TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

Канал5 - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12.коло од кое веќе се одиграа два дуела.

АБА: Уште еден пораз за МЗТ

Утрински - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ вечерва го доживеаја петтиот пораз во низа во регионалната АБА лига. Аеродромци загубија во Цеље од Тајфун со 68:62, што за нив е осми неуспех оваа сезона. Клучна за победата на словенечкиот тим беше предноста остварена во третиот ...

МЗТ во резултатска криза

Телма - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва го доживеаја петтиот пораз во низа во регионалната АБА лига. Аеродромци загубија во Цеље од Тајфун со 68:62, што за нив е осми неуспех оваа сезона.

Уште еден пораз за МЗТ Скопје

А1 On - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва го доживеаја петтиот пораз во низа во регионалната АБА лига. Аеродромци загубија во Цеље од Тајфун со 68:62, што за нив е осми неуспех оваа сезона.

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

Курир - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12.коло од кое веќе се одиграа два дуела.

АБА: Мега во продолжение подобра од Крка

Сител - 29.11.2015

Кошаркарите на Мега дури во продолжението усепаја да стигнат до победата во еден од првите два дуела од 12.коло од АБА лигата. Тие постигнаа победа од 84:77 (во продолжението беше 13:6). На вториот дуел одигран вчера Олимпија - Металац 76:62.

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

А1 On - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12. коло од кое веќе се одиграа два дуела.

МЗТ Скопје против Тајфун ја прекинува серијата порази

Алфа - 29.11.2015

Нашиот единствен претставник во АБА лигата, МЗТ Скопје во 12-тото коло му гостува Тајфун. Македонскиот шампион има низа од четири последователни порази во Јадранската лигата и на гостувањето против првакот на Словенија, Тајфун ќе се обиде да ја ...

Шампионот заборави да победува: Тајфун го оддува МЗТ Скопје кон петтата „нула“ во низа!

SportMedia - 29.11.2015

Слабостите во играта на „металците“, покажани на последните четири натпревари, беа евидентни и во Цеље, пред сѐ во фазата на нападот, во која на моменти противничкиот кош изгледаше како нерешлива енигма за избраниците на тренерот Алеш Пипан.

Пет во низа: МЗТ Скопје во губитничка серија во АБА

Екипа - 29.11.2015

МЗТ Скопје влегува во сериозна резултатска криза откако македонскиот првак го загуби и петтиот меч во низа во рамките од регионалното натпреварување, овојпат на гостувањето против словенечкиот шампион Тајфун со 68-62.

МЗТ Скопје Аеродром загуби од Тајфун

МКД - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром го претрпе петиот пораз во низа, осми во оваа сезона во АБА лигата откако загуби на госутвањето кај Тајфун со 68:62 во 12 коло. Третата четвртина беше клучна во поразот на „металците“.

МЗТ е во голема криза

Оn.net - 29.11.2015

Екипата на МЗТ Скопје го доживеа и петиот пораз по ред, во натпреварите од регионалната јадранска лига. На гостувањето во Словенија „металците“ загубија од Тајфун со 68:62, во 12. коло од шампионатот на АБА продолжувајќи ја црната серија на лоши ...

Петти пораз во серија: Тајфун ја продлабочи кризата на МЗТ Скопје

Дерби - 29.11.2015

МЗТ Скопје го доживеа петтиот пораз во низа во АБА лигата, овојпат на гостувањето во Словенија од Тајфун со 68:62 (17:15, 14:17, 18:10, 19:20). „Металците“ беа водство за последен пат на почетокот од второто полувреме (32:31), по што следуваше ...

(Видео) Нема лек за аеродромската мизерија - МЗТ со петтиот пораз во низа

Спортклуб - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје влегува во сериозна резултатска криза, откако денеска на гостувањето во Словенија загуби кај словенечкиот шампион Тајфун со 68:62. Ова е петти пораз за МЗТ Скопје во низа во регионалното кошаркарско ...

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

+инфо - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12.коло од кое веќе се одиграа два дуела.

МЗТ поразен и од Тајфун

Макфакс - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ ја продолжија играчката и резултаската криза, откако во 12.коло во АБА лигата, загубија во Словенија од Тајфун со 68:62 (17:15, 14:17, 18:10, 19:20). МЗТ против Тајфун го запиша петтиот пораз во низа и сега има скор од четири ...

Ништо ново: МЗТ Скопје со нов пораз во АБА лигата

СуперСпорт - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром загубија нагости во Словенија од екипата на Тајфун со 68:62. Аеродромци го запишаа 8-от пораз во АБА регионалната лига. МЗТ го започна речиси добро мечот, односно по првата и втората четвртина.

