TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Санино во техничка, но важна посета

Дневник - 16.01.2013

Ова е редовна, техничка посета во контекст на последните заклучоци за земјата и за она што треба да се направи. Овој пат посетата е важна и поради импликациите од последните настани, објаснија од ...

Стефано Санино на разговори кај Ахмети и Тачи

Дневник - 16.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, г. Стефано Санино попладнево на одделни средби се сретна со лидерот на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи.

Вељаноски разговараше со Санино за инцидентите на 24 декември

Дневник - 16.01.2013

На средбата претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, го запозна Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино со немилите ...

Санино во посета на Македонија

24 Вести - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска ќе биде во посета на Македонија.

Санино се сретна со Црвенковски и Попоски

24 Вести - 15.01.2013

Во екот на политичката криза во Македонија, генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино денеска е во Скопје на средба со македонските политичари.

Санино се сретна со државниот врв, ги избегна новинарите

24 Вести - 15.01.2013

Протестите пред и во Собранието, инцидентите со новинарите, извештајот на ЕК се темите кои беа во центарот на разговорите на директорот на генералниот директорат за проширување на ЕУ Стефано Санино ...

Стефано Санино во посета на Македонија

Р.С.Европа - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска ќе престојува во посета на Република Македонија.

Санино го испитува европскиот пулс на Македонија

Р.С.Европа - 15.01.2013

Според најавите, ова е обид на Директорот за проширување на Европската комисија Стефано Санино да ја почувствува состојбата и да се обиде да ги приближи засега дијаметрално спротивставените позициите ...

ЗНМ до Санино - Потребна е одговорност за инцидентот во Собранието

Р.С.Европа - 15.01.2013

Неоходно е надлежните да ја понесат одговорноста за исфрлањето на новинарите од собраниската галерија за време на седницата за носење на буџетот за 2013 година, му рекол претседателот на ЗНМ, Насер ...

Санино со европската порака зад затворени врати

Р.С.Европа - 15.01.2013

Директорот за проширување на Европската комисија, Стефано Санино се сретна со државниот врв, но ги избегна прашањата на новинарите.

Стефано Санино во посета на Македонија

Утрински - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Стефано Санино во Македонија

МКД - 15.01.2013

Стефано Санино првиот човек на директоратот за проширување во Европската комисија денеска престојува во Македонија. Тој ќе се сретне со спикерот Вељановски, премиерот Груевски, шефот на дипломатијата ...

Санино разговараше со новинари за инцидентот од 24 декември

Телма - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино денеска во Скопје се сретна со претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).

Санино во ЗНМ: треба некој да одговара за исфрлањето на новинарите

МКД - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино, заедно со своите соработници се сретна со претставници на Здружението на новинарите на Македонија.

Вељаноски предложил план за враќање на опозицијата

Утрински - 15.01.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски пред директорот на Генералниот директорат за проширување на Европската комисија Стефано Санино изложил насоки и мерки како да се јакне парламентарниот ...

Санино во летачка дипломатија

Утрински - 15.01.2013

Зошто се тајна разговорите со шефот за проширување на ЕУ. Санино вчера направи се' да ги избегне изјавите за новинарите по неговите средби со Никола Попоски, Трајко Вељаноски и Бранко Црвенковски ...

Санино ги сослуша политичарите и новинарите и не даде изјава

Телма - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Eвропската комисија Стефано Санино го напушти Скопје без да даде ниту една изјава.

Санино разговараше со Ахмети и Тачи

Утрински - 15.01.2013

Тетово - Стефано Санино, генерален директор на Директоратот за проширување на Европската унија, попладнево имаше одделни средби со лидерите на ДУИ Али Ахмети и на ДПА Мендух Тачи.

„ДПА не влегува во играта, ќе соработува со меѓународниот фактор“

Телма - 15.01.2013

Генералниот директор на Директоратот за проширување на ЕУ, Стефано Санино денеска во седиштата на ДУИ и на ДПА се сретна со претседателите на партиите Али Ахмети и Мендух Тачи.

