TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Македонско-Бугарската граница запленети 26 килограми хашиш

Вест - 23.07.2003

На меѓуграничниот простор на Македонско-Бугарската граница, завчера во автомобил биле откриени и запленети околу 26 килограми хашиш. Според првичните информации дрогата била пронајдена во автомобил БМВ со македонски регистерски ознаки.

Запленети 25,4 килограми хашиш

А1 - 22.07.2003

Инспекторите од Одделот за борба против трговијата на дрога на граничниот премин „Ѓуешево“ во автомобил BMW со македонски регистарски таблички открија и конфискуваа 25,4 килограми хашиш. Според извори во македонската царина, дрогата спакувана во 24 пакети сокриени во задното седиште, страничните ...