TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ со браќата ѝ дадоа поддршка на Црвена Ѕвезда од трибините

AKO - 16.09.2018

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, беше главна ѕвезда на Маракана во Белград на натпреварот Црвена Ѕвезда-Радник од Сурдулица, во кој црвенобелите победија со 6:0 во Супер-лига. Тој дојде со своите браќа да им дадат поддршка за претстојниот меч во ...

Федерер го открива најдобриот момент во блескавата кариера

TopSport - 16.09.2018

Роџер Федерер несомнено ќе биде забележан како еден од најдобрите, ако не и најдобриот тенисер во историјата, и пред крајот на својата кариера, тој открива кои му биле најважните моменти во 20-годишната кариера во која освои 98 титули, од кои 20 на ...

Новак Ѓоковиќ си ја отвори душата: Со ова емотивно писмо ги растажи, но и ги мотивира фановите

Скопје24 - 15.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин. Тој, на својот Инстаграм профил објавил неверојатно емотивно писмо во кое до детали опишал низ што сè минувал во изминатиот период.

Српскиот тениски ас го растажи светот

ЗаЗабава - 14.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин. Тој, на својот Инстаграм профил објавил неверојатно емотивно писмо во кое до детали опишал низ што сè проаѓал во изминатиот период.

Агаси: И милион пати да играм против Ноле, Роџер и Рафа, нема да ги победам ниеднаш!

Gol.mk - 14.09.2018

Поранешниот американски тенисер Андре Агаси, кој одамна е во пензија, во интервју за шпанските медиуми, порача дека доколку во моментов е актуелен тенисер, никогаш немаше да ги победи Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, па дури и милион ...

Како Ѓоковиќ го најави ривалството со Федерер

Оff.net - 14.09.2018

Со оглед на тоа што и двајцата се над 30, штета што нема уште долго да уживаме во нивните меѓусебни битки кои беа епски низ годиниве. Имаме видео од првата победа на Новак по која за Роџер ништо повеќе нема да биде лесно и ...

Агаси: Милион пати да играм против Роже, Рафа и Ноле нема да ги победам - ниту еднаш!

Sport 1 - 14.09.2018

Легендарниот американски тенисер Андре Агаси изјави дека во моментов ако е актуелен тенисер никогаш нема да ги победи Роже Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, па макар и милион години да игра против нив.

„Ѓоковиќ може да го надмине Федерер по бројот на Грен слем титули“

Gol.mk - 14.09.2018

Новак Ѓоковиќ во Њујорк ја освои својата 14-та Гренд Слем титула, а пред него се Рафаел Надал со 17 и Роџер Федерер со 20 титули. Поранешниот австралиски тенисер Тод Вудбриџ смета дека Ноле може да ги надмине големите ривали.

Може ли некој да ги „наследи“: Тенисот е нивното кралство!!!

SportMedia - 14.09.2018

Со години не дозволуваат никој да им пријде и евидентно е дека само времето ќе каже крај на нивното владеење, но не и пронаоѓање на нивни евентуални замени или „наследници“ во овој спорт. Сега кога уште малку ќе влеземе во есента и завршниот дел од ...

Женското финале погледано од машкото на САД Опен

Вечер - 14.09.2018

Американската ТВ мрежа ЕСПН откри неочекувани бројки во врска со гледаноста на двете финалиња на неодамна завршениот Гренд Слем, САД Опен. Финалето во женска конкуренција меѓу Серена Вилијамс и Наоми Осака го гледале милион луѓе повеќе отколку ...

Рафа, Роже и Ѓоковиќ не би ги победил ниту за милион години

Вечер - 14.09.2018

Легендарниот американски тенисер, Андре Агаси, смета дека тенисот во последната деценија многу напредувал и дека доколку би бил во ова време во кое доминираат Роже Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ не би ги победил ниту за милион години.

Мислев дека е готов, но Ѓоковиќ ќе освои уште пет грен слем титули

Вечер - 14.09.2018

Поранешниот австралиски тенисер Тод Вудбриџ смета дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ нема да застане на 14. освоени грен слем титули. -Има 31 година и пред него се уште три и ли четири сезони. Може да осови барем уште пет грен слем титули.

Новак Ѓоковиќ си ја отвори душата: Со ова емотивно писмо ги растажи, но и мотивира фановите

Маркукуле - 14.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин. Тој, на својот Инстаграм профил објавил неверојатно емотивно писмо во кое до детали опишал низ што сè минувал во изминатиот период.

Агаси си призна: Не би можел да победам никој од Федерер, Надал и Ѓоковиќ

МКД - 13.09.2018

Легендарниот тенисер, Андре Агаси смета дека денешните тениски ѕвезди се значително подобри од времето кога тој играше. Андре Агаси важи за еден од најдобрите тенисери на сите времиња, но и тој смета дека Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Либертас - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

А1 On - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

+инфо - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во ...

Андре Агаси:Групата како Ѓоковиќ, Надал и Федерер не би можел да ја победам

ЗаЗабава - 13.09.2018

Андре Агаси во изјава за Ел Паис направи споредба меѓу тенисот од негово време и овој денешниот. Погледнете како го удираат топчето од основната линија. Би можел да играм против нив околу 10 минути, а потоа да излезам.

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Канал5 - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Најголемиот критичар на Ѓоковиќ изненади со изјавата: Новак ги надмина Федерер и Надал во еден поглед

Дерби - 13.09.2018

Новак Ѓоковиќ изминатава недела стигна до својата трета титула на Ју-Ес опен, или поточно до својата 14-та грен слем титула во кариерата со што се израмни со идолот од своето детство, легендарниот Пит Сампрас.

Агаси: Не би победил никого од Ѓоковиќ, Надал или Федерер

Спортклуб - 13.09.2018

Поранешниот најдобар светски тенисер Андре Агаси во изјава за „Ел Паис“ направи споредба меѓу тенисот од негово време и овој денешниот. – Погледнете како го удираат топчето од основната линија.

Женското финале на УС Опен погледано од машкото

Gol.mk - 13.09.2018

Американската ТВ мрежа ЕСПН откри неочекувани бројки во врска со гледаноста на двете финалиња на неодамна завршениот Гренд Слем, УС Опен. Финалето во женска конкуренција меѓу Серена Вилијамс и Наоми Осака го гледале милион луѓе повеќе отколку ...

Новак конечно кажа што му лежи на душа: Емотивно писмо на српскиот ас во кое открива што му се случувало последните ...

Сител - 13.09.2018

Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати на навивачите на многу емотивен начин. Новак на својот Инстаграм профил објави неверојатно емотивно писмо, во кое до детали опиша низ што се поминувал изминатиот период.

Агаси: Федерер, Надал и Ѓоковиќ не би можел да ги победам ни за милион години!

Екипа - 13.09.2018

Легендарниот американски тенисер, Андри Агаси призна дека новите ѕвезди што денес владеа со тенисот се многу посилни од старата генерација „ Дали гледате како го удираат топчето од основната линија! Би можел да играм против нив едно десетина минути, ...

