TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус планира да формира и кошаркарски тим

+инфо - 22.07.2018

Раководството на Јувентус најави дека наскоро може да формира и кошаркарски тим. Минатата година Јувентус состави женски фудбалски тим, а сега планира да се прошири и во кошарката. „Наскоро доаѓа 25 јули.

CR7 ОДИ ВО ИСТОРИЈАТА: Рамос ја откри новата „седумка“ во Реал!

SportMedia - 22.07.2018

Многумина го поставуваа прашањето кој ќе ја има „седумката" од новата сезона која со години беше во сопствеништво на најдобриот фудбалер на светот. Се шпекулираше дека Белгиецот Еден Азар би можел да ја имаа таа чест, а долго време се најавува ...

Веќе нема дилема на кој ќе му припадне седумката на Роналдо во Реал

Sport M - 22.07.2018

Кристијано Роналдо стана новиот член на Јувентус, па многумина се прашуваат кој ќе ја задржи седумката, која со години беше во сопственост на најдобриот фудбалер на светот. Се очекуваше Еден Азар да ја задржи седумката, со оглед на тоа што се повеќе ...

Познат наследникот на седмицата на Роналдо: Капитенот Рамос откри кој фудбалер ќе ја има таа чест во Реал Мадрид (ФОТО)

Курир - 22.07.2018

Кристијано Роналдо го напушти Реал Мадрид, со што се заврши една ера во најтрофејниот клуб во Европа. Роналдо премина во Јувентус и остави испразнето место во тимот, а со тоа и славниот дрес со бројот седум.

Јувентус создава кошаркарска секција, Ањели веќе разговарал за влез во Евролигата

Спортклуб - 22.07.2018

Светот се навикна Јувентус да доминира во италијанскиот фудбал во последните години, но клубот од Торино сега се повеќе расте и маркетиншки план. Промена на грбот, доведување на Кристијано Роналдо, сето тоа е вистински бум.

Без проблеми: Тронот во бројот на дресови брзо одземен од Роналдо, сега најпопуларен кај Кралевите е…?!

Спортски - 22.07.2018

Реал Мадрид остана без својата најголема ѕвезда откако Кристијано Роналдо одлучи да го напушти клубот и кариерата да ја продолжи во Јувентус. Роналдо во Реал Мадрид мина девет години и со овој клуб освои се што можеше.

Роналдо замина од Мадрид, но Реал има нов лидер во продажба на дресови

СуперСпорт - 22.07.2018

Реал Мадрид остана без својата најголема ѕвезда, откако Кристијано Роналдо реши да го напушти клубот и да се пресели во Јувентус. Роналдо во Реал Мадрид помина девет години и со клубот освои многу трофеи.

Откриено колку ќе заработува Јувентус годишно поради Роналдо

СуперСпорт - 22.07.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо пред неколку дена официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо ја изненади фудбалската јавност со одлуката да го напушти Реал Мадрид по девет години и да потпише за Јувентус.

Пресметаа колку ќе ќари Јувентус од Роналдо и тоа е – неверојатна заработка!

Sport 1 - 22.07.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо пред две недели и официјално стана нов член на италијански Јувентус, доаѓајќи за 105 милиони евра од европскиот првак Реал Мадрид со што предизвика вистински земјотрес во фудбалскиот свет.

Разочарување за навивачите: Јувентус нема да го носи Роналдо во Америка!

Sport 1 - 22.07.2018

Актуелниот шампион на Италија, Јувентус, објави листа со фудбалери кои ќе патуваат на турнејата во Америка. Многумина ги интересираше дали на турнејата ќе патува и Кристијано Роналдо, но такво нешто нема да се случи.

Фото: Роналдо во Јувентус ќе се вози во нов автобус!

Спортски - 22.07.2018

„Готови сме да ја започнеме новата сезона со стил“, порача Јувентус промовирајќи го денес новиот клупски автобус. Новото возило е изработено од „Garage Italia“ кои ја произведија надворешната каросерија.

Фановите на Јуве разочарани: Роналдо не патува на турнејата во САД!

Gol.mk - 22.07.2018

Фановите на италијанскиот шампион Јувентус со нетрпение го очекуваат првиот натпревар на најголемото засилување на тимот ова лето, Кристијано Роналдо, кој пред две седмици за сума од 117 милиони евра го напушти Реал Мадрид и се пресели во Торино.

Рамос доставил предлог кој треба да ја наследи „7-та“ на Роналдо

Точка - 22.07.2018

Кристијано Роналдо остави празно место во Реал Мадрид со заминувањето во Јувентус, не само поради огромните квалитети кои ги поседува, туку и поради фактот што навивачите навикнаа на неговите голови и рушењето на многубројни рекорди во изминативе ...

Јувентус планира да формира и кошаркарски тим

Бриф - 22.07.2018

Раководството на Јувентус најави дека наскоро може да формира и кошаркарски тим. Минатата година Јувентус состави женски фудбалски тим, а сега планира да се прошири и во кошарката. – Наскоро доаѓа 25 јули.

Јувентус планира да формира и кошаркарски тим

Вечер Прес - 22.07.2018

Раководството на Јувентус најави дека наскоро може да формира и кошаркарски тим. Минатата година Јувентус состави женски фудбалски тим, а сега планира да се прошири и во кошарката. – Наскоро доаѓа 25 јули.

Јувентус планира да формира и кошаркарски тим

Либертас - 22.07.2018

Раководството на Јувентус најави дека наскоро може да формира и кошаркарски тим. Минатата година Јувентус состави женски фудбалски тим, а сега планира да се прошири и во кошарката. – Наскоро доаѓа 25 јули.

Јувентус планира да формира и кошаркарски тим

1tv - 22.07.2018

Раководството на Јувентус најави дека наскоро може да формира и кошаркарски тим. Минатата година Јувентус состави женски фудбалски тим, а сега планира да се прошири и во кошарката. – Наскоро доаѓа 25 јули.

Јувентус ќе формира кошаркарски тим?

TopSport - 21.07.2018

Објавата на „Твитер“, на фудбалскиот клуб Јувентус, навестува дека „старата дама“ наскоро би можела да има и кошаркарска секција. Јувентус, минатата година, го претстави женскиот фудбалски тим, а шпекулациите се дека ќе влезе и во кошарката.

„Диарио гол“: Рамос открил кој ќе ја добие „седумката“ на Роналдо!

Спортски - 21.07.2018

Кристиано Роналдо го напушти Реал Мадрид, па сега неговата „седумка“ ќе добие нов сопственик. Шпанскиот медиуми „Диарио гол“ пишува дека Серхио Рамос им открил кој ќе ја добие „седумката“.

Евра во елемент: Со урнебесна реакција го прослави доаѓањето на Роналдо во Јуве

Екипа - 21.07.2018

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Патрис Евра е во екстаза поради трансферот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во редовите на „Старата дама“. 37-годишниот Французин, познато е дека сака своите фанови на социјалните мрежи да ги шокира или насмее ...

Раул, Роналдо… Кој ќе ја носи легендарната „седумка“ во новата сезона?

Спортклуб - 21.07.2018

Во последните две децении, “седумката” на Реал Мадрид ја носеа две клупски легенди, па затоа тој број доби култен статус во историјата на клубот. Прво беше на грбот на Раул, а последните осум години го носеше Кристијано Роналдо кој во меѓувреме ...

Роналдо плати 13,5 милиони и се спаси од затвор

Сител - 21.07.2018

Новата ѕвезда на Јувентус, Роналдо успеа да избегне затворска казна откако се договори со шпанските власти да плати вкупно 18.8 милиони евра поради одбегнување на данок со што пресудата му беше преиначена во условна за две години.

Нема зад решетки: Роналдо плати 13,5 милиони евра и избегна затвор

Нова ТВ - 21.07.2018

Португалската фудбалска ѕвезда, сепак, нема да оди зад решетки. На заминување од Реал Мадрид, Роналдо се раздолжи и со шпанската држава во чија каса уплати 13,5 милиони евра за затајување на данок.

Роналдо плати 13,5 милиони евра и сигурно нема да оди во затвор!

Sport 1 - 21.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, ја плати казната од 13,5 милиони евра во Шпанија минатата недела. Роналдо доби условна казна затвор од две години и уште од претходно, но прифати да плати за да се заврши процесот.

Јувентус ќе основа кошаркарски клуб?

А1 On - 21.07.2018

Фудбалскиот клуб Јувентус преку „Твитер“ ја заинтригира јавноста за основање на кошаркарски клуб. Официјалната страница на Јувентус објави слика во кошаркарски дрес со иницијали и грб на „Старата дама“.

Тоа е „ефектот Роналдо“: Јуве продаде 70% од билетите за новата сезона за само два дена

Спортклуб - 21.07.2018

Доаѓањето на Кристијано Роналдо ги запали навивачите на Јувентус кои се подготвуваат за спектакл во Торино. За само два дена од почетокот на продажбата на (19 јули), продадени се сите сезонски билети.

Рамос знае кој ќе ја добие „седмицата“ на Роналдо

SportMedia - 21.07.2018

Кристијано во девет сезони одиграни на „Сантијаго Бернабеу“ даде повеќе погодоци од што одигра натпревари Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос откри кој ќе биде наследникот на Кристијано Роналдо, односно на бројот седум кој беше заштитен знак на ...

Роналдо плати казна од 13,5 милиони евра за затајување на данок во Шпанија

А1 On - 21.07.2018

Фудбалерот Кристијано Роналдо ја плати казната од 13,5 милиони евра, која во Шпанија му беше изречена поради затајување на данок. Претходно, тој беше осуден на условна казна затвор од две години и требаше да плати казна од 18,8 милиони евра.

Крај на сагата помеѓу Роналдо и судот: Португалецот си плати и избегна затвор

Спортски - 21.07.2018

Ако некој воопшто се сомневаше Кристиано Роналдо и дефинтивно ја избегна казната затвор. Шпанските власти потврдија дека Роналдо на државата и платил сума од 13.5 милиони евра како оштета.

(ФОТО) Јувентус подготвува ново големо изненадување за своите навивачи

Спортклуб - 21.07.2018

Ништо што Јувентус ќе го направи до крајот на преодниот рок нема да може да го надмине трансферот на Кристијано Роналдо, но тоа не значи дека во клубот од Торино не престануваат со планираните активности.

Јувентус подготви ново изненадување за навивачите (фото)

Спортски - 21.07.2018

„Бјанконерите“ им порачаа на навивачите дека би требало да го заокружат 25 јули во своите календари. Сигурно дека ништо што Јувентус ќе направи до крајот на летото нема да го надмине трансферот на Кристиано Роналдо но тоа не значи дека клубот од ...

Од Јувентус најавуваат голема новина (Фото)

СуперСпорт - 21.07.2018

На официјалниот сајт на фудбалскиот клуб Јувентус е најавено формирање на нов клуб. „Црно белото“ семејство од Торино ќе биде засилено со кошаркарски клуб, барем ако се суди по тоа што беше објавено на Твитер профилот на Јувентус. „Наскоро стигнува.

Рамос доставил предлог кој треба да ја наследи „7-та“ на Роналдо

Дерби - 21.07.2018

Кристијано Роналдо остави празно место во Реал Мадрид со заминувањето во Јувентус, не само поради огромните квалитети кои ги поседува, туку и поради фактот што навивачите навикнаа на неговите голови и рушењето на многубројни рекорди во изминативе ...

Која е новата „7“ во Реал? Рамос открива дека тоа нема да биде Азар!

Екипа - 21.07.2018

Кристијано Роналдо за 117 милиони евра си замина од Реал Мадрид во Јувентус… Колкава е големината на ЦР7 потврда дојде уште првиот ден од трансферот, откако Јувентус веднаш си врати 60 милиони евра со продажбата на дресовите од Роналдо.

Роналдо искешира 13,5 милиони евра и се спаси од затвор

+инфо - 21.07.2018

Кристијано Роналдо искешира 13,5 милиони евра, го плати данокот на шпанската држава и се спаси од затвор. Тој доби условна затворска казна на две години и му беше наложени да плати 18,8 милиони евра.

Крај на сагата помеѓу Роналдо и судот: Португалецот си плати и избегна затвор

Таратур - 21.07.2018

Ако некој воопшто се сомневаше Кристиано Роналдо и дефинтивно ја избегна казната затвор. Шпанските власти потврдија дека Роналдо на државата и платил сума од 13.5 милиони евра како оштета.

Роналдо плати казна од 13,5 милиони евра за затајување на данок во Шпанија

Независен - 21.07.2018

Фудбалерот Кристијано Роналдо ја плати казната од 13,5 милиони евра во Шпанија што му беше изречена поради затајување на данок. Претходно, тој беше осуден на условна казна затвор од две години и требаше да плати казна од 18,8 милиони евра.

