TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал доби "одмор", Дел Потро го чека во полуфиналето

Спорт - 13.09.2009

Ако на некого му требаше пауза на УС Опен, тоа сигурно беше Рафаел Надал. Со јасна болка во стомачните мускули, третиот носител доби посакувана пауза во 1/4 ...

ВИДЕО: Дел Потро преку Надал до финалето на Ју Ес Опен

Спортнет - 13.09.2009

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро е првиот финалист на Ју Ес Опен откако во полуфиналето го надигра третиот тенисер на светот, Рафаел Надал, не дозволувајќи ...

Надал: „Среќа имавме слободен ден“

Спорт Денес - 13.09.2009

Рафаел Надал експресно резултатски помина во полуфиналето на УС Опен преку Фернандо Гозналес, по маката на организаторот со дождот кој не дозволи да се играат ...

Дел Потро прв финалист на УС Опен во машка конкуренција

Алфа - 13.09.2009

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро стана првиот финалист на годинешното издание на УС Опен, откакао во првото полуфинале вечерва со убедливи 3:0 и идентични ...

Дел Потро го срози беспомошниот Надал

Спорт Денес - 13.09.2009

Рекетот број 6 на АТП листата Хуан Мартин дел Потро за прв пат во својата кариера избори пласман во едно финале на Грен Слем турнир.

Надал настрада од првиот дожд

Време - 12.09.2009

Дождот првпат годинава им се испречи на тенисерите и на организаторите на Отвореното првенство на САД во Њујорк.

Дож­дот го пре­ки­на На­дал

Вест - 12.09.2009

Во вчерашната програма на Отвореното првенство на САД беше прославена само една победа, откако дуелот помеѓу Рафаел Надал и Фернандо Вердаско на двапати беше ...

Дел Потро преголем залак за Чилиќ на Ју-Ес опен

Утрински - 12.09.2009

Шестиот носител Хуан Мартин дел Потро од Аргентина се избори за своето второ полуфинале на гренд-слем турнирите годинава со победата на Ју-Ес опен од 4-6, 6-3, ...

Надал го пропушта полуфиналето од Дејвис купот

Алфа - 12.09.2009

Рафаел Надал се откажа од учаството во полуфиналето од Дејвис купот меѓу Шпанија и Израел поради проблемот со колената.

Надал го откажа настапот во Дејвис Купот

Спорт Денес - 12.09.2009

Иако селекторот на шпанската Дејвис Куп репрезентација Алберт Коста го напиша Рафаел Надал на списокот тенисери за полуфиналниот дуел со Израел идниот викенд, ...

Надал последниот полуфиналист на УС Опен

Алфа - 12.09.2009

Рафаел Надал е последниот полуфиналист на Отвореното првенство на САД откако во три сета со 7:6, 7:6 и 6-0 го совлада Фернандо Гонзалес.

Надал доби "одмор", Дел Потро го чека во полуфиналето

Идивиди - 12.09.2009

ПОРАДИ ДОЖД ПРВ ПРЕКИН НА МЕЧОТ НА УС ОПЕН Ако на некого му требаше пауза на УС Опен, тоа сигурно беше Рафаел Надал.

Дел Потро во полуфиналето

Алфа - 11.09.2009

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро се пласира во полуфиналето на УС Опен откако синоќа беше подобар од Марин Чилиќ со 3:1 во сетови.

Хуан Мартин Дел Потро во полуфинале на УС Опен

Кирилица - 11.09.2009

Хрватот Чилиќ го освои првиот сет, но немаше сила за никакво поголемо изненадување Во второто полуфинале на УС Опен ќе биде сигурно Хуан Мартин Дел Потро, кој ...

Чилиќ го елиминираше Мареј

А1 - 10.09.2009

Светскиот рекет број два Енди Мареј претрпе изненадувачки пораз од 3:0 по сетови и тоа 7:5, 6:2 и 6:2 од младиот хрватски тенисер Марин Чилиќ во осминафиналето ...

Мареј декласиран од Чилиќ

Време - 10.09.2009

Шеснаесеттиот носител Марин Чилиќ приреди изненадување со елиминацијата на светскиот рекет број 2 Енди Мареј во 4. коло на Отвореното првенство на САД.

Марин Чилиќ го прегази Енди Мареј

Утрински - 10.09.2009

Марин Чилиќ можеби имал подобри мечеви во кои неговата игра делувала поспектакуларно, но никогаш не одиграл попаметен меч.

Гонзалес и Надал се пласираа во 1/4финалето

Форум - 10.09.2009

Рафаел надал од Шпанија и Чилеанецот Фернандо Гонзалес изборија меѓусебен дуел во четвртфиналето на УС Опен, последниот Грен Слен турнир оваа сезона.

Изненадување во Њујорк:Чилиќ го елиминираше Мареј

Алфа - 10.09.2009

Светскиот рекет број два Енди Мареј претрпе изненадувачки пораз од 3:0 по сетови и тоа 7:5, 6:2 и 6:2 од младиот хрватски тенисер Марин Чилиќ во осминафиналето ...

Мареј загуби од Чилиќ на „Флашинг Медоуз“

Н.Македонија - 10.09.2009

Елиминацијата на вториот носител Енди Мареј е главната вест од завчерашниот ден на САД-опен, кој стигна до четврт-финалето во машка, односно полуфиналето во ...