И Тајфун пресилен за МЗТ

Телеграф - 29.11.2015

Најдобриот македонски кошаркарски колектив изгуби на гостувањето кај словенечкиот Тајфун со 68:62 во регионалната АБА-Лига Екипата на МЗТ Скопје забележа нов пораз во АБА-Лигата, откако на гостувањето кај Тајфун беа поразени со 68:62.

МЗТ Скопје го претрпе петтиот пораз во низа

Вечер Прес - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром го претрпе петиот пораз во низа во Регионалната АБА лига, откако загуби на гостувањето кај дебитантот во лигата, словенечки Тајфун со 62:68, во меч од 12. коло од ова натпреварување.

Уште еден пораз за МЗТ Скопје

Локално - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва го доживеаја петтиот пораз во низа во регионалната АБА лига. Аеродромци загубија во Цеље од Тајфун со 68:62, што за нив е осми неуспех оваа сезона.

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

Идивиди - 29.11.2015

Цеље, 29 ноември 2015 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12.коло од кое веќе се одиграа два дуела.

Уште еден пораз за МЗТ Скопје

Lider - 29.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва го доживеаја петтиот пораз во низа во регионалната АБА лига. Аеродромци загубија во Цеље од Тајфун со 68:62, што за нив е осми неуспех оваа сезона.

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

Lider - 29.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига. Ова е натпревар од 12.коло од кое веќе се одиграа два дуела.

МЗТ треба да го издржи налетот на Тајфун

Дневник - 27.11.2015

По четирите порази во низа во кошаркарската АБА-лига на МЗТ Скопје неопходна му е победа што ќе се обиде да ја оствари на гостувањето во Словенија, утре (17 ч) против Тајфун, дебитантот во регионалното друштво.

МЗТ и Симоновски се разделија

Телма - 26.11.2015

Марко Симоновски повеќе не е член на МЗТ Скопје откако двете страни се договорија да ја прекинат соработката, стои во известувањето на Фејсбук профилот на македонскиот шампион. Симоновски повеќе од еден месец е надвор од теренот поради повреда на ...

Симоновски и МЗТ Скопје спогодбено ја прекинаа соработката

Дневник - 26.11.2015

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Марко Симоновски и МЗТ Скопје спогодбено го раскинаа договорот. - Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје - стои во известувањето на фејсбук-профилот на македонскиот шампион.

Симоновски веќе не е член на МЗТ Скопје

Утрински - 26.11.2015

Македонскиот кошаркасрки репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром. -Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

После Синадиновиќ, МЗТ се раздели и со Симоновски

Хитпортал - 26.11.2015

После Един Синадиновиќ, оваа сезона македонскиот шампион се раздели со уште еден играч. МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Марко Симоновски не е повеќе дел од „штрковите“. Повеќе на: ...

Симоновски и МЗТ „раскинаа“

Телеграф - 26.11.2015

Репрезентативецот од денеска повеќе не е член на македонскиот првак Македонскиот репрезентативец Марко Симоновски повеќе не е член на МЗТ Скопје Аеродром. Двете страни решија да ја прекинат соработката, а како главна причина се гледа повредата, која ...

Марко Симоновски веќе не е член на МЗТ Скопје

МКД - 26.11.2015

Македонскиот репрезентативец, Марко Симоновски и МЗТ Скопје спогодбено ја раскинаа соработката. МЗТ Скопје кој е во серија од четири порази по ред во АБА лигата реши да почне со промени во тимот.

Македонец замина од МЗТ Скопје

Спортклуб - 26.11.2015

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Марко Симоновски и официјално го напушти тимот на МЗТ Скопје, откако и двете страни успеале да постигнат меѓусебен договор. „Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го ...

Симоновски раскина со МЗТ

Курир - 26.11.2015

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром. -Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

Симоновски си замина од МЗТ

Спортски - 26.11.2015

Репрезентативецот на Македонија, Марко Симоновски, повеќе не е играч на МЗТ Скопје, откако денес спогодбено го раскина договорот со клубот од Аеродром. „ Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

Почна ремонтот во Аеродром: Репрезентативецот Симоновски договорно си замина од МЗТ Скопје!

SportMedia - 26.11.2015

Ова решение на „металците“ е помалку неочекувано, уште повеќе ако се знае дека бекот-шутер веќе подолго време е повреден и е надвор од стројот. Очигледно потребата од квалитетен играч во ротацијата беше преголема за стручниот штаб на тимот да реши ...

