TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот „Ајфон“ поттикнува трипофобија

А1 On - 15.09.2019

Дизајнот на новите „Ајфони“ ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. „Ајфон 11 Про“ и „Про Макс“ на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум… Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

Apple ги измами сите да мислат дека новиот iPhone чини 300 долари помалку

USB - 15.09.2019

Технолошката компанија икористи маркетиншки трик за сите да помислат дека новиот iPhone е 300 долари поевтин. Најновиот предводник на Apple, iPhone 11, беше објавен во вторникот, заедно со „поголемото“ семејство, iPhone 11 Pro и Pro Max.

Рекламите за iPhone 11 Pro се фокусираат на отпорност и тројната камера (ВИДЕО)

USB - 15.09.2019

Новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max се појавија во претпродажба во многу земји, а Apple ја почна својата видео кампања во која рекламира нови модели. Се појави реклама за iPhone 11 Pro, која укажува на некои клучни елементи.

Сите три нови iPhone 11 може да ви порачате

Телефони.мк - 14.09.2019

Apple ја стартува можноста за нарачување на сите три нови модели на iPhone 11 кои ќе бидат доставени од 20 септември. Поголема ќе следи уште една серија на онлајн нарачки, па затоа побрзајте доколку сакате меѓу првите да бидете со нов уред од оваа ...

Apple ги измами сите да размислуваат дека новиот iPhone чини 300 долари помалку

Локално - 14.09.2019

Технолошката компанија икористи маркетиншки трик за сите да помислат дека новиот iPhone е 300 долари поевтин. Најновиот предводник на Apple, iPhone 11, беше објавен во вторникот, заедно со „поголемото“ семејство, iPhone 11 Pro и Pro Max.

Откриена RAM меморијата на iPhone 11

Телефони.мк - 13.09.2019

Apple како и досега при промоцијата на iPhone 11 воопшто не сподели детали за техничките спецификации на новите смартфони туку само користеше суперлативи како најбрзиот процесор на светот, најнапредната графика и слично.

Запознајте го новиот iPhone 11

ЗаЗабава - 13.09.2019

iPhone 11 е подготвен за акција. Се одликува со систем со двојна камера за ултра широки фотографии, нов ноќен режим и видео со највисок квалитет на паметен телефон. Отпорност на вода до 2 метри до времетраење од 30 минути. Побрзо Face ID.

Како Apple Watch им помогнал на луѓето

ЗаЗабава - 13.09.2019

На лансирањето на iPhone , Apple презентираше видео во движење со корисници од реалниот живот, во чии животи има влијание Apple Watch. Главниот извршен директор на компанијата, Тим Кук, рече на сцената дека секој ден слуша од корисниците кои велат ...

Видео: Запознајте се со новиот „Iphone 11“

Таратур - 13.09.2019

Најновата „Iphone“ верзија, „11“ веќе е спремен за акција. Според очекувањата на компанијата овој телефон треба да биде полн погодок. Новиот „Iphone“ ќе содриж: Двојна камера за ултра широки фотографии, нов ноќен режим и видео со највисок квалитет ...

Како од стариот ајфон да го добиеш најновиот?

Panika.be - 13.09.2019

За тие што не им се дава пари за најновиот ајфон ова е лекот. Никој нема да ја примети ...

Погледнете ја првата фотографија во мрак направена со новиот iPhone со помош на „Night mode“

Точка - 13.09.2019

Изгледа дека опцијата „Night mode“ работи совршено на новиот iPhone. Новиот iPhone 11 со себе носи многу поунапредена камера, а едно од највозбудливите нешра секако е „Night mode“ кој прави посветли фотографии кога фотографираме во мрак.

Призна ли Apple дека iPhone и паметните телефони се прескапи?

IT.mk - 12.09.2019

Претставувањето на новиот iPhone, Apple Watch и надградбата на iPad помина без преголеми изненадувања. Секој уред е надградба на претходниот о ова не може да биде изненадување, ниту на настанот беше претставен хардвер кој беше неочекуван.

Најсмешните мемиња за новиот iPhone

Кајгана - 12.09.2019

Аpple ги претстави новите iPhone модели: iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro. Нормално корисниците имаа бура реакции поради лансирањето на новите iPhone телефони, а секако дека се појавија и смешни коментари.

Новиот „ајфон“ непријатен за луѓе кои имаат фобија од дупки

Макфакс - 12.09.2019

Луѓето кои имаат фобија од мали дупки тврдат дека дизајнот на новиот „ајфон 11 про“ го активира ваквиот страв. На претставувањето на новиот телефон во вторникот, вниманието на јавноста го привлече ултра широката задна камера, со три леќи поставени ...

iPhone 11 засега без интерес во Азија

Телефони.мк - 12.09.2019

Новите модели на iPhone 11 засега поминуваат без никаква еуфорија на азиските пазари, особено во Кина, Индија и Јужна Кореја каде Apple рапидно го губи пазарното учество. Особено во Кина корисниците ги менуваат своите навики и не брзаат да купат ...

