TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Југ-Зегин бара преигрување на мечот со Суперра

Дневник - 22.02.2003

прва лига Ракометниот клуб "Југ-Зегин" од Скопје бара преигрување на првенствениот натпревар во Струмица против Суперра бидејќи на шест играчи на Југ не им било дозволено да настапат со објаснување од делегатот Марјан Огњановски оти немаат потврда за нов лекарски преглед.

"Истите играчи денес можат да играат, а утре не!?"

Вест - 22.02.2003

РАКОМЕТ - ЈУГ ЗЕГИН РЕАГИРА НА СЛУЧУВАЊАТА ВО СТРУМИЦА Југ Зегин поднесе жалба на она што, како што вели неговиот претседател Сашо Петковски, му беше приредено во средата во Струмица на суперлигашкиот меч со Супера, барајќи преигрување на средбата.

Голманот на Југ мораше да изигрува голгетер во Струмица!

Вест - 21.02.2003

СТАРТУВАШЕ ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД МАШКАТА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА Пролетниот дел од машката ракометна Суперлига не можеше да има поинтересен старт: пелагониското дерби, ремијата на претендентите за титулата Вардар и Југ, шокантен пораз на Македонија во Радовиш...

"Тутунарите" нанижани вторпат за три дена

Утрински - 21.02.2003

Пелистер МБ подобар од ТК Бренд и во првото пролетно коло БИТОЛА - Во соседското дерби од првото пролетно коло во машката ракометна Суперлига во Битола, Пелистер Македонска банка повторно го совлада Тутунски комбинат Бренд само три дена по меѓусебниот дуел во четвртфиналната група за Купот на ...

Делегатот Огњановски не дозволи настап на шестмина од Југ

Дневник - 21.02.2003

РАКОМЕТ - СУПЕРЛИГА (МАЖИ) Скопјани вложија жалба повикувајќи се на член 17 од Пропозициите во кои се вели дека лекарските уверенија важат шест месеци Малку требаше гостите од Скопје да не го одиграат натпреварот со Суперра во Струмица.

Три скопски екипи се надеваат на плејоф

Дневник - 19.02.2003

РАКОМЕТ - ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВА ПРВЕНСТВОТО Во борбата за разигрувањето, покрај Вардар В., Југ Зегин и Металург, ќе се вклучат и Пелистер МБ, ТК Бренд и Младост Три скопски екипи, Вардар Ватростална, Југ Зегин и Металург се надеваат дека и по завршувањето на вториот дел од ракометната сезона што ...

Плеј-офот веќе резервиран за Вардар, Југ, Металург и Пелистер?

Вест - 19.02.2003

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД МАШКАТА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА Повеќе кандидати за испаѓање, отколку за титулата Натпреварите од четвртфиналните групи од Купот беа само увертира во вистинските ракометни возбудувања кај нас. Снежните услови низ Републикава нема да бидат пречка 12-те наши суперлигаши ...

Вардар и Југ го комплетираа финалниот турнир

Вест - 18.02.2003

РАКОМЕТ - КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВРТФИНАЛЕ Вардар Ватростална и Југ Зегин им се придружија на Пелистер МБ и на Металург на финалниот турнир од ракометниот Куп на Македонија. Југ Зегин за своето прво учество на завршницата од Купот се избори во Велес, каде првин, дури по маратонска серија удари од ...

Југ Зегин и Вардар В. го комплетираа финалниот турнир

Дневник - 18.02.2003

КУП НА МАКЕДОНИЈА Скопските екипи Југ Зегин и Вардар Ватростална го комплетираа списокот на учесниците на финалниот турнир од Купот на Македонија во ракомет, кој треба да се одигра на 26-ти и 27 април. Југ Зегин во Велес го победи Пролет, 25-21, а вардарци во Автокоманда беа подобри од Македонија, ...

Вардар В. и Југ З. последни полуфиналисти

Утрински - 18.02.2003

Куп на Македонија (мажи) Шампионот Вардар Ватростална и суперлигашот Југ Зегин им се придружија на Пелистер Македонска банка и на Металург на финалниот турнир од Купот на Македонија во ракомет за мажи. Со победата над Македонија од 27:24, "црвено-црните" триумфираа во четвртфиналната група во ...

ТК Бренд се прости од трофејот

Утрински - 17.02.2003

КУП - Четвртфинални групи Минатогодишниот освојувач на Купот на Македонија во ракомет за мажи, Тутунски комбинат Бренд, ја заврши одбраната на трофејот уште во четвртфиналната група во Битола, каде што во финалниот натпревар загуби од Пелистер Македонска банка со 30:33.

Пелистер МБ и Металург на финалниот турнир

Вест - 17.02.2003

РАКОМЕТ - КУП НА МАКЕДОНИЈА, ЧЕТВРТФИНАЛЕ Пелистер МБ и Металург се првите учесници на финалниот турнир од ракометниот Куп на Македонија, додека последните два учесника требаше да се добијат синоќа. Со нешто подобра игра во поголемиот дел од натпреварот помеѓу ланските финалисти, Пелистер МБ и ТК ...