Ѓоковиќ се отвори: Бев збунет и заглавен, но една работа ми овозможи да одам напред (Фото)

Дерби - 13.09.2018

Матс Виландер го испофали Новак Ѓоковиќ и го смести на врвот на вечната листа пред Рожер Федерер и Рафаел Надал кога е константноста во играта во прашање, а по ваквото излагање на познатиот Швеѓанец, сега со една интересна анализа за сето она што му ...

Легендарниот Агаси „испука“ во свој стил: Не би ги победил Надал, Федерер и Ѓоковиќ ниту за милион години

Дерби - 13.09.2018

Американската тениска легенда и еден од асовите кој одбележа една ера во светот на белиот спорт, Андре Агаси отворено и без влакна на јазикот порача дека не е им е ниту до колена на Рожер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ со порака ги воодушеви фановите: Бев збунет и заглавен, а резултати немаше …

СуперСпорт - 13.09.2018

Со освојувањето на Вимболдон и УС Опен, Новак Ѓоковиќ се врати на врвот и ја израдува својата армија на фанови. Ѓоковиќ имаше многу проблеми изминатиот период, не му одеше, но се врати појак од било кога.

Ѓоковиќ со емотивна порака: Граници не постојат, верувајте во моќта на вербата

Кајгана - 13.09.2018

Новак Ѓоковиќ со емотивна порака на социјалните мрежи ја истакна клучната работа, која му помогна да го преброди најтешкиот период од својата кариера. Српскиот тенисер после година и пол агонија, проследена со повреди и лоша форма, успеа да се врати ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, кога тоа ќе го сфатите, успевате

Н.Македонија - 13.09.2018

Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Sport M - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Слободен Печат - 13.09.2018

Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него во еден турбулентен период. Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Република - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Локално - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Новак Ѓоковиќ си ја отвори душата: Со ова емотивно писмо ги растажи, но и мотивира фановите

Курир - 13.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин. Тој, на својот Инстаграм профил објавил неверојатно емотивно писмо во кое до детали опишал низ што сè минувал во изминатиот период.

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Курир - 13.09.2018

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма. Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него ...

Најголемиот критичар на Ѓоковиќ изненади со изјавата: Новак ги надмина Федерер и Надал во еден поглед

Точка - 13.09.2018

Новак Ѓоковиќ изминатава недела стигна до својата трета титула на Ју-Ес опен, или поточно до својата 14-та грен слем титула во кариерата со што се израмни со идолот од своето детство, легендарниот Пит Сампрас.

Новак кажа што му лежи на душа – открива што му се случувало последните месеци

МК News - 13.09.2018

Најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се обрати на навивачите на многу емотивен начин. Новак на својот Инстаграм профил објави неверојатно емотивно писмо, во кое до детали опиша низ што се поминувал изминатиот период.

Ѓоковиќ не може да си ги изброи парите!

Вечер - 13.09.2018

Србинот Новак Ѓоковиќ и официјално стана најплатениот тенисер во светот и тоа само од наградните фондови на турнирите. Новак го направи ова и покрај тоа што има помалку титули од Швајцарецот Роже Федерер, од кого и ја презеде челната позиција.

Новак конечно кажал сè што му лежи на душа: Емотивното писмо на српскиот ас го растажи светот

Точка - 13.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ им се обрати на навивачите на исклучително емотивен начин. Тој, на својот Инстаграм профил објавил неверојатно емотивно писмо во кое до детали опишал низ што сè проаѓал во изминатиот период.

Сакал да го претепа и не можел да го смисли, а сега му се поклонува: Легендарниот американски тенисер шокираше со ...

Маркукуле - 13.09.2018

Поранешниот шампион на УС Опен, американскиот тенисер Енди Родик, го шокираше тенискиот свет со една прилично неочекувана изјава за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Познато е дека Родик не е голем љубител на Новак.

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка“

А1 On - 12.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што Рафаел Надал, Роже Федерер, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј досега му препуштија само една гренд слем титула.

Дел Потро откри како Ѓоковиќ го утешил по поразот на Ју-Ес опен (ВИДЕО)

СуперСпорт - 12.09.2018

Откако го победи својот голем ривал Хуан Мартин дел Потро во финалето на Ју-Ес опен, Ѓоковиќ тргна да го утеши својот противник кој плачеше. Оваа емотивна сцена го освои светот, а Дел Потро откри што му кажал Ѓоковиќ во тој момент.

Еден е Ѓоковиќ: Беше под голем притисок пред финалето на Ју-Ес Опен, а тој си играше со децата (Видео)

Дерби - 12.09.2018

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови. Србинот вечно ќе го памети овој меч во Њујорк поради тоа што го ...

Ѓоковиќ и Батлер со познатата реплика: Ова е Спарта!!! (Видео)

Дерби - 12.09.2018

Четвртиот грен слем турнир во 2018 година „Ју-Ес Опен“ заврши со триумф на Новак Ѓоковиќ, но овој голем настан освен квалитетен тенис донесе и маестрални потези и поени. Новак Ѓоковиќ имаше ужасен старт на сезоната и никако не можеше да ја пронајде ...

Дел Потро откри што му шепнал Ѓоковиќ додека плачел по поразот на УС-опен

Sport 1 - 12.09.2018

Откако пред три дена српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои УС-опен за негов 14-ти гренслем-трофеј во кариерата, со што се израмни по бројот на овие трофеи со легендарниот Пит Сампрас, финалистот Хуан Мартин Дел Потро откри што српскиот тениски ас ...

Што му шепна Ѓоковиќ на Дел Потро по поразот на УС Опен?

Кајгана - 12.09.2018

Аргентинецот Хуан Мартин дел Порто откри што му шепна Новак Ѓоковиќ додека го тешеше по финалето на УС Опен . По натпреварот двајцата пријатели срдечно се поздравија, дел Потро искрено му честиташе на Ѓоковиќ за победата.

„Ѓоковиќ е еден од најдобрите спортисти на сите времиња“

Sport 1 - 12.09.2018

Откако го освои 14-от гренслем-турнир во Њујорк, УС-Опен, Новак Ѓоковиќ се израмни по бројот на освоени трофеи на најпрестижните турнири со легендарниот Пит Сампрас, па само Рафаел Надал (17) и Роже Федерер (20) сега е се пред српската ѕвезда, за ...

Ѓоковиќ: Би ве лажел доколку ви кажам дека…

Спортклуб - 12.09.2018

Новиот шампион на УС ОПЕН, Новак Ѓоковиќ, по славјето од пред некој ден, сега најавува напад на првото место на Рафаел Надал на АТП листата до крајот на годината. Очигледно дека Ѓоковиќ сега е полн со самодоверба и се стреми кон првата позиција, ...

„Новак е меѓу најдобрите спортисти на сите времиња заедно со Џордан, Али, Болт...“

Gol.mk - 12.09.2018

Дежурниот критичар на Новак Ѓоковиќ, Матс Виландер, конечно призна дека Србинот е еден од најголемите, ако не и најголемиот тенисер на сите времиња. Многу пати, тој успеваше да го навлече гневот на навивачите на Ноле со своите изјави, а по ...

