TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апелациониот суд одлучи „бомбите“ да бидат докази во „Титаник“...

Н.Македонија - 07.12.2017

Апелациониот суд одлучи „бомбите“ да бидат докази во „Титаник“ Апелациониот суд денеска одлучи прислушуваните разговори, таканаречените „бомби“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на Специјалното јавно обвинителство ...

„Бомбите“ ќе се користат како докази и во „Титаник“

Нова ТВ - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ каде се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами. Станува збор за над 1000 разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на ...

Прислушувани разговори ќе се користат како доказ во случајот „Титаник“

Телма - 05.12.2017

Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Случајот „Титаник“ се однесува на изборни нерегуларности и во него, покрај ...

Апелација треба да се изјасни дали „бомбите“ ќе се слушаат во Титаник

Нова ТВ - 05.12.2017

Апелацискиот суд денеска треба да соопшти дали „бомбите“ ќе бидат доказ за случајот „Титаник“. На вчерашната јавна седница се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за овој предмет на Специјалното јавно ...

Апелација одлучува дали 1.000 „бомби“ ќе бидат доказ за „Титаник“

Телма - 05.12.2017

По вчерашната јавна седница на која се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство, Апелацискиот суд одлуката ќе ја соопшти денеска.

Апелацискиот суд одлучи: Над 1.000 разговори ќе бидат доказ во случајот „Титаник“ на СЈО

МКД - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој што се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами.

Апелација треба да одлучи дали „бомбите“ ќе бидат доказ за „Титаник“

24 Вести - 05.12.2017

Апелацискиот суд треба да соопшти дали „бомбите“ ќе бидат доказ за случајот „Титаник“. На вчерашната јавна седница се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за овој предмет на Специјалното јавно обвинителство.

Апелацискиот суд денеска треба да одлучи дали 1.000 „бомби“ ќе бидат доказ за „Титаник“

МКД - 05.12.2017

По вчерашната јавна седница на која се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство, Апелацискиот суд одлуката ќе ја соопшти денеска.

Бомбите за „Титаник“ доказ против Груевски и соработниците

Алсат-М - 05.12.2017

Над 1000 разговори за случајот „Титаник“, за изборни нерегуларности ќе може да се слушаат во судница. По вчерашната јавна седница Апелацискиот суд одлучи овие разговори да бидат дел од доказниот материјал против 21 лице обвинети дека местеле избори.

„Бомбите“ ќе се користат како докази и во „Титаник“

24 Вести - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија поранешните ...

Преку 1000 разговори ќе докажуваат дека Груевски формирал злосторничко здружување за изборни измами

Фокус - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ каде се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами. Станува збор за над 1000 разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на ...

Апелациониот суд одлучи „бомбите“ да бидат докази во „Титаник“

Р.С.Европа - 05.12.2017

Апелациониот суд денеска одлучи прислушуваните разговори, таканаречените „бомби“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“ за изборни нерегуларности.

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

Канал5 - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

ТВ21 - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Правдико - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот што го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд, на која се појавија ексминистрите ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Кајгана - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Над илјада прислушувани разговори ќе бидат доказ во „Титаник“

МРТ - 05.12.2017

Во „Титаник“ за изборни нерегуларности се обвинети 20 лица, меѓу кои и експремиерот Груевски и поранешните министри Јанкулоска и Јанакиески. Над илјада прислушувани разговори ќе бидат доказ во постапката за случајот „Титаник“, одлучи скопска ...

Преку 1000 разговори ќе докажуваат дека Груевски формирал злосторничко здружување за изборни измами

Либертас - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ каде се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами. Станува збор за над 1000 разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во „Титаник“

+инфо - 05.12.2017

Случајот „Титаник“ се однесува на изборни нерегуларности. Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје.

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Макфакс - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во процесот за „Титаник“

А1 On - 05.12.2017

Апелацискиот суд донесе одлука прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како доказ во судската постапка и во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Тоа е спротивно од вчерашното барање поранешните министри Миле Јанакиески и ...