Започна „ремонтот“: Симоновски замина од МЗТ Скопје

Екипа - 26.11.2015

Започна ремонтот на актуелниот првак во домашното првенство, МЗТ Скопје. По разочарувачките резултати во регионалната АБА лига очигледно беше дека треба да следи некоја промена во редовите на „штрковите“, а раководството се реши да започне со ...

Симоновски веќе не е член на МЗТ Скопје

А1 On - 26.11.2015

Македонскиот кошаркасрки репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром. -Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

Промени во МЗТ: Симоновски „летна“ од Аеродром

Дерби - 26.11.2015

Четирите порази во низа во АБА лигата го запалија црвеното светло кај шампионот МЗТ Скопје кој реши нешто да промени, па од денеска Марко Симоносвки повеќе не е член на клубот од Аеродром.

Спогодбено се разделија МЗТ и Симоновски

Макфакс - 26.11.2015

Репрезентативецот на Македонија, Марко Симоновски (26), повеќе не е играч на МЗТ Скопје Аеродорм. Клубот и Симоновски, во четвртокот, спогодбено во раскинале договорот. „Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го ...

Марко Симоновски го напушти МЗТ

Локално - 26.11.2015

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром. -Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

Тоа што го најави Пипан почна да се остварува, Симоновски прв го напушти МЗТ

Република - 26.11.2015

По поразот од Задар на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ тренерот на македонскиот шампион МЗТ Скопје, Алеш Пипан најави дека на екипата и е потребен „ремонт“ по серијата на лоши резултати во АБА лигата.

Симоновски повеќе не е играч на МЗТ Скопје

Вечер Прес - 26.11.2015

По низата разочарувачки резултати на македонскиот кокшаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром во регионалната АБА лига, веднаш дојде до промена во тимот "металците", а раководството се реши да започне со репрезентативецот Марко Симоновски.

Симоновски веќе не е член на МЗТ Скопје

Lider - 26.11.2015

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром. -Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

Симоновски раскина со МЗТ

Вистина.мк - 26.11.2015

Македонскиот кошаркасрки репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром. -Марко Симоновски веќе не е дел од МЗТ Скопје откако двете страни спогодбено го раскинаа ...

Пипан: Во резултатска криза сме

Дневник - 24.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА-лигата откако загуби на домашен терен од Задар со 60-72 (21-8, 7-27, 18-17 и 14-20). Ова за македонскиот првак е вкупно седми пораз, четврти во серија, на досега ...

МЗТ Скопје Аеродром поразен на домашен терен од Задар

+инфо - 24.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на ...

Што се случува со МЗТ, ќе започне фуриозно, а потоа…

Хитпортал - 24.11.2015

Во рамките од 11. коло во АБА кошаркарската лига вчера во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје. Македонскиот шампион МЗТ загуби со 60:72 (21:8, 7:27, 18:17, 14:20) од составот на Задар. За МЗТ први стрелци беа Дреновац и Стојановски со по 15 поени, а на ...

Комплетирано 11. коло од АБА лигата

А1 On - 24.11.2015

Актуелниот шампион на АБА лигата Црвена звезда ја победи Сутјеска синоќа на гостувањето во Никшиќ со 70:62 во последниот натпревар од 11.коло на регионалното кошаркарско натпреварување. На другите два дуела одиграни вчеравечер: МЗТ Скопје Аеродром – ...

Кожувчанка и Синалко нов партнер на МЗТ Скопје Аеродром

Хитпортал - 24.11.2015

Вчера, на 23.11.2015 (понеделник), официјално, пред медиумите беше претставена новата соработка помеѓу престижниот Кошаркарски клуб МЗТ Скопје Аеродром и Компанијата со традиција Кожувчанка која е ексклузивен производител и дистрибутер на Синалко во ...

На МЗТ му фали лидер со храбро срце и со – челични мадиња!

SportMedia - 24.11.2015

Серијата од четири порази по ред и падот во долниот дел од табелата во АБА-лигата на површина ги изнесоа сите проблеми во таборот на МЗТ Скопје, пред сѐ во играчкиот кадар со кој располага тренерот Алеш Пипан, а меѓу кои како најголем се гледа – ...

Кожувчанка и Синалко нов партнер на МЗТ Скопје

СуперСпорт - 24.11.2015

Вчера, на 23.11.2015(понеделник), официјално, пред медиумите беше претставена новата соработка помеѓу престижниот Кошаркарски клуб МЗТ Скопје Аеродром и Компанијата со традиција Кожувчанка која е ексклузивен производител и дистрибутер на Синалко во ...