„Големата четворка“ не го фрустрира Дел Потро

Н.Македонија - 12.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што Рафаел Надал, Роже Федерер, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј досега му препуштија само една гранслем-титула.

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка“

Sport M - 12.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што Рафаел Надал, Роже Федерер, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј досега му препуштија само една гренд слем титула.

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни

Женски магазин - 15.07.2019

Новак Џоковиќ синоќа по петти пат се прогласи како победник на најстариот и најпрестижниот тениски турнир на светот Вимбалдон. Светските медиуми го претставуваат како спортско чудо, најмногу поради фактот што доаѓа од како што велат, мала, сиромашна ...

Голема чест за мене е што играм во ерата на Ѓоковиќ

Вечер - 12.09.2018

Само неколку дена по поразот во финалето на последниот грен слем турнир САД Опен, Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро, истакна дека не е огорчен и повторно има убави зборови за својот противник во финалето и шампионот на турнирот Србинот Новак ...

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка”

Вечер - 12.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што Рафаел Надал, Роже Федерер, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј досега му препуштија само една гренд слем титула.

Она што ми го шепна нема да му го заборавам: Ѓоковиќ го утеши расплаканиот Дел Потро (ВИДЕО)

Република - 12.09.2018

По поразот во финалето на Ју-Ес Опен, аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро неутешно заплака на својата столица, баш кога сите светла се угаснаа, а церемонијата за доделување на пехарите се подготвуваше.

Виландер: Ѓоковиќ е најдобриот на сите времиња, во рангот на Али и Џордан

TopSport - 12.09.2018

Поранешниот шведски тенисер, Матс Виландер, во колумна за „Лекип“, во суперлативи пишува за Новак Ѓоковиќ, по неговата победа на Ју-Ес Опен. Швеѓанецот, кој во минатото редовно го критикуваше Ѓоковиќ, го споредил српскиот тенисер до великаните на ...

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка“

Локално - 12.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што Рафаел Надал, Роже Федерер, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј досега му препуштија само една гренд слем титула.

Британскиот глумец страствено го бодреше својот омилен тенисер: "Горд сум на мојот Новак!"

Точка - 12.09.2018

Џерард е љубител на тенисот и често може да се забележи на најважните тениски натпревари како го бодри својот омилен тенисер Новак Ѓоковиќ. Холивудскиот глумец Џерард Батлер и неговата девојка, дизајнерката на ентериер Морган Браун моментално се во ...

Дел Потро: Не ме фрустрира „големата четворка"

MTM - 12.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро истакна дека е горд што игра во период на „големата четворка“ и дека не го фрустрира тоа што Рафаел Надал, Роже Федерер, Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј досега му препуштија само една гренд слем титула.

(ВИДЕО) Ова не е глума: Ѓоковиќ и Дел Потро ја потресоа славната актерка

Спортклуб - 11.09.2018

Оскаровката Мерил Стрип од трибините го проследи финалето на УС Опен меѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин дел Потро. Можеби некој мислеше дека залутала на тенис, но американската актерка мошне емотивно реагираше речиси на секој поен.

Оскаровка остана без здив од мајсториите на Ѓоковиќ и Дел Потро во Њујорк! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.09.2018

Завчерашната победата на Новак Ѓоковиќ над Хуан-Мартин дел Потро во финалето на „Ју-Ес Опен“ беше во чисти три сета, но тоа не значеше дека борбата за титула мина без голема борба и фантастични поени.

Дел Потро со резиме по болниот пораз од Ѓоковиќ: Јас го освоив најубавиот трофеј (Фото)

Дерби - 11.09.2018

Хуан Мартин Дел Потро својот најдобар тенис во големото финале на Ју-Ес опен го прикажа во вториот сет во кој не ги искористи своите шанси да му зададе незгоден удар на Новак Ѓоковиќ, а неискористените брејк шанси на крајот ги плати многу скапо, ...

Најбогатата Србинка заедно со Јелена го бодреше Ѓоковиќ во Њујорк!

Sport 1 - 11.09.2018

Србинот Новак Ѓоковиќ на импресивен начин дојде трофејот на последниот годинешен гренслем-турнир „Ју-Ес Опен“ и додека светската јавност прогнозира кога ќе се врати на врвот на АТП-листата, медиумите во Србија се занимаваат со многу побанална работа.

Ѓоковиќ со неговата игра успеа да изнуди воздишки од најпознатата холивудска актерка (Видео)

Дерби - 11.09.2018

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови. Србинот вечно ќе го памети овој меч во Њујорк поради тоа што го ...

Ќе освои трофеи, ама…: Зошто Ѓоковиќ никогаш не може да се продаде како Федерер?

Спортклуб - 11.09.2018

Новак Ѓоковиќ повторно е оној стариот, по речиси двегодишна криза продолжи онаму каде што застана на Ролан Гарос 2016. Освои два Гренд слема во низа и се доближи на околу 2.000 бода до првото место на АТП листата.

(ВИДЕО) Ѓоковиќ ги изненади Американците: Еве што правеше кога се исклучија камерите

Спортклуб - 11.09.2018

Новак Ѓоковиќ по освојувањето на Грен слем титулата на УС Опен имаше набиена агенда во Њујорк. Сепак Срибнот покажа дека пред се е човек, па ги испочитува сите обврски кон следуваа, а згора на се, пронајде време и за непланирани работи.

Неверојатно: Видете како Ѓоковиќ на 16 години јавно бара спонзор кој ќе вложи во него!

Спортски - 11.09.2018

Новак Ѓоковиќ пред неколку дена го освои својот 14-ти Грен Слем турнир и влезе меѓу тројцата најдобри тенисери на сите времиња. Неговиот успех е уште по импресивен поради фактот што доаѓа од мала, сиромашна земја која не вложува многу во спортски ...

„Марка“ има цврсти аргументи: Дали Ноле е најдобриот на сите времиња?

Спортски - 11.09.2018

Изненадувачки, земјата која го има Рафаел Надал изнесува сосема солидни аргументи на прашањето: Дали Новак Ѓоќоковиќ е најдобриот играч на сите времиња? Нормално е во соседството, па и кај нас да се величи успехот на Новак Ѓоковиќ , но воопшто не е ...

Видео: Ѓоковиќ направи шоу на улиците во Њујорк

Спортски - 11.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоквиќ не престанува да ги воодушевува навивачите со своите потези на терените, но и надвор од нив. Па така пред да влезе во официјалното возило на УС Опен, кое требаше да го префрли до друа дестинација во Њујорк, примети како ...

Дел Потро: Имав среќа да играм во исто време со Новак, Рафа и Рожер

Спортклуб - 11.09.2018

Аргентинскиот тенсиер Хуан Мартин Дел Потро годинашниов турнир во Њујорк го заврши со пласман во финалето, па така остана само со една Грен слем титула од 2009 година токму на Флешинг Медоу.