Новиот iPhone поттикнува трипофобија

Кајгана - 12.09.2019

Лос Анџелес, 11 септември 2019 (МИА) – Дизајнот на новите iPhone ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум.

Новиот „Ајфон“ поттикнува трипофобија

+инфо - 12.09.2019

Дизајнот на новите „Ајфони“ ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. „Ајфон 11 Про“ и „Про Макс“ на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум… Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

Страв од мали дупки и испакнатини: Што е трипофобија?

Кајгана - 12.09.2019

Новиот iPhone со три камери предизвика реакции кај луќето кои страдаат од трипофобија, состојба која не е болест ниту пак спаѓа во категоријата на ментални нарушувања. Па што тогаш претставува трипофобијата? Трипофобијата спаѓа во категоријата на ...

Apple укинува многу iPhone модели, поевтинува неколку

Кајгана - 12.09.2019

Компанијата Apple после една година прави нова смена на генерации на iPhone уреди и имајќи ги новите модели, од продажба ќе повлече постари модели. Завчера беа претставени новите iPhone модели: iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, па Apple ...

Во што се подобри НОВИТЕ АЈФОНИ во споредба со нивните претходници?

Слободен Печат - 12.09.2019

Заедничко за сите е што ниту еден од нив нема поддршка за 5G, но тоа се очекува да се имплементира во моделите што ќе бидат презентирани во 2020 година. Епл ги претставија новите модели на Ајфон 11, кои се директни наследници на минатогодишните ...

Новите iPhone Pro модели поттикнуваат трипофобија

USB - 12.09.2019

Дизајнот на новите iPhone ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум. Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

Apple Watch Series 5 има „always on“ дисплеј и вграден компас (ВИДЕО)

USB - 12.09.2019

Apple ја претстави следната генерација на својот паметен часовник – Apple Watch Series 5. Најновиот модел е многу сличен на минатогодишниот Series 4, со сличен дизајн и големина. Најголема нова функција оваа година е „always on“ дисплејот, нешто што ...

iPhone 11, iPhone 11 Pro, Apple Wtach Series 5 – што се претстави Apple на нивниот настан оваа недела

Smartportal - 12.09.2019

Во вторникот Apple го одржа својот настан на којшто ги претстави своите очекувани уреди, како и уште неколку други работи поврзани со нивните сервиси. Главните на настанот секако беа трите нови генерации на iPhone кои сега ги носат имињата, iPhone ...

„Тоа може да ги онеспособи луѓето“ - еден ден по неговото претставување новиот iPhone на мета на обвинувања

Точка - 12.09.2019

Само еден ден по претставувањето на новиот iPhone 11, социјалните мрежи се преплавени од коментари за тоа како новиот дизајн на тој телефон може дополнително да го поттикне еден од стравовите кај луѓето.

Проблемите на корисниците на iPhone

Panika.be - 12.09.2019

Не е лесно да си корисник на iPhone, понекогаш слушалките немаат звук или слабо се ...

Новиот „Ајфон“ поттикнува трипофобија

Опсервер - 12.09.2019

Дизајнот на новите „Ајфони“ ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. „Ајфон 11 Про“ и „Про Макс“ на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум… Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

Новиот „Ајфон“ поттикнува трипофобија

MTM - 12.09.2019

Дизајнот на новите „Ајфони“ ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. „Ајфон 11 Про“ и „Про Макс“ на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум… Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

Новиот „Ајфон“ поттикнува трипофобија кај луѓето

Денешен - 12.09.2019

Дизајнот на новите „Ајфони“ ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. „Ајфон 11 Про“ и „Про Макс“ на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум… Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

Новиот „Ајфон“ поттикнува трипофобија

MakPress - 12.09.2019

Дизајнот на новите „Ајфони“ ја поттикнува трипофобијата кај луѓето кои страдаат од ова нарушување. „Ајфон 11 Про“ и „Про Макс“ на задната страна имаат три камери со 4х оптички зум… Но, проблемот е во тоа како камерите се распоредени.

„Епл“ го претстави „ајфон 11“, има повеќе камери и најбрз процесор на светот

Сакам да кажам - 11.09.2019

„Епл“ ги претстави своите нови три смартфони „ајфон 11“, кои содржат повеќе камери од порано и процесор што е надграден да биде побрз додека троши помалку батерија. Од компанијата кажаа дека батеријата на двата Про модела ќе трае четири-пет часа ...

Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери

Студенти - 11.09.2019

Трите нови iPhone телефони кои беа синоќа претставени се опремени со „најмоќниот мобилен процесор“ и имаат 2, односно 3 камери со одлични фотографски способности. Интересно, но без премногу возбудувања – така би можеле да го опишеме утрото во ...

Apple ги претстави новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Кајгана - 11.09.2019

Аpple вчера имаше бурен ден и претстави купче нови уреди. iPhone 11 доби повеќе варијации. Одиме по ред. Наследникот на iPhone XR се вика iPhone 11 . Новиот уред ќе биде достапен во 6 бои, има 6,1 инчен дисплеј и доаѓа со две камери за широкоаголно ...

Камерата личи на кокос: Најсмешните реакции за iPhone 11

Црнобело - 11.09.2019

По официјалното претставување на iPhone 11, реакциите на социјалните мрежи беа помешани. Apple ги откри трите нови верзии кои доаѓаат во 6 бои, а најголема иновација се трите задни камери. Сепак, ретко кој беше воодушевен од дизајнот на новиот модел.

iPhone 11 е наследникот на iPhone XR со двојна камера на задната страна и нов А13 Bionic чип за подобри перформанси

Smartportal - 11.09.2019

Наследникот на ланскиот модел доаѓа со ист дизајн, но со неколку новини кои треба да го направат привлечен за купување Apple вчера го одржа нивниот настан на којшто претстави повеќе нови уреди.

iPhone станува „Pro“ со двата нови iPhone 11 Pro и Pro Max кои добиваат тројна камера на задната страна

Smartportal - 11.09.2019

Ова се наследниците на ланските iPhone XS и iPhone XS Max кои повторно се „најмоќните и најнапредните смартфони некогаш направени“ На вчерашниот настан од Apple, покрај наследникот на ланскиот iPhone XR, наречен едноставно iPhone 11, од компанијата ...

Новиот АЈФОН им прави проблеми на луѓето со ОВАА НЕСЕКОЈДНЕВНА ФОБИЈА

Слободен Печат - 11.09.2019

Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат Епл вчера ги претстави новите модели на Ајфон, меѓу кои и Ајфон 11 Про, кој има три камери. Иако не е нешто револуционерно, интернетот веднаш се преполни ...

Apple Watch Series 5 доаѓа со „always on“ екран и вграден компас за подобра навигација

Smartportal - 11.09.2019

Apple ја претстави петтата генерација од нивниот одличен паметен часовник На вчерашниот Apple настан, покрај трите нови iPhone модели , Apple ја претстави и петтата генерација од нивниот паметен часовник, Apple Watch Series 5.

Претставена новата генерација iPhone со најбрз процесор и професионални камери

Иновативност - 11.09.2019

Тим Кук, извршниот директор на Apple, вчера ги претстави најновите уреди на кои работеле изминатите неколку месеци. Дека не треба да очекуваме револуционерни производи беше познато однапред благодарение на инсајдерите во индустријата.

Новиот Ајфон им прави проблеми на луѓето со оваа несекојдневна фобија

Курир - 11.09.2019

Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат Епл вчера ги претстави новите модели на Ајфон, меѓу кои и Ајфон 11 Про, кој има три камери. Иако не е нешто револуционерно, интернетот веднаш се преполни ...

Кои ќе бидат цените на iPhone XR и iPhone 8?

Телефони.мк - 11.09.2019

Apple вчера ги презентираше новите смартфони во премиум класата iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, но во својата понуда ќе ги задржи постарите и квалитетни модели iPhone XR и iPhone 8. Овие уреди ќе добијат голем попуст во продажбата.

Новата генерација на iPhone доаѓа со најбрзиот процесор и „професионални“ камери

Точка - 11.09.2019

Трите нови iPhone телефони кои беа синоќа претставени се опремени со „најмоќниот мобилен процесор“ и имаат 2, односно 3 камери со одлични фотографски способности. Интересно, но без премногу возбудувања - така би можеле да го опишеме утрото во ...

Епл ТВ плус станува сериозен конкурент на Нетфликс

Вечер Прес - 11.09.2019

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон“, поевтин „Ајпад“ и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги ...

Новиот Ајфон им прави проблеми на луѓето со оваа несекојдневна фобија

Пулс24 - 11.09.2019

Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат Епл вчера ги претстави новите модели на Ајфон, меѓу кои и Ајфон 11 Про, кој има три камери. Иако не е нешто револуционерно, интернетот веднаш се преполни ...

