TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовски: Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева

Канал5 - 24.11.2019

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

Арсовски: Катица Јанева за четири години има заработено над 340.000 евра

Сител - 24.11.2019

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

(ВИДЕО) Арсовски: Јанева да ги врати парите што ги примила на лична сметка од Владата на СДСМ

А1 On - 24.11.2019

„Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата префрлала пари на сметката на Јанева

Р.С.Европа - 24.11.2019

Преку Владата на лична сметка на Катица Јанева се префрлале пари во висина и до 600 евра, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој истакна дека последната исплата била направена 10 дена пред апсењето на ...

Арсовски: Заев ѝ префрлал пари на Катица Јанева пред да биде уапсена ВИДЕО

+инфо - 24.11.2019

Владата и Заев на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и до 600 евра и тоа последната исплата била на само 10 дена пред апсењето на Катица Јанева во сред екот на случајот „Рекет“, изјави денеска на прес-конференција Димче Арсовски, ...

ВМРО ДПМНЕ:Катица Јанева за четири години има заработено над 340.000 евра

ММС - 24.11.2019

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната прес конференција рече дека јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и до 600 евра и тоа последната исплата била на само 10 дена ...

Арсовски: Заев го руинираше правниот систем преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем

Курир - 24.11.2019

Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева. Јавноста е сведок дека Зоран Заев преку Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и до 600 евра и тоа последната исплата била на само 10 дена пред апсењето на Катица Јанева ...

Арсовски: Од Владата биле префрлени пари на сметката на Јанева 10 дена пред апсењето

Макфакс - 24.11.2019

Преку Владата на лична сметка на Катица Јанева се префрлале пари во висина и до 600 евра, рече на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и нагласи дека последната исплата била направена 10 дена пред апсењето на специјалната ...

Димче Арсовски: Катица Јанева за четири години има заработено над 340.000 евра

Либертас - 24.11.2019

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

Арсовски: Катица Јанева за четири години има заработено над 340.000 евра

4NEWS - 24.11.2019

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева да ги врати парите што ги зела од Владата за учество во Советот за реформи (ВИДЕО)

Локално - 24.11.2019

„Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и до 600 евра и тоа последната исплата била на само 10 дена пред апсењето на Катица Јанева во сред екот на случајот „Рекет“, изјави денеска на прес-конференција Димче Арсовски, ...

Арсовски: Од Владата биле префрлени пари на сметката на Јанева 10 дена пред апсењето

MTM - 24.11.2019

Преку Владата на лична сметка на Катица Јанева се префрлале пари во висина и до 600 евра, рече на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и нагласи дека последната исплата била направена 10 дена пред апсењето на специјалната ...

Арсовски: Заев класично си ја поткупувал Јанева, 600 евра Владата ѝ исплатила 10 дена пред апсењето

24Инфо - 24.11.2019

Интегрален текст од прес конференција на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем.

Арсовски: Јанева примила пари на лична сметка од Владата на СДСМ за учество во Советот за реформи

Република - 24.11.2019

и тоа последната исплата била на само 10 дена пред апсењето на Катица Јанева во сред екот на најголемиот случај во историјата на Република Македонија за рекетирање во случајот Рекет, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Јанева добивала пари од Владата за учество во Советот за реформи, ВМРО-ДПМНЕ бара да ги врати

iPortal - 24.11.2019

„Владата на лична сметка на Катица Јанева префрлале пари во висина и до 600 евра и тоа последната исплата била на само 10 дена пред апсењето на Катица Јанева во сред екот на случајот „Рекет“, изјави денеска на прес-конференција Димче Арсовски, ...

Арсовски:Јанева примала пари од Владата и откако ја имаше депонирано својата оставка во СЈО

Скопје1 - 24.11.2019

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

Арсовски: Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева

MakPress - 24.11.2019

Зоран Заев го руинираше правниот систем и на секој можен начин преку уцени, закани и поткупувања вршат влијание врз правосудниот систем. Зоран Заев класично си ја поткупувал Катица Јанева.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара итно формирање на Анкетна комисија која ќе го претресе работењето на СЈО кое ...

Курир - 23.11.2019

Деновиве излезе на виделина, причината зошто СДСМ одбива да се формира Анкетна комисија во Собранието на Република Македонија која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева односно македонските граѓани да дознаат како и за кои ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара анкетна комисија да го испита работењето на СЈО

Макфакс - 23.11.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара формирање на Анкетна комисија во Собранието која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева, со цел, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, македонските граѓани да дознаат како и за кои потреби се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ одбива да се формира Анкетна комисија за работењето на СЈО

Р.С.Европа - 23.11.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата бара итно формирање на Анкетна комисија која ќе го претресе работењето на институцијата која расипнички потроши десетина милиони евра. Јавноста мора да дознае како, за што и на кој начин Катица Јанева ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара формирање на анкетна комисија за да се испита работењето на СЈО

А1 On - 23.11.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара формирање на Анкетна комисија во Собранието која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева, со цел, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, македонските граѓани да дознаат како и за кои потреби се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ одбива да се формира собраниска Анкетна комисија за работењето на СЈО и Катица Јанева

Сител - 23.11.2019

Деновиве излезе на виделина, причината зошто СДСМ одбива да се формира Анкетна комисија во Собранието на Република Македонија која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева односно македонските граѓани да дознаат како и за кои ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара анкетна комисија да го испита работењето на СЈО

24Инфо - 23.11.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара формирање на Анкетна комисија во Собранието која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева, со цел, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, македонските граѓани да дознаат како и за кои потреби се ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара анкетна комисија да го испита работењето на СЈО

Точка - 23.11.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара формирање на Анкетна комисија во Собранието која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева, со цел, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, македонските граѓани да дознаат како и за кои потреби се ...