Дел Потро е скромно момче: Играм во ерата на Ѓоковиќ и тоа е доволно за мене

Gol.mk - 11.09.2018

Неколку дена по поразот на УС Опен, Хуан Мартин Дел Потро воопшто не е огорчен и повторно има убави зборови за својот противник во финалето и шампионот на последниот Грен слем турнир оваа сезона, Новак Ѓоковиќ .

Зборовите на големиот шампион: Дел Потро откри што му рекол Ѓоковиќ

Спортклуб - 11.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро откри што му рекол Новак Ѓоковиќ на крајот од финалниот натпревар на УС Опен додека плачеше по поразот. „Ми шепна дека го цени патот по кој се врати по сите тешки повреди во кариерата” , рече Дел Потро и ...

По големиот пад, ново големо искачување на Ѓоковиќ

Н.Македонија - 11.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е крал на светскиот тенис. На Отвореното првенство на САД во Њујорк славеше третпат, откако во финалето го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро, со 6-3, 7-6, 6-3.

Батлер и Ѓоковиќ направија шоу по победата: Ова е Спарта! (ВИДЕО)

Република - 11.09.2018

Мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Дел Потро во Њујорк го следеше половина Холивуд, но слободно може да се рече дека најенергичен беше Џерард Батлер, кој успеа да влезе во боксот на Ѓоковиќ. Nole with his Box.

Откриен мистериозниот човек кој од Ѓоковиќ направи тениска ѕвезда

Вечер - 11.09.2018

Не е тајна дека со формирање на добар тим од професионални тренери може да се успее во било кој спорт, за разлика од оние кои се измачуваат да воспостават рамнотежа и формула која ќе функционира.

Ѓоковиќ го освои УС Опен, си доби чек од 3,8 милиони долари и се изедначи со Пит Сампрас!

МКД - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ славеше во финалето на УС Опен, Србинот со 3-0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро за третиот трофеј во Флашинг Медоус. Извонредното лето за Ноле продолжува, откако го пропушти финишот на минатата сезона поради повреда на лактот, ...

Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен

24 Вести - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ славеше во финалето на УС Опен, Србинот со 3-0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро за третиот трофеј во Флашинг Медоус. Извонредното лето за Ноле продолжува, откако го пропушти финишот на минатата сезона поради повреда на лактот, ...

Ѓоковиќ: Скандирањето Оле, Оле го претворив во глава во Ноле, Ноле

Нова ТВ - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ одново е централна вест во тенискиот свет, Новак Ѓоковиќ додаде уште еден, вкупно 14, гренслем трофеј во богата колекција. Го освои по победата во финалето на Ју-Ес опен над Хуан Мартин дел Потро со 6:3, 7:6, 6:3 по три часа и 15 ...

Ѓоковиќ го збриша Дел Потро и го освои 14. Грен слем во кариерата!

Gol.mk - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го освои УС Опен, откако во неколкучасовно финале во Њујорк го совлада Хуан Мартин Дел Потро од Аргентина со 6-3, 7-6/4, 6-3. Ѓоковиќ ја освои 14. Грен слем во кариерата и се израмни со Пит Сампрас.

Ѓоковиќ ја освои титулата на УС Опен

Екипа - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на гренслем турнирот УС Опен, откако во финалето го совлада Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0 во сетови (6-3, 7-6, 6-3). Тоа е трет пехар за него на овој престижен турнир и 14.гренслем титула ...

Дел Потро не пронајде лек за моќниот Ѓоковиќ, Србинот се израмни со големиот Сампрас!

Дерби - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ со игрите кои ги прикажа во завршната фаза на Ју-Ес опен потсети на времето кога едноставно доминираше во светскиот тенис, а такво издание демонстрираше и во големото финале, ниво за кое одговор не успеа да пронајде големиот борец Хуан ...

Блескавиот Ѓоковиќ го збриша Дел Потро за трета титула на „Ју-Ес Опен“! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека полека, но сигурно се враќа во препознатливата форма од пред неколку години, откако ноќеска, без поголеми проблеми и во само три сета (6-3, 7-6, 6-3), го совлада Аргентинецот Хуан-Мартин дел ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ на доминатен начин до третата титула на Флешинг Медоу

Спортклуб - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на УС Опен откако ноќеска во финалето со 3-0 во сетови го победи Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро. Резултат по сетови: 6:3; 7:6 (7:4) и 6:3.

Ѓоковиќ по трет пат шампион на УС Опен, заработи 3,8 милиони долари (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

И поради ова е голем: Ѓоковиќ му ги „бришеше“ солзите на расплаканиот Дел Потро! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.09.2018

Без голема мака, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ дојде до 14-тиот триумф на еден гренслем-турнир и тоа против Хуан-Мартин дел Потро во финалето на „Ју-Ес Опен“, по кое покажа дека не е само фантастичен спортист туку и дека е – голем човек.

Ѓоковиќ стана шампион на US Open

Кајгана - 10.09.2018

Њујорк, 10 септември 2018 (МИА) – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3.

Фото:Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Канал5 - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Новак во финалето „збесна“…, имаше што да им каже на навивачите на Дел Потро (ВИДЕО)

Екипа - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ на феноменален начин стигна до титулата на УС Опен во меч против Мартин Дел Потро со атмосфера како на фудбалски натпревар. Аргентинските навивачи направија се да го бодрат својот тенисер но не ретко со довикување се обидуваа да му ...

Ѓоковиќ го освои Ју-Ес опен, па покажа класа со потегот кон расплаканиот Дел Потро (Видео)

Дерби - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, откако рано утрово во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови.

Виландер: Постои разлика во нијансите кај големите играчи, тоа беше предноста на Ѓоковиќ

Спортклуб - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ на триумфален начин го заврши УС Опен и ја освои втората Грен слем оваа година или вкупно 14-та во кариерата. Одличните две недели и седумте победи беа оставерни на доминантен начин, па и критричарите искажаа пофални зборови.

Ѓоковиќ во голем стил до титулата на УС Опен

Спортски - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои УС Опен. Ѓоковиќ во синоќешното финале го совлада Аргентинецот Дел Потро со 3:0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. И двајцата тенисери влегоа сигурно во натпреварот.

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Либертас - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Ѓоковиќ шампион на US Open

А1 On - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Ѓоковиќ го освои Ју-Ес Опен

Макфакс - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ трет пат во кариерата ја освои титулата на Ју-Ес Опен. Во финалето, српскиот тенисер го победи Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро, со 3:0 (6:3, 7:6, 6:3). Ѓоковиќ со победата што му ја донесе 14.гренд слем титулата во кариерата се ...

Новак Ѓоковиќ во голем стил до титулата на УС опен

СуперСпорт - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои УС опен. Тој во вчерашното финале го совлада Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро со 3-0 по сетови. 6-3, 7-6 и 6-3. И двајцата тенисери влегоа сигурно во мечот.

Најемотивниот момент по финалето…, Дел Потро: Новак ми е идол, и вистински брат!