Се продава вилата на Роналдо во Мадрид, цената пресмешна

Скопје24 - 21.07.2018

По заминувањето на Кристијано Роналдо од Мадрид, дојде време да се продаде неговата скапоцена вила во која престојуваше во текот на играњето на Реал. Петкратниот освојувач на Златната топка во својата вила имаше од сѐ по нешто – терени, голем двор, ...

Две години затвор и огромна парична казна за Роналдо поради затајување на данок

Sport M - 21.07.2018

Најдобриот фудбалер на светот ги заврши правните проблеми со Шпанија каде беше обвинет за затајување на данок. Португалецот одлучи да ја прифати спогодбата и ја прифати затворската казна ов две години, па на Шпанија ќе мора да му исплати 13.5 ...

Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш во Грција?

TopSport - 21.07.2018

Кристијано Роналдо бил очигледно добро расположен пред трансферот во Јувентус, што оставил бакшиш од 20.000 евра на вработените во туристичкиот центар „Ројал Метони“ во Грција пред да отпатува за Торино и да го потпише договорот со Јувентус.

Тоти излезе со свој став за мега трансферот на Роналдо во Јувентус: Јасна е фрустрацијата, но…

Дерби - 21.07.2018

Кристијано Роналдо уште извесно време ќе биде топ тема во Италија поради мега трансферот кој го изрежира од Реал Мадрид во Јувентус, но она што е необично во оваа ситуација е тоа што доста позитивно на оваа зделка гледаат и добар дел од ривалите на ...

Ќе биде интересно: Перез размислува за Азар, Рамос му побарал друг играч!

Спортклуб - 21.07.2018

Капитенот на Реал Мадрид и силен симбол за навивачите, Серхио Рамос, побарал од претседателот на клубот да им го издејствува трансферот на Марко Верати во Мадрид. Медиумите во Шпанија тврдат дека Рамос тоа го наложил во разговор со Перез, токму ...

Големо изненадување: Рамос знае кој ќе ја добие „седумката“ на Роналдо

Sport 1 - 21.07.2018

Еден од најпопуларните фудбалски дресови во светот, „седумката“ на Реал Мадрид ќе биде доделена на нова ѕвезда за наредната сезона бидејќи Кристијано Роналдо замина од клубот. „Диарио гол“ пишува дека Серхио Рамос им открил кој ќе ја добие ...

Рамос откри кој ќе ја добие „седумката“ на Роналдо

СуперСпорт - 21.07.2018

Кристијано Роналдо летово замина од Реал Мадрид и се пресели во Јувентус за 105 милиони евра, а неговиот дрес со бројот седум го бара својот нов сопственик. Шпанскиот медиум „Диарио гол“ пишува дека Серхио Рамос знае кој ќе ја добие „седумката“ на ...

Евра со урнебесен клип го прослави доаѓањето на Роналдо во Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.07.2018

Поранешниот француски репрезентативец и бивш играч на Јувентус, Патрис Евра еуфорично го прослави доаѓањето на најдобриот светски фудбалер Кристијано Роалдо во Јувентус. Евра и Роналдо заедно играа во Манчестер јунајтед, по што Португалецот замина ...

И Нејмар призна: Роналдо е гениј, ќе ја промени Серија А!

SportMedia - 21.07.2018

Најголемата ѕвезда на ПСЖ верува дека Кристијано Роналдо (33) со трансферот во Јувентус ќе ја промени италијанската Серија А. Нејмар за „Фокс Спортс" рече дека Португалецот има потенцијал и сила во голема мера да го промени фудбалот на Апенините.

Роналдо плати казна од 13,5 милиони евра за затајување на данок во Шпанија

Локално - 21.07.2018

Фудбалерот Кристијано Роналдо ја плати казната од 13,5 милиони евра, која во Шпанија му беше изречена поради затајување на данок. Претходно, тој беше осуден на условна казна затвор од две години и требаше да плати казна од 18,8 милиони евра.

Роналдо нема да оди во затвор

Вечер Прес - 21.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Португалецот Кристијано Роналдо, ја плати казната од 13,5 милиони евра, која во Шпанија му беше изречена поради затајување на данок. Претходно, тој беше осуден на условна казна затвор од две години и требаше ...

Роналдо плати казна од 13,5 милиони евра за затајување на данок во Шпанија

Либертас - 21.07.2018

Фудбалерот Кристијано Роналдо ја плати казната од 13,5 милиони евра, која во Шпанија му беше изречена поради затајување на данок. Претходно, тој беше осуден на условна казна затвор од две години и требаше да плати казна од 18,8 милиони евра.

Откриена причината зошто Роналдо премина во Јувентус

Република - 21.07.2018

Претседателот на шанската Ла Лига, Хевијер Тебас тврди ека Кристијано Роналдо не ги навел вистинските причини за премин од Реал во Јувентус кога рекол дека му е потребен нов предизвик во кариерата.

Тоти излезе со свој став за мега трансферот на Роналдо во Јувентус: Јасна е фрустрацијата, но…

Точка - 21.07.2018

Кристијано Роналдо уште извесно време ќе биде топ тема во Италија поради мега трансферот кој го изрежира од Реал Мадрид во Јувентус, но она што е необично во оваа ситуација е тоа што доста позитивно на оваа зделка гледаат и добар дел од ривалите на ...

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Канал5 - 20.07.2018

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се радува на доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус. - Трансферот на Роналдо во Јувентус ќе го подобри италијанскиот фудбал.

Претседателот на Примера: Роналдо си замина поради високите даноци!

Таратур - 20.07.2018

Претседателот на шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас има свое мислење зошто Кристиано Роналдо го напуштил Реал Мадрид. 33-годишниот Португалец направи изненадувачки трансфер во Јувентус, а Тебас смета дека Роналдо заминал од Шпанија поради ...

Најтежок удар за Роналдо: Моравме да лажеме 9 години дека е подобар од Меси!

Таратур - 20.07.2018

Навивачите на „кралскиот“ клуб тешко го прифатија трансферот на нивната најголема ѕвезда Кристиано Роналдо во Јувентус. Португалецот додатно ги налути откако на презентацијата во Торино изјави дека не било тешко да донесе таква одлука.

Пораката на Роналдо за Јувентус која стана петтата најлајкувана објава во историјата на Инстаграм (ФОТО)

24Фудбал - 20.07.2018

Португалецот ги разниша социјалните мрежи со својата објава, неговата порака се искачи на петтото место на најлајкувани објави во историјата на Инстаграм. Нема дилеми дека Јувентус направи голема зделка со трансферот на Кристијано Роналдо, ...

Роналдо-ефект: Јуве ги продаде сите сезонски билети!

TopSport - 20.07.2018

Италијанскиот шампион Јувентус потврди дека ги распродаде сите сезонски билети за сезоната 2018/19 за само една недела по доаѓањето на Кристијано Роналдо во Торино. И покрај тоа што цената на билетите беше за речиси 30 отсто повисока од минатата ...

Роналдо прифати парична и две години затворска казна за затајување данок

А1 On - 20.07.2018

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо плати казна во висина од 13,5 милиони евра и прифати двегодишна казна затвор. Тој беше процесуиран пред шпанските власти поради затајување данок.

Лудиот Евра му испеа песна на Роналдо за добредојде во Јуве! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.07.2018

Патрис Евра е познат како нескротлива интернет-атракција, по многуте несекојдневни видеа објавени на Инстаграм, а овој пат не заостана зад своето реноме. Му посака добредојде на Кристијано Роналдо во Јувентус.

Евра со прекрасна песна го пречека Роналдо во Јувентус (ВИДЕО)

СуперСпорт - 20.07.2018

Фудбалерот на Јувентус, Патрис Евра, ги освои срцата на навивачите на „старата дама“, а сигурно го насмеа и Кристијано Роналдо до солзи со песната за негово добредојде. Роналдо и Евра беа соиграчи во Манчестер јунајтед, а сега повторно се заедно, но ...

Роналдо остави 20 000 бакшиш во хотел во Грција

Репортер - 20.07.2018

Капитенот на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, минатата недела летуваше во луксузното одморалише Коста Наварино во Грција. Задоволен од услугата, пред да замине од хотелот, тој остави бакшиш од 20.000 евра за персоналот, пишуваат ...

Кристијано Роналдо ја платил казната за затајување на данок

TopSport - 20.07.2018

Новиот играч на Јувентус, Кристијано Роналдо денес го завршил сите правни проблеми во Шпанија каде беше обвинет за затајување на данок. Португалецот решил да ја прифати спогодбата на обвинителството.

Ресортот во Грција во кој Кристијано Роналдо остави 20.000 евра бакшиш

Црнобело - 20.07.2018

По завршувањето на светското фудбалско првенство, Кристијано Роналдо реши да се релаксира во ресорт во Грција со целото семејство. Со оглед на неговата нова годишна заработувачка од 30 милиони евра како играч на Јувентус, бакшишот кој го оставил во ...

Евра во свој стил: Со песна му посака среќа на Роналдо во Јувентус (видео)

Спортски - 20.07.2018

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Патрис Евра често пати е активен на друштвените мрежи. Сега, откако прво го убедуваше Роналдо дека Јувентус е вистинскиот избор, сега му посака добредојде на сличен начин.

Роналдо се согласи: Две години условна затворска казна и огромна сума на пари

SportMedia - 20.07.2018

Најдобриот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо денеска ги заврши сите правни проблеми со Шпанија каде е обвинет за затајување на данок. Кристијано Роналдо ја прифати спогодбата, за затајување на данок во Шпанија доби две години условна затворска ...

ВИДЕО: Евра знае како: Со „Конте партиро“ го поздрави доаѓањето на Роналдо во Торино

Спортклуб - 20.07.2018

Патрис Евра несомнено е еден од најзабавните ликови во светот на фудбалот, тој денеска со песна од Андреа Бочели, славната „Конте партиро“ го поздрави доаѓањето на Роналдо во Јувентус. Дефанзивецот од Франција кој во минатото играше за Манчестер ...

Нејмар: Роналдо ќе го промени италијанскиот фудбал

Спортски - 20.07.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар денес во медиумите зборуваше за трансферот на Кристиано Роналдо во редовите на Јувентус. Кристиано Роналдо неодамна потпиша договор на четири години со тимот на Јувентус и порача дека сака да остави длабока трага во ...

Нејмар: Роналдо ќе ја промени Серија А

МКД - 20.07.2018

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар смета дека Кристијано Роналдо ќе ја направи Серија А повторно да биде гледана како кога тој бил дете. Многумина сметаат дека Роналдо ќе ја промени Серија А, ќе привлече многу повеќе гледачи, а можеме и фудбалски ѕвезди кои ќе ...

Нејмар: Роналдо ќе го промени италијанскиот фудбал, ќе биде…

Дерби - 20.07.2018

Бразилскиот репрезентативец и член на францускиот шампион Пари Сен Жермен, Нејмар го искажа својот став за најголемата бомба на пазарот во овој преоден рок, трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус.

И Нејмар се огласи по повод трансферот на Роналдо во Јувентус

Спортклуб - 20.07.2018

Бразилскиот фудбалер денеска изјави дека Кристијано Роналдо со својот трансфер од Реал Мадрид во Јувентус ќе го промени италијанскиот фудбал. Роналдо ова лето потпиша четиригодишен договор со Јувентус и изјави дека причина за тоа е потребата за нов ...

Нејмар: Роналдо ќе го промени италијанскиот фудбал

Курир - 20.07.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар изјави дека Кристијано Роналдо со својот трансфер од Реал Мадрид во Јувентус ќе го промени италијанскиот фудбал. Роналдо ова лето потпиша четиригодишен договор со Јувентус и изјави дека сака да обележи историја во ...

Нејмар: Роналдо е фудбалски гениј, целосно ќе го промени италијанскиот фудбал

Gol.mk - 20.07.2018

Потенцијалната замена на Кристијано Роналдо во дресот на Реал Мадрид, Нејмар, не остана имун и го кажа своето мислење околу трансферот на летниот период, односно преселбата на Португалецот во Јувентус. „Мислам дека ќе го промени италијанскиот фудбал.

Претседателот на Примера: Роналдо си замина поради високите даноци!

Спортски - 20.07.2018

Претседателот на шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас има свое мислење зошто Кристиано Роналдо го напуштил Реал Мадрид. 33-годишниот Португалец направи изненадувачки трансфер во Јувентус, а Тебас смета дека Роналдо заминал од Шпанија поради ...