Стефано Санино во посета на Македонија

Дневник - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Стефано Санино во посета на Македонија

Алфа - 15.01.2013

Стефано Санино денеска ја почнува мисијата за нормализирање на политичката ситуација во Македонија. Предвидено е првиот човек на директоратот за проширување во Европската комисија да се сретне со ...

Стефано Санино во посета на Македонија

Идивиди - 15.01.2013

Скопје, 15 јануари 2013 (МИА) - Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Санино денеска во официјална посета на Македонија

Капитал - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино, денеска е во работна посета на Македонија.

ЗНМ и Санино разговараа за инцидентот со новинарите во Собрание

Алфа - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската Комисија Стефано Санино заедно со своите соработници на 15.01.2013 во Скопје, се сретна со претставници на Здружението на новинарите на Македонија.

Санино разговараше со ЗНМ за инцидентот со новинарите во Собранието

А1 On - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино денеска во Скопје се сретна со претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).

Средба Арифи-Санино

А1 On - 15.01.2013

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи и генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино на средбата синоќа во Скопје ...

Средба Арифи-Санино

Алфа - 15.01.2013

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи и генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино на средбата синоќа во Скопје ...

Вељаноски разговараше со Санино за инцидентите на 24 декември

Н.Македонија - 15.01.2013

На средбата претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски, го запозна Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино со немилите ...

Вељаноски со насоки и мерки ќе ја враќа опозицијата во Собранието

А1 On - 15.01.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски на денешната средба со директорот на Генералниот директорат за проширување на Европската комисија Стефано Санино го запознал со ...

Министерот Попоски се сретна со Санино

А1 On - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино, во рамки на неговата посета на Република Македонија, се сретна со министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој го ...

Ахмети му рекол на Санино дека не сака предвремени избори

А1 On - 15.01.2013

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на попладневната средба со директор на Директорат за проширување на ЕУ, Стефано Санино, истакнал дека ДУИ е против предвремени парламентарни избори и е против бојкотот на ...

Тачи му рече на Санино дека Владата не покажува волја да се култивира демократијата

А1 On - 15.01.2013

Лидерот на ДПА, Тачи по средбата со Санино информира дека разговарале за сегашната политичка состојба во земјата. - Ние сметаме дека Владата не покажува доволно политчка волја да се култивира ...

Санино ја скенираше состојбата

Алфа - 15.01.2013

Десетина средби за неполни 24 часа – Стефано Санино ја скенираше политичката ситуација во земјава – крајно заострена по настанието во собранието.

Санино прво на средба со Црвенковски, па со државниот врв

+инфо - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска во Скопје, својата прва средба со македонските политичари ќе ја има со лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, а потоа ...

ЗНМ ќе биде разочаранo ако не се расветли инцидентот со новинарите

+инфо - 15.01.2013

Претседателот на Здружението на новинарите на Македонија, Насер Селмани, денеска се сретна со генералниот директор за проширување на Европската Комисија, Стефано Санино, кому му ги објасни ...

Санино на средби со Попоски и Вељаноски

+инфо - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино, денеска на средбата со шефот на дипломатијата Никола Попоски, разговарале за подготовките на Извештајот на Европската ...

Ахмети му рекол на Санино дека не сака предвремени избори

+инфо - 15.01.2013

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на попладневната средба со директор на Директорат за проширување на ЕУ, Стефано Санино, истакнал дека ДУИ е против предвремени парламентарни избори и е против бојкотот на ...

Тачи: На меѓународниот фактор ќе му пишувам за секој проблем во кампањата

+инфо - 15.01.2013

Генералниот директор на Директоратот за проширување на ЕУ, Стефано Санино, денеска во седиштето на ДПА во Тетово се сретна и со партискиот лидер, Мендух Тачи.

Стефано Санино во посета на Македонија

Сител - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска ќе престојува во посета на Република Македонија.

Санино ќе ги "пегла" дијалогот и новинарските слободи

Локално - 15.01.2013

Стефано Санино денеска ја почнува мисијата за “пеглање“ на политичката ситуација во Македонија. Предвидено е првиот човек на Директоратот за проширување во Европската комисија да се сретне со ...