Апелација треба да одлучи дали „бомбите“ ќе бидат доказ за „Титаник“

МРТ - 05.12.2017

На вчерашната јавна седница, обвинетите побараа да се отфрли обвинението и таканаречените „бомби“ да не бидат доказ во постапката за изборни нерегуларности. СЈО, пак, и натаму останува на жалбата дека прислушуваните разговори не се незаконски ...

Апелација одлучи „бомбите“ да бидат докази и за „Титаник“...

Н.Македонија - 05.12.2017

Апелација одлучи „бомбите“ да бидат докази и за „Титаник“ Прислушуваните разговори, односно т.н. „бомби“ ќе можат да се користат како докази во судската постапка во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, според одлуката на ...

Бомбите доказ за „Титаник“ !? Денеска одлуката ќе ја соопшти Апелацискиот суд !

Локално - 05.12.2017

По вчерашната јавна седница на која се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство, Апелацискиот суд одлуката ќе ја соопшти денеска.

Апелација реши „бомбите“ да бидат докази и во случајот „Титаник“

Newsroom - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

Локално - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Апелацискиот суд реши „бомбите” да бидат докази за „Титаник”

Слободен Печат - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

Шеталиште - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

„Бомбите“ ќе се користат како докази и во „Титаник“

10без10 - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија поранешните ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Точка - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и за „Титаник“, одлучи Апелација

Позитив.мк - 05.12.2017

Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Одлуката на Апелацискиот суд слeди по вчерашната јавна седница во судот, на ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Орбис - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Вечер - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Апелација треба да одлучи дали „бомбите“ ќе бидат доказ за „Титаник“

Нетпрес - 05.12.2017

Скопска Апелација треба да одлучи по барањето на Специјалното јавно обвинителство над илјада прислушувани разговори да бидат докази во постапката за случајот „Титаник“. На вчерашната јавна седница, обвинетите побараа да се отфрли обвинението и ...

Се чека одлуката на Апелација за „бомбите“ како доказ во случајот „Титаник“

Newsroom - 05.12.2017

Апелацискиот суд треба да соопшти дали „бомбите“ ќе бидат доказ за случајот „Титаник“. Во овој случај за изборни измами обвинети се Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер… На вчерашната јавна седница се расправаше дали ...

Апелацискиот суд денеска одлучува дали 1.000 „бомби“ ќе бидат доказ за „Титаник“

Нетпрес - 05.12.2017

По жалбата на СЈО откако Кривичниот суд на 20 октомври ги отфрли „бомбите“ како доказ за „Титаник“, вчера Апелацискиот суд Скопје одржа јавна седница, објавува мкд.мк . Во овој случај за изборни измани обвинети се Никола Груевски, Гордана ...

Над 1000 разговори од „бомбите“ ќе бидат доказ во предметот за изборни измами

Фактор - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“. Се работи за повеќе од 1000 разговори кои укажуваат на местење на изборите. Во овој предмет челниците на ВМРО-ДПМНЕ се гонат за изборни измами.

Апелација: „Бомбите“ ќе се користат како докази во „Титаник“

Стандард - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот за изборни нерегуларности на СЈО -„Титаник“. Станува збор за над 1.000 прислушувани разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на избори и ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во случајот „Титаник“ на СЈО, одлучи Апелација

Мета - 05.12.2017

Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Одлуката на Апелацискиот суд слeди по вчерашната јавна седница во судот, на ...

Прифатено барање на СЈО за „бомбите“ како доказ во случајот „Титаник“

Нетпрес - 05.12.2017

Апелациониот суд во Скопје одлучи во вторникот дека повеќе од илјада прислушувани телефонски раговори, во кошто споре Специјалното јавно обвинителство (СЈО) формирано за нелегално стекнатите прислушувани телефонски разговори кои од пред две години ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Sky - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот што го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд, на која се појавија ексминистрите ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во процесот за „Титаник“

Поглед - 05.12.2017

Апелацискиот суд донесе одлука прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како доказ во судската постапка и во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Тоа е спротивно од вчерашното барање поранешните министри Миле Јанакиески и ...