Екипа - 10.09.2018

За огромното пријателство кое владее меѓу Новак Ѓоковиќ и Мартин Дел Потро сведочеше и нивниот заеднички момент по големото финале на УС Опен. Ѓоковиќ го освои Њујорк, а во еден момент по мечот Дел Потро осамен во солзи на страна се најде сам во ...

Ѓоковиќ: Победите во Синсинати, Вимблдон и УС Опен во февруари годинава беа незамисливи за мене

Gol.mk - 10.09.2018

Пред само една година, Новак Ѓоковиќ не настапи на УС Опен поради повреда, а вчера со перфектни 3-0 го збриша Хуан Мартин Дел Потро од Аргентина за да стигне до 14. Грен слем титула во својата кариера.

Ѓоковиќ: Како да бев на фудбалски меч и се играше во неверојатна атмосфера

Спортклуб - 10.09.2018

Втор Грен слем турнир за Новак Ѓоковиќ во 2018 година и тоа изборен на перфектен начин. Во финалето совладан беше Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро со 3-0 во сетови. – Успеав благодарение на саканите личности – децата, сопругата, семејството,… Беа ...

Еве што на Новак му донесе трофејот на УС опен

СуперСпорт - 10.09.2018

Со победата во финалето на УС Опен, Новак Ѓоковиќ стигна до третиот трофеј на последниот Гренд Слен оваа сезона. Во своето осмо финале на УС опен, Ноле го совлада Дел Потро па од понеделник ќе биде трет на АТП ранг листата, веднаш зад Надал и ...

Дел Потро: Тешко ми е, но среќен сум за Ѓоковиќ

А1 On - 10.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го загуби финалниот меч на US Open против Новак Ѓоковиќ за кого рече дека е одличен играч. – Тешко ми е да разговарам сега. Загубив, но среќен сум што трофејот го освои Ѓоковиќ. Тој е одличен играч.

Дел Потро: Тешко ми е, но среќен сум за Ѓоковиќ

Канал5 - 10.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го загуби финалниот меч на УС Опен против Новак Ѓоковиќ за кого рече дека е одличен играч. - Тешко ми е да разговарам сега. Загубив, но среќен сум што трофејот го освои Ѓоковиќ. Тој е одличен играч.

ВИДЕО: Дел Потро беше скршен, Ѓоковиќ во голем стил му пријде па публиката испрати овации

Спортклуб - 10.09.2018

Најубавиот момент од синоќешното финале на УС ОПЕН, откако Новак Ѓоковиќ победи, беше кога Србинот му пријде на Аргентинецот Дел Потро, кој беше во тотален „аут“, скршен по поразот. Српскиот тенисер победи убедливо со 3:0, но Дел Потро имаше шанса ...

Ноле пцуеше по навивачите, реагираше и обезбедувањето

Спортски - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на УС Опен откако со 3:0 во сетови беше подобар од Аргентинецот Дел Потро. Српскиот тенисер на голема врата се врати на сцена, а после титулата на Вимболдон ова за Ноле е втор Гренд Слем трофеј во сезоната иако пред ...

Gol.mk анкета: Дали Новак Ѓоковиќ ќе ги надмине 20-те Грен слем титули на Роџер Федерер?

Gol.mk - 10.09.2018

Кога се наоѓа во ваква форма, Новак Ѓоковиќ е непобедлив. Тоа го докажа во последната декада во која сите резултати кои ги постигна зависеа од него, а не од неговите противници и нивниот квалитет.

АТП листа: Ѓоковиќ се врати во Топ 3

Макфакс - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ од денес се врати меѓу најдобрите тројца на АТП листата. Србинот, во однос на претходната листа напредуваше за три позиции. Ѓоковиќ, изминатата ноќ трет пат го освои Ју-Ес Опен, со победата над Хуан Мартин дел Потро 6:3, 7:6, 6:3.

Му најдоа дамка на Ѓоковиќ: Првпат освои Гренд слем на ваков начин

Спортклуб - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ од денеска е трет светски рекет, но сигурно нема да помине многу време додека не се искачи барем една позиција погоре. Ноќеска ја освои 13. Гренд слем титула во кариерата откако во финалето го совлада Хуан Мартин дел Потро до 3-0.

Ѓоковиќ по трет пат најдобар на УС опен

ТВ21 - 10.09.2018

Со победата од 3:0 во сетови (6-3, 7-6, 6-3), Новак Ѓоковиќ го освои својот трет грен-слем турнир УС опен. Во финалето Дел Потро му беше достоен ривал на Србинот само во вторито сет, додека во првиот и во третиот Ѓоковиќ успешно се носеше со својот ...

Сите беа против Ѓоковиќ, но не и Ибрахимовиќ

СуперСпорт - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа славеше во финалето на УС Опен против Дел Потро. Тој ја заврши работата во три сета и тоа во сигурно 3-0 и дојде до 14. Гренд Слем титула. Мечот беше интересен, а на трибините мнозинството од присутните навиваа ...

Дел Потро: Тешко ми е, но среќен сум за Ѓоковиќ

Либертас - 10.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го загуби финалниот меч на УС Опен против Новак Ѓоковиќ за кого рече дека е одличен играч. – Тешко ми е да разговарам сега. Загубив, но среќен сум што трофејот го освои Ѓоковиќ. Тој е одличен играч.

Ѓоковиќ се разочара и му испрати порака на Сампрас (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по освојувањето на 14. грен слем титула во кариерата имаше порака за легендарниот Пит Сампрас, поради кого почна да тренира. Ѓоковиќ со триумфот на Ју-Ес опен го израмни рекордот на Сампрас по број на освоени ...

Џентлменска и пријателска утеха на Ѓоковиќ

Оff.net - 10.09.2018

По падот проследен со повреди, Новак Ѓоковиќ годинава се врати во форма и повторно се издигна на посакуваните тениски височини. Ги освои Вимблдон, Синсинати, а синоќа и УС Опен по трет пат во својата ...

Нешто чудно се случува: И најголемиот критичар му се поклони на Ѓоковиќ

Спортклуб - 10.09.2018

Неверојатниот кам-бек на Новак Ѓоковиќ не остави рамнодушен ниеден љубител на тенисот во светот. Пред само два месеца Србинот беше во тотален нокдаун, скршен и пред крај на кариерата. Немаше освоено титула повеќе од една година и не се гледаше ...

ВИДЕО: Дел Потро не можеше да ги сокрие солзите, а Новак го утеши својот добар пријател

Gol.mk - 10.09.2018

Вчерашниот пораз во финалето на УС Опен тешко му падна на Хуан Мартин Дел Потро. Аргентинецот по девет години повторно се врати на завршниот меч во Њујорк, но овојпат мораше да му честите на подобриот Новак Ѓоковиќ.

ВИДЕО: Ѓоковиќ ја оживеа антиката од филмовите: ОВА Е СПАРТАААААА!!

Спортклуб - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ по победата во финалето против Мартин Дел Потро, замина до боксот да го прослави успехот со своите најблиску, а меѓу нив беше и неговата сопруга, но и многу познати глумци, како Џерард Батлер.

