TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вештачкиот колк би можел да има КАТАСТРОФАЛНИ последици по здравјето на Мареј“

Gol.mk - 26.10.2019

Британецот Енди Мареј одново победува на тениските терени. По 2017 година, поранешниот светски рекет број еден освои титула и се израдува на турнирот во Антверпен, Белгија. Никој не очекува тој да им парира на најдобрите во светот, но фановите се ...

Енди Мареј си игра со својот живот!!

Канал5 - 25.10.2019

Светски познатиот доктор Хан Ридигер вели дека поранешниот најдобар тенисер на светот Енди Мареј моментално би требало да престане да се занимава со тенис. Олимпискиот шампион од Лондон по две години измачување со дегенерисаниот колк , поради кои ...

Мареј не смее да игра тенис, последиците можат да бидат катастрофални

Екипа - 25.10.2019

Енди Мареј успешно се врати на терените по бројните проблеми со повредата на колкот, неодамна го освои и првиот АТП-турнир во камбекот, но швајцарскиот доктор Хан Ридигер јавно го предупреди Британецот што поскоро да ја прекине кариерата бидејќи ...

Мареј мора веднаш да ја заврши кариерата!

Нетпрес - 25.10.2019

Ако им се верува на зборовите на специјалистот на болницата во Цирих, Хан Ридигер, Енди Мареј мора итно да ја заврши кариерата. Причина за ваквата одлука е констатацијата на докторот кој го предупреди Британецот дека може да добие затруеност во ...

Познат хирург го предупреди Мареј: Опасно си играш со животот!

Sport 1 - 25.10.2019

Поранешниот светски рекет број еден Енди Мареј, еден од четворицата најдобри тенисери на денешницата покрај Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, неодамна после две години пауза стигна до првиот трофеј со освојувањето на АТП-турнирот во ...

„Мареј си игра со животот, последиците може да бидат катастрофални!“

СуперСпорт - 25.10.2019

Специјалистот во клиника од Цирих, докторот Хан Ридигер изјави дека британскиот тенисер Енди Мареј мора да престане да се занимава со тенис, зашто би можел да добие труење со кобалт доколку продолжи да игра.

„Енди Мари си игра со животот“

Спортски - 25.10.2019

Светски познатиот доктор Хан Ридигер вели дека поранешниот најдобар тенисер на светот Енди Мареј моментално би требало да престане да игра тенис. Мари после две години измачување со дегенерисаниот колк , поради кои трпел големи болки, на почетокот ...

Енди Мареј си игра со животот, мора да престане да игра тенис

Sport M - 25.10.2019

Енди Мареј мора да престане да игра тенис, во спротивно се игра со својот живот. Ова го изјавил специјалист од клиниката во Цирих, Хан Ридигер. Мареј од јануари оваа година има вештачки колк, а според Ридигер, британскиот тенисер може да добие ...

Мареј мора под итно да ја прекине кариерата!

Слободен Печат - 25.10.2019

На олимпискиот шампион од Лондон и Рио де Жанеиро му беше вграден вештачки колк во јануари годинава. Специјалистот од клиниката во Цирих (Швајцарија), Хан Ридигер рече дека британскиот тенисер Енди Мареј треба да прекине да се занимава со тенис, ...

Специјалист го предупредува Мари: Тој мора да ја заврши кариерата, последиците можат да бидат катастрофални

Дерби - 25.10.2019

Еден од најдобрите тенисери во последните 10-15 години, Енди Мари мора веднаш да и стави крај на неговата кариера. Ова го тврди докторот специјалист од клиниката во Цирих, Хан Ридигер кој посочува дека Шкотот на кого му беше вграден вештачки колк на ...

„Ако Мареј не се пензионира последиците можат да бидат катастрофални“

TopSport - 25.10.2019

Докторот Хан Ридигер порачал дека Енди Мареј би требало да ја заврши кариерата. Тој истакнал дека британскиот тенисер, доколку продолжи да игра, би можел да се соочи со труење на крвта со кобалт. Доктор Ридигер е специјалист на клиниката во Цирих.

Мареј мора веднаш да ја заврши кариерата!

Вечер Прес - 25.10.2019

Ако им се верува на зборовите на специјалистот на болницата во Цирих, Хан Ридигер, Енди Мареј мора итно да ја заврши кариерата. Причина за ваквата одлука е констатацијата на докторот кој го предупреди Британецот дека може да добие затруеност во ...