Стефано Санино во посета на Македонија

МРТ - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Санино денеска во Македонија

Канал5 - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на европската комисија, Стефано Санино денеска доаѓа во посета на Македонија.

Санино во посета на Македонија, на средби со Вељаноски, Попоски и Црвенковски

Либертас - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Санино разговараше со претставници на Здружението на новинари

Сител - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино денеска во Скопје се сретна со претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).

Вицепремирката задолжен за европски прашања Арифи на средба со Санино

Сител - 15.01.2013

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи и генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино на средбата синоќа во Скопје ...

ЗНМ до Санино: Да се понесе одговорност од надлежните институции за исфрлувањето на новинарите

Либертас - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската Комисија, Стефано Санино, заедно со своите соработници денес во Скопје, се сретна со претставници на Здружението на новинарите на Македонија.

Санино во Скопје

Канал5 - 15.01.2013

Суштинска посета но малку деталите од средбите на првиот човек на Директоратот за проширување Стефано Санино. Во прилично набиената агенда во еден ден речиси на сите главни политички субјекти во ...

Министерот Попоски се сретна со Санино

МРТ - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино, во рамки на неговата посета на Република Македонија, се сретна со министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој го ...

Министерот Попоски се сретна со Санино

Сител - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино, во рамки на неговата посета на Република Македонија, се сретна со министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој го ...

Црвенковски му рече НЕ, на Санино!

Локално - 15.01.2013

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, побара денеска од Брисел да не затвора очи пред политичката криза во Македонија и да не инсистира опозицијата да се врати во Парламентот, бидејќи во вакви услови ...

Средба: Вељаноски-Санино

Сител - 15.01.2013

Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски на денешната средба со директорот на Генералниот директорат за проширување на Европската комисија Стефано Санино го запознал со ...

Санино на средби во Скопје

Сител - 15.01.2013

Дојде да ги пренесе пораките од Брисел, но и да се информира за случувањата во земјава пред новиот извештај на Европската комисија.

Средба на Санино со лидерите на ДУИ и на ДПА

Сител - 15.01.2013

Генералниот директор на Директоратот за проширување на ЕУ, Стефано Санино денеска во седиштата на ДУИ и на ДПА се сретна со претседателите на партиите Али Ахмети и Мендух Тачи.

Санино се сретна со Ахмети и со Тачи

Канал5 - 15.01.2013

Генералниот директор на Директоратот за проширување на ЕУ, Стефано Санино денеска во седиштата на ДУИ и на ДПА се сретна со претседателите на партиите Али Ахмети и Мендух Тачи.

Санино вечераше со Груевски, доручкуваше со Црвенковски

Вечер Прес - 15.01.2013

ДИРЕКТОРОТ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ВЧЕРА ВО МАКЕДОНИЈА Санино се сретна со државниот врв во земјава, а имаше и тет-а-тет средба со лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Санино денеска во посета на Македонија

Точка - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската Комисија Стефано Санино денеска ќе престојува во посета на Македонија, каде ќе има средби со претставници на државниот врв.

Санино прво кај Црвенковски па кај државниот врв

Бриф - 15.01.2013

Во Скопје е генералниот директор на Генералниот директорат за проширување на Европската комисија Стефано Санино кој во овие моменти ја има првата средба, со претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Санино застана зад ЗНМ, Брисел ќе следи дали ќе се расветлат инцидентите

Бриф - 15.01.2013

„Санино верува дека за надминување на сегашната ситуација потребна ќе биде политичка волја од надлежните институции кои ќе најдат начин да го расветлат инцидентот и да утврдат одговорност.

Арифи и Санино разговарале за предизвиците на патот кон членство во ЕУ

Точка - 15.01.2013

Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи денеска се сретна со Генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија Стефано Санино, кој денеска престојува во посета ...

