TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Помалку секс во врската (не) е лош знак?

Deutsche Welle - 12.12.2010

Кога партнерите постојано имаат потреба да водат љубов, веројатно имаат некој проблем. Од друга страна, помалку секс во долга врска не мора воопшто да биде лош знак. Стручњаците трагаат по одговор.

Сексот ги лечи несреќните бракови

Канал5 - 12.12.2010

Квалитетниот сексуален живот може да спаси многу бракови во кои партнерите лесно се нервираат, менуваат расположение или се незадоволни, покажува американското истражување.

Што сакаат жените во сексот?

БркајРабота - 11.12.2010

Честопати погрешно мислиме дека поголемиот број на жени во сексот ги бараат истите работи како и мажите. Голем број списанија сугерираат дека жените не само што имаат еднаков критериум за секс како и ...

Кои од митовите поврзани со сексот се вистина?!

БркајРабота - 11.12.2010

Некои генерализации поврзани со сексот се толку распространети што никој не може да не убеди во спротивното, без разлика дали сме во право или не. Еве неколку факти околу секс-митовите. Неточно.

Лек за несреќен брак: Секс

Црнобело - 10.12.2010

Редовниот сексуален живот може да ја спаси врската на невротичните и незадоволните парови, покажало најновото истражување. Невротичните... ..

Еден на секои 20 парови нема никаков секс

Интересно - 10.12.2010

Ново истражување покажа дека еден на секои 20 интимни парови нема никаков секс, пишува британскиот весник The Telegraph...

Честиот секс корисен за нервозни луѓе

Men - 10.12.2010

Честиот секс е најдоброто решение за сите незадоволни парови бидејќи ја продолжува врската и ги спречува кавгите, откриваат научниците.

Повеќе секс за среќен брак!

Кантар - 10.12.2010

Едноставно решение за спас на бракот. Американско истражување покажа дека редовниот сексуален живот може да спаси многу незадоволни брачни двојки кои имаат проблеми во заедничкиот живот.

Грешки кои не смеете да ги правите во сексот

Таратур - 10.12.2010

Долги нокти на прстите на нозете, грубо влечење за коса, прескокнување на предиграта и тн. сигурно би се нашле на топ листата на работи кои не ги сакаат жените кога е во прашање сексот.

Зошто сексот надвор од креветот е толку добар?

Таратур - 10.12.2010

Не е случајно што сексот обично се одигрува во спалната соба, а не да речеме, на кујнската маса. Душекот и чаршафите се удобни, има доста место за акција, потоа можете удобно да заспиете, не треба да ...

Со чест секс ќе заборавите на нервозата

Курир - 10.12.2010

Според новото американско истражување, честиот секс е најдобар лек за незадоволните парови. Тој им помага на луѓето кои се склони на промена на расположението и расправиите.

Тајни за подобар секс

NotForMen - 09.12.2010

Кога станува збор за оралниот секс, многу девојки забораваат на употребата на јазикот. Јазикот е секако клучен за машката дразба.

Честиот секс е решение за несреќните бракови

Точка - 09.12.2010

Редовниот сексуален живот може да ја спаси врската на незадоволните парови, покажало новото американско истражување. Невротичните лучности се склони на промена на расположението.

Чест секс е лекот за несреќните бракови

Таратур - 09.12.2010

Редовниот сексуален живот може да ја спаси врската на невротичните и незадоволни парови, покажува новото американско истражување.

Секс без обврски

Интересно - 08.12.2010

Сексот без обврски опфаќа неколку основни правила кои треба да се разрешат на самиот почеток и строго да се почитуваат...

Правила за секс без обврски

ЗаЗабава - 08.12.2010

Сексот без обврски подразбира неколку основни правила кои треба да се дефинираат на самиот почеток и строго... ... да се почитуваат.

Секс - Што не знаевте за сексот?

Вест - 07.12.2010

* Мажите на Интернет бараат порнографија шест пати повеќе од жените. За разлика од нив, жените се склони кон мека еротика.

Ноќта по секс без обврска

NotForMen - 06.12.2010

На забава се запознавате со едно згодно момче. Се напивте повеќе од вообичаено и наредното утро се разбудивте гола во неговиот кревет. Сигурно не сакате да му оставите впечаток дека сте лесна девојка.

Најдобрите љубовници – според професијата

Men - 06.12.2010

Келнери – гостинот секогаш е на прво место и што е уште поважно, гостинот секогаш мора да си замине задоволен од УСЛУГАТА! Од друга страна, келнерот може да услужи 10-тина гости во една смена, па ...

Секс по секс до суперсекс

Вечер Прес - 06.12.2010

Мала иницијатива ќе ја поттикне страста, а разгорената фантазија е најдобар афродизјак во кревет. За подобар секс доволно е да го навикнете телото на повеќе нежност За одличен секс, кој ќе ве ...

Женските мистерии

Курир - 06.12.2010

Веб порталот Geniusbeauty.com состави листа од најчестите работи кои жените ги кријат од мажите. Женскиот пол важи за помистериозен кога станува збор за сексот, но оваа листа ќе ви помогне да ги ...

Секс за „добро утро“

Курир - 06.12.2010

Иако спонтаниот секс се смета за најдобар и оној кој ќе го испланирате може да биде многу возбудлив. Утринскиот секс е доста добар начин да го започнете денот.