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара анкетна комисија да го испита работењето на СЈО

MTM - 23.11.2019

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара формирање на Анкетна комисија во Собранието која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева, со цел, како што наведуваат од ВМРО-ДПМНЕ, македонските граѓани да дознаат како и за кои потреби се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Излезе на виделина причината зошто СДСМ одбива да се формира Анкетна комисија

MakPress - 23.11.2019

Деновиве излезе на виделина, причината зошто СДСМ одбива да се формира Анкетна комисија во Собранието на Република Македонија која ќе има за цел да го испита работењето на СЈО и Катица Јанева односно македонските граѓани да дознаат како и за кои ...

ВАНКОВСКА: Јанева кутра мајка не е толку специјална, колку што државата ни е со специјални потреби

Магазин - 23.11.2019

Јанева беше само персонализација на општиот гнилеж и распад на институциите – се’ додека не ја претворија во кутра самохрана и невработена мајка, пишува на социјалните мрежи професорката Биљана Ванковска.

Кому му одговара Катица Јанева да биде во домашен притвор?

MakPress - 23.11.2019

Според новинарот Саше Димовски кој со години наназад го следи судството, ова е филм под режија на актуелната власт, а последново со Јанева и Боки 13 е само уште едно сценарио со цел да се забошоти случајот „Рекет“, па да се успее во обидот да се ...

Ванковска: Не беше Јанева толку специјална, колку што државата е со специјални потреби

Expres - 23.11.2019

Веќе одамна кажав дека Јанева не е толку специјална, колку што државата ни е со посебни/специјални потреби. Таа беше само персонализација на општиот гнилеж и распад на институциите – се’ додека не ја претворија во кутра самохрана и невработена мајка ...

Ванковска: Јанева не е толку специјална, колку што државата ни е со посебни/специјални потреби

365 - 23.11.2019

По објавата во медиумите дека огромни суми како бонуси земала екс јавната обвинителката, Катица Јанева и обвинителите. Се огласи проф. Ванковска на Фејсбук: „Ова ни во најдобрата политичка сатира не би можело да се измисли, а вистина е: „Најголем ...

Базата на финансии ги откри бонусите на Јанева

Призма - 22.11.2019

Целосните примања на Јанева беа тајна | Фото: Роберт Атанасовски Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени ...

Јанева надвор од палтата заработила плус 157.000 евра

Телма - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“ .

Истресени гаќи

Сакам да кажам - 22.11.2019

1 Во прв момент, целата оваа приказна изгледа многу забавно. Речиси е неверојатно како се испреплетуваат судбините на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, со шоуменот Боки 13, со документарните филмчиња од скриените камери на Орце Камчев, ...

Над 150 илјади евра исплатени на Јанева плус од платата, покажува базата „Отворени финансии“

24 Вести - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Над 150 илјади евра исплатени на Јанева плус од платата, покажува базата „Отворени финансии"

Канал5 - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии".

На Јанева и биле исплатени над 150 илјади евра надвор од платата, покажала базата „Отворени финансии“

ТВ21 - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Арсовски: Шест месеци се случува класична лакрдија околу случајот Рекет

Канал5 - 22.11.2019

​Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ.

Јанева зела дополнителни 157.000 евра покрај платата, највисок бил додатокот на доверливост

Фокус - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за време на својот мандат зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, објави Призма повикувајќи се на информации од базата „Отворени финансии“.

„Самохраната мајка“ Катица Јанева заработила 157.000 евра надвор од редовната плата

ММС - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“ , пренесува Призма.

Половина година власта приредува лакрдии со случајот Рекет

Нетпрес - 22.11.2019

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ, рече на денешната ...

(Видео) Арсовски: Јанева е пуштена по налог на Заев за да не пропее за вмешаноста на власта во „Рекет“

Макфакс - 22.11.2019

„Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот ‘Рекет’. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ.Катица Јанева беше ...

(ВИДЕО) Арсовски: Русковска глуми браник на правдата, а целиот период ја водеше истрагата во корист на Јанева и Заев

А1 On - 22.11.2019

„Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ.

Арсовски: Јанева е пуштена по налог на Заев само за да не „пропее” за вмешаноста на власта во „Рекет”

МКД - 22.11.2019

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ, изјави денеска на ...

Димче Арсовски: Шест месеци се случува класична лакрдија околу случајот Рекет

Сител - 22.11.2019

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ.

Катица Јанева добила 157.000 евра „додаток за доверливост“

+инфо - 22.11.2019

Најголемиот дел од бонусот е додатокот за доверливост што ѝ бил исплаќан под контото „други трансфери“. Овој додаток секоја година станувал сѐ поголем и поголем - 1.600 евра, па 2.200 и сѐ до 4.000 евра неколку пати во текот на секоја година или ...