Вељаноски и Попоски барале пред Санино институционален политички дијалог

Бриф - 15.01.2013

Попоски пред Санино барал институционален политички дијалог, а спикерот Вељаноски изложил мерки за враќање на довербата, во врска со политичката криза во земјава.

Вељановски го запознал Санино со случувањата од 24-ти декември

Точка - 15.01.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељановски на денешната средба со директорот на Генералниот директорат за проширување на Европската Комисија Стефано Санино го информирал за немилите случување на ...

Санино на средби со македонскиот политички врв

Тера - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската Комисија, Стефано Санино, во вторник ќе престојува во Скопје, каде се предвидени средби со македонскиот политички врв.

Евроинтеграциите, името и односите со соседите - теми на средбата на Попоски со Санино

Тера - 15.01.2013

Министерот за надворешни работи Никола Попоски во вторникот се сретна со Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино, во рамки на неговата посета Македонија.

Стефано Санино на средби со Вељаноски, Попоски и Црвенковски

Press24 - 15.01.2013

Стефано Санино, директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, денеска е во посета на Македонија.

Стефано Санино во посета на Македонија

Курир - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Попоски на средба со Стефано Санино

Sky - 15.01.2013

Работна средба на министерот за надворешни работи Никола Попоски со генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино во Скопје.

Санино денеска во посета на Македонија

Нетпрес - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската Комисија Стефано Санино денеска ќе престојува во посета на Македонија, каде ќе има средби со претставници на државниот врв.

Санино на средби со македонскиот политички врв

Пулс24 - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската Комисија, Стефано Санино, во вторник ќе престојува во Скопје, каде се предвидени средби со македонскиот политички врв.

Санино првин ќе се сретне со Црвенковски, па после со државниот врв

Sky - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино најпрвин ќе се сретне со лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Стефано Санино на средби со Вељаноски, Попоски и Црвенковски

Таратур - 15.01.2013

Стефано Санино, директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, денеска е во посета на Македонија.

ЗНМ: Ќе биде разочарувачки доколку не се расветли инцидентот во Собранието

Sky - 15.01.2013

На денешната средба со генералниот директор за проширување на Европската Комисија, Стефано Санино, претеседателот на ЗНМ, Насер Селмани му ги објасни околностите во кој се случи инцидентот во ...

Потребна е политичка волја за надминување на конфликтот - Санино на средба со претставници на ЗНМ

Press24 - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино денеска оствари средба со претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).

Санино се сретна со преставници од ЗНМ

Курир - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино денеска во Скопје се сретна со претставници на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).

Вицепремиерката Арифи се сретна со Стефано Санино

Press24 - 15.01.2013

Вицепремиерот за европски прашања Теута Арифи се сретна со генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино.

Арифи и Санино говореа за предизвиците на Македонија кон ЕУ

Курир - 15.01.2013

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи и генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино на средбата синоќа во Скопје ...

Арифи и Санино разговарале за предизвиците на патот кон членство во ЕУ

Нетпрес - 15.01.2013

Вицепремиерката задолжена за европски прашања Теута Арифи денеска се сретна со Генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија Стефано Санино, кој денеска престојува во посета ...

Санино се запозна со деталите од кобниот понеделник

Press24 - 15.01.2013

На средбата претседателот на македонското Собрание, Трајко Вељаноски, го запозна Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино со немилите случувања на 24 ...

Вељановски го запознал Санино со случувањата од 24-ти декември

Нетпрес - 15.01.2013

Претседателот на Собранието Трајко Вељановски на денешната средба со директорот на Генералниот директорат за проширување на Европската Комисија Стефано Санино го информирал за немилите случување на ...

Министерот Попоски на средба со Санино

Press24 - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино, во рамки на неговата посета на Република Македонија, се сретна со министерот за надворешни работи Никола Попоски Попоски ...

Ахмети се сретна со Санино

Press24 - 15.01.2013

Денес во седиштето на ДУИ во Тетово, Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, се сретна со Генералниот Директор на Директорат за Проширување на ЕУ, г. Стефано Санино.

Вељановски го информирал Санино за настаните на 24 декември

Република - 15.01.2013

Генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино денеска на средба со претседателот на Собранието, Трајко Вељановски, со министерот за надворешни работи Никола ...

Ахмети му кажал на Санино дека не сака предвремени избори

Република - 15.01.2013

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на попладневната средба со директор на Директорат за проширување на ЕУ, Стефано Санино, истакнал дека ДУИ е против предвремени парламентарни избори и е против бојкотот на ...

Санино на средби со македонскиот политички врв

Макфакс - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската Комисија, Стефано Санино, во вторник ќе престојува во Скопје, каде се предвидени средби со македонскиот политички врв.

ЗНМ пред Санино:Да се утврди одговорност за инцидентот во Собранието

Макфакс - 15.01.2013

Здружението на новинарите на Македонија(ЗНМ) бара декларативното изразување на жалење од страна на државниот врв да биде проследено со конкретни резултати на утврдување на одговорност за ...

Арифи и Санино разговараа за наредните предизвици во евроинтеграцијата на Македонија

Макфакс - 15.01.2013

Вицепремиерот за европски прашања Теута Арифи се сретна со Генералниот директор на Директоратот за проширување на Европската Унија, Стефано Санино, кој е во посета на Македонија.

Евроинтеграциите, името и односите со соседите - теми на средбата на Попоски со Санино

Макфакс - 15.01.2013

Министерот за надворешни работи Никола Попоски во вторникот се сретна со Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино, во рамки на неговата посета Македонија.

Вељаноски го запозна Санино со инцидентите во Собрание

Макфакс - 15.01.2013

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски на денешната средба со генералниот директор за проширување во Европската комисија, Стефано Санино, го запознал со немилите случувања кои се случија во ...

ДУИ го информираше Санино дека е против предвремени избори

Макфакс - 15.01.2013

Демократската унија интеграција (ДУИ) е против предвремени парламентарни избори и е против бокотот на локалните избори во овие многу чуствителни и значајни моменти за земјава.

Санино на работни средби во Македонија

Inpress - 15.01.2013

Скопје, 15. јануари 2013 (ИНПРЕС) Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска ќе престојува во посета на Република Македонија.

Стефано Санино во посета на Македонија

Денешен - 15.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Попоски се сретна со Санино

Денешен - 15.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија Стефано Санино, во рамки на неговата посета на Република Македонија, се сретна со министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој го ...

Стефано Санино во посета на Македонија

А1 On - 14.01.2013

Директорот на генералниот директорат за проширување на Европската комисија, Стефано Санино денеска е во работна посета на Македонија.

Санино доаѓа во (не)возможна мисија

Алфа - 14.01.2013

Стефано Санино утре ја почнува мисијата за нормализирање на политичката ситуација во Македонија. Предвидено е првиот човек на Директоратот за проширување во Европската комисија да се сретне со ...

Санино утре пристигнува во Скопје

+инфо - 14.01.2013

Генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино утре пристигнува во Скопје. Санино во Скопје ќе има средба со министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој како што ...

Санино подготвува терен за посетата на Фуле

Канал5 - 14.01.2013

Европската Комисија почна да работи на мартовскиот, вонреден, извештај за Македонија. Утре во земјава доаѓа првиот човек на Директоратот за проширување Стефано Санино - десната рака на еврокомесарот ...

Попоски ќе оствари средба со ГД за проширување на ЕК Стефано Санино

Точка - 14.01.2013

Министерот за надворешни работи Никола Попоски утре ќе оствари работна средба со генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино во Скопје.

Санино утре во посета на Македонија

Press24 - 14.01.2013

Утре во Македонија доаѓа Стефан Санино, десната рака на еврокомесарот Штефан Филе Високиот претставник на оддлени средби треба да ги изнесе деталите на извештајот, од кој зависи иднината на ...

Попоски ќе оствари средба со ГД за проширување на ЕК Стефано Санино

Нетпрес - 14.01.2013

Министерот за надворешни работи Никола Попоски утре ќе оствари работна средба со генералниот директор за проширување на Европската комисија, Стефано Санино во Скопје.