Енди Мари мора да ја заврши својата кариера - докторот јавно проговорел и ги изнел катастрофалните последици

Точка - 25.10.2019

Специјалист од клиниката во Цирих, Хан Ридигер, изјавил дека британскиот тенисер Енди Мари мора да престане да се занимава со тенис затоа што така би можел да добие труење од кобалт доколку продолжи да игра.

Енди Мареј мора да ја заврши тениската кариера: Последиците можат да бидат катастрофални!

Магазин - 25.10.2019

Специјалистот во клиника од Цирих, докторот Хан Ридигер изјави дека британскиот тенисер Енди Мареј мора да престане да се занимава со тенис, затоа зашто би можел да добие труење со кобалт доколку продолжи да игра тенис.

Видео: Енди Мари не можеше да ги задржи солзите после освоената титула!

Спортски - 24.10.2019

Енди Мари ја освои титулата во Антверпен, откако во финалето го победи Станислав Вавринка со 2-1, па не успеа да ги задржи солзите. Ова беше прва титула за Мари откако во јануари оваа година имаше операција на колкот.

Мареј: Ако ја завршев кариерата, ќе седев дома и ќе имав многу деца!

Gol.mk - 23.10.2019

Енди Мареј зад себе остави прекрасна недела по победата над Стан Вавринка во финалето на турнирот во Антверпен. Шкотланѓанецот најави продолжување на кариерата, шегувајќи се дека ако ја заврши кариерата, ќе седи дома и ќе има многу деца.

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Кајгана - 22.10.2019

Лондон, 22 октомври 2019 (МИА) – Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца.

Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Нетпрес - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Mареј откри зошто продолжи со тенисот – „кога сум дома, правам само деца“

Макфакс - 22.10.2019

Британскиот тенисер, Енди Мареј иако не и припаѓа на големата тениска четворка по бројот на титулите, сепак е еден од најдуховитите тенисери. Тој го поседува познатиот „британски“ хумор. При последното освојување на турнирот во Антверпен образложи ...

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

+инфо - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Енди Мареј откри зошто му се вратил на тенисот: Кога сум дома, правам деца

Спортманија - 22.10.2019

Колку деца има Британецот? Енди Мареј по две и пол години пауза, повторно се израдува на тениски трофеј. На почетокот на годинава, на Британецот му беше извршена операција на колкот, но сега се врати и триумфираше на турнирот во Антверпен.

Mареј откри зошто продолжи со тенисот – „кога сум дома, правам само деца“

TopSport - 22.10.2019

Британскиот тенисер, Енди Мареј иако не и припаѓа на големата тениска четворка по бројот на титулите, сепак е еден од најдуховитите тенисери. Тој го поседува познатиот „британски“ хумор. При последното освојување на турнирот во Антверпен образложи ...

Мари во свој стил посочи зошто му се врати на тенисот: Ако седам дома…

Дерби - 22.10.2019

Енди Мари по подолго време успеа да освои АТП титула и тоа на турнирот во Антверпен со што најави подобри времиња за него, па можеби и враќање на старите победнички патеки кога беше еден од најдобрите играчи на светот.

Вавринка: Мареј е еден од великаните на тенисот

TopSport - 22.10.2019

Стен Вавринка вели дека Енди Мареј, кој исто како него има три гренд слем титули во кариерата, е еден од великаните на тенисот, откако Шкотланѓанецот во неделата го победи во финалето во Антверпен за прва титула од 2017 година.

Мареј со оригинален изговор да му се врати на тенисот: „Кога сум дома правам деца“

SportMedia - 22.10.2019

По освојувањето на турнирот во Антверпен, Енди Мареј ја освои првата титула во сингл по подолго време, односно по низата здравствени проблеми, операции и рехабилитација од истите. Шкотскиот тенисер кој е препознатлив и по неговиот британски хумор по ...

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

А1 On - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Курир - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако седам дома ќе имам само повеќе деца

Sport M - 22.10.2019

„Имам две деца, трето ќе се роди наскоро. Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе, па затоа ќе играм уште долго“, вели Мареј. Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави ...