Пристигнаа новите модели на АЈфон, а ова се спецификациите и цените (ФОТО)

Кумановски м. - 11.09.2019

Како што се очекуваше, „Епл“ продолжи да ги нуди своите модели на iPhone во повеќе димензии и опсег на цени за да им даде на клиентите поголем избор. Минатата година добивме iPhone XS (5,8 инчи), iPhone XS Max (6,5 инчи) и iphone XR (6,1 инчи).

Вечерва пристигнуваат три нови модели на iPhone, еве која клучна карактеристика ќе им недостасува!

Денар - 11.09.2019

Вечерва од 19 часот Apple лансира нов iPhone. Очекувано, ќе има три модели, наследници на „буџетскиот“ телефон iPhone XR, iPhone XS како и моделот со супер големина iPhone XS Max. Се верува дека сите ќе носат ознака iPhone 11 но и додаток, во ...

За првпат Apple ќе ја пренесува презентација од Купертино и на YouTube

IT.mk - 10.09.2019

Неофицијални стримови на презентациите на Apple се достапни на YouTube повеќе години, но денешната презентација ќе биде прва која официјално ќе биде пренесена на YouTube . Емитувањето на овие настани подолго време беше затворено на платформите на ...

Три нови iPhone телефони, iPad, Apple Watch најавени во Театарот Стив Џобс

IT.mk - 10.09.2019

Вообичаено во овој период од годината се најавите на новите телефони за Apple и Google. Овојпат први својата презентација ја одржа Apple. Од салата Стив Џобс дознавме повеќе за следната генерација производи на Apple.

Новите модели од iPhone 11 за неколку минути ќе бидат достапни

ММС - 10.09.2019

Од претставувањето на новите „Ајфон“ модели не далат неколку часа, а аналитичарите ги даваат последните проценки околу продажбата на нивиот модел. Откриено е дека „Ејпл“ првочно е спремен да пушти во продажба 75 милиони нови Ајфон 11 модели, додека ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Apple ги претстави iPhone 11, iPhone 11 Pro и Pro Max (ВИДЕО)

USB - 10.09.2019

Apple денеска ја претстави 11. генерација на својот најпопуларен уред – iPhone. Како што истакна Извршниот директор, Тим Кук, ова е најдобриот паметен телефон досега, а пристигнува во три верзии.

Денес доаѓа iPhone XI - Еве што да очекувате

Телефони.мк - 10.09.2019

Apple денеска на сцената на театарот Стив Џобс ќе ја одржи големата годишна промоција на која ќе ги претстави новите модели од iPhone 11 генерацијата или вкупно три нови смартфони. Денес може да очекувате Apple за прв пат да ги претстави тројните ...

Новите модели од iPhone 11 се пуштаат во продажба!

Таратур - 10.09.2019

Од претставувањето на новите „Ајфон“ модели не далат неколку часа, а аналитичарите ги даваат последните проценки околу продажбата на нивиот модел. Откриено е дека „Ејпл“ првочно е спремен да пушти во продажба 75 милиони нови Ајфон 11 модели, додека ...

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11

Иновативност - 10.09.2019

Apple најави дека по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11, а свечениот настан ќе се случи денес. На Youtube веќе е достапен линк на кој е наведено дека видеото ќе стартува во живо на 10 септември во 19 часот.

iPhone 11 го стартува походот со фантастична камера и графика

Телефони.мк - 10.09.2019

Apple одржа квалитетна промоција на новите производи меѓу кои приматот го има триото на нови смартфони од iPhone 11 генерацијата. Pro моделите како дел од премиум понудата доаѓаат со неколку фантастични промени, како што е тројната главна камера ...

Вечерва пристигнуваат три нови модели на iPhone, еве која клучна карактеристика ќе им недостасува!

Локално - 10.09.2019

Вечерва од 19 часот Apple лансира нов iPhone. Очекувано, ќе има три модели, наследници на „буџетскиот“ телефон iPhone XR, iPhone XS како и моделот со супер големина iPhone XS Max. Се верува дека сите ќе носат ознака iPhone 11 но и додаток, во ...

Денес доаѓаат новите модели од iPhone 11 генерацијата

24Инфо - 10.09.2019

Денес доаѓаат новите модели од iPhone 11 генерацијата Apple денеска на сцената на театарот Стив Џобс ќе ја одржи големата годишна промоција на која ќе ги претстави новите модели од iPhone 11 генерацијата или вкупно три нови смартфони.

Apple обвинет дека ги крши работничките права

Телефони.мк - 09.09.2019

Кинеската организација за надзор на пазарот на трудот го обвини Apple и неговиот партнер Foxconn за прекршување на работничките права и законите во Кина при производството на iPhone XS и iPhone XS Max.