Арсовски: Катица има заработено над 260.000 евра, смешно е што велат дека немала пари ВИДЕО

+инфо - 22.11.2019

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот „Рекет“. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ, рече на денешната ...

Катица Јанева зела 157 000 евра бонуси

360 степени - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“ , објави Призма .

Среде „Рекет“ Владата и платила на лична сметка на Катица: Јанева од притвор уште ги води СУДСКИТЕ РЕФОРМИ

Курир - 22.11.2019

На датум 5 јули 2019 година на личната сметка на Катица Јанева, Владата префрлила 36.000 денари, покажуваат податоците од базата „Отворени финансии“. Ваква уплата има и 19 јуни 2018 година во износ од 24.000 денари.

Катица Јанева за време на својот мандат добила 157 илјади евра „додаток за доверливост“

МКД - 22.11.2019

Новата апликација на Министерството за финансии „ Отворени финансии “ открива дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата кој отпрлика била нешто над 3.500 евра ...

Арсовски: Шест месеци власта ни приредува класична лакрдија со случајот Рекет

Курир - 22.11.2019

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ, рече на денешната ...

АФЕРА „РЕКЕТ“ Можно ли е Спец Катица да е уценета?!

+инфо - 22.11.2019

Плата од 3.500 евра месечно, бонуси од 157.000 евра за четири години, спец-каса во СЈО, а згора и рекетирање, хип-хоп 50.000 евра (ако се само толку) и што ли уште не - па после некој сака да веруваме дека некоја таинствена сила работела на ...

Героски: АФЕРА „РЕКЕТ“ Можно ли е Спец Катица да е уценета?!

Курир - 22.11.2019

Плата од 3.500 евра месечно, бонуси од 157.000 евра за четири години, спец-каса во СЈО, а згора и рекетирање, хип-хоп 50.000 евра (ако се само толку) и што ли уште не – па после некој сака да веруваме дека некоја таинствена сила работела на ...

Правосудство и лажни вести – во фокус на медиумите

Р.С.Европа - 22.11.2019

Состојбите во правосудството се главна тема во дневниот печат, особено после судирот меѓу обвинителката Вилма Русковска, која им се заканила на судиите дека ќе ги истресе од гаќи со финансиски истрага, по пуштањето на поранешната специјална јавна ...

Дескоска: Згрозена сум од однесувањето на Јанева, ако некој сте го носеле на маица, бил симбол на правдата и, оддеднаш, ...

+инфо - 22.11.2019

Единствен контакт со Катица Јанева имала за Законот за јавно обвинителство, многу пред да биде притворена, на дебата. Министерката вели дека е згрозена од нејзиното однесување, од постапката ...

За предметите на СЈО кои незаконски беа префлени во ЈО, Дескоска вели дека не е сигурна дали Јанева сама ги пишувала ...

Курир - 22.11.2019

Во вечерашната емисија „Само Вистина„ министерката за правда, Рената Дескоска фрли сомнеж за тоа дали Катица Јанева самата ги пишувала писмата со кои се префли надлежноста на предметите на СЈО на Јавното обвинителство.

Милошоски: Народот нека скенира фискални сметки!

Сител - 22.11.2019

Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук реагира откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата.

Покрај платата Јанева зела и 157.000 евра додаток за доверливост - да не открива што чула во „бомбите“

Сител - 22.11.2019

Вкупно 157.000 евра плус од редовната плата кој отпрлика била нешто над 3.500 евра месечно, зела поранешната шефица на СЈО Катица Јанева, открива новата апликација на Министерството за финансии „Отворени финансии“ .

Јанева добивала бонуси од 4.000 евра месечно за доверливост

Press24 - 22.11.2019

Новата апликација на Министерството за финансии „ Отворени финансии “ открива дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата кој отпрлика била нешто над 3.500 евра ...

Катица Јанева покрај редовната плата зела дополнителни 157.000 евра

Нетпрес - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Катица Јанева зела 157.000 евра бонуси

Слободен Печат - 22.11.2019

Најголем дел од дополнителните 157.000 евра таа ги добивала како додаток за доверливост – да не открива што чула во „бомбите“. Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната ...

Јанева зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата

iPortal - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Милошоски: Народот нека скенира фискални сметки!

4NEWS - 22.11.2019

Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук реагира откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата.

Јанева зела 157.000 евра бонуси, а Апелација ја пушти во домашен притвор бидејќи била невработена и без имот

Република - 22.11.2019

Пранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“ , објави Призма .

Арсовски: Јанева ја пуштиле оти е самохрана мајка, немала имот… небулоза

24Инфо - 22.11.2019

Интегрален текст од прес конференција на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со ...

ПРИЗМА: Јанева зела 157 илјади евра за „додаток за доверливост“ и други надоместоци

еМагазин - 22.11.2019

ПРИЗМА објави дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева , за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“ .

Покрај платата Јанева зела и 157.000 евра додаток за доверливост – да не открива што чула во „бомбите“

4NEWS - 22.11.2019

Вкупно 157.000 евра плус од редовната плата кој отпрлика била нешто над 3.500 евра месечно, зела поранешната шефица на СЈО Катица Јанева, открива новата апликација на Министерството за финансии „Отворени финансии“ .