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

А1 On - 20.07.2018

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се радува на доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус. -Трансферот на Роналдо во Јувентус ќе го подобри италијанскиот фудбал.

Најтежок удар за Роналдо: Моравме да лажеме 9 години дека е подобар од Меси!

Спортски - 20.07.2018

Навивачите на „кралскиот“ клуб тешко го прифатија трансферот на нивната најголема ѕвезда Кристиано Роналдо во Јувентус. Португалецот додатно ги налути откако на презентацијата во Торино изјави дека не било тешко да донесе таква одлука.

Тешка провокација до Роналдо: Моравме девет години да го лажеме дека е подобар од Меси

Спортклуб - 20.07.2018

Роналдо прејде од Реал Мадрид во Јувентус, во најголемиот трансфер за италијанскиот фудбал. Навивачите на шпанскиот клуб тешко го прифатија сето ова, но ќе мораат да се помират со фактот дека Роналдо повеќе не игра за нивниот клуб.

„Кристијано замина во Италија бидејќи таму ќе заработува повеќе пари во однос на Шпанија“

Gol.mk - 20.07.2018

Огромна прашина се крена околу трансферот на Кристијано Роналдо во Италија. Познати се финансиските детали на договорот со „старата дама“, а се појавија и неколку шпекулации за вистинската причина за неговото заминување од Шпанија.

Откачениот Евра преработи позната серенада и му порача на Роналдо: Заборавив да ти кажам две работи (Видео)

Дерби - 20.07.2018

Патрис Евра му испрати порака на Кристијано Роналдо уште пред да биде комплетиран неговиот трансфер од Јувентус, а сега откако Портуалецот веќе неколку дена е член на клубот од Торино, неверојатниот Французин одлучи да го заокружи овој мега трансфер ...

Нов „крал“ за продавање дресови: По заминувањето на Роналдо, фановите на Реал имаат нов фаворит број еден

Дерби - 20.07.2018

Кристијано Роналдо ги урна сите рекорди уште при првиот ден во Торино бидејќи беа продадени 520 илјади дреса за само 24 часа по неговата промоција како нов член на Јувентус, но ако неговото пристигнување во Италија предизвика еуфорија меѓу фановите ...

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Независен - 20.07.2018

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се радува на доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус. - Трансферот на Роналдо во Јувентус ќе го подобри италијанскиот фудбал.

Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш во Грција!

ЗаЗабава - 20.07.2018

Кристијано Роналдо после обврските на Светското првенство отпатувал со децата и со девојката Џорџина Родригез на одмор во Грција каде на вработените кои се грижеле за нив им оставил бакшиш од 20.000 евра.

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Sport M - 20.07.2018

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се радува на доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус. – Трансферот на Роналдо во Јувентус ќе го подобри италијанскиот фудбал.

Нема да верувате колку бакшиш остави Роналдо во грчки хотел

Сител - 20.07.2018

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за персоналот, кој бил задолжен да го опслужува само него во хотелот.

Нејмар: Роналдо е генијалец, тој ќе ја промени Серија А

24Фудбал - 20.07.2018

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар смета дека Кристијано Роналдо ќе ја направи Серија А повторно да биде гледана како кога тој бил дете. Многумина сметаат дека Роналдо ќе ја промени Серија А, ќе привлече многу повеќе гледачи, а можеме и фудбалски ѕвезди кои ќе ...

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Стандард - 20.07.2018

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се радува на доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус. – Трансферот на Роналдо во Јувентус ќе го подобри италијанскиот фудбал.

Роналдо прифати две години затворска казна и на Шпанија да и плати 19 милиони евра

Вечер Прес - 20.07.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ја прифати спогодбата, за затајување на данок во Шпанија и доби две години условна затворска казна, а на Шпанија ќе и искешира 13,5 милиони евра за данок.

ИДЕЈА ЗА БИЗНИС: Погледнете како Наполитанците прават пари од Кристијано Роналдо

Фактор - 20.07.2018

Сувенирите секогаш се добра идеја за бизнис и заработка, туристите или вистинските вљубеници тешко им одолеваат. Ги има разни, па во тоа море од идеи е тешко да се биде оригинален. Изгледа дека Наполитанците, сепак успеале.

Нејмар: Роналдо ќе го промени италијанскиот фудбал, ќе биде…

Точка - 20.07.2018

Бразилскиот репрезентативец и член на францускиот шампион Пари Сен Жермен, Нејмар го искажа својот став за најголемата бомба на пазарот во овој преоден рок, трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус.

Нејмар: Роналдо е фудбалска легенда и гениј

Либертас - 20.07.2018

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Нејмар де Силва Сантос Јуниор, изјави дека се радува на доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус. – Трансферот на Роналдо во Јувентус ќе го подобри италијанскиот фудбал.

Роналдо прифати две години затворска и парична казна

Република - 20.07.2018

Кристијано Роналдо ја прифати спогодбата, за затајување на данок во Шпанија доби две години условна затворска казна, а на Шпанија ќе и искешира 13,5 милиони евра за данок. Сепак, поради шпанските закони затворската казна на португалскиот фудбалер од ...

Роналдо остави бакшиш од дваесет илјади евра во грчки хотел

Н.Македонија - 20.07.2018

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за персоналот, кој бил задолжен да го опслужува само него во хотелот.

Крал: Оставил бакшиш од 20 000 евра!!!

Канал5 - 19.07.2018

Светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо ги израдува, келнерите, готвачите, собарките.... Роналдо која е еден од најплатените светски спортисти вработените во еден хотел во Грција ги почестил со бакшиш од 20 000 евра.

Зидан не планира враќање во Јувентус

ТВ21 - 19.07.2018

Зинедин Зидан не планира враќање во Јувентус, тврди „РМЦ Спорт“, повикувајќи се на извори блиски до поранешниот тренер на Реал Мадрид. Откако Кристијано Роналдо премина во Јувентус, многу се шпекулираше за евентуално враќање на Зидан кај „Старата ...

Зидан не планира враќање во Јувентус

Канал5 - 19.07.2018

Зинедин Зидан не планира враќање во Јувентус, тврди „РМЦ Спорт“, повикувајќи се на извори блиски до поранешниот тренер на Реал Мадрид. Откако Кристијано Роналдо премина во Јувентус, многу се шпекулираше за евентуално враќање на Зидан кај „Старата ...

Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш во хотел на одморот во Грција

24 Вести - 19.07.2018

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо бил многу задоволен од услугата во луксузниот хотел „Коста Наварино“ на Пелопонез, во Грција, каде престојувал неодамна со семејството. Дел од медиумите во Англија пренесуваат дека кога Роналдо се ...

Роналдо почна да расчистува со Шпанија, куќата е ставена на продажба и платени се 13.5 милиони на даночните власти

24Фудбал - 19.07.2018

По трансферот во Јувентус, Кристијано Роналдо не сака ништо да го поврзува со Шпанија па почна да го подмирува долгот кон даночните власти и да го продава имотот ЦР7 ова лето започнува нова авантура, по девет години престој во Реал Мадрид, минатата ...

Откриена вистинската причина зошто Роналдо дошол во Јувентус

Sport 1 - 19.07.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо направи џиноски трансфер и го потресе фудбалскиот свет со преминот од Реал Мадрид во Јувентус за 105 милиони евра, потпишувајќи четиригодишен договор со италијанскиот великан вреден 30 милиони евра по ...

Не било само поради нов предизвик: Откриено зошто Роналдо се преселил во Јувентус

СуперСпорт - 19.07.2018

Кристијано Роналдо е нов фудбалер на Јувентус, каде што пристигна за 105 милиони евра од Реал Мадрид и потпиша четиригодишен договор, според кој ќе заработува по 30 милиони евра годишно. „Не ми е жал што заминав од Реал.

Кога ќе го гледаме дебито на Роналдо во црно-белиот дрес?

Кајгана - 19.07.2018

Најзвучното засилување на Јувентус, Кристијано Роналдо, ги почнува подготовките со новиот тим на 30 јули, а дебито во новиот клуб се очекува да го има 12 дена подоцна. Кристијано Роналдо направи трансфер од Реал во Јувентус, а навивачите на Старата ...

Зидан не бил заинтересиран да биде француски селектор

Sport 1 - 19.07.2018

Иако дел од шпанските медиуми објавија многу брзо по заминувањето на Зинедин Зидан од кормилото на европскиот првак, само десет дена по хет-трикот на трофеи во најелитното натпреварување, дека легендата планира да биде селектор на „триколорите“, ...

ФОТО: Во Наполи баш не го сакаат Роналдо: Тоалетна за големото засилување

Спортклуб - 19.07.2018

Наполитанците сакаат до даска да ја минимизираат улогата на Кристијано Роналдо во Јувентус, односно да ја олабават еуфоријата на „Бјанконерите“. Пред неколку дена дојде веста во Европа како бомба дека Роналдо потпишува за Јуве, по некој ден тоа се ...

(ФОТО) Кој не би посакал таков гостин: Кристиано Роналдо оставил бакшиш од 20.000 евра – со скромна желба!

Екран - 19.07.2018

Кристиано Роналдо го зврши одморот и веќе неколку ден е во Торино каде ги започна подготовките со Јувентус. Но, како и секогаш за неговото име се јавуваат необични приказни.Фудбалерот години наназад е познат како голем добротвор, па не е реткост со ...

Седум причини: Зошто Роналдо премина во калчолигашот Јувентус?

Дерби - 19.07.2018

Големата португалска ѕвезда и еден од најквалитетните играчи во денешниот фудбал, Кристијано Роналдо по девет години го напушти шпанскиот гигант Реал Мадрид и се пресели во екипата на Јувентус која за него ќе мора да издвои над 100 милиони евра.

Дарежливиот Роналдо: Португалецот остави 20.000 евра бакшиш во грчки ресторан

Кајгана - 19.07.2018

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, заедно со својата девојка Џорџина и четирите деца престојуваа во Грција, каде на работниците во хотелот во кој престојуваше, тој им остави бакшиш од 20.000 евра.

Роналдо веќе почна да ја плаќа казната кај шпанските власти

Спортски - 19.07.2018

Неколку дена пред трансферот во Јувентус, Кристиано Роналдо започнал да го плаќа својот долг кај шпанските власти поради обвинението за неплаќање данок. „Cadena Cope“ пренесува дека Португалецот веќе платил 13,5 милиони евра од целата сума која ...

Веќе на големо се продава тоалетна хартија со ликот на Роналдо

SportMedia - 19.07.2018

Вистинско лудило владее во Италија по трансферот на Кристијано Роналдо во дресот на Јувентус. На доаѓањето на Кристијано Роналдо не останаа имуни ниту во градот на еден од најголемите ривали на Јувентус во последните неколку сезони, Наполи.

Роналдо остави бакшиш од 20.000 евра во грчки хотел

А1 On - 19.07.2018

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за персоналот, кој бил задолжен да го опслужува само него во хотелот.

Се продава вилата на Роналдо во Мадрид, цената вистинска ситнурија (ФОТО)

Sport 1 - 19.07.2018

По заминувањето на Кристијано Роналдо од Мадрид, дојде време да се продаде неговата скапоцена вила во која престојуваше во текот на играњето на Реал. Петкратниот освојувач на Златната топка во својата вила имаше од сѐ по нешто - терени, голем двор, ...

Роналдо руши рекорди и на социјалните мрежи со трансферот во Јуве (ФОТО)

Sport 1 - 19.07.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо предизвика вистинска лудница со доаѓањето во италијанскиот великан Јувентус, па само 24 часа откако официјално го потпиша договорот, „старата дама“ заработи половина од парите што ги плати за трансферот ...

Роналдо платил 13,5 милиони евра казна за затајување даноци, му остануваат уште

Стандард - 19.07.2018

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, почна да ја плаќа казната што ја наметна шпанското Министерство за финансии, кога играше за Реал Мадрид. 33-годишниот Португалец веќе платил сума од 13,5 милиони евра, а сега има да плати уште 5,3, пишува ...

Роналдо: Сакам да го освојам секој натпревар со Јувентус

Стандард - 19.07.2018

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо во интервју за „О Јого“ изјави дека никогаш немал проблем со друг играч. Новиот додаток зборува конкретно за Аргентинецот Лионел Меси, со кого постојано е споредуван.

Дали ова е вистинската причина за доаѓањето на Роналдо во Италија?

SportMedia - 19.07.2018

Освен „продолжението на кариерата" се чини дека „црно-белите" му дадоа и една друга одлична прилика – избегнување на високите даноци. Кристијано Роналдо е нов играч на јувентус. Италијанскиот шампион го плати 105 милиони евра, а португалецот потпиша ...

Роналдо го сруши интернетот: Неговото „Форца Јуве“ стана 5-ти најлајкуван пост на сите времиња!

Спортски - 19.07.2018

Португалската мега-ѕвезда Кристиано Роналдо предизвика вистинска еуфорија со трансферот во Јувентус, не само кај фановите на „старата дама“ туку и во целиот фудбалски свет. Колкава е моќта на Роналдо посебно во дигиталниот свет најдобро покажува и ...

Пост на Роналдо влезе во топ 5 во историјата на Инстаграм

+инфо - 19.07.2018

Пост на Кристијано Роналдо во Инстаграм стана петти најпопуларен пост во историјата на социјалната мрежа. Тоа е слика на Португалецот во дресот со Јувентус под која пишува Forza Juve! Фотографијата се појави во Инстаграм пред само два дена, но ...

Јувентус заработи вистинско богатство од дресовите на Роналдо

Sport 1 - 19.07.2018

Јувентус направи одличен трансфер со ангажирањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид за 105 милиони евра, а неговото доаѓање ја зголеми заработката на „старата дама“. Официјалните податоци за заработка во првите 24 часа доволно зборуваат за тоа ...

Јувентус експресно ги продаде сезонските билети

Дерби - 19.07.2018

Навивачите на Јувентус негодуваа поради повисоките цени за сезонските билети, но трансферот на Кристијано Роналдо ги неутрализираше и најгласните противници на незгодното поскапување за сезоната 2018/19.

Дарежливиот Роналдо: Португалецот остави 20.000 евра бакшиш во грчки ресторан

Скопје24 - 19.07.2018

По завршување со настапите на Светското првенство во Русија, Кристијано Роналдо реши дека е време да се одмори и релаксира. Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, заедно со својата девојка Џорџина и четирите деца престојуваа во Грција, ...

Роналдо е „златна кокошка“: Јувентус заработи богатство од продадените дресови

Gol.mk - 19.07.2018

Кристијано Роналдо по седум сезони реши да го напушти Реал Мадрид и да побара нов предизвик. Следна негова дестинација е Јувентус, кој плати 117 милиони евра, а „старата дама“ направи добар маркетинг со доаѓањето на португалскиот репрезентативец.

Роналдо остави бакшиш од 20.000 евра во грчки хотел

+инфо - 19.07.2018

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за персоналот, кој бил задолжен да го опслужува само него во хотелот.

Веќе на големо се продава тоалетна хартија со ликот на Роналдо

Sport M - 19.07.2018

На доаѓањето на Кристијано Роналдо не останаа имуни ниту во градот на еден од најголемите ривали на Јувентус во последните неколку сезони, Наполи. Продавниците доаѓањето на португалскиот фудбалер го гледаат низ призмата на пари, па ликот на Роналдо ...

Роналдо го сруши интернетот: Неговото „Форца Јуве“ стана 5-ти најлајкуван пост на сите времиња!

Таратур - 19.07.2018

Португалската мега-ѕвезда Кристиано Роналдо предизвика вистинска еуфорија со трансферот во Јувентус, не само кај фановите на „старата дама“ туку и во целиот фудбалски свет. Колкава е моќта на Роналдо посебно во дигиталниот свет најдобро покажува и ...

Зидан не планира враќање во Јувентус

Sport M - 19.07.2018

Зинедин Зидан не планира враќање во Јувентус, тврди „РМЦ Спорт“, повикувајќи се на извори блиски до поранешниот тренер на Реал Мадрид. Откако Кристијано Роналдо премина во Јувентус, многу се шпекулираше за евентуално враќање на Зидан кај „Старата ...

Роналдо покажа дека има големо срце: На вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Press24 - 19.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа дека има големо срце, на вработените во ...

Роналдо уште еднаш докажа дека е „најголем“- на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Курир - 19.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа дека има големо срце, на вработените во ...

Роналдо-манија и во Неапол, но на далеку поинаков начин (Фото)

Дерби - 19.07.2018

Кристијано Роналдо го крена Торино на нозе и буквало ги разбуди фановите на Јувентус со неговиот сензационален трансфер од Реал Мадрид во редовите на италијанскиот шампион, а како што можеше да се очекува, со самото пристигнување, експресно почна да ...

Зидан не планира враќање во Јувентус

А1 On - 19.07.2018

Зинедин Зидан не планира враќање во Јувентус, тврди „РМЦ Спорт“, повикувајќи се на извори блиски до поранешниот тренер на Реал Мадрид. Откако Кристијано Роналдо премина во Јувентус, многу се шпекулираше за евентуално враќање на Зидан кај „Старата ...

Роналдо оставил неверојатен бакшиш на работниците во хотелот во Грција

СуперСпорт - 19.07.2018

Португалскиот фудбалер беше официјално претставен во понеделникот како ново засилување на Јувентус. Тој изненади многумина со одлуката да го напушти Реал Мадрид со кој освои се што можеше да се освои.

Роналдо на работниците во хотелот во Грција им оставил огромен бакшиш

Спортски - 19.07.2018

Португалската мега-ѕвезда Кристиано Роналдо во пнеделникот беше претставен како ново засилување на Јувентус, клуб со кој потпиша соработка на четири години. Роналдо со одлуката да го избере Јувентус направи големо изненадување, можеби после изјавата ...

Роналдо полнеше батерии во Грција, а вработените од хотелот каде тој престојуваше се офајдија од неговиот бакшиш

24Фудбал - 19.07.2018

Португалецот очигледно бил задоволен од услугата во луксузниот хотел каде престојуваше и полнеше батерии за новата сезона, па оставил голем бакшиш во истиот. Кристиано Роналдо потпиша за Јувентус, па така, после цели девет години минати во дресот на ...

Роналдо сака да „раскрсти“ со Шпанија, им платил 13.5 милиони на даночните власти и ја ставил куќата на продажба

МКД - 19.07.2018

Откако го комплетираше трансферот во Јувентус, Кристијано Роналдо сака да „раскрсти" со Шпанија па им префрлил 13.5 милиони евра на даночните власти и ја ставил куќата на продажба. ЦР7 ова лето започнува нова авантура, по девет години престој во ...

Роналдо поделил 20.000 евра бакшиш на вработените во хотел во Грција

МКД - 19.07.2018

На заминување од хотелот во Грција каде го помина летниот одмор, Кристијано Роналдо на вработените им дал убав бакшиш. Ова е едно од најзначаните лета на Кристијано Роналдо, по девет години го напушти Реал Мадрид и сврте нов лист во кариерата ...

Му заврши одморот, но не штедеше за послугата: Боли глава од бакшишот што го оставил Роналдо

Дерби - 19.07.2018

Роналдо заврши со одморот во Грција и се упати на медицински прегледи и на официјално претставување во Торино. Но, еден момент ќе остане запаметен за потегот кој го направил додека бил на одмор.

Кристиано Роналдо остави бакшиш од 20.000 евра – имаше само еден услов за тоа

Таратур - 19.07.2018

Откако Португалија отпадна од Светското првенство во рамки на осминафиналните натпревари, Кристиано Роналдо со својата поубава половина Георгина Родригез и малишаните заминаа на одмор во Грција, каде престојуваа во луксузен хотел чиј персонал ...

Роналдо им оставил неверојатен бакшиш на вработените во хотелот во Грција

SportMedia - 19.07.2018

Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција.

Форца Јуве на Роналдо пред бременоста на Бијонсе

Оff.net - 19.07.2018

Јувентус во Кристијано Роналдо нема да добие само петкратен освојувач на ЛШ и Златната топка, туку и магнет на социјалните мрежи со кој секој ден сè повеќе и повеќе расте и клубот како ...

Фијаско во Fiat – само петмина работници штрајкуваа поради Роналдо

Кајгана - 19.07.2018

Спектакуларниот трансфер и астрономската плата за Кристијано Роналдо во Јувентус предизвикаа незадоволство кај работниците во фабриката на Fiat во Мелфи, јужна Италија. Fiat како клупски спонзор вети дека ќе ја субвенционира годишната плата од 30 ...

Дали ова е законот поради кој Роналдо ја избра Италија?

Спортски - 19.07.2018

Кристиано Роналдо е нов фудбалер на Јувентус, италијанскиот шампион плати сума од 105 милиони евра, а Португалецот плати договор на четири години и ќе заработува 30 милиони евра, тоа е добро познато. „Не ми е жал што заминав од Реал.

Не сака да има ништо повеќе со Реал: Роналдо ја продава својата вила во Мадрид! (ФОТО)

СуперСпорт - 19.07.2018

По заминувањето на Кристијано Роналдо од Мадрид дојде време да се продаде неговата вила во која престојуваше додека играше за Реал. Вилата на Португалецот има теретана, двор, базен, седум спални соби, осум купатила, но Роналдо не сака ништо повеќе ...

Роналдо на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Пулс24 - 19.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа дека има големо срце, на вработените во ...

Роналдо осавил 20.000 евра бакшиш, а имал само еден услов

Точка - 19.07.2018

Кристијано Роналдо после обврските на Светското првенство отпатувал со децата и со девојката Џорџина Родригез на одмор во Грција. Колку му било убаво и пријатно потврдува и податокот дека на вработените им оставил бакшиш од 20.000 евра.

Седум причини: Зошто Роналдо премина во калчолигашот Јувентус?

Точка - 19.07.2018

Големата португалска ѕвезда и еден од најквалитетните играчи во денешниот фудбал, Кристијано Роналдо по девет години го напушти шпанскиот гигант Реал Мадрид и се пресели во екипата на Јувентус која за него ќе мора да издвои над 100 милиони евра.

Роналдо-манија и во Неапол, но на далеку поинаков начин

Точка - 19.07.2018

Кристијано Роналдо го крена Торино на нозе и буквало ги разбуди фановите на Јувентус со неговиот сензационален трансфер од Реал Мадрид во редовите на италијанскиот шампион, а како што можеше да се очекува, со самото пристигнување, експресно почна да ...

Роналдо ја пропушта американската турнеја

Вечер Прес - 19.07.2018

Кристијано Роналдо нема да отпатува со Јувентус на Меѓународниот куп на шампионите во САД, потврди италијанскиот клуб. Роналдо преде неколку дена и официјално беше претставен како член на Јувентус, а на подготовките на тимот ќе се приклучи на 30 ...

Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш, а имал само еден услов

Точка - 19.07.2018

Кристијано Роналдо после обврските на Светското првенство отпатувал со децата и со девојката Џорџина Родригез на одмор во Грција. Колку му било убаво и пријатно потврдува и податокот дека на вработените им оставил бакшиш од 20.000 евра.

(ФОТО) Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш во Грција

Бриф - 19.07.2018

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот, воодушевен од работата на еден хотел во Грција, каде одмарал со своето семејство, оставил 20.000 евра бакшиш. Имал само еден услов за менаџерот на хотелот, на сите да им даде еднаков ...

Роналдо уште еднаш докажа дека е „најголем“- на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

iPortal - 19.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа дека има големо срце, на вработените во ...

Кога ќе го гледаме дебито на Роналдо во црно-белиот дрес?

24Инфо - 19.07.2018

Најзвучното засилување на Јувентус, Кристијано Роналдо, ги почнува подготовките со новиот тим на 30 јули, а дебито во новиот клуб се очекува да го има 12 дена подоцна. Кристијано Роналдо направи трансфер од Реал во Јувентус, а навивачите на Старата ...

Роналдо оставил 20.000 евра бакшиш во хотел на одморот во Грција

Република - 19.07.2018

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо бил многу задоволен од услугата во луксузниот хотел „Коста Наварино“ на Пелопонез, во Грција, каде престојувал неодамна со семејството. Дел од медиумите во Англија пренесуваат дека кога Роналдо се ...

Шпанија ќе се гледа поради Меси, Италија заради Роналдо

Вечер Прес - 19.07.2018

Менаџерот на премиерлигашот Манчестер Јунајтед, Португалецот Жозе Мурињо, смета дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус е од исклучително значење за квалитетот на Серија А. По Спортинг Лисабон, Манчестер (Ј) и Реал (М), голгетерот на ...

Зидан не планира враќање во Јувентус

Либертас - 19.07.2018

Зинедин Зидан не планира враќање во Јувентус, тврди „РМЦ Спорт“, повикувајќи се на извори блиски до поранешниот тренер на Реал Мадрид. Откако Кристијано Роналдо премина во Јувентус, многу се шпекулираше за евентуално враќање на Зидан кај „Старата ...

Роналдо остави бакшиш од 20.000 евра во грчки хотел

Либертас - 19.07.2018

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во луксузното грчко одморалиште Коста Наварино, а при заминувањето остави великодушен бакшиш од 20.000 евра за персоналот, кој бил задолжен да го опслужува само него во хотелот.

Пост на Роналдо влезе во Топ 5 во историјата на Instagram

Локално - 19.07.2018

Пост на Кристијано Роналдо во Instagram стана петти најпопуларен пост во историјата на социјалната мрежа. Тоа е слика на Португалецот во дресот со Јувентус под која пишува Forza Juve! Фотографијата се појави во Instagram пред само два дена, но веќе ...

Роналдо повлече нога годинава, кој е на ред за влез во клубот 100?

Н.Македонија - 19.07.2018

Светското првенство (СП) во фудбал во Русија заврши, познат е првакот, познати се најдобрите фудбалери, стрелци, оние што блескаа и оние што не ги исполнија очекувањата. Сега е периодот на сумирање на впечатоците и на импресиите, но и подготовка на ...

Фијаско во Фиат: Најавија масовен штрајк поради Роналдо, но штрајкуваа само 5 работници

Канал5 - 18.07.2018

Спектакуларниот трансфер од 117 милиони евра и годишната плата од 30 милиони евра за Кристијано Роналдо предизвика незадоволство меѓу вработените во Фиат. Тие дури најавија и масовен бунт и штрајк.

Провокација од Неапол: Тоалетна хартија со ликот на – Кристиано Роналдо! (фото)

Спортски - 18.07.2018

Кристиано Роналдо е новата мега ѕвезда на Јувентус, Португалецот за сума од 100 милиони го напушти Мадрид после девет години и се пресели во Торино. Овој трансфер предизвика вистински земјотрес во фудбалскиот свет.

Во Неапол се продава тоалетна хартија со ликот на Роналдо (ФОТО)

24Фудбал - 18.07.2018

Омразата во Неапол за Јувентус е голема, па многу брзо по комплетирањето на трансферот на Кристијано Роналдо, на тезгите во овој град се најдоа тоалетни хартии со неговиот лик. Во Неапол некој донел брза бизнис одлука да произведува тоалетни хартии ...

Роналдо ќе ја пропушти американската турнеја на Јувентус

А1 On - 18.07.2018

Кристијано Роналдо нема да отпатува со Јувентус на Меѓународниот куп на шампионите во САД, потврди италијанскиот клуб. Во понеделникот Роналдо официјално беше претставен како член на Јувентус, а на подготовките на тимот ќе се приклучи на 30 јули.

Во Неапол може да си купите тоалетна хартија со ликот на Роналдо (фото)

Таратур - 18.07.2018

Кристиано Роналдо е новата мега ѕвезда на Јувентус, Португалецот за сума од 100 милиони го напушти Мадрид после девет години и се пресели во Торино. Овој трансфер предизвика вистински земјотрес во фудбалскиот свет.

На штрајкот во ФИАТ, поради Роналдо се одзвале само - пет работници!

Sport 1 - 18.07.2018

Најавениот штрајк на работниците во ФИАТ, поради одлуката на нивната компанија да го субвенционира трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус – неуспеа. Претставниците на синдикатот жестоко се побунија и најавија штрајк во познатиот произведувач ...

Најавуваниот штрајк во ФИАТ поради Роналдо доживеа – фијаско!

Спортски - 18.07.2018

Долго време се пишуваше за штрајкот на работниците на ФИАТ поради трансферот на Роналдо. Компанијата ФИАТ како ќе финасира дел од платата на Кристиано Роналдо во Јувентус, а поради тоа најавен беше и штрајк на вработените, но на крајот тој се покажа ...

Италијаните сакаат фудбал: Ништо од протестот во Fiat против Кристијано Роналдо

24auto - 18.07.2018

Најавениот штрајк кој во петокот беше најавен по доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус доживеа дебакл. На штрајкот во Торино се појавиле само петорица вработени што претставуваат само 0.3% во однос на вкупниот број на вработени во фабриката во ...

Матуиди го насмеа цел свет: Роналдо треба да е среќен што ќе игра со мене

Спортклуб - 18.07.2018

Францускиот репрезентативец Блез Матуиди ја има изјавата на денот. Фудбалерот на Јувентус рече дека Кристијано Роналдо треба да е среќен поради тоа што ќе игра со него, а објасни и зошто. „Пред две години загубив од него во финалето на Европското ...

„Со ова ниво на Серија А, Кристијано може да постигне 30 или 40 гола“

Gol.mk - 18.07.2018

Поранешниот италијански репрезентативец и член на Рома, Реал Мадрид и Милан, Антонио Касано, направи интервју за популарниот магазин „Vanity Fair“. Во истото зборуваше за разликата помеѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо и трансферот на Португалецот ...

Нека каже некој дека е „стиснат“: Роналдо оставил огромен бакшиш во Грција

Спортклуб - 18.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на денешнината Кристијано Роналдо го прекина најратко својот одмор за да потпише за Јувентус иако претходно престојуваше во Грција. Со својата свршеница и децата тој престојувше во луксузниот хотел Коста Наварино на ...

Роналдо оставил нестварен бакшиш на одморот во Грција!

Sport 1 - 18.07.2018

Кристијано Роналдо направи сензационален трансфер од Реал Мадрид во Јувентус, за да стане најскапиот фудбалер во историјата на Серија А. Сигурно ова му било веќе договорено, штом со мирна глава уживаше на луксузен одмор во Грција, од кој се офајдиле ...

Роналдо ќе ја пропушти американската турнеја на Јувентус

Sport M - 18.07.2018

Кристијано Роналдо нема да отпатува со Јувентус на Меѓународниот куп на шампионите во САД, потврди италијанскиот клуб. Во понеделникот Роналдо официјално беше претставен како член на Јувентус, а на подготовките на тимот ќе се приклучи на 30 јули.

Роналдо ја пропуштa американската турнеја на Јувентус

Курир - 18.07.2018

Кристијано Роналдо нема да отпатува со Јувентус на Меѓународниот куп на шампионите во САД, потврди италијанскиот клуб. Во понеделникот Роналдо официјално беше претставен како член на Јувентус, а на подготовките на тимот ќе се приклучи на 30 јули.

Официјално Роналдо нов играч на Јувентус

ЗаЗабава - 18.07.2018

Кристиано Роналдо пристигна во Торино каде ги заврши тестовите за неговиот ангажман во дресот на Јувентус. Стотици навивачи го пречекаа пред медицинскиот центар и скандираа барања да им донесе титула во Лигата на шампиони.

Роналдо замина на турнеја во Кина (фото)

Таратур - 18.07.2018

Новата супер-ѕвезда на Јувентус, Кристиано Роналдо денес одлета за Кина на рекламна турнеја. Кристиано во Кина ќе учествува на неколку ивенти организирани од „Најк“, но и од неговиот бренд „CR7“ Дури и авионот со кој што Роналдо ќе лета за Кина е ...

Јувентус потпиша за Роналдо, а не Роналдо за Јувентус

SportMedia - 18.07.2018

Ако се гледаат бројките споредбите и постигнувањата ќе се потврди ова Кристијано Роналдо полека но сигурно се адаптира во новата средина во Јувентус. Актуелниот освојувач на „Златната топка“ за сума од 105 милиони евра си замина од Реал Мадрид и ...

Голем спектакл: Роналдо со Јувентус ќе игра на петти август!

СуперСпорт - 18.07.2018

Наскоро би можеле повторно да се видат Реал Мадрид и Кристијано Роналдо, но овојпат тоа ќе биде на спротивните страни. Реал Мадрид игра против Јувентус на петти август во пријателски натпревар во Интернационалниот Куп на шампиони во САД.

Мурињо: Роналдо ја прави Серија А најважната лига во светот

Gol.mk - 18.07.2018

Жозе Мурињо, тренерот на Манчестер Јунајтед, е последниот кој се огласи и го прокоментира трансферот на Кристијано Роналдо во Италија. „Од овој момент, Примера нема да ги има двата најдобри фудбалери во светот.

ФОТО: Мурињо во улогата „Кристијано Роналдо“

Спортклуб - 18.07.2018

Кристијано Роналдо пред неколку дена се пресели во Серија А, што сигурно од новата сезона, италијанското првенство ќе добие на тежина. Со целиот негов фудбалски багаж, Роналдо допатува во Торино, потпиша договор на 3 сезони со Јувентус, каде сигурно ...

Мурињо посочи што значи трансферот на Роналдо во Серија А

Дерби - 18.07.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со својот тим е на подготовки во САД каде се подготвува за новата сезона. Запрашан во врска со трансферот на Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус даде коментар дека трансферот на Португалецот ја крева ...

Касано: Роналдо како Надал, Меси како Федерер

TopSport - 18.07.2018

„Лошото момче“ на италијанскиот фудбал, Антонио Касано ги спореди Кристијано Роналдо со Рафаел Надал и Лионел Меси со Роџер Федерер, фалејќи ги двајцата најдобри фудбалери на светот, кои доминираат во последните десетина години.

Касано: Роналдо може да даде 40 гола по сезона за Јувентус

SportMedia - 18.07.2018

Според некогашниот италијански репрезентативен голгетер, Кристијано е феномен кој ќе се потврди и во Серија А Антонио Касано верува дека со доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус, Португалецот само ќе потврди дека е „гол-машина“.

ВИДЕО: Прошетка низ новиот дом на Роналдо

Курир - 18.07.2018

Минатата недела, ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го направи најнеочекуваниот трансфер ова лето со преминот во Италијанскиот клуб Јувентус. Но тоа не е толку важно, во однос на новоста за неговиот нов луксузен дом во Торино наречен “La ...

Роналдо замина на турнеја во Кина (фото)

Спортски - 18.07.2018

Новата супер-ѕвезда на Јувентус, Кристиано Роналдо денес одлета за Кина на рекламна турнеја. Кристиано во Кина ќе учествува на неколку ивенти организирани од „Најк“, но и од неговиот бренд „CR7“ Дури и авионот со кој што Роналдо ќе лета за Кина е ...

Роналдо ја пропушта американската турнеја

TopSport - 18.07.2018

Кристијано Роналдо нема да биде дел од експедицијата на Јувентус на Меѓународниот куп на шампионите, потврди италијанскиот клуб. Португалецот, во понеделникот, официјално стана член на Јувентус, на подготовките на тимот ќе се приклучи на 30.јули.

Матуиди му се израдува на трансферот на Роналдо, но и го „поздрави“ Португалецот

Дерби - 18.07.2018

Францускиот ас, Блес Матуиди по успешната сезона во Јувентус со кој ја освои двојната круна во Италија успеа со националниот тим да триумфира и на Светското првенство во Русија што секако е сон за секој играч.

Матуиди: За Роналдо ќе биде одлично, дека ќе ја дели соблекувалната со светски шампион

Стандард - 18.07.2018

Играчот од средниот ред на Јувентус, Белјз Матуиди е позитивно настроен во однос на доаѓањето во клубот на Кристијано Роналдо и повторно успеа да го покаже своето чувство за хумор. „Кристијано е најдобриот играч на планетата и чувството дека тој ќе ...

Во Неапол се продава тоалетна хартија со ликот на Кристијано Роналдо (ФОТО)

Sport 1 - 18.07.2018

Доаѓањето на најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо во Јувентус за 105 милиони евра од Реал Мадрид предизвика земјотрес на фудбалската сцена, посебно во Торино, но тоа доаѓање на Португалецот доби поинаква димензија во Неапол, градот на еден ...

Роналдо нема да го „решета“ Реал среде Америка

SportMedia - 18.07.2018

Најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо нема да патува со Јувентус на меѓународниот Куп на шампионите, потврди италијанскиот тим. Кристијано Роналдо нема да игра против Реал Мадрид на меѓународниот Куп на шампионите, кои ќе се одржи во ...

Еве како изгледа новиот луксузен дом на Роналдо

Пулс24 - 18.07.2018

Минатата недела, ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го направи најнеочекуваниот трансфер ова лето со преминот во Италијанскиот клуб Јувентус. Но тоа не е толку важно, во однос на новоста за неговиот нов луксузен дом во Торино наречен “La ...

Јувентус има план како да ги врати парите дадени за Роналдо

Вечер Прес - 18.07.2018

Италијанскиот калчо гигант “Јувентус# направи голем трансфер летово, откако во тимот го донесе петкратниот освојувач на “Златната топка#, Португалецот Кристијано Роналдо. Овој трансфер “старата дама# ја чини повеќе од 200 милиони евра, но ...

„Роналдо е како Надал, а Меси како Федерер“

Точка - 18.07.2018

Поранешниот напаѓач на Рома, Реал Мадрид и Интер, Антонио Касано проговори за трансферот на Роналдо во Јувентус. Според Касано, трансферот на Кристијано Роналдо и тоа како ќе му се исплати на Јувентус, а истовремено додаде дека и Реал Мадрид „ќе ...

И Зидан доаѓа во Јувентус

24Инфо - 18.07.2018

Уште еден бомбастичен трансфер во Торино, по Кристијано Роналдо во Јувентус доаѓа и Зинедин Зидан. Фрнцузинот беше тема на шпекулации од моментот кога ја напушти тренерската функција во Реал, а сега Зизу ја шокира одлуката да се врати во Јувентус, ...

Мурињо посочи што значи трансферот на Роналдо во Серија А

Точка - 18.07.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со својот тим е на подготовки во САД каде се подготвува за новата сезона. Запрашан во врска со трансферот на Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус даде коментар дека трансферот на Португалецот ја крева ...

Матуиди: За Роналдо ќе биде одлично, дека ќе ја дели соблекувалната со светски шампион

Локално - 18.07.2018

Играчот од средниот ред на Јувентус, Белјз Матуиди е позитивно настроен во однос на доаѓањето во клубот на Кристијано Роналдо и повторно успеа да го покаже своето чувство за хумор. „Кристијано е најдобриот играч на планетата и чувството дека тој ќе ...

Роналдо ќе ја пропушти американската турнеја на Јувентус

Либертас - 18.07.2018

Кристијано Роналдо нема да отпатува со Јувентус на Меѓународниот куп на шампионите во САД, потврди италијанскиот клуб. Во понеделникот Роналдо официјално беше претставен како член на Јувентус, а на подготовките на тимот ќе се приклучи на 30 јули.

Мајката на Роналдо: Не сакав син ми да се врати во Манчестер

Sport 1 - 17.07.2018

Мајката на фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо, Долорес, ги негираше тврдењата дека сакала нејзиниот син да се пресели во својот поранешен клуб Манчестер јунајтед. Долорес изјави дека никогаш не кажала дека сака да се врати во Кристијано, како и ...

Кака ја знае причината поради која Роналдо си замина од Реал

Спортклуб - 17.07.2018

Поранешниот бразилски репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид смета дека знае зошто Роналдо одлучил да го напушти Реал Мадрид. Роналдо неодамна соопшти дека се сели во Јувентус и тоа ја шокираше фудбалската јавност, особено сите оние кои се ...

Вистини и лаги: Дали со продажбата на дресови Јуве може да го исплати Роналдо?

Кајгана - 17.07.2018

Еден од најголемите митови во фудбалскиот свет е поврзан со продажбата на дресови, односно со можноста на тој начин да се вратат парите, вложени во купување на врвен играч. Имено, шампионот на Италија го доведе Роналдо, па ќе му плати на Реал Мадрид ...

Кака знае зошто Роналдо го напушти Реал!

SportMedia - 17.07.2018

Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, а тоа го докажуваат неговите фантастички бројки. Реал Мадрид во вторникот сигурно се прости од веројатно најдобриот играч кој го имале на „Сантјаго Бернабеу".

Понудата на Јуве кон Зидан вклучува и член на семејството

Стандард - 17.07.2018

Предлогот на Јувентус кон Зинедин Зидан вклучува и доведување во Торино на еден од неговите синови, тврди „АС“, дополнувајќи фи информациите што претходно ги сподели „Либертад Дигитал“. Станува збор за 20-годишна Лука Зидан, која е голман.

И Зидан доаѓа во Јувентус

TopSport - 17.07.2018

Уште еден бомбастичен трансфер во Торино, по Кристијано Роналдо во Јувентус доаѓа и Зинедин Зидан. Фрнцузинот беше тема на шпекулации од моментот кога ја напушти тренерската функција во Реал, а сега Зизу ја шокира одлуката да се врати во Јувентус, ...

Мајката на Роналдо се огласи: Не сакав да се врати во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 17.07.2018

Мајката на Кристијано Роналдо демантираше дека нејзина желба било нејзиниот син да заигра за Јунајтед. Роналдо по девет сезони го напушти Реал Мадрид и одлучи кариерата да ја продолжи во Јувентус, иако постоеја информации дека неговата мајка го ...

Уште едно големо име во Торино: Јувентус го враќа Зидан

Дерби - 17.07.2018

Јувентус и во овој преоден рок повлече неколку квалитетни потези со тоа што најбомбастичен и најзначаен е последниот, трансферот на Кристијано Роналдо. „Старата дама“ се одлучи да плати над 100 милиони евра и да го доведе Португалецот во Торино, ...

Мајката на Роналдо: Никогаш не сум сакала да се врати во Манчестер

Стандард - 17.07.2018

Мајката на Кристијано Роналдо ги негираше гласините дека ја притискала португалската ѕвезда да се врати во Манчестер Јунајтед. Марија Долорес Авеиро соопшти дека е многу среќна со трансферот на својот син во Јувентус и е сигурна дека CR7 ќе го ...

Јувентус објави ново видео: Погледнете како изгледаше Роналдо денот од зад сцената (ВИДЕО)

Курир - 17.07.2018

Вчерашниот ден за фановите како и за сите во Јувентус беше прогласен за ЦР7 денот, денот кога Кристијано Роналдо беше официјално презентиран како нов фудбалер на Јувентус. Сите активности на Јувентус кои беа и пренесувани на сите социјални мрежи ...

По Роналдо и Зидан доаѓа во Јувентус?!

24Фудбал - 17.07.2018

Медиумите од Шпанија пишуваат дека Зинедин Зидан се враќа во Јувентус, Французинот ќе биде советник на спортскиот директор Фабио Паратичи „Старата Дама“ направи бум на трансфер пазарот откако за рекордни 112 милиони евра го донесе Кристијано Роналдо ...

Роналдо ќе го „пречкрта“ Мадрид – продава СЕ во Шпанија

Спортски - 17.07.2018

Новата ѕвезда на Јувентус, Кристиано Роналдо има намера да ја продаде луксузната куќа во Мадрид, тврдат португалските медиуми. Португалскиот весник „El Correiro“ денес излезе со наслов: „Кристиано распродава се во Шпанија“.

Касано предвиде колку гола ќе даде Кристијано во Серија А

Дерби - 17.07.2018

Кристијано Роналдо од вчера и официјално е нов член на италијанскиот шампион Јувентус, трансфер кој секако направи португалската ѕвезда да стане топ тема на Апенините со оглед на публицитетот кој се очекува да и го донесе на Серија А во новата ...

Доаѓаат „црни“ денови за Реал: Еве како изгледаше тимот на „кралевите“ пред Роналдо

SportMedia - 17.07.2018

Пред да дојде Кристијано Роналдо во Реал, последниот меч на „кралевите“ беше на гости кај Осасуна во поразот од 2:1 Времето на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид и дефинитивно е завршено. Португалецот како вистински првак си замина од „кралскиот ...

Касано откри колку гола очекува од Роналдо во Серија А

Sport 1 - 17.07.2018

Кристијано Роналдо го комплетираше својот трансфер во Јувентус, па наскоро ќе го почне новиот предизвик во својата богата кариера. Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Антонио Касано, кажа дека трансферот ќе му се исплати на Јувентус, но исто така ...

Продолжен одмор за новата ѕвезда: Јуве без Роналдо во САД

Спортклуб - 17.07.2018

Кристијано Роналдо дефинитивно нема да игра против својот поранешен клуб Реал Мадрид во САД. Јувентус објави дека португалскиот ас добил одмор до 30 јули кога ќе почне со тренинзи, но нема да им се приклучи на своите нови соиграчи на американскиот ...

Берлускони: Роналдо е добрa вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

Sport M - 17.07.2018

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.

Квадрадо побара од навивачите да му изберат нов број

Sport M - 17.07.2018

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, му го препушти дресот со број седум на Кристијано Роналдо и побара од навивачите да му изберат нов број. Квадрадо на овој начин му посака добредојде на Роналдо во Јувентус, а навивачите преку социјалните мрежи ...

Роналдо: Се надевам дека ќе бидам среќна ѕвезда за Јувентус

Sport M - 17.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

Роналдо: Не беше лесно да се напушти најдобриот клуб на светот

Курир - 17.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

И Зидан доаѓа во Јувентус

Макфакс - 17.07.2018

Уште еден бомбастичен трансфер во Торино, по Кристијано Роналдо во Јувентус доаѓа и Зинедин Зидан. Фрнцузинот беше тема на шпекулации од моментот кога ја напушти тренерската функција во Реал, а сега Зизу ја шокира одлуката да се врати во Јувентус, ...

По трансферот на Роналдо, Јувентус го враќа и Зидан во Торино

МКД - 17.07.2018

„Старата Дама" носи звучно име и во управата, Зинедин Зидан се враќа во Торино и ќе добие улога на советник на спортскиот директор „Старата Дама“ веќе направи бум на трансфер пазарот откако за рекордни 112 милиони евра го донесе Кристијано Роналдо ...

Берлускони: Роналдо е добрa вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

Кајгана - 17.07.2018

Милано, 16 јули 2018 (МИА) - Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.

„Јувентус“ веќе има план како да ја врати инвестицијата во Роналдо

А1 On - 17.07.2018

„Јувентус“ направи голем трансфер ова лето, откако го привлече петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо. Овој трансфер „старата дама“ ќе ја чини повеќе од 200 милиони евра, но менаџментот веќе има разработено план како да ги ...

Мендеш со порака до Јувентус: Роналдо е гаранција за една специјална работа

Дерби - 17.07.2018

Кристијано Роналдо го официјализираше преминот од шпанскиот гигант Реал Мадрид во најдобриот италијански состав Јувентус. „Старата дама“ за него ќе издвои над 100 милиони евра, а со тоа според Жорге Мендеш кој е агент на Роналдо клубот од Торино ...

Штрајкот против Роналдо во Fiat не успеа

Додај Гас - 17.07.2018

Минатата недела веста дека работниците на Fiat планираат да организираат штрајк по повод трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, успеа да ги „запали“ социјалните медиуми во светот. Штрајкот против трансферот на Португалецот беше организиран од ...

Љубов на прв поглед: Кога Роналдо помисли дека може да го облече дресот на Јуве?

Спортклуб - 17.07.2018

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи откри кога се појавила идејата во тимот да се донесе Кристијано Роналдо. Очекувано, тоа се случило по мечот на Јуве и Реал во четвртфиналето од Лигата на шампионите на 3 април во Торино.

Доаѓањето на Роналдо е сјајно за Италија, освен за Милан!

SportMedia - 17.07.2018

Додека тренерот на Интрер, Лучано Спалети кажа дека неговиот тим нема да биде во подредена положба поради доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус, некогашниот сопственик на Милан мисли дека тоа ќе има ужасно влијание над „росонерите".

Роналдо призна: Еден детаљ посебно ме изненади и направи да го засакам Јувентус!

Дерби - 17.07.2018

Кристијано Роналдо во изминативе дена е топ тема во фудбалска Италија, а посебно во текот на вчерашниот ден кога големата португалската ѕвезда всушност ја доживеа својата промоција како играч на Јувентус.

„Tуто комплето“ – Роналдо со најблиските во својот нов „дом“ (фото)

Спортски - 17.07.2018

Во текот на вчерашниот ден Кристиано Роналдо и формално го комплетираше својот трансфер во редовите на Јувентус. Роналдо вчера утрото пристигна на медицински прегледи, за потоа да биде претставен и пред новинарите.

Слика вредна милиони: Роналдо со семејството стигна во својот нов дом! (ФОТО)

СуперСпорт - 17.07.2018

Кристијано Роналдо вчера беше официјално претставен во Јувентус, во кој стигна по девет одлични години поминати во Реал Мадрид. Португалецот предизвика голема еуфорија помеѓу навивачите на „Старата дама“, но предизвика и големо изненадување, зашто ...

Роналдо откри кој момент го убедил да се пресели во Јувентус

СуперСпорт - 17.07.2018

Кристијано Роналдо вчера официјално беше претставен како нов играч на Јувентус, откако замина од Реал Мадрид по девет години. Договорот помеѓу „Старата дама“ и „кралевите“ беше соопштен пред седум дена, но сè беше официјализирано дури вчера.

Како да го претворите дресот на Реал од Роналдо во дрес на Јувентус (ВИДЕО)

СуперСпорт - 17.07.2018

Доколку сте поврзани со играч, а не со клуб, тогаш на социјалните мрежи се појави совет кој би можел да ви заштеди многу пари, доколку не можете да си купите нов дрес. Вчера Кристијано Роналдо ги помина лекарските прегледи и потпиша четиригодишен ...

Мендеш: Роналдо ќе му помогне на Јувентус за освојување на трофејот во ЛШ!

СуперСпорт - 17.07.2018

Менаџерот на Кристијано Роналдо, Хорхе Мендеш, е убеден дека фудбалерот може да му помогне на Јувентус во битката за трофејот за кој во Торино веќе со години сонуваат. Мендеш има голема доверба во Роналдо, кој дури го нарече и најдобар играч во ...

Најголемиот мит во фудбалот: Ќе ги врати ли Јувентус парите вложени во Роналдо само од продажба на дресови?

Спортски - 17.07.2018

Eден од најголемите митови во светот на фудбалот е поврзан со продажбата на дресови и можноста на тој начин да се врати сумата вложена за купување на голем играч. Шампионот на Италија на Реал Мадрид ќе му плати 100 милиони евра (на две рати) како ...

Синот на Роналдо со одличен потег ги воодушеви навивачите на Јувентус (ФОТО)

СуперСпорт - 17.07.2018

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо вчера официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо вчера успешно ги помина лекарските прегледи, а потоа потпиша четиригодишен договор.

И синот на Роналдо се фотографираше во дрес на Јувентус – во стил на неговиот татко! (фото)

Спортски - 17.07.2018

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо во текот на вчерашниот ден успешно ги помина лекарските прегледи и потпиша договор со Јувентус на четири години.

„Роналдо може да им го донесе пехарот од Лигата на шампионите на Јуве“

СуперСпорт - 17.07.2018

Менаџерот на Ронадло, Менеш е уверен дека Кристијано може да му го доведе трофејот од Лигата на шампионите на Јувентус. Менедеш има големо поверение во РОналдо, кој дури и го прогласи за најдобар играч во историјата на фудбалот.

Синот на Роналдо со една фотографија ги освои навивачите на Јувентус! (ФОТО)

Sport 1 - 17.07.2018

Кристијано Роналдо вчера го помина официјалниот дел од трансферот во Јувентус, а тој беше проследен од илјадници фанови на „Старата дама“, искажувајќи му ја љубовта на најдобриот на светот.

Се огласи и мајката на Роналдо: Лага е дека го притискав син ми за…

Дерби - 17.07.2018

Мајката на Кристијано Роналдо, Марија Долорес Авеиро истакна дека е пресреќна што нејзиниот син одлучил кариерата да ја продолжи во Јувентус и ги негираше вестите кои велеа дека таа го притискала синот да се врати во Манчестер Јунајтед.

Сензација од Мадрид: Зидан се договорил со Јувентус!

Спортски - 17.07.2018

Сензационална вест стигнува од Мадрид! Кога пред неколку недели се појави веста „Роналдо во Јувентус“ скоро и никој да не веруваше, но како што одминуваше времето на сите им стануваше јасно дека работата е сериозна, а вчера трансферот беше и ...

Дојде Роналдо, па Јувентус ќе го грабне и – Зинедин Зидан

Sport 1 - 17.07.2018

Откако го потресоа светскиот фудбал со џиновскиот трансфер на најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо, купувајќи го од Реал Мадрид за 105 милиони евра, италијанскиот великан Јувентус многу извесно е дека ќе го ангажира и Зинедин Зидан.

Роналдо испрати порака до Меси по трансферот во Јувентус

Дерби - 17.07.2018

Кристијано Роналдо по скоро една деценија помината во Реал Мадрид се одлучи да направи промена на средината и се пресели во калчолигашот Јувентус. Ова секако ќе биде голем предизвик за Португалецот кој одново сака да се покаже како што тоа претходно ...

Новата 7-ка на Јуве ја купија 520.000 луѓе за еден ден

Оff.net - 17.07.2018

Кристијано Роналдо уште го нема облечено дресот на Јувентус, ама според темпото со кое се продава, Старата Дама ќе ги извади парите кои ги даде за трансферот само од продажбата на дресовите и тоа ...

Најпрво пристигна Роналдо, а сега во Јувентус доаѓа – Зинедин Зидан!

СуперСпорт - 17.07.2018

Јувентус го купи Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, а во клубот од октомври, најверојатно, ќе биде и Зинедин Зидан. Французинот одлучи да се врати таму каде што играше во минатото и каде што стана идол на навивачите.

Ањели подготвува нова бомба: Зидан пристигнува во Јувентус- ова се деталите

Курир - 17.07.2018

Кога пред десетина дена прв пат се спомена она „Роналдо во Јувентус“, многумина не можеа да веруваат. Како минуваше времето, а Јувентус ја носеше при крај еден од најголемите трансфери во историјата на фудбалот, „отпорот“ опаѓаше, се до пред некој ...

Нова сензација во режија на Јуве: По Роналдо, пристигнува и Зидан!

Спортклуб - 17.07.2018

Кога се појави веста дека Кристијано Роналдо би можел да се пресели во Јувентус, многумина беа скептични, но на крајот тоа се оствари. Кога Зинедин Зидан си поднесе оставка во Реал, многумина беа шокирани и изненадени, но ете, и тоа се случи.

Мајката на Роналдо: Не посакував тој да се врати во Манчестер јунајтед

TopSport - 17.07.2018

Мајката на Крстијано Роналдо, Долорес, за португалскиот весник „Рекорд“, ги негира тврдењата дека сакала нејзиниот син да се врати во Манчестер јунајтед. Долорес, потенцирала, дека е задоволна од одлуката што ја донел нејзиниот син, односно што се ...

Зидан и Роналдо повторно заедно!? Зизу за нов спортски директор на Јувентус

SportMedia - 17.07.2018

Според пишувањата, францускиот стратег кој неочекувано си замина од тренерското место во Реал, сега може да дојде во Торино, каде веќе се пресели Кристијано Зинедин Зидан е пред сензационално враќање во Јувентус и тоа како нов спортски директор на ...

Берлускони: Кристијано е добрa вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

Вечер Прес - 17.07.2018

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.

„Јувентус“ веќе има план како да ја врати инвестицијата во Роналдо

Либертас - 17.07.2018

„Јувентус“ направи голем трансфер ова лето, откако го привлече петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо. Овој трансфер „старата дама“ ќе ја чини повеќе од 200 милиони евра, но менаџментот веќе има разработено план како да ги ...

Роналдо во Торино ќе живее во вила за која годишно ќе плаќа по 600.000 евра

Вечер Прес - 17.07.2018

По девет сезони поминати во шпанскиот фудбалски гигиант Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо од наредната сезона ќе го носи дресот на италијанскиот шампион Јувентус. Кики по завршување на одморот во Грција и официјално беше претставен пред ...

Роналдо призна: Еден детаљ посебно ме изненади и направи да го засакам Јувентус!

Точка - 17.07.2018

Кристијано Роналдо во изминативе дена е топ тема во фудбалска Италија, а посебно во текот на вчерашниот ден кога големата португалската ѕвезда всушност ја доживеа својата промоција како играч на Јувентус.

Роналдо: Се надевам дека ќе бидам среќна ѕвезда за Јувентус

Република - 17.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

Роналдо: Ќе бидам среќната ѕвезда на Јувентус

24Инфо - 17.07.2018

Кристијано Роналдо вчера попладне го стави својот потпис на договорот со Јувентус по што следуваше официјалната промоција, куса прес-конференција и запознавањето со новите соиграчи. Португалецот одговори на многу прашања, меѓу кои и на она ...

Се огласи и мајката на Роналдо: Лага е дека го притискав син ми за…

Точка - 17.07.2018

Мајката на Кристијано Роналдо, Марија Долорес Авеиро истакна дека е пресреќна што нејзиниот син одлучил кариерата да ја продолжи во Јувентус и ги негираше вестите кои велеа дека таа го притискала синот да се врати во Манчестер Јунајтед.

Роналдо призна: Еден детаљ посебно ме изненади и направи да го засакам Јувентус!

24Инфо - 17.07.2018

Кристијано Роналдо во изминативе дена е топ тема во фудбалска Италија, а посебно во текот на вчерашниот ден кога големата португалската ѕвезда всушност ја доживеа својата промоција како играч на ...

Мендеш: Роналдо беше најдобар во Реал и Манчестер, во Јуве ќе биде исто

Либертас - 17.07.2018

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорже Мендеш е најголемиот виновник за трансферот на португалската ѕвезда во Јувентус. Познатиот фудбалски агент упати интересен коментар пред микрофоните на „Скај“ по објавувањето на договорот на векот.

Понудата на Јуве кон Зидан вклучува и член на семејството

Локално - 17.07.2018

Предлогот на Јувентус кон Зинедин Зидан вклучува и доведување во Торино на еден од неговите синови, тврди „АС“, дополнувајќи фи информациите што претходно ги сподели „Либертад Дигитал“. Станува збор за 20-годишна Лука Зидан, која е голман.

Берлускони: Роналдо е добрa вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

Локално - 17.07.2018

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.

Мајката на Роналдо: Никогаш не сум сакала да се врати во Манчестер

Локално - 17.07.2018

Мајката на Кристијано Роналдо ги негираше гласините дека ја притискала португалската ѕвезда да се врати во Манчестер Јунајтед. Марија Долорес Авеиро соопшти дека е многу среќна со трансферот на својот син во Јувентус и е сигурна дека CR7 ќе го ...

И Зидан доаѓа во Јувентус

Точка - 17.07.2018

Уште еден бомбастичен трансфер во Торино, по Кристијано Роналдо во Јувентус доаѓа и Зинедин Зидан. Фрнцузинот беше тема на шпекулации од моментот кога ја напушти тренерската функција во Реал, а сега Зизу ја шокира одлуката да се врати во Јувентус, ...

Сензационално! Зизу е пред враќање во Јуве

Локално - 17.07.2018

Зинедин Зидан е пред сензационално враќање во Јувентус како спортски директор, соопштува шпанскиот весник „Либертад Дигитал“. 46-годишниот Зидан го напушти Торино пред 17 години, за да ја продолжи својата кариера во Реал Мадрид, по што стана и ...

Уште едно големо име во Торино: Јувентус го враќа Зидан

Точка - 17.07.2018

Јувентус и во овој преоден рок повлече неколку квалитетни потези со тоа што најбомбастичен и најзначаен е последниот, трансферот на Кристијано Роналдо. „Старата дама“ се одлучи да плати над 100 милиони евра и да го доведе Португалецот во Торино, ...

Квадрадо побара навивачите да му изберат нов број

Вечер Прес - 17.07.2018

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, му го препушти дресот со број седум на Кристијано Роналдо и побара од навивачите да му изберат нов број. Квадрадо на овој начин му посака добредојде на Роналдо во Јувентус, а навивачите преку социјалните мрежи ...

Јувентус очекува голем финансиски ефект од инвестицијата во Роналдо

Н.Македонија - 17.07.2018

Јувентус направи голем трансфер ова лето, откако го привлече петкратниот освојувач на „Златната топка“, Кристијано Роналдо. Овој трансфер „старата дама“ ќе ја чини повеќе од 200 милиони евра, но менаџментот веќе има разработено план како да ги врати.

Јувентус има план како да ја врати парите од Роналдо

1tv - 17.07.2018

Јувентус направи голем трансфер ова лето, откако го привлече петкратниот освојувач на Златната топка, Кристијано Роналдо. Овој трансфер „старата дама“ ќе ја чини повеќе од 200 милиони евра, но менаџментот веќе има разработено план како да ги врати.

Роналдо пречекан од стотици навивачи на Јувентус

24 Вести - 16.07.2018

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи. Роналдо беше пречекан од стотици поддржувачи на „старата дама“ и без двоумење застана и даде автограми и се ...

„Лудница“ во Торино, пристигна Кристијано Роналдо

ТВ21 - 16.07.2018

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи. Роналдо беше пречекан од стотици поддржувачи на „старата дама“ и без двоумење застана и даде автограми и се ...

Џан: Сум играл со шампиони, но Роналдо е нешто друго

Канал5 - 16.07.2018

Новиот фудбалер на Јувентус, Емре Џан, го пофали Кристијано Роналдо, кој денес ќе биде претставен како играч на „старата дама“. Роналдо пристигна во Торино минатата ноќ и денеска ги помина задолжителните медицински прегледи во клупската база.

Роналдо пречекан од стотици навивачи на Јувентус

Канал5 - 16.07.2018

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи. Роналдо беше пречекан од стотици поддржувачи на „старата дама“ и без двоумење застана и даде автограми и се ...

Роналдо манија во Торино

Телма - 16.07.2018

Стотици навивачи на Јувентус го пречекаа Кристијано Роналдо пред стадионот во Торино и клупските простории на италијанскиот шампион каде португалската звезда ги одработи медицинските тестови.Роналдо е најзучното име во летниот преоден рок кој ...

Роналдо пристигна во Торино

Алсат-М - 16.07.2018

Португалскиот играч, Кристиано Роналдо денеска пристигна во Торино каде ги заврши тестовите за неговиот ангажман во дресот на Јувентус. Стотици навивачи го пречекаа пред медицинскиот центар и скандираа барања да им донесе титула во Лигата на ...

„ЦР7 ден“ во Јувентус – илјадници фанови го пречекаа Роналдо во Торино

Сакам да кажам - 16.07.2018

Јувентус прогласи ден на ЦР7, во очекување на еден од најголемите трансфери во историјата на италијанскиот фудбал. Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо денеска и официјално стана член на Јувентус, по девет извонредни сезони во дресот на ...

Роналдо претставен во Јувентус: Одлуката не беше лесна, но сакам предизвици

Фокус - 16.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

Роналдо: Не беше лесно, но го одбрав најдобриот клуб

SportMedia - 16.07.2018

Кристијано Роналдо и официјално стави потпис на договорот со Јувентус, по што беше и официјално промовиран како ново засилување. Кристијано Роналдо и официјално е претставен како ново засилување на Јувентус.

Роналдо: Ќе бидам среќната ѕвезда на Јувентус

TopSport - 16.07.2018

Кристијано Роналдо попладнево го стави својот потпис на договорот со Јувентус, по што следуваше официјалната промоција, кратка прес конференција и запознавањето со новите соиграчи. Португалецот одговори на многу прашања, меѓу кои и на она најважното ...

Роналдо со први изјави по пристигнувањето во Торино

СуперСпорт - 16.07.2018

Денес е доста зафатен ден за Кристијано Роналдо затоа што Португалецот конечно ќе стане и официјално фудбалер на Јувентус. По комплетирањето на медицинските прегледи, следеше и прес конференција на која Роналдо за прв пат зборуваше како фудбалер на ...

„Старата дама“ го претстави Португалецот: Роналдо откри зошто го одбра Јувентус!

Sport 1 - 16.07.2018

Кристијано Роналдо денеска официјално потпиша договор со Јувентус, по што беше претставен и одговараше на новинарски прашања. Во просториите на Јувентус се собраа стотици навивачи кои сакаа да бидат дел од претставувањето на Роналдо.

Роналдо: Јувентус е чекор напред во мојата кариера, му благодарам на еден од најголемите клубови во светот што ми даде ...

Курир - 16.07.2018

Во прес центарот на Алијанц стадионот во Торино, официјално презентиран пред новинарите и фудбалската јавност беше Кристијано Роналдо, новиот фудбалер на најголемиот италијански клуб Јувентус.

Мурињо му честита на Јувентус за ангажманот на Роналдо: Тој може да ја промени Серија А

24Фудбал - 16.07.2018

Жозе Мурињо смета дека Кристијано Роналдо може да има многу позитивно влијание врз Серија А која може да стане многу погледана и поквалитетна. Манчестер јунајтед извесно време се поврзуваше со враќање на Роналдо, но тоа не се случи.

Роналдо ги наброја трите работи поради кои го избрал Јувентус: Ова беше многу лесна одлука за мене!

Дерби - 16.07.2018

Кристијано Роналдо ова попладне конечно ја дочека својата промоција како нов играч на Јувентус, а италијанските новинари секако имаа подготвено многу прашања за големата португалска ѕвезда која со својата одлука да дојде на Апенините предизвика ...

Јувентус го презентираше Роналдо, ЦР7 откри кога почнува со тренинзи и кога ќе го видиме во дресот на „Бјанконерите“

24Фудбал - 16.07.2018

„Старата Дама“ го промовираше Кристијано Роналдо како ново засилување, ЦР7 вели дека е среќен со новата авантура, најави дека почнува со тренинг на 30. јуни и целта е да настапи во првото коло од Серија А Преку 200 новинари се појавија во прес ...

Роналдо: Се надевам дека ќе бидам среќна ѕвезда за Јувентус

А1 On - 16.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

Кристијано: Јуве е чекор напред во мојата кариера, можеме да ја освоим ЛШ (ВИДЕО)

Стандард - 16.07.2018

Новата мегаѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо најави дека освојувањето на „Златната топка“ не е фиксидеја за него. Носителот на рекордните пет награди не мисли за шести триумф. „Никогаш не било фиксидеја да ја освојам „Златната топка“.

ФОТО: Реал беше и помина: Роналдо и фамилијата порачаа „Форца Јувентус!“

Спортклуб - 16.07.2018

Кристијано Роналдо денеска во присуство на својата сопруга Георгина Родригез и неговиот најстар син, присуствуваа на пресконференцијата на која тој беше претставен како ново засилување на Јувентус.

Мурињо му честиташе на Јувентус: Роналдо ќе ја подобри Серија А!

Sport 1 - 16.07.2018

Кристијано Роналдо беше официјално претставен денеска во Јувентус, кој се надева дека Португалецот ќе им помогне во битката за трофејот во Лигата на шампиони. Манчестер јунајтед беше еден од кандидатите за неговиот потпис, но на крајот Роналдо ...

Роналдо и Јувентус – се „јави“ и Мурињо!

Спортски - 16.07.2018

Чудно беше и што досега немаше негов коментар на најголемиот трансфер ова лето до овој момент. Кристиано Роналдо денес беше претставен во Торино како нов фудбалер на Јувентус. Голем дел од неговата конференција можете да прочитате ТУКА .

Роналдо е само почеток на трансфер „лудилото“ во Торино: Уште три фудбалски мега ѕвезди доаѓаат во Јувентус?

Курир - 16.07.2018

Денеска официјално во прес центарот на Јувентус беше презентирано новото засилување на клубот, Кристијано Роналдо, може да се каже дека клубот од Торино веќе изгледа доста страшно, а ако се остварат прогнозите на медиумите во Италија и низ светот, ...

Берлускони: Роналдо е добрa вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

Стандард - 16.07.2018

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.

„Роналдо не може сè сам, тој не е Марадона!“

Gol.mk - 16.07.2018

Капитенот на Наполи, Марек Хамшик, смета дека на Јувентус, доколку сака да освојува титули, нема да му биде доволно само доведувањето на Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на светот веќе е во Торино и денес стави потпис на досега најголемиот ...

Роналдо се појави во новиот дрес: Форца Јуве! (ФОТО)

Sport 1 - 16.07.2018

Кристијано Роналдо денеска официјално потпиша договор со Јувентус, каде што во наредните сезони ќе се бори за нови трофеи. Роналдо имаше прес-конференција за медиумите, каде што ги објасни своите планови за иднина и кажа дека ќе се потруди да му ...

Мурињо со свој коментар по трансферот на Роналдо во Јувентус

СуперСпорт - 16.07.2018

По пристигнувањето во Лос Анџелес, каде со неговиот Манчестер Јунајтед ќе остане во следните две и пол недели, Жозе Мурињо даде свое видување за трансферот на Роналдо во Јувентус. Мурињо смета дека Ла Лига повеќе ги нема двајцата најдобри фудбалер ...

Паратичи: Трансферот на Роналдо звучеше како луда идеја…

Дерби - 16.07.2018

Кристијано Роналдо денеска беше промовиран како нов фудбалер на Јувентус, а фановите можат да бидат задоволни што Бепе Марота и Фабио Паратичи добро ги финишираа преговорите во кој учествувал и претседателот на клубот, Андреа Ањели.

Директор на Јувентус откри како се појавила лудата идеја за ангажирање на Роналдо

Sport 1 - 16.07.2018

Јувентус летово го реализираше најголемиот трансфер, откако потпиша договор со Кристијано Роналдо, кој пристигна од Реал Мадрид за речиси 105 милиони евра. Роналдо денеска официјално беше претставен како играч на „старата дама“, а навивачите го ...

Дресот на Роналдо од Реал ќе стане дрес на Јуве - со црн селотејп! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.07.2018

Многу навивачи на Реал Мадрид се налутија, откако Кристијано Роналдо реши да се пресели во Јувентус, а некои од нив одлучија да го следат и во новиот клуб, но за неговиот нов дрес ќе треба да потрошат голема сума на пари.

Роналдо не потпиша за Јуве, туку Јуве потпиша за Роналдо!

Sport 1 - 16.07.2018

Летово го добивме најголемиот трансфер, откако Кристијано Роналдо реши да замине од Реал Мадрид и потпиша за Јувентус. На фејсбук-страната на „Сан“ се појави интересна споредба помеѓу Јувентус и Роналдо, по што може да кажеме дека Јуве потпиша за ...

Квадрадо објави анкета на Твитер за својот нов број

Gol.mk - 16.07.2018

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, му го препушти дресот со број седум на Кристијано Роналдо, а својот нов број побара да го изберат навивачите на Јуве, преку Твитер анкета. На анкетата беа понудени четири броеви, а интересен е податокот дека ...

Не може без Меси: Роналдо и од Италија му испрати порака на Аргентинецот

Спортклуб - 16.07.2018

Кристијано Роналдо од денеска е играч на Јувентус и почнува нова епизода во својата кариера. Но, дури и во ваков момент, една од главните теми во неговиот живот е Лионел Меси. Не можеше да ги избегне прашањата во врска со најдобриот фудбалер на сите ...

Роналдо изненади со одговорот за „мадридистите“ на промоцијата во Јувентус

Дерби - 16.07.2018

Кристијано Роналдо денеска предизвика фудбалско лудило во Торино и по сите стандардни процедури беше и официјално претствен како ново големо засилување на Јувентус, трансфер кој самиот Португалец се обиде да го објасни при првата прес-конференција ...

Се тресеше гората, се роди глушец: Само петмина во ФИАТ штрајкуваа против трансферот на Роналдо

МКД - 16.07.2018

Вработените во ФИАТ беа бесни по вестите дека нивната компанија ќе го помага рекордниот трансфер на Кристијано Роналдо во Јувентус, дури закажаа и штрајк кој на крајот се покажа како големо фијаско.

Роналдо пречекан од стотици навивачи на Јувентус

Sport M - 16.07.2018

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи. Роналдо беше пречекан од стотици поддржувачи на „старата дама“ и без двоумење застана и даде автограми и се ...

Квадрадо побара од навивачите да му изберат нов број

Курир - 16.07.2018

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо, му го препушти дресот со број седум на Кристијано Роналдо и побара од навивачите да му изберат нов број. Квадрадо на овој начин му посака добредојде на Роналдо во Јувентус, а навивачите преку социјалните мрежи ...

Роналдо: Ќе бидам среќната ѕвезда на Јувентус

Макфакс - 16.07.2018

Кристијано Роналдо попладнево го стави својот потпис на договорот со Јувентус, по што следуваше официјалната промоција, кратка прес конференција и запознавањето со новите соиграчи. Португалецот одговори на многу прашања, меѓу кои и на она најважното ...

Мурињо: Серија А ќе добие многу со Кристијано Роналдо

МКД - 16.07.2018

Жозе Мурињо смета дека Кристијано Роналдо може да има многу позитивно влијание врз Серија А која може да стане многу погледана и поквалитетна. Манчестер јунајтед извесно време се поврзуваше со враќање на Роналдо, но тоа не се случи.

Роналдо: Се надевам дека ќе бидам среќна ѕвезда за Јувентус

Независен - 16.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

Роналдо пречекан од стотици навивачи на Јувентус (ВИДЕО)

+инфо - 16.07.2018

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги помине медицинските прегледи. Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо пристигна на стадионот на неговиот нов клуб Јувентус, каде што ќе ги ...

Роналдо промовиран како нов фудбалер на Јувентус: На мои години другите одат во Кина, но јас сум поинаков!

МКД - 16.07.2018

Кристијано Роналдо се појави пред новинарите како нов фудбалер на Јувентус, Португалецот најави дека ќе го видиме во дресот на „Бјанконерите“ на 12 август на стартот од новата сезона во Серија А.

Роналдо: Се надевам дека ќе бидам среќна ѕвезда за Јувентус

+инфо - 16.07.2018

Кристијано Роналдо го потпиша договорот со Јувентус и денеска официјално беше претставен во италијанскиот клуб. Фудбалерот на промоција имаше само пофални зборови за својот нов клуб и објасни зошто го избрал токму италијанскиот првак.

Берлускони: Роналдо е добра вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

А1 On - 16.07.2018

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијание врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.

Берлускони: Роналдо е добрa вест за италијанскиот фудбал, но не и за Милан

Независен - 16.07.2018

Поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Милан, Силвио Берлускони, оцени дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во Јувентус ќе има позитивно влијане врз италијанскиот фудбал, но ќе биде многу непогодно за „росонерите“.