Видео: Ѓоковиќ и Батлер се хит: Ова е Спартаааа

Спортски - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ синоќа го освои УС Опен, а во неговата ложа беше и неговиот пријател, холивудскиот актер Џерард Батлер. Ѕвездата од култниот филм „300“ е голем фан на Ѓоковиќ и често ги следи неговите натпревари, а победите ги прославуваат со ...

(ФОТО) Проработе југословенската жичка: Ибра растури поради Ѓоковиќ

Спортклуб - 10.09.2018

Спортистите од поранешна Југославија најчесто си даваат поддршка кога играат на меѓународна сцена, без разлика од која новонастаната држава се. Таков беше случајот и синоќа кога Златан Ибрахимовиќ на својот профил на Твитер објави порака посветена ...

Џерард Батлер ја прослави титулата заедно со Ѓоковиќ: Ова е Спарта!

Кајгана - 10.09.2018

Посебна сцена можеше да се види на овогодинешното издание на US Open по завршувањето на финалето во кое Новак Ѓоковиќ го совлада Хуан Мартин Дел Потро, кога на Србинот победата му ја честиташе неговиот голем фан, актерот Џерард Батлер.

Холивудска ѕвезда му честиташе на Ѓоковиќ: Ова е Спартааа! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ синоќа успеа да стигне до 14. Грен слем трофеј во кариерата, откако во финалето на Ју-Ес опен го победи Хуан Мартин дел Потро. Најдобриот српски тенисер третпат го освои трофејот во Њујорк, па по вторпат прослави титула со холивудската ...

Ѓоковиќ е роден и за тенис и за шоу

Оff.net - 10.09.2018

Тениските турнири на кои учествува Србинот не се интересни само кога топчето е во игра. Со него е секогаш забавно и зад сцената. Еден од славните фацки кои му честитаа за триумфот на УС опен беше актерот од филмот „300“ Џерард Батлер со кои се ...

Ѓоковиќ откри на која планина се рестартирал: Во тој момент, вдишав нова инспирација за тенисот

Дерби - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ изминатава вечер стигна до својата трета грен слем титула на Ју-Ес опен, турнир со која ја збогати својата ризница на трофеи во неверојатната кариера, па така сега истата број 14 трофеи од најголемите четири турнири.

ESPN направи тежок гаф – Новак Ѓоковиќ не е победник на УС ОПЕН!

Спортклуб - 10.09.2018

Честопати сме биле сведоци на погрешна статистика во сите спортови, а денеска е време за големиот кикс на ESPN, поврзано со финалето на УС ОПЕН. Синоќа Новак Ѓоковиќ со 3:0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро и го освои својот 14.

Ѓоковиќ освојува трофеи, но Јелена го „краде“ вниманието со нејзиниот изглед (ФОТО)

СуперСпорт - 10.09.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Хуан Мартин дел Потро во финалето на Ју-Ес опен и го освои трофејот на последниот грен слем во сезоната. Сепак, во центар на внимание беше неговата сопруга, Јелена, која е главна тема во светските ...

Вајда со јасна порака до Федерер и Надал по 14 титула на Ѓоковиќ

Спортклуб - 10.09.2018

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Марјан Вајда, по триумфот на Србинот на УС ОПЕН, истакна дека сега се надева дека имаат шанси да ги стигнат Роџер Федерер и Рафаел Надал на вечната листа на освоени Грен Слем трофеи.

Батлер и Ѓоковиќ со уникатна прослава: Ова е Спарта! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 10.09.2018

Неверојатна сцена по завршувањето на Ју-Ес опен, на кој триумфираше Новак Ѓоковиќ откако го совлада Хуан Мартин Дел Потро. Џерард Батлер дојде да му честита на српскиот тенисер и по натпреварот решија на уникатен начин да го направат тоа.

Вајда со порака до Надал и Федерер по триумфот на Ѓоковиќ на Ју-Ес опен

Sport 1 - 10.09.2018

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Маријан Вајда, кажа дека српскиот тенисер не е далеку од рекордот на Роџер Федерер по број на освоени грен слем титули и мисли дека може да го помине. Ѓоковиќ триумфираше на Ју-Ес опен, откако го победи Хуан Мартин дел ...

Србинот испиша историја: Ѓоковиќ стана тенисер со најголема заработка!

Sport 1 - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ повторно испиша историја, но овојпат не станува збор за трофеи, туку за пари. Србинот од денеска и официјално е тенисер со најголема заработка во историјата на тенисот само од успесите на турнирите.

Ѓоковиќ по победата го тешеше расплаканиот Дел Потро

Кајгана - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ го победи Хуан Мартин Дел Потро во финалето на УС Опен со 6-3, 7-6, 6-3. Српскиот тенисер одигра одличен натпревар и заслужено ја освои 14 Грен слем титула во кариерата. Но, неговата победа предизвика бура емоции кај Дел Потро, а дека ...

Надал сигурен на врвот, Ѓоковиќ блиску до Федерер на АТП-листата!

СуперСпорт - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ напредуваше за три позиции и на денешната АТП-листа е на третата позиција со 455 бодови помалку од Роџер Федерер. По триумфот во финалето на Ју-Ес опен, Ѓоковиќ сега има 6.445 бодови, односно 455 помалку од Федерер.

Ѓоковиќ испиша историја, го „рипна“ Федерер и стана тенисер со најголема заработка!

Gol.mk - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ , изминативе две седмици се прошета на тениските терени во Њујорк и повеќе од заслужено триумфираше на УС Опен и го освои својот 14. Грен слем трофеј во кариерата. Со овој трофеј, покрај тоа што се доближува до рекордот на Федерер ...

Ѓоковиќ може да се врати на првото место на АТП листата уште наредниот месец

Кајгана - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера испиша магична спортска приказна откако по огромниот пад на формата се врати како победник на US Open. Денеска за него пристигнуваат уште подобри вести: тој може да се врати на врвот на АТП листата уште по ...

Ѓоковиќ се врати во Топ 3, може до првото место на АТП уште следниот месец!

Спортски - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ на импресивен начин се врати после повредата и после Вимболдон синоќа го освои и УС Опен, негов 14-ти Грен Слем во кариерата. Ѓоковиќ за само неколку месеци успеа да се искачи од најлошата позиција во последните 12 години од неговата ...

Ѓоковиќ по кам-бекот во тенискиот врв: Пред 10 години немаше да бидам толку среќен како сега

Спортклуб - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ не го криеше своето задоволство по освојувањето на 14. Гренд слем во кариерата, со што го стигна својот идол од детството Пит Сампрас, а на пат е да го направи истото со Надал и Федерер.

Вајда го промени мислењето за Надал и Федерер по новата грен слем титула на Ѓоковиќ

Дерби - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ имаше ужасен старт на сезоната и никако не можеше да ја пронајде формата со која доминираше во светскиот тенис, но затоа со изданијата во последните два месеци и тоа како потсети на најдобриот Ноле, освојувајќи три од последните четири ...

