организатор на „27 април“ е Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

Бриф - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Пресврт кој ја налути Рускоска: Заев ги амнеситраше Јанакиески, Ристовски и Вељаноски

Алфа - 27.11.2020

Зоран Заев ја налути Вилма Рускоска откако со сведочење го поби она што го пишува во нејзиното обвинение за организација на собраниските настани. Премиерот на Македонија пред судот кажа дека Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Велјановски и ...

Заев: Груевски беше организаторот на „27-ми април“, а не Јанакиевски, Ристовски и Вељановски

Точка - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска сведочеше за случувањата во Собранието на 27-ми април 2017-та година, при што порача дека главен организатор е поранешниот премиер Никола Груевски. Одговарајќи како сведок, денес Заев во Судот истакна дека главниот ...

Заев: Јанaкиески, Вељаноски и Ристоски не се организатори на настаните во Собранието, нив ги изманипулирал Груевски

Фактор - 27.11.2020

Миле Јанaкиески, Спиро Ристовски Трајко Вељановски и другите кои се тука се изманипулирани од главниот организатор за настаните од 27 април, рече денеска во Кривичниот суд премиерот Зоран Заев.

Заев го посочи Груевски како главен организатор на насилствата во Собранието на сведочењето за 27 април

Мета - 27.11.2020

На денешното сведочење за насилствата во Собранието кои се случија на 27 април 2017 година, како сведок беше повикан и премиерот Зоран Заев. Прашан за случувањата тој ден, Заев истакна дека не мисли дека главни осмислувачи и организатори на ...

Миланов: Очекуваме повлекување на обвинението по сведочењето на Заев

Локално - 27.11.2020

Адвокатот Еленко Миланов кој е бранител на Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески во денешната изјава по судењето на „27 април“, кажа дека по сведочењето на премиерот Зоран Заев , очекува повлекување на обвинението.

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

Локално - 27.11.2020

Сметам дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори и мотиватори на настаните од 27 април, туку дека тоа е Никола Груевски, изајви премиерот Зоран Заев на денешното рочиште за организаторите на „27 април“.

Заев пред судот: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори и осмислувачи на „27 април“

Република - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот посочи дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. Тој на општо изненадување посочи дека тие не се главните виновници, иако процесот се води ...

Заев: Груевски е организатор на „27 април“, обвинетите биле изманипулирани од него

Н.Македонија - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев не мисли дека Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски, како и другите во судницата, се организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година, туку дека тие се изманипулирани од главниот организатор Никола ...

Заев пред судот: Вељаноски, Јанакиески и Ристески НЕ СЕ ОРГАНИЗАТОРИ И ОСМИСЛУВАЧИ на „27 април“

Вечер - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот посочи дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори на настаните од 27 април. Тој на општо изненадување посочи дека тие не се главните виновници, иако процесот се води ...

Заев: Груевски беше организаторот на „27-ми април“, а не Јанакиевски, Ристовски и Вељановски

Скопје1 - 27.11.2020

Премиерот Зоран Заев денеска сведочеше за случувањата во Собранието на 27-ми април 2017-та година, при што порача дека главен организатор е поранешниот премиер Никола Груевски. Одговарајќи како сведок, денес Заев во Судот истакна дека главниот ...

Заев: Никола Груевски бил главниот организатор на 27 април, а не Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски

Мак. Весник - 27.11.2020

Тој беше повикан како сведок на рочиштето и ги сподели неговите сознанија за настаните во Собранието тој ден. Заев вели дека е жртва во тој настан. „Не мислам дека се осмислувачи и организатори на тој настан.

Заев за 27 април: Вељаноски, Ристовски и Јанакиески не се организатори на настаните од 27 април

Магазин - 27.11.2020

Никола Груевски бил главниот организатор на 27 април, а не Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски, сведочеше премиерот Зоран Заев во судница. Тој имал сознанија дека овие обвинети се изманипулирани Груевски.

Не Трајко, Миле, Ристо, туку Груевски е организатор на „27 април“, сведочеше Заев

Expres - 27.11.2020

„Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија, овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

Centar - 27.11.2020

Сметам дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори и мотиватори на настаните од 27 април, туку дека тоа е Никола Груевски, изајви премиерот Зоран Заев на денешното рочиште за организаторите на „27 април“.

Адвокатот Миланов: По сведочењето на Заев, да се повлече обвинението за „27 април“

Expres - 27.11.2020

Мора да се сфати сериозно денешното сведочење на Зоран Заев, бидејќи тоа го говори човек кој има пристап до сите безбедносни информации во државата, смета адвокатот Еленко Миланов. Тој смета дека обвинението за „организатрорите за настаните од 27 ...

Пресврт во судењето за 27-ми април, Заев вели дека организатор бил Груевски, а не Јанакиески, Ристовски и Вељановски

MakPress - 27.11.2020

Не мислам дека главни осмислувачи и организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски и другите тука. Според мои сознанија овие луѓе се изманипулирани од главниот организатор ...

Одложено судењето за „27 април“ поради покачена телесна температура на Спиро Ристовски

MakPress - 27.11.2020

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година се одложува за 2 декември, откако според протоколите на обвинетиот Спиро Ристовски не му е дозволен влез во судската зграда поради покачена телесна температура.

Миланов: Ако премиерот каже дека организатори не се Ристовски, Јанакиески и Вељаноски, обвинението треба да биде ...

MakPress - 27.11.2020

Ако првиот човек на државата во изминатите четири години како премиер, со пристап до сите безбедносни информации, каже дека организатори за настаните од 27 април сигурно не се Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски мислам дека е сосема ...