Комплетирано 11.коло од АБА лигата

+инфо - 24.11.2015

Актуелниот шампион на АБА лигата Црвена звезда ја победи Сутјеска синоќа на гостувањето во Никшиќ со 70:62 во последниот натпревар од 11.коло на регионалното кошаркарско натпреварување. На другите два дуела одиграни вчеравечер: МЗТ Скопје Аеродром - ...

Комплетирано 11. коло од АБА лигата

Канал 77 - 24.11.2015

Актуелниот шампион на АБА лигата Црвена звезда ја победи Сутјеска синоќа на гостувањето во Никшиќ со 70:62 во последниот натпревар од 11.коло на регионалното кошаркарско натпреварување. На другите два дуела одиграни вчеравечер: МЗТ Скопје Аеродром – ...

Комплетирано 11.коло од АБА лигата

Lider - 24.11.2015

Актуелниот шампион на АБА лигата Црвена звезда ја победи Сутјеска синоќа на гостувањето во Никшиќ со 70:62 во последниот натпревар од 11.коло на регионалното кошаркарско натпреварување. На другите два дуела одиграни вчеравечер: МЗТ Скопје Аеродром – ...

„Кожувчанка“ нов партнер на МЗТ Скопје Аеродром

Утрински - 23.11.2015

Компанијата „Кожувчанка“ која е застапник во Македонија за германскиот бренд „Синалко“ и македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром потпишаа договор за соработка во времетраење од една година со можност истиот да биде продолжен.

МЗТ го зголеми негативниот низ на четири средби

Телма - 23.11.2015

МЗТ Скопје ја продолжи серијата порази во кошаркарската АБА лига откако загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (8:21; 27:7; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на досега одиграните 11 натпревари.

МЗТ Скопје Аеродром поразен на домашен терен од Задар

Канал5 - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на ...

МЗТ поразен и од Задар

Утрински - 23.11.2015

„Металците“ ја продолжија серијата порази во АБА лигата откако загубија на домашен терен со 72:60 Македонскиот кошаркарски првак МЗТ ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; ...

Продолжи губитничката низа на МЗТ Скопје Аеродром

МКД - 23.11.2015

Македонскиот преставник во АБА лигата, МЗТ Скопје Аеродром го претрпе четвртиот пораз во низа. Задар си замина славенички од „Јане Сандански" откако ги надигра „металците" со 60:72. Нашиот првак одлично го отвори натпреварот по првата четвртина ...

МЗТ Скопје Аеродром поразен на домашен терен од Задар

А1 On - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на ...

МЗТ Скопје Аеродром поразен на домашен терен од Задар

Репортер - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на ...

АБА лига: Црвена Звезда тешко до победата над Сутјеска

Сител - 23.11.2015

Шампионот на АБА лигата Црвена Звезда потешко од очекувањето стигна до победата на гостувањето кај Сутјеска со 70:62. Решавачка се покажа последната четвртина која гостите ја добија со 21:15. Најдобар на теренот беше Јовиќ со 19 поени.

АБА лига: Четврти пораз во низа за МЗТ

Кајгана - 23.11.2015

Кошаркарите на МЗТ го запишаа четвртиот пораз во низа, седми во сезоната во АБА лигата, откако во 11. коло загубија од Задар со 60:72 (21:8, 7:27, 18:17, 14:20). Македонскиот шампион се наоѓа во играчка криза, што го потврди и на мечот со Задар.

АБА лига: Нов пораз за МЗТ Скопје

Сител - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири во серија) на досега ...

„Кожувчанка“ нов партнер на МЗТ Скопје Аеродром

+инфо - 23.11.2015

Компанијата „Кожувчанка“ која е застапник во Македонија за германскиот бренд „Синалко“ и македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром потпишаа договор за соработка во времетраење од една година со можност истиот да биде продолжен.

МЗТ Скопје Аеродром- Задар

МРТ - 23.11.2015

Натпреварот од 11-тото коло во АБА лигата, МЗТ Скопје Аеродром- Задар, в понеделник на МРТ1 од 18 ...

АБА-ЛИГА: МЗТ преку Задар бара прекин на серијата од три порази

Телеграф - 23.11.2015

Традицијата која е на страната на македонскиот првак влева надеж дека „штрковите“ може да стават крај на кризата во регионалната лига Добра шанса за МЗТ Скопје Аеродром да ја прекине серијата од три порази по ред во регионалната АБА-лига е ...