22 ноември: Бонуси за Јанева, писма, преговори, прислушувања…

CivilMedia - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Над 150 илјади евра исплатени на Јанева плус од платата, покажува базата „Отворени финансии“

Бриф - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Милошоски: Народот нека скенира фискални сметки!

Република - 22.11.2019

Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ на фејсбук реагира откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата.

Катица зела 157.000 евра надвор од редовната плата

24Инфо - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“ – пишува Призма.

Јанева покрај платата зела дополнителни 157.000 евра – највисок бил додатокот на доверливост

Либертас - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за време на својот мандат зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, објави Призма повикувајќи се на информации од базата „Отворени финансии“.

Над 150 илјади евра исплатени на Јанева плус од платата, покажува базата „Отворени финансии“

Локално - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Проф. Ванковска: Ова ни во најдобрата политичка сатира не би можело да се измисли, а вистина е

Опсервер - 22.11.2019

Ова ни во најдобрата политичка сатира не би можело да се измисли, а вистина е: „Најголем дел од дополнителните 157.000 евра Јанева ги добивала како додаток за доверливост – да не открива што чула во „бомбите“, а земала и надоместоци за кирија и за ...

Катица Јанева покрај редовната плата зела дополнителни 157.000 евра

Точка - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

На Јанева и биле исплатени над 150 илјади евра надвор од платата, покажала базата „Отворени финансии“

4NEWS - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Над 150 илјади евра исплатени на Јанева плус од платата, покажува базата „Отворени финансии“

CivilMedia - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Героски: Зошто би молчела Катица?

Република - 22.11.2019

Пред некој ден, еден мој драг колега , во колумна, ја промовираше старата, веќе подзаборавена теза дека целта на „планирањето и внимателната изведба“ на аферата „Рекет“ била двојна: „дискредитирање и уривање на СЈО, а потоа и пад на Зоран Заев од ...

Кој се офајдил од спец-касата на СЈО?

Република - 22.11.2019

Во најновата колумна новинарот Бранко Героски меѓу другото се осврнува и на т.н. специјална каса која постоела во СЈО, а со која раководела Катица Јанева. Петто, да споделам уште една неофицијална информација, бидејќи ионака ветив дека со „Рекет“ ...

Јанева за време на мандатот добила 157 илјади евра, надвор од редовната плата

Н.Македонија - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“, пишува порталот за истражувачко новинарство „Призма“.

Јанева касирала бонуси од 4.000 евра месечно, висината сама ја одредувала

365 - 22.11.2019

Базата „Отворени финансии“, преку која Министерството за финансии завчера ги објави сите буџетски трошоци од 2010 година наваму, ги извади на виделина и бонусите кои покрај редовната плата ги добивала Катица Јанева како шефица на СЈО, пишува ...

ГЕРОСКИ ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: АФЕРА „РЕКЕТ“ Можно ли е Спец Катица да е уценета?!

Магазин - 22.11.2019

Плата од 3.500 евра месечно, бонуси од 157.000 евра за четири години, спец-каса во СЈО, а згора и рекетирање, хип-хоп 50.000 евра (ако се само толку) и што ли уште не – па после некој сака да веруваме дека некоја таинствена сила работела на ...

Катица Јанева добила 157.000 евра бонуси, покрај платата

Expres - 22.11.2019

За време на својот мандат, поранешната шефица на СЈО зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“, објави порталот „Призма“.

Арсовски: Јанева е пуштена по налог на Зоран Заев само за да не пропее

MakPress - 22.11.2019

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, се со една цел, а тоа е да се заштити криминалот на власта и на СДСМ.

КАТИЦА ЗА 4 ГОДИНИ ЗАРАБОТИЛА 340.000 ЕВРА, а народот нека скенира фискални сметки

Магазин - 22.11.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, на својот фејсбук профил реагираше откако беше соопштено дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата.

Бонусите на обвинителите од СЈО: Лaпaлa Катица, ама мезеле и другарите

365 - 22.11.2019

Базата „Отворени финансии“, преку која Министерството за финансии завчера ги објави сите буџетски трошоци од 2010 година наваму, ги извади на виделина и долго криените бонуси кои покрај редовната плата ги добивале обвинителите и вработените во СЈО, ...

Јанева зела 157 илјади евра плус од платата која ја добивала

MakPress - 22.11.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, за време на својот мандат, зела вкупно 157.000 евра надвор од редовната плата, покажуваат официјалните информации од базата „Отворени финансии“.

Героски: АФEPА „РЕКЕТ“ – Можно ли е Спец Катица да е yцeнeтa?!

365 - 22.11.2019

Пишува Бранко Героски за „Плусинфо“ Пред некој ден, еден мој драг колега, во колумна, ја промовираше старата, веќе подзаборавена теза дека целта на „планирањето и внимателната изведба“ на аферата „Рекет“ била двојна: „дискредитирање и уривање на ...

Арсовски: СДСМ и натаму молчи за ослободувањето на Катица Јанева

ТВ21 - 21.11.2019

„Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет. Зоран Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор, се со цел да не пропее и ...

Димче Арсовски: СДСМ втор ден молчи за ослободувањето на Катица Јанева

Канал5 - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет. Зоран Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор, се со цел да не пропее и ...