Ѓоковиќ влезе во историјата и стана тенисер со најголема заработувачка од освоени турнири

Спортклуб - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ повторно испиша историја во тенисот, но овојпат не станува збор за титули, туку за пари. Ѓоковиќ од денеска и официјално стана тенисер кој заработил најмногу пари во историјата на „белиот спорт“ само од успесите на турнирите.

УС Опен: Ѓоковиќ им „пркосеше“ на Американците

Сител - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ трет пат во кариерата ја освои титулата на Ју-Ес Опен. Во финалето, српскиот тенисер го победи Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро, со 3:0 (6:3, 7:6, 6:3). Ѓоковиќ со победата што му ја донесе 14.гренд слем титулата во кариерата се ...

Ѓоковиќ го освои УС Опен, па – делеше крофни во метро во Њујорк (фото+видео)

Спортски - 10.09.2018

Утрото после завршувањето на УС Опен, шампионите Новак Ѓоковиќ и и Наоми Осака го поминаа во метрото во Њујорк каде што делеа крофни на една станица. Тоа беше традиционално заедничко снимање емисија после завршувањето на турнирот и прилично ...

АТП: Ноле се враќа експресно кон врвот

Сител - 10.09.2018

Продолжува доминацијата на Новак Ѓоковиќ во светскиот тенис. Српскиот тенисер на маестрален начин ја освои Грен Слем титулата во Њујорк совладувајќи го убедливо Хуан Мануел дел Потро во три сета.

Поени од кои застанува здивот: Неуморниот Ѓоковиќ, прецизниот Надал, волшебникот Федерер…(Видео)

Дерби - 10.09.2018

Четвртиот грен слем турнир во 2018 година „Ју-Ес Опен“ заврши со триумфи на Новак Ѓоковиќ и Наоми Осака во најважните конкуренции, но овој голем настан освен квалитетен тенис донесе и маестрални потези и поени.

ВИДЕО: Чудото на Федерер, „проектилот“ на Осака – 10-те најатрактивни поени на УС Опен!

Gol.mk - 10.09.2018

Синоќа заврши и последниот турнир од Грен слем серијата со убедлива победа на Новак Ѓоковиќ. Српскиот ас во големото финале на УС Опен со 3-0 славеше над Хуан Мартин Дел Потро и стигна до својот 14. Грен слем трофеј.

Зошто Ѓоковиќ никогаш нема да може да се „продава“ како Федерер!?

Gol.mk - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ со убедливата победа над Дел Потро и освојувањето на УС Опен стана тенисерот со најголема заработка од тениските турнири и од оваа листа го симна од тронот легендарниот Роџер Федерер.

(ВИДЕО) Ноле, зошто ги пцуеше Аргентинците?

Спортклуб - 10.09.2018

Еден ден по титулата на УС Опен, Новак Ѓоковиќ учествуваше во шоуто на Кели и Рајан и откри зошто имал излив на бес за време на финалниот натпревар против Хуан Мартин дел Потро. „Пред три години, кога првпат го направија покривот, беше неверојатно ...

Фантастичниот Ѓоковиќ ја освои третата титула на „УС Опен“! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ стана по трет шампион на Грен слем турнирот во Њујорк. Србинот триумфираше со 6:3, 7:6 (4), 6:3 против Хуан Мартин дел Потро (Аргентина) во финалето. Со неговиот успех, српскиот тенисер веќе има 14 титули во Гренд слем и се израмни со ...

Новак Ѓоковиќ по третпат го освои УС Опен (видео)

AKO - 10.09.2018

Ѓоковиќ – Дел Потро 3:0 (6:3, 7:6, 6:3) Новак Ѓоковиќ го совлада Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро во финалето на Отвореното првенство на Америка и по третпат ја освои оваа престижна титула.

Ѓоковиќ заработи 3,8 милиони долари со победата на УС Опен

AKO - 10.09.2018

3,8 милиони долари годинава е наградниот фонд за победникот на Отвореното првенство на Америка. Толку му припаднаа на трикратниот победник, српскиот тенисер , Новак Ѓоковиќ. Ова е најголема поединечна награда во историјата на тенисот.

Затоа е Новак - Новак! (ВИДЕО)

SportMedia - 10.09.2018

По загубениот меч против Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен, Аргентинецот почна да плаче на своето столче на теренот... Знак за Ѓоковиќ да дојде до него, да го прегрне, и да го утеши својот голем пријател надвор од теренот.

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Н.Македонија - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Солзите на Дел Потро и прегратката на Ѓоковиќ (видео)

AKO - 10.09.2018

Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин дел Потро, не можеше да го сокрие разочаруваето за пропуштената шанса да го освои трофејот на УС Опен. Тој вистински се расплака и липаше со рацете на лицето.

Ова е Спартаааа! (ВИДЕО)

SportMedia - 10.09.2018

На стадионот „Артур Еш“ во Њујорк, одекна добро познатата „парола“ од фиолмот „300“... Голема подршка во својата ложа имаше Новак Ѓоковиж во финалето на Американскиот Опен во Њујорк. Покрај неговото семејство и тренери, тука беше и еден од ...

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Курир - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Локално - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Ѓоковиќ го освои САД Опен

Вечер - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Ѓоковиќ го освои Ју-Ес Опен

TopSport - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ трет пат во кариерата ја освои титулата на Ју-Ес Опен. Во финалето, српскиот тенисер го победи Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро, со 3:0 (6:3, 7:6, 6:3). Ѓоковиќ со победата што му ја донесе 14.гренд слем титулата во кариерата се ...

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Sport M - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Ѓоковиќ шампион на УС Опен

Слободен Печат - 10.09.2018

Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи на тронот на УС Опен. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по ...

Новак Ѓоковиќ триумфираше на УС Опен

OhridNews - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0 во сетови (6:3, 7:6, 6:3). Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Изјавата на Дел Порто го крена на нозе тимот на Ѓоковиќ, сите аплаудираа (ВИДЕО)

Курир - 10.09.2018

Големо пријателство владее меѓу овие ривали, што се виде по завршувањето на финалето на УС Опен. Меѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин дел Потро владее големо пријателство што можеше да се види и по финалето на УС Опен кога српскиот тенисер славеше со ...

Ѓоковиќ шампион на Ју Ес Опен

Стандард - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Гренд слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

АТП листа: Ѓоковиќ се врати во Топ 3

TopSport - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ од денес се врати меѓу најдобрите тројца на АТП листата. Србинот, во однос на претходната листа напредуваше за три позиции. Ѓоковиќ, изминатата ноќ трет пат го освои Ју-Ес Опен, со победата над Хуан Мартин дел Потро 6:3, 7:6, 6:3.

Новак: Федерер и Надал ме направија таков шампион

Стандард - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ по трет пат го освои Отвореното првенство на САД, откако победи во финалето против Хуан Мартин Дел Потро со 6:3, 7:6 (4), 6:3. „Кога претрпев операција на лактот порано во текот на годината, навистина можев да разберам низ што поминува ...