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Локално - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Либертас - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Бриф - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

Опсервер - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако сум дома ќе имам повеќе деца

Денешен - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Енди Мареј најави продолжување на кариерата, бидејќи ако стави крај ќе има многу деца

iPortal - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Mареј: Морам да играм, ако седам дома ќе имам повеќе деца

PressingTV - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј: Ако седам дома, тогаш ќе имам повеќе деца

MakPress - 22.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по победата над Стан Вавринка од Швајцарија во финалето на турнирот во Антверпен, најави продолжување на кариерата, бидејќи, како што рече, ако стави крај, ќе има многу деца. – Имам две деца, трето ќе се роди наскоро.

Мареј се враќа и во „Дејвис купот“

А1 On - 21.10.2019

Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Тој ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, откако дуото им ...

Мареј: Титула што многу ми значи

Екипа - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј по двегодишна пауза повторно успеа да освои трофеј на турнирите, откако во финалето во Антверпен го совлада Стан Вавринка со 3-6, 6-4, 6-4. Тој со солзи радосници ја прослави титулата која му значи многу со оглед дека ...

Прва титула за Мареј по операцијата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.10.2019

Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен, Белгија. Во неделата британскиот тенисер во решавачкиот меч за титулата успеа да го совлада Станислас Вавринка од Швајцарија со резултат 2:1 по сетови ...

Мареј се расплака откако освои трофеј по две години пауза (видео)

Спортманија - 21.10.2019

Британецот пред една година не веруваше дека повторно ќе игра тенис, 961 ден подоцна го освои АТП 250 турнирот во Антверп Трикратниот Гренд слем шампион и олимписки првак Енди Мареј, со пресврт од 2-1 (3-6, 6-4, 6-4) против Стен Вавринка ја освои ...

Чудото на Енди Мареј - во јануари му ставија вештачки колк, а сега освои титула после 960 дена

Оff.net - 21.10.2019

Понекогаш во спортот се случуваат работи, кои многу тешко може да се разберат и кои ја прошируваат нашата претстава за човековите можности. Враќањето на Енди Мареј е едно од ...

Мареј ја освои титулата во Антверпен, па заплака како мало дете (ВИДЕО)

СуперСпорт - 21.10.2019

Енди Мареј ја освои титулата во Антверпен, Белгија по победата против Станислав Вавринка со 2-1 во сетови, откако на почетокот на годината имаше операција на колк. Мареј не освои ниту еден сет во Синсинати и Винстон-Сејлем, првите два турнири по ...

Мареј се враќа и во „Дејвис купот“

Курир - 21.10.2019

Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Поранешниот број 1 ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, ...

Победата над Вавринка го крена во облаци: Енди Мареј се враќа за дуелите од Дејвис купот!

Sport 1 - 21.10.2019

Поранешниот прв рекет во светот, Британецот Енди Мареј, ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од Дејвис купот по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен.

ВИДЕО: Прв трофеј за Мареј по операцијата, солзи радосници на лицето на Британецот

Курир - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

Сител - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

Независен - 21.10.2019

Белгија– Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

Кајгана - 21.10.2019

Антверпен, 21 октомври 2019 (МИА) – Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј се расплака по првата титула по операцијата

+инфо - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

А1 On - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

Опсервер - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

4NEWS - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

Либертас - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

Локално - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј се враќа и во „Дејвис купот“

Локално - 21.10.2019

Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Поранешниот број 1 ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, ...

Енди Мареј во ноември ќе се врати и во „Дејвис купот“

iPortal - 21.10.2019

Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Поранешниот број 1 ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, ...

Мареј се враќа и во „Дејвис купот“

Опсервер - 21.10.2019

Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Поранешниот број 1 ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, ...

Мареј се враќа и во „Дејвис купот“

Либертас - 21.10.2019

– Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Поранешниот број 1 ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, ...

Енди Мареј емотивно реагираше по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен

iPortal - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј емотивно реагираше по првата титула по операцијата

MakPress - 21.10.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј не успеа да ги задржи солзите по освојувањето на финалето на турнирот во Антверпен. Вчера, во решавачкиот натпревар, тој го совлада Стен Вавринка од Швајцарија со 2-1 (3:6, 6:4, 6:4).

Мареј се враќа и во „Дејвис купот“

MakPress - 21.10.2019

Енди Мареј ќе се приклучи на селекцијата на Велика Британија во ноември за дуелите од „Дејвис купот“ по неговата прва АТП титула по двегодишна пауза во текот на викендот во Антверпен. Поранешниот број 1 ќе му се придружи на неговиот брат Џејми, ...