Арсовски: Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор

ММС - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Арсовски: Заев ја извади Катица Јанева од затвор

Нетпрес - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Арсовски: Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор

Курир - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

(ВИДЕО) Арсовски: Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор да не пропее

А1 On - 21.11.2019

„Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот „Рекет“. Зоран Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор, се со цел да не пропее ...

Арсовски: Заев ја ослободи Катица Јанева од притвор

Макфакс - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот „Рекет“, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Од Крале Марко, преку Катица Јанева до Вилма Русковска

Слободен Печат - 21.11.2019

Кога од Европската Унија ни посочија дека мора недвосмислено и одлучно да се бориме со организираниот криминал во земјата, ние без воопшто да се натегаме со нив, велејќи само едно кусо – нема грешка – веднаш се фативме да претеруваме.

ВМРО-ДПМНЕ: Судството и обвинителството прават театар за да го сокријат нарачателот на ослободувањето на Јанева

Сител - 21.11.2019

Русковска обвинителството и Кацарска судството совршено, но провидно го глумат театарот дека наводно се караат за ослободувањето на Катица Јанева, додека пак Заев, СДСМ и Владата молчат и гледаат од страна.

Судско шоу: „Специјалната“ Јанева се сокри од јавноста, а јавната Рускоска “им ги тресе гаќите на судиите“

Мета - 21.11.2019

Апелацискиот суд, во вторникот донесе одлука поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“,” од притвор да биде пратена во домашен притвор, каде ќе го почека судењето кое треба да започне на 3 декември.

Арсовски: СДСМ и натаму молчи за ослободувањето на Катица Јанева

4NEWS - 21.11.2019

„Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет. Зоран Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор, се со цел да не пропее и ...

Арсовски: Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син, кој исто така е под ...

24Инфо - 21.11.2019

Интегрален текст од прес конференција на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот ...

Арсовски: Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева

Скопје1 - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет. Зоран Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор, се со цел да не пропее и ...

Арсовски: Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева

MakPress - 21.11.2019

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во случајот Рекет. Зоран Заев лично ја извади Катица Јанева од затвор, се со цел да не пропее и ...

КАТО НИШТО НЕ ТЕ ПЕРЕ: Госпоѓо дали таа јакна ќе ви го сокрие срамот?

Магазин - 21.11.2019

Новинарот Фуркан Салиу и овојпат заедно со голем број на колеги го следеше патот на Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари до станот на нејзиниот син Лазар, каде пораншната специјална обвинителка ќе го отслужува куќниот притвор.

Арсовски: Пуштањето на Јанева е театар и смислено сценарио

ТВ21 - 20.11.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција денеска истакна дека пуштањето на Катица Јанева од притвор е само добро смислено сценарио од власта и дека не постои јакна што ќе го покрие срамот на, како што кажа, „Кацарска судството ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пуштањето на Катица Јанева од притвор е театар и смислено сценарио

Канал5 - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

(ВИДЕО) Арсовски: Нема јакна што ќе може да го покрие срамот на ова Кацарска судство и Русковска обвинителство

Фокус - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, истакна ...

Димче Арсовски: Пуштањето на Катица Јанева од притвор е театар и смислено сценарио

Сител - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

Милошоски: Одлуките за најкрупните криминални случаи како „Рекет“ се носат во тесна координација со Заев

Курир - 20.11.2019

За време на преговорите за Законот за обвинителство, премиерот во заминување Заев, се пофали дека тој е во координација со адвокатката Фрчкоска, бранител на обвинетата за “Рекет” Катица Јанева и дека според него контроверзната одлука потпишана од ...

(ВИДЕО) Арсовски: Ослободувањето на Јанева е срамна одлука за правосудството во Република Македонија

А1 On - 20.11.2019

„По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

Димче Арсовски: Пуштањето на Катица Јанева од притвор е театар и смислено сценарио

ММС - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Независен - 20.11.2019

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната одлука поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, да се пушти во домашен притвор, покажала демант на манипулациите на премиерот Заев и неговата вмешаност во случајот „Рекет“.

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Слободен Печат - 20.11.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ се огласи на Фејсбук. Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната, според него, нарачана судска одлука за пуштање на бившата шефица на СЈО Катица Јанева во домашен притвор, за него покажало ...

Судско – обвинтелска војна по пуштањето на Јанева во домашен притвор

Алфа - 20.11.2019

Судско обвинителска војна се отвара по синоќешното пуштање од Шутка на Катица Јанева.Виолета Богојеска, Владе Богдановски и Шемседин Јусуфи, членови на Судскиот совет, дојдоа утринава на колегиумот во Апелациониот суд, свикан итно откако синоќа ...

Арсовски: Смешно и срамно е ослободувањето на Јанева

Курир - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, рече на ...

Ова е новиот затвор за Катица Јанева (ФОТО)

Слободен Печат - 20.11.2019

Репортерската екипа на „Слободен печат“ денеска во разговор со новите соседи на Јанева дозна дека таа барем засега не се појавила ниту на терасата од станот да ја фати воздух. Стан во сопственост на Лазар Јанев во вториот влез од зградата со број 43 ...