Над 1.000 „бомби“ ќе бидат доказ и во случајот „Титаник“ на СЈО

еМагазин - 05.12.2017

Апелацискиот суд во Скопје одлучи повеќе од 1.000 прислушувани разговори да се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Одлуката доаѓа по вчерашната јавна седница во судот, на која се ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат доказ во „Титаник“

Нова ТВ - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Обезбедувањето не дозволило на Груевски да му се врачи судска покана

Нова ТВ - 04.12.2017

Обезбедувањето на Никола Груевски не дозволило судскиот доставувач да му ја предаде поканата за денешната јавна седница во Апелација во која треба да се одлучува дали бомите ќе бидат доказ во случајот „Титаник“, случај кој СЈО го отвори за изборните ...

Јавна седница во Апелација за бомбите во „Титаник“

24 Вести - 04.12.2017

Во Апелациониот суд за денеска е најавена јавна седница на која ќе се расправа дали прислушуваните разговори односно „бомбите“ ќе бидат докази во постапката за овој случај. „Титаник“ е првиот случај што го обелодени Специјалното јавно обвинителство, ...

Апелација одлучува дали бомбите ќе бидат доказ во „Титаник“

Алсат-М - 04.12.2017

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, во Апелација ќе образлагаат зошто бомбите не треба да бидат докази во судница за случајот „Титаник“, за изборни нерегуларности.

Обезбедувањето на Груевски не дозволило судскиот доставувач да му врачи покана

Фокус - 04.12.2017

Обезбедувањето на Никола Груевски не дозволило судскиот доставувач да му ја предаде поканата за денешната јавна седница во Апелација во која треба да се одлучува дали бомите ќе бидат доказ во случајот „Титаник“, случај кој СЈО го отвори за изборните ...

Груевски не дојде во судот, на јавната судска седница присутни се Јанкуловска и Јанакиески

МКД - 04.12.2017

Обвинетиот во случајот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство, Никола Груевски, денеска не се појави на јавната седница на Апелацискиот суд. Според судијката Лилјана Шопова Груевски повеќепати бил баран на неговата домашна адреса, но ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат. Одбрана: Обвинетите се амнестирани од претседателот

МКД - 04.12.2017

Првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го прислушуваат затоа што користел кратенки и ги предупредувал соговорниците, рече Лиле Стефанова, специјалната јавна обвинителка на денешната јавна седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали ...

Апелациски суд: Јанкулоска рече дека била прислушувана 732 дена, а Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

МКД - 04.12.2017

Гордана Јанкулоска, обвинетата ексминистерка за внатрешни работи во случајот „Титаник“ на СЈО, рече дека ако судот ги прифати бомбите, ќе се наруши принципот на владеење на правото и ќе биде прекршена Европската конвенција за човекови права.

Случај „Титаник“

24 Вести - 04.12.2017

Екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески во изјава за Телевизија 24 вели дека ги подржува протестите на ВМРО-ДПМНЕ против одлуките за притвор на организаторите за 27 април. Според него осомничените не се терористи.

Апелација ќе расправа за предметот на СЈО „Титаник“

Канал5 - 04.12.2017

Денеска во Кривичниот суд треба да стигне известувањето од Собранието за одземениот имунитет на шестмината пратеници, осомничени за насилството во собранието на 27 април. Веднаш потоа судијата на претходна постапка ќе почне со распитот, а во скопска ...

Судиите на Апелација ќе расправаат дали прислушуваните материјали се доказ во „Титаник“

Макфакс - 04.12.2017

Апелациониот суд во Скопје на јавна седница попладнево ќе расправа дали прислушуваните материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами „Титаник“. Доказите во овој предмет на СЈО се содржани на 101 страница, меѓу кои на листата ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

+инфо - 04.12.2017

Предметот „Титаник“ е прв случај што го обелодени СЈО, а се однесува на десетина дела поврзани со изборни нерегуларности. Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка ...

