TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од денеска на работа по старо

Утрински - 19.07.2012

Вработените во државна и јавна администрација, од денеска на работа ќе одат по старото работно време од 8,30 до 16,30 часот. На работа треба да се вртат и трудниците и лицата над 60 години.

Влада - Работното време од 8:30 до 16:30 часот

Утрински - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според Управата за хидрометеоролошки работи од вчера температурите на територијата на Република Македонија ...

Прекинуваат мерките за заштита - од утре администрацијата на работа од 8.30 до 16.30

Канал5 - 18.07.2012

Се прекинуваат сите мерки за заштита на населението од топлотниот бран, соопшти владата. Оттаму порачаа од утре државните институции да го организираат работното време од 8.30 до 16.30 часот.

Влада: Работното време од 8:30 до 16:30 часот

Дневник - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Повлечени мерките за заштита од топлотниот бран, Македонија е во зелена фаза

Канал5 - 18.07.2012

Работниците од утре можат да работат на отворено. За администрацијата се враќа старото работно време од 8 и 30 до 16 и 30.

Се враќа старото работно време, температурите во зелена фаза

24 Вести - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Влада: Работното време од 8:30 до 16:30 часот, температурите во зелена фаза

Сител - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Влада: Работното време од 8:30 до 16:30 часот, температурите во зелена фаза

МРТ - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според Управата за хидрометеоролошки работи од вчера температурите на територијата на Република Македонија ...

Владата ги укина мерките за заштита од топлотниот бран

+инфо - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран, бидејќи температурите се во рамките на зелената фаза, која се очекува да продолжи и во следните неколку денови.

Влада: Работното време од 8:30 до 16:30 часот, температурите во зелена фаза

Курир - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Од утре по старо - работното време од 8:30 до 16:30

Press24 - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Од утре се враќа старото работно време

Кирилица - 18.07.2012

Од утре не важат мерките за заштита од топлотниот бран, бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза која се очекува да продолжи и ...

Администрацијата повторно на работа од 8:30 до 16:30

А1 On - 18.07.2012

Од утре администрацијата повторно ќе работи од 8 и 30 до 16 и 30. Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на ...

Работното време се враќа по старо

Макфакс - 18.07.2012

Работното време на државните органи, установи и институции од четврток се враќа во рамки на законскиот рок од 08:30 до 16:30 часот, информираат од владата.

Од утре администрацијата на работа пак по старо, од 8.30 часот

МКД - 18.07.2012

Се прекинуваат сите мерки за заштита на населението од топлинскиот бран, соопшти Владата на Република Македонија. Од утре државните институции ќе работат по претходното работно време – од 8.30 до ...

Македонија во „зелена фаза“, работното време по старо

Алфа - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Се враќа старото работно време за администрацијата

Нетпрес - 18.07.2012

Владата донесе одлука од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според Управата за хидрометеоролошки работи од вчера температурите на територијата на Македонија се ...

Администрацијата се враќа на работа од 8:30 до 16:30 часот

Либертас - 18.07.2012

Согласно информациите и препораките на УХМР и здравствените институции, владата одлучи да ја прекине со важност мерката за забрана на вршење работи на отворено која претходно важеше во периодот од 11 ...

Се враќа старото работно време за администрацијата

Точка - 18.07.2012

Владата донесе одлука од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според Управата за хидрометеоролошки работи од вчера температурите на територијата на Македонија се ...

Од утре престанува мерката за забрана на работа на отворено од 11 до 17 часот

Либертас - 18.07.2012

А и работното време на државните органи, установи и институции ќе биде во законскиот рок во времетраење од 8:30 до 16:30 часот.

Од денес на работа по старо

Вечер Прес - 18.07.2012

Тропските горештини кои го изгореа Балканот во изминатите неколку недели завршија и Владата на РМ одлучи од денес четврток 19 јули државните органи, институции и установи да го организираат работното ...

Работното време од 8:30 до 16:30 часот

Денешен - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според Управата за хидрометеоролошки работи од вчера температурите на територијата на Република Македонија ...

Работното време од 8:30 до 16:30 часот

Н.Македонија - 18.07.2012

Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза ...

Работното време од 8:30 до 16:30 часот

Идивиди - 18.07.2012

температурите во зелена фаза Скопје, 18 јули 2012 (МИА) - Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на ...

Ќе се работи на отворено - до следната портокалова фаза

Дневник - 17.07.2012

Со најавата за повторно покачување на температурата од претстојниов викенд - мерките за заштита од жегата ќе бидат наново разгледувани Мерките воведени поради топлотниот бран и прогласената ...