Димовски: „Рекет“ е по сценарија на власта, целта е затскривање на вмешаните функционери

Алфа - 20.11.2019

„Рекет“ е филм под режија на актуелната власт, па Бојан Јовановски да остане зад решетки, а Катица Јанева да е дома, е само уште едно од низата сценарија со единствена и јасна цел – да се забошоти случајот „Рекет“, па да се успее во обидот да се ...

ФОТО: Ова е новиот затвор за Катица Јанева

Курир - 20.11.2019

Стан во сопственост на Лазар Јанев во вториот влез од зградата со број 43 во посредна близина на Клубот на пратениците е новиот „затвор“ за Катица Јанева. Таа во овој стан е сместена од вчера попладне.

Арсовски: Ослободувањето на Катица Јанева е театар и смислено сценарио

МКД - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, рече на ...

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

+инфо - 20.11.2019

Пратеникот Антонио Милошоски вели дека вчерашната судска одлука за пуштање на Катица Јанева дома е нарачана и дека е конкретен демант на манипулациите на премиерот Зоран Заев. Тој на Фејсбук потсетува дека Заев неодамна го обвини дека шири лажни ...

Пуштањето на Јанева е нарачано и е демант на манипулациите на Заев

Нетпрес - 20.11.2019

Според пратеникот Антонио Милошоски судската одлука за пуштање на Катица Јанева дома е нарачана и дека е всушност демант на манипулациите на премиерот Зоран Заев. Тој на Фејсбук потсетува дека Заев неодамна го обвини дека шири лажни вести, откако ...

Арсовски: Смешно и срамно е ослободувањето на Јанева

Алфа - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, рече на ...

Арсовски: Ослободувањето на Катица Јанева е театар, нема јакна што ќе го покрие срамот

Макфакс - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, изјави ...

Ослободувањето на Катица е театар и претходно смислено сценарио

Нетпрес - 20.11.2019

„По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска, судот и Русковска, обвинителството, како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Press24 - 20.11.2019

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната одлука поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, да се пушти во домашен притвор, покажала демант на манипулациите на премиерот Заев и неговата вмешаност во случајот „Рекет“.

Арсовски: Ослободувањето на Катица Јанева е театар, нема јакна што ќе го покрие срамот

Точка - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на кацарска-судот и русковска-обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, изјави ...

Арсовски: Ослободувањето на Јанева е срамна одлука за правосудството

Тера - 20.11.2019

За пуштањето на Јанева од притвор и новото решение за куќен притвор, денеска со реакција се огласи опозициската ВМРО ДПМНЕ. „По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да ...

(ФОТО) Новата „адреса“ на Катица Јанева

Фактор - 20.11.2019

Во зграда на улица Миторполит Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје спроти студентскиот дом Кузман Јосифовски - Питу е новата адреса на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

Катица во притвор кај синот чии компјутер се вештачи а мобилниот од мајката беше кај девојката

PressingTV - 20.11.2019

Специјалната обвинителка Катица Јанева која од вчера е во домашен притвор ќе престојува во станот на нејзиниот син Лазар во центарот на Скопје. Оваа информација немаше да биде никакво изненадување ако се знае дека нејзиниот син, иако сè уште не е ...

Димче Арсовски: Пуштањето на Катица Јанева од притвор е театар и смислено сценарио

Либертас - 20.11.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно ...

РЕАКЦИИ ЗА ДОМАШНИОТ ПРИТВОР НА ЈАНЕВА: Нема јакна што ќе може да го покрие срамот

Фактор - 20.11.2019

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема јакна што ќе го покрие срамот

Вечер Прес - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на кацарска-судот и русковска-обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, изјави ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Лавина реакции за домашниот притвор на Јанева, малиот Јане одржа говор во ОН

Фактор - 20.11.2019

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Опсервер - 20.11.2019

ПОДОБРО КАТИЦА ДОМА, ОТКОЛКУ ЗАЕВ ВО АРГЕНТИНА За време на преговорите за Законот за обвинителство, премиерот во заминување Заев, се пофали дека тој е во координација со адвокатката Фрчкоска, бранител на обвинетата за “Рекет” Катица Јанева и дека ...

Арсовски: Ослободувањето на Катица Јанева е театар, нема јакна што ќе го покрие срамот

MTM - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на кацарска-судот и русковска-обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио, изјави ...

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Фактор - 20.11.2019

Куќниот притвор за екс специјалната обвинителка Катица Јанева веќе предизвика реакции на социјалните мрежи, кај потитичарите и пратениците. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, пишува: „За време на преговорите за Законот за обвинителство, ...

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Република - 20.11.2019

За време на преговорите за Законот за обвинителство, премиерот во заминување Заев, се пофали дека тој е во координација со адвокатката Фрчкоска, бранител на обвинетата за „Рекет“ Катица Јанева и дека според него контроверзната одлука потпишана од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Јанева од притвор ќе беше смешна

еМагазин - 20.11.2019

По одлуката поранешната специјална обвинителка Катица Јанева да оди во домашен притвор, со реакција се јавија и од ВМРО-ДПМНЕ. “ Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни ...

Арсовски: Пуштањето на Јанева е театар и смислено сценарио

4NEWS - 20.11.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција денеска истакна дека пуштањето на Катица Јанева од притвор е само добро смислено сценарио од власта и дека не постои јакна што ќе го покрие срамот на, како што кажа, „Кацарска судството ...