Дел Потро по поразот: Тешко ми е, не ми се зборува за тенис

Стандард - 10.09.2018

Хуан Мартин Дел Потро стигна до своето второ финале на Гренд слем турнир и покажа добра игра, но загуби во три сета од Новак Ѓоковиќ синоќа. „Ова е мојот омилен турнир, цели девет години работев за да се вратам повторно во финалето тука.

Ѓоковиќ го освои Ју-Ес Опен

Точка - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ трет пат во кариерата ја освои титулата на Ју-Ес Опен. Во финалето, српскиот тенисер го победи Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро, со 3:0 (6:3, 7:6, 6:3). Ѓоковиќ со победата што му ја донесе 14.гренд слем титулата во кариерата се ...

(ФОТО) Апсолутен моден хит: Јелена Ѓоковиќ како тренди поддршка на Новак

Женски магазин - 10.09.2018

Сопругата на најдобриот српски тенисер, Јелена Ѓоковиќ пред финалето на УС Опен, во кое Ѓоковиќ го победи Дел Потро, испрати силна порака до нејзиниот сопруг. Таа на своите профили на социјалните мрежи објави фотка од Новак под која стоеше: ...

(ВИДЕО+ФОТО) Холивуд на финалето на УС Опен: Најголемите ѕвезди не го пропуштија епскиот дуел помеѓу Ѓоковиќ и Дел ...

Екран - 10.09.2018

Како и секоја година, така и оваа, најголемите холивудски ѕвезди не го пропуштија финалето на УС Опен, овојпат помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро. Најголемите актерски ѕвезди не го пропуштија епскиот меч.

АТП листа: Ѓоковиќ се врати во Топ 3

Точка - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ од денес се врати меѓу најдобрите тројца на АТП листата. Србинот, во однос на претходната листа напредуваше за три позиции. Ѓоковиќ, изминатата ноќ трет пат го освои Ју-Ес Опен, со победата над Хуан Мартин дел Потро 6:3, 7:6, 6:3.

Ѓоковиќ го освои Ју-Ес опен, па покажа класа со потегот кон расплаканиот Дел Потро

Точка - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, откако рано утрово во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови.

Ѓоковиќ го освои US Open: Ноле со пцовки кон навивачите, интервенираше и обезбедувањето

Таратур - 10.09.2018

Српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ направи вистинско атрактивно враќање на елитната тениска сцена со освојување и на US Open, откако претходно го освои Вимблдон. Србинот со 3:0 во сетови беше подобар од Аргентинецот Дел Потро во финалето на ...

Ѓоковиќ се изедначи со Пит Сампрас по бројот на освоени Грен слем титули

1tv - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на последниот Грен слем турнир годинава, Ју-Ес Опен. Рано утрово, Ѓоковиќ за 3 часа и 19 минути игра во финалето го совлада Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3.

Видео: Ѓоковиќ и Батлер се хит: Ова е Спартаааа

Таратур - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ синоќа го освои УС Опен, а во неговата ложа беше и неговиот пријател, холивудскиот актер Џерард Батлер. Ѕвездата од култниот филм „300“ е голем фан на Ѓоковиќ и често ги следи неговите натпревари, а победите ги прославуваат со ...

Ѕирнете во домот на Новак и Јелена Ѓоковиќ (фото)

Вистина.мк - 10.09.2018

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, ако судиме по фотографиите на социјалните мрежи живеат во скромен дом. Во семејниот дом во Монте Карло, Јелена и Новак уживаат во сосема едноставни работи, како што се ...

Ѓоковиќ ја доби најголемата парична награда во историјата на тенисот

Вечер - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на последниот грен слем турнир САД Опен го совлада Хуан Матин дел Потра со 6:3, 7:6 (4), 6:3 и со тоа ја доби најголема награда во историјата на аристократскиот спорт.

Ѓоковиќ по трет пат шампион на УС Опен

iPortal - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

(Галерија) Скромно и без гламур во домот на Јелена и Новак Ѓоковиќ

Репортер - 10.09.2018

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, ставија слики од нивниот дом, па многумина коментиораат дека живеат скромно и без комплекси. Во семејниот дом во Монте Карло, Јелена и Новак уживаат во сосема едноставни ...

Дел Потро: Тешко ми е, но среќен сум за Ѓоковиќ

Sport M - 10.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го загуби финалниот меч на УС Опен против Новак Ѓоковиќ за кого рече дека е одличен играч. – Тешко ми е да разговарам сега. Загубив, но среќен сум што трофејот го освои Ѓоковиќ. Тој е одличен играч.

Дел Потро по поразот: Тешко ми е, не ми се зборува за тенис

Локално - 10.09.2018

Хуан Мартин Дел Потро стигна до своето второ финале на Гренд слем турнир и покажа добра игра, но загуби во три сета од Новак Ѓоковиќ синоќа. „Ова е мојот омилен турнир, цели девет години работев за да се вратам повторно во финалето тука.

Ноле и Џерард Батлер: This is Spartaааа (ВИДЕО)

Локално - 10.09.2018

Херојските спортски победи мора да се прослават херојски. Кажано – сторено! Големиот Новак Ѓоковиќ и холивудскиот актер Џерард Батлер дефинитивно може да импресионираат со своите храбри настапи – еден на теренот, а другиот на големиот екран.

Ѓоковиќ ја затвори улицата во Њујорк и заигра со најдобрите!

Точка - 10.09.2018

Новак Ѓоковиќ синоќа триумфираше на US Open, а денес повторно сите очи беа вперени во него кога започна да танцува на улиците во Њујорк. Новак Ѓоковиќ заедно со група на деца ја одигра кореографијата која моментално е многу популарна на социјалните ...

Дел Потро: Ѓоковиќ сигурно ќе го помине Федерер

TopSport - 10.09.2018

Хуан Мартин дел Потро не успеа да освои втора титула од Флешинг Медоуз, откако загуби од Новак Ѓоковиќ во неделното финале, и сега типува дека Србинот ќе го помине Роџер Федерер и неговите 20 гренд слем титули.

Новак Џоковиќ нов шампион на УС Опен (видео)

MTM - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...

Дел Потро: Тешко ми е, но среќен сум за Џоковиќ

MTM - 10.09.2018

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го загуби финалниот меч на УС Опен против Новак Џоковиќ за кого рече дека е одличен играч. Џоковиќ ноќеска во финалето на УС Опен го победи Дел Потро со 3-0 во сетови што е трет негов трофеј во Њујорк и ...

(ФОТО) Апсолутен моден хит: Јелена Ѓоковиќ како тренди поддршка на Новак

Фактор - 10.09.2018

Сопругата на најдобриот српски тенисер, Јелена Ѓоковиќ пред финалето на УС Опен, во кое Ѓоковиќ го победи Дел Потро, испрати силна порака до нејзиниот сопруг. Таа на своите профили на социјалните мрежи објави фотка од Новак под која стоеше: ...

Ѓоковиќ повтoрно на врвот: Го освои „ЈУ-ес опен“ и 14. грем-слем титула

еМагазин - 10.09.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на грен-слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро со 3-0, по сетови 6:3, 7:6 и 6:3. Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи ...