TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емил Димитриев прв преоден премиер во Македонија

Утрински - 16.01.2016

Одлуката на форумите на ВМРО-ДПМНЕ - Емил Димитриев (37) да биде на чело на преодната влада, всушност, не е големо изненадување, и покрај тоа што името на генералниот секретар на владејачката партија не се појавуваше воопшто во „политичките ...

Како што тргнала работава Емил Димитриев нема ни да стане премиер

Фактор - 16.01.2016

Потенцијалниот премиер Емил Димитриевски кој беше главна медиумска фаца изминативе два дена, како што тргнала работава може и да не стане премиер. Во моментов договорот од Пржино е замрзнат, а со тоа замрзнати се и шансите тој да го наследи Груевски.

Колкав имот има и што поседува Емил Димитриев?

еМагазин - 16.01.2016

Според податоците од имотниот лист на Емил Димитриев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, кој е наследникот на Никола Груевски, како технички премиер, доставен до Државната комисија за спречување корупција, вредноста на неговиот имот се проценува на ...

Кој е Емил Димитриев?

Телма - 15.01.2016

37 годишниот социолог и воен експерт Емил Димитриев ќе го замени Никола Груевски. Му претстои тешка задача, да ги спроведе предвремите парламентарни избори. Во јавноста стана експониран по преземањето на функцијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ ...

Кој е Емил Димитриев?

24 Вести - 15.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе го наследи Никола Груевски на функцијата премиер, а на должноста ќе стапи на сто дена пред изборите. Оваа одлука синоќа ја донесе Централниот комитет на владејачката партија.

Талат Џафери: Димитриев личност со која може да се соработува

Алсат-М - 15.01.2016

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, за генералниот секретар на партијата, Емил Димитриев да го замени премиерот Никола Груевски, за ДУИ е прифатливо. Координаторот на пратеничката група на ДУИ Талат Џафери вели дека Димитриев му бил заменик во Министерството ...

Колку „тежи“ Емил Димитриев – новиот технички премиер?

Капитал - 15.01.2016

Речиси 14 илјади евра „тежи“ новиот технички премиер Емил Димитриев. Во имотниот лист доставен до Државната комисија за спречување корупција, кој не е ажуриран од моментот кога Димитриев ја извршуваше функцијата заменик министер за одбрана, ...

Кој е новиот премиер Емил Димитриев?

Алсат-М - 15.01.2016

Емил Димитриев, човекот кој треба да биде избран за иден премиер, и кој треба да ја предводи Владата 100 дена до изборите важи за човек од доверба на Груевски. Него го немаше ниту во „бомбите“ на опозицијата.

Емил Димитриев кандидат за премиер на Владата

Идивиди - 15.01.2016

Скопје, 14 јануари 2016 (МИА) - Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва искажа целосна поддршка на премиерот и лидер на партија Никола Груевски во врска со чекорите што ги превзема за одржување на предвремени парламентарни избори.

Кој е новиот премиер Емил Димитриев

МК News - 15.01.2016

37-годишен социолог и воен експерт го заменува Груевски.По oставката на лидерот на партијата Никола Груевски од премиерската позиција , генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, доби зелено светло од Централниот комитет на партијата да ја ...

Колку „тежи“ Емил Димитриев – новиот технички премиер?

МК News - 15.01.2016

Речиси 14 илјади евра „тежи“ новиот технички премиер Емил Димитриев. Во имотниот лист доставен до Државната комисија за спречување корупција, кој не е ажуриран од моментот кога Димитриев ја извршуваше функцијата заменик министер за одбрана, ...

Профил: техничкиот премиер Емил Димитриев, тивок интригантен извршител и пасиониран ловџија

Фокус - 15.01.2016

Доколку ги прашате неговите стари сопартијци, добри познавачи на неговиот карактер и кариера, тие недвосмислено ќе ви кажат дека новиот техички премиер, никогаш не бил солиден ученик и студент, не поседува длабоки политички познавања, не е особен ...

Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера по состанокот

Сител - 15.01.2016

Предлогот Емил Димитриев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед. По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата ...

Емил Димитриев ќе биде привремениот премиер за организирање на изборите

Телеграф - 15.01.2016

Одлуката Димитриев да дојде на местото на Груевски е донесена на седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, и е едногласно избран од Централниот комитет на партијата Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде привремен премиер за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ќе биде кандидат за премиер на изборите во април

Сител - 15.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ: Верен сопартиец на Груевски, без црна дамка во кариерата!

Фактор - 15.01.2016

Емил Димитриев 7 ти македонски премиер. Иако медиумите и партии велат дека е технички, уставно правно тој ќе има мандат за работа како и било кој од неговите претходници. Пред Димитриев на жешката но примамлива фотелја на Илинденска седеа Никола ...

Откако поднесе оставка, Груевски замина на пиво

think.mk - 15.01.2016

По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата на Телеграф.мк го забележа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер во негово друштво како разговараат во релаксирана ...

КОј е новиот премиер Емил Димитриев

Локално - 15.01.2016

По пставката на лидерот на партијата Никола Груевски од премиерската позиција , генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, доби зелено светло од Централниот комитет на партијата да ја предводи преодната влада.Дитириев има брза кариера во ...

(ФОТО) Профил на ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ – НАСЛЕДНИКОТ НА ГРУЕВСКИ: Тивок интригантен извршител и пасиониран ловџија

Репортер - 15.01.2016

„Доколку ги прашате неговите стари сопартијци, добри познавачи на неговиот карактер и кариера, тие недвосмислено ќе ви кажат дека новиот техички премиер, никогаш не бил солиден ученик и студент, не поседува длабоки политички познавања, не е особен ...

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ: Верен сопартиец на Груевски, без црна дамка во кариерата!

Репортер - 15.01.2016

Емил Димитриев е 7-ми македонски премиер. Иако медиумите и партии велат дека е технички, уставно правно тој ќе има мандат за работа како и било кој од неговите претходници. Пред Димитриев на жешката но примамлива фотелја на Илинденска седеа Никола ...

Профил на Емил Димитриев – тивок интригантен извршител и пасиониран ловџија

Бриф - 15.01.2016

Доколку ги прашате неговите стари сопартијци, добри познавачи на неговиот карактер и кариера, тие недвосмислено ќе ви кажат дека новиот техички премиер, никогаш не бил солиден ученик и студент, не поседува длабоки политички познавања, не е особен ...

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ: Верен сопартиец на Груевски, без црна дамка во кариерата!

Вечер - 15.01.2016

Важи за мирен и сталожен човек, работлив и аналитичен, но и целосно посветен на партискиот ангажман. Се досега беше човек од сенка, не беше присутен во бомбите на Заев, па познавачите за него ќе речат дека е вистинското решение за премиерското место ...

Профил на Емил Димитриев – тивок интригантен извршител и пасиониран ловџија

Либертас - 15.01.2016

„Доколку ги прашате неговите стари сопартијци, добри познавачи на неговиот карактер и кариера, тие недвосмислено ќе ви кажат дека новиот техички премиер, никогаш не бил солиден ученик и студент, не поседува длабоки политички познавања, не е особен ...

Емил Димитриев ќе го замени досегашниот премиер Груевски

Кумановски м. - 15.01.2016

Емил Димитриев ќе го замени Никола Груевски, откако денес неговата оставка беше депонирана во Собранието на Република Македонија. Димитриев ќе делува како технички премиер, со функција и обврска да ги спроведе предвремените парламентарни избори.

(ФОТО) Груевски и Димитриев на заеднчко кафе

Репортер - 15.01.2016

Партиските тела каде Емил Димитриев ужива голем углед се вистинската причина што Владејачката Партија се одлучи токму него да го стави за привремен технички премиер на Македонија. По вчерашниот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ, беше одлучено тој да ...

Димитриев премиер до избори, извисија политичарите од висок профил

Позитив.мк - 15.01.2016

ВМРО-ДПМНЕ на Централниот одбор донесе одлука генералниот секретар на партијата Емил Димитриев, да биде нов технички премиер кој ќе ја води новата влада до изборите и ќе се погрижи да се спроведат сите неопходни реформи.

Кој е Емил Димитриев?

МРТ - 15.01.2016

Роден е во Пробиштип 1979 година. По вокација е дипломиран социолог, но завршил и Воена академија за резервни офицери. Познавачите за него ќе речат дека е вистинското решение за премиерското место.

Емил Димитриев ќе биде новиот премиер

Телма - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде новиот премиер кој ќе ја предводи владата во стотте дена до изборите, ова е одлуката која вечерва ја донесе Централниот комитет на партијата.

Емил Димитриев на чело на преодната влада

Нова ТВ - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ вечерва донел едногласна одлука на чело на преодната влада која што треба да ги организира изборите да застане генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Емил Димитриев.

Емил Димитриев ќе биде преоден Премиер

24 Вести - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, доби зелено светло од Централниот комитет на партијата да ја предводи преодната влада. Димитриев е актуелен пратеник, а пред изборите во 2014 беше и заменик министер за ...

Емил Димитриев технички премиер до изборите

Утрински - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев во преодниот период до парламентарните избори ќе биде технички премиер на Владата на РМ, ни потврдија од прес-центарот на владејачката партија.

ВМРО ДПМНЕ-Димитриев ќе ја предводи преодната Влада

Р.С.Европа - 14.01.2016

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски на вечерашната прес конференција изјави дека Централниот комитет на партијата вечерва донел едногласна одлука на чело на преодната влада која што треба да ги организира изборите да застане генералниот ...

Емил Димитриев ќе биде новиот премиер, со мандат до изборите

Капитал - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде нов премиер, откако Никола Груевски утре ќе поднесе оставка, дознава Press24 од извори во ВМРО-ДПМНЕ. Неофицијално, одлуката Димитриев да дојде на местото на Груевски е донесена на седница ...

Димовски - Едногласна одлука на ВМРО-ДПМНЕ за преодниот премиер

Утрински - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва едногласно го изгласа предлогот на Извршниот комитет - Емил Димитриев, пратеник и генерален секретар на владејачката партија, да биде на чело на преодната влада, која треба да ги организира претстојните ...

Обновено - Груевски поднесува оставка, Емил Димитриев кандидат за премиер на преодната Влада

Вест - 14.01.2016

Премиерот Никола Груевски во обраќање до јавноста соопшти дека до претседателот на Собранието ќе испрати писмо со оставка која ќе стапи на сила на сто дена пред официјалниот датум на изборите.

Емил Димитриев кандидат за премиер до изборите

Алсат-М - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва искажа целосна поддршка на премиерот и лидер на партија Никола Груевски во врска со чекорите што ги превзема за одржување на предвремени парламентарни избори.

И официјално, Емил Димитриев предложен е за технички премиер

МКД - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одлучи за премиер до изборите да го предложи генералниот секретар на партијата Емил Димитриев. Тој треба да биде на чело на преодната влада која ќе треба да ги организира изборите.

Емил Димитриев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, технички премиер до избори?

МКД - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов македонски премиер во преодниот период до изборите на 24 април, јавија вечерва повеќе медиум. Официјално, од партијата не ја демантираат, ниту пак потврдуваат оваа информација.

Емил Димитриев технички премиер до избори?

Тера - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов македонски премиер во преодниот период до изборите на 24 април, јавија вечерва повеќе медиум. Официјално, од партијата не ја демантираат, ниту пак потврдуваат оваа информација.

Емил Димитриев ќе биде привремениот премиер за организирање на изборите

МК News - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев го наследува Груевски на премиерската функција

Орбис - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ. ИНформацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев нов премиер

А1 On - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде нов премиер во Владата, кој ќе дојде на местото на Груeвски во преодниот период, јави Прес 24, повикувајќи се на извори од ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев нов премиер ОБНОВЕНО

+инфо - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе го наследи Никола Груевски на премиерската фунција, одлучил попладнево централниот комитет на партијата, информираше високиот партиски функционер Илија Димовски.

Емил Димитриев нов премиер?

+инфо - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде нов премиер во Владата, кој ќе дојде на местото на Груeвски во преодниот период, јави Прес 24 , повикувајќи се н извои од ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев избран за привремен премиер

Алфа - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде новиот премиер, во стотте дена пред изборите. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде новиот премиер, во стотте дена пред изборите.

Илија Димовски потврди: Димитриев нов технички премиер

Фокус - 14.01.2016

Тој рече дека Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ му дава целосна поддршка на претседателот на партијата, Никола Груевски, за постапките кои тој ги презема за одржување на избори. Илија Димовски одржа пресконференција на која објави дека нов премиер ...

Потврдено – Емил Димитриев е новиот ПРЕМИЕР до избори

МК News - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде привремен премиер за организирање на изборите. Одлуката Димитриев да дојде на местото на Груевски е донесена на седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, и е едногласно избран од ...

Емил Димитриев ќе биде технички премиер?

Фокус - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде новиот премиер, во стотте дена пред изборите. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде новиот премиер, во стотте дена пред изборите, јавија повеќе медиуми.

Емил Димитриев ќе ја предводи техничката влада што ќе ги организира изборите

Кајгана - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде привремен премиер за организирање на изборите, одлучи Извршниот комитет на владејачката партија, на седница на која Димитриев бил едногласно избран од Централниот комитет.

Емил Димитриев ќе го наследи Груевски

Фактор - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде нов премиер во Владата, кој ќе дојде на местото на Груeвски во преодниот период, јави Прес 24 , повикувајќи се на извори од ВМРО-ДПМНЕ.

ЕДНОГЛАСНА ОДЛУКА: На изборите во април Груевски ќе биде кандидат за премиер

Телеграф - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе едногласна одлука за кандидат за премиер со којшто ќе настапиме на предвремените парламентарни избори да биде господинот Никола Груевски, а кандидат за премиер на Владата којшто ќе треба да ги спроведе ...

Емил Димитриев го наследува Груевски на премиерската функција

Сител - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

ПОТВРДЕНО: Емил Димитриев е нов технички премиер

Фактор - 14.01.2016

На премиерската фотелја, до изборите, ќе седне генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Eмил Димитриев. Ова го потврди Илија Димовски, кој изјави дека одлуката била донесена едногласно попладнево во Централниот комитет.

Димовски: Емил Димитриев кандидат за премиер на Владата којшто ќе треба да ги спроведе предвремените избори

Канал5 - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва искажа целосна поддршка на премиерот и лидер на партија Никола Груевски во врска со чекорите што ги превзема за одржување на предвремени парламентарни избори.

ОДЛУКАТА ДОНЕСЕНА: Емил Димитриев ќе дојде на местото на Груевски

Телеграф - 14.01.2016

Ваквата одлука, според неофицијалните информации, е донесена на седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПММЕ Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев во преодниот период, ќе биде премиер во Владата на РМ во преодниот период, објави Press24, ...

ПО СОСТАНОКОТ: Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера (ФОТО)

Телеграф - 14.01.2016

Предлогот Емил Димитеиев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, нашата ...

Кој е Емил Димитриев, новиот македонски премиер?

Фактор - 14.01.2016

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ и најверојатен наследник на Груевски е роден 1979 г. во Пробиштип. Дипломирал на Филозофскиот факултет во Скопје на Институтот за Социологија, а Постдипломски студии исто така на Филозофскиот ...

Еве кој ќе биде новиот премиер

За Се - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев ќе биде нов премиер?

Локално - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде нов премиер во Владата, кој ќе дојде на местото на Груeвски во преодниот период, јави Прес 24 , повикувајќи се н извои од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ одлучи, Емил Димитриев ќе го замени Груевски

Локално - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде новиот премиер, во стотте дена пред изборите. Одлуката Димитриев да дојде на местото на Груевски е донесена на седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, и е едногласно избран од ...

Емил Димитриев едногласно изгласан во партијата- ќе биде премиер на преодната влада

Локално - 14.01.2016

На прес-конференција одржана вечерва , координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски потврди дека едногласно е донесена одлуката во партиските тела, по што Емил Димитриев ќе го заземе премиерското место и ќе биде на чело на ...

Познато кој ќе го наследи Груевски на премиерската функција

Денешен - 14.01.2016

Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев нов премиер?

Репортер - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде нов премиер во Владата, кој ќе дојде на местото на Груeвски во преодниот период, јави Прес 24, повикувајќи се на извори од ВМРО-ДПМНЕ.

Познато името на човекот кој ќе го замени Груевски на премиерската позиција

Скопје инфо - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев на премиерската функција до изборите

Дневник - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Никола Грувски во преодниот период, објавија повеќе медиуми повикувајќи се на неофицијални извори од ВМРО-ДПМНЕ .

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев нов премиер?

еМагазин - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев ќе биде привремениот премиер за организирање на изборите

Fox.mk - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде привремен премиер за организирање на изборите. Одлуката Димитриев да дојде на местото на Груевски е донесена на седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, и е едногласно избран од ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Емил Димитриев е новиот премиер

Вечер - 14.01.2016

Одлуката според неофицијалните информации паднала на седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава ...

ФОТО: Груевски и Димитриев на пиво по Централниот комитет

Press24 - 14.01.2016

По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата на Телеграф.мк го забележа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен премиер во негово друштво како разговараат во релаксирана ...

Емил Димитриев – привремен премиер за организирање на изборите

Нетпрес - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде привремен премиер за организирање на изборите. Одлуката Димитриев да дојде на местото на Груевски е донесена на седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, и е едногласно избран од ...

Познато кој ќе го наследи Груевски на премиерската функција

Нетпрес - 14.01.2016

Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

ФОТО: Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера по состанокот на ИК на ВМРО – ДПМНЕ

Нетпрес - 14.01.2016

Предлогот Емил Димитриев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед. По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата ...

Димовски: Емил Димитриев ќе го замени Груевски на премиерската функција

Репортер - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе го наследи Никола Груевски на премиерската фунција. Одлуката на централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ пред малку ја соопшти Илија Димовски.

ФОТО: Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера по состанокот

Денешен - 14.01.2016

Предлогот Емил Димитриев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед. По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата ...

Емил Димитриев ќе ја предводи техничката влада што ќе ги организира изборите

Макфакс - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде привремен премиер за организирање на изборите, одлучи Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на седница на која Димитриев бил едногласно избран од Централниот комитет на партијата.

Официјално: Емил Димитриев е наследникот на Груевски

еМагазин - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва искажа целосна поддршка на премиерот и лидер на партија Никола Груевски во врска со чекорите што ги превзема за одржување на предвремени парламентарни избори.

Емил Димитриев ќе биде привремениот премиер за организирање на изборите

Курир - 14.01.2016

Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

ЦК и ИК на ВМРО-ДПМНЕ со акламација го предложија Груевски за кандидат за премиер за следните избори

Нетпрес - 14.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

ФОТО: Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера по состанокот

Вечер - 14.01.2016

Предлогот Емил Димитриев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед. По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата ...

Кој е Емил Димитриев, новиот македонски премиер?

Скопје инфо - 14.01.2016

Емил Димитирев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ и наследник на Груевски е роден 1979 г. во Пробиштип. Дипломирал на Филозофскиот факултет во Скопје на Институтот за Социологија, а Постдипломски студии исто така на Филозофскиот Факултет во Скопје ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ќе биде кандидат за Премиер на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 14.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

Димовски: ЦК на ВМРО-ДПМНЕ му дава целосна поддршка на Груевски, Димитриев привремен премиер

Денешен - 14.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

ФОТО: Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера по состанокот

Курир - 14.01.2016

Предлогот Емил Димитриев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед. По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата ...

Сите детали: Кој е Емил Димитриев, наследникот на Груевски

еМагазин - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Емил Димитриев, наследник на Никола Груевски, кој денеска најави условна оставка, е роден во Пробиштип, 1979 година. Според неговата биографија Димитриев дипломирал на Филозофскиот факултет во Скопје на Институтот ...

Димовски: Емил Димитриев ќе го замени Груевски на премиерската функција

Либертас - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе го наследи Никола Груевски на премиерската фунција. Одлуката на централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ пред малку ја соопшти Илија ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Press24 открива кој ќе го наследи Груевски на премиерската функција

Press24 - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.

Димитриев ќе биде премиер во преодниот период

Република - 14.01.2016

Емил Димитриев, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, ќе дојде на местото на Никола Грувски во преодниот период, пренесува Press24 од свои партиски извори во ВМРО-ДПМНЕ. Информацијата за тоа дали Димитриев ќе биде нов премиер нема ниту потврда ниту ...

Груевски и Димитриев во опуштена атмосфера по состанокот на Извршниот комитет

Република - 14.01.2016

Премиерот Никола Груевски вечерва по Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ беше забележан во друштво на генералниот секретар на партијата Емил Димитриев за кој беше одлучено да биде нов технички премиер, објави Телеграф.

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ќе биде кандидат за Премиер на следните предвремени избори (ВИДЕО)

Република - 14.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

Емил Димитриев ќе го наследи Груевски на премиерското место

Бриф - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, ќе биде наследник на премиерското место на Никола Груевски, одлучи Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ. Димитриев бил едногласно избран од Централниот комитет.

Димовски: Емил Димитриев ќе го замени Груевски на премиерската функција

Press24 - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе го наследи Никола Груевски на премиерската фунција. Одлуката на централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ пред малку ја соопшти високиот партиски функционер Илија Димовски.

ЦК и ИК на ВМРО-ДПМНЕ со акламација го предложија Груевски за кандидат за премиер за следните избори

Курир - 14.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

Димитрев на премиерското место по оставката на Груевски!?

Lider - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ. Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ.

Емил Димитриев го наследува Груевски на премиерската функција

Канал 77 - 14.01.2016

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознаваме од неофицијални извори на ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски и Димитриев во релаксирана атмосфера по состанокот/ФОТО

Lider - 14.01.2016

Предлогот Емил Димитриев да биде премиер кој ќе ги организира изборите произлегол од партиските тела каде тој ужива голем углед. По вечерашниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој беше одлучено Емил Димитриев да биде нов технички премиер, екипата ...

Димовски: ЦК на ВМРО-ДПМНЕ му дава целосна поддршка на Груевски

Пулс24 - 14.01.2016

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата ...

Димовски: Емил Димитриев кандидат за премиер на Владата којшто ќе треба да ги спроведе предвремените избори

Lider - 14.01.2016

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва искажа целосна поддршка на премиерот и лидер на партија Никола Груевски во врска со чекорите што ги превзема за одржување на предвремени парламентарни избори.

Емил Димитриев како едно од имињата за премиер до 24 април!

Пулс24 - 14.01.2016

Во јавноста се појави информација дека генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев, ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Груевски во преодниот период. Емил Димитриев беше заменик-министер за одбрана, воедно и еден од ...

Кој е Емил Димитриев, наследникот на Груевски?

Канал 77 - 14.01.2016

На позицијата Генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ Емил Димитриев е избран во 2013-та година, додека од 2008 година е во извршната власт, како заменик министер за одбрана. Во 2011-та беше избран за пратеник од Пробиштип.