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

24Инфо - 20.11.2019

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната, според него, нарачана судска одлука за пуштање на бившата шефица на СЈО Катица Јанева во домашен притвор, за него покажало демант на манипулациите на премиерот Заев и ...

Арсовски: По ослободувањето од притвор на Јанева нема јакна што ќе може да го покрие срамот на ова Кацарска судство и ...

24Инфо - 20.11.2019

Интегрален текст од прес конференција на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека ...

Апелација ги спои Катица Јанева и синот Лазар, кој уништуваше докази против мајка си

Република - 20.11.2019

Девојката на лазар наводно го изгуби едниот телефон, а компутерот од 1 ТВ му е земен на вештачење Специјалната обвинителка Катица Јанева која од вчера е во домашен притвор ќе престојува во станот на нејзиниот син Лазар во центарот на Скопје.

Фуркан ја праша Катица дали јакната е доволна да ѝ го сокрие срамот (ВИДЕО)

Expres - 20.11.2019

Новинарот Фуркан Салиу, кој синоќа беше на „пречекот“ на екс-обвинителката на СЈО која беше спроведена од Шутка во домашен притвор имаше само едно прашање за Катица Јанева. „Госпоѓо Јанева, дали таа јакна може да ви го сокрие ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за пуштање на Јанева во кужен притвор ќе беше смешна

MakPress - 20.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа. Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна.

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Магазин - 20.11.2019

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека вчерашната одлука поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, да се пушти во домашен притвор, покажала демант на манипулациите на премиерот Заев и неговата вмешаност во случајот „Рекет“.

Дали е Катица една од 2000 нинџи во Македонија? (ТВИТ НА ДЕНОТ)

Expres - 20.11.2019

Инзвонредна сатирична видео комбинација од интервју со македонски нинџа и видео од Катица Јанева која е маскирана како древен воин од далечниот ...

Милошоски: Подобро Катица дома, отколку Заев во Аргентина

Expres - 20.11.2019

Пратеникот Антонијо Милошоски, на Фејсбук потсетува на изјавата на премиерот Заев, кога се пофали дека тој е во координација со адвокатката Фрчкоска, бранител на Катица Јанева и дека според него контроверзната одлука потпишана од притвор за ...

Арсовски: Ослободувањето од притвор на Катица Јанева е воедно и срамно и смешно

MakPress - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

Арсовски: Нема јакна што ќе може да го покрие срамот на ова Кацарска судство и Русковска обвинителство

Скопје1 - 20.11.2019

По вчерашното пуштање од притвор на Катица Јанева и збунетите реакции на Кацарска судот и Русковска обвинителството како да не знаат што се случува, очигледно е дека сето она што го видовме вчера е само театар и претходно смислено сценарио.

Милошоски: Заев е свесен дека Катица Јанева премногу знае, веројатно затоа одлучиле да си оди дома

Скопје1 - 20.11.2019

Пратеникот Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил се огласи по вчерашната одлука поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, да се пушти во домашен притвор. Милошоски напиша: -За време на преговорите за Законот за обвинителство, премиерот во ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Апелација за куќниот притвор на Јанева

Канал5 - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, се наведува во реакцијата на ВМРО - ДПМНЕ на одлуката на Апелацискиот суд.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за куќниот притвор на Јанева: Да не беше трагична, одлуката ќе беше смешна!

Фокус - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, велат од опозицијата. „Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна.

ВМРО-ДПМНЕ со реакција за одлуката за Јанева: Да не беше трагична, ќе беше смешна

ТВ21 - 19.11.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ со реакција се јави по повод укинувањето на притворот на Катица Јанева и замена со куќен притвор. „Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа.

Јанева забарикадирана излезе од Шутка (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.11.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева дваесетина минути пред 18 часот вечерва со полициско комбе беше пренесена во станот на нејзиниот син, каде ќе го чека почетокот на судскиот процес за предметот „Рекет“, во кое таа е една од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за Катица Јанева ќе беше смешна

МКД - 19.11.2019

Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна, реагира ВМРО-ДПМНЕ на о длуката на Апелацискиот суд за префрлање на Јанева во куќен притвор . „Нема подобар пример за функционирањето на Кацарска судството и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна

Нетпрес - 19.11.2019

„Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по одлуката на Апелација за куќниот притвор на Јанева, нагласувајќи: „ Да не беше ...

Реакции на одлуката на Катица Јанева да оди во куќен притвор

Нетпрес - 19.11.2019

Јавноста бурно реагираше вечерва по одлуката на Апелациониот суд Катица Јанева да оди во куќен притвор. По оваа одлука денеска со своја реакција излезе и опозициската ВМРО-ДПМНЕ која вели дека да ја најдеа и торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за Јанева ќе беше смешна

Макфакс - 19.11.2019

Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, по одлуката на Апелациониот суд ексшефицата на СЈО од затворски да биде преместена во куќен притвор.

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Јанева од притвор ќе беше смешна

А1 On - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Апелациониот суд за куќниот притвор на Катица Јанева.

ВМРО-ДПМНЕ: Да ја најдеа торбата Луј Витон и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но не ја ни бараа

+инфо - 19.11.2019

Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна, соопштија попладнево од ВМРО-ДПМНЕ. Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Апелација за куќниот притвор на Јанева

Сител - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа. Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна.

ВМРО-ДПМНЕ со реакција за домашниот притвор на Јанева: Доколку ја најдеа торбата Луј Витон и таа ќе ѝ ја дадеа

Слободен Печат - 19.11.2019

Нема подобар пример за функционирањето на Кацарска судството и Русковска обвинителството од начинот на кој што ја водат истрагата за случајот Рекет, реагиаат од ВМРО. ВМРО-ДПМНЕ испрати соопшение до јавноста во врска со одлуката на Апелациониот суд ...

Кацарска судството во Македонија за едни мајка, а за други маќеа

Курир - 19.11.2019

Јавноста бурно реагираше вечерва по одлуката на Апелациониот суд Катица Јанева да оди во куќен притвор. По оваа одлука денеска со своја реакција излезе и опозициската ВМРО-ДПМНЕ која вели дека да ја најдеа и торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја ...

ВМРО-ДПМНЕ по домашниот притвор на Јанева: Ова не е правна држава

Локално - 19.11.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција откако Апелациониот суд одлучи ексшефицата на СЈО, Катица Јанева да оди во домашен притвор. „Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ...

ВМРО-ДПМНЕ со реакција за одлуката за Јанева: Да не беше трагична, ќе беше смешна

4NEWS - 19.11.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ со реакција се јави по повод укинувањето на притворот на Катица Јанева и замена со куќен притвор. „Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа.

ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДОМАШНИОТ ПРИТВОР НА ЈАНЕВА: Ова не е правна држава, ова мора да се смени

Фактор - 19.11.2019

Да не беше трагична, одлуката ќе беше смешна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, за домашниот притвор на екс јавната обвинителка, Катица Јанева. Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ...

Заев за Јанева: Не ја знам основата за одлуката на судот

Фактор - 19.11.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за МТВ изјави дека не ја знае основата за одлуката на судот за пуштањето во домашен притвор на екс јавната обвинителка, Катица Јанева. Заев рече дека верува во ефикасни судски процеси.

На 40-тиот ден се исполни пророштвото на пророкот Зоран: Лажги со опашки, ама Катица вистина излезе од Шутка

Република - 19.11.2019

На четириесеттиот ден од прорекувањето на пророкот Зоран дека Катица Јанева ќе замине од Шутка, правосудството ѝ удри многу четки и замачка многу очи на јавноста. Маскарадата што ни ја приреди овој ден почнува со заминувањето на Јанева од протворот ...

Фуркан пак ја пречека Катица: Дали таа јакна може да ви го сокрие срамот?

Република - 19.11.2019

Новинарот Фуркан Салиу и овојпат заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари до станот на нејзиниот син Лазар, каде пораншната специјална обвинителка ќе го отслужува куќниот ...

Илиевски: За Катица жал да те фати, ама ВиРус е непресметлива

Република - 19.11.2019

Куќниот притвор за Катица Јанева и заканите на Вилма Рускоска низ очите на жртва на двете обвинителки – Богдан Илиевски. ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да ја најдеа и чантата Луј Витон сосе евра ќе и ја вратеа на Јанева, но не ја ни бараа

Денешен - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, реагира попладнево ВМРО-ДПМНЕ во врска со одлуката Катица Јанева да си оди од Шутка во домашен притвор.

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за Јанева ќе беше смешна

Точка - 19.11.2019

Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по одлуката на Апелациониот суд, ексшефицата на СЈО од затворски да биде преместена во куќен притвор.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Апелација за куќниот притвор на Јанева

Опсервер - 19.11.2019

Скопје, 19 ноември 2019 Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа. Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна.

ВМРО-ДПМНЕ: Ова не е правна држава

iPortal - 19.11.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција откако Апелациониот суд одлучи ексшефицата на СЈО, Катица Јанева да оди во домашен притвор. „Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Апелација за куќниот притвор на Јанева

24Инфо - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа. Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна.

Да ја најдеа и торбата Луј Витон, сигурно и неа ќе ѝ ја вратеа сосе илјадниците евра

Република - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, ова денеска преку соопштение го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ по одлуката на Апелациониот суд да ја прати во куќен притвор Катица ...

Заев за Јанева: Не ја знам основата за одлуката на судот

Либертас - 19.11.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за МТВ изјави дека не ја знае основата за одлуката на судот за пуштањето во домашен притвор на екс јавната обвинителка, Катица Јанева. Заев рече дека верува во ефикасни судски процеси.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката за притвор на Јанева е трагична

Либертас - 19.11.2019

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Апелација за куќниот притвор на Јанева Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа.

ВМРО ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна

Скопје1 - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа. Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна.

ВМРО-ДПМНЕ: Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Јанева ќе беше смешна

Expres - 19.11.2019

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе ѝ ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа. Да не беше трагична, одлуката за ослободување на Катица Јанева од притвор ќе беше смешна, соопштија попладнево од ВМРО-ДПМНЕ.

Русковска најави истрага за одлуката за пуштање на Јанева: Со вакви судии нема место во ЕУ

365 - 19.11.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција дало негативно мислење за пуштањето на второобвинетата во „Рекет“ – Катица Јанева, во домашен притвор, вели шефицата на Обвинителството – Вилма Русковска, во изјава за „А1он“ .