„Кожувчанка“ нов партнер на МЗТ Скопје Аеродром

А1 On - 23.11.2015

Компанијата „Кожувчанка“ која е застапник во Македонија за германскиот бренд „Синалко“ и македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром потпишаа договор за соработка во времетраење од една година со можност истиот да биде продолжен.

„Штрковите“ против Задар за прекинување на „црната серија“ во АБА

Екипа - 23.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва ги пречекуваат кошаркарите од Задар во рамки на 11. коло од регионалната АБА лига. „Штрковите“ се во лоша серија со три порази во низа, па дуелот против Задар го гледаат како шанса за враќање во победнички колосек.

„Кожувчанка“ е нов спонзорски партнер на МЗТ Скопје! (ФОТО)

SportMedia - 23.11.2015

„Горди сме за новата соработка МЗТ Скопје, која доаѓа како одлука на менаџментот од Германија од каде доаѓа и брендот 'Синалко'. МЗТ стана препознатлив бренд, најмногу по учеството во АБА лигата.

Од готово – вересија: МЗТ прокоцка уште една победа во АБА

Екипа - 23.11.2015

Кошаркарите од МЗТ Скопје прокоцкаа уште една победа во регионалната АБА лига, овој пат на домашен терен против Задар. „Металците“ имаа 13 поени позитива по првите десет минути кои гостинскиот состав успеа да ги анулира и претвори во водство од ...

МЗТ загуби и од Задар

Оn.net - 23.11.2015

Македонскиот шампион МЗТ Скопје го доживеа и четвртиот пораз по ред во јадранската лига, откако вечерва пред домашната публика во „Јане Сандански“ беше поразен од Задар со 60:72. „Металците“ одлично го започнаа мечот, направија феномелана серија од ...

Кризата продолжува - МЗТ поразен на домашен терен од Задар

Спортклуб - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион и претставник во АБА лигата, екипата на МЗТ Скопје, доживеа нов пораз во регионалното кошаркарско натпреварување на домашен терен од екипата на Задар со 60:72.

АБА лига: Четврти пораз во низа за МЗТ

Макфакс - 23.11.2015

Кошаркарите на МЗТ го запишаа четвртиот пораз во низа, седми во сезоната во АБА лигата, откако во 11. коло загубија од Задар со 60:72 (21:8, 7:27, 18:17, 14:20). Македонскиот шампион се наоѓа во играчка криза, што го потврди и на мечот со Задар.

АБА-ЛИГА: Задар се радуваше во Скопје, четврти пораз на МЗТ во низа

Телеграф - 23.11.2015

Задар стави крај на негативната традиција и со 60:72 славеше во Скопје Продолжува црната серија во регионалната АБА лига на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром, кој вечерва на домашен терен го претрпе четвртиот пораз во низа, 60:72 од тимот на ...

Пулен му пресуди на Металац, пресврт на Задар во Скопје

СуперСпорт - 23.11.2015

Одличен натпревар во Ваљево, Металац беше на чекор од голема победа против Цедевита, но во финишот Џејкоб Пулен не промашуваше и направи пресврт. Задар лесно победи во Скопје иако домашните многу подобро започнаа.

Четврти пораз во серија за МЗТ во АБА

Дерби - 23.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје доживеаа уште еден пораз во АБА лигата, овој пат на домашен терен од составот на Задар со 70:62. Се започна како што треба за „металците“ кои првата четвртина ја добија со 21:8, но во продолжението од мечот комплетно ...

МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази на домашен терен

Република - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на ...

МЗТ Скопје загуби и од Задар

Вечер Прес - 23.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје претрпеа нов пораз во Регионалната АБА лига. Избраниците на тренерот Алеш Пипан, во СЦ „Јане Сандански" се поразени од хрватскиот тим Задар со 60:72 (21:8, 7:27, 18:17, 14:20).

„Кожувчанка“ нов партнер на МЗТ Скопје Аеродром

еМагазин - 23.11.2015

Компанијата „Кожувчанка“ која е застапник во Македонија за германскиот бренд „Синалко“ и македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром потпишаа договор за соработка во времетраење од една година со можност истиот да биде продолжен.

МЗТ Скопје Аеродром поразен на домашен терен од Задар

Lider - 23.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја продолжи серијата порази во АБА лигата откако вечерва загуби на домашен терен од Задар со 72:60 (08:21; 27:07; 17:18 и 20:14). Ова за нашиот првак е вкупно седми пораз (четири има во серија) на ...