Обезбедувањето на Груевски не го пуштило доставувачот да му ја предаде поканата за суд

Макфакс - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за предметот „Титаник“ судијката Лилјана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

ТВ21 - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Судиите на Апелација ќе расправаат дали 1.000 прислушувани материјали се доказ во „Титаник“

Кајгана - 04.12.2017

Апелациониот суд во Скопје на јавна седница попладнево ќе расправа дали 1.000 прислушувани материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами „Титаник“. Доказите во овој предмет на СЈО се содржани на 101 страница, меѓу кои на ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

Канал5 - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Обезбедувањето на Груевски не пуштило доставувач да му предаде покана за на суд

А1 On - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелацискиот суд за предметот „Титаник“, судијката Љиљана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

Либертас - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Апелација ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат доказ за случајот „Титаник“

МРТ - 04.12.2017

Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20-ти октомври годинава ги отфрли таканаречените „бомби“ како доказ за „Титаник“. Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Макфакс - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

Обезбедувањето на Груевски не дозволило да му се достави покана за суд

ТВ21 - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за „Титаник“, судијката Лилјана Ивановска-Шопова пренесе дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на лидерот на ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

А1 On - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат, затоа користел кратенки

+инфо - 04.12.2017

Обвинителката рече дека адвокатите на Груевски, Јанакиески и Јанкулоска приговарале кон обвинението и навеле дека се амнестирани од претседателот. Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Кајгана - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

Обезбедувањето на Груевски не го пуштило доставувачот да му ја предаде поканата за суд

Правдико - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за предметот „Титаник“ судијката Лилјана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Судиите на Апелација ќе расправаат дали прислушуваните материјали се доказ во „Титаник“

Правдико - 04.12.2017

Апелациониот суд во Скопје на јавна седница попладнево ќе расправа дали прислушуваните материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами „Титаник“. Доказите во овој предмет на СЈО се содржани на 101 страница, меѓу кои на листата ...

Обезбедувањето на Груевски не го пуштило доставувачот да му ја предаде поканата за суд

Кајгана - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за предметот „Титаник“ судијката Лилјана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

Макфакс - 04.12.2017

Обвинетиот Миле Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето и тврдеше дека не добил покана, па затоа не се појавил пред судот. „Никаде не пишува што е јавниот интрес“, рече Јанакиески и додаде дека СЈО му дава легитимитет на прислушувањето и го ...

СЈО бара „бомбите“ да бидат доказ во „Титаник“, одбраната против, Груевски не дојде

Либертас - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје на јавна седница попладнево расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот за изборни нерегуларности „Титаник“. На седницата присутни се адвокатите на обвинетите, како и обвинетите ...

Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

А1 On - 04.12.2017

Обвинетиот Миле Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето и тврдеше дека не добил покана, па затоа не се појавил пред судот. „Никаде не пишува што е јавниот интерес“, рече Јанакиески и додаде дека СЈО му дава легитимитет на прислушувањето и го ...

Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

Кајгана - 04.12.2017

Обвинетиот Миле Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето и тврдеше дека не добил покана, па затоа не се појавил пред судот. „Никаде не пишува што е јавниот интрес“, рече Јанакиески и додаде дека СЈО му дава легитимитет на прислушувањето и го ...

Обезбедувањето на Груевски не го пуштило доставувачот да му ја предаде поканата за суд

Либертас - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за предметот „Титаник“ судијката Лилјана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Либертас - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд, на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

СЈО бара над 1.000 разговори да бидат докази во „Титаник“

ТВ21 - 04.12.2017

Над илјада разговори, но и ЦД со СМС пораки побара Специјалното јавно обвинителство да се прифатат како докази во случајот Титаник кој се однесува на изборни нерегуларности, а во кој меѓу дваесетте обвинети се екс премиерот Никола Груевски и ...

Апелација ќе расправа дали прислушуваните материјали се доказ во „Титаник“...

Н.Македонија - 04.12.2017

Апелација ќе расправа дали прислушуваните материјали се доказ во „Титаник“ Апелациониот суд ќе расправа дали 1.000 прислушувани материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Титаник“, на јавна ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“...

Н.Македонија - 04.12.2017

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“ Апелациониот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно ...

СЈО бара „бомбите“ да бидат доказ во „Титаник“, одбраната против...

Н.Македонија - 04.12.2017

СЈО бара „бомбите“ да бидат доказ во „Титаник“, одбраната против Апелацискиот суд Скопје на јавна седница попладнево расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот за изборни нерегуларности „Титаник“.

Судиите на Апелација ќе расправаат дали 1000 прислушувани материјали се доказ во „Титаник“

Вечер - 04.12.2017

Апелациониот суд во Скопје на јавна седница попладнево ќе расправа дали 1000 прислушувани материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами „Титаник“. Доказите во овој предмет на СЈО се содржани на 101 страница, меѓу кои на ...

Судиите на Апелација ќе расправаат дали 1000 прислушувани материјали се доказ во „Титаник“

Орбис - 04.12.2017

Апелациониот суд во Скопје на јавна седница попладнево ќе расправа дали 1000 прислушувани материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами „Титаник“. Доказите во овој предмет на СЈО се содржани на 101 страница, меѓу кои на ...

Судиите на Апелација ќе расправаат дали 1.000 прислушувани материјали се доказ во „Титаник“

Точка - 04.12.2017

Апелациониот суд во Скопје на јавна седница попладнево ќе расправа дали 1000 прислушувани материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами „Титаник“. Доказите во овој предмет на СЈО се содржани на 101 страница, меѓу кои на ...

Обезбедувањето на Груевски не пуштил доставувач да му предаде покана за на суд

Вечер - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелацискиот суд за предметот „Титаник“ , судијката Љиљана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Апелација одлучува дали бомбите ќе бидат докази во „Титаник"

Press24 - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Апелација денеска ќе расправа за употребата на „бомбите“ како докази во „Титаник“

Newsroom - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Апелација расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

Локално - 04.12.2017

Апелациониот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Обезбедувањето на Груевски не пуштил доставувач да му предаде покана за на суд

Орбис - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелацискиот суд за предметот „Титаник“, судијката Љиљана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

Стандард - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите” ќе бидат докази за „Титаник”

Слободен Печат - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

Обезбедувањето на Груевски не го пуштило доставувачот да му ја предаде поканата за суд

Точка - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за предметот „Титаник“ судијката Лилјана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Орбис - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Вечер - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Локално - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

Груевски не дојде на јавната седница на Апелација за „Титаник“, обезбедувањето не дозволило да му се врачи судска ...

Стандард - 04.12.2017

Експремиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска не се појави на јавната седница на Апелацискиот суд, каде се расправа дали 1.000 прислушувани материјали ќе бидат доказ во постапката за предметот за изборни измами, познат во јавноста ...

СЈО: Груевски знаел дека го прислушуваат – користел кратенки и ги предупредувал соговорниците

Точка - 04.12.2017

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова на јавната седница во Апелацискиот суд на која се одлучува дали прислушуваните разговори може да се користат како докази во предметот „Титаник“, рече дека првообвинетиот Никола Груевски знаел дека го ...

Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

Вечер - 04.12.2017

Обвинетиот Миле Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето и тврдеше дека не добил покана, па затоа не се појавил пред судот. „Никаде не пишува што е јавниот интрес“, рече Јанакиески и додаде дека СЈО му дава легитимитет на прислушувањето и го ...

Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

Орбис - 04.12.2017

Обвинетиот Миле Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето и тврдеше дека не добил покана, па затоа не се појавил пред судот. „Никаде не пишува што е јавниот интрес“, рече Јанакиески и додаде дека СЈО му дава легитимитет на прислушувањето и го ...

Обезбедувањето на Груевски не го пуштило доставувачот да му ја предаде поканата за суд

Локално - 04.12.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд за предметот „Титаник“ судијката Лилјана Ивановска-Шопова рече дека обвинетиот Никола Груевски бил повеќепати баран во неговиот дом, но доставувачот на поканата не бил пуштен од обезбедувањето на ...

Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето

Точка - 04.12.2017

Обвинетиот Миле Јанакиески рече дека е жртва на прислушувањето и тврдеше дека не добил покана, па затоа не се појавил пред судот. „Никаде не пишува што е јавниот интрес“, рече Јанакиески и додаде дека СЈО му дава легитимитет на прислушувањето и го ...

Апелација ќе расправа дали „бомбите“ ќе бидат докази за „Титаник“

Телевизија Нова - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје денеска на јавна седница ќе расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Апелација расправа по жалба, откако Кривичниот суд на 20 ...

СЈО бара „бомбите“ да бидат доказ во „Титаник“, одбраната против

еМагазин - 04.12.2017

Апелацискиот суд Скопје на јавна седница попладнево расправа дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот за изборни нерегуларности „Титаник“. На седницата присутни се адвокатите на обвинетите, како и обвинетите ...